Meer inspraak voor burgers Veidse agenda Ophalen van huisvuil Oegstgeest duurder Begroting Voorschoten ook dit jaar weer sluitend VAN WIJCKERSLOOTH OPEN "°n|e;^TdSneeSfcommtfe NOORDELIJKE INGANG BOS PvdA bezint zich over politiek café Woonerf in omgeving „Pooishof Gebitsverzorgingsles Wassenaarse kleuters Groot aantal boetes bij Leidse verkeerscontrole Volleybal in nieuwe Eendenkooi PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 1 NOVEMBER 1978 VOORSCHOTEN - De gemeen telijke begroting van Voor schoten voor 1979 is ook dit jaar weer sluitend gemaakt, met een financiële ruimte van 413.000 gulden voor ex traatjes en tegenvallers. Maar dat is nog niet alles. Want wat de verhogingen van de diverse belastingen het kómend jaar in de ge meentelijk la brengen is daarbij nog niet meegere kend. Als die in de begroting worden verwerkt zal de fi nanciële ruimte oplopen tot ongeveer 913.000 gulden. Als de gemeenteraad daarmee instemt worden de onroe rend goedbelasting en de hondenbelasting elk met 10 procent verhoogd. Daar naast wil het gemeentebe stuur de leges (zegelrecht, te betalen bijvoorbeeld bij het aanvragen van een paspoort of een uittreksel van het ge boorteregister) met 3Va per cent verhogen. De begroting voor het komend jaar valt voor Voorschoten zo positief uit omdat deze ge meente een aantal meevallers heeft gehad. De winstuitke ring van het streekenergiebe- drijf was zo'n voordeeltje. Bovendien konden de kosten van herbestratingen en het verven van de gemeenteflat binnen de perken worden ge houden. Deze meevallers kwamen erg van pas omdat de uitkeringen uit het ge meentefonds minder sterk groeien dan voorheen. Bo vendien nam de leegstand van schoolgebouwen sterk toe en zijn de kosten voor ver schillende uitgaven het afge lopen jaar sterk gestegen. Ook het inwonertal steeg nau welijks, ondanks de gestage voortgang van de bebouwing in de nieuwe wijken. Per 1 ja nuari 1978 telde Voorschoten 21.228 inwoners, diezelfde da tum een jaar later waren dat er 21.300. VOORSCHOTEN - De uitgangspunten voor het Voorscho- tense beleid in 1979 wijken nauwelijks af van die, welke de voorgaande vier jaar werden gehanteerd. Nieuw is dat het gemeentebestuur een inspraakverordening wil ma ken en wat wil wijzigen in de gemeentelijke commissies waarbij burgers zijn betrokken. Ook zullen aangepaste woningen worden gebouwd en zullen waar nodig voorzieningen worden aangebracht die het gehandicap ten mogelijk maken sport en re creatie te kunnen beoefenen. Op het gebied van de woningbouw en de huisvesting zal de verkoop van woningwetwoningen aan de bewoners drastisch worden be perkt. De woningbouwvereni gingen en de gemeente zullen met elkaar gaan praten over de mogelijke overdracht van wo ningen uit het gemeentelijke wo- ningbezit aan de woningbouw verenigingen. Verder spreekt het beleidsplan zich uit voor een spoedige aanleg van een woonwagenkamp in Voor schoten. Zo overweegt het gemeentebestuur een commissie economische aangelegenheden in te stellen met deelname van het bedrijfsle ven en de consument. De be staande middenstandsadvies- commissie zou in deze commissie kunnen opgaan. Het aantal burgercommissies voor welzijnsbeleid zal het komend jaar tot twee worden terugge bracht: één voor sport en recrea tie en één die de overige taken op welzijnsgebied zal behartigen. De leden voor de eerste commis sie zijn al benoemd. Voor de an der worden nog leden opgeroe pen. Deze commissie zal in de raadsvergadering van december worden geïnstalleerd. Het spreekrecht voor de publieke tribune blijft van kracht. Het geldt gedurende een half uur vóór de raadsvergadering ten aanzien van onderdelen van de agenda. De spreektijd bedraagt maximaal 5 minuten per persoon. Verder blijkt uit het beleidsplan voor 1979 dat de gemeenteraad een beter inzicht moet krijgen in het beleid op het gebied van de openbare crde en veiligheid. Daartoe zal de gemeenteraad, r dat in het kader van de gemeentewet mogelijk is, wor den betrokken bij het beleid dat de burgemeester ten aanzien van dit punt voert. Over de schoolgebouwen en schoolterreinen die