Mogelijk vervroegde verkiezingen in Zweden 'J/teciaa/vai7/ Verenigde Staten en Engeland in finale Davis Cup-toernooi Bonaventura wint de LD-beker EXTRA VOORDELIGE Een sleuteltje helpt. Is! V; Korevaarstraat6 tel. 126415 HELE RUNDERVOORVOET (gratis uitgebeend) kiio 6.50 nu 6.- Zachte biefstuk 250 gram nu 3.50 Paardebieflappen kiios-nu 7.50 uci c DiiMncDiinnDwncT Runderbieflappen kiioi4.-nu 12.- Magere speklappen kiioe.gsnu 5.98 Magere ham 200gr. 1.96nu 1.75 SLAGERIJ BOLLE Hogewoerd 37 - Leiden - Tel. 122412 STOCKHOLM (GPD) - De sociaal democratische partij in Zweden heeft, evenals de communisti sche partij, gisteren verklaard re kening te houden met vervroeg de verkiezingen. Afgelopen vrij dag trad de regering-Faelldin af, omdat premier Thorbjörn Faell- din van de centrumpartij te veel tegenwerking had van zijn twee coalitiepartners, de conservatie ven en de liberalen. Premier Faelldin wilde een volksstem ming over de mogelijke uitbrei ding van het aantal kerncentrales in Zweden, waarvan er al zes draaien en waartegen hij zich sterk verzette, terwijl zijn coali tiepartners zijn aftreden rrtin of meer hebben doorgedrukt. Oud-premier Olof Palme heeft nu verklaard dat de sociaal-demo cratische partij metalle genoegen binnen afzienbare tijd, liefst nog vóór december, vervroegde ver- - kiezingen zou willen houden. Volgens de laatste opiniepeilin gen zou de sociaal-democratische partij nu 48 procent van alle stemmen krijgen en zou daardoor automatisch weer. aan de macht komen. De centrumpartij voelt zich bedro gen door de conservatieven en de liberalen, maar wenst ook niet met de sociaal-democraten te gaan samenwerken. Door het te verwachten parlementaire „nee" van de sociaal-democraten is een samenwerking tussen liberalen en conservatieven onmogelijk geworden. De koehandel over de vorming van een nieuwe regering is in volle gang. In plaats van de geplande verkiezingen op 6 september vol gend jaar, zouden die nu ver vroegd kunnen gaan plaatsvin den. De sociaal-democraten heb ben de grootste kans om weer aan het bewind te komen, waardoor Olof Palme weer als premier in het zadel zou komen. EINDHOVEN (ANP) - De Eind- hovense gemeentepolitie heeft begin vorige week drie jongens van 13, 14 en 14 jaar uit de Licht stad aangehouden. Het drietal heeft bekend de afgelopen maanden 27 inbraken te hebben gepleegd. Daarbij maakten zij geld en goederen buit er waarde van minstens 10.000 gulden. Daarvan is vrijwel niets terugge vonden. REEUWIJK - De eigenaar van dit kleine hondje kan gelukkig weer lachen nadat hij betrokken raakte bij een ernstig verkeersongeluk afgelopen zaterdag bij Reeuwijk Zes mensen werden gewond en meer dan veertig perso nenwagens en enkele vrachtwagens werden licht tot zwaar beschadigd. De Rode-Kruishelpster had geholpen bij het bevrijden van het hondje dat bij het ongeluk bekneld was geraakt in een autowrak. Voetbal in buitenland WEST-DUITSLAND VfL Bochum - Arminia Bielefeld 1-0; FC Nürnberg - Fortuna Düs- seldorf 3-2; FC Kaiserslautern - Hamburger SV 2-1; FC Köln - MSV Duisburg 3-3; VfB Stutt gart - Eintracht Frankfurt 3-1; Werder Bremen - Bayern Mün- chen 1-1; Borussia Mön- chengladbach - Eintracht Braunschweig 2-3; Darmstadt - Borussia Dortmund 3-2; Hertha BSC - Schalke 1-1. 