900 Van den Heuvel en Yelema gasten in „NOS-tribune" Koopavondconcerten in Lutherse kerk Leiden fSBM DE NIEUWE SAAE3 NU IN ONZE SHOWROOM Drink je fit. (J) Automobielbedrijf 0UDSH00RN b.v. ROB GORRIS B.V. Geld voor herstel Hartebrug MEDEWERKER ijmjjiimi'ij.'fr Over de omstreden steun van de Wereldraad „Waardevolle dingen ten dienste van anderen Dr. A.H. van den Heuvel, se cretaris-generaal van de Hervormde Kerk en oud staflid van de Wereldraad van Kerken in Genève, is gevraagd om volgende week donderdag, 12 oktober, als hoofdgast op te treden in het T V-programma "NOS-tri- bune", dat van kwart over 10 tot vijf voor 11 's avonds via Nederland 1 wordt uitge zonden. In deze uitzending zal het vooral gaan over het geld dat via de Wereldraad van Kerken gaat naar be vrijdingsbewegingen via het speciale fonds van het Wereldraad-programma ter bestrijding van het racisme Voor het kritisch volgen van de hoofdgast heeft de NOS uitgeno digd prof. dr. W.H. Velema hoogle raar ambtelijke vakken en ethiek aan de theologische hogeschool van de Christelijke Gereformeerde kerken te Apeldoorn (ook voorzit ter van de "Bond tegen het vloe ken"), en mevrouw dr. B. Siertse- ma, hoogleraar in de algemene taalwetenschap aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam en oud- hoogleraar in Afrikaanse talen en de Bantoeistiek aan de Leidse Uni versiteit. Deskundigen en geïnteresseerden in dit onderwerp zullen de onge veer negentig tribuneplaatsen be zetten. Overgangsregeling Inmiddels heeft de Wereldraad in een nadere informatie over de om streden gift aan het Patriottisch Front in Rhodesië meegedeeld, de aanvraag om steun aan de andere zwarte beweging - die van ds. Si- thole en bisschop Muzorewa - hebben geweigerd omdat door hun samenwerking met de volkenrech telijk illegale regering van Ian Smith het karakter van hun steun aanvraag gewijzigd zou zijn. De gift aan het Patriottisch Front (dat ge weld gebruikt) wil de Wereldraad Dr. Van den Heuvel (rechts) en prof. dr. Velema (links) op tv op 12 oktober met elkaar in gesprek over cle gift van de Wereldraad aan het Patriottisch Front van Rhodesië beschouwd zien als een positiekeu ze tegen de overgangsregeling waarmee de beweging van Sithole heeft ingestemd. De Wereldraad - meent dat zo'n overgangsregeling het bloedvergieten alleen maar kan verlengen. In een antwoord op deze nadere toelichting uit Genève zegt het mo- EO ook morgenavond. Morgen, zaterdag 7 oktober, is de Evange lische Omroep niet alleen over dag in de Groenoordhallen in Leiden (voor de Jongerendag van 10 uur tot half 5) maar ook s avonds. Dan zijn jong en oud welkom op een evangelisatie avond van half 8 tot half 10. Spre kers zijn Henk Binnendijk, pre sentator van het tv-programma voor jongeren "Windkracht 16", en de Leidse evangelist Theo Dikkes. Er is veel plaats inge ruimd voor koor- en samenzang. Jan van den Driest geeft leiding aan een aantal koren. Greetje Kersbergen zingt en Pieter Stolk deramen (bestuur) van de synode van de Gereformeerde Kerken in Nederland de grootste moeite te hebben met deze standpuntbepa ling, omdat zij de indruk wekt be wegingen aan te moedigen die publiekelijk voorrang geven aan gewelddadige methoden in een strijd tegen blank én zwart. bespeelt het orgel. De toegang tot de hal is gratis. Orgelconcert. Han Siertsema uit Haarlem, cantor-organist in Santpoort, geeft vanavond om kwart over 8 een orgelconcert in de Hoofdstraatkerk te Leider dorp. Hij speelt voornamelijk werken van de Bach-familie. De toegang is gratis, maar aan de uit gang wordt een collecte gehou den voor het orgelfonds-Schep- pingskerk. In de eerste helft van 1979 zal in deze kerk een nieuw pijporgel worden geplaatst ter vervanging van het elektronische instrument. Bollenstreek Pastorale school. De pastorale school in het rk dekenaat Bollen streek is met haar cursus begon nen. Nadat de pastores en het nieuwe dekenale bestuur in het voorjaar met overgrote meerder heid hadden uitgesproken dat vorming en toerusting bovenaan moesten staan op de lijst van de- kenale activiteiten, is de deke nale pastorale commissie in re cordtijd hieraan uitvoering gaan geven. De school richt zich niet op het pa rochiële kader zonder meer. Er is een duidelijk beperking. Het gaat om vorming en toerusting van die kaderleden die min of meer als "sleutelfiguren" naar voren zijn gekomen of van wie men dat in de toekomst zeker mag verwachten. Het gaat erom dat in de parochies een kader wordt gekweekt dat voorziet in de eisen die de paro chie over vijf a zes jaar aan een kader zal stellen. Er zal dan voor al behoefte bestaan aan leken die in staat zijn zelfstandig leiding te geven aan groepen in de parochie en die samen met de pastor de eindverantwoordelijkheid dra gen. