3.031,- 3.706,- GerarddeLange J' Oplichter met optimisme van roestvrij staal van waay Speurtocht door Leiden LEZERS SCHRIJVEN! Inflatiebestrijder no.l Gerard de Lange verzorgt de montage van de hele keuken voor u! Benthuizen Lisse Tissing BREDA (ANP) - Wegens negentig gevallen van oplichting en fles sentrekkerij heeft de rechtbank in Breda gisteren de 30-jarige J. W. een barkeeper met een opti misme van roestvrijstaal, zoals in het psychiatrisch rapport staat, gestraft met acht maanden ge vangenisstraf waarvan één maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, aftrek van voorar rest en toezicht van de reclasse ring. Maandenlang heeft W. vorig jaar en dit jaar door ons land gezworven zonder vaste woon- of verblijf plaats. Hij verbleef in verschil lende hotels in de elf provincies maar hij vertrok steeds zonder te betalen. Hij reisde per auto. Zes tien keer kocht hij met een sa menweefsel van verdichtsels, zo als de wet dat noemt, bij garage houders dure nieuwe auto's. On der valse naam tekende hij dan de koopcontracten. Omdat zijn ei gen auto volgens zijn verhalen to tal loss was gereden vroeg hij na het zaken doen altijd een auto in bruikleen. Die geleende auto werd hem steeds ter beschikking gesteld en die liet hij dan bij een volgende garagehouder weer achter. Alle politiekorpsen in ons land hebben maandenlang uitgeke ken naar hem tot hij op 8 juni in Zevenbergen in West-Brabant na het kopen van weer een fraaie wagen door de mand viel. Jan W. is al vele malen voor oplichting veroordeeld maar zei nu tegen de rechtbank: "Ik ben nu 30 jaar en het wordt tijd dat ik een eerlijke Carrière ga opbouwen". "Er moet inderdaad een einde komen aan dat rondfladderen op kosten van de gemeenschap", vond de offi cier van justitie, mr. P. van Ben- them, die acht maanden gevan genisstraf met aftrek van voorar rest eiste, waarvan twee maanden voorwaardelijk om de verdachte een kans te geven zijn leven te beteren. De rechtbank was het daarmee wel eens, maar vond ne gentig feiten toch wel erg veel en zodoende werd de onvoorwaar delijke straf met een maand ver hoogd. LEIDEN - De jeugdafdelingen van de stichting Openbare Biblio theek Leiden organiseert woens dag 18 oktober een speurtocht door Leiden. De tocht is bedoeld voor kinderen vanaf de vijfde klas lagere school. Voor de klei nere kinderen (vanaf vijf jaar) wordt op donderdag 19 oktober het schimmenspel "De Bremer stadsmuzikanten" opgevoerd en worden dia's van "Max en de maximonsters" vertoond. De aktiviteiten zijn georganiseerd ter ere van de kinderboeken week, die dit jaar van 11 tot 21 oktober wordt gehouden. Even als voorgaande jaren namen kin deren van alle jeugdafdelingen van de Openbare Bibliotheek Leiden deel aan het kiezen van het beste jeugdboek. Dit jaar was dat "De kinderen van het achtste woud", geschreven door Els Pel- grom. Om het schimmenspel bij te kun nen wonen kunnen toegangsbe wijzen worden aangevraagd bij alle afdelingen van de biblio theek. Het filiaal in de Van Bei- numstraat houdt bovendien nog een aparte bijeenkomst voor kin deren vanaf vijfjaar die in de wijk Zuid-West wonen. Voor de speurtocht door de binnenstad kunnen de deelnemende kinde ren op 18 oktober vanaf 10 uur 's morgens bij de bibliotheek aan de Steenschuur een wedstrijd- formulier afhalen. Met dat for mulier moeten zij in de stad al lerlei opdrachten uitvoeren. Als zij de ingevulde formulieren voor 5 uur 's middags weer inleveren krijgen de kinderen een toe gangskaart voor de feestmiddag in het Leidse Volkshuis, op don derdagmiddag. Voor deelname en informatie over de kinderboekenweek kunnen kinderen terecht bij de filialen 'Plantage, Steenschuur, Zwei- landlaan, Corantijnstraat, Ed. van Beinumstraat en bij de cen trale bibliotheek in de Breestraat. Open dag Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Ne derlandse Chemische Vereniging en het 60-jarig bestaan van de Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie waren op 7 oktober 1978 o.a. subfaculteiten Scheikunde en Farmacie voor het publiek geopend: een Open Dag. In verband daarmee ben ik eens gaan kijken in de Gorlaeus Laboratoria in Leiden. Er was een grote verscheidenheid aan interessante en Wetenswaardige onderwerpen te zien en te horen. Nu is mij bekend, dat ten behoeve van de Farmacie (de geneesmid delenafdeling van de universi teit) dierproeven (Vivisectie dus) worden verricht. In het algemene beeld, dat bij een diaserie werd geschetst van deze laboratoria, was geen woord of i beeld gewijd aan de proeven t.b.v. de Farmacie. v.. Mtë&Sèm&K M 'Bij de afdeling Farmacie, waar ook uitleg werd gegeven, werd mij toen ik er naar vroeg wel verteld, dat men dierproeven neemt, dus dat men Vivisectie verricht, maar dat dat voor het publiek natuur