1. Kaiserslautern 7-12; 2. Bayern München 7-11; 3. HSV 7-10; 4. Stuttgart 7-10; 5. Frankfurt 7-10. Arsenal - Aston Villa 1-1; Bir mingham - Manchester City 1-2; Bolton Wanderers - Leeds Uni ted 3-1; Coventry City - Ipswich Town 2-2; Derby County - Chel sea 1-0; Everton - Southampton 0-0; Manchester United - Midd lesbrough 3-2; Norwich City - Liverpool 1-4; Nottingham Fo rest - Wolverhampton Wande rers 3-1; Queens Park Rangers - Bristol City 1-0; West Bromwich Albion - Tottenham Hotspurs 0-1. 1. Liverpool 9-17; 2. Everton 9-14; 3. Coventry 9-12; 4. Nottingham Fo rest 9-12; 5. Manchester United 9-12. Acties tegen gezinskaart voor trein DEN HAAG (GPD) - Een aantal belangengroepen wil vanaf 1 no vember in demonstratieve acties gratis gebruik gaan maken van de trein. De acties, die plaats vinden onder leiding van de Stichting Vrije Relatierechten (SVR). vol gen op de weigering van minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) de nieuwe NS-gezinsjaarkaart ook voor andere vormen van sa menwonen dan het traditionele gezin beschikbaar te stellen. De groepen zouden doorgaan tot de bewindsman begrip toont voor de opvattingen van de niet in ge zinsverband wonenden. RONDE VAN LOMBARDIJE COMO (ANP) - In de laatste wie lerklassieker van dit seizoen, de Ronde van Lombardije, heeft Francesco Moser iets terugge kregen voor de regenboogtrui, die hij op de Nürnburgring aan Gerrie Knetemann verloor. Mo ser won de eindsprint in de "Ronde van de Vallende Blade ren" van een acht man sterke kopgroep. Door deze zege ver drong hij Tour de France-win- naar Bernard Hinault van de eer ste plaats in het klassement om de Trofee Super Prestige. Moser heeft met het behalen van wat door velen als het officieus wereldkampioenschap (Super Prestige) wordt beschouwd, iets teruggehaald van de faam, die hij dit jaar voor een deelhad moeten afstaan aan Gerrie Knetemann en Bernard Hinault. De laatste klop te hij dan zaterdag uiteindelijk door Super Prestige te winnen. De eerste positie in deze rang- LEIDEN - Het afgelopen weekein de hield de roeivereniging "Die Leythe" de onderlinge kam pioenschappen en de jaarlijkse schoolroeiwedstrijden in vieren. Zowel bij de meisjes als bij de jongens bezette de scholenge meenschap Bonaventura de uit eindelijke eerste plaats en ver overde hierdoor de door het Leidsch Dagblad beschikbaar gestelde beker. Tweede werd het Rijnlands. Aan de Leythe-kampioenschappen deden twee internationale me daillewinnaars mee. De jeugdige Ronald Florijn, l?rons op de W.K. van augustus, legde niet minder dan vier maal beslag op de eerste plaats. De zilveren lichte sculler Roel Michels behaalde een ge deelde eerste plaats op het lange afstands-werrie-nummer, waarin hij samen met Klerks roeide. In de vier wonnen Otten, Snaterse, Robbers en Florijn. Klerks en van der Loo zegevierden in de dub- beltwee. Bij de dames was Lies- beth van der Veld oppermachtig. Het hoofdnummer, de traditionele veteranen-skif, werd dit jaar ge wonnen door de nieuwbakken veteraan Diehl. schikking der regelmatigheid over een heel seizoen levert Mo ser ongeveer 38.000 gulden op. Joop Zoetemelk, die ook in het kopgroepje van acht man reed en samen met Hinault bijna de ge hele koers controleerde, eindigde op een zevende plaats in de laat ste klassieker. In het eindklas sement om de Super Prestige kwam Zoetemelk op een derde plek terecht, voor Knetemann, Raas en Kuiper. Overigens behaalde Zoetemelk gis teren zijn vierde achtereenvol gende zege in de traditionele wielerwedstrijd Dwars door Lau sanne. Zowel in de rit in lijn over 5,15 km als in de tijdrit over die zelfde afstand eindigde Zoete