LEIDEN KRIJGT NIET MEER DAN 3 MILJOEN EggeR Bewoners Lage Rijndijk zijn overlast beu DE NIEUWSTE COUPE WORDT GEKNIPT IN ZOETERWOUDE. aas Bomen wijken voor wegdek mode Ook werkende jongeren mogen niet spenderen met huizen EGGEK nodigt u uit te komen kijken naar mode-tot.en.met, in het gerestaureerde monument Maarsmansteeg 2, Leiden. Dameskapsalon Al/ons Eversteijn Kerklaan 6 Zoeterwoude Mogelijk scholen op de kaasmarkt Charmant de kou tegemoet. DONDERDAG 19 OKTOBER 1978 LEIDEN - De Stichting Huis vesting Werkende Jongeren zal bij verkoop van de wonin gen in het project Paulus Buysstraat-Rijnsburgerweg een zogenaamd anti-specula- tiebeding hanteren. Dit wil zeggen dat in de koopcontrac ten wordt opgenomen dat ie dere koper verplicht is de woning bij vertrek weer aan de stichting terug te verko pen. Het bestuur van de Stichting Huisvesting Werkende Jon geren deelt dit mee in een brief aan wethouder Ver boom van volkshuisvesting. Volgens het bestuur zullen aan de uitwerking nog wel wat haken en ogen zitten, maar staat men in principe achter het anti-speculatiebe- ding. PPR-raadslid Beijen heeft recenteliijk een amen dement ingediend waarin hij de gemeenteraad voorstelt de stichting tot een anti-specula- tiebeding te dwingen. Dit amendement werd mede on dertekend door Duivesteijn (PvdA), die gisteravond tij dens de PvdA-fractieverga- dering echter meedeelde dat hij zijn handtekening introk nu het bestuur van de stich ting een-toezegging heeft ge daan. Zoals bekend is er veel te doen geweest over de plannen van de stichting om op het terrein Paulus Buysstraat-Rijnsbur gerweg koopwoningen te bouwen. Met name de pro gressieve fracties in de ge meenteraad waren het niet met deze plannen eens, om dat men vond dat de stichting in de eerste plaats goedkope huurwoningen moet bouwen. De PSP heeft het voorstel ge daan er bij de stichting op aan te dringen om in de toekomst alleen nog maar huurwonin gen te bouwen. Een meerderheid van de PvdA- fractie wilde gisteravond niet zo ver gaan als de PSP. Op voorstel van Duivesteijn be sloot de PvdA om tijdens de gemeénteraadsvergadering van maandag met een eigen motie te komen waarin wordt uitgesproken dat de stichting wel in principe alleen maar huurwoningen bouwt, maar dat de mogelijkheid tot de bouw van koopwoningen moet blijven bestaan. Wel moet de stichting in dat geval met cijfers aantonen dat door de bouw van koopwoningen er een doorstroming komt binnen de groep woningzoe kenden die bij de stichting staan ingeschreven. THEA_ Opening vrijdag 20 oktober a.& om 10 uur. Maarsmansteeg 2 portemonnaie van 45,-voor 29,50 kametui van 16,-voor 9,50 ceintuur van 39,_voor 27,50 damesmode tassen schoenen _THEA_ rokken damesmode ensembles sjaals blazers bijous tunieken hoedjes pantalons blouses japonnen vesten portemonnaies tassen ceintuurs beautycases handschoenen poefs damesattachés byouteriedozen etuis lederwaren en laarzen en schoenen en laarzen en schoenen en laarzen en schoenen en laarzen en schoenen en laarzen LEIDEN - De Montgomery straat en de Boshuizerkade in Leiden Zuid- West zijn de afgelopen dagen een vertrouwd en fors stuk groen kwijtgeraakt. De gemeente heeft in beide straten tweeëntwintig populieren weggehaald. De bo men - die er al meer dan 25 jaar stonden - zijn gekapt in verband met de reconstructie van de rij baan in de twee straten. Beide straten worden op dit mo ment als onderdeel van de bus routes in Zuid-West voorzien asfalt. Volgens de gemeente kon den de bomen daarbij uit veilig heidsoverwegingen niet gehand haafd worden. Bij de Plantsoe nendienst zegt men dat de wortel stelsels bij asfaltering in de knel komende bomen afsterven en een gevaar voor omvallen ontstaat Voor het omhakken van de forse bomen hebben burgemeester en wethouders vorige week toe