„Historisch koffiehuis moet kunnen uitbreiden" [Leidse agenda Geen winkels dus ook geen overlast Burgerlijke stand Plan vrachtantoparkeerplaats op groenstrook in de ijskast Verdedigers voor Raad van State: Geen informatie over Iranezen doorgespeeld Montessori-school in zeer slechte staat VRIJDAG 13 OKTOBER 1978 Het historisch koffiehuis, eens geheelonthouderstent, nu een bron van ergernis drietal omwonenden DEN HAAG/WASSENAAR - "Een minimumuitbreiding past in het bestemmingsplan. Een aansluiting op het riool is een belangrijke verbetering en er zijn zeker enige sani taire voorzieningen nodig voor een dergelijk horecabe. drijf'. Dit zei de heer Maaldrink gisterochtend in een zit ting van de afdeling rechtspraak van de Raad van State in Den Haag. 99 Maaldrink trad op als verdediger van de heer Van der Sman, be heerder van de historische con sumptietent aan de Buurtweg in Wassenaar, die dit koffiehuisje met acht vierkante meter heeft uitgebreid. Daartegen waren door drie omwonenden, de heren Tulder, Postma en Duker bezwa ren aangevoerd evenals tegen het ongegrond verklaren van eerdere bezwaren door de gemeente Was senaar en Gedeputeerde Staten (het dagelijks bestuur van de provincie). Volgens de drie wordt door de uit breiding de overlast van het ver keer op deze weg nog groter, het omringende natuurgebied en het milieu worden aangetast (omdat de comsumptietent niet in de omgeving past en omdat er geen dringende behoefte aan de uit breiding bestaat, zo werd ge steld). Uitbreiding noodzaak De gemeente Wassenaar en GS hebben in een eerder stadium de noodzaak van de uitbreiding wel ingezien. Het ging namelijk om. een uitbreiding met toiletten en een aanrecht. De gemeente stelde dan ook: "Er is niet veel fantasie voor nodig om de noodzaak in te zien van toilet-ruimte bij een lo kaliteit waar in hoofdzaak dran ken voor directe consumptie worden verstrekt" Op de zitting gisterochtend werd nog eens door vertegenwoordi gers van de gemeente, GS en Van der Sman aangevoerd dat de uit breiding niet in strijd is met het bestemmingsplan "Villawijken" Daarin heeft het koffiehuisje een horeca-bestemming gekregen. Volgens GS is de uitbreiding hard nodig, omdat de bezoeKeis behoefte hebben aan sanitaire voorzieningen en een afwasmo- gelijkheid. Rumoerige activiteiten GS menen dat het de drie omwo nenden niet alleen te doen is om de minieme uitbreiding, maar meer om het bestaan van de ge hele tent. Uit een latere reactie van de drie bleek ook wel dat zij deze tent zeker niet vinden pas sen in de omgeving. Zij vrezen met de uitbreiding van nog meer "rumoerige activiteiten in de open lucht" en nog meer verkeer op het kruispunt Buurtweg-Zij- deweg. Het karakter van de omgeving zal volgens de heer Holtrop, verde diger van GS niet worden aange tast, vooral niet omdat het hier gaat om een in het begin van deze eeuw gebouwd huisje, dat toen samen met nog twaalf andere de functie van geheelonthouder stent voor de regio had. Van dit dozijn is alleen nog het Wasse- naarse overgebleven, volgens Holtrop een reden meer om het te behouden. Maaldrink verwierp de gedachte over het verkeer. "De drukte is niet te wijten aan de consumptie- tent, maar aan de in de directe nabijheid gelegen terreinen van een hockeyclub". Maaldrink liet nog doorschemeren dat de con sumptietent al veel eerder aan wezig was op die plek dan de Omwonenden en dat er veel ad hesiebetuigingen zijn binnenge komen uit de omgeving van men sen die vinden dat het koffie huisje een buurtfunctie vervult. De grote afwezigen waren gister ochtend de drie appelanten. Uit spraak 23 november! LEIDERDORP - "Nee hoor, geen winkels, dus ook geen overlast", zo zei wethouder Gordijn gister avond in de commissie beroep en bezwaarschriften in Leider dorp die het bezwaar van de heer Mourad tegen het bestemmings plan Winkelhof behandelde. Mourad benadrukte tijdens de ver gadering nog eens dat hij ver- wacht dat de