Desillusie hockeyers LMHC Vriesekoop blijft bij heren... scoren Schakel *s van F 'hilidor jagen s< Trimmei n na... Gemini-dames in competitie vollejbal met neus op de feiten gedrukt Onverdiend verlies voor Roomburg: 0-1 DIOK heeft weinig moeite met DSRC ZIJL/LGB TWEEDE Ruime overwinning voor BS Leiden PAGINA 16 SPORT SPORT SPORT SPORT I SPORT SPORT MAANDAG 9 OKTOBER 1978 SPORT SPORT LEIDEN - De dames van Ge- mini/K voelen zich kennelijk nog niet helemaal thuis in de eerste divisie van de volley balcompetitie. De wedstrijd tegen Sarto uit Tilburg werd, thuis nog wel, tenminste een regelrechte desillusie. Met de setstanden 7-15, 7-15 en 11-15 werden zij met de neus op de feiten gedrukt, namelijk een zwakke aanval en een even zwakke verdediging. Daar stelde Sarto een snel en geva rieerd spelletje tegenover, iets wat Gemini/K nauwelijks kon bijbenen. Het tweede damesteam van Gemini/K deed het beter. De start tegen rivaal Leithon I was weliswaar zwak. Zowel de eerste set (1-15) als de tweede set (13-15) ging naar Leithon. In de derde set wist Gemini/K een 2-8 achterstand evenwel om te buigen in een 15-12 winst. Debet hieraan was een slecht gekozen wissel aan Leython-zijde, die het ritme dusdanig verstoorde, dat de vierde en vijfde set eveneens verloren gingen. Gemini/K won derhalve met 3-2. NOVO krijgt het moeilijk dit seizoen. Het gemis van enige oudere speelsters, zoals Joke van de Bent en Joke Bos kan door de nieuw ingepaste speelsters uit h^t tweede team nauwelijks goed ge maakt worden. Het dikke verlies tegen het Voorburgse Tonegido(15-4,15-3 en 15-3) is daardoor snel verklaard. Bij de heren in de eerste divisie had Gemini/K zijn dag niet. In Woerden werd met 3-1 verloren van Valboval. Zelfs het goede spel van Peter de Bakker kon aan deze neder laag niets veranderen, daar was het geheel van verdedi ging, aanval en pass te zwak voor, sets: 13-15,15-10,15-3 en 15-9. Ook het tweede herenteam van Gemini/K moest naar Woer den. De wedstrijd tegen Val- boval 2 verliep evenwel met meer succes. Gemini/K 2 be haalde een 0-3 overwinning, via 9-15, 8-15 en 6-15. In de promotieklasse hadden de heren van Leithon een zware dobber aan VW. In Delft be haalde men moeizaam de eer ste setzege (15-17), maar de tweede set ging snel met 15-11 verloren. De derde set kwam in handen van de Leidenaars mede via bekeken plaatsbal- len van Roelof Konterman (12-15), maar daarna leek het mis te gaan. De toen in het veld gebrachte Henny van der Hulst, die vorig seizoenViog in het derde team speelde, wist met fabelachtig spel evenwel het pleit op het nippertje in Leithon's voordeel te beslis sen (14-16), waardoor Leithon een 1-3 zege in de wacht sleep te. De heren van LUSV komen dit seizoen sterk voor de dag. Ditmaal werd het 's-Grave- zandse GVC aan de zegekar gebonden met de veelzeg gende cijfers 9-15, 2-15 en 12-15, ondanks het ontbreken van Martin Kingmans. NOVO 2 boekte de tweede zege. Het eveneens gepromoveerde Zevenklappers 2 werd met 3-1 verslagen. In de dames-promotieklasse blijft VOY verrassen. In Stolwijk wist het bezoekende LUSV met goed spel een 0-2 voorsprong op te bouwen (8-15, 12-15), maar VOY vocht terug tot 2-2 na 15-10 en 15-12. De vijfde set bracht LUSV toch de uiteindelijke over winning via 11-15. Leithon 2 speelde te wisselval lig om in