Unieke opvang van kinderen Bruggetje naar Zakennieuws VROUWEN IN EEN PLAATWERKERIJ? JA, DAT KAN BIJ SLOTBOOM! ^Kana mag Woningbouw Koppelstein wordt niet belemmerd „Gastouderproject" in Merenwijk Kroon stelt provincie in ongelijk LEIDEN - "Er bestaat nog vreselijk veel weerstand tegen moeders die hun kind willen 'uitbesteden' om te gaan werken, te studeren of zomaar eens ergens anders mee bezig te zijn dan met hun kind. Peuterspeelzalen zijn blijkbaar wel geaccepteerd, want de wachtlijsten daarvan zijn overvol". lussen moeder en gastmoeder in de opvang van kinderen van 0-12 jaar. "Hoe kun je je kind zomaar weg doen" wordt er soms gezegd als je het naar een gastmoeder brengt. Maar het kan juist heel goed zijn om dat op gezette tijden te doen. Moeder en kind komen dan veel beter, eerlijker tegenover elkaar te staan". Elkaar afwisselend verdedigen Minke Weggemans, Charlotte Driessen en Edith Duvekot het experiment op het gebied van kinderopvang dat nu geruime tijd - met succes - in de Meren wijk draait. De stichting Gastou derproject biedt werkende/stu derende moeders of ouders die de handen wel eens vrij willen heb ben de gelegenheid om hun kin deren onderdak te brengen. Via een systeem van vaste oppasa- dressen bemiddelt de stichting Plannen voor Vlietpark stap verder LEIDEN - De plannen voor het Vlietpark - het toekomstige re creatiegebied ten zuiden van Leiden - zijn een stap verder. Na eerdere aarzelingen schaarden enkele gemeenteraadscommis sies zich gisteren achter de grote lijnen van dit recreatieplan. De totstandkoming van het Vliet park is voorlopig overigens nog een onzekere zaak. De gemeente is voor de realisering in belang rijke mate afhankelijk van subsi die van het rijk (crm). Wethouder Waal (stadsontwikkeling) schatte de kans op subsidie gisteren ech ter "zeer wel aanwezig". De commissies ruimtelijke orde ning en recreatie namen gisteren een idee van PvdA-raadslid Meij er over binnen het Vlietpark in de Cronesteinsepolder nieuwe volkstuinen mogelijk te maken. Deze volkstuinen komen in de plaats van sportvelden, waaraan de behoefte niet meer zo groot is als eerder werd gedacht. Deze situering brengt een uitbrei ding van het aantal volkstuinen in Leiden sneller dichterbij. Bin nen het Vlietpark wilde de ge meente aanvankelijk een deel van de ,Oostvlietpolder bestem men als gebied voor nieuwe volkstuinen. De grond daar is echter nog geen eigendom en die in de Cronesteinsepolder wel. Bij de plannen voor het Vlietpark zal verder gekeken worden naar de mogelijkheden voor een ma nege en een milieuvriendelijke (biologisch-dynamische) boerde rij. Deze wensen kwamen vanuit i raadsleden "Klikken" "Gastouderproject" zoekt twee partijen bij elkaar van wie zij vermoeden dat het tussen hen zal "klikken". Na een uitvoerige kennismaking en na wederzijdse overeenstemming kunnen moe der en gastmoeder vervolgens af spraken gaan maken over hel tijdstip van de opvang. Afspraken, die door de stichting worden vastgelegd in een con tract. Dat kunnen (praktische) zaken zijn die met de opvoeding van het kind te maken hebben. Hoe laat het gaat slapen en of het al dan niet mag snoepen zijn daar voorbeelden van. Het tekenen van een contract: een zakelijk as pect dat op het eerste gezicht niet bij iets gevoelsmatigs als het 'aannemen' van een gastmoeder lijkt te horen. Edith, Charlotte en Minke hebben er echter gegron de redenen voor: "Het is een hele stap voor zowel moeder als gast moeder. Je ruilt tenslotte niet zomaar even een kind. Er mogen geen irritaties ontstaan over op voedkundige zaken. Je moet pre cies weten waar je aan toe bent met het kind van een ander. Wachtlijsten LEIDEN-Vola-geldleningen heeft gisteren in Leiden een nieuw rayon-kantoor in gebruik geno men. De opening van het pand aan het Pluimgras 23 in de Me renwijk werd verricht door de heer P.L, Hillen, directeur van de BV Financieringsmaatschappij Vola. Na de opening werd er een feestelijk open huis