overlast veroorzaakt door een flat voor 25 één- en tweepersoonshuishoudens plus wat er eventueel op. de begane grond zóu komen, een groot na deel zou vormen voor de buurt waarin hij komt te wonen. De overlast zal volgens Mourad voornamelijk veroorzaakt wor den door het af- en aanrijdende verkeer zodra er winkels onder de flat komen. De flat is op de plaats geprojecteerd in het plan waar eerst de nieuwe bibliotheek was gedacht. Omdat de gemeente voor dit stuk grond geen geld had, heeft projectont wikkelaar Matser toestemming gevraagd daar iets anders neer te zetten. Achterhaald Al eerder hebben de gemeente en Matser geprobeerd Mourad ervan te overtuigen dat de zaken die .hij in zijn bezwaarschrift aan de kaak wilde stellen in feite al ach terhaald zijn. Gisteravond ging wethouder Gor dijn er nog'eens op in: "In het bestemmingsplan staat dat de begane grond onder de flats al leen gebruikt mag worden voor bijzondere doeleinden. Dus niet voor winkels die het autoverkeer in de buurt drukker maken. In het oude plan waarin de biblio theek nog op die plek was ge dacht, gold voor alle etages van het gebouw een bestemming bij zondere doeleinden. Nu is dat te ruggebracht tot alleen de begane grond. Daarom is het nog een verbetering ook. Stel je voor dat op vier verdiepingen clubs of openbare instellingen zouden Jf omen. Dan was het veel drukker geworden. Tegen dat eerste plan heeft U echter geen bezwaar ge maakt", zo zei hij tégen Mourad. Apotheek Een vertegenwoordiger van Matser deelde mee dat er in ieder geval niet iets zal komen dat veel ver keer zal trekken. "Reeds nu is bijna zeker dat daar een apotheek kan komen of een bankgebouw. En dat is ook het enige dat in een gebouw met een bestemming bij zondere doeleinden kan komen" Dropping Maandag 16 oktober organiseert de club ,,'t Spinneweb" in Zoe- terwoude een dropping. Het ver trek is om half zeven vanaf het clubhuis. Van te voren moeten kaarten worden gekocht die verkrijgbaar zijn bij Anita van de Helm, Keerweer 33 en bij Marja van der Hoeven, Zuid- buurtseweg 9, in Zoeterwoude Winterseizoen Vrijdag aanstaande opent de KPJ Zoeterwoude haar wintersei zoen. Om half negen 's avonds wordt er in Don Bosco een mis opgedragen en vervolgens wordt het winterprogramma Gevarieerd programma schoolsport in Wassenaar WASSENAAR - De Wassenaarse schoolsportcommissie heeft weer een gevarieerd programma van sportevenementen voor het nieuwe schooljaar vastgesteld. Maandag is er in de sporthal een lijnbaltoernooi voor de leerlingen van de eerste vier klassen van de lagere scholen. In november wordt eveneens voor basisscholen op twee woensda gen een damtoernooi georgani seerd. In december volgt er nog een schaaktoernooi. Voor de maanden februari tot en met juni 1979 staat dan voor de basis scholen nog op het programma zwemmen, voetbal en handbal, slagbal en een hengelwedstrijd tot besluit. Voor het voortgezet onderwijs be gint het programma op 27 de cember met een basketbaltoer- nooi. In februari is er een zwem- toemooi, in de paasvakantie in maart volgt een volleybaltoer nooi en voetbal en handbal ko- doorgepraat. De bijeenkomst zal worden afgesloten met een discoavond, verzorgd door Stu dio 17. Kunstlezing Dinsdag 17 oktober organiseert "Het Nut" in Voorschoten de eerste kunstlezing van het sei zoen. Het onderwerp is dit maal Beeldhouwkunst. De lezing wordt gehouden in het Creatief Centrum en begint om 20.15 uur. Operette Het optreden van de operettever eniging De Troubadours uit Oegstgeest is niet zoals abusie velijk werd gemeld in het Cam- phuys in Oegstgeest maar in het dienstverleningscentrum aan de Lijtweg. Het optreden heeft verder wel gewoon morgen avond plaats. Vrijdag Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, scholierenca fé, 15-17.30 uur; soos Mirakel. 