aanmerking te ko men voor de overwinning te gen Gemini/K 3. Leithon verloor met 0-3. Bij Gemini/K speelde Marianne Knaap een goede partij, terwijl aan Lei thon zijde, waar nervositeit nogal eens voor foutjes zorg de, Laurien Kehrer en Ma rianne Buis excelleerden. Leithon 3 haalde tegen Thoi niet meer dan een set binnen. Thor wist met een harde serve en degelijk aanvalsspel tt veel te scoren, ondanks het fanatieke verdedigen van Froukje Jonkers. Leithon leed een 1-3 nederlaag. GER RENES LEIDEN - Het begint er langzamerhand op te lij ken, dat de rollen in de Leidse schaakwereld worden omgedraaid: LSG I naar de hoofdklasse, LSG II naar de eerste klas se, Philidor I blijft in de eerste klasse en Philidor II terug naar de tweede klas se. Misschien een ietwat voorbarige conclusie na twee ronden, maar één ding staat als een paal boven water Philidor I steekt niet, zoals Eindhoven vorig jaar, in de eerste klasse B met kop en schouders boven de rest uit. Indien de Lei denaars reserves moeten opstel len dan is het een redelijke eerste klasser en meer niet. Dat bleek zaterdag in Nijmegen tegen SMB I. Weliswaar heeft Philidor nog een 4-5 voorsprong, maar de hangpartij staat op verlies. Philidor begon nogal gelukkig. Vanuit een slechtere stand ving Voorn een dame, waarna Okkes voor 0-2 zorgde, omdat zijn oppo nent hem de gelegenheid gaf te winnen. Fout ging het echter met Bakker. Hij dacht een dame te winnen, maar het werd stukver lies: 1-2. Met een flitsend torenof fer gevolgd door mat tekende Theo Piket voor 1-3. Toen kreeg weer een oude rot last van drogbeelden. Van Maaren dacht eeuwig schaak te geven, maar ook hier stukverlies: 2-3. Berg vergooide een gelijke stel ling: 3-3. Van Halderen won twee pionnen in een Franse opening. Hij kwam wel benauwd te staan, maar hij redde zich eruit en won: 3-4. De drie resterende partijen leken op dat moment goed voor drie remises en dus 4V2-5V2 winst voor Philidor. Teamleider Joop Piket adviseerde derhalve Rinie Kuyf remise te maken, maar Kuyf zag een winstweg. Deze weg leidde echter naar een verloren tore neindspel, dat nog wel afgebro ken werd maar niemand ver wacht dat Kuyf in de tweede zit ting nog remise zal maken. Joop Piket en Bert Jongsma hebben toen nog van alles geprobeerd, echter te vergeefs, want hun bei de partijen waren en bleven in remisevaarwater. 4-5; prognose 5-5. Door de misstap van Philidor I kwam LSG I in zijn eentje op kop. Het versloeg Philidor II met wel sprekende cijfers: 8-2. Wim Heemskerk was theoretisch dui delijk sterker dan De Ru, terwijl Tolenaar Smit positioneel van het bord schoof: 2-0. Peter Bosch was de enige LSG-er die naar zijn vorm liep te zoeken. Rijnsburger Binnendijk offerde tegen hem een stuk voor drie pionnen. Met een erg doorzichtige combinatie kreeg Binnendijk het stuk terug en wat later was het 2-1. Hierna liep LSG vlotjes naar 6-1. Fouten van Barkema en Jeroen Selier werden door Dobbelaar en Erwich afgestraft. Van Loon kreeg van Charles Kuijpers geen tijd en geen ruimte, terwijl Kohl- beck door een klassiek loperoffer van Jqan Baart werd verrast. Hans Kuyf mocht nu een halfje voor Philidor aantekenen, omdat Sikkel geen winstweg zag, maar het werd 7Va-lVa toen Vergeer te gen Wichers zijn paard overbe lastte. Na een spectaculaire tijd noodfase stond Van