Leiden toont spoor van nog geen vermoeidheid Routiniers wijzen Foreholte de weg naar belangrijke zege Debacle Fides Pacta Met 'n Parker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. Dave Kyle oogst waardering van het publiek Vlietwijk wint derby dankzij goed optreden heren van Veglo Dames van P/Leiden weer op de goede weg PARKER Uw handschrift is een Rirkcr waard. MAAWLJAU b NUVEMBER lyjfi SPORT LEIDEN - De Europa Cup beslo- meringen ten spijt dient Parker eiden tussendoor ook nog even een aantal wedstrijden voor de nationale basketbalcompetitie af te werken. Zo moest, nog maar net terug uit Engeland, zaterdag avond het Amsterdamse Delta Lloyd bestreden worden en dient er vanavond, met het vertrek naar Zweden al in het achterhoofd, te gen BOB aangetreden te worden. Een ontzettend zwaar program ma al lijkt de ploeg van Hennie Blom er toch geen onoverkome lijke problemen mee te hebben. Tenminste tot nu toe, al is dit na tuurlijk nog maar het begin. Za terdagavond tegen DL/Amster- ieder dam vertoonde het team i geval geen spoortje van ver moeidheid en won zoals het wilde met de aantrekkelijke cijfers 111-101. Waarbij het eerste getal staat voor de klasse van de kam pioen en het laatste een afspiege ling is van de goede vorm waarin ook de Amsterdammers momen teel verkeren. Het was al met al toch een aardige wedstrijd die een aantal opmer kelijke aspecten kende. Aller eerst was dat de manier waarop Leiden zich met opvallend ge mak langs de toch echt niet te on derschatten Amsterdammers werkte. Alsof er helemaal geen Europa Cup duel in Londen was geweest, zo fris van de lever ging Leiden er tegenaan en zo ogen schijnlijk zonder moeite knapte men dit karwei op. Typerend voor deze professionele instelling was vooral het optreden van Mit chell Plaat. Zonder blikken of blozen speelde de Leidse spel verdeler ook nu de volle veertig minuten uit, scoorde en passant 24 punten en dronk vervolgens na afloop ontspannen een biertje op de verjaardag van teammaat Joost Cornelissen. "No problem", he said. En zo hoort het ook. DL/Amsterdam Maar toch ook DL/Amsterdam Emill Hagens maakt geconcentreerd guard niet meer afstoppen. lay-up. Bert Kragtwijk (I) en Franklin Liesdek kunnen de Leidse Gelijkspel voor Danaiden bij AKC LEIDEN - Door het gelijke spel te gen AKC in de Overgangsklasse A heeft De Danaïden in de korf balcompetitie toch nog de derde plaats van onder kunnen berei ken. Een positie waarbij zelfs nog enig uitzicht is op aansluiting met de middenmoot. Fides Pacta kreeg een gevoelige nederlaag te verwerken. Met maar liefst 18-11 werd van lijstaanvoerder Achil les verloren. De Leidse derby Ons Eiland-Pernix eindigde in gelijk spel. Doordat De Algemene bij OSCR een punt liet liggen is Zui derkwartier bijna niet meer in te halen. AKC-De Danaïden 11-11. De taktische wissel die Gerard Bos met nog zeven minuten toepaste, had de volle winst moeten ople veren. Met nog 7 minuten voor de boeg wisselde hij Bob Schrama in voor Ftank de Bruin, die met de speciale opdracht het veld in ging om de bal in Danaïdens aan- valsvak te houden en een doel punt te forceren. Dat laatste lukte wel, alleen stond De Danaïden, toen met 11-10 achter, want het balverlies dat De Danaïden in die laatste periode leed, betekende direct een Almelose treffer. De wedstrijd begon furieus. Eric Fi- lemon zette De Danaïden binnen vijf minuten op 0-2 maar de Lei- denaars konden deze voorsprong niet vasthouden. Bij rust was de stand 6-5 in het voordeel van AKC. In de tweede helft wissel den de ploegen elkaar af bij het doelpunten maken. Wel was AKC steeds in het voordeel. Bij 10-10 gooide coach Gerard Bos alles op de aanval. Frank de Bruin, condi tioneel zeer zwak, maar als het gaat om een bal in de aanval te houden van zeer grote waarde, zag zijn inzetten bekroond met het forceren van een strafworp, die door Hennie Devilee werd benut 11-11. Achilles-Fides Pacta 18-11 (11-5). Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit dat Fides Pacta zo n grote nederlaag te slikken zou krijgen. Na 20 minuten spelen stond het pas 4-3. Fides was in deze periode zelfs wat sterker, maar het schot van de Hagenaars was beter verzorgd. Dat uitte zich eveneens in de periode vlak voor rust. Binnen 10 minuten kwam Achilles van 7-5 op 11-5. Na de rust leek het er op dat Fides Pacta een deb .acle zou ontlopen. Dick Onderwater (2x) en Patricia Gottmer brachten de stand bin nen vijf minuten op 11-8, maar na 12-9 brandde Achilles pas goed los. Bij 17-9 stokte de aanvalsma- chine en kon Fides nog iets terug doen. Doelpunten: Nico Pikaar (2x), Yvonne Neuteboom, Diet Rijsbergen (2x), Dick Onderwa ter (3x), Daan Carré, Hennie de Boer, Patricia Gottmer. Ons Eiland-Pernix 8-8 (4-4). Zelden is een derby in zo'n goede sfeer verlopen als die tussen Ons Ei land en Pernix. Er stond ook niets op het spel. Alleen de eer was de inzet. Ons Eiland moest toestaan dat Ria Laman voor Pernix de stand op 0-1 bracht en na de gelijkmaker van Nan De- genaars de score opvoerde tot 1-3. Maar de Brahmslaanbewoners kwamen mede door het hardere werken op 3-3 door doelpunten van Barry van Duin en Wim Nij- enhuis. De rust ging in met een stand van 4-4. Na de rust een zelfde spelbeeld. Twee gelijkwaardige ploegen. Pernix misschien technisch iets beter, Ons Eiland met wat meer kracht. Pernix liep aanvankelijk in de tweede helft uit naar 4-6 door Kees v. d. Kraan (2x) maar Patrick Verra (2x) deed datzelfde bij Ons Eiland. Evenals voor rust bezat Ons Eiland met nog weinig minuten te spelen een 8-7 voor sprong, maar Kees van de Kraan bepaalde de eindstand op 8-8. Overige doelpuntenmakers Per nix: Carla v. d. Vegte, Jakko Breedveld, Jan Mulder en Kees Hortensius. Ons Eiland: Sarie v. d. Meeberg, Piet Beekman en Nan Degenaars. Zuiderkwartier-Rozenburg 10-8 (5-3). In een gelijk opgaande wed strijd heeft Zuiderkwartier, mede door veel inzet, een moeilijke klip kunnen omzeilen. De eerste wed strijd tegen Rozenburg werd maar net gewonnen (4-5) en in het kamp van de geel-blauwen werd toch wel met enige zorg tegen de ze wedstrijd aangekeken. En niet voor niets, want de tegenstand die Rozenburg bood, kostte Zui derkwartier heel wat inspanning. Bij rust leidde Zuiderkwartier met 5-3. In de tweede helft zag Zuiderkwartier geen kans om de finitief afstand te nemen van Ro zenburg. Bij 7-6 werd het zelfs zeer benauwd, maar de uitste kend spelende Eric van Lunteren toonde zijn ploeg het goede voor beeld 8-6, waarna Rens Henze de overwinning definitief naar zich toetrok 9-6. Dirk Jan de Kreek zorgde tenslotte voor Zuider kwartiers tiende doelpunt. Doel puntenmakers: Dirk Jan de Kreek (4x), Eric van Lunteren (3x), Rens Henze (3x). O.S.C.R.