Zuiderkwartier en Crescendo stevig aan kop Drie tempoversnellingen voldoende voor P/Leiden Kortsjnoi „de verschrikkelijkehelemaal terug Handballers van Saturnus zijn van slag: 15-7 Opnieuw nederlaag De Danaïden Kansen Clerc niet gunstiger MAANDAG 9 OKTOBER 1978 PAGINA 17 BAGUIO (Reuter/UPI) - Uitdager Kortsjnoi heeft zijn bijnaam, "Viktor de verschrikkelijke" eens te meer inhoud gegeven. Koortsig en met de mond half open omdat een verstopte neus de normale ademhaling belem merde, loodste hij zaterdag en zondag in de 29ste partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap in Baguio de witte stukken driemaal op het nipper tje langs de tijdcontroles om uiteindelijk na negen uur spelen loon naar werken te krijgen, toen Karpov op de 79ste zet zijn koning omlegde en de stand op 5-4 kwam. De verbetenheid, waarmee de 47- jarige uitdager te werk ging, wordt geïllustreerd door de si tuatie van zaterdagavond toen hij na 38 minuten bedenktijd zijn 41ste zet onder couvert had afgegeven. Pot remise was de al gemene opinie van de aanwezige grootmeesters FIDE-president dr. Max Euwe incluis. Kortsj- nois eigen helpers waren minder zeker. De stelling bood nog mo gelijkheden. "Voor wie?", vroeg hoofdsecondant Keene zich af. "Voor mij natuurlijk", ripos teerde Kortsjnoi. Hij was vrij wel de enige, die er zo over dacht. Zijn gelijk bewees hij een dag later. Karpov, die de fout maakte snel te spelen op de momenten dat zijn tegenstander in tijdnood ver keerde, ging uiteindelijk tenon- der aan de zwakte van zijn c- pion, een situatie, die vijftig zet ten eerder al was gecreeerd. Het was opmerkelijk dat Kortsj noi voor deze onvervalste de monstratie van vechtschaak te ruggreep op een uiterst verou derde variant van het Engels, die zich ogenschijnlijk in het geheel niet leende voor wilde avonturen. Karpov - na zijn ne derlaag in de 28ste partij ge woontegetrouw gestoken in een nieuw costuum - wist niet goed raad met de variant en besteed de meer dan een half uur aan zi jn achtste en negende zet. De uit dager kwam licht in het voor deel, maar tegen het afbreken was er al zoveel materiaal van het bord verdwenen, dat een be slissende wending vrijwel een illusie was geworden. Kortsjnoi was echter niet te over tuigen. Hij besteedde de nacht en vroeg ochtend aan het analy seren van zijn mogelijkheden. Het afspelen zelf vergde het ui terste van hem. De gecompli ceerde manoeuvre om zijn laat ste stukken te hergroeperen kostte hem veel tijd. Voor de zet ten 65 t/m 72 had hij nog slechts twee minuten over. Hij haalde het. Zeven zetten later had Kar pov te kiezen uit verlies van to ren of paard, of promotie van de vijandelijke a-pion. Die keuze had geen zin meer. Hij capitu leerde. "Hoe ik het deed, weet ik niet meer, maar ik deed het", bracht Kortsjnoi uit, toen hij doodmoe onder een staande ovatie de zaal verliet. In tweede zitting was hij alsnog afgeweken van het plan dat hij samen met zijn secon danten in de nachtelijke uren had opgezet. "Een mirakel", juichte zijn hoofdsecondant Raymond Keene. Later, bij het diner, vertelde de uitdager dat hij tevreden was met de wijze waarop hij had gespeeld, maar dat hij de overwinning meer te danken