den Bosch tegen Verburg op winst, maar een foutieve koningswandel van de Philidoriaan bracht niet meer dan remise: 8-2. LSG II komt in klasse IIC toch wel verrassend sterk voor de dag. DSC/Delft werd met 6-4 het slachtoffer van het enthousiaste spel van de Leidenaars. Toch kwam de overwinning wat ge lukkig tot stand. Geertsma kwam totaal verloren te staan, maar zijn opponent, in tijdnood, schoot een paar enorme bokken en kon op geven. Bepaald fraai was de winstpartij van Pols. De match in vogelvlucht Smout (LSG II)-Scheurkogel (DSC I) 1-0; Egberts-Heutink 0-1; Bak- ker-Brinkers V2-V2; Van Schaik- Van den Bosch 1-0; Pols-Bosma 1-0; Mieremet-Gerritsen 0-1; Brunia-Boogaard 1-0; Wiebes- Van Liere V2-V2; Geertsma-Dee- leman 1-0; Van der Drift-Winke- laar 0-1. Voorschoten I-Dordrecht I was van het begin tot het einde een span nend duel. Na de ongelukswed strijd in Sas van Gent moest Voorschoten wel winnen, daar anders het degradatiespook nu al zou opdoemen. Uiteindelijk besliste de partij van Thieme de match. Na eerst wat bedenkelijk gestaan te hebben slaagde hij er in toch nog remise te halen bij de stand van 4-5 voor Voorschoten. Overigens heeft ook de partij van Wise aan een zijden draadje gehangen. Met de beide vlaggen op vallen vlogen de stukken over het bord. Hij haalde het net. De uitslagen: Huyzer (Voorschoten I)-Kemper (Dordrecht I) 1-0; Bongers-Janssen 0-1; Houwe- ling-Van Antwerpen 0-1; Thieme- Hoogendoom V2-V2; Wise-Pluy- mert 1-0; Both-Blommestein 0-1; Brouwer-Wertheim 1-0; J. Thier- ry-Hofman 0-1; Wouters- Abee 1-0: R. Thierrv-Van 't Hof 1-0. UTRECHT/LEIDEN - LMHC heeft het afgelopen week- einde twee nederlagen geleden. De zaterdag in de wed strijd tegen Kampong (4-0 verlies) gespaarde krachten waren onvoldoende om een dag later, het geflatteerd op de laagste plaats bivakkerende Laren te bedwingen. Gi termiddag was de grote desillusie voor de niet aan "dub bele weekends" gewende Leidse hockeyers: 1-3. Het gevreesde Kampong, vierde op de ranglijst, leek zaterdag met Leiden meer moeite te hebben dan Laren de volgende dag. Het beproefde wa pen van de Utrechters, de strafcorner waarvoor Paul Litjens "aan slag" verschijnt, heeft de ploeg tegen LMHC geen enkele treffer opgeleverd. Toch werd spoedig de score geopend door international Tommy van 't Hek, wiens doorbraak ook doelman Martijn Drijver voor een onoverko melijk probleem stelde. (1-0). Gedurende de hele wedstrijd zou Leiden geen kans zien om de snelle spits afdoende te stoppen. Mede dank zij de actief storende Henk van Veen was LMHC op het middenveld een alles zins redelijke tegenstander voor Kampong, dat zich verzwakt wist door de afwezigheid van Bolhuis (hernia) en Jorritsma. Op de vleugels echter bleef genoeg ruimte over voor de Utrechters, aangezien Leidens coach Rein Grippeling te laat besefte dat op kunstgras eerder "man-tegen- man" gespeeld moet worden dan in de diepte. Met twee maal een schot op de paal van Verhey, en een fraaie actie van Feenstra die enkele millimeters te onzuiver mikte, was het geluk niet aan de zijde van LMHC. Dat er nochthans wel mogelijkheden waren was duidelijk en dat verleidde coach Grippeling tot wat hij later zelf "een tactische fout" noemde. De uit defensief oogpunt uit twee man bestaande voorhoede werd uitgebreid, hetgeen Kampong