Leiderdorp financieel in de lift leidse agenda Bedenkingen tegen „eenheidsprijs99 voor het nieuwe zwembad „Winkelplan moet in overleg opgesteld" Groen licht bebouwing Buitenhof LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp zit financieel weer in de lift. Voor 1979 is een sluitende begroting opge steld. De begroting voor het nu lopende jaar vertoonde een tekort van 1.290.000 gulden. WOENSDAG 8 NOVEMBER 1978 De winstuitkering van het streeke- nergiebedrijf (geraamd op 150.000 gulden) is ditmaal voor het eerst in de begroting opge nomen. Dat is één van de redenen dat het financiële beeld voor Lei derdorp er wat rooskleuriger uit ziet. Daarnaast is de post "on voorzien" teruggebracht van 6 gulden per inwoner in 1978 naar 5,50 per inwoner in 1979. Hondenbelasting De gemeentelijke belastingen stij gen met de toegestane 3 V2 pro cent. Alleen de hondenbelasting, de onroerend-goed-belasting voor gebruikers en de marktgel- den gaan méér omhoog. Deze worden in januari vermeerderd met een percentage van respec tievelijk 5,35, 5 en 18,5 procent. De gemeenteraad heeft inmid dels met deze verhogingen inge stemd. De gemeentelijke reserve is met dik een miljoen gulden opgelopen tot 1.850.000 gulden. Bij de begroting voor 1979 is uitge gaan van 20.184 inwoners. Janua ri 1978 waren dat er nog 18.715. Voor deze inwoners wordt in to taal bijna 40 miljoen uitgege ven. (1978: 35,5 miljoen). Het leeuwedeel hiervan gaat, net als voorgaande jaren, naar sociale zorg en maatschappelijk werk. De begroting gaat uit van ongewij zigd beleid. Daardoor is te bere kenen hoeveel geld er over blijft voor nieuwe projecten. Welke nieuwe projecten uiteindelijk worden aangevat is een zaak voor de raad, die dat eigenlijk vóór het nieuwe begrotingsjaar moet be palen. Maar zo ideaal gaat het nu allemaal nog niet. Wél kan de raad zich al vast uitspreken over de beleids voornemens voor 1979 van B en W. Deze worden gelijktijdig met de begroting in de gemeenteraad behandeld. In die beleidsvoornemens staat dat het gemeentelijke personeelsbe stand moet worden uitgebreid. Door de toegenomen hoeveel heid werk wordt een te zware wissel getrokken op het thans aanwezige personeel. De huisvestingssituatie van de groep Leiderdorp van de rijkspo litie wordt als "onhoudbaar" be titeld. Een verandering in deze si tuatie is in '79 echter te verwach ten. Waarschijnlijk kan de politie, als het nieuwe raadhuis in ge bruik wordt genomen, tijdelijk i De Leiderdorpse brug gezien vanaf de Persant Snoepweg) wordt volgend jaar verbreed (archieffoto) In het onderwijs zal de aandacht zich grotendeels richten op de overgang van de ene soort on derwijs naar de andere soort. De huisvesting van de toekomstige basisschool moet worden beke ken. Verder zal worden onder zocht wat aan de leegstand van lokalen kan worden gedaan. Tenslotte wachten een aantal pro jecten op het gebied van cultuur, sport en recreatie op uitvoering, de bibliotheek, de muziekschool, een voorziening voor zaalsporten en de aanleg van velden in De Bloemerd. Speciaal wordt er naar toegewerkt dat alle welzijnsvoor zieningen voor gehandicapten toegankelijk worden gemaakt. Het pand Bruggestraat moet ate lierruimte worden voor beroeps- en amateurkunstenaars. Dorpskerk wil een kistorgel WASSENAAR - De commissie Kerkmuziek Dorpskerk in Was senaar beeft een fonds gesticht dat wordt onder gebracht bij de kerkvoogdij, onder meer met de bedoeling een kistorgel aan te schaffen dat vóór in de kerk ge bruikt kan worden door cantorij en koren bij uitvoering van canta tes en andere concerten. De kos ten komen op 30.000 gulden. Sinds enkele jaren worden in de Wassenaarse Dorpskerk maan delijks op de zondagavond canta tediensten en kerkconcerten ge geven. De kosten van deze mu ziekdiensten worden in de regel gedekt door een collecte bij de uitgang. De commissie Kerkmuziek meent dat er eigenlijk meer geld nodig is, ten dele om de musici die nu tegen een kostenvergoeding werken, meer naar waarde te kunnen bedenken. Verder is er dan nog een grote wens die leeft bij de commissie; het kistorgel. Op het gebied van het verkeer wil len B en W volgend jaar met een nota komen. Bovendien zal de kruising Acacialaan-Persant Snoepweg worden verbeterd, komen er