Kerkvoogden willen van oude pastorie monument maken leidse agenda Expositie in galerie 'De Pomp' Al 3000 handtekeningen voor nieuw onderkomen Carnavalsseizoen begint Voorschotense politie houdt personeelstekort JU 5 WASSENAAR - Het college van kerkvoogden van de Hervormde Gemeente Wassenaar wil een zo spoedig mogelijke restauratie van het pand Schoolstraat 2, de vroegere hervormde pastorie. Aan de ministers van CRM en van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening is inmiddels het verzoek gedaan te bevorderen dat op korte termijn gelden beschikbaar komen of gereser veerd worden voor de restauratie. Zoals al eerder in deze krant werd gemeld is de staatssecretaris van VOORSCHOTEN - Ook de ko mende jaren zal het Voorscho- tense politiekorps sterk onderbe zet blijven wat personeel betreft. De groep Voorschoten heeft in feite 29 politiemensen nodig maar beschikt over slechts 20. Dit stelt het gemeentebestuur van Voorschoten in haar beleidsplan voor de komende jaren dat onder andere dienst moet doen als richtsnoer voor het handelen van de raad. Daarbij wordt aangetekend dat uit woorden van de minister van jus titie kan worden opgemaakt dat in '80/'81 het personeelstekort bij de rijkspolitie volledig opgehe ven zal zijn. In het beleidsplan wordt er verder op geattendeerd dat door de in de gemeente aanwezige hoogbouw behoefte is aan een ladderwagen voor de plaatselijke brandweer. "Hoewel de Leidse brandweer over een ladderwagen beschikt, beveelt de regionale brandweer de aanschaffing van een wagen voor Voorschoten aan", aldus de schrijvers van het beleidsplan. De gedachten voor aanschaf gaat uit naar 1980. Met de aanschaf zal zo*n 350.000 gulden gemoeid zijn. De gemeente zegt verder te hopen in '79 met een gemeentelijk ram penplan te komen. Een ambtelij ke werkgroep is op het ogenblik in de gemeente bezig met het op stellen daarvan. In het te verwachten rampenbe strijdingsplan zal ook aandacht besteed worden aan de georgani- Regionale controle op alcoholgebruik VOORSCHOTEN/ZOETER- WOUDE - In de nacht van zater dag op zondag is in de gemeenten Voorschoten en Zoeterwoude een alcoholcontrole gehouden. Tussen 23.00 en 04.00 uur werd in Voorschoten niemand aange houden die teveel had gedron ken. In Zoeterwoude werde%zeven rij verboden opgelegd en werd te gen twee automobilisten proces verbaal ongemaakt omdat zij de grens van 0,8 pro-mille hadden overschreden. CRM bereid het betreffende pand dat met sloop werd bedreigd op seerde zelfbescherming. Deze in stelling heeft naast haar oorlog- staak in het bijzonder een taak in vredestijd op het gebied van hulpverlening bij ongelukken van grotere omvang. In het bij zonder moet hierbij worden ge dacht aan het verzorgen van noodzakelijke verbindingen. Nieuw bestuur en jongeren afdeling CDA Voorschoten VOORSCHOTEN - Sinds de vorige week gehouden algemene leden vergadering heeft het CDA- Voorschoten een nieuwe voorzit ter, de heer A.G.J.M. Rombouts. Deze is de heer Valkenburg op gevolgd, die evenals de heer Bremmer het bestuur moest verlaten in verband met zijn ver- kiezing in de gemeenteraad. Daarnaast verlieten de heren Kersbergen en Vonk het CDA- bestuur. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen mevrouw Vellema- Bruins Slot, de heren Aukema en Breimer (allen AR) en de heer Ten Have. Het secretariaat is nu te bereiken op postbusnummer 63, 2250 AB Voorschoten, en bij secretaris T. Breimer thuis, Schubertplantsoen 25, 2253 SC Voorschoten, tel. 6504. Jongeren De jongeren van het Voorschotense CDA richten op 30 november een Christen-Democratisch Jonge- renappél op. Dit gebeurt in ge bouw De Werf waar Fred Borg man, het jongste CDA-Tweede Kamerlid, tevens oud-voorzitter van Aijos en CDA, als spreker zal optreden. Inlichtingen over de Voorschoten se CDJA-afdeling zijn te krijgen bij Tibbe Breimer, Schubert plantsoen 25, tel. 6504 en Maurits Ligthart, Van Beethovenlaan 33, tel. 3933. de monumentenlijst te plaatsen. De staatssecretaris heeft