„Spiksplinternieuwe muren scheuren weer" Hulpverlening geintenviseerd Horst en Vliet publiceert jaarverslag Mogelijk showrooms op industrieterrein iv„tCT,pi,eipiaai, Onderscheiding voor Wassenaarse piloot HENK STOUTEN: 65 JAAR KAPPER Weidse agenda WASSENAAR - In het afgelopen jaar werden in Wassenaar door de stichting voor maatschappelijke dienstverlening "Horst en Vliet" 128 zogenaamde "hulpeenhe den" behandeld, op het gebied van het maatschappelijk werk. Zulk een hulpeenHBd kan meer dere personen omvatten. De problemen die behandeld wer den omvatten materiële zaken, moeilijkheden in verband met vorming en opleiding, arbeid en vrije tijd, gezondheid en sexuali- teit, relatieproblemen en moei lijkheden voorkomend uit ie mands persoonlijkheid. Dit valt te lezen in het jaarverslag van de stichting "Horst en Vliet" de maatschappelijke dienstver leningsorganisatie die werkzaam is in de gemeenten Wassenaar. Voorschoten en Leidschendam en zich daar bezig houdt met het algemeen maatschappelijk werk en de gezinszorg en bejaarden hulp. In het jaarverslag wordt gewezen op beide bureaus die in Wassenaar zijn ontstaan waar door er een eind aan de ruimte nood kwam. Activiteiten ontwikkelde "Horst en Vliet" verder nog binnen het jeugd en jongerenwerk (eerste hulppost voor jongeren met problemen) en in het meepraten van een maatschappelijk werk ster over huisvestingszaken voor alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens. Wat de afdeling gezinsverzorging betreft werden in Wassenaar in 1977 296 hulpverleningen geregi streerd. Het aantal afgesloten hulpverleningen op dit gebied bedroeg in Wassenaar toen 138, 87 in gezinnen en 51 bij bejaarden. Er moesten in Wasse naar 12 aanvragen om hulp wor den afgewezen wegens een tekort aan krachten. Bij de hulpverlèning in '77 was in 42 gevallen tijdelijke ziekte de aan leiding, in 9 gevallen chronische 68 aanvragen werden gedaan door bejaarden. In.25 gevallen was in gezinnen hulp nodig voor meer dan een half jaar. Bij hulp aan bejaarden overheerst het aantal langdurige hulpverlenin gen van meer dan een half jaar. LEZERS SCHRIJVEN VOORSCHOTEN - De toekomsti ge ontwikkeling van het indus trieterrein Rouwkooplaan houdt de gemoederen in Voorschoten bezig. Dit terrein, dat na een aan tal branden gedeeltelijk is plat gebrand, wordt thans opnieuw bebouwd. Vraag is: wat moet er komen, winkels of weer fabriek jes? De bewoners van onder andere de Essenlaan hebben een voorkeur voor winkels. Ook praktisch lij ken winkels eenvoudiger te ver wezenlijken. Zo is voor het nieu we gebouw dat wordt neergezet op de plaats van de vroegere verf- fabriek Nefaboline geen gega digde uit de industriële hoek. Een meubelfabriek uit Oisterwijk wil er echter wel een showroom ves tigen. Of dat wenselijk zou zijn was één van de vragen waar de Voorscho- tense raadscommissie- voor openbare werken zich gister avond mee bezig hield. Er waren een aantal bezwaren. Zoals het ri sico dat een dergelijke meubel showroom zou kunnen uit groeien tot een zogenaamde wei- dewinkel. Op het industrieterrein is trouwens al een detailhandel gevestigd: een tuincentrum. Ook één van de vorig jaar uitgebrande bedrijven was een detailhandel; in keukeninrichtingen. Daar naast wil Hulshoff wooninrich ting het magazijn graag uitbrei den met een showroom. Punt voor de commissie was: wat de één wordt toegestaan kan de an der moeilijk worden verboden. Een ander vraagstuk was de aan trekkingskracht op het verkeer die van dergelijke showrooms zou uitgaan. Volgens het ge meentebestuur zijn de verkeers problemen die zouden kunnen ontstaan echter wel op te lossen. Ook moet de ligging van het indus trieterrein in