Schakers klimmen KLEURENTELEVISIE ALS AFSCHEIDSCADEAU VOOR MILJONAIR CRUIJFF Woonwagen mag niet buiten centrum staan Fietspad bij Groenoord- hallen in 2 richtingen Hillegommers naar EK judo in Hongarije Onderzoek klachten Kortsjnoi Heren van Leython naar onverwacht gelijkspel NOVEMBER 1978 Dat de stemming goed was, en ook niet bedorven kon worden door die snelle goal van Muller (ten slotte was ons doelpunt tegen West-Duitsland in de finale om het wereldkampioenschap nog sneller, die bal zat er via de door Cruijff versierde en door Nees- kens verzilverde penalty al in voordat ook maar èèn Duitser de bal had kunnen aanraken!), had natuurlijk verschillende rede nen. Het stadion zat niet potdicht met de mist die indertijd de 5-1 zege op Liverpool versluierde, het stadion zat bovendien nage noeg vol, in de ereloge zaten hoge gasten zoals staatssecretaris Wallis de Vries van CRM die zijn chauffeur tien minuten vor tijd via de stadionomroeper naar zijn dienstauto liet komen, en na tuurlijk was daar ook het belang rijkste: voor het allerlaatste kon den we in Nederland Cruijff zien voetballen, het „luie genie", zoals de Duitse trainer Hennes Weis- weiler hem in Bild omschreef, maar zoals wij hem nooit gekend hebben. Frits z'n broer had voor het eerst van zijn leven zijn tien jarige/dochtertje mee naar voet ballen genomen opdat zij de rest van haar leven kon zeggen dat zij Johan Cruijff had zien voetbal len, en ik zelf had niet zonder moeite vrienden bereid gevon den een bandje met iets heel moois erop te wissen, om deze allerlaatste wedstrijd van Cruijff op de video op te nemen. Niet al leen dat mijn oude video kapot is, maar bovendien kun je die oude bandjes van een uur later niet meer afspelen op de nieuwe vi deo's met bandjes van 2 of 3 uur. En ik moest later aan mijn doch ters, die nu nog te jong waren om er de honing ten volle uit te pu ren, toch af en toe die laatste Glanzparade van Johan Cruijff kunnen vertonen, om mijn ver halen kracht bij te kunnen zet ten! „Ha die dekselse Gerd Müller!" dachten we dinsdagavond goed geluimd, nadat hij in de derde minuut al de eer van Bayern München gered had. Dat gunden we die jongens wel, met de 4-0 voor Ajax in gedachten die op 7 maart 1973 in de strijd om de Eu ropa-Cup in hetzelfde Olympisch Stadion werd bereikt. Mayer, Schwarzenbeck, Breitner en Müller waren er toen ook bij, en reken maar dat ze blij waren dat ze nu althans een keertje hadden kunnen tegenscoren. En het aar digste voor die luitjes was, dat twee van die oudgedienden voor dat ene doelpunt hadden ge zorgd. Sepp Mayer schoot de bal uit zijn handen ver uit, Gerd Müller was snel gestart, liet Zwanborn (toch ook niet de eer ste de beste) zijn hielen zien, en versloeg Piet Schrijvers (de ver vanger van Heinz Stuy, vergele ken met 1973) met een zwiepend boogschot: 0-1. Tevreden noteer den we het op de perstribune, een goed begin, want dat betekende dat Ajax het niet kalm aan kon doen, dat er kans was op een soor tement echte wedstrijd. Wij op de tribune konden rustig doorgaan met ons feestje bouwen rond Jo han Cruijffs afscheid, maar op het veld zou er wel degelijk voor ge werkt moeten worden. Achter stand teniet doen, voorsprong nemen, en vanuit een comforta bele voorsprong Johan in stelling brengen om hem zijn afscheids- doelpuntjes te laten scoren. Die goede, welwillende stemming werd ook allerminst verstoord door de ceremonie protocollaire die aan de wedstrijd vooraf