voorts de mogelijkheid geopend nog andere panden in Wassenaar aan te wijzen, die eventueel aan de monumentenlijst toegevoegd zouden kunnen worden. Dat moet dan wel voor 22 november gebeurd zijn. Uit een eerste studie, verricht door het architectenbureau Kooreman en Raue uit Delft, is gebleken dat een tiental panden binnen de ge bieden die zijn aangewezen als beschermd dorpsgezicht of be schermd gebied, wellicht voor plaatsing op deze lijst in aanmer king komen. De door de staatssecretaris gestel de termijp is echter te kort om tot een afgerond oordeel te komen. Daarom stelt het college van bur gemeester en wethouders de Wassenaarse raad voor zich al leen uit te spreken over wat er met het pand Schoolstraat 2 ge daan moet worden. Dan is later nog aanvulling van de lijst van monumenten terug te komen. De twee betrokken instanties, de Hervormde Gemeente als eige naresse van het pand, en de ge meente Wassenaar, hebben nog de mogelijkheid bezwaar aan te tekenen tegen het plan van de staatssecretaris omtrent de pas torie. De Hervormde gemeente heeft inmiddels laten weten dat van haar kant geen bezwaar te verwachten valt. Naar de mening van het college van burgemeester en wethouders is er ook voor de gemeenteraad geen aanleiding om tegen het op de monumen tenlijst plaatsen van de oude pas torie te protesteren. Integendeel, de beslissing van de staatssecre taris is een eerste en belangrijke stap in de richting van een volle dig restauratie van het pand, zo wordt door het college gesteld. Het voornemen van de staatsecre taris sluit aan bij twee eerdere be sluiten van de gemeenteraad. In '67 besloot de raad de toenmalige minister in overweging te geven het pand aan de monumentenlijst toe te voegen. De minister wees dat af. De raad ging in beroep bij de Kroon maar op dat beroep is nooit een beslissing genomen. Bij de vaststelling van een bestem mingsplan voor de kom van Was senaar ging de raad er ook van uit dat het pand Schoolstraat 2 be houden zou moeten blijven. LEIDEN - Aanstaande zaterdag, de elfde van de elfde, begint tradi tiegetrouw weer het carnavals seizoen. In diverse randgemeen ten wordt dit gevierd. Rectificatie Boven de recensie van een voor stelling in het LAK-theater stond zaterdag een verkeerde kop. Niet het duo "I Colombaioni" was ver onder de maat zoals de koop abu sievelijk luidde maar de voor stelling "Panem et Cireenses" door de Amerikaan Jay Geary en de Belg Luc de Smet. "I Colom baioni" geeft overigens op zon dag 26 november twee voorstel lingen in de Leidse Schouwburg. WARMOND - Galerie "De Pomp" heeft weer een drietal debutanten binnengehaald. Het zijn Jan Hoogervorst. Harry Berg .beiden afkomstig uit Sassenheim. en Annie Stokkermans uit Roelofa- rendsveen. Zoals gebruikelijk in "De Pomp" is uit hun werk een zeer gevarieerde expositie samengesteld. Jan Hoogervorstleerling van de Haagse kunstacademie, toont een serie tekeningen die wat betreft onderwerp nogal verschillen. Indrukwekkend zijn twee tekeningen die Jan De Leiderdorpse carnavalsvereni ging "De Rijnschuimers" viert de opening van het seizoen aan staande zaterdag in sporthal "Op Dreef' aan het Van Alphenplein, aanvang 20.30 uur, toegangskaar ten aan de zaal verkrijgbaar. De avond wordt muzikaal opgeluis terd door de blaaskapel "De Sprotbuiken'' en het combo "De Troubadours". Om 23.11 uur zal burgemeester Van der Have de nieuwe Prins Carnaval installe ren. De Wassenaarse "Deylknotsen" vieren hun prinsverkiezing op 11 november in het Praethuys op Duinrell. De boerenkapel "De Zwiebels" en het dansorkest "De Bastiro's verlenen muzikale me dewerking. WASSENAAR - "De Wassenaar- ders komen niet naar ons toe, dus moeten wij de Wassenaarders te gemoet treden". Dit zei één van de leden van de Stichting Jonge- renkontakt "Time Out" in Was senaar zaterdagochtend. Daar mee gaf hij de reden aan waarom het bestuur van deze stichting voor de tweede maal in korte tijd met stands op het Wassenaarse Stadhoudersplein en in de Langstraat