prompt meer ruimte verschafte. Roodhuisen (6) Frits Verhey onder handen. Toen Jeroen Leenen in het geheel niets ondernam om te voorkomen dat Van 't Hek in balbezit kwam, strafte deze die nalatigheid ongenadig af met een tweede doelpunt (2-0). De soepel lopende machine van Kam pong kwam voor rust nog eenmaal tot scoren via Hoekstra die, met een cross aangespeeld, alle ruimte had gekregen. (3-0). Ondanks het voor nemen "terughoudend" te blijven verhoogde LMHC in de tweede helft de inzet, hiertoe geïnspireerd door het toch wel enigszins onder de maat blijven van de prestaties van Kampong. Lange tijd leken de ploegen toen gelijkwaardig, maar in de eindfase moest Leiden nog de vierde treffer toestaan. Tommy van 't Hek bleek voor de derde maal onstuitbaar; 4-0. Wat de compensatie had moeten worden voor het verlies tegen Kampong draaide uit op een diepe teleurstelling. Aan hekkesluiter Laren viel tegen de verwachting in geen eer te behalen. De opkomende man van de Gooische ploeg, Albert van Nierop, opende na tien minuten de score en bewees hiermee strenge dekking nodig te hebben. (1-0). Een treffer overigens, waaraan wellicht debet was dat niet Martijn Drijver onder de lat stond, die zich bij het inslaan voor de wedstrijd had geblesseerd. De LEIDEN - Tempo Team doelman van het vierde team, Goeman Borgesius nam zijn plaats in ageert tegen de dispensa- r kon, alhoewel niet onverdienstelijk spelend, niet camoufleren het voor Bettine Vriese- hoofdklasse-niveau niet aan te kunnen. Binnen enkele ogenblikken ech ter, viel de gelijkmaker. Verhey legde na een fraaie doorbraak op rechts de bal terug op Nick Thierry die genadeloos inkogelde: 1-1Het doelpunt bracht niet de rust die Leiden op dat moment zo hard nodig had. Bezeten van de winst idee trachtte de ploeg door te drukken, wat uiteindelijk Laren in de kaart speelde. Paul Leopold pakte rond de 20ste minuut achtereenvolgens Qurijns en de Regt in en vond in Goeman Borgesius een weerloos slachtoffer. (2-1). Grippeling reageerde met een tactische ingreep. Jan Willem Thissen, die te weinig rendement haalde uit zijn functie als "vrije man", ruilde van plaats met Chris Fontijn, die voor meer stuwkracht moest zorgen. Stuwkracht die Leiden niet meer op leek te kunnen brengen. De ploeg leed aan balverlies, en moest veel kracht investeren in de mandekking van Larens snelle spitsen. Nadat in de tweede helft Qurijns wegens herhaalde obstructie "groen" had ge kregen, liep Mark Reinalda tegen geel aan en bracht daarmee Laren voor tenminste 5 minuten in een numerieke minderheid. Ook die kans kon door Leiden niet meer worden benut. Met tien de Gooische ploeg zelfs nog een derde treffer. Uit de rebound van een strafcorner, die door Borgesius wel was gestopt, maar onvoldoende weggewerkt, schoot Evert van den Bos raak: 3-1. Het betekende de genadeslag voor LMHC. Hoewel Fontijn en Verhey elkaar praktisch afwisselden achter de Leidse goal, nadat ze beiden in hun spontaniteit geel hadden gekregen, haalden de moreel zeer gehavende Leidenaars toch met elf man de eindstreep. ROLPH PAGANO koop en verder op alle mo gelijke manieren tegen ta feltennis bondscoach Ge rard Bakker. Datzelfde Team moest zaterdag in eigen huis uitgerekend Avanti een puntenverde ling toestaan, waarmee voor het eerst sinds lange tijd een