Croft AZC staat voor zware opgave in Europa Cup Donar lust Leiden rauw Het zonnetje in huis. eindeloos lekker na-tafelen met Neudecker bekritiseert zijn trainer Staat de postcode in een advertentie of brief?' Gebruik'mdan alsu reageert en...vergeet ook uw eigen postcode niet. ORIGINAL Buunk: „We zullen moeten vechten Sanders pakt set van Yilas U.V.S.- Feijenoord ADVERTENTIE Met onze zonnehemels en -banken gegarandeerd* KW\ bruin in 10 dagen. /f pttpost Gebruik'm goed. en 365 dagen per jaar een bruin leventje leiden Maak geen puzzel van uw woonsituatie. Intermeubel geeft u direct de oplossing. Bijvoorbeeld deze bijzonder royale 2-3-zitsbank, leer gekombineerd met skai, ter waarde van 2000,- intermeubel SMITS SUPER Boerhaavelaan 296 - Leiden - tel. 152918 Croft Original per fles 14,95 Croft Pale Dry per fles 6,45 Croft Amber per fles 6,95 Hoge Rijndijk 25, 2313 KG Leiden, tel. 071 -141741 showrooms geopend dinsdag t/m vrijdag 9-5 uur donderdagavond 7 - 9 uur en zaterdags 9.30 - of 's avonds na afspraak Proef Croft ORIGINAL, de buitengewone goudfluwelen Fine Old Pale Cream Sherry. Een tot niets verplichtend glas staat voor u klaar BAZEL (ANP)-Louk Sanders is in de achtste finales van het interna tionale tennistoernooi in Bazel uitgeschakeld door de Argentijn Guillermo Vilas, vorige week nog winnaar van het toernooi in Ne derland. Sanders greep echter wel de tweede set tegen de sterke Argentijn. De uitslag was 6-2.3-6 en 6-3. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense waterpolokam- pioen AZC bindt vanavond in Barcelona voor het tweede achtereenvolgende jaar de strijd aan in de Europacup voor landskampioenen. In tegenstelling tot het vorige jaar, toen AZC vrij eenvoudig de eerste ronde doorkwam en in Italië de eindstrijd niet haalde, wacht de formatie van coach George Geurtsen een zware start. De Alphenaren zijn in een poule ondergebracht met de kampioe nen van Spanje (Montjuich), Joe goslavië (Partizan), Noorwegen (Svommeklubb/Oslo) en België (Gentse zwemclub). Met name Montjuich en het toonaangeven de Partizan vormen voor AZC een obstakel om opnieuw door te dringen tot de halve finale. De eerste twee clubs van deze Spaanse poule plaatsen zich voor de volgende ronde. AZC-aanvoerder Ton Buunk, met ruim honderd interlands achter zijn naam de meest ervaren spe ler van de Alphense ploeg, ge looft wel in de kansen, maar is zich bewust van de problemen waar zijn team voor staat. "We zullen het inderdaad moeten uit vechten met de Joegoslaven en de Spanjaarden", zegt de Am sterdamse bedrijfsleider. "De wedstrijden tegen de Noren en de Belgen moeten we zondermeer winnen, hoewel ook die wed strijden belangrijk kunnen zijn in verband met het doelgemiddel- de, dat gaat tellen bij gelijk eindi gen. De Spanjaarden hebben na- MÜNCHEN (ANP) - De voorzitter van Bayern München, Wilhelm Neudecker, heeft trainer Lorant op de vingers getikt. Neudecker verwijt de trainer van Bayern München dat deze zich te vaak onheus uitlaat over de prestaties van zijn spelers. In een interview met een dagblad in Keulen zegt Neudecker „Hoewel ik vaak achter de kritiek van Lo rant sta moet het van mijn hart dat hij soms te ver gaat. Hij moet niet beledigend worden. Ik heb Lorant gezegd dat ik dit niet meer accepteer. We moeten met z'n al len prestaties leveren". Ook zei Neudecker dat