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Oud-Beyer- land J. van Oostende Meerkerk. Gerefomeerde Kerken: beroe pen te Weesp C. W. Thijs Zuid- wolde (Dr); aangenomen naar Exmorra e.o. (Fr.) kandidaat P. J. van Helden Amsterdam. Gere formeerde Kerken Vrijgemaakt: beroepen te Ureterp J. Bomhof Harderwijk, te Apeldoorn J. J. Burger Dokkum. Gereformeerde Gemeenten: bedankt voor Ou- demirdum J. Kareis. Werken dam. LEIDEN - Er komen "koop avondconcerten" in de Lu therse kerk aan de Hoogland se Kerkgracht. Voorlopig drie, en wel in oktober, no vember en december. Als ze aanslaan, zullen er begin vol gend jaar nog drie volgen. De organist van deze kerk, dok ter H.C. Jasperse, hierover: "Ons kerkgebouw, dat aan de binnenkant weer fraai is her steld, en ons orgel hebben in onze stad nog altijd niet die bekendheid die wij zouden wensen. Om dit isolement te helpen doorbreken en daar door de waardevolle dingen die wij hebben ook aan ande- i ren ten dienste te stellen heb ben we deze concerten geor ganiseerd op donderdag avond. De kerk ligt immers net tussen twee winkelgebie den in en juist op de koop avond kan dat heel gunstig zijn. De concerten beginnen om half negen. Men kan dus eerst zijn inkopen doen en dan tot rust komen in onze kerk. De toegang is gratis, maar aan de uitgang zal wel een collecte worden gehou den ter bestrijding van de on kosten". De eerste drie concerten zijn op 26 oktober, 16 november en 14 december. Op 26 oktober zal het Christelijke Jongeren koor Oegstgeest onder lei ding van Theo Tobé enkele werken van Tallis, een motet van Bach en een paar koraal bewerkingen uit het Lied boek voor de Kerken ten ge hore brengen en zal dokter Jasperse zelf orgelwerken van Muffat en Böhm uitvoe ren. Op 16 november wordt het concert verzorgd door het blokfluitemsemble B van de Streekmuziekschool Leiden onder leiding van Piet Kunst. En op 14 december zal de so praan Vera Verzijden met de heer Jasperse concerteren. LEIDEN - Het kerkbestuur van de rooms-katholieke Hartebrug- kerk aan de Haarlemmerstraat heeft deze week toestemming gekregen van de Rijksdienst voor Monumentenzorg om de restau ratie van een deel van de kerk te beginnen. Dat betreft voorname lijk de markante voorgevel van de kerk met de toren en het orgel. De kosten van het herstel zijn voorlopig begroot op twee mil joen gulden. Nu het rijk zich sub- sidiebereid heeft verklaard, mag worden aangenomen dat de pro vincie en de gemeente automa tisch met de gebruikelijk subsi diepercentages zullen volgen. De parochie zelf zal tien procent van het bedrag moeten opbrengen, dus ongeveer 200.000,-. Er zit al wat in de restauratiepot, maar verscheidene acties zullen nodig zijn om dit bedrag te halen. De architect gaat het plan nu uit werken. Het kerkbestuur ver wacht, dat in het voorjaar van 1979 met de restauratie kan wor den begonnen. De stichting "Hartebrug moet blij ven" heeft dank zij deze gunstige ontwikkeling haar naam veran derd in "De Hartebrug blijft" Hel orgel uit 1790 in de Lutherse kerk te Leiden. Die avond zal de muziek in het teken staan van advent en kerst. Er is een comité gevormd voor de organisatie van de reeks. Het orgel van de lutherse kerk werd in 1790 gebouwd door Andries Wolfferts. Grondige wijzigingen onderging het in 1830 door Lohman en in 1932 door Van Leeuwen. De res tauratie van 1965 door Van der Linden stond onder ad vies van Adriaan Blanken- stein, toen nog organist van de Pieterskerk. Rooseveltstraat 66 - Levendaal 136-138 Leiden - Tel. 071-769352 - Lelden - Tel. 071-149341 TIMMERMAN en LEERLING-TIMMERMAN bij onze afd. Houtkonstrukties. Afwisselend werk in een verwarmde timmerhal met de modernste apparatuur. De moeite waard om even te bellen of langs te lopen bij: B.V. DE VEREENIGDE HOUTHANDEL HOGE MORSWEG 152 LEIDEN 071-769202 (Vragen naar de heren G. Belt of J. H. Post van der Molen). vraagt voor Esso Self Service mnl. of vrl. Werkzaamheden: Afrekening benzine verkoop Verkoop stimulering Essoshop artikelen Toezicht in het algemeen op verkooppunt Uitsluitend binnenwerk. Sollicitaties: C. Gorris. Moge Hijndijk Z78 Leiden Telefoon: 071 -14 06 97. fM0T0RRIJWIEL- f Méf MONTEUR B.V. GEVRAAGD V II A \cll i Rijndijk (H. Schouw) léi irt. v! H P l Leiden, tel. 764062 BONTMANTELS Dames! Nederlands grootste bontmagazijn gaat door met prijzen, waarvan U zult zeggen: 20% a 30% beneden de nor male waarde! Volle garantie, kredietservice mogelijk. Dit kan alléén: Het Bontpaleis, Hoog straat 153, Rotterdam-C., tel. 010-143337. Reisgeld terug bij koop. Vrijdags tot 21 uur ge opend. In onze witte melk zit een bonte rij vitaminen, eiwitten, kalk en mineralen. Die hebben we liard nodig om fit te blijven, aarom is het goed elke dag melk te drinken. Tussen twaalf en twee, bijvoorbeeld. Melk moet. Melk doet je goed.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19