R ttzzrtw Gezondheidsprojeet bij heropening Chr. Zangbond naar Voorschoten Expositie in vernieuwd gezondheidscentrum Warmond Dierenshow in Warmond Jamboree on the air Lindehoeve treedt op tegen overlast Kinderen Zoeterwoude maken werkstukken voor de boekenweek [Le/cfee agenda PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 9 OKTOBER 1978 OEGSTGEEST - Met ondermeer de kritische opmerking "baby's eten geen kip want die hebben nog geen tandjes" becommenta rieerden leerlingen van War- monder kleuter- en lagere scho len een tekening waarop dit tafe reel voorkwam. Het geheel was een uiting van bezig zijn met het onderwerp gezondheidszorg, dat in de afgelopen maanden als leerproject voor kleuters en wat oudere kinderen op de scholen is behandeld. De resultaten hiervan in uitgewerk te leerprojecten, papieren pop pen en tekeningen vormden za terdagmiddag een tentoonstel ling, die de opening van het her nieuwde gezondheidscentrum aan de Herenweg in Warmond, illustreerde. Want het gezondheidscentrum, dat door oud-voorzitter Willemsen sr. met het doorlópen van een pa pieren deur op ludieke wijze werd geopend, wil zich meer gaan richten op de preventieve gezondheidszorg. Om daaraan gestalte te geven werd door het bestuur een leerproject gereali seerd dat in de eerste plaats aan kinderen het besef wil geven te waken over hun eigen gezond heid. De kleuters richtten daar om hun aandacht op mondhy giëne, de leerlingen van de mid denbouw van de lagere school hielden babyverzorging in het vi zier en de oudsten bekeken nauwkeurig alle facetten van ge zonde voeding. Aan de kwaliteit van de produkten van hun arbeid waren prijzen verbonden, die alle bestonden uit bekroonde jeugdboeken. Op de ze manier werd ook de relatie ge legd met de over enkele dagen beginnende kinderboekenweek en de mogelijkheid geschapen daar onderwijskundig gebruik van te maken. Inmiddels is het thema gezond heidszorg, als leervak voor de la gere- en kleuterscholen, tot een werkbaar leerplan ontwikkeld. De samenstellers hebben daarbij dankbaar gebruik gemaakt van de ervaringen die de onderwijs gevenden uit dit project konden halen. Een uitgever bereidt nu de omschreven richtlijnen voor dit onderwijs, in een publikatie voor. Zonder al te veel drempelvrees druppelden zaterdagmiddag eni ge honderden Warmonders het gezondheidscentrum binnen. Hetgeen huidig bestuursvoorzit ter Willemsen jr. verheugd deed opmerken: "fijn dat er nu ook eens gezonde mensen hier bin nenkomen want het gezond heidscentrum is er zeker niet al leen voor de zieken onder ons." Wijkzuster Koster en voorzitter Willemsen voor een stand met ten toongestelde werkstukken. TiWijLiii tl**' ■i—Lm.- - W Ook het kleine vee ontbrak niet op de Warmondse viering van dierendag Burgerlijke stand LEIDEN: Geboren: Hugo Joost, zn. v H.J. van Duijn en T.M.M.Schaafsma, Nanda, dr. v. M.D.Ruibing en T.M.Jans sen, Miranda Yvette, dr. v. J.v.Duiven- boden en W.Riethoven, Danielle, dr. v. D.Koeman en I.H.Freeke, Thessa Rhoda Annabella dr. v. W. de Bode en A.L.Ol- ton, Arie Jan zn. v. A.D.Baas en J.Varke- visser, Marcel Petrus, zn. v. C.B.Koster en B.W.M. Captein, Onno, zn. v. R.Otto en J. J.H. van der Voort, Alexander Cor nells zn. v. J.G.M. de Haas en M.N.G. van Oortmerssen. Getrouwd: J.W.Groeneweg en M.Bok- ma, F.Ouwerkerk en M.J.M. Godschalk P.F.Kikkert en A.S. de Ruiter, J.M.Van eman en C.v.d.Wel. Ondertrouwd: E.Ouwersloot en W.M.Heijkoop, C.G. v.d.Knaap en M.M.Webber, G.C.M.Koevoets en M.E.A.Hartmans, J.Horeman en M.A.T. Velraeds, N.W.Goy en M.J.M.Fles, J.Scholten en J.J.M. Uhlenbroek, A.B.M. Belt en E.M.Devilee, J.W.Gel- derblom en N.C. de Waal, G.Broekema en M.A.Donkervoort, L.H.Stallinga en J. den Boef, B.Kaster en J.Vlasblom, F.L.Plantenga en A.C.H.Geerts, R.L.A. Vogels en A.C.Dreef, S.Siwperspad en B.Gangas, A.Nieuwenhuijsen en M.Ka- ter, S.Keijzeren L.M.C.Kop, N.J.Wes- M.Oudshoorn(1895) geh. gew J.H.Vermuelem, M.Rooseboom(1909), A.M.G. Suijling(1901) echtgen. v. C.Jan sen van Wigmont, G.J.P. de Vries(1924), C.v.d.Plas(1923), J.W.Heemskerk (1978), H.C.Offenberg(1900), D.Geertse- ma(1978), A.H. van der Vooren (1901), G.Breugen (1936), T.A.J.Strijk(1978), P.J.Edelaar(I895), J.J.Knotnerus(1894), E. de Jonge(1919), echtgen. v. E.A.Hom- berg, G.v.Leeuwen(1905), M.J. de Son- naville(1917), geh. gew. m. T.H.A.Berger. WARMOND - Een late maar toch nog welgemeende viering van Werelddierendag had zaterdag bij de Pomp in Warmond plaats. Daar verzamelden zich tientallen kinderen met hun huisdieren. Naast de gebruikelijke honden en katten waren er cavia's konij nen, geiten enzovoorts. De opkomst was wel minder dan in de afgelopen jaren {ongeveer 50 dieren werden meegebracht), maar een jurylid, die de dieren beoordeelde, vond dat de huis dieren er dit jaar wel verzorgder uitzagen. Een van de opvallendste dieren was een langharige cavia die vooral door haar nest kleintjes erg in de belangstelling van de ouders en de kinderen stond. De organi satie van deze dierenshow was opnieuw in handen van de Jeug draad Warmond. Het is de be doeling met zo'n bijeenkomst het contact tussen het kind en het dier te versterken. De kinderen, die zaterdag nog een stoot dierenvoeding mee naar huis kregen, die voor deze spe ciale gelegenheid was "losgepeu terd" bij de fabrikant, overhan digden ook het door hen in de week van Werelddierendag inge zameld geld (666 gulden) dat ten goede moet komen aan de die renbescherming. VOORSCHOTEN - Jongerencen trum De Lindehoeve heeft een aantal maatregelen genomen om overlast voor de buurt te voor komen. Het Voorschotense jeugdcentrum heeft een brief opgesteld die aan alle De Lindehoeve bezoekende jongeren wotdt uitgereikt. Daarin wordt er op aangedron gen dat zij De Lindehoeve rustig verlaten. Deze mededeling wordt, ook tijdens de disco-avonden gedaan. Voorts wordt een uur voor sluitingstijd rustiger muziek gedraaid. De medewerkers die de betreffen de avonden dienst hebben zullen een verscherpte controle uitoe fenen en zo nodig de politie waar schuwen. VOORSCHOTEN - De Voorscho tense padvinderij zal op zaterdag 20 en zondag 21 oktober deelne men aan de "Jamboree on the air", een internationaal evene ment dat berust op samenwer king tussen zendamateurs en padvinders. De bedoeling is dat er in het weekende radiocontac ten worden gelegd met andere stations, waar ook ter wereld, zo dat padvinders van verschillende nationaliteit met elkaar van ge dachten kunnen wisselen. De Voorschotende padvinders hebben al tweemaal aan de "JO TA" deelgenomen. Als onder komen van het station zal de "Kim's Hoeve" aan de Lord Ba den Powellweg 1 dienen. De or ganisatie is in handen van de Bea trix-, Duivenvoorde- en Marij- kegroep in samenwerking met een achttal zendamateurs van de Veron en de Vrza. De contacten die tot stand komen zullen wor den opgetekend in een speciaal logboek dat later door een jury op kwaliteit beoordeeld zal worden. Behuizing Den Haag te krap VOORSCHOTEN.-De Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen heeft het bondsbureau verplaatst naar Voorschoten. De behuizing in Den Haag werd te krap en in Voorschoten werd ruimte ge vonden door de aankoop van het pand Kon. Wilhelminalaan 2, waar tot voor kort de RABO- bank een vestiging bezat. Burgemeester J. van der Haar ver richte zatermiddag de officiële opening. Hij noemde de bond zowel letterlijk als figuurlijk toonaangevend in de landelijke christelijke zangwereld. Hij wen ste de 90-jarige bond toe dat de nieuwe huisvesting een stimu lans zou betekenen voor de vere- ninging die het de laatste jaren steeds crescendo gaat. Hoewel de waarde van het leven niet alleen en uitsluitend bepaald wordt door de aanwezigheid van mu ziek en zang, kan toch wel wor den vastgesteld, aldus de burge meester, dat de kunst der muzen een waardevolle, de mens gege ven schat is. Het bondsbureau heeft drie mede werkers met een volledige dag taak. Op de receptie, die volgde na de officiële opening, boden zeer velen hen hun gelukwensen Bazaar De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt aanstaande woensdag een bazaar in de Scheppingskerk aan de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp. De opbrengst van de artikelen, door Leiderdorpse winkeliers en bedrijven uit heel Nederland beschikbaar gesteld, is bestemd voor de actie "Bouwen voor morgen". Dit