-De Algemene 11-11. In een goed en snel gespeelde wed strijd zag De Algemene een ver diende voorsprong 8-11 in de laatste tien minuten verloren gaan. Ruim tachtig minuten lang hadden de Leidenaars het spel gedicteerd ook verwonderd zijn geweest als De Algemene deze wedstrijd winnend had besloten. Het pakte echter anders uit. Leidse doel puntenmakers: Wim van Vliet (4x), Ruud van Vliet (3x), Hennie Rusman (2x), Wim van Iterson en Martin Filippo. Crescendo-Olympiaan 8-6 (6-4). Door deze overwinning heeft Crescendo toch weer de eerste plaats in de tweede klasse be reikt. Met de confrontatie tegen Blauw Wit 51 voor de deur - om vast te stellen wie als lijstaan voerder de microc'ompetitie mag aanvangen heeft de Leidse ploeg door deze overwinning een aar dig ruggesteuntje gecreëerd. Crescendo startte overrompe lend en stond al snel met 4-1 voor. Bij 6-2 kwam Olympiaan nog goed terug, maar de rust ging in bij de stand 6-4. De tweede helft scoorden beide ploegen afwisse lend en zo eindigde de wedstrijd bij 8-6. Doelpunten: Piet l'Amie (4x), Louis Kok, Lenie Kok, John Huigsloot en Wilfred Cornelisse. Fiks-O.D.O. 6-6 (2-3). Wederom heeft Fiks geen kans gezien een eenmaal verworven voorsprong te behouden. Bij 5-3 leek Fiks de finitief te hebben toegeslagen, maar de Dortenaren kwamen in de laatste periode zelfs voorbij de Oegstgeestenaren 5-6. Ineke Kooy zorgde toch voor de ver diende gelijkmaker: overige doelpunten: Dirk Jan Elzenga (2x), Aad Knetsch, Robert v. d. Kraan, Rob Nonhebel. Derde klassers: Fluks heeft kans gezien een 2-5 opgelopen achter stand na rust om te zetten in een 6-5 overwinning. Jan Verloop (3x), Tineke Verloop en Kees Im- thorn (2x) scoorden. In dezelfde klasse moest Warmond een 10-8 nederlaag slikken. R.W.R. was in de slotfase net iets doeltreffen der. Doelpunten: Ron van Don gen (2x), Jan van Leeuwen (2x), Bart van Zandwijk (2x), Renee de Lou en Corrie Koning. KNS ver raste in 3D. Met 7-8 werd het Haagse HSV overwonnen. KNS dat een beroep op de gerouti neerde Hans Kluts en Henk Roe- doe heeft moeten doen, omdat Rudolf Ligtvoet en André Ver hoogt niet beschikbaar waren, heeft gedurende het grootste ge deelte van de wedstrijd wel tegen een achterstand moeten opbok sen, maar bij 6-6 kwamen de Lei denaars voor het eerst op winst. Henk Roedoe besliste tenslotte definitief. Doelpunten: Henk Roedoe (3x), Rob Ulzen, Peter Zitman (2x), Erica Velders (2x). GERT GRESSIE verdient een compliment voor de manier waarop de, in vergelijking met Leidenoch beduidend min der getalenteerde, ploeg zich te weer stelde. De formatie van de kalende coach Egon Steuer, in eigen huis ontzettend moeilijk te kloppen, vormde weliswaar nimmer een echte bedreiging maar bleef in het voetspoor van e nationale kampioen toch lekker meescoren.na 29-28 en 43-37 was het verschil bij de rust tot tien punten opgelopen (60-50) en hoewel Leiden daarna een paar keer door toedoen van de soms weergaloze Collins demareerde werd de eindstand tenslotte be paald op 111-101. Tien punten dus en geenszins een afgang. Dat het befaamde Amerikaanse kop pel Smith/Davis goeddeels ver antwoordelijk was voor de Am sterdamse produktie mag geen verwondering wekken, dat is nu eenmaal al jaren het geval. De tip van Hennie Blom: "Amsterdam haalt de play-offs ten koste van Rotterdam. Let maar op mijn woorden" Nou, en dan was er het optreden van de Amerikaan Dave Kyle, de boomlange center/forward van Leiden, die al een klem maandje hier ter stede op zoek is naar de vorm die hem vorig seizoen bijna een contract bij de Boston Celtics opleverde. En gezegd moewor- den: hij komt er steeds beter