had gehad aan fouten van Karpov dan aan zijn eigen ingevingen. Twee overwinningen scheiden hem nu nog van de titel en de vette hoofdprijs. Karpov kan nog steeds met één overwinning volstaan. "Het is geloof ik de eerste keer in Karpovs schaak carrière, dat hij twee partijen achter elkaar heeft verloren", aldus Kortsjnoi. De dertigste partij staat gepland voor morgen. De tweekamp is dan 83 dagen aan de gang en hard op weg één van de langste uit de geschiedenis te worden. Dat record wordt gehouden door Capablanca en Aljechin, die in 1927 elkaar 34 partijen lang be streden. Wit: Kortsjnoi Zwart: Karpov 1. c2-c4 Pg8-f6; 2. Pbl-c3 e7-e6; 3. e2-e4 c7-c5; 4. e4-e5 Pf6-g8; 5. d2-d4 c5xd4; 6. Ddlxd4 Pb8-c6; 7. Dd4-e4 d7-d6; 8. Pgl-f3 d6xe5; 9. Pf3xe5 Pg8-f6; 10. Pe5xc6 Dd8-b6; 11. De4-f3 b7xc6; 12. Lfl-e2 Lc8-b7; 13. 0-0 c6-c5; 14. De3-h3 Lf8-e7; 15. Le2-f3 0-0; 16. b2-b3 Tf8-d8; 17. Lcl-e3 Lb7-c6; 18. Pc3-a4 Db6-c7; 19. Lf3xc6 Dc7xc6; 20. Tal-dl Ta8-c8; 21. Dh3-g3 Le7-d6; 22. Dg3-h4 Ld6-e7; 23. f2-f3 Kg8-f8; 24. Dh4-f2 Td8xdl; 25. Tflxdl Dc6-c7; 26. Df2-g3 Dc7xg3; 27. h2xg3 h7-h5; 28. Kgl-f2 Kf8-e8; 29. Kf2-e2 g7-g6; 30. Pa4-c3 a7-a6; 31. Pc3- a4 Tc8-c6; 32. Tdl-hl Le7-d6; 33. Le3- 12 Pf6-d7; 34. g3-g4 h5xg4; 35. Thl-h8 Ke8-e7; 36. f3xg4 g6-g5; 37. Lf2-e3 17-16; 38. Pa4-c3 Ke7-17; 39. Th8-h7 Kf7-e8; 40. Pc3-e4 Ld6-e7; afgebro ken....; 41. Th7-h6 Ke8-f7; 42. Th6-h7 K17-18; 43. Th7-h8 K18-17; 44. Le3-d2 Pd7-f8; 45. Th8-hl Kf7-g6; 46. Thl-dl 16-15; 47. Pe4-12 Le7-d6; 48. Ld2-c3 Pf8-d7; 49. g4xf5 e6xf5; 50. g2-g4 Pd7-b6; 51. Ke2-f3 Ld6-e7; 52. Lc3-a5 Tc6-f6; 53. Kf3-g2 15xg4; 54. P12xg4 T16-e6; 55. Kg2-f3 Le7-f6; 56. Pg4xf6 Te6xf6 (-); 57. K13-g4 Pb6-c8; 58. La5-d8 Tf3-f4 59. Kg4-g3 T14- 15; 60. a2-a4 Kg6-17; 61. Tdl-d3 T15-e5; 62. Kg3-g4 K17-g6; 63. a4-a5 Te5-e4 64. Kg4-13 Te4-14 65. K13-e3 T14- h4; 66. Td3-d5 Th4-h3 67. Ke3-d2 Th3xb3; 68. Td5xc5 Tb3-b8; 69. Tc5-c6 Kg6-f5; 70. Tc6xa6 g5-g4; 71. Ta6- 16 Kf5-e4; 72. Ld8-c7 Tb8-b2 73. Kd2-c3 Tb2-b7; 74. Lc7-h2 Tb7-h7; 75. Lh2-b8 Th7-b7; 76. Lb8-g3 Tb7-bl; 77. T16-14 Ke4-e3; 78. T14-18 Pc8-e7; 79. a5-a6 zwart geeft op. De stand is nu 5-4 in het voordeel van LEIDEN - Zuiderkwartier en Crescendo hebben door hun overwinningen in de korfbalcompetitie de positie aan kop versterkt. Ook Fides Pacta en Ons Eiland wonnen en ko men daardoor wat hoger op de ranglijst. Met De Danaïden wil het nog niet vlotten. Wederom werd verloren. Voor de blauwwitten wordt het mede door de versterkte degradatieregel (twee ploegen degraderen rechtstreeks en de derde degradant moet een beslissingswedstrijd spelen) oppassen geblazen. Pernix en TOP speelden een goede wedstrijd en speelden tegen resp. GKV en Meervo- gels gelijk. DTV-De Danaïden 10-9 (5-6) - Het gaat verkeerd met De Danaïden. Althans als naar de ranglijst wordt gekeken. Door een iets be ter doelgemiddelde neemt het team een voorlaatste plaats in. Wel een degradatieplaats, want twee teams verdwijnen zonder meer en een derde zal middels een beslissingswedstrijd worden aangewezen. Alleen Steeds Hoo- ger fungeert nog als brug. De ne derlaag van de ploeg van Gerard Bos was niet nodig geweest. Hal verwege de eerste helft leidde De Danaïden met 2-4 