stemming verleend. Het is de be doeling dat op de plaats van de gesneuvelde bomen nieuwe - zij het - kleinere aanplant komt. Volgens de Plantsoenendienst kwamen van bewoners ook klach ten dat de - nu verdwenen - grote bomen teveel licht wegnamen Foto: bij het kappen van de bomen werd de rijbaan van de Boshui zerkade afgesloten voor verkeer Zoals later bleek was dat geen overbodige maatregel ADVERTENTIE LEIDEN - Honderd hand tekeningen hebben bewo ners van de Lage Rijndijk naar de gemeente ge stuurd. Ze willen daarmee aangeven dat ze het zware (sluip)verkeer dat door hun straat dendert, beu zijn. Het toch al in een slechte staat ver kerende wegdek van de Lage Rijndijk moet volgens de bewo ners veel te veel en te zwaar (bus sen, vrachtauto's) verkeer ver werken. Verkeer dat volgens hen in de Lage Rijndijk niets te zoe ken heeft en de straat alleen maar 'gebruikt' om de stoplichten op bijvoorbeeld de Zijlsingel te vermijden. De actie is niet zozeer tegen luxe auto's gericht maar des te meer tegen de zware bussen, beton- en veewagens. De brief met het pro test is ook naar de NZH gestuurd. De heer Van Doesburg, één van de bewoners die de handtekeningen verzamelde: "Af en toe lijkt het net of hier een aardbeving plaats heeft. De scheuren en gaten zit ten overal in de huizen. Het gruis uit de binnenmuren ligt op de vensterbank, kijk maar. Natuur lijk zijn dit geen nieuwe huizen, maar dat ze er zo slecht aan toe zijn komt alleen door dat zware verkeer dat hier helemaal niet moet zijn. Zo'n betonmixer, die als eindbestemming de Lange- gracht heeft, die weegt maar liefst negen ton! Er zijn al dakgoten stukgetrild. Een bewoner heeft z'n aquarium weg moeten doen. Het water gutste er overheen". Volgens Van Doesburg is er een aantal Lage Rijndijk-bewoners dat "stikt van de zenuwen. Vooral de bewoners van de bovenwo ningen hebben er veel last van. De huurders liggen te trillen in hun bed. De huiseigenaren kun nen niet slapen omdat ze zich af vragen hoe dat met hun huis moet aflopen" Het liefst zouden de bewoners zien dat de Lage Rijndijk werd geas falteerd. Volgens Van Doesburg kan dat nog niet omdat de riole ring nog moet worden aangelegd. "Meer stallihgs- ruimte fietser bij NS-station" LEIDEN - Het gemeenteraadslid L. Beijen (PPR) wil dat B en W iets gaan doen aan de naar zijn mening gebrekkige stallings ruimte voor fietsers bij het NS- station. Volgens het raadslid is de bewaakte stalling onder het sta tion regelmatig vol en zijn er bui ten het station onvoldoende fietsklemmen, waardoor fietsen her en der worden neergezet met als gevolg hinder voor voetgan gers en beschadiging en verdwij ning van fietsen. In een aantal schriftelijke vragen aan B en W verzoekt Beijen het college om in elk geval op korte termijn de indertijd verwijderde fietsklemmen van de huidige taxistandplaats weer ergens op het Stationsplein neer te zetten. Verder vraagt hij of het mogelijk is onder het volgend jaar doorge trokken Alphense perron een bewaakte stalling te vestigen. Het raadslid wil ook van het college weten wat er tot nu toe aan ge daan is om een uitbreiding van stallingsruimte rond het station te bewerkstelligen. Geopend: Maak een afspraak Tel. 01715-1615 Specialisten in Coupeknippen Voorde modebewuste jonge vrouw van vandaag hebben wij de gehele Mary Quant Cosmetica kollektie in display. MABV (RIAN1 «ISlKnCA LONDEN Aanvullende bijdrage voor dit jaar LEIDEN - Leiden kan voor dit jaar slechts een aanvullen de bijdrage van 3,2 miljoen gulden van het rijk verwach ten. De hoogte van deze financiële steun ligt aanzienlijk beneden de verlangens van de gemeente. Leiden vroeg het rijk aanvankelijk een aanvullende bijdrage van ruim 8 miljoen gulden. Langs Boshuizerkade en Montgomerystraat De lagere aanvullende bijdrage is het gevolg