aanmerking worden genomen. Als Bijdorp eenmaal zal zijn verwezenlijkt sluit deze nieuwe wijk direct aan op de be bouwing van de Rouwkooplaan. De commissie besloot gisteravond eerst nog maar eens verder te studeren op wat er met het indus trieterrein moet gaan gebeuren. Belangrijkste punt van overwe ging zal daarbij zijn wat nu pre cies de toekomstige bestemming van het industrieterrein moet worden. .a.v. Uw artikel van 3-10-78 betref fende het gemeenteraadsverslag van Leiderdorp wil ik namens PSP-leden/stemmers mijn ver ontwaardiging uitspreken over de handelwijze van de PvdA- fraktie m.b.t. de subsidie aan de Stichting Kinderspeelzaal Lei derdorp. De argumentatie dat geen geld uitgegeven dient te worden aan een bewaarplaats Gezagvoerder Van Keppel ontvangt uit handen van drs. S. Orlandini president-directeur van de KLM, de gouden speld met twee briljanten voor kinderen van koffiedrin kende en winkelende moeders is m.i. kwetsend voor vrouwen. Een groot deel van de Leiderdorpse PSP-stemmers zal bij de afgelo pen. gemeenteraadsverkiezingen op de PvdA hebben gestemd. Een keuze die m.b.t. deze kwestie onterecht is omdat de PSP in haar aküeprogramma 1977-1981 in het hoofdstuk vrouwenbevrij ding als punt 1 opneemt GRA TIS KRESJES HANS BLANSJAAR Pijlkruidkreek 4 Leiderdorp. AMSTELVEEN/WASSENAAR - Gezagvoerder J. Keppel uit Was senaar heeft gisteren in het KLM hoofdkantoor in Amstelveen een van de "vliegurenonderschei- dingen" gekregen. De Wasse- naarse piloot werd gedecoreerd voor 20.000 vlieguren. Voor deze prestatie kreeg hij een gouden speld met twee brilj anten. Naast de Wassenaarder werden nog vier wide-body (Boeing 747 of Douglas DC-10)-gezagvoerders, tien boordwerktuigkundigen en zeven pursers of assistent-pur- sers onderscheiden. Een zeer VOORSCHOTEN - In de Nieuw- Voordorpstraat in Voorschoten komen voorzieningen die de snelheid van het verkeer in deze straat moeten beperken. Daar naast zijn ze bedoeld om de straat een beter aanzien te geven. De Nieuw-voordorpstraat wordt thans veelvuldig als sluiproute gebruikt. LEIDERDORP - Stichting "De Munnik" heeft de gemeente Lei derdorp gevraagd extra geld te geven voor de bouw van haar tennishal aan de Hoogmadese- weg. Dit geld is nodig omdat het ontwerp voor de hal moest wor den veranderd. Dat heeft de wel standscommissie gelast, die de bouwvergunning destijds alleen wilde verlenen op de voorwaar de dat de tennishal zou worden geflankeerd door twee koepel vormige bijgebouwen. Nu de bouw van de tennishal in volle gang is is gebleken dat de ze wijziging in de bouwplannen de stichting 43.000 gulden meer 'De Munnik' moet duurdere bouw tennishal zelf betalen gaat kosten dan voorzien. Vol gens wethouder Bezemer, die deze kwestie gisteravond aan de raadscommissie voor financiën voorlegde, moet de stichting de ze kosten zelf betalen. "De ge meente heeft besloten kosten die voortvloeien uit het medege bruik van de tennishal door de korfbal- en hockey vereniging te vergoeden. Dus ook de extra kosten die de stichting heeft in verband met de verplichting de hal ook door anderen te laten gebruiken. Maar De Munnik blijft een commerciële instel ling, waaraan de gemeente niet hoeft mee te betalen. Het extra benodigde bedrag van 43.000 gulden zal dus uit de contribu ties moeten komen of uit de ver huur van tennisbanen". Aldus wethouder Bezemer zeldzame onderscheiding, die voor 25.000 vlieguren, werd uit gereikt aan de heer Th.F. Hiensch, purser op wide-body- vliegtuigen. Met een gouden speld voor 15.000 vlieguren wer den 26 vliegers, 10 boordwerk tuigkundigen en 14 pursers en assistent-pursers gedecoreerd: voor 46 beginners lag de bronzen penning voor 10.000 