punt moest wor den prijsgegeven. LEIDEN - Een mager hockey-weekeinde voor Forescate en Roomburg. Beide clubs hadden te veel kansen nodig om succesvol te kunnen zijn. ROOMBURG - GROEN GEEL 0-1 Volledig tegen de spelverhouding in is Groen Geel uiteindelijk met de eer gaan strijken. Roomburg, dat de gehele eerste helft naar zijn hand wist te zetten, keek dankzij het feit dat de ploeg een handjevol fraaie kansen om zeep had geholpen, bij rust nog tegen de brilstand aan. Ook na de hervatting waren de Leidenaars beter, maar ze moesten toch toestaan dat Groen Geel de enige kans prompt wist te verzilveren (1-0). Ondanks sterk offensief spel van Roomburg viel aan de achterstand niet meer te tornen. RIJSWIJK - FORESCATE 0-0 Onnodig hebben de heren van Forescate in Rijswijk een punt laten liggen. De redeijk gelijkopgaande strijd bood de Voorschotenaren wat meer kansen dan Rijswijk, maar tot scoren wist de ploeg niet te komen. Een backhand, onder de Rijswijk-doelman door, van Bart Wiegant, "smoorde" op enkele centimeters voor de doellijn. ROOMBURG - BENNEBROEK 0-5 Evenals hun mannelijke collega's waren ook de dames van Roomburg weinig gelukkig gistermiddag. Het sterke overwicht van Ben nebroek voor rust leverde de ploeg vlot 4-0 op. Ondanks enig herstel na de hervatting moest Roomburg toch nog een vijfde treffer i hetveld forceerde Dat kwam omdat Vriesekoop ook by de heren blijft scoren. Nu evenaarde ze weer Ronald Rijs- dorp met winst op René Heijne en Han Gootzen. Nico v. Slobbe bleek niet te bespelen, (Vriese koop: "Hij slaat met meer 'spin' dan de Chinese dames") het dub bel ging verloren, Theo Louwers legde het loodje tegen Heijne. dus toch nog een 5-4 achterstand. Daarna echter voelde Theo Lou wers zich geroepen tegen Goot zen te bewijzen welk een sluime rend talent hij al die jaren ge weest is 5-5. Scylla leek bij 2-4 ook tegen Phoe nix de mist in te gaan. Blijkbaar ging dat het jeugdige Scylla-drie- tal toch te ver want door vier ze ges op rij werd de eindstand toch nog 6-4. Rob v.d. Zeeuw zette zijn partijen weer eens drie keer in winst om. Frits Kantebeen bleef op de goede weg met alleen ver lies tegen van Bemmelen. Alleen Rob Regeer, die Platenburg ach ter zich liet moet nog wat bijtrek ken. Docos leed bij het Hooge Huis de verwachte 9-1 nederlaag. Ed v.d. Berg stelde met een nul teleur en verder was Docos een beetje pechvol. Paul Bakker scoorde via Bert Schoofs tegen. Scylla 2 gleed soepel langs Swift waarbij Wibo v. Gennip zich drie keer de hand liet schudden, welk genoegen Sjaak v. Veen en Fred v.d. Zeeuw slechts twee keer smaakten. Avanti 2 had geen kind aan Molenaar 9-1. Het kwam niet tot de dubbele cijfers omdat Peter de Groot één keer in de fout ging. Scylla 3 is in degradatiegevaar na de 6-4 nederlaag tegen Trias. Ka- rel v. Schie moest een nul incas seren en daardoor bleef het nuttig effekt van de vier zeges die Hans de Roode en Johan Wessels sa men boekten nihil. In dezelfde poule was Mizu tegen Wibats to taal van slag 3-7. Reitsma en Po lak wonnen één partij; Van Nes scoorde niet. De Mizu-reserves bleven alleen Paul Spies de baas, maar in Scylla 5 spelen ook nog Sjoerd Meyer en Patrick Swier, dus toch een 7-3 verlies. Dames. Avanti was bij de dames tegen Tanaka dicht bij winst. Brigitte Kooter bracht met haar derde