eigendom van de gemeente zijn zegt het beleidsplan dat deze buiten schooltijd voor andere doelein den kunnen worden gebruikt. Met name wordt hierby gedacht aan gebruik voor creativiteit of voor „ontwikkelingsactiviteiten" in het algemeen. De verkeersvei ligheid van de schoolkinderen wordt in het beleidsplan apart vermeld. Omdat er bezwaren zijn tegen het gebruik van schoolbri- gadiertjes en moeders moeilijk als oversteek-hulp zijn te krijgen wordt het belang van veilige schoolroutes met oversteek plaatsen voor voetgangers bena drukt. Zelfstandigheid Het beleid ten aanzien van bejaar den zal erop gericht zijn hen zo lang mogelijk hun zelfstandig heid te laten behouden. Verder wordt er naar gestreefd openbare gebouwen zo veel mogelijk voor gehandicapten aan te passen. OEGSTGEEST - De gemeenteraad van Oegstgeest kon zich gister avond met uitzondering van de PvdA met het voorstel van het college van burgemeester en wethouders verenigen, om de reinigingsrechten in de gemeente met 11,6 te verhogen tot 96 gul den per jaar. Deze verhoging is nodig, omdat er steeds meer vuil wordt aangebo den. Daarbij komt nog dat de verwerking ervan duurder ge worden is, omdat al het huisvuil aan de vuilverbranding moet worden aangeboden. Met de voorgestelde verhoging van 11,6% wordt bereikt dat ongeveer 60 van de werkelijke kosten door de inwoners van de gemeen te wordt opgebracht. De reste rende 40 betaalt de gemeente. Men wil trachten deze verhou ding, die al enkele jaren in Oegst geest bestaat, voorlopig te hand haven, wat op zich al een reden is om de tarieven te verhogen. De PvdA had bij monde van Kohl- beck bezwaar tegen de voorge stelde regeling, omdat men vond dat er geen onderscheid werd gemaakt naar inkomen en dat ie dereen evenveel betaalt. Kohl- beck drong er op aan te onder zoeken of dat onderscheid toch kon worden gemaakt. Hij deed verder de suggestie de inning van de reinigingsrechten te combine ren met de inning van onroerend goedbelasting. De raad was het in principe wel eens met het bezwaar van Kohl- De noordelijke ingang van het bos van Wijckerslooth. Zes jaar geleden werd deze toegang door de gemeente gesloten. Binnenkort kan hij weer gebruikt worden. beek, maar noemde het voorals- - - r 7 T financiën zal zich nog nader over het probleem gaan beraden Naast de genoemde verhoging van de tarieven, die per 1 januari van het volgend jaar ingaat, zal per die datum ook de wijze van in ning veranderen. Omdat de hui dige wijze van incasso via een aanslagbiljet veel kosten met zich brengt, heeft de gemeente beslo ten het energiebedrijf Rijnland alles te laten regelen. De inwoners van Oegstgeest zullen dus vanaf volgend jaar op hun no ta voor gas en licht nog een extra bedrag van 8 gulden per maand aantreffen wegens het ophalèn van huisvuil. OEGSTGEEST - De noordelijke ingang van het Bos van Wijc kerslooth aan de Rhyngeester- straatweg in Oegstgeest wordt weer voor voetgangers openge steld. Zes jaar geleden werd deze ingang door de gemeente afgeslo ten, omdat men niet wilde dat het bos als doorgaande fietsroute werd gebruikt. j be sloten de ingang stellen voor voetgangers. Om te voorkomen dat opnieuw fietsers van deze toegang gebruik maken, wordt er een zogenaamde Kiwi- sluis aan de ingang van het bos geplaatst. Dit is een soort hekwerk dat door voetgangers, kinderwagens en invalidenwagens makkelijk te passeren is, maar die wielrijders noodzaakt af te stappen, waar door zij, althans dat is de hoop de gemeente, niet van de open te openstelling zullen profiteren. LEIDERDORP - "Ik constateer dat het bestuur steeds verder van de leden komt af te staan", permit teerde Leiderdorps PwdA-voor zitter Wichers zich een geintje. Aanleiding waren nu eens niet WASSENAAR - Nadat van de Le liestraat (een zijstraat van de Deylerweg achter de Narcis laan) een "woonerf' is gemaakt heb ben burgemeester en wethouders plannen voor een tweede woon erf laten uitwerken voor een gro ter woongebied, dat wordt aan geduid met "Poolshofmaar dat ook een aantal woningen aan de Prof. Molenaarlaan omvat. Het ministerieel voorgeschreven vooroverleg