is een actie geor ganiseerd door de Associated Country Women of the world ten behoeve van vrouwen uit de Derde wereld. De verkoop begint om 10.30 en gaat door tot alles is verkocht. Voor de kinderen is een grabbel ton aanwezig. Gespreksgroep voor moeders van peuters WASSENAAR - Binnenkort wordt een tweede gespreks groep gevormd door moeders van peuters, waarin van ge dachten wordt gewisseld over allerlei praktische zaken wat de gezondheid en de opvoeding van de peuters betreft. De on derwerpen worden door de moeders zelf bepaald. De ge sprekken worden begeleid door een wijkverpleegster die daar voor is getraind of een adviseur op het gebied van de opvoe dingsvoorlichting. Het gaat nu om moeders van kinderen van 3 tot 4 jaar. Enkele weken geleden begon een eerste groep moeders met gesprekken die betrekking hadden op hun kinderen van 1 en 2 jaar. Deze groep komt zes avonden bij elkaar. De nieuwe groep met moeders van kinde ren van 3 en 4 jaar kan zes maandagavonden bij elkaar komen en wel vanaf 6 novem ber, telkens van 20 uur tot 22 uur. Voor inlichtingen kan men terecht bij zuster Groenewegen, Gezondsheidscentrum Wasse naar, telefoon 19220. Rembrandt In gebouw Irene aan de Hoofd straat in Leiderdorp houdt eveneens woensdag mevrouw Poot van het museum Booy mans van Beuningen in Rotterdam een lezing. Onderwerp: de schil der Rembrandt. In het bijzonder zal zij aandacht besteden aan de schilderijen met bijbelse tafere len, een en ander aan de hand van kleurendia's. De avond begint om 20 uur. CDA De CDA-afdeling Leiderdorp houdt vanavond een ledenver gadering in het Dorpshuis. Aan de orde zullen komen de colle gevorming en de toekomstplan- 'an het CDA. Aanvang 20 ZOETERWOUDE - In het kader van de Kinderboekenweek, die van 12 oktober (volgende week donderdag) tot en met 18 oktober gehouden wordt, kunnen de Zoe- terwoudse kinderen zelf iets gaan maken. Kinderen tot en met 6 jaar mogen een tekening of een kij- doos maken terwijl de kinderen vanaf 7 jaar een kijkdoos of een mobiel kunnen ontwerpen. Het werkstuk moet betrekking heb ben op een kinderboek. De kin deren kunnen met hun ontwerp naar de bibliotheek aan de Noordbuurtseweg in Zoeter woude gaan. Verder kan men zich tot komende dinsdag opgeven voor voor dracht-wedstrijden, die dan woensdag in de Sjaloomschool worden gehouden. De groep van 6 tot en met 9 jaar kan van 19.00 uur tot 20.00 uur iets voordragen en de kinderen van 10 jaar en ou der. later dan 20.00 uur. Men kan individueel meedoen of met een groepje. Aan de hand van een kinderboek kan er bijvoor beeld een gedichtje opgezegd, een liedje gezongen of toneel stukjes opgevoerd worden. Voor elke groep zijn er prijzen te winnen. De openingstijden van de bibliotheek, waarop de eerder genoemde werkstukken kunnen worden ingeleverd zijn: dinsdag van 15.30 uur tot 16.30 uur; woensdag van 13.30 uur tot 14.30 uur: vriidag van 19.00 uur tot 20.00 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 12.00 uur. Zaterdag 21 oktober van 14.00 uur tot 16.00 uur wordt er in het ver enigingsgebouw centrum een film voor de jeugd gedraaid. Deze filmmiddag organiseert de bibliotheek van Zoeterwoude Hoge Rijndijk, ook nog in ver band met de officiële opening van het verenigingsgebouw. Beatrixfonds De onlangs in Wassenaar gehou den collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft 10.569,97 gulden opgeleverd. Dit bedrag moet nog worden aangevuld door de giro-overmakingen. Vo rig jaar leverde de huis-aan- huiscollecte 11.408,28 gulden op. Circus In tegenstelling tot eerdere be richten in onze krant treedt cir cus Charivari vanavond niet op aan de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp maar op het RCL- terrein in De Bloemerd. Drie kinderen Informatieavonden gewond bij scholen Oegstgeest OEGSTGEEST - Het bestuur van de Stichting Katholieke Scholen Oegstgeest organiseert binnen kort enkele open informatie avonden. De avonden zijn in de eerste plaats bedoeld voor ouders van wie binnenkort een kind naar de kleuter- of lagere school gaat. De avonden worden gehouden in de school zelf. Het schema is: 24 oktober: Jena planschool "De Kring", Rem brandt van Rijnlaan 26, 26 okto ber Kleuterschool '"t Mieren nest", Rembrandt van Rijnlaan 30, dinsdag 31 oktober: kleuter school "De Wigwam" en lagere school "St. Willibrord", Rhijn- geesterstraatweg 49 en 51. De bijeenkomsten beginnen steeds om kwart over acht. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, Noordeinde 2a, fotografie; yoga; nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrou wengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga, t'ai chi, 19.30 uur; gitaar; Goclub, 20 uur Breehuys, Breestraat 19, ma., do. en vr. overblijfsoos, 12-13.15 uur .Kantine NEM, ingang 5-Meilaan, ruil en veilingavond "De Postzegelvrien den", 20 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Leidse Schouwburg, Jasperina de Jong "Thuis best", 20.15 uur. Rapenburg 10, ledenvergadering ver. Pieters- en Academiewijk, 20 uur. Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat 17, film, 20 l ciën, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. stuurszaken, 20 uur. Laan v. Ouderzorg, Leiderdorp, c Charicari, 16.15 en 19.15 uur. Apotheken WASSENAAR - De Wassenaarse afdeling van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft zaterdag weer haar jaarlijkse ruüdag georganiseerd, waarop tuin- en kamerplanten konden worden geruild. Belangrijk onderdeel van deze ruilbeurs is ieder jaar weer de deskundige uitleg die de bezoekers krijgen van de leden van de organiserende verenigingDe ruilbeurs werd georganiseerd in de gemeentelijke kwekerij c i Wassenaar. auto-ongeluk LEIDEN - Op de Willem de Zwij gerlaan zijn vrijdagmiddag bij een botsing tussen een taxi en een, personenauto drie kinderen (allen passagiers van de taxi) licht gewond geraakt. De taxi reed op een ventweg van de Willem de Zwijgerlaan en wilde nabij de Zijlbrug de hoofdrijbaan oprij den. Volgens zijn verklaring stond op dat moment het ver keerslicht bij de.brug op rood zo dat hij rustig de voorrangsweg kon oprijden. Toch kwam er een auto aanrijden die bovenop de taxi klapte. De bestuurder van deze auto, een 23-jarige Leide- naar, zei door groen licht te zijn gereden. De taxi raakte bij dit on geval totaal vernield en de perso nenauto liep flinke schade op aan de voorzijde. De drie passagiers van de taxi, kinderen van 9,12 en 16 jaar oud, moesten met lichte verwondingen worden overge bracht naar het Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp. Diezelfde middag liep een 19-jarige inwoonster van Koudekerk een dubbele beenbreuk op bij een aanrijding op de Zweilandlaan. Het meisje reed met haar brom mer tegen een auto op die uit par keerstand de weg opreed. Het meisje kwam vervolgens te val len waarna zij werd overreden door een achteropkomende bromfietser uit Ter Aar. Ook zij werd overgebracht naar het Eli sabeth Ziekenhuis in Leider dorp. MOTORSPORT - August Muller en Henk van Heek hebben gisteren in Wychen de motorcrosswed strijden om de Piet van der Laan trofee gewonnen. De wedstrij den, georganiseerd door de mo torsportvereniging Wychen, wa ren opgedragen aan Piet van der Laan uit Ter Aar, die vorig jaar in Veldhoven tijdens races veron gelukte. BOKSEN - Leon Spinks, ex-kam- pioen boksen zwaargewicht, is door een inwoonster van Saint Louis, de 27-jarige Zadie Mae Calvin, aangewezen als de vader van haar drie kinderen. Mevrouw Calvin, die Spinks ervan be schuldigt dat hij "zijn" drie kin deren ir. de steek heeft gelaten, zegt dat de kortstondige wereld kampioen haar een trouwbelofte had gedaan en had erkend dat haar kinderen van hem waren. De avond-, nacht- en zondagsdienst in de regio Leiden, wordt waargenomen van 6 tot 13 okt., door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Leiden, tel. 071-121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd - Kruis- vereViiging, Gezondheidscentrum, Ber kenkade, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. A. Vriend, flat De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreek-uur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwijswinkel Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement Per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor^ uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2