Er rast geen Katwijks Nieuw zege(n) leem Huguenin: „RCL heeft tegen Huizen een pnnt laten liggen" Wim Haasnoot de pechvogel van Katwijk h I !i ifc'T* VHfl IS'-" i M mÈÊÈÊï mp Gelukkige overwinning voor Lisser Boys tegen ASWH m MAANDAG 9 OKTOBER 1978 PAGINA 15 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Haarlem-trainer Barry Hughes na duel bij SD PUTTEN-De taxatie van Barry Hughes was niet erg vleiend. "Als Noord wijk zó speelt, kan het voor ons nooit gevaarlijk worden", oordeelde de Haarlem-trainer za terdag in Putten. Wèl had Noordwijk daar op de Veluwe moeiteloos de winst (0-2) opge haald bij debutant SDCP, waar door de leiderspositie weer was bereikt, véél indruk had het Eel- man-team toch niet kunnen ma ken. Zeker niet op Barry Hughes, de man om wie de laatste tijd zo veel te doen is geweest in de va derlandse voetbal-eredivisie. "Als die jongens bij ons op de zelfde manier spelen als hier, mag het voor Haarlem geen probleem zijn", klonk het van onder de Britse pet, die ook op de spiona- ge-reis was meegegaan. Noordwijk kon er totaal niet mee zitten. De woorden van Hughes werden afgedaan in een sfeer ("Voorlopig komt hij wèl bij ons spioneren en gaan wij niet naar Haarlem kijken") die exact uit drukte hoe het zaterdagteam te gen de KNVB-bekerstrijd in de tweede ronde opkijkt. Zonder enige spanning, met de weten schap dat het "al leuk" is dat die ronde is bereikt. "We kunnen eindelijk eens een keer lekker ontspannen een wedstrijdje spe len", zei Eelman om aan te geven dat zijn ploeg de vergelijking met de betaalde voetballers alleen ziet als een aardig intermezzo van de competitie. Daarin is het Noordwijk wèl ernst. Wordt er al steels gedacht aan wéér een titel, nu de concurrentie zo vriendelijk was één of meer punten in te leveren en het team zelf ook op een zwakke dag nog zo regelmatig naar de zege kon reiken. Want dat bepaald niet de beste vorm was meegenomen naar Putten, stond recht over eind, zelfs al werd ingecalculeerd dat iedereen het de kant van Gel derland op zwaar zal gaan krij gen. Voornamelijk omdat ploe gen als SDCP het succes nastre ven met de grote stappen-snel thuis-tactiek en voor elke tegen stander zal het moeilijk zijn niet mee te gaan doen aan het lange halen spel, laat staan zich daarte gen af te zetten. Voor Noordwijk was dat één helft lang in elk geval te moeilijk. "We namen in de eerste helft het spel van SDCP over, gingen zelf ook met die lange halen voetballen en dat kunnen we niet. Daar zijn die jongens veel sterker in, "dus" krijg je de ballen net zo hard weer terug", merkte Eelman nader hand op. "Daarbij demonstreer den we een gebrek aan agressivi teit in het zestienmetergebied. Vooral bij de corners, waarbij wij normaal toch erg gevaarlijk zijn, was dat te merken". Vandaar dat Noordwijk het be staande verschil in balbehande ling en technisch kunnen aan vankelijk niet in cijfers kon weergeven, ondanks de grote hoeveelheid hoekschoppen (10 tegen 0). De corners waren alleen gevaarlijk door het "indraaien de" effect dat Jan Willem Bogers aan de bal meegaf, maar daar bleef het dan ook bij. SDCP kon in de eerste rondgang zelfs hele maal niet voor dreiging zorgen. Wachten op het toeval, luidde het motto van die ploeg, die best een paar aardige spelers heeft in laat ste man Wim de Lange, midden velder Jan Termaat en rechter spits Arnold Janssen, maar die verzuimt van hun kwaliteiten ge bruik te maken, eenvoudig om dat ze gedwongen zijn mee te doen aan het