zege de stand op 5-3, maar Annemiek Smits die tevoren wel Nourdam en Snijders verrassend achter zich had gelaten, dolf het onder spit tegen Lisette Vaessen, waar door de 5-5 eindstand onafwend baar was, want Gudy Griethuizen is nog niet aan winst toe. Tegen Tempo Team was men kansloos,- 1-9 met alleen winst voor Brigitte Kooter tegen Ine Willems. Scylla jDOod Amsterdam 78 nog minder tegenstand 0-10. Een uit slag die wat begrijpelijker wordt als wordt bedacht dat Sandra de Kruiff (twee duels geschorst) en Stephine van Gennip ontbraken en Nora Bakker geestelijk afwe zig bleek. Overige uitslagen Heren: Scylla 4 - NSSS 8-2VDO 3 - de Treffers 2-8; Rapidity - de Treffers 6-4. Dames Avanti 2 - Dios 10-0; Docos 1 - Sporthof 1 4-6. Onkyo - Scylla 2 1-9. Standen Ereklasse dames: A'dam 78 4-7; Tanaka 4-5; Scylla 4-4; Tempo Team 4-4: Avanti 4-2; Aloysius 4-2. Ereklasse heren: Tempo Team 4-7; Veluwe 4-5; Avanti 4-5; Korenbeurs 4-5; Mid- stars 4-2; Ravensteijn 4-0. Prom. ereklasse heren: H.H. 3-6; Docos 3-4; JCV 3-3; Scylla 3-2; Phoenix 3-2; Evro 3-1. Nederlagen tegen Kampong (4-0) en hekkesluiter Laren (1-3) DELFT - De Leidse rugbyclub DIOK heeft gisteren in Delft de vierde competitie-wedstrijd winnend weten af te sluiten. In een energie vretend duel werd de Delftse Studenten met 6-14 aan de geel/blauwe zegekar gebon den. In de 35-ste"minuut kon Dick Al- tink met een enorme inzet de bal veroveren en zijn driekwart-lijn aan het werk zetten. William Mellet sloot dit goede aanvalsspel uiteindelijke met succes af en scoorde voor DIOK 0-4. Nog voor rust kon Kees Koemans met een goed genomen penalty kick de voorsprong tot 0-7 uit breiden. Alweer Kees Koemans maakte in de 25-ste minuut na de pauze met een try, na een 5-yards line-out, aan alle onrust voorlopig een ein de: 0-11. Overakker was de eerste die iets te rug deed voor de Delftenaren. Met een try scoorde hij 4-11, ter wijl hij even later Hette Hylkema de conversie goed tussen de pa len plaatste: 6-11. Verder dan die zes punten kwam de Delftse Studenten niet, mede omdat flanker Evert van Segge- len de Delftse driekwartlijn goed stoorde. Vijf minuten voor tijd bepaalde Albert Huisman met een 'knal' uit een moelijke hoek de eindstand op 6-14. LSRG-RSRC 0-6 Na drie zeges op rij heeft het Leidse Studenten Rugbygezelschap de eerste nederlaag moeten lijden.' In een rommelige wedstrijd werd gisteren met 0-6 van het Rotter damse RSRC verloren. De jonge Leidse driekwartlijn kon zich te gen de Rotterdammers niet op timaal manifesteren, daarvoor speelde RSRC te fanatiek. De Leidenaars verloren uiteindelijk op jammerlijke wijze, omdat de arbiter twee penalties aan de Rot terdammers gaf wegens ver meende obstructie. Robert de Boer en Hans de Clerq benutten die. ZANDVOORT/AMSTERDAM - In het zwembad de Duinpan in Zandvoort heeft de Zijl/L.G.B. geen kans gezien het als vanouds zeer sterke H.P.C. in de jeugd- competitie (1ste divisie) te ver slaan. Na H.P.C. eindigde de Zijl L.G.B. in deze vierkamp op een tweede plaats voor resp. A.Z.C en Kerkdriel. LZ 1886 uitkomend in de derde di visie van deze competitie heeft mede door het ontbreken van en kele zwemsters na een zeer span nende wedstrijd net verloren van B.Z.P.C. uit Bodegraven. Derde en vierde in deze wedstrijd waren resp. Nereus en A.D.H.Z. De belangrijkste uitslagen uit Zandvoort zijn: 100 meter vrije slag meisjes '69/'70: 1.1. Kerkvliet Zijl/L.G.B. 1.27.0,2. P. Zeeland Kerkdriel 1.27.8, 3. H. Vierbergen A.Z.C. 1.37.3,100 me ter schoolslag meisjes 1968: 1. N Henkamp H.P.C. 1.41.1, 2. H. van 't Woud A.Z.C. 1.41.9, 3. D. Sou- pard Zijl/L.G.B. 1.43.4. 