20-24 uur; gehandicaptensoos, 21-24 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum, soosavond, vanaf 21.30 uur. LAK-Theater, première van de film "Het Rendez-vous" van de filmwerkgroep EPOC, 20.30 uur. Groenoordhal, BOVAG-Occasion show, 16-22 uur. Schaapskooi, Duinrell, Wassenaar, ju bileum-avond sportver. WIK, 20 uur. Kleuterschool, Zonneveldweg, Wasse naar, rommelmarkt, 19 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan ciën en economische aangelegenhe den, 20 uur. Zaterdag en Jennifer Willems, 20.15 u_. LAK-Theater, het Katheater met "De ongelofelijke en droevige geschiede nis van de onschuldige Eréndira en haar harteloze grootmoeder", 20.30 Pieterskerkgracht, verkoopmiddag handwerkclub vrouwenbond NW, 14-17 uur. Doelenkazerne, reünie K G, 16 uur. Augustinus, Breestraat, open avond "De tekenfilm als wapen tegen geweld" Staab tot Wiegel over politie: Het gebouw van de opgeheven -montessorischool verkeert in een zodanig slechte staat dat t opknapbeurt nodig is om het weer te kunnen gebruiken LEIDEN Geboren: Marinus Sipko zv A A. Jansen en A. N.van Berkum; Maarten zv M. Guijt en M. van den Oever; Petro- nelle Beatrix dv J.'G. Decider en A. W. Pronk; Maaike dv E. de Vries en A Fa- ber; Marjolein dv R. F. Mastengroek en A. S. Hoffenaar: Samuel zv J. J. Sierat en M. de Kok; Daniël zv J. J. Sierat en M. de Kok; Thessa Rhoda Annabella dv W. de Bode en A. L. Olton; Arie Jan zv A. D. Baas en JVarkevisser; Marcel Petrus zv C B. Koster en B. W. M Captein; Robert Ferdinand zv C. van der Marei en C. Guyt; Johannes Mouring zv J. Horsman en C. de Jong; Christa Marloes dv G. F. M. Lelieveld en C. A. M. van der Meer; Robert Sebastiaan zv C. Ouwehand en C. van Delft; Arie Ronajd zy G- van Bek- kum en C. A. Ouwehand; Irinni dv J. A. J. van Overstraeten en J. A. M. D. Doms; Marcel zv P. van den Oever en L. van der Plas; Lydia dv P. G. M. de Vreede en E. Siso. Overleden: J. van Hunen (1948); J. Al- kema (1904): L. A. van Lieshout (1912); J. A. Groenendijk (1922); H. Boom (1945); R. Hopman (1956): A. J, Goemans (1906). Gehuwd: B. van der Weuden en J. M Duijvestein; J. H. Vavier en T. M. Ou- werkerk; J. S. M. Volwaler en S. Dijk stra; W. F. van der Kaay en M. Sierat. OEGSTGEEST - Het gebouw van de voormalige Montessori lagere school in Oegstgeest die per 1 ok tober officiéél is opgeheven, ver keert in zeer slechte staat van on derhoud. Dit deelde wethouder Dorpsstraat in Zoeterwoude ZOETERWOUDE-In verband met de vernieuwing van de riolering zal de Dorpsstraat vanaf maan dag 16 oktober aanstaande in beide riéhtingen voor het verkeer worden afgesloten. Gelijktijdig met deze werkzaamheden zullen ook de veranderingen aan het kruispunt Dorpsstraat-Watertje worden uitgevoerd. Gedurende deze periode (het werk zal een week in beslag nemen) wordt het verkeer omgeleid via Veldzichtstraat en Ambachtshe renweg. Blom gisteravond mee tijdens de vergadering van de raadscom missie voor onderwijs en maat schappelijke aangelegenheden. "Het is er zelfs zo triest mee gestelt dat de voorgenomen tijdelijke verhuizing van leerlingen van de Terweeschool naar het gebouw niet doorgaat," zo zei hij. "Vooral de toestand van de goten is zo slecht dat in enkele lokalen door wateroverlast de vloerbedekking is gaan opbollen,". Momenteel stelt het bedrijf ge meentewerken een rapport sa men over wat aan het gebouw mankeert en hoeveel de repara ties zullen gaan kosten. De oor zaak van de slechte staat is dat het bestuur van de school de afgelo pen jaren goed onderhoud ervan niet meer kon betalen. Als gevolg van het geleidelijk te ruglopen van het aantal leerlin gen daalden ook de inkomsten en daarmee de financiële armslag van het bestuur. Een en ander heeft tot gevolg dat een peuter speelzaal, die waarschijnlijk in het gebouw zou worden, onder gebracht, er nog niet terecht kan. Ten aanzien van de hoogte van het flatgebouw had Mourad geen be zwaar aangetekend. Wel had hij in zijn bezwaarschrift gezet dat hij de opeenhoping van mensen niet sociaal verantwoord vond. De commissie ging er gister