„Achterlijke toestanden" in Liduina opgeheven" L eidse\ agenda Tehuis weer open na opknapbeurt en nieuwbouw FIETSEND KIND (8) GEDOOD NA ABRUPT OVERSTEKEN Apotheken Toenemende lust tot Zoeterwoude spoedig vijf woningen voor gehandicapten rijk investeren bij jonge (boeren-) bedrijven Schaatstraining Zoeterwoude Auto in brand MAANDAG 25 SEPTEMBER 19 WARMOND - De Stichting Dienstverlening Bejaarden Warmond heeft voorgoed afgerekend met de "achterlijke toestanden" die in het bejaardentehuis St. Liduina heer sten. Een gigantisch renovatie- en nieuwbouwplan, waarmee een bedrag van ruim 7 miljoen is gemoeid, is na tweeënhalf jaar voltooid. Afgelopen zaterdag, precies 48 jaar na de ingebruikname van Liduina, werd het complex heropend. i zondagsdienst det n Huize Liduina die door niethulpbehoevenden worden bewoond. De zelfstandige i alarmsysteem in noodgevallen hulp oproepen van het verzorgingsgedeelte. WASSENAAR - De 8-jarige T. Hummel uit Wassenaar is gister avond overleden op weg naar de Ursulakliniek, nadat hij even na zes uur was aangereden door een personenauto. Het jongetje reed op zijn fiets op de Van Duiven voordelaan en sloeg toen plotse ling voor de auto van de 36-jarige Wassenaarder G.J.A.v.d.S. naar links af de Van Cralingenlaan in. 's Middags gebeurde er in Wasse naar nog een verkeersongeluk waarbij een kind betrokken was. Het 6-jarige meisje K.B. werd om tien over één geschept door de auto van de 63-jarige Leidse me vrouw A.H.G. De vrouw reed op de Prinsenweg en het meisje kwam op haar fietsje aanzetten van rechts vanaf de Burchtlaan. Het kind liep bij de aanrijding ernstig hersenletsel op en moest naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd worden. Vanochtend was er nog geen verbetering in haar zorgelij ke toestand. In 1930 exploiteerde de Stichting Liduina het bejaardenhuis. Het huis was uitsluitend bestemd voor het katholieke volksdeel van Warmond. Warmonders van protestantse gezindte trokken naar het bejaardenhuis "De Schutse" in Sassenheim. Maar bij de overname door de Stichting Dienstverlening Bejaarden Warmond in 1974 werd besloten het bejaardentehuis voor de ge hele Warmondse bevolking open te stellen. Dat komt ondermeer tot uiting in de samenstelling van Middenstanders De Zoeterwoudse midden standsvereniging viert woensdag haar 60-jarig be staan. Dat gebeurt met de traditionele autorally en een diner-dansant voor leden, oud-leden en huisgenoten van de middenstanders. Prestatieloop De inmiddels traditioneel ge worden prestatieloop Was- senaar-Scheveningen wordt a.s. woensdagavond gehou den. Het traject gaat geheel langs het strand. Om half acht wordt gestart vanaf het strand aan de Wassenaarse slag. Er kunnen afstanden van 8, 4 en 2 kilometer wor den gelopen. Himalaya Op de eerste door 't Nut-Voor- schoten in samenwerking met de UW georganiseerde culturele ochtend vertelt der heer Bongers over de Hima laya expeditie 1976. Dat ge beurt woensdagochtend om 10 uur in gebouw "De Werf' in Voorscholen. Jaarvergadering De jaarvergadering van 't Nut- Voorschoten wordt diezelfde woensdag gehouden, om 20.15 uur eveneens in ge bouw "De Werf' Bazaar In het Sophiekehuis, het be jaardentehuis van de Her vormde Göneente Wasse naar aan dCTan Zuylen vari Nyeveltstraat wordt don derdag een bazaar gehouden. Onder meer is door de be jaarden zelf gemaakt hand werk te koop. De bazaar wordt gehouden van 10 tot 17 Rijnschuimers De Leiderdorpse carnavals vereniging heeft een nieuw bestuur gekozen. Voorzitster is nu mevrouw B. Spaarga ren. Overige bestuursleden: de heren J. Streefland (secre taris), B. van Beek (pen ningmeester), A. Paulidus, J. Eerden en A. van Oei. Jeugdraad De Wassenaarse Raad voor de Jeugd en Jongeren vergadert donderdagavond in raad huis "De Paauw" over de