voetbal zonder overleg. Het maakte van het eer ste speldeel een zouteloze verto ning- pas na de pauze werd het duel van wat meer pittigheid voorzien. Dat kwam dan omdat Noordwijk snel scoorde, waardoor er wat meer rust en overleg kwam, ter wijl de tegenstander nóg onrusti ger werd en met nog minder overleg ging jagen. Nadat Brö- ring in de 54ste minuut koppend had geprofiteerd van een snelle, doordachte combinatie met Sut- torp en Bogers, kreeg Noordwijk de ruimte, mede omdat de hoge ballen de lange doelman Dort- mundt totaal geen problemen opleverden. Tegenover één fraaie kans voor Arnold Janssen, kon het Eelman-team dan ook een reeksje aardige mogelijkheden stellen. Met Karstens voor het eerst sinds lange tijd weer even op het veld hij kwam een kwar tier voor het einde Suttorp ver vangen) kon Noordwijk daar al leen via Bröring nog van profite ren. Acht minuten voor het einde scoorde de spits in de herkansing wat fortuinlijk zijn vijfde compe titiegoal, na goed voorbereidend werk van Frans v.d. Veen en Sjoerd Boot. De twee treffers hadden de matige indruk niet kunnen wegnemen. "Niet één van Noordwijks beste wedstrijden, naar wat ik heb ge hoord", mompelde Hughes. "Daarom blijft het toch oppas sen. Tenslotte hebben zij alleen maar te winnen en wij alleen maar te verliezen". In dezelfde trant liet Eelman zich uit over het aanstaande bekertreffen met Haarlem, waarvan drie jaar gele den royaal met 3-0 werd verloren. "Normaal gesproken is het na tuurlijk "kaassie" voor ze, maar ze moeten eerst maar winnen" PAUL DE TOMBE KATWIJK- Quick Boys mag dan de beschikking hebben over één van de fraaiste sportparken, een zege(n) lijkt er voor de Katwijkers dit seizoen beslist niet op te rusten. Slechts één van de vijf punten, die de ploeg van trainer Arie Lagendijk tot nu toe in de zes wedstrijden bij elkaar scharrelde, werd op eigen veld (1-1 tegen Bennekom) in de wacht gesleept. Verloren werd er met 1-2 van Noordwijk en afgelopen zaterdag ging Quick Boys met dezelfde cij fers onderuit tegen Nunspeet. Meer nog dan dat verlies, moet de wijze waarop dat tot stand kwam, de Katwijkers tot nadenken stemmen. Zelden zal de ploeg een onnodiger nederlaag hebben geleden. Bij de 1-1 stand die bij rust was bereikt, leek Nunspeet in de tweede helft immers rijp voor de slachtbank. Steunend en kreunend sleepte de Gelderse ploeg zich naar het eindsignaal. Middenvelders pen delden met kramp in de benen van hun stekkie naar de koeste rende handen van de verzorger en ook de aanval was tot weinig meer in staat. Quick Boys hoefde eigenlijk alleen maar het tempo hoog te houden (waar ze gezien het conditionele overwicht best toe in staat waren) en een doel punt zou ongetwijfeld het resul taat zijn geweest. De Katwijkers leken echter al dik tevreden met één puntje, schakelden onder in vloed van Nunspeet terug op een lagere versnelling en drongen niet echt meer aan. Door onvoor stelbaar veel nonchalance ging zelfs dat gelijkspel nog verloren. Drie minuten voor tijd kreeg Ge rard van 't Slot vrije doorgang van Gert Zwaan en doelman Theo Guyt was kansloos op zijn goed geplaatste schuiver. De uit bundige wijze waarop Nunspeet dit onverwachte presentje be groette, was tekenend. Ook in de eerste helft was Quick Boys verreweg de beste ploeg. Na een nerveus en rommelig begin konden de Katwijkers het spel naar zich toetrekken, mede om dat Freek Rienks wat meer lijn in de aanvalspatronen bracht. Mo gelijkheden kwamen er dan ook al vrij