gehouden. Vola heeft op het ogenblik 24 rayonkantoren over het gehele land verspreid. Aan de Rembrandtstraat 18 is in plaats van de eerdere Kupido-bar het café "Nachtwacht" gevestigd. Aan de Nieuwe Beestenmarkt 26 is op de plaats van de vroegere winkel in dameskleding van mevr. J. Cóllewijn "Rotan Cen trum Hendriks BV" kleinhandel in kunstnijverheidsartikelen ge vestigd. Aan de Sint Aagtenstraat 28 is in de vroegere wijntapperij "Het Wijnvat" het café "De Hut van Ome Henne" gevestigd. Aan de Groenhovenstraat 19 is het advocaten-collectief van mr R.B.F. Hees, mr. D.S.C. Hes, mr. L.J.A. Sprenger en mr. E.S.C Schravers-Ten Velden geves tigd. O Aan de Herenstraat 31 is de an tiekwinkel van H. Slats geves tigd. De stichting levert niet alleen gastmoeders, ze onderhoudt ook contact met ouders en gastouders over het reilen en zeilen van de opvang. Het. project in de Merenwijk is uniek voor Nederland. De in het buitenland al vaker toegepaste kinderopvang-methode is juist in deze wijk van start gegaan omdat er nog geen kinderdagverblijven zijn Peuterspeelzalen zijn er wel, maar alle drie de zalen werken met een wachtlijst. Het experiment wordt gesubsi dieerd tot september volgend jaar. Daarna moet worden beke ken of dit soort kinderopvang een goed alternatief kan zijn voor de overvolle dagverblijven en peu terspeelzalen. De financiële vergoeding voor gastmoeders is ongeveer f 2,50 per uur. Geen echt salaris. Vol gens de coördinatrices is het dan ook alleen aantrekkelijk voor mensen die aan huis zijn gebon den en een goede motivatie heb ben om dit werk te doen. Dat kunnen moeders zijn, maar net zo goed vaders of vrouwen zonder kinderen. De stichting wil bewoners van de Merenwijk ook de mogelijkheid bieden "met gesloten beurs" aan oppas te komen. Twee moeders kunnen hun kinderen uitwisse len zonder daarvoor aan elkaar een vergoeding te vragen Halszaak De coördinatrices, die zitten te springen om vrijwilligers om het werk te begeleiden, vinden het een halszaak dat de subsidie niet toereikend is om er de vergoe dingen voor gastmoeders mee te betalen. Als dat wel ■w DEN HAAG/LEIDEN - De Stichting Leidse School voor m.e.a.o. heeft een lange strijd, met als inzet de bouw van een voetgan gersbruggetje naar de conciërgewoning aan de Kanaalweg 163, gewon nen. Met succes heeft de stichting het provinciaal veto over deze brug bij de Kroon aangevochten: de Kroon vindt dat het brug getje wel aangelegd mag worden. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland waren tegen de bouw van de voetgangersbrug gekant. Zij vreesden dat er een gevaarlij ke situatie zou ontstaan voor het fietsverkeer dat in twee richtin gen over het fietspad langs de Kanaalweg rijdt. Daarom hield het provinciaal bestuur vast aan zijn uitgangspunt dat er naar provinciale wegen (zoals de Ka naalweg) geen uitritten meer mo gen worden gemaakt. De con ciërge, die met zijn gezin in de dienstwoning aan de Kanaalweg woont, zou gebruik moeten ma ken van de toegang tol de m.e.a.o. aan de Lammenschansweg. Hetgeen voor de conciërge en zijn gezin een onplezierige aangele genheid zou zijn, want die toe gang ligt op 400 meter afstand van zijn woning; het schoolter rein is bovendien in de avond- en nachturen, in de weekeinden en in de schoolvakanties met een hek afgesloten. Ook vreesden Gedeputeerde Staten dat het bruggetje door scholieren en an deren gebruikt zou gaan worden, ondanks de mededeling van het schoolbestuur dat de conciërge - mede ter bewaking van het schoolgebouw - een waakhond bezit. De stichting kon er verder op wijzen dat de aanleg van het bruggetje in overeenstemming zou zijn met het gemeentelijk be stemmingsplan Leiden-Crone- steinse polder uit 1974. De Kroon heeft nu - na tweeëneen half jaar - de knoop doorgehakt: het bruggetje mag er komen, mits het niet breder gemaakt wordt dan anderhalve meter en de aan leg in overleg met Provinciale Waterstaat zal geschieden. Prijzen van foto-wedstrijd LEIDEN - De Leidenaor G. \V. M Gussenhoven (Oude Rijnis win naar geworden van de door de gemeente Leideii uitgeschreven fotowedstrijd over zwerfvuil. De heer Gussenhoven venoierf zijn eerste prijs met een foto van ver zameld vuil op een terrein in een renovatiegebied De foto illu streert het gebruik van het terrein als openbare stortplaats. De winnaar kreeg zijn prijs (enkele fotoboeken van Leiden) gisteren op het stadhuis uitgereikt door wethouder Verboom van milieu zaken. De tweede prijs ging naar de heer H. L. M. Snijders (Hoge Rijndijk) voor een foto van ver vuiling langs een gracht. De der de ^prijs ging naar de heer F Kooistra Satijnvlinder) voor een foto van vervuiling bij een bouw keet. Bij de uitreiking van de prijzen liet wethouder Verboom uitkomen dat de prijs in vertrouwde han den is gekomen. De heer Gussen> hoven is als binnenstadsbewoner regelmatig actief om de gemeente op ongewenste situaties van ver vuiling en verval in het Leidse centrum te wijzen. De prijswinnaars van de fotowed strijd kwamen naar voren uit een totaal van eenenvijftig inzen ders. Deze wedstrijd maakte deel uit van een gemeentelijk project over zwerfvuil. Alle foto's waren eerder te zien op een tentoonstel ling in het stadhuis. Deze tentoon stelling trok zo'n 2200 bezoekers. De opdracht voor de fotowedstrijd bestond uit het vastleggen van beeldenwaarop duidelijk de vervuilende werking van in het openbaar rondslingerende rom mel en afval was te zien. De in zendingen gaven volgens de beoordelende jury bij elkaar een beeld 'om toch wel even van te schrikken" den mensen met weinig inkom sten ook mee kunnen doen. Voor ouders die beiden werken is f2,50 per uur geen probleem, maar voor bijvoorbeeld studerende moeders weer wel". Tenslotte een gastmoeder aan het woord gelaten over haar ervaringen: "Het is écht werk, behoorlijk zwaar, zeker in combinatie met je eigen gezin. Maar je hebt tenmin ste weer een doel. Je weet dat er drie dagen per week een kind komt dat moet worden verzorgd. Je hebt er een dankbare taak bij. En meestal valt het minder zwaar dan bij je eigen kinderen omdat het kind 's avonds weer naar z'n eigen moeder teruggaat. Maar het grote voordeel is ook dat je met de moeder samen over het kind en zijn ontwikkeling kunt praten. Ze hoeft het niet helemaal meer alleen te doen". De stichting Gastouderprojekt is elke middag van half twee tot half vier bereikbaar op het adres Condorhorst l, telefoon 210430. MIEP DE GRAAFF Instrumentmakers LEIDEN - Aan de Leidse instru- mentmakersschool legden de volgende personen met succes het eindexamen af. Diploma Me- taal-A: E.J.Bik, J.G.Daniel J.W.M. v. Dorsselaer, H.W. Gus- sekloo, E.A.F. Haalebos, A.Kiel N.W.Roos, J.M.J.v.Schie. G.A.v.Velthuiijsen. Het diploma Metaal-B werd behaald door: H.Altink, P.Philippo en G.H.v Veen. Mej. Y.M.Th.Rijneveen slaagde als eerste vrouw in de ge- scheidenis van de Leidse In- strumentmakersschool voor het diploma Metaal-B. Het diploma Glas-A werd behaald door R.A.J.Chr. Cornelissen(met lof) en Glas-B door P.v.Biemen. LEIDEN - De dreigende vertraging voor de woningbouwplannen in de nieuwbouwgebieden Koppel stein en Boekhorst (Morskwar- tier) in Leiden is van de baan. De dreiging is weggevallen omdat de werkgroep milieubeheer zijn be zwaarschrift tegen het ontwerp- bestemmingsplan Haagse Schouw intrekt. De woning bouwplannen in Koppelstein en Boekhorst vallen onder dit be stemmingsplan. De werkgroep milieubeheer diende een bezwaarschrift in tegen de si tuering en beperkte omvang van de woningbouw in Koppelstein. De werkgroep wil een uitbrei ding van de plannen in de rich ting van de Haagse Schouwweg. Ook de ruimte vooreen eventueel zwembad wil men mede open houden voor woningbouw. Tussentijds overleg tussen de werkgroep milieubeheer en de bouwer in Koppelstein (stichting "Onder Eigen Dak") resulteerde in een oplossing, die gisteren werd overgenomen door de ge meentelijke raadscommissie voor de ruimtelijke