dit seizoen bepalend is voor de toekomst van Bayern. „We hebben onze spelers voor twee jaar uitstekende con tracten aangeboden. Langer kon niet omdat de financiële situatie van de club slecht is. Dit jaar zul len we ons weer moeten plaatsen voor een van de Europese toer nooien. Als dat niet lukt zie ik de toekomst van Bayern somber in. De kas moet nodig aangevuld worden". tuurlijk het voordeel in eigen huis te spelen. Ik ken alleen Sens, de spelverdeler van het nationale team uit die ploeg. Dat is een oude rot, die om ringd wordt door een paar jeug- dinternationals. Maar Spanjaar den zijn altijd lastig te bestrijden, want ze rommelen wat af. En het Joegoslavische spel is natuurlijk bekend. Vechten, vechten en nog eens vechten. Het is de vraag of je daar tegen op kunt" Voorproefje Die vraag stelde Buunk zich na af loop van het deze week met 7-5 gewonnen duel tegen de Zijl/ LGBf, waarin de AZC-ers een aar dig voorproefje kregen van wat hen in ieder geval in de nationale competitie en morgen ook in Barcelona te wachten staat. AZC stelde tegen de fysieke inbreng van de Zijl/LGB teleur. Buunk: "Het draait bij ons nog niet zoals het moet draaien. In de competitie zijn het momenteel allemaal knokwedstrijden. Wat dat betreft was het tegen Leiden misschien een aardig voorproefje van wat ons te wachten staat. Ik betreur die knokwedstrijden echter. Zelf spelen we verdedi gend niet hard, wordt er in ieder geval niet geknokt. Maar vóór wordt bij ons alles afgeslacht. Dat komt het spel niet ten goede. Als straks iedere pl'oeg zo gaat spe len, gaan we met het polo in Ne derland weer een stap achteruit in plaats van vooruit. Ik snap de scheidsrechters ook niet. Er zit geen lijn in het fluiten. Ze mogen geen medelijden met een ploeg hebben, want als er twintig spelers verdienen het veld uit gestuurd te worden dan moeten er ook twintig uit. Het is logisch dat je gauw kiest voor de underdog. Maar dat moet het publiek dan maar doen, zeker niet de scheidsrechters". De aanklacht van Buunk tegen de nationale arbitrage is misschien niet onterecht. Maar als AZC in de Europa-cup-strijd wil slagen - en dat staat buiten discussie - dan dient een ploeg daar toch op voorbereid te zijn. Verwachten "Ja", zegt Buunk, "tegen de Joego slaven kunnen we zoiets zeker verwachten. En dan kun je zo'n wedstrijd tegen Leiden als een voorbereiding daarop zien. De Spanjaarden spelen heel anders. Je kunt ze vergelijken met De Robben. Als wij tegen De Rob ben spelen, laten we elkaar spe len. Dan krijg je een goede polo wedstrijd. zoals die bekerfinale in Nijmegen". AZC won die finale met 2-1 en ver zekerde zich daardoor al van deelname aan de EC-2-strijd van volgend jaar. De vergelijking met De Robben trekt Buunk door bij de kansbepaling. "Evenals De Robben kunnen we de halve fi nale halen. Hoewel de club inter nationaal meer ervaring heeft dan wij kwamen zij vorige week ook als tweede uit een poule met Joegoslaven en Spanjaarden. Wij winnen van De Robben". De international, een van de zes die AZC telt, hoopt daarbij dat de les van vorig jaar (Syracuse) geleerd is. "In Italië hebben we geleerd ADVERTENTIE A.s. zaterdag aanvang 14.30 uur terrein „Kikkerpolder" regionale jeugd. De 1-3-1 zone-verdediging, waarbij afwisselend Hagens, Plaat en Collins als jagers op de bal optra den, had tegen Rowic succes. Te- Luchtatlas van Nederland, onder redaktie van prof. drs. G.J. van den Berg, Drs. P.W. Geudeke, mevr. A.W. Edelman-Vlam en Ir. J.A.C.E. van Roermund. Uitge verij Unieboek, Bussum. 