snel. Vooral omdat het hart van de Gelderse defensie een on zekere indruk maakte. Trainer Klein Klauwenberg moet het een groot gedeelte van dit seizoen stellen zonder de aan zijn menis cus geopereerde ausputzer Piet Veldkamp. Zijn plaatsvervanger Jan Visser en voorstopper Wim Drost waren zeker in de lucht een te kloppen duo. Kansen creëren en kansen benut ten zijn echter twee dingen en zo als bekend wil dat laatste bij Quick Boys wel eens op proble men stuiten. Dat de Katwijkers een voorsprong namen door middel van een strafschop mag daarom niet verwonderlijk heten. Dat was trouwens nog een ca deautje ook van de erg zwak lei dende scheidsrechter Bouwhuis. Nunspeet-doelman Arend Mi- chelsen plukte in de twintigste minuut de bal weg voor de voeten van de aanstormende Cees van Rooyen, die deze actie afrondde met een vrije val. Tot grote woede van Nunspeet wees Bouwhuis naar de stip. Jaap Heerikhuisen toonde geen enkele consideratie en liet de 34-jarige uitblinker Mi- chelsen kansloos. Quick Boys bleef ook daarna ster ker. Cees van Rooyen, Teun van der Plas en Jaap Heerikhuisen kregen nog enkele fraaie moge lijkheden, maar lieten die vol gens goed Katwijks gebruik on benut. Het weinig samenhan gende Nunspeet kon daar in de eerste helft bitter weinig tegen over stellen en was slechts zelden gevaarlijk. Quick Boys-aanvoer der Arie Haasnoot was echter zo vriendelijk de helpende hand toe te steken. Een vrije trap van Lammert Boone leek in de dertigste minuut keu rig te eindigen in de handen van Theo Guyt, ware het niet dat het lichaam van de ongelukkige Haasnoot de bal een andere rich ting gaf en Guyt de bal in de an dere hoek zag verdwijnen. Die tegenvaller leek voor Quick Boys geen onoverkomelijke zaak. Het r kan de strafschop van Jaap Heerikhuisen niet conditioneel zwakke Nunspeet zou zonder twijfel in de tweede helft instorten en zodoende ruim baan maken voor gretige Kat- wijkse aanvallers. Die gretigheid was echter ver te zoeken en daarmee stond Quick Boys eigen succes in de weg. weg. BART JUNGMAN John Huguenin LEIDERDORP - Met in het achter hoofd de wetenschap dat RCL uit vijf competitieduels een identiek aantal treffers bijeen had ge schraapt en opponent Huizen dit seizoen zelfs helemaal nog niet aan scoren was toegekomen mocht het 500-koppige publiek het bijvoorbaat al uitgesloten achten dat die ploegen zaterdagmiddag de piste van sportpark De Bloe- merd' tot een schietbaan zouden omvormen.Niettemin moet bij het merendeel van die toeschouwers de schellen van de ogen zijn ge vallen op de momenten dat vooral de Leiderdorpers het waarom van dat schamele doelpuntento- taal op zo nadrukkelijke manier duidelijk maakten Dat RCL en Huizen toch nog een goal mochten bejubelen (het werd 1-1) dankten die équipes aan res pectievelijk Huizen-linksback Johan v.d. Born en RCL-goalie Bram Brandt. Want nadat Van der Born in de 36ste minuut een kapitale beoordelingsfout maak te -hij bleef ten onrechte voor bui tenspel staan- op het moment dat Ab Braat de goed acterende Pier re van Gemerden met een diepte pass naar 1-0 stuurde, hielp op zijn beurt Brandt de brigade van Bert Wouterse in de meest letter lijke zin een handje, nu hij de bal na een van elk gevaar ontblote vrije schop van Rob de Groot uit zijn handen liet vallen. Een blun- der, die middenvelder Piet Ho ning in staat stelde om Huizens eerste seizoentreffer te laten af roepen. Het zou overigens te ver voeren om Bram Brandt de schuld van de gemiste