Vauxhall bereikte de overtreffende trap. De nieuwe Cavalier Sports Hatch. Nieuwe sluis Katwijk kost 33.5 miljoen Meneba assistent-accountant Bont speels en mooi verwerkt DE NIEUWSTE HAARMODE UIT LONDEN, PARIJS ROME EN NEW YORK NU INZ0ETERW0UDE Dameskapsalon Alfons Eversteyn Kerklaan 6 Zoeterwoude Sportief Sportiever 3È» GM Sportiefst Het Motorhuis/Vauxhall Alphenaanden Rijn: Prins Hendrikstraat 41, tel. 01720-73904. HBmI Katwijk: Ambachtsweg 1, tel. 01718-29203. Leiden: Vondellaan 80, tel. 071-759313. Voorschoten: Julianalaan 46, U^U tel. 01717-2559/2236 DONDERDAG 12 OKTOBER 1978 Buitenjachthaven onmogelijk in verband met stroomsnelheden ADVERTENTIE LEIDEN - Ten noorden van de be staande uitwateringssluis in Katwijk aan zee zal een nieuwe sluis met standhoofden worden gebouwd. De verenigde vergade ring van het hoogheemraadschap van Rijnland besloot gisteren daarvoor een krediet van 33.5 miljoen gulden beschikbaar te stellen. Van dat bedrag is inmid dels bijna anderhalf miljoen gul den uitgegeven aan voorberei- dingskosten. Het besluit tot de bouw van een nieuwe sluis houdt verband met de Deltawet. De huidige waterke ring is volgens deze niet hoog ge noeg. Verder raakt het uitwate ringskanaal aan de zeekant van de sluis steeds meer verzand zo dat een goede lozing van het over tollige boezemwater steeds moeilijker wordt. De plannen voor de nieuwe sluis dateren al uit het begin van de jaren vijftig toen in Katwijk een nieuw gemaal werd neergezet. Dat de bouw toen niet doorging hield verband met de discussie of Katwijk al dan niet een zeehaven zou moeten krijgen. In 1970 werd door Rijnland tot nieuwbouw be sloten, waarbij zowel om techni sche als om financiële redenen werd besloten tot de bouw ten noorden van de bestaande uitwa teringssluizen. Om daarvoor ruimte te scheppen werd besloten om zestien bun kers die in het betreffende duin gebied aanwezig waren te laten slopen. Een karweitje dat ruim een half miljoen gulden kostte. Verder kocht Rijnland het beno digde gebied aan. Een probleem vormt dat voor de bouw van de sluis een enorme bouwput moet worden gegraven en dat daardoor een daling van de grondwaterspiegel in de omge ving kan optreden. Dat zou ge volgen kunnen hebben voor bel len- en groenteteeltbedrijven in de directe omgeving en ook voor een drietalflatgebouwen en een hotel. Om de schade tot een minimum te beperken is Rijnland van plan een damwand rond de bouwput te laten slaan. De kosten daarvan worden geraamd op een bedrag van ruim zeveneneen halve ton. Voor dat bedrag is een subsidie gevraagd aan het rijk. Overigens zullen de bouwkosten voor een belangrijk deel door de overheid betaald worden. Het rijk betaalt naar schatting 29.5 van de ge raamde 33.5 miljoen gulden. Ook elders in Katwijk zullen nog voorzieningen getroffen moeten worden in het kader van de Del- Meneba N.V. is een internationaal opererende onderneming met meer dan 40 werkmaatschappijen werkzaam in de voedingsmiddelen- en dierproduktenindustrie, rekreatie en ekologie. Op de INTERNE ACCOUNTANTSAFDELING is plaats voor een ak- tieve jongeman, met MEAO- of HAVO-opleiding, die als werkzaam wil zijn en door voortgezette avondstudie zich wil bekwamen in administratieve funkties en/of de accountancy. Woonplaats 's-Gravenhage, Leiden. Haarlem of omgeving. De interne accöuntantsafdeling verzorgt de kontrole van de werkmaat schappijen - waarvan enkele in het buitenland - terwijl tevens werk zaamheden op bedrijfsekonomisch- en administratief-organisatorisch gebied worden verricht. Dit betekent een afwisselende werkkring in een dynamisch-industrieel bedrijf met gunstige perspektieven voor verdere ontplooiing. Voor voortgezette opleidingen bestaan goede regelingen. Voor een informatief gesprek kan telefonisch kontakt worden opgeno men met het hoofd van de afdeling, tel. 070-949260, of 's avonds 010-188919. Schriftelijke sollicitaties aan Meneba N. V., afd. I.A.A.. sir Winston Churchill-laan 366, 2285 SJ Rijwijk (Z.H.). tawet. Zo zal de hoogwaterkering in het dorp versterkt moeten worden. Bet plan waarvan de kosten op 2.75 miljoen worden geraamd is inmiddels in ontwerp gereed. De kans dat met de bouw van de nieuwe sluis ook een buiten jachthaven totstand zal komen werd gisteren door Rijnland waarschijnlijk genoemd. Ir. Nienhuis benadrukte dat Rijn land te allen tijde de mogelijk heid moet hebben om overtollig water te lozen. Omdat