"Geen regionale doorgangsroute door Wassenaar" ^eidse agenda Sloop Van Leeuwenpark wacht op fiat provincie Haaswijk moet aantal lagere scholen op peil houden VRAAGTEKENS BIJ AANKOOPPLANNEN BUNKERCOMPLEX RAAD LEIDERDORP KEURT HOUDING OEGSTGEEST AF Belastingen Leiderdorp omhoog PAGINA 2 DINSDAG 3 OKTOBER 1978 DEN HAAG/WASSENAAR - "Uit een door ons gehouden verkeerstelling blijkt dat mede als gevolg van het door trekken van de Jagerslaan het doorgaand verkeer door woongebieden in Wassenaar 50 procent bedraagt. Wij zijn daarom sterk tegenstander van een bestempeling van het tracé Prinseweg, Papegaaienlaan, Wittenburgerweg als regionale doorgangsroute zoals het bestemmingsplan Villawijken voorschrijft." Het van Leeuwenpark (archieffoto). Half oktober vertrekt de laatste bewoner. Hel wachten is nu nog op goedkeuring van de provincie om met sloop en nieuwbouw te kunnen beginnen. Met deze woorden ondersteunde de woordvoerder van buurtvereni ging "Duinrell" zijn bezwaar schrift tegen dit bestemmings plan op een gisteren gehouden hoorzitting van Provinciale Sta ten van Zuid-Holland onder voorzitterschap van Gedepu teerde Buijsert. Deze woordvoerder wees verder op het alternatief een Noord-Ooste lijke Rondweg om de door het verkeer bedreigde woongebie den aan te leggen. "Temeer daar deze rondweg in het Ontwerp Structuurplan van de gemeente uit 1972, is opgenomen", aldus de woordvoerder van de buurtver eniging. Uitrit Onder de 19 bezwaarschriftindie ners tegen het bestemmingsplan was ook Rijkswaterstaat wiens woordvoerder er nog eens op wees dat de aan de Rijksweg 44 gelegen gronden met bouwbe- stemming, nooit van deze instel ling toestemming zou krijgen op de autoweg een uitrit te laten uit komen. "Dat kan beter meteen die bestemming worden veran derd". zoals hij stelde. Van de zijde van de Vereniging van eigenaars van Park Oud Wasse naar beargumenteerde mr. Van Gorkum hun verzet tegen het op richten van een grote opblaasba re tennishal in het park, zoals in het bestemmingsplan mogelijk is. "Vooral als de bladeren van de bomen vallen is van alle kanten in het park dit onooglijke ding te zien", zo zei hij. "En dat is voor ons onaanvaardbaar. Laten de mensen die zo graag in de winter willen tennissen dat dan maar er gens anders gaan doen," zo voeg de hij eraan toe. De particuliere huiseigenaren Eschauzier en arts Van der Wou den zijn tegenstanders van het bestemmingsplan omdat het de uitbouwmogelijkheden van hun panden aanzienlijk beknot. "Ik wil als keel-, neus-, en oorarts een praktijkkuimte aanbouwen om in de avonduren en weekend niet met patiënten naar het zie kenhuis te hoeven gaan voor be handeling", zo lichtte Van der Wouden toe. "En daarbij komt dat de gemeente toen ik dit pand kocht helemaal niet afwijzend stond tegen deze verbouwing" Proef Van de zijde van de gemeente wer den al dit soort bezwaren ter zijde gelegd en verworpen. "Natuur lijk willen wij ook geen te grote verkeersoverlast in woonwij- Uit de antwoorden van de nieuwe wethouder J.K. van Dingstee bleek dat het college denkt aan ongeveer 20 woningen voor het terrein. De heer Van Klaveren berekende dat dan de prijs per kavel minstens op 120.000 gul den moet komen. Er is, zo bleek verder, voorlopig overleg gepleegd met de Provin ciale Planologische Dienst over eventuele bebouwing. Daarte gen had men bij deze dienst in principe geen bezwaren mits ernstig rekening gehouden wordt met de natuurhistorische waarde van het terrein. Wat er met het terrein gebeurt als de gemeente het niet koopt is niet ken", zo werd opgemerkt. "Maar wij zijn de mening toegedaan dat dit probleem met onze oplossin gen er zeker niet groter door wordt". Wat betreft de opblaas bare tennishal in het Park Oud Wassenaar was, zoals de gemeen tewoordvoerder opmerkte, een duidelijke afspraak met de ten nisvereniging gemaakt dat het hier slechts een proefplaatsing betreft. 'Eventuele klachten die hieruit door omwonenden worden geuit zullen door de gemeente zeker ernstig in overweging worden genomen voor een definitieve plaatsing van zo'n tent toe te staan", aldus de woordvoerder. Bij de tennisvereniging was ook alle begrip hiervoor en zij zouden een negatieve beslissing over de toekomst ervan dan ook zeker aanvaarden, werd eraan toege voegd. 