in. Nog geen hoogvlieger in verde digend opzicht (wat Harie Kip met Smith deed kon hij bij lange na niet evenaren), maar zich nu toch daadwerkelijk doen geldend in de Leidse aanval. Vooral een knaller van een rebound, een fraaie 'tip-in* en zes punten op rij deden het goed bij de 1200 sup porters, die Kyle's terugkeer op de bank met een kleine ovatie honoreerden. De sceptici zijn nog steeds niet weg van het spel van de voormalige Cleveland-speler, Bloms' ver trouwen in diens nog deels ver sluierde capaciteiten daarente gen groeit. "Nog een maand en dan hebben we er een uiterst waardevolle speler bij, vooral op Europees niveau. Elke wedstrijd gaat hij een stapje vooruit. Van avond dus weer, dat is wel een voordeel van het drukke pro gramma; hij komt er steeds snel ler in. Overigens hoop ik wel, dat ik vandaag tegen BOB inplaats van acht spelers het hele team kan inzetten, want er zijn er een paar toch wel aan rust toe. Ook al zie je dat isschien niet aan ze af', aldus Blom. Scores P/Leiden: Collins 27, Plaat 24, Woudstra 15 Kip 14, Hagens 13. Kyle 12. Bruinsma Van Rooden 2, Pau- lides 0. DLIAterdam: Davis 27, Smith 27 Van Doorn 15, Kragtwijk 12. AD VAN KAAM Leidse judoka's in de prijzen DORDRECHT - Tijdens de offi ciële Zuidhollandse kampioen schappen van de Budo Bond Ne derland, gisteren in Dordrecht gehouden, zijn een aantal Leide naars in de prijzen gevallen. Zo werd Laurens van As in sporthal Wielwijk kampioen in de klasse 46 kg bij de 14 en 15-jarigen. René Witjes uit Leiderdorp legde in de zelfde leeftijdsgroep (boven 62 kg) beslag op een tweede plaats. Zilver was ook weggelegd voor de Leiderdorpers Gerhard de Haas (tot 42 kg) en Max Witjes (boven 52 kg) die beiden uitkwa men bij de 12 en 13-jarigen. San- der Broers tenslotte werd in die leeftijdsgroep derde in de catego rie tot 36 kg. Alle genoemde judoka's van de Leiderdorpse sportschool Van Houdt zijn door de BBN uitgeno digd deel te nemen acn de natio nale kampioenschappen, die za terdag en zondag in Beusichem bij Zaltbommel zullen worden gehouden. LEIDEN - De derby in de eerste klasse van de badmintoncompeti- tie tussen Veglo en Vlietwijk is zoals verwacht mocht worden in een overwinning (3-8) voor de laatste geëindigd. In de tweede klasse kende BC Leiden geen enkele genade met het op de voor laatste plaats geklasseerde Iduna 2: 8-0. Ondanks het feit dat bij de dames zowel de twee enkels als het dubbel voor Vlietwijk verloren ging, is de overwinning van de Voorschotense ploeg niet in gevaar geweest. De heren bleken - als was het verschil in sommige partijen miniem - te sterk voo£- hun Leiderdorpse tegenstanders. Hans van Harteveld en Frans van Houten waren kansloos tegen Jan Fröhlich en Dick Oostergo (scores respectievelijk 10-15, 5-15 en 0-15. 3-15). Daarentegen wa ren de overwinningen van Ron Lapre op Dick van Wijk (15-7.4-15 en 9-15) en Henk Westerbeek op Wim de Rooij (11-15 en 17-18) minder overtuigend. Ook de zeges van de Veglo-dames Nolly Bennink en Irene de Vrind kostten de nodige moeite. De eerste won met 11-6,9-11 en 11-4 van Jorinda Bisschop, terwijl de laatste met de cijfers 11-6. 