verkeerslichten op de kruising Hoge Rijndijk-Persant Snoepweg en wordt de Leider- dorpse brug verbreed. Dit alles in het kader van het experimen teerproject Leidse Baan, het zo genaamde busbanenplan. Ook op de Engelendaal u zullen nog een aantal verkeerslichten worden neergezet. De Mauritssingel wordt volgend jaar doorgetrok ken, als ook de laatste grond in eigendom van de gemeente is ge komen. Nieuwbouw In Winkelhof en op het Voordorp terrein wordt inmiddels al druk gebouwd, terwijl met de nieuw bouw in het Van Leeuwenpark volgend jaar kan worden begon nen. Ook zal een beslissing moe ten vallen over wat er met het ou de gemeentehuis moet gaan ge beuren. het huidige gebouw van de dienst Wat betreft de woningbouw zal de gemeentebedrijven worden dergebracht. Wat betreft de brandweer over heerst een gevoel van tevreden heid. Het voertuigenpark voldoet aan alle eisen. Alleen goede communicatiemiddelen worden nog steeds verlangd. plaatselijke woningbehoefte worden onderzocht. Maar ook met de woningnood in de regio, met name in Leiden, moet wat Leiderdorp betreft rekening worden gehouden. Speculatie met woningen zal zo veel moge lijk worden tegengegaan. Verkiezingen Het komend jaar is het jaar van de verkiezingen voor het Europese parlement. Dan wil Leiderdorp betrekkingen aanknopen met een Europese gemeente. De wethouders onderzoeken nog waar kan worden bezuinigd om de begrotingspositie te verbete ren. Een mogelijkheid is bijvoor beeld besparingen op onder- houds- en schoonmaakkosten in het onderwijs. Bij de behande ling van de begroting op 27 no vember zullen B en W met meer uitgewerkte voorstellen hierom trent komen. OEGSTGEEST- "Ik vind 3 gulden als prijs vooreen toegangskaartje voor het nieuwe overdekte zwembad zonder onderscheid tussen oud en jong een nogal stij ve prijsstelling." Aldus lichtte raadslid Van der Rei den (CDA) gisteravond tijdens de commissievergadering voor fi nanciën en culturele zaken van Oegstgeest zijn bezwaren hierte gen toe. Kohlbeck (PvdA) deelde deze bezwaren en verzocht wet houder Van Belle te onderzoeken of hierin misschien wijzigingen mogelijk zijn. "Tevens acht ik de openingsperio de van het open bad, namelijk van 15 mei tot 15 september, uit bedrijfseconomische gingen onjuist," voegde Van der Reiden aan zijn bezwaren toe. "Het is namelijk bekend dat juist in het begin van het seizoen veel mensen van een open bad ge bruik maken en daarom denk ik dat iets vroeger in het jaar openen een beter resultaat te zien zal ge ven," legde hij uit. Van Belle antwoordde hierop dat de openingstijden nog niet hele maal vast staan en dat zeker een kleine verschuiving nog wel tot de mogelijkheden zal behoren. Onmogelijk Raadscommissie Leiderdorp bespreekt rapport winkelsituatie LEIDERDORP - De kandidaten voor het nieuwe winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp kunnen op 21 november de indeling van dit centrum naar het soort win kels verwachten. Projectontwik kelaar Matser heeft toegezegd op die dag te komen met het zoge naamde branchepatroon. Tevens zal hij dan een richtbedrag geven voor de prijs per vierkante meter. Wethouder Bezemer deelde dit gis teravond mee in de vergadering van de commissie voor midden standsaangelegenheden, die voornamelijk was gewijd aan het onlangs verschenen rapport over de toekomstige winkelsituatie in Leiderdorp. De leden van de raadscommissie waren over het algemeen vol lof over het rapport. Zij waren het er in meerderheid over eens dat er in het scheppen van goede vesti gingsvoorwaarden voor onder nemers een belangrijke taak ligt voor de overheid, de gemeente dus. Mommaas (PPR) onderstreepte de ze stelling, maar voegde er aan toe dat niet alles van één kant kan komen: "Dynamische onderne mers moeten ook zelf zodanig te werk gaan dat zij de klant naar zich toe trekken". Hij zag het probleem van de winkelvoorzie ningen in Leiderdorp als een probleem van winkeliers, con sumenten en wijkbewoners, die allen uit zijn op de meest ideale voorzieningen en die daar alle maal zelf iets aan moeten doen. In dit verband pleitte hij voor hand having van het karakter van het oude dorp, mede met het oog op de viering van het 1200-jarig be staan van Leiderdorp. Daarnaast drong hij er op aan