is gaan staan. Het bestuur van "Time Out" wil de inwoners van Wassenaar niet al leen méér bij de jongerensocië- teit betrekken maar ze ook dui delijk maken dat de 850 geregi streerde leden, de 8 stafleden en de 40 medewerkers een nieuw onderkomen willen hebben. Afgelopen zaterdag verzamelden de jongeren van "Time Out" aan de stands nog eens zo'n zestien honderd handtekeningen, waarmee het totaal (met die van vorige zaterdag erbij) nu op 3000 gekomen is. Bij de onderteke naars waren naast wethouder Van der Klaauw nog een zestal raadsleden die zich met een handtekening achter de plannen van "Time Out" opstelden. Al zeven jaar zit deze jongerenso- ciëteit in een onhoudbare toe stand in de kelder van de Salva- torschool, waar een oppervlakte van 140 vierkante meter beschik- Hoogervorst maakte in een tehuis voor psychisch gestoor de kinderen. Harry Berg. die vooral tijdens zijn militaire dienstjaren in tensief bezig is geweest met zijn hobby, laat experimen tele foto's zien. Het zijn foto's uit verschillende perioden en er zit zelfs een niet-experi- mentele foto tussen: een overi gens zeer geslaagde afbeel ding van de hervormde kerk in Sassenheim. Annie Stokkermans, keramiek, hoopt door deze expositie weer op gang te komen met haar creatieve activiteiten. Na 3 jaar cursussen te hebben gelopen zit er niet zoveel schot meer in. Dat neemt niet weg dat ze de vitrine van Galerie "De Pomp" met gemak heeft kunnen vullen. Voor Travolta-aanhangers is tenslotte wel een waarschu wing op z'n plaats. De expo santen Hoogervorst en Berg hebben een gruwelijke hekel aan dit fenomeen. Ze lopen rond met buttons van Travol ta, ditmaal "verrijkt" met een kogelgaatje. Voor het overige publiek is deze expositie ech ter zeer aan te bevelen. De ex positie duurt tot 1 december en is te zien in Galerie "De Pomp". Dorpsstraat 38 in Warmond. 'De Hangkonten" uit Zoeterwoude houden het prinsenbal in "Ons Huis". De nieuwe prins ontvangt de sleutel van het gemeentehuis uit handen van loco-burgemees ter W. Maan. De muziek wordt verzorgd door het combo Hamar, de gebroeders Wolvers en het Cocktail Trio. In Warmond wordt zaterdag voor het eerst een Prins Carnaval ge kozen. De onlangs opgerichte carnavalsvereniging "De Billen- prikkers" organiseert dan in het Stationskoffiehuis de installatie van de Raad van Elf en een Prins. De avond begint om 20.30 uur. Hieraan wordt meegewerkt door de Raad van Elf en de Prins van "De Soppers", de carnavalsver eniging van Marienhave. baar is. Daar maken wekelijks zo'n vijfhonderd a zeshonderd jongeren gebruik van. Overdag doet de ruimte dienst als fietsen stalling wat inhoudt dat alle ge bruiksvoorwerpen van "Time Out" iedere keer weer wegge- Time Out richt voor tweede maal stands in ruimd moeten worden. Daar komt nog bij dat de keldervloer bij regenval blank komt te staan. De stichting heeft in een aanvulling op haar al eerder aan de gemeente gestuurde beleidsnota zelf ideeën voor een nieuw onderkomen Zangeressen bestolen LEIDEN - Vijf zangeressen van het koor "De Dordtse Zangertjes" zijn gisteravond in Leiden van hun portemonnee beroofd. "De Dordtse Zangertjes" verlieten even voor zeven uur het wijkge- bouw aan de Dijkstraat om in de aangrenzende Maranathakerk te gaan zingen. Toen het gezelschap terugkeerde in het wijkgebouw bleek dat uit een aantal handtas sen verschillende attributen wa ren ontvreemd waaronder de vijf portemonnees, met een geza menlijke inhoud van ongeveer 300 gulden, en enkele giro- en bankpasjes. Vrouw breekt arm en been LEIDEN - Een 53-jarige inwoon ster van Leiden heeft in de nacht van zaterdag op zondag haar lin kerarm en been gebroken. De vrouw zat achterop een bromfiets die over de Rooseveltstraat reed in de richting van de Vijf Meilaan. De rok van de vrouw raakte op een gegeven ogenblik in het ach terwiel verward waardoor zij van de bromfiets werd gesleurd. Het slachtoffer is voor onderzoek overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. LEIDEN - Geboren: Ruben, zv A. Ciere en M J.G. de Koning: Carolien R„ dv J.P.C. van Mameren en N. de Boer; Ste fan H.. en Saskia M, z. en d van H.T van der Voort en P.J.M. Berkhout: Boy. zv C.A G. Gijzenij en J. van der Meij: Irene FM, dv FB. Peters en J.W.C.M. van Veenendaal; Marco J„ zv J. de Jong en M. van der Bent; Johannes M zvC. Kor- tenhoeven en K. van der Waal: Sander, zv H.J. van Amerongen en S.K. Flippo; Josephina C.. dv L. van Wolfswinkel en M.J H.A. Niemans; Wilhelmina H.K., dv W Ryfers en M.C. Haring; Mirjam C en Robert M., d en z van E. Bernard en G. van der Boon; Sebastiaan D., zv A.S. Sons en C.G.J. Reijnders; Maarten R., zv E.F baron van Ittersum en E.C. Le Loole; Vincent A., zv P.A.M. Vierhout en G.M. Vogelaar. Overleden: G. Teleng (1885), geh met H. de Water; F. Meijer (1885), geh gew met J.A. Bos; J. Truijers (1905). geh met J. Neuteboom; J. Blikman (1936), geh met P.L.'Keur. Getrouwd: A.C.H. Bokern en C.J.M. Verhoeven; B.A.D. Verhoop en G. Du- kic: A.C. Berghuis en M.C. vam den Broek. Ondertrouwd: A S. Botermans en M. Homborg; J. J. Kok en M C. Andeweg; R. Dykema en T.J.A. Jansen; L.H.M.J. ter Haar en M.C. Groenewegen; L.M. van der Holst en G.A.M. Jansen; A.A.S. ten Kate en W. Vroon; J.P. van der Meulen en W.C.M. Timp; L.R.T. Peeters en H.A.S. van Mierloo; M. Zaki en C. West- aangedragen. "Time Out" ziet wel iets in het oude politiebureau (desnoods een aanbouwtje), waar momenteel een deel van de ruim te in beslag wordt genomen door een andere jongerensociëteit, Nieuw Nijevelt. Verder is er nog het gebouw Sion aan de Violierenweg, de boerderij Bos in het plan "Ter Weer" en de vroegere dependance van het Adelbertcollege in de Van Heec- kerenstraat waar "Time Out" wel een oogje op heeft. De jongeren die zaterdag bij de stands stonden lieten blijken dat zij door de beperkte ruimte dui delijk in hun activiteiten worden gehinderd. Uitbreiding van hun werkzaamheden die nu voorna melijk bestaan uit het houden van openingsavonden, dansen, films en een kindersoos, is vol gens hen in de kelder waar ze nu zitten al helemaal niet meer mo gelijk. 10 november houdt de stichting een informatie-avond waarop alle raadsleden zijn uitgenodigd. Rond de begrotingsbehandeling (18 december) zullen de ingeza melde handtekeningen worden overhandigd aan wethouder Dijkstal. Tot dan gaat men nog door met het inzamelen van handtekeningen. Gedacht wordt daarbij onder andere aan een huis-aan-huis-actie. MAANDAG 6 NOVEMBER 1978 Maandag Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, Noordeinde 2a, fotografie; yoga; Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrou wengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijds centrum, Breestraat 66, yoga; Neder lands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwen groep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga, t'ai chi, 19.30 uur; gitaar; Go-club, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, ma., di., do. en vr. overblijfsoos, 12-13.15 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, film, 20 uur. Oude Singel 6, oprichtingsvergadering vrouwencomité tegen Bestek 81 20.30 Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. LAK-Theater, eNVe-Drama met "De uitvinding van Wals", van Nabokov, 20.30 uür. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan ciën 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, gemeente raad, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 3 tot 10 nov., door. Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude-Rd. - Ge zondheidscentrum Berkenkade, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel.,02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren).- Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren socialeraadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement fl 55,50 J aarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. m -AT" b' V '4 K m. van "Time Out" zamelen handtekeningen in

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2