'Sommige particuliere huiseigena ren zitten inderdaad in een moei lijk parket", zo bekende de ge meente. "Maar bij zo'n bestem mingsplan moet ergens een grens liggen. Wat sta je toe als je ervan uitgaat het natuurschoon niet te willen aantasten en wat moet je dan verbieden"?. De verbou wingsplannen van de betreffende eigenaren vallen inderdaad net buiten de toegestane bepalingen en kunnen we dus niet met een vergunning honoreren", aldus de gemeentewoordvoerder. "Te genover het feit dat anderen in vergelijkbare maar vroegere si tuaties dergelijke verbouwingen wel werd toegestaan kunnen we dan ook alleen maar stellen: U hebt pech gehad." waarmee de gemeente haar argumentering afsloot. te voorspellen. Wel is gebleken dat er andere gegadigden zijn. Het werd overigens niet duidelijk wat die andere gegadigden met het terrein zouden moeten be ginnen als de gemeenteraad niet bereid is de bestemming te wij zigen. Die bestemming is nu een dubbele: defensiedoeleindcn en. natuurgebied. Besloten werd de behandeling van dit punt een maand aan te houden tot de vol gende commissievergadering. Het eerste gedeelte van de verga dering had de vorm van een hoorzitting. Het ging daarbij gisteravond om het voornemen van B en W om aan de firma Van den Dool (handel in tuinbeno- digdheden annex containerver- LEIDERDORP - Zodra de provin cie de plannen voor het van Leeuwenpark heeft goedgekeurd kan met de sloopwerkzaamhe den worden begonnen. Ook kan dan worden vastgesteld wie het projekt mag bouwen en hoe de nieuwbouw zal worden verwe zenlijkt. Het bericht van de pro vincie hierover wordt nu elk moment verwacht. Dit deelde wethouder Gordijn de gemeenteraad van Leiderdorp gisteravond mee. Ook een andere 'oude' zaak kwam weer eens aan de orde: de pan- nensets van de UW (Unie van Vrijwilligers). In een eerdere raadsvergadering was subsidie geweigerd voor een ander ver pakkingssysteem van de warme maaltijden die bij bejaarden thuis worden bezorgd (met wegwerp- bakjes). De aanschaf van dit nieuwe systeem is nu echter toch noodzakelijk geworden sinds de UW gebruik maakt van de keu ken van het Elisabeth Zieken huis. Het bestuur van dit zieken huis heeft de gemeente bericht dat het vullen en schoonhouden van de pannensets te veel werk met zich meebrengt. De gemeen teraad besloot gisteren in een proefperiode te bezien of het nieuwe systeem bij UW en be jaarden in de smaak valt. Over een paar weken zal de UW ver slag uitbrengen. Dan wordt be sloten of definitief op het nieuwe Systeem zal worden overgestapt. De subsidieaanvraag van de stich ting kinderspeelzaal Leiderdorp werd door de PvdA-fractie als 'een onterechte zaak' betiteld. Namens zijn fractie deelde He witt mee 'geen geld te willen uit geven aan een bewaarplaats voor kinderen van koffiedrinkende en winkelende moeders'. Wethouder Verdier wees Hewitt er op dat het niet de bedoeling was Leiderdorpse kinderen op kosten van de gemeente ergens onder te brengen. "Ik vind het al erg be langrijk als moeders eens rustig met elkaar een kop koffie kunnen drinken. Maar daarnaast zijn peu terspeelzalen een goede voorbe reiding op het schoolleven dat de kinderen te wachten staat. Ze le ren er met elkaar om te gaan". De subsidieaanvraag werd dan ook zonder verder problemen aan vaard. Moeilijker had de raad het met het verzoek van ruiterver- eniging Liethorp een beheer derswoning neer te zetten naast de nieuwe manege in De Bloe- merd. De gemeente zou garant moeten staan voor het hiervoor benodigde bedrag. Na veel heen en weer gepraat ging de gemeen teraad hiermee akkoord, op voorwaarde dat Liethorp de ge meente niets meer zou kosten dan de 170.000 gulden die oor spronkelijk voor de manegege bouw was uitgetrokken. Dinsdag 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, Postze- gelmarkt Unicum, 19.30 uur. Gemeentehuis, Wassenaar, cie. finan cien, 19.30 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, van 14-17 en 21-24 uur. Troef Noordeinde 2a, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestra 66, volks dansen, 19.30 uur; etsen; jazzballet; te kenen en schilderen; gitaar; pottenbak ken, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, scholieren- sportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repel steeltje, 18-19.30 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene. Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur. tel. 146586. 1 Mariënhaven, Warmond, eucharistievie ring, 14.30-16 uur. Gemeentehuis, Voorschoten, cie. wel zijn, 20 uur. Donderdag Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begeleiding dienstweigeraar, van 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis. Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invaliden Bond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, Vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café; fotografie; saxofoon; Go-club, 20 Leidse Schouwburg, Toneelgroep Thea ter met "Alles voor de tuin", 20.15 uur. LAK-Theater, LAK-cinema: "Mysteries van het organisme" van D. Makavejev, 19, 21 en 23 uur. Stadhuis, cie. beroepschriften, 16.45 uur, cie. onderwijs, 20 uur. Vrijetijdscentrum, filmhuis met Poolse film, 21 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan ciën en openbare werken, 19 uur; cie. openbare werken, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie financiën belasting planning, 20 uur. Gemeente Wassenaar, cie. onderwijs, cultuur en recreatie, 19.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 29 sept. tot 6 okt. (incl. 3 okt.) door Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten. Tel. 2525; Apotheek Breest Smallenburg, Loeve- stein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apothe ker Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel .155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, Berkenkade, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. T. Miedema- de Jong Kagerplein 307, Sassenheim, tel 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoo 071-125202. Voor allen die in moeilijkhi den verkeren. Dag en nacht bereikbaa Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 14317 (kantooruren). Spreekuren ma., di. e wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uui Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2 (voormalig marinecomplex), tel. 130771 Geopend: maandag en woensdag var 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag vai 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voer hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement Per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij- Iving geen administratie- en in cassokosten. OEGSTGEEST - Het aantal leerlingen van de Oegstgeester lagere scholen voor bijzonder onderwijs is in de afgelopen acht jaar aan zienlijk gedaald. Maar de grootste daling, van 700 leerlingen in 1970 tot 409 leerlingen in 1978, trad toch op bij de kleuterscholen. De aanbiedingsnota bij de Oegstgeester begro ting voor 1979 spreekt echter wat deze terug gang betreft overeen landelijke tendens. Op vallend is dat uit de cijfers blijkt dat de open bare lagere scholen de afgelopen acht jaar een stijging van hun aantallen leerlingen te zien geven, namelijk van 773 in 1970 tot 804 nu, terwijl de bijzondere scholen met 406 leerlingen tot 1001 terugliepen. Hetgeen resulteert in een totale daling van het aantal leerlingen op de Oegstgeester lagere scholen met ongeveer 15 procent. Van de 804 scholieren die nu een openbare lagere school in Oegstgeest bezoeken komen er 129 van buiten de gemeente. Bij het bijzonder lager onderwijs liggen deze getallen op respectie velijk 1001 en 215. Geboortecijfer Uit de aanbiedingsnota komt de hoop naar vo ren de bestaande vier openbare lagere scho len in stand te kunnen houden. En dit on danks de toch wel te verwachten daling van het aantal leerlingen voortvloeiende uit de daling van het geboortecijfer. Men echter vanuit het toekomstige Haaswijk vol doende leerlingen aan te trekken om de scholen te kunnen behouden. Ditzelfde per spectief geldt dan ook voor de bijzondere la gere scholen. Wat betreft de toekomst van de kleuterscholen zijn de opstellers van de aanbiedingsnota be zorgd of deze wel zolang op de realisering van Haaswijk kunnen wachten. Het teruglopen van