lijk niet zo prettig is!! Ten eerste vond ik het jammer, dat de bijbehorende dierproevenaf- deling (in de naastgelegen Syl vius Laboratoria) haar poorten niet -ook geopend had en ten tweede vind ik het huichelachtig, dat men dierproeven niet ver meldt in een uiteenzetting, ter wijl op een schematische teke ning uitsluitend een mens is af gebeeld. Een ieder (althans zeer velen) weet (weten) toch. dat in Nederland duizenden dieren jaarlijks wor den ge- en misbruikt in de indus trie. Hr. G.H Dierkens Schuttevaér 2e secretaris van de Bond tot Bestrijding van de Vivisectie, 's-Gravenhage. Chopinlaan 35 2394 GK Hazerswoude-Rd. Schaakbond |n de rubriek "Lezers schrijven van woensdag 4 oktober schrijft i' de heer Modderman, voorzitter van de Leidse Schaakbond, sprookjes. Het door hem aangevochten artikel "Bestuur Schaakbond ontwijkt problemen" was nog maar een slap aftreksel van de gebeurte nissen op vrijdagavond 29 sep tember. Er had moeten staan: De algemene ledenvergadering van de Leidse Schaakbond was één grote giller. Het gehele afgelopen seizoen heeft het LSB-bestuur naarstig maar vergeefs naar een propagandist gezocht. Nu moet er ook nog naar een jeugd leider en een wedstrijdleider uit gekeken worden. Dat wordt jaren zoeken natuurlijk! De afgetreden jeugdleider en jeugdcommissie verklaarden zich bereid op initiatief van de voorzitter van de schaakvereni ging "Daniel Noteboom" uit Noordwijk, de heer Koppenaal, te gaan praten over een eventueel aanblijven met... de heer Koppe naal. Er was dus totaal geen spra ke van "om de tafel gaan zitten met het LSB-bestuur op verzoek van de voorzitter van datzelfde LSB-bestuur". En zo ging het maar door: Staande de vergadering werd geen enkel probleem opgelost. Integendeel, zij werden door het LSB-bestuur verdoezeld dan wel op de lange baan geschoven. Afgevaardigden van diverse verenigingen hielden hun vragen maar voor zich, want een rechtstreeks antwoord was toch niet te verwachten. Het heeft mij dan ook uitermate verbaasd, dat er geen motie van wantrouwen werd ingediend. Ter illustratie nog iets, dat totaal weid verdoezeld: De jeugdcommissie heeft begin dit jaar pogingen ondernomen om standruimte op de Leidato te verkrijgen. Op zeer aantrekkelij ke voorwaarden werd deze in maart toegezegd. De plannen van de jeugdcommissie met de stand waren: 1. Het publiek tegen een computer te laten schaken. 2. Simultaanséances door diverse sterke clubschakers. 3. Uitreiking van een folder, waarin a. een prijsvraag; b. de namen, speeldagen, etc. van alle LSB- verenigingen; c. uiteraard het programma van de viering van het 50-jarig jubileum van de LSB in oktober van dit jaar. Een grotere propaganda-stunt lijkt mij nauwelijks denkbaar. En wat doet het LSB-bestuur hier mee?? Het stemt dit weg met de verkla ring: "We hebben geen propa gandist!" Als ik goed ben ingelicht, staat er in de statuten, dat het gehele LSB- bestuur op alle mogelijke manie ren het schaken dient te propage ren. Nu vraag ik je... C. K. VAN STEENWIJK, demissionair lid van de jeugd commissie ELOUTSTRAAT 6 ZOETERWOUDE Demokratisch idee van Gerard de Lange. De basiskeuken met vrije keus aan inbouwapparatuur. Gerard laat u als le in Nederland de vrije keus. Omdat Gerard de Lange als grootste in Nederland alles kan leveren. Alle gerenommeerde merken. Koop bij Gerard een basiskeuken. Kies vervolgens de beste inbouw apparatuur en maak dan een optelsom. U zult zien dat alles op één vertrouwd adres kopen veel voordeliger is. En uit oogpunt van service-verlening, veel verstandiger. Wat bi^dt Gerard de Lange? Gerard geeft hoge kortingen met behoud van service. Rekent en tekent gratis uw keukenplan. 3 jaar gratis garantie* Gratis thuisbezbrgen. Dat kan alleen als je de grootste bent. Bosch, Beka, Falke en Kaiser. Vier grote merken onder één dak. Van rustiek tot hypermodern. Van komplete keukens tot losse opbergkastjes. Koop inbouwapparatuur altijd bij een specialist in inbouw apparatuur. Mocht u uw keuken toch nog elders willen kopen, dan zal Gerard u ruet tegenhouden Maar koop in elk geval de inbouw apparatuur déér waar u de grootste keus, de laagst mogelijke prijzen en het grootste service-apparaat op de koop toe krijgt. Bij Gerard de Lange. Massief Grenen keuken GOTH1EK Klassieke keuken, kompleet met elektrische oven en R.V.S. elektrische kookplaat, wasemkap met 3 snelheden, 170 liter koelkast. m» <-rm fl Exclusief inbouwapparatuur 1.695,- Koopavond geopend en 's maandags gesloten Alle genoemde inbouwapparaten ook los leverbaar. Exclusief inbouwapparatuur 2.370,- 'exclusief voorrijd- en arbeidskosten. 200 Erkende interieurverzorgers staan erachter! Dorpsstraat 74 EUROPA MEUBEL Heereweg 148-154 EUROPA MEUBEL

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17