ging. Urn acht uur kwamen de beide elftallen met het arbitrale trio het veld op, zij stelden zich volgens afspraak in een kring op, via de microfoon op het veld werd ge meld dat Johan Cruijff nu door enkele hoogwaardigheidsbekle ders zou worden toegesproken, en terwijl wij 120.000 ogen ver wachtingsvol op het gat in de ere tribune richtten waaruit hij nu ongetwijfeld te voorschijn zou komen, gebeurde er niets. Een minuutje wachten; nog niets. Ik zag een functionaris van het sta dion verontrust naar de eretribu ne lopen, even later trad ook or ganisator Jack van Zanten na derbij om met zwaaiende hand te beduiden dat het de hoogste tijd was dat het feestvarken te voor schijn zou komen, maar nee, lauw loenen. Wat zou er zijn? Johan op het laatste moment gekidnapped, zoals Alfredo di Stefano eens ge kidnapped werd (als ik me goed herinner in Venezuela?). Johan op het allerlaatste moment door zijn knie gegaan, zodat hij alleen nog maar kon hinken? Of toch weer een geldkwestie, onvrede met de verdeling van de op brengst, nu eens niet wat hemzelf maar wat de liefdadige doelen be treft? Je weet het maar nooit. Of zou hij alsnog met Frans Derks komen opdraven, en de eis stel len dat deze de wedstrijd zou flui ten inplaats van Jan Beck, want anders zou hij zich terugtrek ken? Maar zie, na drie minuten, om 20.07 uur precies, kwam Johan Cruijff dan toch nog het veld op. Door KNVB-voorzitter Meuleman werd hij tot bondsridder uitge roepen, met een microfoonstem die me opeens sterk herinnerde aan Iian Hollander. Een naast mij zittende Duitse sportjournalist vroeg me of het klopte dat Johan Cruijff „der sechtste Bundesrit- ter" in Nederland was, maar dat wist ik echt niet. „Jedenfalls der reichste" heb ik toen maar be hulpzaam gezegd. En toen kwam dan het hoogtepunt: Ajax-voorzitter Ton Harmsen („Was macht die Tol Hanse?" hoorde ik mijn buurman vragen, en ik antwoordde ietwat derd dat hij „saenger" was, voor dat ik begreep wie hij bedoelde) deelde de cadeautjes uit. Natuur lijk het gouden horloge met in scriptie dat in de wereld van de topvoetballers eenzelfde status geniet als de stropdas voor vader op Sinterklaasavond, en (nu even goed opgelet, riemen vast. siga retten doven, hier komt een on vergetelijk moment dat u niet moogt missen), in overleg met Danny, zoals voorzitter Harmsen meedeelde, een kleurentelevi- Johan Cruijff, veelvoudig miljo nair, wilde het liefst het door snee-cadeau voor de quizwin naar, een kleurentelevisie! Be tondorp boppeü Er ging een golf van hilariteit door de rijen toe schouwers, die natuurlijk ook hun oren niet konden geloven. Een kleurentelevisie. Hij had er natuurlijk al een. maar nog een tweede, voor zijn werkkamer! Johan Cruijff wilde van zijn club Ajax als aandenken aan al die Eu ropa-Cups en landskampioen schappen en die ene wereldbeker datgene wat iedere Nederlander heeft, namelijk een kleurentele- visie!! Een ding dat hij over vier jaar weer moet inruilen, zodat hij zijn Ajax-cadeau dan weer kwijt is. Een kleurentelevisie, met kor ting gekocht bij Jaap van Praag! Wordt daar maar niet eens vrolijk van! Geen schilderij of beeld houwwerkje dat je leven lang meegaat en alleen maar in waarde stijgt, maar een kleurentelevisie, die na een paar jaar gaat flakke ren, en die je dan weg kan gooien, tenzij je het een mooi gezicht vindt in de kamer. Op verzoek van de broer van Frits z'n broer heb ik bij de bekende naieve schilder Joop Smits, zelf een