van de scherpe controle van het rijk op de Leidse begroting Op gezag van het ministerie van binnenlandse zaken (inspectie ge- meentefinanciën) moest Leiden flink in de eigen begroting snoeien Door deze correcties is het begro tingstekort van bijna 12 miljoen gulden 'gedrukt' tot een totaal van bijna 7,2 miljoen. Desondanks moet de gemeente zelf meer bijpas sen. Het rijk verwacht dat Leiden voor het wegwerken van het begro tingstekort 4 miljoen opbrengt uit de reserves. De gemeente ging zelf uit van 3,5 miljoen. De besnoeiingen van het rijk op de Leidse begroting hebben onder meer betrekking op uitgaven voor een nieuwe brandweerkazerne, het bibliotheekfiliaal in het Morskwar- tier, de busbaan Hoge Rijndijk, de restauratie van gemeentelijke mo numenten en een aantal uitgaven - zoals het Valkbrugplan - waaraan de provincie Zuid-Holland begin dit jaar al geen goedkeuring ver leende LEIDEN - De gemeente zal nagaan in hoeverre het mogelijk is op het terrein van de Kaasmarkt een complex basisscholen te vesti gen. Dit complex zou moeten be staan uit vijf werklokalen, twee speellokalen, twaalf leslokalen en een gymnastieklokaal. Bij de bouw zou het aangrenzende schoolterrein betrokken moeten worden. B en W hebben besloten de directeur van Gemeentewer ken opdracht te geven hierover een rapport te maken. Politie grijpt mogelijke verkrachters HAARLEM (ANP) - Bij een inval door dertig Haarlemse politie mensen in het jeugdgebouw 'De Anker' in Haarlem zijn gister avond elf mannen in de leeftijd van 18 tot 32 jaar aangehouden. De elf, lid van de motorclub Haarlem, worden ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de verkrachting van een 17-jarig Amsterdams meisje. Bij haar aangifte vertelde ze twee leden van de club (die zich vroe ger Heli's Angels noemden) in een Haarlems café ontmoet te hebben. Het duo wilde dat ze meeging. Toen ze dat weigerde, aldus haar verhaal, is met geweld meegenomen en meermalen ver kracht en mishandeld. In het gebouw van de motorclub vond de politie ook nog drie mo toren, die vermoedelijk gestolen zijn. De gemeente mag deze uitgaven niet opvoeren op de begroting van dit jaar. Hierdoor valt de begroting 2,6 miljoen gulden lager uit. Het ge volg is dat deze uitgaven nu druk ken op de begroting voor 1979. In feite kan de gemeente zo volgend jaar minder uitgeven voor andere zaken. Burgemeester en wethouders zijn al noodgedwongen met de beper king van de begroting akkoord ge gaan. Deze instemming is noodge dwongen omdat anders de aanvul lende bijdrage door het rijk niet verleend zal worden. In een voor stel aan de raad noemen B en W de correcties overigens 'alleszins aan vaardbaar' De Leidse gemeenteraad moet ko mende maandag over de bijgestel de begroting beslissen. Pas dan kan de provincie (Gedeputeerde Sta ten) de begroting vaststellen en kan het rijk (binnenlandse zaken) de overeengekomen aanvullende bij drage verlenen. Wethouder Van Dam (financiën) verwacht dat de bijdrage dan in november afkomt. Geen andere naam P. Krngerstraat LEIDEN - Burgemeester en wet houders zullen niet ingaan op een verzoek van het Algemeen Neder lands Jeugd Verbond om de naam Paul Krugerstraat te veranderen in Sowetostraat. Wel gaat het college akkoord met een suggestie van de commissie voor de straatnamen in Leiden om in de nieuwe wijk Kop- pelstein namen van hedendaagse vrijheidsstrijders te gebruiken. ADVERTENTIE Deze ruimvallende mohair mantel met tricotgamenng is er in de kleuren camel en ccru. En de maten 36 t/m 48. i Sportieve katoenen mantel met behaaglijk warm bont ge voerd. Verkrijgbaar in de kleuren écru, brique en groen Maten 34 t/m 44. Leiden: Haarlemmerstraat 163a (donderdag-koopavond); Leidsenhage: Jasmijnhof 8 (donderdag-koopavond).

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11