RCL-winst trainer John Huguenin: "Gezien ,ons betere spel en het aantal kansen hebben we gewoon een punt laten lig gen") in de schoenen te schuiven. De sluitpost trad daarvoor bij het weinige werk, dat hij zaterdag middag kreeg, té betrouwbaar op. Hij had bijvoorbeeld zijn for matie in de beginfase zelfs voor een achterstand moeten behoeden toen de zich in duidelijke buiten spelpositie bevindende rech- terflankspeler Kools ongestraft naar het R.CL-doel mocht opruk ken. Veeleer dient de beschuldigende vinger dan ook in de richting van de overigens hardwerkende Ben nie Heemskerk en Peter Piket te worden gehevennu die spelers na rust enkele malen op onbegrijpe lijke wijze riante scoringsmoge- lijkheden verkwanselden. Zo SPORT SPORT werd Heemskerk in de 62ste mi nuut door de goedspelende Sjoerd Teske (Huguenin: "Maar hij geeft te weinig leidingen Cees Ruis in een welhaast om een doelpunt schreeuwende positie gemanoeu vreerd. Maar bij de afwerking van die uitstekend opgezette aanval ging de middenvelder op dermate doorzichtige wijze te werk dat Huizen-portier Johan v.d. Brink het speeltuig alsnog uit de hoek kon grabbelen. Zoals die laatste Heemskerk even later an dermaal de doortocht naar zijn veste moest beletten, toen de punt- speler van het RCL-middenrif doorliep op een iets te harde pass van (opnieuw) Teske. Ook Van den Brink moest evenwel machteloos toezien hoe Peter Pi ket (beurtelings gelanceerd door Teske en Van Gemerden) tot tweemaal toe vogelvrij voor zijn heiligdom kon opduiken. Tot zijn even grote verbazing als genoe gen zag hij de rechterspits echter evenzovele malen falen. Huizen putte uit de 'coulante houding' van de Leiderdorpers dermate veel moed, dat die ploeg in de slot fase zowaar nog even op winst- jacht ging. Die jacht liep echter dood op de verder zwakke Hans Braat ("Ik had gewoon mijn dag niet"), die een inzet van centrum spits Leo Ruiters van de lijn haalde. "En dat", wist John Huguenin, "was maar goed ook, want na al die door ons gemiste mogelijkhe den zou een overwinning voor Huizen al te dol zijn geweest".. GERARD VAN PUTTEN ge- die in het kader van het 40-jarig jubi leum door UDO werd georganiseerd. De Leiderdorpers, bij wie Johan van Duin is teruggekeerd, versloegen de organiserende vereniging met 2-0. Bennie Heemskerk en Peter Piket zijn alsnog toegevoegd aan de selec tie van het West II-team. dat mor genavond in Oud Beverland een oe fenduel speelt tegen SHO. Noord- wijk-speler Jan Willem Bogers heeft daarvoor bedankt. HENDRIK IDO AMBACHT-"Eén zwaluw maakt nog geen zomer", zei Lisser Boys-trainer Harry van der Horst vorige week na de 1-0 overwinning op Jodan Boys. In middels is echter ook al een tweede zwaluw gearriveerd: in Hendrik Ido Ambacht boekte de ploeg uit Lisse een keurige 0-2 zege op het onder aan de ranglijst hangende ASWH. Een overwinning die overigens niet zonder moeite tot stand kwam. In de eerste helft reeg ASWH zoveel kansen, "dat we over een 2-0 ach terstand niets te klagen zouden hebben gehad", zoals Van der Horst het formuleerde. Lisser Boys koos wanneer mogelijk de aanval en bood de ploeg uit Hen drik Ido Ambacht een zee van ruimte. Gelukkig voor Lisser Boys hadden de ASWH-voor- waartsen echter de nodige problemen met de afwerking. Geheel tegen de verhoudingen in kwam het succes vlak voor rust aan de andere kant. Een vrije trap van Ed Langereis werd door Piet Boot op doeltreffende manier van richting veranderd (0-1). Na de pauze was Lisser Bovs