100 vlin derslag meisjes 1967: 1. C. v Heesch Kerkdriel 1.28.6, 2. P. de Groot Kerkdriel 1 30.8, 3. H. An- neeze Zijl/L.G.B. 1.31.7. 200 me ter rugslag meisjes 1966: 1. A. de Gier Kerkdriel 2.38.6, 2. H. de Bnjn Zijl/L.G.B. 2.49.0,3. K. v. d. Linden 2.56.1. Totaal uitslag: 1. H.P.C. 5170.6, 2. Zijl/L.G.B. 5487.5, 3. A.Z.C. 5604.1, 4. Kerk driel 5625.1. De belangrijkste uitslagen uit Am sterdam zijn: 200 meter wisselslag jongens o. 14: I. C. v. Zwol B.Z.P.C. 2.25.8 (kringrecord), 2. K. Faber A.D.H.Z. 2.28.1, 3. W. v. d. Zeeuw LZ'86 2.35.0. 100 meter vrije slag meisjes o. 10: 1. Y Flippo LZ 1886 1.30.1, 2. M. de Jong Nereus 1.31.2, 3. A. M. v. d. Lugt LZ 1886 1.31.7. 50 meter vlinderslag meisjes 1967: 1. M. Knot LZ 1886 37.8, 2. M. Nooy 38.7, 3. D. Vinke B.Z.P.C. 44.8. 100 meter vrije slag jongens 1965: 1. E. v. Houten B.Z.P.C. 1.01.2, 2. W. v. d. Zeeuw LZ 1886 1.06.4, 3. W. v. Mil LZ 1886 1.10.6. Estafette 4x100 meter wisselslag meisjes o. 12: 1. LZ 1886 5.49.5, 2. Nereus 6.00.9, 3. B.Z.P.C. 6.28.2. Totaal uitslag: 1. B.Z.P.C. 186, 2. LZ 1886 185, 3. Nereus 131, 4. A.D.H.Z. 123. LEIDEN - In de tweede klasse van de badmintoncompetitie had BS Leiden gisteren op vallend weinig moeite met het bezoekende Aristo, dat met 7-1 werd verslagen. Heel wat minder ging het de reser ves van Veglo af, die in de uit beurt tegen het Haagse Mor genstond met 8-0 ten onder ging. BS Leiden heeft Ansto vanaf het begin geen enkele illusie op een voordelig resul taat geschonken. Opvallend was vooral het herstel van de laatste weken volkomen uit vorm zijnde Herman Strik. In zijn partij tegen Houtman sloeg Strik echter de weg naar het winstpad in. Met de cijfers 17-15 en 15-6 verwees hij de Aristo-speler naar de kleed kamer. Jan Slingerland had tegen zijn opponent Riupassa nóg min der moeite om de partij in zijn voordeel te beslissen. Hij won met tweemaal 15-9. "Baanvegertje" In het damesenkelspel veegde Mans Slats haar tegenstand ster Baak met tweemaal 11-1 van de baan, terwijl zij in het damesdubbelspel (samen met Dorie Koelemij) even eens een belangrijk steentje bijdroeg voor de 7-1 zege door het koppel Van Blijswijk/ Baak met 15-3, 15-10 terug te wijzen. Het gemengd dubbel Lineke Laman/Enzo Spadon behaal de tegen Van Blijswijk/Spit- ters al evenzeer een ruime overwinning (15-3; 15-11), terwijl Spadon samen met Van Slingerland tegen Baak Houtman eveneens aan de voordelige kant van de marge bleef. Spadon: "In de eerste set pakten we die lui met 15-0 in, maar de tweede verloren we met 7-15. ,Jan van Slin gerland stond in die tweede set een beetje te slapen, maar in de laatste set was hij weer wakker en wonnen we prompt met 15-4". Spadon pakte samen met Her man Strik ook nog het dubbel Riupassa/Spitters met 15-10; 3-15 en 15-10 in, zodat de ne derlaag, die Lineke Laman tegen Aristo-speelster Van Blijswijk leed (6-11, 11-4 en 5-11) voor de Leidse badmin- tontweedeklasser geen kwa lijke gevolgen had.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 16