sociaal-cultu rele voorzieningen te treffen, waardoor een leefbare omgeving wordt geschapen waarin alle drie de partijen aan hun trekken ko- Wethouder Bezemer wees op het probleem waar de gemeente mee wordt geconfronteerd: "Wanneer we de conclusies van het rapport onderschrijven, welk beleid moe ten we dan als gemeente gaan voeren? Wij zijn niet de baas van de middenstanders, we kunnen niet tegen ze zeggen: Ga je daar maar vestigen. Als bestuurders kunnen we ze slechts aanwijzi- gingen geven. Wij moeten daar om in overleg met ondernemers, bewoners en vertegenwoordigers van het oude dorp tot een plan komen". Bezemer vestigde nog eens de aan dacht op de noodzaak om binnen afzienbare termijn met een od- lossing voor het oude raadhuis te komen. B en W hebben besloten dat er voor één maart een gega digde voor het raadhuis moet zijn gevonden. Omdat het gebouw te duur is voor de middenstanders om het op eigen houtje te betalen, drong Bezemer aan op de vor ming van een stichting die zich als gegadigde meldt: "Het zal u duidelijk zijn dat de gemeente een voorkeur heeft voor de plaat selijke middenstand". Trefpunt-avonden (1) "Trefpunt Oegstgeest" begint vanavond voor het eerst in het nieuwe seizoen met al eerder door haar georganiseerde Trefpunt avonden. Vanavond kunnen men sen, in het bijzonder mensen tus sen de 30 en 60 jaar, elkaar op een ontspannen avond in Franse stijl houdt vandaag een discussie- ontmoeten en contacten met el- avond met als thema "Vakbewe- kaar leggen. De organisatoren, de gjng en politiek". J.M. Nooy uit Stichting Jeugd en Jongerenwerk Roelofarendsveen verzorgt de in- en de Stichting Dienstverlenings- leiding. Na de pauze geeft fractie- centrum, hebben voor vanavond ieider S.Offringa uitleg over de persoonlijk bewoners van de Aert komende begrotingsbehandeling van Neslaan en de Lijtweg uitge nodigd. Dit met de achtergrond gedachte dat veel mensen weinig of geen contacten in hun directe omgeving hebben. de gemeenteraad. Requiem De christelijke oratoriumvereni ging Oraioriumvereniging "Ex celsior" uit Leiderdorp geeft van avond in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan in Leider- Re- i de Trefpunt-avonden (2) Anderen zijn natuurlijk ook wei- kom in de gocieteitsruimte van de SJJO in gebouw Taberna aan de Julianalaan 1 (naast de gerefor- meerdr krtk) om daar de diverse kaassoorten en wijnen te proeven. In tegenstelling tot eerdere activi teiten zal nu sterker een beroep worden gedaan op de bezoekers In Leiderdorp start morgenmid- Accordeon De accordeonvereniging DVS uit Wassenaar geeft zaterdagavond vanaf 20.00 uur haar najaarsuit voering in het Jeroenhuis. Ge- Skivereniging speeld wordt onder leiding van mevrouw L.H.Camfferman. Na De Kring Leiden van de" Neder- pauze treedt het cabaret "De landse Skivereniging houdt Randstadspelers uit Leiden op. morgenavond in het Oegstgees- ter Camphuys aan de Rhijngees- terstraatweg een filmavond. Ontspanningsmiddag Sorry, nog wat vergeten te ver melden: vrijdag is de laatste ontspanningsmiddag van dit jaar in het dienstverleningscen trum in Oegstgeest. De heer Leenheer zal een lezing houden over "Grepen uit de historie van Rijnsburg". quiem" van Cimarosa "Krönungsmesse" van Mozart. De kerk is open vanaf 19.15 uur. Om 20.00 uur begint de uitvoering. Kaartweven e te denken en te werken c zo tot een werkelijk ontmoetings centrum te komen, zo wordt door de organisatoren gesteld. Als deze avond, die om 20.00 uur begint, blijkt aan te slaan zullen er nog meer van deze Trefpuntavonden georganiseerd worden. Naast kaas en wijn zijn vanavond ook films over Frankrijk aanwezig. Politiek y De CDA afdeling Voorschoten dag vanaf 13.30 uur tot 15.30 een cursus kaartweven onder leiding van mevrouw De Boer- Van Nes. De cursus omvat vijf lessen op de achtereenvolgende donderdagmiddagen. Alle les sen over deze zeer oude techniek van weven, die herontdekt werd door de Duitse non Miehaelis, vinden plaats in het Zijlkwar tier aan de Van der Marckstraat 19. Door kaartweven kan men kledinggarneringen of grappig versierde "bandjes", zoals ge boortebandjes maken. Jubileumconcert In de Dorpskerk in Zoeterwoude wordt vrijdagavond een jubi leumconcert gegeven door de christelijke Zangvereniging "Zingt den Heere". Uitgevoerd wordt het oratorium "Paulus" van Mendelssohn-Bartholdy. Tekstpierement Cabaret "Tekstpierement" treedt vrijdagavond op in het Cultu reel Centrum in Voorschoten. Aanvang van de avond, die door het NUT-Voorschoten wordt georganiseerd, is 20.00 uur. Atelier Gerda van den Bosch, beeldhouw ster, opent zaterdag aan de Hoge Rijndijk 121 in Zoeterwoude haar expositie-atelier, of beter gezegd, burgemeester Detmers uit Zoeterwoude zal het doen, maar het is haar atelier. Om 11.00 zal de tentoonstellings ruimte geopend worden. LEIDERDORP - De provincie heeft de gemeente Leiderdorp groen licht gegeven om Buiten hof oost te gaan bebouwen. Bui tenhof midden kan aansluitend worden aangepakt in het tempo dat de gemeente verlangt. In de raadsvergadering van 11 decem ber zal het college vragen geld beschikbaar te stellen om alvast met het bouwrijp maken van Bui tenhof oost te kunnen beginnen. Dit deelde het gemeentebestuur van Leiderdorp gisteravond mee Eerder had de provincie Leider dorp beperkingen willen opleg gen in het aantal woningen dat er per jaar mocht worden gebouwd. Buitenhof zou hierdoor pas veel later in zijn geheel bebouwd kunnen worden dan de gemeente voor ogen had. Deze belemme ringen zijn nu echter weggeno men. Wel zal nog een gesprek moeten plaatshebben over de woningdichtheid. Wethouder Gordijn verwacht echter dat ook daarover overeenstemming kan worden bereikt. Noorlander zal verklaring geven over prijsverhoging ZOETERWOUDE - De firma Noorlander betreurt de wijze waarop de aspirantkopers van 40 premie-koopwoningen in Zoe terwoude via een kort briefje zonder enige toelichting op de hoogte zijn gesteld van de prijs stijgingen van hun huizen. De aannemer, die de koopprijs van deze woningen onlangs onver wachts met tienduizend gulden verhoogde, zei dit gisteren in een gesprek met burgemeester en wethouders van Zoeterwoude. In het gesprek heeft hij een opsom ming gegeven van de factoren die tot de prijsverhoging hebben ge leid. Hij heeft toegezegd één en ander op papier te zullen zetten, waarna B en W zullen beoordelen of Noorlander juist heeft gehan deld. Postzegels Postzegelvereniging "De Rijns treek" uit Leiderdorp organi seert zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur een postzegelruilbeurs in het Dorpshuis in de Hoofd straat te Leiderdorp. Voor het reserveren van tafels kan men inlichtingen verkrijgen op Antiek Nog een openingsdag en wel in Oegstgeest om 10.30 uur. Daar gaat dan "het Hofje" open, een handeltje in groot en klein an tiek en antieke poppen. Voor de liefhebbers. Eigenaresse is me vrouw Daems. "Het Hofje" ligt aan de Terweeweg 82. LEIDEN-Toen de bewoners van een pand aan de Marnixstraat gis ternacht om twee uur thuis kwa men en naar bed wilden gaan, bemerkten ze dat hun slaapka mer in brand stond. Ook in een andere slaapkamer bleek een brandhaard te zijn. Toen de brandweer het vuur geblust had Vanavond worden^ waren de twee slaapkamers beide 1 gedeeltelijk uitgebrand. De schade wordt geraamd op 10.000 gulden. Hoe de brand ontstaan is, de bewoners waren de hele avond weggeweest, is nog een raadsel. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Het commentaar van de brandweer luidt: "Dit riekt naar brandstichting. ZOETERWOUDE - Veel vereni gingen en instellingen in Zoeter- woude-dorp hebben te kampen met huisvestingproblemen. Dit blijkt uit een enquête, gehouden door het comité dat samen met de verenigingen de accommodatie- problematiek in het dorp aan de orde wil stellen. vergade ring in het Don Boscohuis de re sultaten van de enquête behan deld. Uit de discussie die daarop moet volgen tussen de verenigin gen en het onderzoekende comité moet blijken welke stappen ver volgens kunnen worden gedaan. Ook moet de taak van het comité dan nader worden omschreven. De vergadering begint om 20 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, 14-17 en 21-24 uur. Troef, Noordeinde 2 a, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18 30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, 19.30 uur; etsen; jazzballet; te kenen en schilderen; gitaar; pottenbak ken, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19. scholieren- sportcafe. 