de be tere ploeg en had vrijwel voort durend een overwicht. Daar vloeide nog een tweede treffer uit voort. Gerard Nijkamp be diende Jan van Slooten, die zich met een omhaal vrij speelde en zijn voorzet eindigde weer bij de mee opgekomen Nijkamp. H(j zorgde voor 0-2. TER LEEDE WINT MET 2-0 SASSENHEIM - Frans van der Zeeuw kwam er eerlijk voor uit, maar wie had eigelijk ook anders verwacht? De Leidse oefenmeester van Katwijk, altijd de nuchterheid zelve, legde in zijn commentaar na de streekderby Ter Leede-Katwijk een grote dosis objectiviteit. Geen excu ses voor de 2-0 nederlaag die zijn ploeg tegen de Sassen- heimse formatie had geleden. Geen verdraaiing van de feiten. De amper honderd toeschouwers hadden het gezien. "Ronduit slecht hebben we gespeeld. Een aantal jongens bij ons bleef ver onder hun normale kunnen." Grootste pechvogel bleef zater dagmiddag wel Wim Haasnoot. In een tijdsbestek van vijf minu ten eiste de blonde Katwijk middenvelder alle aandacht op. Eerste hielp hij (na ruim een kwartier spelen) de eerste Kat- wijkse scoringskans om zeep. De doorgebroken Arnold Broers stelde Haasnoot in staat van dichtbij Ter Leede-goalie Wim v. f* 'A ii Harskamp te passeren, maar hij Door het benutten vat kreeg de bal niet helemaal goed Rein Kasius zal te laat op de schoen, waardoor de bal enkele centimeters naast het doel stuiterde. ■■'Pi fit" mx* iii UiVQ ninuten. Katwijk-doelman Nog veel ongelukkiger zal Haas noot zich een aantal minuten la ter gevoeld hebben. Na een cor ner van Benno Kooy belandde de bal hoog voor het Katwijkse doel. Een aantal Ter Leede-aanvallers en Kat wijk-verdedigers spron gen tevergeefs naar de bal. Haas noot ving toen het ronde geval met beide handen op, in de waan dat scheidsrechter Heyboer voor een overtreding van één van de Ter Leede-voorwaartsen had gefloten. Terecht kende Heyboer een strafschop aan de Sassen- heimers toe, want, Haasnoot had zich slechts laten misleiden door een fluitsignaal afkomstig van een van de naburige velden zo bleek achteraf Dit deed Katwijk volledig de das om (Nico v.d. Fange benutte de penalty) temeer omdat Ter Leede even daarvoor op 1-0 was geko men. De indruk, dat de Sassen- heimers de twee punten alleen konden pakken vanwege het feit dat Katwijk faalde, moet wel uit de weg geruimd worden. De Sas- senheimers, die in jaren niet zo'n voorspoedige competitiestart hebben gekend, beginnen elke week sterker te draaien. Ook te gen Katwijk speelde Ter Leede met een ingrediënt dat de ploeg van Van der Zeeuw niet kende en waar het ook geen weerwoord op had: agressie. Ook dit wist V.d. Zeeuw goed in één zinnetje te schetsen: "Wij liepen de bal te aaien." Daardoor was de wed strijd na twintig minuten in feite al bekeken. Vier minuten voordat de strafschop werd benut had Benno Kooy het Katwijkse net gevonden. Vanaf de rechterpunt van het straf schopgebied had de uitblinkende Kooy snoeihard uitgehaald na kort aanspelen van Nico v.d. Fange. Na rust liet Ter Leede het ongeïn spireerde Katwijk komen. Het i vroeg duel werd daarom al i w stadium oninteressant, hoewel Jan v. Dijk vlak voor tijd een open doekje kreeg toen hij zich miraculeus door Ter Leede ver dediging heen slingerde. Zijn schot miste echter richting. Alle voorgaande pogingen van het ongevaarlijke aandringende Katwijk kon de hechte Ter Leode-defensie (met Jan Schoen in de hoofdrol) met speels gemak ongedaan maken. HERBERT POLANE

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15