huisvestingsproblemen en de aanstelling van een vaste kracht in jongerencentrum "Time Out". De vergadering begint om 20 uur. Gemeentehuis Bij de bouw van een ander ge meentehuis, dat van Leider dorp, wordt morgen het hoogste punt bereikt. Dat be tekent kapfooi en pannebier voor de bouwers. Om 16 uur. Meditatie De Stichting Onderwijs in de Wetenschap der Creatieve Intelligentie organiseert morgenavond een lezing over het Transcendente Me ditatie-Programma. De le zing wordt gehouden in het Gemeente Centrum, Prinses MAarijkelaan 4 in Voorscho ten en begint om 20 uur. het bestuur, maar het bleek ook bij de openingsdienst die zater dagmorgen door pastoor Saulenn en dominee Den Tonkelaar werd geleid. Verzorgingsgedeelte Huize Liduina, dat gisteren door zeker 1000 belangstellenden werd bezocht, bestaat uit een ver zorgingsgedeelte en aanbouw- woningen die door niet-hulpbe- hoevenden worden bewoond. Het verzorgingstehuis bestaat op zijn beurt uit het gerenoveerde gebouw en een nieuwe vleugel. Het heeft een capaciteit van 55 eenpersoonskamers, 5 wooneen heden voor echtparen en een zie kenafdeling voor 3 personen. By de renovatie zij drie oude kamers samengevoegd tot een woon- slaapkamer. Echtparen hebben een gescheiden woon- en slaapkamer. Bovendien beschikt iedereen over een eigen keuken, badruimte en toilet. Vergeleken met de oude situatie waarbij het bejaardenhuis de be schikking had over 2 badkamers, is dat een forse verbetering. Voor het interne personeel zijn er 6 kamers met eigen badruimte. De belangstelling daarvoor is op dit moment niet erg groot. De meer derheid van de 25 personeelsle den geeft er de voorkeur aan om zelfstandig te wonen. Op de zol der, waar vroeger de armste be jaarden werden ondergebracht, is nu de bestuurskamer. Het stichtingsbestuur maakt gebruik van het oude meubilair van de raadszaal. Aan de voorkant van Liduina is een recreatiezaal bijgebouwd. Een noodzakelijke aanvulling voor de bejaarden, die wel veel discus siestof heeft opgeleverd. Met name werd gevreesd dat de voor gevel van Liduina teveel geweld zou worden aangedaan door de bouw van de recreatiezaal. Uit eindelijk is men daartoe toch overgegaan, vooral om het con tact met de rest van het dorp be ter mogelijk te maken. Naast de recreatiezaal is nog een winkeltje gevestigd. De 26 aanbouwwoningen hebben tijdens de renovatie van het ver zorgingsgedeelte onderdak ge boden aan de hulp-behoevende bejaarden. Enkele weken gele den zijn zy weer verhuisd naar het verzorgingstehuis. Twintig van de aanbouwwoningen zijn inmiddels verhuurd. Voor het merendeel worden woond door Warmonders r zijn ook enkele woningen ver huurd aan "buitenstaanders". By de toewijzing heeft de stichting er wel op gelet of deze "buiten staanders" een "sociale binding" hebben met Warmond. De aanbouwwoningen zijn be stemd voor zelfstandige bewo ning. Wel staan deze woningen via een alarmsysteem in verbin ding met het verzorgingstehuis zodat bij acute gevallen hulp kan worden geboden. In uitzonde ringsgevallen kunnen de bewo ners hun eten betrekken van de centrale keuken van het verzor gingstehuis. Trouwerijen Gedurende het komende jaar zul len zes van de aanbouwwoningen door het gemeentebestuur wor den gebruikt. In verband met de vernieuwing en uitbreiding van het gemeentehuis zal de gehele gemeentesecretarie eind decem ber naar Liduina verhuizen. De recreatiezaal die bij de aan bouwwoningen hoort, gaat dienst doen als raadszaal en ook de trouwerijen zullen daar ge houden worden. De avond-, nacht apotheken in de regio Leiden, wordt van 22 tot 29 sept., waargenomen door Apoi theek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, teil 120136; Apotheek Voorschoten, Leidt seweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525} Indien het na 1 uur 's avonds niet meen mogelijk is met openbaar vervoer naan de apotheek te komen kan men uitsluit tend voor spoedrecepten, van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WijkverplegingLe.denIn(o] kruis. Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider] dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teil 154500. 1 Voorschoten - Gezondheidscentrum, I v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noord wijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst I Telefonische hulpdienst, telefoon), 071-125202. .Voor allen die in moeilijkhe-i den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. enl-, wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. f 99 Michel van Velzen is blij met 'zijn' nieuwe woning. Modeshow voor huisvrouwen WASSENAAR - De Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen haalt morgen een modeshow in huis. De show, die wordt ver zorgd door de Wassenaarse firma Astrid Mode, begint om 10 uur 's ochtends in het NPB-gebouw aan de lange Kerkdam. Het is niet de enige activiteit die de huisvrouwen op hun programma hebben staan. De cursussen zijn ook weer begonnen: ikebana (Ja panse bloemsierkunst), het ma ken van zijden bloemen, een "keep-fit-cursus". een cursus huidverzorging, het maken van kralen sieraden, Spaans en En gels. De serie rondleidingen door het museum Boymans Rotterdam wordt vervolgd. Ook zijn drie rondleidingen georganiseert in het Mauritshuis in Den Haag. Achtereenvolgens zullen de on derwerpen aan de orde komen: "De symboliek in schijnbaar al ledaagse taferelen", "de ontwik keling van het landschap in de Nederlandse schilderkunst", en "architectuurschilders in de 17 e Joclelkampioene RIJNSBURG/OEGSTGEEST - Christine van der Linden uit Oegstgeest is tijdens de Oosten- rykweek die in de Voorhof in Rynsburg gehouden werd win nares geworden van de jodel- wedstrijd voor amateurs. ZOETERWOUDE - Na al ruim vijf maanden in zijn nieuwe huis te hebben gewoond opende Michel van Velzen zaterdag de woning officieel, samen met burgemeester Detmers. De officiële opening van de woning in de Zoeterwoudse nieuwbouwwijk Westeinde 2 gebeurde op het uitdrukkelijke verzoek van de eigenaar van het huis, woningbouwvereniging St. Willibrord en de bewoners, fa milie Van Velzen. De woning aan de weg genaamd Gans is name lijk de eerste aangepaste woning voor gehandicapten in Zoeter woude. Zoeterwoude is nu binnenkort vijf aangepaste woningen rijk. Twee zijn er nog in aanbouw in Hoge Rijndijk-oost. De familie Van Velzen is erg blij met de nieuwe woning. Jaren geleden is er nog sprake van geweest dat hun huis aan de Zwet- kade zou worden aangepast. De nu gekozen oplossing is hen echter liever. Geen benedenverdieping en dus ook geen trappen. Het huis strekt zich uit over een oppervlakte waar anders drie woningen zouden hebben gestaan. Deze drie woningen (eenper soonswoningen) zijn nu óp het huis van de familie Van Velzen geplaatst, elk uiteraard met een eigen ingang. De nieuwe woning is ook in andere opzichten volledig op bewoning door gehandi capten ingericht. Een aangepaste toilet en douche, drempels zijn achterwege gebleven, het huis is ruim van opzet met daarbij een grote tuin. "Toch zyn nog een aantal fouljes gemaakt", erkende de voorzitter van de woningbouwvereniging. Van Son, bij de opening van de nieuwe woning. Eén van de zaken waar volgens hem in het ver volg meer aandacht aan moet worden geschonken is, dat het overleg tussen de toekomstige bewoners en de andere betrokke nen al in een vroeger stadium moet plaatshebben. WASSENAAR - "Er is sprake van een toegenomen investeringslust bij jonge agrariërs, maar ook bij de jonge ondernemers in andere sectoren", zo vertelde de heer A.J.Th Dübbeld, directeur van de Rabo-bank Wassenaar op de jaarvergadering van deze instel ling waarmee tegelijkertijd het 75-jarige jubileum werd afgeslo ten. Dubbeld zei dit in een toelichting op de groei van de kredietverle ning die reeds in de loop van 1975 was begonnen en zich in 1977 duidelijk heeft voortgezet binhen de Rabo-bank. ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse IJsklup overweegt de mogelijkheid een schaatstrai ningsgroep op te richten voor jongens en meisjes'van 8 tot en met 12 jaar. De bedoeling is'één avond in de week van half zes tot zeven uur naar de Ton Menken ijshal in Leiden te gaan. De schaatscursus (ook voor degenen die nog niet kunnen schaatsen) duurt ongeveer 6 maanden van half oktober tot half april. Behal ve de lessen zullen ook wedstrij den worden gehouden. Belangstellenden kunnen zich op geven by A. Koeken, Miening 10 tel. 01715-1446. Eén kerkeraad Wassenaar-zuid WASSENAAR - De gemeenschap pelijke vergadering van de wijk- kerkeraad van de hervormde wijkgemeente "De Kieviet" en de kerkeraad van de gereformeerde kerk in Wassenaar-Zuid vinden het wenselijk dat er één kerke raad zal komen. Hierin zouden dan beleidszaken aan de orde moeten komen zoals beroe- pingswerk en de verhouding tot de respectieve kerkgenoot schappen. De ideeën gaan nu in de richting van één kerkeraad die zal worden verdeeld in twee werkgroepen, rond elk van de beide predikan ten. De gemeente zal worden verdeeld in 12 tot 14 secties. De indeling van de secties zal geo grafisch zijn. Voor de financiën die voorlopig ge scheiden zullen blijven zal een speciale studiecommissie wor den gevormd. Er zal verder in formatie worden verzameld van andere plaatsen, waar aan soort gelijke samenwerkingsregelin- gen al gestalte gegeven werd. LEIDEN - Geboren: Simon, zv J. van Duyn en W. J. Schaap; Jannes, zv A.C. Nieuwenhuijzen Kruseman en N.J.M. Smit; Manuel, zv A.J. Grootveld en J. van der Plas; Sonja L., dv J.van der Plas en C. Haverkamp; Marco D., zv W.F.D. van der Stel en G. van der Veen; Miriam, dv J.Guijarro en A.S. Quintela; Jochem P., zv W. Roest en E.A. Smit; Bas M., zv G.P. Spruijten- burg en J.H.J. Bakker; Yvette, dv A. Noort en A.H.M. Disseldorp; Danielle, dv P. Schuil en J.S. de Vries; Martine, dv A.H. Langeweg en F.H. Donker broek; Jerremy, zv K. Chaudron en H.A.T. Rijsbergen; Cornelia E., dvP.J. Verhoeven en A.J.M. Thomassen; Aijan, zv A. Ciereen C.B. Juffermans; Merel C., dv W.F. Eggink en C.W.E. Groen; Erik m zv D.W.Koopman en N. Broekhuijsen; Petra, dv P. van den Oever en E. Ravensbergen; Henricus A., zv M.C. Huige en C.C.M. van Hei voort; Remco, zv H. van der Kogel en P.J. Herks; Redouane, zv M. Filali en L A. Walidi Alaoui; Peter E., zv E P. Ehrmann en A.M. Bonga; Elisabeth M., dv D.J. van Vulpen en C.H. Hoe- deman; Brenda J.B. dv J.A. van der Bijl en J.H.M. de Vink. Overleden: D. van den Haak (1920); A. Taal (1931); E.M. Jansen (1898); J.L. Er werden naast de toegenomen investeringslust veel leningen verstrekt in verband met de aan koop van een eigen woning. De groei van de spaargelden ver toonde in 1977 een aanzienlijk gunstiger beeld an in de voor gaande jaren. De directeur memoreerde verder nog de krediétbeperkende maat regelen van de Nederlandsche Bank. Die maatregelen zullen de liquiditeitspositie van de bank gunstig, maar de resultaten on gunstig beïnvloeden, aldus Dub beld. Cijfermateriaal over de balans en de verlies- en winstrekening gaf te zien dat in de afgelopen perio de van tien jaren het balanstotaal per jaar gemiddeld met 17 is gestegen. Juist in de jubileum- maand juni 1978 werd een balans totaal van 75 miljoen gulden be reikt. De jongste uitbreiding van het dienstenpakket van de bank, de reisbemiddeling, had een bevre digend verloop, zo bleek op de jaarvergadering. De bank wil