vlieguren te wachten. DODELIJK ONGELUK DOOR VAL OP WEG WASSENAAR - De 43-jarige J.v.d.M. uit Leiden is gistermid dag dodelijk verongelukt in Was senaar. Hy kwam rond kwart voor zes uit een bar bij Kerkehout in Wassenaar. De Leidenaar liep naar zijn auto toe en kwam daar bij te vallen. Hij kwam terecht op de rijbaan Den Haag-Leiden van de Rijksstraatweg en werd ge grepen door de passerende auto van de 28-jarige J.K.B. uit Voor schoten. Het slachtoffer liep zwa re hoofdverwondingen op en overleed ter plaatse aan de gevol gen van het ongeluk. De Wassenaarse politie vraagt eventuele getuigen van het onge val zich te melden bij het politie bureau (01751-19244). PAGINA 2 Gemeenteraad doet geen uitspraak over verkeersoverlast Dorpsstraat Oegstgeest WASSENAAR - De 78-jarige K.W.L.B. uit Wassenaar verleen de gistermiddag geen voorrang toen hij met zijn wagen op de Dr. Mansveltkade in Wassenaar kwam aanrijden, aan de 26-jarige F.G. uit Katwijk die op de Van Zuijlen van Nijeveltstraat reed. De twee auto's kwamen met el kaar in botsing, waarop de Kat- wijker met een zware hoofdwond muilmui naar de Ursulakliniek in Wasse- v naar vervoerd moest worden. De i vrachtwagens die langs denderen maken het praten onmogelijk en auto's werden ernstig bescha digd. Kapper Stouten nog steeds actief, wel niet meer full-time in de kappers zaak die hfj aan zijn zonen heeft overgedragen, maar zo nu en dan wil hij nog wel eens het scheermes of de schaar hanteren. WASSENAAR - Vijfenzestig jaar in het kappersvak! Henk Stouten (82 jaar) is waarschijnlijk één van de weinigen, zo niet de enige in ons land die zo lang in het vak gezeten heeft. Henk werkt dan wel niet meer continu in "zijn" zaak, die inmiddels is overgenomen door twee zonen, maar wil zo nu en dan toch nog eens de schaar hanteren in de kapsalon aan de Oostdorperweg in Wassenaar. Ook gaat hij nog wel eens op huisvisite om daar klanten van hun te lange haren te bevrijden. Henk Stouten heeft deze week trouwens nog een ander feest te vieren. Zondag vieren hij en zijn vrouw hun gouden huwelijksfeest. Gouden bruidegom Henk Stouten geniet in Wassenaar grote bekendheid als oudste lid van het plaatselijke kappersgilde. Officieel is hij 48 jaar in Wassenaar als kapper werkzaam geweest, eerst 15 jaar in de zaak van zijn vader in de Schoolstraat, daarna als zijn vaders opvolger, zelfstandig vanaf de dag van zijn huwelijk in 1928, totdat hij de 65-jarige leeftijd bereikte en de zaak overdroeg aan zijn zonen Jan en Henk. Maar offi cieus ligt het aantal jaren, dat Henk schaar, tondeuse en scheermes hanteert bij de 65. De jubilaris kwam, nadat hij het kappersvak elders had geleerd, op 17-jari- ge leeftijd zijn vader assisteren, die barbier en kleermaker was. Toen hij in het huwelijk trad met mejuffrouw Van den Berg, werd hij vaders opvolger. Omstreeks 1930 vestigde hij zich in een nieuwgebouwd pand aan de Oostdorperweg, waarin het kappersbedrijf nu nog is gevestigd. Hard werken voor weinig geld, dat was in die eerste jaren het devies. Haar knippen kostte 15 cent, scheren één dubbeltje. Voor Henk waren de zaterdagen topdagen. Dan stapte hij in de vroege morgenuren op zijn fiets om aan de "Haagkant" boeren en andere klanten te scheren. In de loop van de middag keerde hij in zijn kapsalon terug waar de klanten uit de buurt al op hem zaten te wachten. En dan werd er doorgewerkt vaak tot diep in de nacht. De laatste klanten die nog geholpen moesten wor den waren vaak conducteurs en bestuurders van de "Wassenaarse tram", die na middernacht de laatste rit vanuit Den Haag of Leiden naar de remise hadden gemaakt. Nadat zijn zoons de zaak hebben overgenomen is Henk toch nog steeds