groot voetballiefhebber zoals het een kastelein betaamt, wel eens naar de prijs van zijn schilderijen gevraagd toen Frits Barend cn Henk van Dorp Johan Cruijff in hun tv-programma FC Avond rood hadden en zij hem daarvoor een cadeau wilden aanbieden. Johan had toen gezegd dat hij in naieve kunst geinteresseerd was. Het is toen uiteindelijk iets van de Arnhemse schilder Klaas Gubbels geworden. Maar nee, het moest dit keer een echt mooi ca deau worden, een kleurentelevi sie dus- En toen begon dan de wedstrijd, door de Volkskrant later gety peerd als „de afscheidswedstrijd van Ajax". 0-1, 0-2, rust, 0-3, 0-4, 0-5 („de grootste nederlaag die Cruijff ooit met Ajax heeft gele den", kon toen op de perstribune gelanceerd worden), 0-6,0-7, 0-8. Toen ging Johan Cruijff onderuit, vijf minuten voor tijd. Wat kun nen we hem als troost meegeven? „Johan. kerel, zonder jou was het zeker 10-0 geworden! Die stelling kan theoretisch nog onderbouwd worden ook. Johan Cruijff was in de eerste helft 38 keer aan de bal, daarvan deed hij er 29 keer iets goeds mee. In de tweede helft van 40 minuten was hij 36 maal aan de bal, 22 keer deed hij er iets goeds mee. In totaal dus 74 keer aan de bal, men kan dus moeilijk staan de houden dat Bayern Muenchen hem het spelen onmogelijk heeft gemaakt. De eerste keer dat ik Johan turfde was in 1970 bij Ajax-FC Utrecht, hij was toen 55 maal aan de bal en maakte drie doelpunten. De tweede keer was in 1972 bij Ajax- Go Ahead Eagles, hij was toen 70 maal aan de bal, en de derde keer was in de Europa-Cupfinale Ajax-Inter Milaan in 1972. Toen was hij slechts 36 maal aan de bal (minder dan de helft vergeleken met zijn afscheidswedstrijd!), maar hij maakte wel de beide Ajax-doelpunten. Een oude volkswijsheid wil dan ook, datje beter maar 36 keer aan de bal kan zijn en met 2-0 winnen, dan 74 keer aan de bal en met 8-0 verlie- BUENOS AIRES - Het bestuur van de wereldschaakbond (FIDE) heeft in Buenos Aires op verzoek van de congresleden een onder zoekcommissie in het leven ge roepen die moet nagaan of de klachten van Victor Kortsjnoi over de laatste partij in de twee kamp tegen Karpov om de we reldtitel gegrond zijn. Op de Fi lippijnen won Karpov de laatste partij en besliste de tweekamp daardoor in zijn voordeel. Kortsjnoi bestrijdt de rechtsgel digheid van deze overwinning, omdat tegen de afspraken in pa rapsycholoog Zoekhar tijdens deze confrontatie in de zaal aan wezig was. De dissident weigerde de slotakte te tekenen. Bij vele congresleden leeft in Bue nos Aires de veronderstelling dat de bezwaren van Kortsjnoi over de afloop van de tweekamp wel degelijk gerechtvaardig zijn. Dit ondanks het betoog van vice- voorzitter Campomanes, de voorzitter van het organisatie comité op de Filippijnen, die Kortsjnoi in alle toonaarden be schimpte en het congres bezwoer geen aandacht te schenken aan de "leuterverhaaltjes" van de verliezer. Het congres trekt deze lezing ernstig in twijfel en pro beert via de onderzoekcommissie dè werkelijke toedracht te ach terhalen. De 24ste Schaakolympiade zal in 1980 in de Sowjet-Unie gehouden worden. Deze mededeling kwam van Anatoli Karpov tijdens een gisteren in Buenos Aires gegeven persconferentie. Karpov vertelde verder, dat hij niet aan het toer nooi in de Argentijnse hoofdstad deel nam omdat hij zich na de tweekamp tegen Kortsjnoi te vermoeid voelde. tegen Panatta STOCKHOLM - Tom Okker heeft gisteren tijdens het internatio nale