9-11 en 11-2 over haar zusje Rosemarijn zege vierde. Ook het damesdubbel was zoals gezegd voor Veglo. Nolly Bennink en Irene de Vrind waren te sterk voor Jorinda Bisschop en Helga van Balgooy (15-3, 15-7). Bij de andere dubbels was Vlietwijk echter superieur. Bij het herendubbel wonnen Jan Fröhlich en Dick van Wijk met 9-15 en 11-15 van Wim de Rooij en Frans van Houten. Bij het gemengd dubbel waren de uitslagen: Nolly Bennink/Wim de Rooij - Rosemarijn Bisschop/Dick van Wijk 101-5 en 8-15; Irene de Vrind/Hans van Harteveld - Helga van Balgooy/Jan Frölich 6-15, 15-10 en 15-17. Na het gelijkspel vorige week tegen Morgenstond, was BC Leiden nu superieur tegen Iduna 2. De uitslagen Jan Slingerland-Bijl 15-11,17-18 en 15-10; Herman Strik-Nooijer 15-9 en 18-15; Lineke Laman-Portier 6-11, 11-0 en 11-2; Mans Slats-Wolfs 11-1 en 11-2; gemengd dubbel: Lineke Laman/Enzo Spadon-portier/Bijl 15-10 en 15-8; Dorie Koelemij/Jan Slingerland-Wolfs/De Nooijer 15-3 en 15-0; herendubbel: Enzo Spadon/Herman Strik-Bijl/De Nooijer 15-10,101-5 en 15-9; damesdubbel: Dorie Koelemij/Mans Slats-Portier/Wolfs 17-14 en 15-5. LEIDEN - In de eerste divisie van de basketbalcompetitie kende LISC weinig moeite met Racing Amsterdam. In Amsterdam won nen de Leidenaars met 54-71. In de tweede helft liep LISC opeens snel weg van de opponent, die voor rust nog redelijk partij had gegeven. LISC gaat in de eerste divisie B samen aan kop met Jumpers en Hoofddorp. De drie ploegen leden nog geen punten verlies. De dames van Parker herstelden zich uitstekend van de serie ne derlagen. Thuis werd Wartbur- gia met maar liefst dertig punten verschil geklopt: 69-39. De Leidse dames konden eindelijk weer eens compleet aantreden en dat scheelde een flinke slok. Voor al in verdedigend opzicht zat het allemaal weer goed in elkaar. Wartburgia in ieder geval was niet tegen de man-to-man opge wassen, de bezoekers keken al bij rust tegen een hopeloze 43-23 ach terstand aan. Na de hervatting stokte de Leidse produktie, al kreeg Wartburgia geen kans om dichterbij te komen. Het werd een lauwe vertoning, waarbij de ar biters deelden in malaise. Het eenzijdige duel eindigde tenslotte in een ruime zege voor Leiden. In de rolstoelcompetitie behaalde Sleutels een knappe 29-26 over winning op Dordrecht, de ploeg die tot dan toe alleen aan de lei ding ging in de derde divisie Door de zege kwam Sleutels langszij. De ploeg van coach Paulides nam na een time-out van Dordrecht de leiding, maar moest in de tweede helft toezien hoe de gasten toch weer terug kwamen. Tot drie mi nuten voor tijd ging het gelijk op, daarna sloeg Sleutels keihard toe Dertig seconden voor het einde stelde Frits van Beek de overwin ning in deze belangrijke wed strijd definitief veiligVan Beek en Prins waren bij Sleutels top scorers met ieder acht punten. In de rayon eerste klasse verloor Luba op het kantje van DAS. De Leidse ploeg stond bij rust met 35-51 achter, maar werkte zich in de tweede helft heel knap voorbij de gasten. Met nog twee minuten te gaan leidde Luba met 74-71, maar toen knapte er iets en kon DAS met 77-74 alsnog de zege vei ligstellen. Devilee met 18 en Kal lenberg met 16 punten waren de Leidse topscorers. VOORHOUT - Foreholte heeft in de landelijke eerste klasse een verdiende zege behaald op hel Amsterdamse Volewijckers 8-5. Dat was niet alleen een verdiende overwinning, maar ook een zeer welkome. Voor good- old Anne- mieke de Bruyn. die uit de gele deren is verdwenen, maar de roemruchte jaren van de Voor- houtse formatie heeft meege maakt, was het stellig een bele venis weer te mogen opdraven in plaats van de door een auto-on geluk uitgeschakelde Jet Verde- gaal. Zij deed het voortreffelijk, evenals overigens Carla van der Zalm in