blijven assisteren en heeft nog altijd klanten thuis bezocht. Naast deze drukke werkzaamheden die vooral tot zijn 65ste grote vormen hadden aangenomen, hield hij toch nog steeds ruimte over voor zijn vrije-tijds- besteding en vakantie. Henk Stouten houdt van reizen en heeft dan ook al zo'n 20 Europese landen bezocht. Zondagochtend wordt om 11 uur voor het gouden echtpaar in de St. Jozefkerk een mis opgedragen, 's Middags is er van 15.00 uur tot 17.00 uur in de Schaapskooi op Duinrell gelegenheid tot feliciteren. OEGSTGEEST - "Lawaai van voorbijrazende bussen en vrachtauto's, gerinkel van ruiten in hun sponningen, wakker wordende baby's, elkaar in de huiskamer niet meer kunnen verstaan". Als een waterval, moeiteloos, spuien enkele bewoners van de Dorpsstraat in Oegstgeest hun klachten over het intensieve verkeer in hun smalle straatje. ste trillingen veroorzaken omdat die nog op radiaalbanden rijden. En dat terwijl er best een alterna tieve route voor de bussen te vin den zou zijn", zegt hij. "Maar on danks dat de NZH-chauffeurs opdracht hebben om voorzichtig door onze straat te rijden is de hinder, die we van hen ondervin den, juist het ergst" In de eerste plaats om aan die ver keersoverlast wat te doen hebben de bewoners zich enkele jaren geleden verenigd in projectgroep het "Oude Dorp". Op verzoek van de gemeente stel den zij daaroR.een rapport samen dat moest leiden naar één doel: van de Dorpsstraat weer een plek te maken waar het aangenaam le ven zou zijn. De heer Wolffenbuttel, lid van de projectgroep het "Oude Dorp" vertelt: "het is in één woord ver schrikkelijk. Acht jaar bijvoor beeld heb ik gewacht met het res taureren van mijn huis hier. Tel kens hebben we geaarzeld omdat we ons afvroegen of *het wel zin had. Nu hebben we enige maan den geleden toch maar besloten om het te doen en is het huis al weer bijna klaar. Maar als gevolg van de trillingen van het autover keer zitten er nu al weer haar scheurtjes in de spiksplinter nieuwe pui" Bussen Medelid van de projectgroep de heer Robert valt hem bij: "Het zijn vooral de bussen die de erg- Om dit te bereiken stelde het "Oude Dorp" voor, de Dorpsstraat als beschermd dorpsgezicht op de monumentenlijst te laten plaat sen. Dan zou namelijk subsidie voor verbetering van de woon omgeving kunnen worden aan gevraagd en een gedeeltelijke af sluiting van de weg wellicht mo gelijk worden. Als gevolg van tussentijdse veran dering van de regelingen zou nu de weg tot "rehabilitatiegebied" moeten worden verklaard om hetzelfde resultaat te bereiken. De gemeenteraad van Oegstgeest moet zich echter als voorstander hierover uitspreken en dat is nog steeds niet gebeurd. Onhoudbaar "Wij denken dan ook dat de on houdbare verkeerssituatie in on ze straat in stand wordt gehouden om argumenten te hebben de Haaswijkbrug snel te kunnen aanleggen", zegt Wolffenbuttel "Want als die brug en de aanslui tende weg naar de Haarlemmer- straatweg er eenmaal zijn kan het verkeer natuurlijk beter daarvan gebruik maken", legt hij uit. Maar Dorpsstraatbewoner Van Leeuwen wil liever niet zo lang wachten. "Het autoverkeer kan ook nu al over de Rijksweg Am sterdam-Den Haag, via de afslag Rhijnzichtweg, Oegstgeest be reiken", vindt hij. Wolffenbuttel herinnert zich nog dat zo'n tien jaar geleden de doorgang door de Dorpsstraat ook afgesloten is geweest. Authentiek "Toen was namelijk het bruggetje waarop de Dorpsstraat aansluit wegens reparatie voor zo'n vier maanden buiten gebruik en dat heeft ook geen onoplosbare problemen veroorzaakt" zo merkt hij op. Het noordelijk gedeelte van de Dorpsstraat, in de volksmond hét oude dorp genaamd, telt 31 pan den waarvan enkele al over de