toernooi in Stockholm voor een verrassing gezorgd in twee sets Adriano Panatta te verslaan. De setstanden waren: 7-6, 6-1. Ook Rolf Thung zorgde voor een stunt. Tijdens de achtste finales van het Satelliet-toernooi scha kelde hij in Amsterdam de als eerste geplaatste John Molin uit 7-5, 6-4. Betty Stöve werd verrast. In de eer ste ronde van het damestennis toernooi in Oldsmar in de Ameri kaanse staat Florida, werd zij uit geschakeld door de Amerikaanse Renee Blount met 6-2, 6-2. Deyna tekent contract bij Manchester C. MANCHESTER - De Poolse voet baller Kazimierz Deyna (foto) heeft een contract getekend bij de Engelse eerste divisieclub Manchester City. Deyna ont vangt een bedrag van plus minus 400.000 gulden. De 31-jarige spe ler heeft ongeveer 100 keer in hét nationale elftal van Polen ge speeld en was gedurende het toernooi om het Wereldkam pioenschap voetbal in 1974 aan voerder van Polen, dat toen als derde eindigde. In 1976 verover de Polen, wederom met Deyna als aanvoerder, het zilver tijdens de Olympische Spelen van Mon treal. Deyna zal zijn eerste wed strijd voor Manchester City spe len op 25 november tegen Ips wich Town. Okker verrast BUENOS AIRES (ANP) - Het Ne derlandse herenschaakteam is tijdens de Olympiade in Buenos Aires toch weer langzamerhand teruggekeerd in hogere regionen. In de dertiende ronde werd tegen het sterke Joegoslavië een niet onverdienstelijk gelijkspel van 2-2 behaald. De strijd was weinig opwindend, alle partijen eindig den snel in remise. Eerder had Nederland in tweede zitting de wedstrijd tegen Bulgarije met 2,5 -1,5 weten te winnen. Het was in feite de eerste maal dat Neder land een overwinning boekte op een ongeveer gelijkwaardige te genstander. Jan Timman won bijzonder fraai van Radoelov. Het voordeel van het loperpaar was objectief gezien eigenlijk niet voldoende voor winst. Timman haalde er echter alles uit wat er in zat en de praktische moeilijkhe den bleken te groot voor de Bul gaar. De afgebroken stelling van de partij tussen Spasov en Ree werd zonder verder spelen remi se gegeven. Het hangt af van de tegenstander, die de computer voor Nederland in de laatste ronde zal afwijzen, of er nog een aanvaardbare positie voor het nationale herenteam in zit. Nu deelt Nederland de zesde plaats met Joegoslavië (30 pun ten). De Sovjet Unie profiteerde van de wonderlijke wegen van het Zwitserse systeem en kon flink uithalen tegen het relatief zwakke Canada (3-1). Hongarije LEIDEN - In de volleybalcompeti tie hebben de heren van Orion de opgaande lijn nu wel te pakkc" Uit tegen streekgenoot Ridder- veld, dat tot dan, ongeslagen de ranglijst aanvoerde, kwam men tenminste sterk voor de dag. De basis voor het uiteindelijke resul taat werd al in de eerste set gelegd n.l. een goed blok en een sterke serve, die Ridderveld danig ont regelden Hierdoor kreeg Ridder veld geen kijk op het spel, en verloor de eerste set met 6-15. In de tweede set kwam Ridderveld wel voor met 12-7, maar met be keken spel en grote inzet werd het toch 12-15 voor Orion. De laatste set gaf Ridderveld zich gewonnen: 5-15 en werd het voor Orion 0-3. Orion 2 had tegen DAC een aarze lende start. Men was duidelijk geïnspireerd door de aanval van de Alphenaren. In het laatste ge deelte van de set kwam Orion nog wel terug, maar verder dan 9-15 liet DAC het niet komen. Toch ging men gesterkt in de tweede door, maar ook nu zat setwinst in: 10-15. De derde set was een afspiegeling