29,50. Mijn leven, deel 1, door Emma Goldman. Uitgeverij Het We reldvenster, Baarn. 45,-. Ziekten en beschadigingen in de fruit- en moestuin, door A. M Toms e.a. Uitgeverij Moussault, Baarn. 29,50. Juliana Regina 1978. Dertigste deel. Uitgeverij Hollandia, Baarn. 9,75. Schoonheid in beeld. 25 Eeuwen Europese Kunst. Uitgeverij De Haan, Haarlem. Tot november 32.50; daarna 45.- Kannibalen en Koningen, door Marvin Harris. Uitgeverij Het Spectrum, Utrecht, 28.90 De wondere wereld van het geloof. Wat blijft bij alle veranderingen de kern van ons geloven? door Dr.. ubbink. G. Ubbink. Zomer Keuning, Wageningen. 19.50 Ik val op een mijt. door Hermine Heijermans. Uitgeverij Tiebosch, Amsterdam, 14.90 De Chinese Triaden, door F. Ro bertson. Uitgeverij Het Spec trum, Utrecht, 22.50 Derde wereld en culturele eman cipatie door C.J.Hamelink. Uit geverij Het Wereldvenster, Baarn. 22.50 De familie Bellamy, door Mollie en Michael Hardwick. Zuid-Hol- landsche Uitgeversmaatschap pij. 24.50 Wat het hart niet weet, door Utta Danella. Zuid-Hollandsche Uit geversmaatschappij 28.50 Kate, door Catherina Marchant. Zuid-Hollandsche Uitgevers maatschappij. 25.90 Adriaan, Olivier en Tarzan, door Leonard Huizinga. Zuid-Hol landsche Uitgeversmaatschap pij. 26.50 De dame van Dukestreet, door Mollie Hardwick. Uitgeverij El sevier, Amsterdam, 24.50 Tara, door G. Markstein. Uitgeverij De Boekerij, 28,50 Uit naam van de aartsengel, door Olaf J. de Landell. Uitgeverij De Kern, Bussum. 24.90 Ufo's boven de lage landen. Een uitgebreid overzicht met opzien barende onthullingen, door Hans van Kampen. Uitgeverij De Kern. 24.50 De natuur geneest, door Heinz Görz. Natuurlijke geneesmidde len, geneeskruiden van A tot Z, regels voor eten en drinken, ver schillende kuurmethoden en nog veel meer. Met tekeningen en be schrijving van de geneeskruiden door Fritz-Martin Engel. Uitge verij Luitingh, Laren NH. 39.90 De vrouw in de middeleeuwen, door Eileen Power. Uitgeverij Fibula-Van Dishoeck, Haarlem, 19.50 Universiteiten in de middeleeu wen, door J. Verger. Fibula-Van Dishoeck. 34.50 Ambassadeur in de Lage Landen, door William Temple. Ingeleid en bewerkt door prof. dr. D.J. Roor- da. Fibula-Van Dishoeck. 27.50 Een Minister op dienstreis, W.F Roëll in 1807 per koets door Frankrijk, door A.M. Elias. Fi bula-Van Dishoeck. Geïllu streerd. 29.50 Frankrijk onder Lodewijk XIV, door W K. Ritchie. Fibula-Van Dishoeck. 8.10 Luther en de hervorming, door H. Cubitt. Fibula Oriëntatie-reeks. Fibula-Van Dishoeck. 8.10 ALPHEN AAN DEN RIJN - AZC opent vanavond in Barcelona het toernooi om de Europa-cup. De Alphenaren nemen het om zeven uur op tegen de Belgische titelhouder Gentse zwemclub. Het zwaartepunt ligt op zatrdag, wanneer AZC achtereenvolgens in actie komt tegen Partizan en Montjuich. S Middags om twaalf uur staat het duel tegen Partizan gepland en 's avonds om acht uur volgt het treffen met Mont juich. Zondagavond speelt AZC zijn laatste wedstrijd tegen Svomme Klubb Noorwegen. hoe het niet moet. De vraag is of we het nu op kunnen brengen om wedstrijden te spelen zoals we die tegen De Robben spelén. Rustig beginnen en langzaam ten aanval