avond van uit dat het hier niet om een "Engelendaalflat" ging, waarin veel gezinnen moeten Mourad vertelde de i de hele procedure een verwar rende indruk op hem had ge maakt. De vakantieperiode waarin het plan ter visie was gelegd, de ver schuiving van de avond waarop zijn bezwaarschrift zou worden behandeld, dat alles had bij hen de gedachte los gemaakt dat zijn bezwaarschrift niet helemaal se rieus werd genomen. Gister avond werd dat zeker wel gedaan en de commissieleden en de aanwezigen concludeerden aan het eind van de avond dat de ei genlijke bezwaren die Mourad tegen het bestemmingsplan Winkelhof had ingediend, niet met name in zijn bezwaarschrift waren genoemd. "Tot onze spijt kunnen die andere bezwaren niet meer ingebracht worden, als ze niet zijn genoemd dan hebt u daar blijkbaar geen moeite mee gehad. Bij de aan koop van uw huis wist U hoeveel er in de directe omgeving ge bouwd mocht worden. Dat be stemmingsplan waarin dus ook de rechten staan, is op dit mo ment al goedgekeurd" meende voorzitter Koos Reugebrink. On der de aanwezigen waren ook toekomstige bewoners van Win kelhof. DEN HAAG - Burgemeester Staab van Wassenaar ontkent dat in 1975 of op welk tijdstip dan ook een functionaris van de Wasse naarse politie informatie over Iranezen dié krtiek hadden geuit op het regime in dat land, aan de ambassade van Iran heeft door gespeeld. Dit antwoordt minister Wiegel (binnenlandse zaken) op schrif telijke vragen van het Tweede- Kamerlid Van der Spek (PSP) Wiegel vindt het gelet op de me dedeling van de burgemeester niet nodig om een nader onder zoek in te stellen naar de ver meende contacten tussen de Wassenaarse politie (in verschil lende publicaties is met name de commissaris genoemd) en de ambassade van Iran in Wasse- Ook in het algemeen vindt de mi nister het niet nodig om de con tacten te onderzoeken tussen de politiefunctionarissen en verte genwoordigers van buitenlandse mogendheden. Deze contacten bewegen zich volgens Wiegel op het vlak van de bescherming die buitenlandse diplomaten op grond van het volkenrecht genie ten. De contacten behoren tot de "normale werkzaamheden" van de politie, aldus de minister. Groenoordhal, BOVAG-Occasion show 10-17 uur. Emmaus Scholengemeenschap, Eist- laan, Voorschoten, open-huis, vanaf 10 uur. Lindehoeve, Voorschoten, danswed strijden, 14 uur. Gemeentecentrum Oegstgeest, operette uitvoering De Troubadours, 20 uur. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest, twee to neelstukken "Gelukkige dagen" en "Counting the ways", 20.15 uur. Camphuys, Oegstgeest, Antiekbeurs, 10-17 uur. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel 125802. LAK-Theater, kindervoorstelling, 15 Leidse Hout, IVM-natuurwandeling, 14 Artsen Leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noordrbinnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): H. C. Jasperse jr., Witte Singel 72, tel. 124961Wyk II (Kooi en Merenwijk): P. J. Derchant, Hooi gracht 61, tel. 123752; Wijk III (Waard, Professoren wijk, Tuinstadwijk en zuid binnenstad): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier): van zaterdag 10 tot zon dag 8 uur vm.: A. A. van Ryn, Melisse- tuin 5, tel. 210797; van zondag 8 tot 24 uur W. Schellekens, Paganinistraat 24 tel. 764035. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door L. Middendorp en P. van 't Woud. Hoofdstraat 40, Leider dorp, tel. 410070. Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofd straat 40. tel. 410070. Oegstgeest - De weekenddienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur, wordt waargenomen doorE. W. F. van Walch- ren, Oranjelaan 29, tel. 152130. .Voorschoten - A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159 (zaterdag); J. H. Vry- enhoek, v.d. Oyelaan 38, tel. 2356. Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken OEGSTGEEST - "Ik hoor het al Dit plan gaat heel diep de ijskast in", aldus vatte wethouder Thorn gisteravond de mening van de Oegstgeester verkeerscommissie samen over het plan een parkeer plaats voor vrachtauto's op de groenstrook aan de Kennedylaan aan te leggen. Momenteel staan aan deze laan geregeld vrachtau to's geparkeerd en de bedoeling van het plan was hier een betere oplossing voor te vinden. WD-er Reilingh argumenteerde zijn gereserveerdheid tegenover het schetsontwerp met de woor den er helemaal geen heil in te zien een vrachtautostalling in de kern van het dorp toe te laten. "Bovendien moeten de bedrijven zelf maar zorgen voor parkeer ruimte voor hun bedrijfsauto's. Het is gewoon zonde daarvoor beplanting op te offeren", zo zei hij. Mevrouw Witte (D'66) vulde aan dat de betreffende groenstrook ook een recreatieve funktie heeft, die naar haar mening beter niet ver loren mag gaan. Van der Reiden (CDA) informeerde of er wel vol doende naar alternatieven voor een parkeerplaats gezocht was. Vooral wat hptrpft Hp verkeers technische facetten van het plan had verkeersdeskundige Wes terduin, als adviseur van de commissie,-nogal wat kritiek. "Het in- en uitrijden van de par keerplaats wordt veel te gevaar lijk", zo zei hij. "En denk eens aan het gevaar voor de langs het ka naal en waarschijnlijk op de par keerplaats spelende kinderen voegde hij eraan toe. Van de zijde van de gemeente bestond ook al weinig enthousiasme voor deze alternatieve vrachtwagen- en opleggerstalling. "Het hele grapje moet op z'n minst veertigduizend gulden gaan kos ten en dat terwijl het probleem helemaal niet zo groot is", deelde de directeur van gemeentewer ken mee. "Laten de bewoners van de Kennedylaan hun eigen auto's eerst maar eens zeifin hun garage stallen alvorens te klagen over een paar geparkeerde vrachtauto's", vond hij. 'Steeds meer automobilisten gaan zich houden aan het rijverbod, gedurende enkele uren van de dag, op de Haarlemmertrek- vaartweg", zo deelde adjudant Gelderblom van de Oegstgeester rijkspolitie nog mee. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 13 tot 20 oktober door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, tel. 410131. Spreekuur ma. t/m do. van 14-15 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SCHERMEN TEGEN GELUIDSHINDER OP SCHIPHOLVIADUCT WARMOND - Over enkele maanden zullen op het Schiphollijnviadukt over de Orapje Nassaulaan en langs de Padoxlaan proefschermen worden ge plaatst. De geluidswerende schermen krijgen een hoogte van twee meter. (Bij deze hoogte wordt het uitzicht van de treinreizigers niet belemmerd). Het is de bedoeling dat de bevolking gedurende een paar maanden kan "wennen" aan de schermen. Uit eindelijk moet de gemeenteraad op grond van reac ties uit de bevolking een beslissing nemen over het al of niet plaatsen van de schermen. Wanneer men overgaat tot plaatsing van de schermen, dan zal dat gebeuren langs het tracé tussen de Warmonder Leede en het kunstwerk in de Klinkenbergerpolder. Burgemeester De Vreeze verzekerde de commi I openbare werken gisteravond dat de schermen het grootste deel in het groen weggewerkt kunnen worden. Hoewel de schermen het geluid aanzienlijk verminderen, zal toch een aantal huizen van dubbele beglazing moeten worden voorzien. Het gaat daarbij om huizen die liggen binnen de zogenaamde 70 DB A zone (een bepaalde geluidssterkte). "Bij het aan brengen van dubbele beglazing zullen we trouwens niet krenterig te werk gaan", zo merkte De Vreeze op. Wanneer de raad een beslissing heeft genomen over het plaatsen van de geluidswerende schermen, gaat de gemeente overleg plegen met de eigenaars van de huizen die binnen de 70 dB A zone liggen. Het stre ven is om in het voorjaar van 1979 met de werkzaam heden te beginnen. De kosten van de werkzaamhe den komen op rekening van de Nederlandse Spoor wegen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement ....f155,50 Jaarabonnement per post 1226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2