van de twee voorafgaande, een beter verzorg de aanval van DAC dat steeds over het blok van Orion heens loeg. (10-15). Leython ging zonder de gebles seerde spelverdeler Jan Dinge- manse, voortvarend van start te- in een stijf bewegen van de spe- gen RW, dat al snel een grote Iers, naarmate de strijd vorderde, achterstand opliep: 7-2. Toch gaf In de tweede wedstrijd die week zich niet snel gewonnen pas na 13-13 kon Leython door twee goede serves op 15-13 ein digen. Ook de tweede set ging vrij moeizaam, gezien het verschil op de ranglijst (15-9). In de derde set leek de strijd gestreden op 8-3, toen spelverdeler Ger Renes om geroepen werd zijn auto weg te zetten. RW profiteerde en op 8-12 kon de wissel terug niet meer baten: 11-15. In de vierde set hep nu RW, snel uit naar 0-9, zag Leython nog kans op 10-9 komen, maar dit had te veel kracht gevergd en met 12-15 werd de 2-2 eindstand als juist ervaren. geen SKC kwam tegen Blok '77 niet overtuigend te voorschijn. In een rommelige en niet zo'n sterk ge speelde wedstrijd wonnen de Leiase studenten met 15-12, 15-10 en 13-15,15-11, met 3-1 de ze wedstrijd. Het manco school deze keer duidelijk in een kondi- tie-tekort, dat zich manifesteerde kwam Leython in Warmond te gen WVC goed uit de startblok ken, met een subliem-draaiende aanval werd WVC weggespeeld, naar een 2-15 setverlies. Maar naar de veldwisseling ging het steeds moeizamer. WVC bleef goed bij, en vocht zich puntje voor puntje voor Leython, dat konditioneel, vooral de slag ver loor; 12-15, 9-15 en 11-15. WVC boekte zijn vierde zege in succes sie. Nu was RW het slachtoffer, dat zo weinig tegenstand bood, dat de Wassenaarders al experi menterend met 0-3 wonnen in Katwijk. Gemini/K4 en Gemini/K 3, juist ge degradeerd uit de promotieklas se speelden een ontzettend zwakke wedstrijd tegen elkaar. Gem/K 3 speelde kennelijk nor maal, zoals de aanvoerder op merkte, maar Gem/K 4 werd meegetrokken naar een niveau, dit team onwaardig. Ook de vreemde arbitrage deed geen goed aan het peil van dit duel, dat door Gem/K 4 met 14-16, 15,6, 15-10 en 15-11 werd gewonnen. Bij de dames-eerste klassers ont moetten de twee ongeslagen ploegen: Leython 4 en NOVO 3 elkaar in Op Dreef. NOVO 3 had de zenuwen het best in bedwang en wist via tweemaal 10-15 een 0-2 voorsprong op te bouwen. Maar men had zich toch vergist in de elasticiteit van Leython, want met 15-11 en 15-8 trokken Annet de Wit en Carolien Oomen met goed aanvalsspel de stand gelijk naar 2-2. LUSV 2 wist de eerste overwinning te behalen ten koste van Leython 5, dat stijf van 'de zenuwen, lijd zaam toezag hoe de studentes in 3 kwartier de strijd beslisten. Dat zelfde Leython 5 deed daarna be ter werk door in een heroisch duel VCO een 2-2 gelijspel af te dwingen. Met name de daveren de smashes van Gea v.d. Nagel kwamen keer op keer goed door, met 15-6,18-16 12-15 en 8-15 kon men na twee uur volleybal inruk ken. Orion herstelde zich van haar misstap van vorige week, door uit DAC een 9-3 nederlaag toete brengen. NOVO 2 greep een kostbaar punt bij koploper RW 1, dat nu de eerste plaats moet delen met NOVO 3 Gem/K 4 deelde de puntjes met debutant S *70 2-2. won met 2,5-1,5 van Israël, de Verenigde Staten speelde tegen Polen gelijk (2-2). De wedstrijd West Duitsland-Engeland ein digde ook gelijk. Bij de dames is de Sovjet Unie ze ker van de eerste plaats door een overwinning van 3-0 op Spanje Nederland is na de nederlaag te gen Roemenië