trekken. We moeten in ie der geval een grote achterstand vermijden. Tegen Canotierri kwamen we met 2-0 achter en verloren met een punt. Tegen Moskou werd het zelfs 1-7, waar na we met slechts twee doelpun ten verschil verloren. Dat mag nu niet gebeuren, want dan is je hele toernooi naar de knoppen. Het eerste kwart moe ten we het achter goed dicht hou den, dan zie ik mogelijkheden. Als we die beginfases geestelijk kunnen verwerken, dan wordt vooral het derde kwart in de wed strijden belangrijk en beslissend. Let maar op". WIM VAN WANROOY Meer kennis, meer kans. Het Ne derlandse onderwijs 1843-1914, door dr. L. Dasberg en drs. J.W.G.- Jansing. Nieuwe Fibula-reeks. Fibula-Van Dishoeck. 22.50 Europese soldaten 1550-1650, Door G. en A. Parker. Fibula-Van Dishoeck 13.50. Geschiedenis van de Lage Landen. Deel 1: Prehistorie - Romeinse tijd - Middeleeuwen, door Jaap ter Haar. Met illustraties van Rien Poortvliet. Fibula-Van Dis hoeck. 75,-, na verschijnen 95.-. Jack London Omnibus: Pit-tah, de grijze wolf - De roep der wilder nis - De zoon van de Wolf. Uitge verij L.J. Veen, Wageningen. 24,90. David Copperfield, door Charles Dickens. Serie Amstel klassie ken. Uitgeverij L.J. Veen, 30,- Boeken.. Veertig besprekingen, door Aad Nuis. Uitgeverij Meu- lenhoff, Amsterdam 28,50. Zo leef je gezond. Terug naar een natuurlijke leefwijze, door Ma rianne Steuer. Reeks "menselijke relaties". Uitgeverij L.J. Veen, Wageningen. 13,50. Puzzelwijzer. Handleiding bij het oplossen van elk type kruis woordraadsel, door H A. Mudde. Keesing Boeken. Amsterdagm. 9.75. Transcendente meditatie, door J. Forem, Miu Nederland Pers, stichting boekhandel en uitgeve rij miu-Nederland, Den HAag 22,50. De TM techniek Het TM boek voor sceptici, door P. Russell. Miu Ne derland Pers. 16,90. Het transcendente meditatie pro gramma voor zakenmensen, door R.B. Kory. Miu Nederland Pers. f 12,50. De Silmarillion, doorTolkien. Uit geverij Het Spectrum, Utrecht, 24,50. Het Barilocherapport voor de Club van Rome, door Amilcar O Herrera e.a. Het spectrum, 8,50 Het recht op nuttige werkloos heid, door Ivan Illich. Uitgeverij Het Wereldvenster, Baarn. 14,50. Honden in kleur, door Ivan Swe- drup. Uitgeverij Moussault, Baarn. 34,50. Kust- en zeevogels van Noordzee, Oostzee en het Kanaal, door Bruce Campbell en Raymond Watson. Spectrum Natuurgids Uitgeverij het Spectrum, 25,- Het binnenste ei, door Hannes Meikema. Uitgeverij Elsevier Amsterdam, 16,90. Adolf Hitler als psychopaat, door Robert G.L. Waite. Uitgeverij Het Spectrum, 28,90. ADVERTENTIE Intermeubel helpt helpen. Ton Buunk: Het draait bij ons nog niet zoals het zou moeten". Rolf Thung heeft de eerste ronde van het Sateliettoernooi. dat de komende weken op verschillen de plaatsen in Nederland wordt afgewerkt, in Enschede niet overleefd. Hij verloor in twee sets van de Engelsman Rhun Beven: 7-6 en 6-4 Overige uitslagen van partijen met Nederlanders: Don-Lapre 6-2, 6.1. Fok-Crouwn (Vst) 7-6, 2-6. 