driehonderd jaar oud zijn. "Dit is een zeer authentiek stukje Oegstgeest", zegt Wolffenbuttel. "Verschillende families wonen hier al meer dan 150 jaar. De sfeer tussen de mensen onderling is dan ook erg goed want het is een echt buurtschapje geworden' En Robert voegt daar ietwat cy nisch aan toe: "Ja, die kontakten zouden nog beter kunnen wor den als we elkaar met wat minder autolawaai wat beter zouden kunnen verstaan". Afwachten lijkt het enige wat er voor de Dorpsstraatbewoners nu opzit. Ongeduldig wachten want ook tijdens dit gesprekje maak ten enkele honderden auto's luis teren vaak praktisch onmogelijk. "En wij willen ook wel eens naar een grammofoonplaat luisteren zonder dat de naald herhaaldelijk uit de groef springt", merkt Ro bert tot slot bitter op. HANS SONDERS Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tieren Groenoord): J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28. tel. 120412; Wyk II (Kooi en Merenwijk): F.B. Kruis, Kla proos 34. tel. 126371; Wyk III (Waard. Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid binnenstad): A. van Luyk, Wasstraat 2 A, tel. 122522; Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): H.J. Klaassen, Witte Singel 69. tel. 123089. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 890137. Zaterdag en zondag spreekuur van 12:30-13 uur, op; Merelstraat 184 A, tel. 891000. Oegstgeest - De weekenddienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur, wordt waargenomen door J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 156505. Voorschoten - C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zaterdag); A.P.M. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493 (zondag). Warmond - A. de Gijzel, Oranje Na- ssaulaan 10, tel. 10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst in de regio Leiden, wordt waargenomen van 6 tot 13 okt., door. Doeza Apotheek, Doezastraat 31. Leiden, tel. 071-121313: Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, teL 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd - Kruis vereniging, Gezondheidscentrum, Ber kenkade, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond - zr. A. Vriend, flat De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. -Vrijdag Fred. Hpndrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, scholierenca fé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 uur; gehandicapten soos, 21-24 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum, soos, vanaf 21.30 uur. LAK-Theater, toneelgroep Proloog met "Met je handen inje zakken", 20.30 uur. Shebeen, Vrouwenkerkkoorstraat 17, groep Shebeen, 22 uur. Leidse Schouwburg, Caro van Eyck en Guus Hermus in "Een gelukkige hand" 20.15 uur. Kloksteeg 16, ledenvergadering D'66,20 Scheppingskerk, Leiderdorp, orgel fondsconcert, 20.15 uur. Don Boscohuis, Zoeterwoude, kaart avond KPJ, 20 uur. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, Breestraat 19, swingavond middelbare scholieren, 20-24 uur. Leidse Schouwburg, het Hongaars Staats Ensemble Duna, 20.15 uur. LAK-Theater, solo-dans-show van Athenea Baker, 20.30 uur. Volkshuis, kinderfilm Toby Tyler, 10.30 uur (6-12 jaar). Groenoordhallen, EO-jongerendag, van 10-17 uur. School, Rijnfcburgersingel, hutspot wandeltocht, 9-14 uur. Gemeentekwekerij, Raadhuislaan, Was senaar, ruilbeurs, tuin- en kamerplan ten, 10-12 uur. Wijkgebouw, Herenweg, Warmond, open-middag, 15.30-17 uur. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. LAK-Theater, kindervoorstelling, 15 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel- i den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 J aarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2