ordening. De oplossing komt erop neer dat de werkgroep zijn bezwaarschrift intrekt onder de voorwaarde dat de gemeente binnen de plannen tegemoet komt aan de eisen voor meer woningbouw in Koppel stein. Dit kan door B en W de be voegdheid te geven het betrok ken gebied behalve voor zwem bad ook voor woondoeleinden te bestemmen. Deze opstelling van de werkgroep milieubeheer maakt voor de ge meente de weg vrij bij de provin cie toestemming tö vragen alvast (voordat het bestemmingsplan is goedgekeurd) met de woning bouw te beginnen. De provincie moet voor deze procedure spe ciaal toestemming verlenen. De ze toestemming is niet te verkrij gen als tegen een plan bezwaren zijn ingediend. Wij bij Slotboom geloven dat vrouwen dezelfde kwaliteiten hebben als mannen. Daarom willen wij de uitdaging aan. U ook? Als u een vrouw bent met durf, die wel eens wat anders wil dan een winkel- of kantoorbaan. Die bereid is in de produktiesfeerte werken. Schoon werk natuurlijk, dat weinig lichamelijke inspanningi vergt. In een lichte ruime werkplaats, en met een stel goede (veelal mannelijke) kollega's. Als u zo'n vrouw bent wordt het tijd eens te komen praten bij Slotboom, Plaatwerk. Oh ja, mannen zijn ook nog steeds welkom bij ons! Slotboom is een plaatwerkerij. Van vlakke staalplaten (tot 6 mm dik) maken wij komplete produkten en halffabrikaten. Dat doen we in een moderne nieuwe fabriek in het industrieterein 't Heen. Er werken bij Slotboom nu in totaal 130 mensen. Het is dus niet zo n reus van een bedrijf waar niemand elkaar meer kent. Ons werk is behoorlijk afwisselend. Zo maken wij bijvoorbeeld de brandstoftanks van de meeste merken vrachtauto's. Maar wij krijgen ook opdrachten van landbouwmachinefabrieken. meubelfabrieken, de visverwerkende industrie, fabrieken van centrale verwarmingsketels en vele andere industrieën We zoeken allereerst vaklui. Mensen die we niets meer hoeven te vertellen. Vooral instellers/persers, die geheel zelfstandig hun machines kunnen instellen en bedienen. C02 lassers en zelfstandig werkende plaatwerkers. Daarnaast hebben we plaats voor een aantal ongeschoolden, die wijzelf in het bedrijf voor het vak van hun keuze opleiden. Echt opleiden, want wie door onze mensen „onderhanden" wordt genomen mag zich na verloop van tijd zonder aarzelen vakman noemen. Uiteraard is opname in het leerlingstelsel van Smecoma of Bemetel mogelijk. Waarom zoeken wij al die mensen? Simpel? We doen ons werk goed. Daardoor krijgen we meer opdrachten En dus hebben mensen nodig. Waar kunt u op rekenen? Heel wat. De voornaamste punten volgen hier in telegramstijl. Arbeidsvoorwaarden volgens Groot Metaal C.A.O. Dat betekent bij ons al gauw een bruto salaris van f 1.784,- tot 1.860,- per 4 weken 1.933.- tot 2.015 - per maand) Een uitkering van 3% per jaar. Vakantietoeslag van 8%. maar nooit minder dan 1.868,- per jaar. Volledige reiskostenvergoeding. Een werkweek van 40 uur Vakantiè van 21 tot 25 werkdagen per jaar. afhankelijk van leeftijd en dienstverband Een uitstekende pensioenregeling; tot 70% van het laatstverdiende salaris bij 40 dienstjaren Het bedrijf betaalt 60% van de premie Mogelijkheid tot vervroegd uittreden bij 63-jarige leeftijd. Gratis koffie en bij overwerk een voortreffelijke ..warme hap Een piekfijne kantine Wekelijks schone werkkleding van het bedrijf (voor lassers extra kledinggeld). Een grote, schone kleed- en wasruimte. Een aktieve personeelsvereniging Na voorafgaande afspraak kunt u dagelijks aan het bedrijf terecht tot half vijf. Indien u dit wilt, verzorgen wi| een rondleiding door het bedrijf. U kunt vanzelfsprekend ook schriftelijk solliciteren of bellen voor een afspraak. Vraagt u dan naar de heer P Caspers Ons adres is: Slotboom plaatwerk. Ambachtsweg 6. Industrieterrein Heen. Katwijk aan Zee (Aan de Provincialeweg tussen Katwijk en Noordwijk). Ons telefoonnummer is 01718-29320 SLOTBOOM PLAATWERK

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11