het spuien gepaard gaat met grote stroom snelheden is het gevaarlijk om recreatievaart in de directe om geving te hebben. In verband daarmee heeft men bij de provin cie inmiddels al afgezien van deze plannen, zo veronderstelde ir. Nienhuis. Show Van Eginond VALKENBURG /LEIDEN - Niet in het vertrouwde eigen huis aan de Breestraat maar in een grote meubeltoonzaal presenteerde Van Eg mond de bontmode voor deze winter. Opvallend bij het zien van de nieuwe collectie was het schijnbaar speels gemak waarmee de actuele modelijnen in bont waren omgezet. Het wijde silhouet prachtig verwerkt in een nertsmantel waarvan de teke ning van het bont vloeiend door liep in de mouwen (f 18.500) maar ook de later gelanceerde veel strakkere belijning in een model van Cardin van rode wezel. Car- din heeft trouwens zijn stempel op de Van Eg mond-collectie ge drukt. "Met de ontwerpen voor de nieuwe collectie", zo vertelde de heer Van Eg mond, "gaan we een dag naar Cardin. Terug in de schoolbanken kun je wel zeggen. Dan worden de modellen hele maal bijgeschaafd naar de in zichten van Cardin". Een vrij nieuwe bontsoort, viking lam werd getoond in heel grappi ge sportieve modellen. Een jasje was zelfs afgewerkt met rood band dat ook wordt gebruikt op veel Scandinavische kleding. Een aardig accent was ook de gebrei de boorden aan een vrij lange blouson van wolfsbont en de wol len ruitstof verwerkt in een vrij sluike mantel van kalfsbout (f 2250,-). Naast al die modieuze ef fecten natuurlijk fraaie staaltjes van bontwerkerskunst zoals de prachtige bruin/beige nertsman tel met witte nerts verwerkt waarbij langs de zoom beigel bruine driehoekjes verschijnen en aan de hals witte. Erg praktisch was de omkeerbare jas. Aan de kant een warme regenmantel aan de andere kant een prachtige lange bontjas. Tot een van de ge wilde bontsoorten op het ogenblik behoort de vos vandaar dat vos- modellen in ruime mate in de col lectie waren vertegenwoordigd. Vooral uitgelaten - aan stukjes gesneden en later weer geraffi neerd aan elkaar gezet en gever- derd - met stukjes suède er on zichtbaar tussen gezet - doen jas sen in deze bontsoort toch niet te volumineus aan en zijn voor vele maten draagbaar. Bont blijft na tuurlijk een prijzig artikel maar wie bedenkt dat het allemaal handwerk is kijkt vol bewonde ring naar de fraaie werkstukjes uit het atelier van Van Egmond en andere (buitenlandse) bont huizen. HENRIETTE V.D. HOEVEN i ,'hfcj -tv. Geopend: Maak een afspraak Tel. 01715-1615 Specialisten in Coupeknippen In deze internationale modesfeer mag de volledige cosmetica kollektie van Mary Quant uiteraard niet ontbreken. Voor de modebewuste jonge vrouw van vandaag hebben wij de gehele Mary Quant Cosmetica kollektie in display. MftHY OIIMff ePaWtTIM LDHDIH Een mutatie nutria mantel met blauwvos kraag en blauwvos hoed. Carillonspel Vanmorgen liep ik genietend van het mooie weer langs de Leidse bloemenmarkt, jawel de Leidse en niet de Costa del Sol, toen op eens het carrillon van het stad huis klonk met de prachtige chansons van Jacq. Brei. Graag wil ik langs deze weg de beiaar dier bedanken voor de prachtige vertolking. mevr. M. Schouten-Eveleens Rijndijk 220, LEIDEN Het is onmogelijk om in dit bericht superlatieven te vermijden. De selekte groep automobilisten waartegen wij praten zal dat begrijpen. Vauxhall namelijk introduceert thans z'n Cavalier Sports Hatch en voor het eerst bent u getuige van de volmaakte Sport Sedan. Een geslaagde kombinatie van sport-, familie-, reis- en zakenwagen 'q.0^ Niet als een bloedeloos compromis, maar als een daadwerkelijke vooruitgang. En daarmee dus is die zo vooruitstrevende Cavalier-Serie kompleet, met een selektie van 10 volwassen automobielen. Ten eerste: de ruime, riante Cavalier Sedan. Eigentijdse 2- en 4 deurs wagens, bedachtzaam uitgevoerd met een 1,3 of 1,6 of 2 liter GM-motor. Ten tweede de Cavalier Coupé. Een elegant gesneden auto met een 2 liter motor en alle verworvenheden die u van a General Motors kent. En tenslotte dus de nieuwe Sports Hatch. Een stijlvolle, uiterst luxe driedeurs met een sterke 1,6 of 2 liter krachtbron plus alles wat u in deze exclusieve klasse verwachten mag. Wie zich voelt aangesproken door een auto met dat onbeschrijfbare beetje meer, voelt zich aangesproken door een Cavalier. Zonde om dat niet zelf te ontdekken.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19