vierde in groep B. De gedetailleerde resultaten wa ren: heren: Nederland - Joego slavië 2-2, Timman - Gligoric re mise, Sosonko - Ljubojevic remi se, Donner - Velimirovic remise, Ligterink-Parma remise, Dames: Nederland - Roemenië 1-2, Vreeken - Baumstark remise, Van Parreren - Muresan remise, Belle - Nutu 0-1. De stand na de tweede zitting van de dertiende ronde en met nog een ronde te spelen is bij de he ren: 1. Hongarije 34 punten; 2. Sovjet Unie 33 1/2; 3. Verenigde Staten 33; 4. West Duitsland 31; 5. Israël 30 1/2, 6. Joegoslavië, Ne derland, Canada, Roemenië en Engeland 30,11. Denemarken en Zweden 29 1/2.. NAPELS - HZC de Robben is gis teravond in Napels in de halve fi nales van het toernooi voor de Europese beker voor bekerwin naars gestart met een gelijk spel (7-7) tegen de Westduitse verte genwoordiger Rote Erde Hamm. In de tweede wedstrijd won Ca- nottieri uit Napels met 7-2 van Topolcany uit Tsjechoslowakije. Zondag a.s. 14.00 uur Lugdunum— L.F.C. Sportpark aan de Oegstgeesterweg. DEN HAAG/LEIDEN - De ge- standplaats te mogen hebben, af- meente Leiden hoeft woonwa- gewezen. genbewoner S. G. J. van der Werf Van der Werf heeft op het Spoortje geen standplaats te geven buiten het woonwagencentrum Haarlemmertrekvaart. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben het protest var Van der Werf tegen de afwijzing v van de gemeente op zijn verzoek om buiten het centrum een de Herensingel gestaan, n is daar in april van dit jaar door de politie van verwijderd. Daarvoor heeft de wagen een tijd illegaal in de Waard gestaan. LEIDEN - De dienst Gemeente werken begint binnenkort met de asfaltering van het bestaande fietspad op de Willem de Zwij gerlaan langs de Groenoordhal- len. Het gaat daarbij om het ge deelte tussen de Gooimeerlaan en de Floris Versterlaan. Boven dien zal het fietspad worden ver breed tot 3.60 meter. Verbreding is noodzakelijk omdat voortaan van het pad gebruik kan worden gemaakt in twee richtingen. Tij dens de werkzaamheden, die du ren van maandag 13 tot en met vrijdag 17 november is het fiets pad afgesloten. De fietsers zullen in die periode over het ernaast gelegen voetpad moeten lopen. Bovendien zal de rijbaanindeling op het kruispunt Gooimeerlaan- Willem de Zwijgerlaan worden gewijzigd. De bestaande indeling op de Gooimeerlaan (twee banen richting Leiderdorp, een rijbaan richting Leiden-centrum) zal worden omgekeerd. Er gaat straks een rijbaan richting Lei derdorp en twee rijbanen rich ting Leiden-centrum. Tijdens de uitvoering van de werkzaamhe den - ook in de periode van 13 tot en met 17 november - wordt het verkeer over vrije rijbanen ge leid. Het wegdek onder het spoorweg viaduct in de Oegstgeesterweg krijgt zijn definitieve vorm. De aanpassing was nodig in verband met de veranderingen in de door- rijhoogte door de verbreding van het viaduct voor de Schiphol- spoorlijn. Inde periode van 15 tot en met 24 november komt eerst de oostelijke rijbaan richting Oegstgeest aan de beurt. Daarna, tussen 27 november en 8 decem ber de westelijke rijbaan. Tijdens de werkzaamheden zal - per rijbaan - het gedeelte van de Oegstgeesterweg tussen Boer- haavelaan en de Willem de Zwij gerlaan zijn afgesloten. Het ver keer in beide richtingen zal dan over één weghelft worden geleid. Daaraan voorafgaand wordt het fietspad weer in gebruik geno men. Het zal op 13 en 14 novem ber worden aangelegd tussen de Boerhaavelaan en de Willem de Zwijgerlaan. In