melk op de eerste plaats. Hinault werd tweede en de Italiaan Per- letto derde. Basketbalteam VS uitgeschakeld MANILLA (ANP) - De Verenigde Staten, Olympisch basketbal kampioen. heeft zijn kansen op de wereldtitel, waarom in Manilla op de Filippijnen wordt gestre den, verspeeld. Gisteren verloren de Amerikanen hun derde wed strijd in de Finalegroep van Joe goslavië: 93-100 (41-48). De verlo ren "herhaling" van de finale van Montreal was de tweede neder laag van de Verenigde Staten in de finalegroep. Met vier punten achterstand op de leider Joego slavië staat de Verenigde Staten vijfde. Europees kampioen Joegoslavië Heeft vier wedstrijden gewonnen. Dit weekeinde werden Italië (108-76) en de Verenigde Staten verslagen. LONDEN/GOTHENBURG (ANP) - Engeland en de Verenigde Sta ten hebben zich dit weekeinde geplaatst voor de finale van de tennistoernooi om de Davis-be- ker. In Londen waren de Britten na het dubbelspel reeds zeker van de overwinning op Australië John Lloyd en Buster Mottram hadden vrijdag reeds voor een voorsprong van 2-0 gezorgd door te winnen van respectievelijk John Alexander en Tony Roche Lloyd had drie sets nodig (7-5,6-2, 6-2) en Mottram besliste de partij tegen Roche in vier sets: 8-6, 3-6, 7-5,6-4. Mark Cox en David Lloyd maakten zaterdag het winnende punt voor de Britten door Ross Case en Geoff Masters in vier sets te verslaan: 8-6, 3-6. 6-4, 6-3. Gisteren redde Tony Roche de eer van de Australiërs door John Lloyd met 6-3, 6-3 en 6-2 te ver slaan. In Gothenburg had het Ameri kaanse team meer moeite met Zweden. Na de eerste dag was de stand 1-1. De drievoudige Wimbledon-kampioen Björn Borg versloeg veteraan Arthur Ashe met 6-4, 7-5 en 6-3, maar Vi tas Gerulaitis bracht de stand in evenwicht door een gemakkelij ke zege op Zweden's nummer twee Kjell Johansson: 6-2, 6-1, 6-4. Het dubbelspel tegen Borg en Ove Bengtsson leverde pas na vijf sets een overwinning op voor het Amerikaanse duo Bob Lutz en Stan Smith: 2-6,6-2,3-6,7-5 en 6-3. Arthur Ashe maakte zijn nederlaag tegen Borg goed door gisteren gemakkelijk te winnen van Kjell Johansson, de zwakke schakel in het Zweedse team. De cijfers wa ren 6-2, 6-0 en 7-5. In het laatste duel tussen de gigan ten Borg en Gerulaitis gaf de on genaakbare Zweed de eindstand voor het gastland een enigszins dragelijker aanzien. Borg won met 6-3, 6-1. NAJAARSAANBIEDING Blaupunkt kleuren tv All transistor en modulen. Erg zuinig stroomverbruik. Langere levensduur beeldbuis. Zelfconvergerende Precisionbuis. van 1729,- Tijdelijk NU Zo kan het bij ons ook: 1e aanbetaling 398.- restant per week 9.83 Vraag proefplaatsing Natuurlijk weer bij: OOK Auto, fiets, bankstel, tafel, televisie kwijt? Bel 071-123256 Rolveger Rotaro, een handige kruimelveger met draaiende borstels, waarmee u alle hoeken bereikt. Van 69,90 voor ^458 45.00^ Gloeilampenset bestaande uit 2x40, 3x60.3x75.2x100 Watt Prijs 10 stuks Gasaansteker met prachtig kristal effect. Het kado voor vader. Handig ovenschaaltje van stevig aardewerk, in geschenkverpakking, voor slechts 4.95 Waterverdampers van zware kwaliteit kunststof zorgen voor een goede atmosfeer in huis. Onze prijs ^248 3.50^ Anti-motkast in zeer degelijke uitvoering. Nu Prachtige borden met engels landschapdekor. Verkrijgbaar in plat-, diep en dessertbord. Pe ,uk 2.95 6 stuks 14.95 ^^^Bistrr^estel^r^^^ roestvrijstalen uitvoering en rustiek houten greep.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 9