en waren legio mogelijkheden om naar 2-6 uit te lopen. Dit lukte echter niet. De zeer aanvallende dames van DTV scoorden gemakkelijk 5-4. Nog voor rust had De Danaïden door Nicolien Bergwerf een 5-6 voor sprong genomen. Vele rnidden- vakfouten van het vak Cees Christiaanse waren halverwege de tweede helft de basis voor de nederlaag. DTV kwam op 10-7. Alleen Anita Alberts, die Anneke Christiaanse in de tweede helft verving en zich als één van de be tere dames onderscheidde en Bob Schrama konden in de laat ste vier minuten nog scoren: 10-9. Overige doelpunten: Erik File- mon, Elly v. Spelden, Cees Chris tiaanse 2x, Bea v.d. Meel, Joke de Kier. Fides Pacta-VES 15-12 (7-4) - Fi des Pacta heeft tegen VES de eer ste winst binnengehaald. Tot diep in de tweede helft ontliepen de ploegen elkaar niet veel, maar het speltype dat trainer Hans van Zonneveld de ploeg probeert bij te brengen, gaat nu toch resultaat geven. Doordat de bal niet meer via veel omwegen naar de korf wordt gebracht en het bekende "gebrei" steeds meer tot het ver leden gaat behoren, was Fides aanvallend veel gevaarlijker. VES wist tot 9-9 nog bij te blij ven, maar kon niet meer verhin deren dat de Leidenaars naar 15-11 uitliepen. Doelpunten: Dik Onderwater (5x), Jan Heinrichs (2x), Dit Rijsbergen (2x), Hennie Piket (3x), Daan Carree (2x), Nico Pikaar. Ons Eiland-Altius 7-5 (3-1)-Vanaf het beginsignaal speelde Ons Ei land een gewonnen wedstrijd te gen het nog puntloze Altius. Bin nen acht minuten leidde de Brahmslaanbewones al met 2-0, maar kwam toen nog niet verder dan een 3-1 ruststand. Na rust liep Ons Eiland uit tot 5-2, waar na een kleine inzinking volgde, die niet fataal was. Ons Eiland herstelde zich bij 6-5, en scoorde 7-5. Doelpunten: Nan Deege naars (2x), Sarie v.d. Meeberg, Coby Degenaars, Piet Beekman, Patrick Verra en Wim Nijenhuis. Pernix-GKV 7-7 (4-4) - Pernix speelde tegen GKV een aantrek kelijke wedstrijd. GKV was in de eerste helft wel wat sterker dan de Leidsehoutbewoners, maar kwam toch niet verder dan 4-4. Na rust was Pernix de betere ploeg. De doelpunten vielen ech ter tegen de veldverhouding aan de andere kant. GKV liep uit naar 4-6 en na een doelpunt van Cees Brokaar zelfs tot 5-7. In de laatste vijf minuten kwam Pernix toch nog op 7-7, een stand die zeker van; Aad van Kommelen (2x), Jos van Duin (2x), Jan Verloop, Frank Dijkstra, Corrie de Hoek en Kees Imthorn. Juliana was voor KNS te sterk. Met 9-4 werd KNS naar een verdiende nederlaag gespeeld. Alleen Re- nee Kooien en Sandra Steenber gen kwamen tot scoren. GERT GRESSIE LEIDEN - De handbalsters van Fo- reholte hebben de laatste veld- wedstrijd vöör de zaalcompetitie (die op 22 oktober van start gaat) afgesloten met een zwaar be vochten 6-7 overwinning op het lastige Westlandia. Onzeker in grijpen in de Voorhoutse defen sie verschafte de ploeg uit Naaldwijk de gelegenheid in de beginfase weg te lopen naar een 4-1 voorsprong. Via de op dreef zijnde Elly Hoek kon Foreholte juist voor het afsluiten van de eerste helft terugkomen tot 4-3. Toen dezelfde speelster even na rust Foreholte op gelijke hoogte bracht met Westlandia was de strijd weer geheel open. Westlan dia drukte echter