het Voorhoutse doel en Leme van Beek. In de landelijke tweede klasse ver- yloor HVS met 7-12 van Odin uit Beverwijk. Northa boekte een 10-8 zege op het in de landelijke derde klasse tot de kanshebsters op de titel gerekende Westlandia en met dat resultaat was trainer Carel Caron uiteraard zeer in zijn nopjes. "We hebben de gevaar lijkste schutter van Westlandia van meet af aan banden gelegd met een persoonlijke dekking", zei hij, "en zij kwam na 10 minu ten letterlijk niet meer in het stuk voor. Zij verdween naar de bank en is daar niet meer vandaan ge komen, behalve dan in de laatste ^wiwee minuten, maar toen was de zaak al bekeken". Oase, met Helma van der Geest als vanouds op schot, had aan het Goudse Vires et Celeritas geen centje pijn, 8-2. In de afdelings eerste klasse gaat het niet goed met de heren van Sanocel/Satur- nus, die juist zo'n sterke start hadden tegen CWP. Vorige week een nederlaag tegen Rijnstreek, door onder meer twee gemiste strafworpen en gisteren weder om verlies, 19-20, en dat opnieuw door een gemiste strafworp in de laatste minuut. De heren van HVV '70 speelden zich zonder problemen naar een 25-17 zege op Ondo en daarmee gaven zij te vens aan dat er in de afdelings tweede klasse terdege rekening met hem zal moeten worden ge houden. Olympia '72 won met 12-10 van de reserves van West landia. De dames van HW '70 bleven in de afdelings derde klas se met 7-2 in de meerderheid te gen de reserves van Oase en de dames van Olympia '72 verloren in deze klasse met 5-7 van de re serves van DIOS. Bij Foreholte was Annemieke de Bruyn weer eens van de partij, en dat scheelde vooral in defensief opzicht. Verdedigen deed Fore holte overigens toch al erg goed in deze wedstrijd. Dat miste zijn uitwerking niet op keepster Carla van der Zalm, die naar grote hoogte steeg en zelfs een straf worp stopte in de tweede helft, kort nadat Nel Geerlings vanaf de zeven meter voor Foreholte had gefaald. Behalve Annemieke de Bruyn gaf nog een speelster een overtuigend bewijs van aanwe zigheid, namelijk Lenie Hoek. Eigenlijk gaf zij met haar treffers na 5-3 voor Foreholte (ruststand 2-2) de doorslag, 6-3, en 7-3. Daar op benutte Mariette Siera een strafworp, 8-4. Volewijckers kon nog een keer scoren. 8-5, maar zag geen kans meer om in de slotfase de hechte Voorhoutse defensie nog eens te verschalken. De Voorhoutse treffers kwamen van Nel Geerlings, Mariette Siera en Lenie Hoek (ieder tweemaal) en Elly Hoek. De persoonlijke dekking, die bij Northa Lydy Vink en Wil Geurds uitvoerden op de topschutter van Westlandia was effectief. Maar deze twee Northa-spcelsters wis ten zelf ook nog te scoren. Lydy Vink (5 treffers), Marian van der Berg (4en Wïl Geurds 1- waren bij Northa de toonaangevende fi guren. De zege van Oase stond met de rust van de wedstrijd tegen Vires et Celeritas al vast. Toen bleek al dat de Goudse formatie niet alleen in individueel opzicht, maar ook collectief de mindere was van de pupillen van Bram Obbes. Daar bij trof Vires et Celeritas het niet dat Helma van der Geest het vi zier op scherp had staan. Boven dien was Monique van der Meer in het doel van Oase zeer moeilijk te passeren. Zelfs niet vanaf de zeven meter, vanwaar Vires et Celeritas eenmaal mocht vuren. ADVERTENTIE Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en de juiste penverankering.voor uw hoogstpersoonlijke handschrift.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17