het kader van de asfaltering van de busroutes zullen in de week van 20 tot en met 24 november de volgende straatgedeelten worden geasfalteerd: Kennedylaan, vanaf de Bachstraat tot de Beethovenstraat; Brahmslaan, vanaf de Verdistraat/ Debussystraat tot de Schubert- laan. In de week van 4 tot en met 8 de cember gaan de asfalterings- werkzaamheden met: Kennedylaan, vanaf de Beetho- venlaan tot de Brahmslaan; Brahmslaan, vanaf de Schubert- laan tot aan de toegang tot het Wagnerplein. Bij de uitvoering van het werk zijn de straatgedeelten voor alle ver keer - behalve voor voetgangers - afgesloten. De wijziging in de busroutes die tijdelijk nodig zijn, zullen bij de halteplaatsen wor den aangegeven. zijn gezin voelen zich met Leiden verbonden van wege de kennissenkring die zij er hebben en het feit dat twee kin deren op een Leidse school zit ten. Op het - overvolle - regionale woonwagencentrum is voor hem geen plaats. Vroeger heeft de wa gen van Van der Werf daar wel gestaan, maar volgens de ge meente Leiden is hij in 1973 ver huisd naar Haarlem. Later heeft hij nog een tijd in een woning in Leiden gewoond en ook zou hem in Hoorn een woning zijn toege wezen. Nu Van der Werf toch in Leiden wil blijven, kan de ge meente - aldus B en W - maar één ding voor hem doen en dat is te zijner tijd een plaats aanbieden op een nog te realiseren centrum in één der omliggende plaatsen. Gedeputeerde Staten vinden dat Van der Werf en zijn gezin wel een zekere binding met Leiden hebben, maar dat daaruit nog niet voortvloeit dat hij een aantoon baar belang heeft bij een vesti ging buiten het regionale woon wagencentrum. Gedeputeerde Staten wijzen er verder op dat de gemeente Leiden op het regio nale centrum al een groot aantal woonwagengezinnen ruimte biedt en dat daarom van Leiden slechts in zeer bijzondere geval- HILLEGOM - De Hillegommers Jean-Pierre van Deursen en Pe ter Nederstigt nemen van 17 tot en met 19 november deel aan de Europese Judo-kampioenschap pen voor aspiranten en junioren in Hongarije. Ze zijn beiden lid van sportschool Dobbelsteen. Aspirant Jean-Pierre van Deursen komt uit in de 54 t/m 57 kilogram klasse, terwijl de 19-jarige Peter Nederstigt als junior de Neder landse kleuren moet gaan verde digen in de categorie 72 t/m 78 kilogram. len kan worden gevergd om ook Het tweetal dat momenteel bijna Van der Werf kan tegen de beslis sing van het provinciaal bestuur bij de Raad van State in beroep gaan. dagelijks traint onder leiding a Jan Dobbelsteen, heeft buiten deze arbeidsintensieve trainin gen, ook al de nodige vuurdoop- proeven moeten doorstaan. Dob belsteen over de voorbereiding: "In Polen werden de jongens ge confronteerd met de kracht van de judoka's uit de Oostbloklan den, terwijl ze in Mannheim te maken kregen met de felheid, techniek en snelheid van dé Westeuropese judoka. Op deze manier zijn de jongens te weten gekomen wat hen te wachten staat in Hongarije". Hoewel de Nederlandse judoka's zich in tegenstelling met andere jaren goed hebben voorbereid, waagt Dobbelsteen zich niet aan een voorspelling, want zo stelt hij: "Een goed resultaat hangt voornamelijk af van een gunstige loting. Als ze bij een Oost-Duitser en een Rus worden ingedeeld, dan heb ik er bijvoorbeeld al een zwaar hoofd in. In ieder geval moeten de jongens van het begin tot het eind keihard knokken. "Klappers" hoef je dus niet te verwachten"

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13