6-4. Gorter-Martin (Vst) 1-6, 6-2, 10-8, Cortes (Col)- van Boeckel 6-2, 6-4, Ogdon (Vst)-Ranty 6-4, 6-1. GRONINGEN/LEIDEN - De Gro ningse basketbalwereld is klaar voor de ontvangst van lands kampioen Parker Leiden. Het verlies vorige week bij EBBC Den Bosch werd niet als erg gevoeld met het oog op het treffen tegen Leiden het komende weekeinde Donar zoekt eerherstel voor de even plotselinge als duidelijke uitschakeling in de eerste ronde van de play-offs om het Neder lands kampioenschap. Viermaal won Donar tijdens de competitie met opmerkelijk ge mak van Leiden, dat had de me ning gesterkt dat niet Leiden maar Donar de voornaamste ge gadigde was voor de landstitel. Het pakte, zoals bekend, geheel anders uit. Donar werd in de ei gen hal door Leiden op desastreu ze wijze naar een nederlaag ge speeld, waarna het karwei enkele dagen in de Groenoordhal werd Te winnen als hoofdprijs t.b.v. Nat. Puzzelactie „Het Gehandicapte Kind'' afgemaakt. De kaler van toen werkt nu door bij de eerste ont moeting tussen beide rivalen in de Groningse Evenementenhal. Donat is op vele punten sterk ver anderd. De Amerikaanse Wayne Croft en Miller vertrokken en hun plaatsen worden ingenomen door Johnson en Rodgers. Robert Zeil- stra werd ontslagen. Franken en Fopma bleven wel, maar tot nu toe speelde Franken vanwege een blessure niet. Versterking van Donar kwam uit het westen (Kees Limmen van Haarlem) en het zuiden (Peter Bloemsma van Den Bosch). Daarnaast heeft Donar nog de be schikking over Renso Zwiersdie de play-off serie door een gebro ken middeiivoetsbeentje niet kon meemaken. Een handicap die de Groningers nog steeds als beslis send ervaren, reden om zater dagavond te laten zien dat men sterker is dan Leiden. Renso Zwiers"Een overwinning op Leiden betekent voor ons erg veel, dat we van Den Bosch verloren is voor het competitieverloop niet zo ergWe kijken uit naar Leidende nare smaak van vorig jaar moet worden weggespoeld" Donar heeft redelijke kansen om Leiden te verslaan, maar dat ligt zeker niet alleen aan de Gro ningse ploeg zelf. Leiden-coach Henny Blom is in gedachten bezig met het volgende week van start gaande Europa Cup-circus. Zon dag gaat Blom naar Londen om tegenstander Crystal Palace te bekijken, de afgelopen week oe fende Blom met zijn ploeg nieuwe spelsystemen tegen Rowic en Amstelveen. Het systeem van de play-offs maakt het mogelijk dat een ploeg tijde lijk de aandacht verlegd,zeker nu er slechts vier serieuze kandida ten zijn voor een topplaats (Den Bosch. Donar, Leiden, Rotter dam). gen Amstelveen werd een press geoefend waarbij Leiden soms met een wat vreemd uitziende opstelling in het veld stond. Door het individuele werk van de Am- stelveners werkte de verdediging aanvankelijk weinig succesvol, maar naarmate de wedstrijd vor derde kwam er succes, vooral door toedoen van Harry Kip en Emill Hagens. In het rijtje namen komt Dave Kyle niet voor. Leiden heeft duidelijk naar alternatieven gezocht, waarbij Kyle op de bank zit en Jimmy Woudstra als center speelt. Toch rekent het Leidse coachesduo erop dat Kyle al in de Europa Cup duels tegen Chrystal Palace en Södertalje een belang rijke rol kan vervullen. Iets van die verwachting moet zaterdag al zichtbaar zijn wanneer Kyle te genover Everett Fopma komt te staan. Beide spelers ontlopen el kaar qua postuur en hardheid weinig, waardoor een zeer inte ressant gevecht zal kunnen ont staan. Donar is derhalve niet meer dan een generale repetitie voor de Eu ropa Cup, terwijl Leiden voor de Groningers de aanloop is voor eerherstel. De verschillende uit gangspunten wijzen mogelijk in de richting van een kleine Gro ningse zege. HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 29