door naar 6-4 en de strijd leek daarmee beslist. Als zo vaak in uiterst penibele situa ties veerde Foreholte geweldig op en tot groot enthousiasme van de Voorhoutse aanhang kwam de ploeg van trainer Wim Geerlings verdiend genoemd kan worden. Overige doelpunten: Ria Laman, Peter Kuipers, Kees Hortensius (2x), Jan Mulder en Cees Brokaar (2x). Meervogels-TOP 6-6 (3-3) - Het derde aanvalsvak van de Sassen- heimers kwam in deze wedstrijd niet tot scoren en was daardoor mede "debet" aan het gelijke spel. TOP was sterker dan de Meervögels, maar kon dat niet in doelpunten uitdrukken. Bij 1-3 voor rust kwam Meervögels ver diend op 3-3 en bij 4-6 voor het eind eveneens op 6-6. TOP kroop in de 43ste minuut zelfs nog door het oog van de naald, toen Meer vögels een opgelegde kans ver prutste. Zuiderkwartier-O.S.C.R 10-4 (4-0) - Als Joep van Dam als eerste aanvaller zijn schot niet heeft, kost het doelpunten maken veel meer kracht en dat was in de eer ste helft te merken. Het duurde (te) lang voordat Zuiderkwartier in het ritme kwam, maar als dat ritme er eenmaal is, is er geen houden meer aan. Het stugge OSCR heeft eveneens geen kans gezien het ongeslagen record van de geelblauwen te niet te doen. De ruststand was slechts 4-0, waarvan drie goals gemaakt wer den uit strafworpen. Na rust kwam Zuiderkwartier in het "gewone" spel en maakte het werk keurig af 10-4. Doelpunten: Els Lardee (2x), Rens Henze (2x) Eric v. Lunteren (3x), Joep van Dam (2x) en Ruud v.d. Mark DISTRICT Fiks-Phoenix 9-6 (5-1) Door de overwinning op Phoenix heeft Fiks zich geheel uit de onderste regionen gespeeld. Het neemt nu een verdienstelijke vijfde plaats in. Bij rust hadden de Oegstgees- tenaren reeds een 5-1 voorsprong, die niet meer in gevaar kwam. Via 6-3 en 9-5 eindigde de wedstrijd in 9-6. Doelpunten: Dirk Jan Elzen- ga (3x), Robert v.d. Kraan (3x), Kees v.d. Meij, Aad Knetsch en Martin Huizen. Crescendo - Oranje Wit 11-3 (4-2). Na vijf minuten stond het bij Crescendo ad 4-0 en na twaalf mi nuten 4-2. Na rust kwam Cres cendo veel beter voor de dag. Door deze overwinning heeft Crescendo in de tweede klasse de aspiraties kenbaar gemaakt. On geslagen gaat het team aan kop. Doelpunten: Joop Burghout (2x), Louis Kok (3x), Loek de Jong (2x), Ria Baak, Joke Geijer, Lies- beth Kok, Wilfred Cornelisse. DERDE KLASSERS Warmond heeft tegen ODO lange tijd uitzicht gehad op de eerste overwinning. Met nog 20 minu ten te spelen stond de ploeg nog met 5-3 voor maar de angst deed het spel in de laatste periode ver krampen. ODO kwam langszij en won tenslotte met 5-7. Doelpun ten: Johan v Amersfoort, Okki de Jong, Bart van Zandwijk, Sjennie van Ark en Ron van Dongen. Door de overwinning op Nieuwer- kerk heeft FLUKS weer de twee de plaats bereikt. Fluks speelde tegen Nieuwerkerk een uitge kiende wedstrijd en was ook steeds net even zuiverder. De doelpunten kwamen uit handen LEIDEN - Woede en ontsteltenis overheersten in de basketbalwe reld, onverschilligheid was er bij de Leidse supporters na het be richt over het onverwachte ont slag van Vic Bartolome bij Parker Leiden. De Amerikaan bleef za terdagavond aan de kant in de thuiswedstrijd tegen Musette RZ. Een grandioos