drieklassige naar tvveeklassige kleuter scholen wordt evenwel als gunstig ervaren. En dit vooral met het oog op de toekomstige integratie van kleuter- en lager onderwijs in de basisschool. Suggesties Vooruitlopend op deze integratie doet de ge meente suggesties voor de koppeling van de verschillende kleuterscholen aan lagere scholen. Daarbij is in de eerste plaats op de geaardheid van het onderwijs van onder scheidene scholen gelet, openbaar of bijzon der, en daarna op de geografische ligging van de gebouwen. Alleen voor de Montessorikleuterschool kan men met de verdwijning van de Montessori- lagere school, nog geen aanpassing vinden. De aanbiedingsnota hoopt echter dat uit deze kleuterschool misschien toch een kleine Montessori-basisschool kan groeien. Want het verdwijnen van dit soort onderwijs zou als een wezenlijke verarming van de onder- Het terrein naast de Pedagogische Academie aan de President Kenne- dylaan waar de nieuwbouw van de Springplank moet komen. Architect Verhoeven heeft een waaiervormige school ontwikkeld met om het binnen plaatsje een gemeenschapsruimte. Ieder leslokaal zal naast een groenvoor ziening nog over een kleine eigen tuin beschikken. wijsmogelijkheden in Oegstgeest worden beschouwd, zo stelt de nota. Springplank De voorbereidingen voor de nieuwbouw van openbare lagere school De Springplank zijn in een vergevorderd stadium. Architect Jan Verhoeven uit Hoevelaken is, bij zijn inmid dels gereed liggend schetsontwerp, ervan uitgegaan dat het leven een theater is. Om hieraan gestalte te geven ontwierp hij een school, waarvan de klaslokalen in een waai ervorm om een binnenplaatsje, de gemeen schapsruimte, gegroepeerd zijn. Bovendien valt in het ontwerp de vorm van de zeshoeki ge klaslokalen op. Hoofd van de school Eeg- deman, die enkele vergelijkbare reeds be staande scholen heeft bezocht, is erg enthou siast over de sfeer die daardoor in de klaslo kalen ontstaat. Vooral de lichtval van boven door grote ruiten in de ongebruikelijke dakconstructie schijnt hieraan in grote mate bij te dragen. Momen teel wordt over het ontwerp met de inspectie van het lager onderwijs overleg gevoerd. De aanbiedingsnota stelt dat als dit overleg po sitief verloopt de architect zal worden ver zocht zo snel mogelijk het werk af te ronden. Hierna zal met aanbesteding en bouw van de school, die naast de Pedagogische Academie aan de President Kennedylaan moet verrij zen, direct een begin worden gemaakt. WASSENAAR - De Technische Diensten uit de Was- senaarse gemeenteraad heeft gisteravond enkele vraagtekens geplaats bij het voorstel van burgemeester en wethouders om voor een bedrag van ruim 2,5 miljoen gulden het vier hectare grote bunkercomplex in Rijks dorp van het rijk aan te kopen. "Wat doen we ermee?" zo luidde de vraag van enkele commissie leden. Die vraag had het college van B en W zich van tevoren ook al gesteld. Hun antwoord was: door het terrein te gebruiken voor "enige bebouwing" zou de villawijk Rijksdorp een plano logisch verantwoorde afsluiting kunnen krijgen. Maar dat vonden de commissiele den een te vaag antwoord. Nieuwzwaag vroeg enkele al ternatieven voor de bebouwing en exploitatie-opzet uit te wer ken. Greep stelde de vraag wat er met het terrein gaat gebeuren als de gemeente het niet koopt. Mevrouw Van der Veen vroeg of van Gedeputeerde Staten (het dagelijks bestuur van de pro vincie) toestemming kon wor den verwacht voor het wijzigen van de bestemming woning bouwgebied. voersbedrijf) vergunning te ge ven voor het bouwen van een bedrijfswoning en twee loodsen aan het "landelijke gedeelte" van de Oostdorperweg. Dit in afwijking van de bestemming die het terrein daar volgens het plan Landelijk Gebied heeft. Twee aanstaande buren van het bedrijf hebben tegen de bedoe ling van Van den Dool bezwaar gemaakt: de heren Briët en Westgeest. De eerste legde gis teravond de nadruk op een juri disch bezwaar, namelijk dat B en W willen afwijken van een bestemming die nog maar kort geleden voor het gebied werd vastgesteld (een agrarische be stemming) en op de overlast die zou kunnen ontstaan door de vrachtwagens van het bedrijf. Westgeest zei vooral bevreesd te zijn voor