15-17.30 uur; eethuis Repel stelletje, 18-19.30 uur. Rudolf Steiner-school, studiecentrum anthroposofie, 20 uur. Maranatha kerk, Ned. Chr. Vrouwen bond. 20 uur. Romanuszaal (achter Hartebrugkerk), contactavond belangengroep alleen staanden, 20 uur. Don Boscohuis, Zoeterwoude, vergade ring voor verenigingen met ruimte problemen, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. centrale antenne inrichting, 20 uur. Dorpshuis Leiderdorp, ledenvergade ring middenstandsvereniging, 20 uur. De Werf Voorschoten, CDA-bijeen- komst over vakbeweging en politiek, 20 Gemeentehuis Wassenaar, cie. finan ciën, 17 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. onder wijs, 19.30 uur. Time Out Wassenaar, informatieve bij eenkomst, 20 uur Donderdag "Maar het is onmogelijk om beide baden gedurende een korte tijd gelijktijdig open te laten zijn; daarvoor is het personeelsbe stand nu eenmaal te gering," zo stelde hij vast. Raadslid Steenkamp (CDA) had ook al gewezen op de lage perso neelsbezetting (acht man) die voor het zwembadcomplex in de toekomst gepland is. Maar hij kon zich ook vinden in de uitleg van Van Belle dat als de baden eenmaal in gebruik zijn een bete re beoordeling mogelijk is over hoeveel mensen nu werkelijk nodig blijken. PPR raadslid Beckers vroeg zich tijdens de behandeling van de verhoging van de hondenbelas ting af wat de reden is voor de sterke verhoging ervan voor de tweede en derde hond. "Zit daar toch iets achter van het tegen gaan van teveel honden per ge zin," zo vroeg hij. Van Belle zag ook geen wetmatigheid in die verschillen, die lopen in het nieuwe voorstel van 56 gulden voor de eerste tot 100 gulden voor de derde hond. "Maar ik veron derstel ook wel dat de achter grond van niet teveel honden in één huis daar achter gezeten heeft," aldus Van Belle. Weinig weerstand De 25 procent verhoging van deze hondenbelasting riep weinig weerstand bij de commissieleden op. Alleen Steenkaam was tegen, omdat het naar zijn mening een begrotingsvoorstel is dat alleen tijdens de behandeling daarvan op zijn plaats is. Dat was ook zijn standpunt waar het de verhoging van de onroe- rend-goedbelasting met tien procent betrof. Met dit voorstel hadden ook de andere leden van de commissie enige moeite, om dat zij zich erbij gebonden voel den aan een eerder gedane uit spraak van de raad. De gemeen teraad had namelijk in juni beslo ten om met een eventuele belas tingverhoging mee te gaan om de ongedekte tekorten in de exploi tatie van het overdekte zwembad op voorhand te kunnen dekken. "De logische redenering achter de ze verhoging is wel dat B en W het als de enige mogelijke manier zien om aan een extra 170 dui zend gulden te komen," legde wethouder Van Belle uit. De ver hoging werd verder door het ge meentebestuur rechtvaardig geacht omdat de tarieven waaruit de onroerend-goedbelasting is voortgekomen vorig jaar niet verhoogd zijn. Ruimtenood in Zoeterwoude ir. tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café; fotografie; saxofoon; Go-club, 20 leidse Schouwburg, cabaret Don Quis- hocking "Trappen op", 20.15 uur. LAK-Theater, Gloria and Flora "Alone at last", 20.30 uur. Eigenzorg, Stationsweg, vergadering Prot. Chr. Ouderenbond afd. Leiden, 15.30 uur. Stadhuis, cie. onderwijs, 20 uur; cie. economische aangelegenheden, 20 uur; cie. ruimtelijke ordening, 20 uur. Praethuys, Vrouwenkerkkoorsteeg 17, Cuba-avond, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, cyclus vrouwenfilms, 20 uur. Sjelter, Leiderdorp, ontmoetingsmid dag werklozen, 14-16 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. finan ciën, belasting en planning. 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 3 tot 10 nov., door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur "s avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te* 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude-Rd. - Ge zondheidscentrum Berkenkade spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219 Privé: Ingrid Cramer 01718-16289 Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest: Hans Sonders 071- 155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711- 10390. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement Per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2