spelend Lei den veegde de als kampioens kandidaat afgeschilderde Rot terdamse ploeg desondanks van het veld: 109-80. De derde achter eenvolgende zege met 29 punten verschil was daarmee een feit. RZ moet voorlopig in de kopgroep afhaken. Het management van Leiden had het zaterdag erg moeilijk om een eensluidende verklaring te geven voor het gedwongen vertrek van Bai tolome, dat eigenlijk tot-na de wedstrijd tegen RZ geheim had moeten blijven. Aan de Rotter damse coach Arjan de Bruin werd verteld dat Bartolome weer last had van zijn rugblessure, hoewel teammanager Henk Ree kers een dag eerder nog had ver zekerd dat er geen medische in dicaties voor het ontslag aanwe zig waren. Ook via de radio liet Leiden weten dat Bartolome moest vertrekken vanwege zijn rugkwetsuur. De meest waarschijnlijke opvolger van Bartolome, Dave Kyle, nam alvast plaats op de spelersbank. Bartolome volgde het gebeuren vanonder het speakershokje, on dertussen zaken regelend met de af en toe langslopende manager Frans van Egmond. Onsmakelij ke toestanden die aantoonden dat er in het Leidse basketbal meer aandacht is voor geld dan voor de spelers. Dat Leiden het zonder tweede Amerikaan tegen RZ toch zo ge weldig goed deed was een nieuw bewijs voor de verzamelde klasse binnen de kampioensploeg, die bovendien op dit moment in een grote vorm steekt. De Rotter dammers konden daarentegen niet aan de hoog gespannen ver wachtingen beantwoorden. Al leen in de eerste helft was er sprake van gelijkwaardig tegen spel, vooral door het sterke op treden van de Nederlandse Ame rikaan Ron Kruidhof. Het was Kruidhof die met goed aanvallend spel RZ al vroeg in de wedstrijd aan een voorsprong hielp tegen Leiden, dat proble men had Vic Bartolome was verdwenen uit de beginopstel ling, waarin Jimmy Woudstra voor het eerst zijn opwachting maakte. Daaraan moesten de Leidenaars duidelijk even wen nen. Kruidhof bracht zijn ploeg ook weer bij, toen Leiden door sterk spel van Bruinsma en Plaat halverwege de eerste periode toch afstand had kunnen r 10-11, 31-25, 34-32. Gary Freeman was toen al aange slagen door een blunder van het arbitrale duo Wessels - Van der Willige, dat hem ten onrechte een fout had toegekend. Freeman leek te zullen ontploffen en zijn woede maakte hem het spelen niet makkelijker. Freeman speelde bij RZ niet in zijn favorie te rol van teamspeler omdat bij de Rotterdammers het individuele werk meer op de voorgrond staat met spelers als Kruidhof en Mal- lory. Bij de rust had RZ nog steeds zicht op Leiden, ondanks het uitvallen van Jan Loorbach. De Rotter damse lange man moest naar het ziekenhuis worden gebracht na dat zijn contactlens verkeerd in zijn oog kwam door een botsing met een Leidse speler. De blik semsnelle start van Leiden (52-40) verrastte RZ. Kruidhof en Freeman werkten de achterstand helemaal weg (56-56), maar RZ- coach Arjan de Bruin verving vlak voordat de gelijkmaker viel Kruidhof door Vervoorn waar door de Rotterdammers hun af maker moesten missen op het moment dat Leiden opnieuw aanzette voor een overrompelend offensief. Briljant basketbal, van een klasse zelden in Nederland vertoond, gaf Leiden te zien, terwijl RZ to taal instortte: 