op dit terrein niet storend optreden, zo werd verteld, maar er wordt wel voldaan aan een behoefte die er bij de cliënten blijkt te bestaan. Ook op het gebied van de make laardij is de bank nu bezig, in Wassenaar. De vergadering keurde balans en verlies- en winstrekening goed en besloot de winst over '77 (186.575 gulden) toe te voegen aan de al gemene reserve, die daarmee de 2,5 miljoen zeer dicht genaderd Voorzitter Mr. R.M.J. Breukers werd herko zen als lid van het bestuur, mr. J.J. Bol als lid van de raad van toezicht. Aan het slot van de ver gadering deelde voorzitter Nell mee dat hijzelf en de heer Looije- stein (voorzitter van de raad van toezicht) de tijd gekomen achten hun functies neer te leggen. Om dat men het echter ongewenst vond dat beide organen tegelij kertijd hun voorzitter zouden verliezen is afgesproken dat het volgend jaar Looijenstein zal af treden als voorzitter van de raad van toezicht en dat Nell die func tie zal overnemen. Er zal dus op de volgende jaarvergadering een nieuwe voorzitter van het be stuur gekozen moeten worden. OEGSTGEEST - In Oegstgeest vloog in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Aert van Neslaan een daar geparkeerd staande DAF plotseling in brand. De brandweer had het vuur gauw onder controle. De brand is waar schijnlijk ontstaan door een smeulende sigarettenpeuk. van de Kreeke (1915); W. Egberts (1894), geh. gew met G. Luiten; J.M. Oüjerhoek (1907), geh met A.J. van Mil; J. Brouwer (1909); M. van Greu- ningen (1908); J. de Mooij (1912); S.M. Kuijvenhoven (1898), 'geh gew met H.W. Onderwater; M.W.M. Bekker (1885), geh gew met A. van den Berg; E.C.L. Maijer, geh met J.M.H. Hotze. Getrouwd: W.F. Boon en G. van Wan- rooij; P.G. Ruigrok en E.A.A. Tisseur; W.H.B. Koelewijn en C.J. Habraken; A.T.A. var den Berg en E.M. van Schie, E.H. de Jong en M.J. der Kinde ren; J. van der Linden en L.G. Ligt- voet; J.W. van der Voort en S.C.C. Er adus. Ondertrouwd: E. Ossewaarde en S.H. van Nie; F. Ouwerkerk en M.J.M. Godschalk; A. Frishert en A.W. Hols- wilder; P. Stouten en D.A. Schlundt Bodien; G. van Bladel en Y.C. Philip- po; J.D. Hogendoorn en E. Hobbij; M.A.E.M. Iskarous en M.M. Kervers; P.F. Kikkert en A.S. de Ruiter; J.W. van Eijgen en W. Sinteur; A.J. van Berge-Henegouwen en P. van Eg- mond; S. Mazzawi en J. Schuchard; E. van der Hoeven en M.S. de Zoete; H.A. Dirkse en J.S. Schuil; E.A.V. Bakker en M.A. van Eek van der Sluijs; P.J. Otgaar en J. Klein. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2aj- (voormalig marinecomplex), tel. 130775, j Geopend: dinsdag- en donderdagavond V- 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst 9 V Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor) hulpverleningen aan verongelukte kat-j ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht I bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden, j Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp], voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk i Bureau Maatschappelijk werk, Oudej Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin-1 nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.001 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin-! stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag' 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vr(j- dag van-12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van i'n nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Rutgershuis Papengracht 26. Spreekuren ma en 14-15 20-21 uur, wo. 9-10, do 19-20 i Tel. 126802. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- weepark 2, tel. 151068. Kontaktgroep LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 J aarabonnement f226,90 »se nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2