is rond en besproken met een bewonerscommissie. Er is over de verschillende voorzie ningen volledige overeenkomst bereikt. De kosten van het pro ject 23.200 gulden, kunnen wor den gedekt uit een nog beschik baar krediet van het grondbe drijf. Burgemeester en wethouders heb ben het plan toegezonden aan het verkeer- en welzij nsoverleg, dat het in de eerstvolgende vergade ring zal behandelen. Zoals bekend is er ook een plan voor een woonerf in de Pieter Ma- ritzstraat in de wijk Oostdorp, maar de uitvoering daarvan is waarschijnlijk tot in augustus '79 uitgesteld. reele problemen binnen de partij, maar de opstelling van tafels en stoelen tijdens de jaarvergade ring van de PvdA in de Schep- pingskerk. Wat de leden niet van een vinnige terechtwijzing weer hield: "Het bestuur kan toch dichterbij komen Het bestuur nam deze raad ter har te. Als één man rees men over eind om de bestuurstafeltjes meer de zaal in te plaatsen. Zoals Hans Wichers later in zijn jaar verslag zou zeggen: "We hebben veel geleerd van de ervaringen van het afgelopen jaar Eén van die ervaringen, met het politiek café, kwam gisteravond nog eens aan de orde. Moet het politieke café op een of andere wijze worden voortgezet of moet er een soort van politiek trefpunt komen? Deze laatste suggestie is gedaan door de voorzitters van de verschillende politieke partijen in Leiderdorp. Hun idee: politie ke avonden, losgekoppeld van het café-idee. Het voornaamste bezwaar dat hier gisteravond te gen werd ingebracht was, dat daarmee van de "lossere" café gedachte zou worden afgestapt. Daardoor zou ook de essentie van het politiek café teloor kunnen gaan: verkleining van de afstand tussen een spreker (politicus) en zijn publiek. De nieuwe vertegenwoordiger van de PvdA in de commissie politiek café - omdat Ton de Water er niet meer in geloofde stond hij zijn plek af aan Ton van Hees - krijgt echter de vrije hand om een standpunt te bepalen ten aanzien van het voorgestelde politieke trefpunt. In het PvdA-bestuur verder nog een paar wisselingen: in de plaats van Jan Reijken, die wegens an dere werkzaamheden wenste af te treden, werd Nelly Kukler be noemd voor het onderhouden van de externe contacten. Jac queline van der Hoeven werd aan het bestuur toegevoegd als verte genwoordigster van de Rooie Vrouwen. Drs. Van Kuijen Drs. Van Kuijen inspecteur voor volksgezondheid in Zuid-Holland LEIDEN/DEN HAAG - Drs. C.J. van Kuijen is benoemd tot (toe gevoegd) inspecteur voor de volksgezondheid in de provincie Zuid-Holland. In die functie heeft hij o.m. tot taak het beoor delen van bestemmingsplannen. Van Kuijen trekt zich terug uit de politiek. Tot voor kort was hij nog statenlid voor de PPR. Daarvóór had hij eveneens zitting in pro vinciale staten en in de Tweede Kamer. Eerder dit jaar was hij lijsttrekker voor de PPR bij de statenverkiezingen. Als kamerlid kreeg Van Kuijen o.m. bekendheid door zijn (niet aangenomen) motie tegen de Schiphollijn. Ook toonde hij zich een fel voorstander van een par lementaire discussie over het omstreden recombinatie DNA- onderzoek (genetische manipula tie) in Nederland. Daarmee heeft hij zich afgelopen maandag nog uitvoerig beziggehouden tijdens een vergadering van de Leidse universiteitsraad, waarvan hij als kroonlid eveneens afscheid heeft genomen. Van Kuijen woont in Warmond. WASSENAAR - Volgend school jaar zal ook in Wassenaar door Mondhygiënisten voorlichting worden gegeven op kleuter scholen. Dit is al het geval in de gemeente Katwijk, die samen met Wassenaar, Rijnsburg, Oegstgeest, Sassenheim en Warmond in een regionaal sa menwerkingsverband rond de jeugdtandverzorging zitten. Wassenaar is na de laatste raads vergadering toegetreden tot de stichting Jeugdtandverzorging. Maar er waren nog wat vragen overgebleven bij verschillende raadsleden, die wethouder Van der KLaauw gisteravond pro beerde te beantwoorden in de commissie maatschappelijke voorzieningen in Wassenaar. Een van die vragen was of behalve de jeugd van de lagere scholen ook de leerlingen van de kleuter scholen bij de jeugdtandzorg be trokken kunnen worden. Uit