68-56, 93-73. Woud stra, Bruinsma, Plaat en Collins speelden op de top van hun kun nen en daartegen was geen en kele Rotterdammer bestand. Grandioze staaltjes toonden de Leidenaars, zoals de fraaie pass van Emill Hagens achter zijn rug naar de volgende Collins die de bal dunkte. Klasse. RZ sleepte zich naar het einde, dat kwam met een vernederende 109-80 ne derlaag. De scores van Leiden: Collins 30 (9 reb). Bruinsma 27, Plaat 18. Woudstra 14 (11 reb), Hagens 8, Kip 6 (9 reb). Van Roo- den 6. Topscorers RZ: Freeman 25, Mallory 24, Kruidhof 14. Het damesteam van Leiden won voor de derde achtereenvolgende keer. Coach Aad Baak begint al resultaten te zien van zijn trai- ningsarbeid. Groene Uilen werd met een 89-29 nederlaag naar Groningen teruggestuurd. Baak liet zijn ploeg een "man tegen man" verdediging spelen, die vooral na rust (36-10) succes had. In de rayon eerste klasse hand haafde Trotters zijn ongeslagen positie door een 57-75 overwin ning in Barendrecht tegen Bin nenland. Bij de rust hadden de zonder Rein Paulides spelende Leidenaars al een voorsprong van twintig punten. Luba speelde' gisteravond in Utrecht tegen Taveno. De top- scorersrol was bij de ploeg van Wim Petrici weggelegd voor ju nior- speler Ton Kallenberg (26 punten). Kallenberg bracht Luba Arthur Collins neemt Ron Kruidhof in de maling. Leiden zette Rotterdam moeiteloos opzij geheel solo voor rust in 12 secon den op winst: 32-31,32-36. Na rust kwam Taveno er niet meer aan te pas: 67-79. Een uitblinkende Kallenberg had zaterdagavond al samen met Jaap de Waard de re gionale jeugd van Luba aan de winst geholpen tegen Leiderdorp (62-74). In de tweede klasse leed Leiderdorp een nederlaag tegen Goba: 59-70. MSV won in dezelf de afdeling van ROS met 72-60. Het rolstoelbasketbalteam van De Sleutels verloor van ISD Dor drecht: 31-22. HANS JACOBS met nog twee minuten te gaan naast de onthutste Naaldwijksen. Maar nog had Foreholte al haar kruit niet verschoten. In de laat ste minuut greep de Voorhoutse formatie alsnog de volle winst via een door Elly Hoek ingeschoten strafworp. die was toegewezen omdat Marian Mens bij een sco- ringspoging onjuist onderuit werd gehaald. Naast Willy Hoek kwamen voor Foreholte ook An ke van de Nouland, Mariëtte Sie- ra en Jet Verdegaal tot scoren. Het Stompwijkse HVS bleef dankzij een vooral tactisch ge speelde wedstrijd met 4-6 in de meerderheid tegen Verburch. De dames van OASE lijken hun oude vorm weer te pakken te hebben. In Vlaardingen behaal den Helma van der Geest c.s. op overtuigende wijze de volle winst ten koste van Hollandiaan, 7-13. Vooral in conditioneel opzicht waren de dames uit Alkemade hun opponenten duidelijk de baas. Voor de OASE-doelpunten zorgden: Helma van der Geest (7x), Ria Straathof (2x), Marian van der Geest (2x), Lydia van de Poel en Riet van de Poel. Saturnus liet het tegen het derde team van Hercules in de eindfase lelijk afweten. Met nog tien minu ten te spelen leken de Leidse da mes bij de stand 6-4 in het voor deel van Saturnus op rozen te zit ten. Nonchalance werd de Leidse formatie echter noodlottig. Her cules kon op betrekkelijk een voudige wijze de stand nivelleren en zelfs omzetten in