overlast door het ver branden van afval. Van den Dool zelf gaf gisteravond de verzekering dat het met het aan- en afrijden van de vracht wagens en de overlast wel mee zal vallen, want de wagens moe ten "op de weg blijven", wil het bedrijf rendabel zijn. De com missie beraadde zich achter ge sloten deuren verder over het advies aan B en W. Over kwestie energiebedrijf LEIDERDORP - "Oegstgeest heeft het recht niet iemand aan te wij zen als lid van het college van be heer van streekenergiebedrijf Rijnland. Dat is in strijd met na drukkelijk gemaakte afspraken hierover". Dit was de strekking van een motie die de gemeente raad van Leiderdorp gisteravond aannam als reactie op het gesprek tussen beide gemeentebesturen die middag. Bedoeling van dit gesprek was tot overeenstemming te komen over de vraag welke van beide ge meenten iemand zou mogen af vaardigen naar het college van beheer van het streekenergiebe drijf. Oegstgeest wilde wethou der Van Belle op deze plek be noemen gezien zijn ervaring met dit werk gedurende de afgelopen raadsperiode. Leiderdorp had wethouder Bezemer echter al als afgevaardigde naar het college van beheer aangewezen, omdat beide gemeenten eerder hadden afgesproken beurtelings in het college van beheer zitting te ne men en het nu de beurt was van Leiderdorp. In het gistermiddag gehouden ge sprek met het gemeentebestuur van Oegstgeest is Leiderdorp op dit standpunt blijven staan. Ook een compromisvoorstel van Oegstgeest om beide wethouders kandidaat te stellen voor een plaats in het college van beheer werd door Leiderdorp afgewe- LEIDEN - Op het Burchtcom plex zijn het afgelopen weekein de 250 glasruiten vernield. Een groot gedeelte daarvan (150) was al ingezet terwijl de rest tegen de kozijnen klaarstond om geplaatst te worden. De schade bedraagt 15.000 gulden. Ook in het weekend werd uit de nissenhut naast de Pieterskerk duizend kilo oud lood gestolen, met een waarde van duizend gul den. LEIDEN - Gisternacht om kwart voor vier kreeg de politie een tele fonische waarschuwing dat er geschotén werd op het Schut tersveld. Ter plaatse werd een 44- jarige kermisexploitant aange wezen als degene die geschoten zou hebben. In zijn buurt werd wel een lege huls aangetroffen, maar geen vuurwapen. De man is voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. Het bewijs dat hij geschoten zou hebben, kon echter niet worden geleverd, waarop hij weer i;- vrijgelaten. "De loco-burgemeester van Oegst geest, Thorn, was niet ongevoelig voor onze argumenten", aldus burgemeester Van der Have gis teravond in de raadsvergadering. "Al speet het Oegstgeest wel niet eerder te zijn gekomen om over leg te plegen." LEIDERDORP - De onroerend goed-belasting wordt in Leider dorp met vijf procent verhoogd. De hondenbelasting stijgt tot tien procent, wat neerkomt op een bedrag van 66 gulden per hond per jaar. Alle overige gemeente lijke belastingen gaan met drieë neenhalf procent omhoog. Dit besloot de gemeenteraad van Leiderdorp in zijn vergadering van gisteravond. Het voorstel van Scheffer (WD) alle belastingen, dus ook de on roerend goed-belasting en de hondenbelasting, met drieë neenhalf procent te verhogen werd met dertien tegen vier stemmen (alle van de VVD) ver worpen. Het marktgeld zal een extra verho ging ondergaan van bijna twintig procent. "We moeten de sociale functie van de weekmarkt niet als argument gebruiken om veel geld voor de markt te blijven uit geven", vond Hekkelman (CDA). "De markthandel is een bloeien de zaak. We moeten de hande laars die daar hun waren verko pen niet subsidiëren op een ma nier die oneerlijk is ten opzichte van de plaatselijke midden stand". 'Het is nooit de bedoeling geweest de weekmarkt te subsidiëren", bracht wethouder Bezemer de raadsleden in herinnering. "Als de kramen op het dorpsplein bij de hervormde kerk komen kun nen ze beter worden opgesteld en brengt het schoonmaken van de straat minder werk met zich mee. Dat de gemeente bereid is ge weest een groot deel van de on kosten van de markt voor zijn re kening te nemen is louter een welwillend gebaar geweest voor de startperiode."

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2