het antwoord bleek dat dit wel in het voornemen ligt, maar dat het nog niet te realiseren valt. Wel wordt zoals hierboven gezegd volgend schooljaar voor het eerst voorlichting op kleuterscholen gegeven over de verzorging van het gebit. De jeugdtandverzorging maakt ge bruik van een moderne "dental- car", een auto met praktijkruimte erin, die de scholen bezoekt. De kinderen worden ieder half jaar gecontroleerd en ook behandeld, waarna een saneringsbewijs wordt uitgereikt. Voor ouders die bij een zieken fonds zijn aangesloten brengt het deelnemen aan de jeugdtandver zorging op de school geen kosten mee. Voor particulier verzekerde ouders bedraagt het tarief dit schooljaar 85 gulden per kind. De meeste particuliere ziektekos tenverzekeringen betalen deze kosten (gedeeltelijk terug. Het aantal deelnemers aan de "schooltandverzorging" zoals het vroeger heette, ligt lager dan in de andere deelnemende gemeenten. Men hoopt echter door het rond sturen van een circulaire meer ouders voor deze instelling te in teresseren. Jongeren praten over zwakzinnigen Bedreigd LEIDEN - Bij een algemene ver keerscontrole door motoragen ten zijn gisteravond 91 boetes dan wel oproepingen om voor de kan tonrechter te verschijnen uitge deeld. De meeste overtredingen betroffen onjuiste of onvoldoen de verlichting en door rood licht rijden. ZOETERWOUDE - Voor jongens en meisjes van 16 tot en met 19 jaar is er vanavond in Zoeter- woude een gespreks- en film avond over geestelijk gehandi capten in de samenleving. Een tweetal films zal de verzorging zoals die in inrichtingen is tonen. De eerste toont de dagindeling van een groep geestelijk gehan dicapten, de tweede film gaat over bezigheidsactiviteiten. Na deze films kan er over dit on derwerp gediscussieerd worden. Aanvang 19.45 uur in de Bernar- dusschool aan de Oranjelaan 32. Een 20-jarige studente werd lopend op het Rapenburg om half vier gisternacht, onzedelijk betast door een haar onbekende man, onder bedreiging met een mes. Het meisje zag kans om de man een klap te geven, waarop de laat ste de benen nam. Politie-onder- zoek in de buurt had geen positief resultaat. Inbraken In de nacht van maandag op dins dag werd ingebroken in de mid delbare technische school MSG aan de Dieperpoellaan. In de ka mer van de congiërge werd alles overhoop gehaald en 400 gulden weggenomen. Bovendien werd een potje zoutzuur leeggegoten. Een eindje verderop, in het klooster van de Bonaventura scholenge meenschap aan de Mariënpoel- straat, werd dezelfde nacht even eens ingebroken. In het gedeelte dat bewoond wordt door een aan tal religieuzen, werden kasten overhoop gehaald, en 700 gulden ontvreemd. Winkelruit De politie heeft gisternacht een 26- jarige Leidenaar aangehouden omdat hij een winkelruit (ander half bij twee meter groot) in de Haarlemmerstraat vernield had. Omwonenden hadden de politie gewaarschuwd. Uit het verhoor op het politiebureau bleek dat de man eerder die nacht nog een ruit van een winkel op de Haarlem merstraat had vernield. Terwijl het onderzoek doorgaat, wordt de man nog op het bureau vastge houden. Woensdag Jongen met kokend water overgoten LEIDEN - Een 17-jarige jongen, geboren in Marokko en woonach tig in een vreemdelingenpension aan de Bronkhorststraat, moest als gevolg van mishandeling door een landgenoot afgelopen vrij dagnacht worden opgenomen in het brandwondencentrum in Be verwijk. In de nacht van vrijdag op zaterdag was in het pension een woordenwisseling ontstaan tussen de jongen en de oudere medebewoner. De man, die in de keuken een pan met water stond te koken, ging zover het kokende water over de jongen heen te gooien. Die werd daarop onmiddellijk overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis vanwaar hij na een korte eerste behandeling per ambulance naar Beverwijk werd gebracht. Maandag werd hij daar weer ontslagen. ZOETERWOUDE - Nu het nieuwe verenigingsgebouw De Eenden kooi in Zoeterwoude daar gele genheid toe biedt wil men een volleybalclub oprichten. De ini tiatiefnemers Kapaan (Servatius- straat 9), Klaassen (Beatrixstraat 8) en Van Teylingen (Nassaulaan 30) stellen zich voor om op recrea tief niveau te beginnen en later bij voldoende belangstelling deel te gaan nemen aan competitie volleybal. De tijden waarop men de beschik king krijgt over zaalruimte in "de Eendenkooi" liggen nog niet vast, maar waarschijnlijk zal dit woensdagavond van 22.00 uur tot 23.30 uur of zaterdag ergens tus sen 9.00 en 14.00 uur of van 18.00 tot 20.00 uur worden. Belang stellenden kunnen zich op bo venstaande adressen aanmelden. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Timothy A., zv A. Oosterlee en G.Y. Jansen; Monique D., dvC.G. Pelen E.van den Berg; PrijnaF., dv F. de Mare en P. Noort; Taco A.T., zv A.B. van Dijk en P.A. Hoogervorst; Ma- rijn, zv N.A. den Heijer en E.J. van den Eijkel; Jerry, zv P. van Tongeren en A. Dool; Maria R., dv F.E. Schaake en C.C.E. Koning; Sander P., zv E. d'Haan en M.P. van Duijn; Floris M., zv P.B.M. Went en I. J.M. Sikken; Jacqueline J., dv C. Eickhoff en S.H. Schut; Suzanne C., dv J.P. van der Voort en A.H.M. de Groot; Neslihan, dv M. Soyyigit en A. Kefeli; Thijmen S., zv M.H.J.J. Vissers en A.M.M. van Zijll de Jong; Hendrikus J., zv J.W.C. van den Burg en C.C. Heemskerk; Wietske T.C dv R.P.A. Veltman en T.J.M. van 't Huilenaar; Jo hanna R.J.L. dv E.S. Holland en O.G.A. Schaffer; Andrea M.. dv A.P. Avolio en L. Ying; Francis, dv J.A. Kalkman en J.M. de Jong; Mario P.,zvP.F.M. Bergen M.P.W. 1' Ami; Annemieke R., dv J.M. Advocaat en G.A. Bergwerfï. Overleden: M.E.A Hoeker (1945), geh met F.A.M. van der Linden; F.H.E. Nie- vaart (1915); H.E. Suers (1917), geh met W.G. Berkheij; D.J. Kommer(1898); A.T. Fekkes (1912), geh met G.F. Wilmink; C. Roelandse (1894), geh met W.L.S. Hen- driksen; C.W. Heijl (1907); J.W. Verdam (1922). Getrouwd: G. Krabbendam en M.E.M. Montanus. Zijllaankerk, Wassenaar, najaarskle- dingbeurs 10-15.30 uur. Dorpshuis, Leiderdorp, ANWB-voor- lichtingsavond 20 uur. Scheppingskerk, Leiderdorp, lezing over druggebruik, 20 uur. Sjelter, Leiderdorp, informatieavond KWJ, 20 uur. Raadhuis Voorschoten, commissie wel zijn en onderwijs, 20 uur. Raadhuis Wassenaar, commissie finan ciën, 19.30 uur. Rudolf Steinerschool, Cesar Franck- straat, lezing anthroposofie 20 uur. Museum van Volkenkunde, lezing tans- cedente meditatie, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 14-17 en 21-24 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur, tel. 146586. Donderdag Voorschoten, Raadhuis, corr openbare werken, 20 uur. Vrijetijdscentrum, breestraat 66, film "Pas si mechant que ca" 21 uur. Troef, Noordeinde 2a, voorlichting dienstweigeraars, 20-21.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis Leidseweg 33 Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Inva- lidenbond 19-20 uur. Architectenwinkels, Hoogl. Kerkgracht 32 vrij advies 19.30-21.30 uur; Pieters kerkhof vrij advies 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij. van 14-16 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café, go-club, 20 uur. Stadhuis, commissie onderwijs en so ciaal-maatschappelijke aangelegenhe den, 20 uur, commissie ruimtelijke or dening 20 uur. Rapenburg 102, schrijfavond Amnesty International, 20 uur. Schouwburg, Oude Vest 43, blijspel "volgend jaar zelfde tijd" 20.15 uur. Lak-theater, Levendaal 150, film 19, 21 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst in de regio Leiden, wordt waarge nomen van 27 okt. tot 3 nov. door. Apotheek "Tot Hulp der Mensch- heid", Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedre- cepten van een taxi, tel. 122444, ge bruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd. Gezondheidscentrum Berkenkade, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, Ou de Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00^12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Muldfer. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219 Privé: Ingrid Cramer 01718-16289 Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071- 155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711- 10390. Wassenaar: Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2