een verras sende 7-10 zege. Ondanks de ne derlaag speelde debutante en doelvrouwe Paula Dekker een goede wedstrijd. De zeven Leidse treffers kwamen op naam van Monique Plouvier (5x) en Willy Luiten (2x). Ook de Leidse heren stelden teleur. In Kwintsheul moest de winst met 17-15 aan de reserves van Quintus worden gelaten. Voor de Leidenaars betekende dat het eerste verlies in deze veldcompe- titie. Het had beslist niet zover behoeven te komen als Saturnus volledig in het strijdperk was ge treden. Zonder Marian Deak, Al- win Jansen, Peter Waalwijk en Stefen Schrader kwam Saturnus nu net iets tekort. Voor de Leidse doelpunten teken den: Anton Klok (4.x), Wim van Leeuwen (3x), Benno Nieuwen- huysen (3x), Henk Verwey (3x) en Hans Zwaan (2x). In de derby tegen Olympia trok HW '70 met 1-6 aan het langste eind. Bij rust hadden de Voor- schotense dames al een 1-3 voor sprong opgebouwd, mede dank zij de doeltreffendheid van Elly van Putten. De Voorschotense heren moesten ook in het duel tegen het tweede team van AHC'28 aantreden zon der doelverdediger Paul Adema en dat was dan ook duidelijk te merken. De Hagenaars zegevier den gemakkelijk met 18-12. De heren van MMO overspeelden het Haagse Athene met 11-21. Gerard en Hans Elstgeest waren daarbij ieder met zes treffers het produktiefst. De heren van Olympia tenslotte bleven met 15-14 de baas over het tweede team van HMSH. ARCO (ANP) Na de in het afgelo pen weekeinde gespeelde zeven de en achtste ronde in de selec tiewedstrijden in het toernooi om het wereldkampioenschap dammen 1978, zijn voor Rob Clerc de kansen op een plaats in de eiustrijd bepaald niet gunsti ger geworden Voor Gerrit Boom zijn de mogelijkheden wel haast verkeken. Na een remise en een nederlaag. Voor Boom lijkt de finaleplaats nu bijna onbereikbaar. De Israëliër Gendlerman miste de overwin ning op Lepsic, de Joegoslavi sche kampioen. Gendlerman kwam door de remise ook niet verder en aangezien Verpoest ook al niet meer dan twee remises kon scoren, staan er nu vier spe lers op de uiterst belangrijke vijf de plaats met acht punten. Ook de zesde plaats blijft belangrijk, omdat Wiersma nog niet weet of hij zal deelnemen. In groep B is Clerc met zijn twee remises niet veel opgeschoten. Zijn positie in het klassement blijft kwetsbaar. De Amerikaan Smith dreigt hier uit de boot te vallen ten voordele van Nimbi, die gisteren de Italiaan Simonelli versloeg. Uitslagen zevende en achtste ronde: GROEP A Tsjegolev (Sov)-Diaw (Sen) 2-0, Berte (ItaKLepsic (Joe) 1-1, Gendlerman (IsrPDrost (Ned) 1-1, Korenevski (SovP Verpoest (Bel) 1-1, Hisard (FraPBoom (Ned) 1-1. Diaw-Boom 2-0, Verpoest-Hisard 1-1, l.Tjegolev 13,2 Korenevski en Drost 11, 4. Hisard 9, 5. Boom. Diaw, Gendler man en Verpoest 8,9. Lepsic 3,10. Ber- GROEP B Simonelli (ItapBastiaannet (Ned) 0-2, Nimbi (KonPNorden (Sur) 2-0, Da Silva (Bra)-Mitsjanski (Sovi 0-2, N'Daye (Mal) - Clerc (Ned) 1-1, Smith (VS) - Gantwarg (Sov) 1-1 Bastiaannet - Gantwarg 1-1, Clerc - Smith 1-1. Mitsjanski N'Daye 1-1, ^Gantwarg, Mitsjanski 11 4. N'Daye, Clerc c Smith 9 8 Norden en Simonelli 2. ?n Bastiaannet n Nimbi 10 7 Da Silva 3 10.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17