[Le/f/se agenda Druk seizoen voor de WRB Veertig jaar leven in de schaduw van Voorschotense Laurentiuskerk Eerste prijs voor Wilbert- drnmmers uit Oegstgeest bij Boskoops muziekfestival Burgerlijke stand Officier eist tbr voor verslaafde dief Jubilea bij 25-jarig Lodewij ks-kerkkoor MAANDAG 18 SEPTEMBER 1978 BOSKOOP - Ruim twintig ver enigingen uit alle delen van het land hebben zaterdag deelgenomen aan het elfde drumband- en majorettefes tival van de Boskoopse har monievereniging "Concor dia". Een festival dat dit keer samenvalt met het 75-jarig bestaan van de organiserende vereniging. Op het Raadhuisplein kreeg het publiek zaterdag een keur aan muziek en show "opge diend". De deelnemende drumbands kregen twee op drachten mee: het uitvoeren van een loopmars en het ten gehore brengen van een be staand werk. Aan de majoret tes de taak een optreden va n zes tot acht minuten te verzor gen. Bij het drumbandfestival wa ren het de "Wilbert-drum- mers" uit Oegstgeest, die bij de jeugd de eerste prijs en de wisselbeker in de wacht sleep- De Wilbert-drummers uit Oegstgeest die bij het drumbandfestival bij de jeugd met de eerste prijs gingen strijken. In de B-divisie ging de eerste prijs (en de wisselbeker) naar "Wilhelmina" uit Maasdam Tweede en derde werden hier "De Bazuin" uit De Meem en "St. Martinus" uit Warmond. Het Aarlanderveensc DS.S. eindigde op de vierde plaats. Naamgenoot "Concordia" uit Bergschenhoek was de onbe twiste topper van het drum bandfestival. Niet alleen werd de vereniging eerste in de A-divisie; ze sleepte boven dien de ere-prijs van de ge meente Boskoop in de wacht. Bij de majorettes was het "ON.S." uit Nieuwendijk dat in de jeugddivisie de hoogste ogen gooide, gevolgd door de "Eemzijde minirettes" uit Amersfoort (2) en het majoret tepeloton van het Dordrechts Phïlharmonisch orkest (3). In de B-divisie ging de eerste prijs naar de "Blue Angels" uit Utrecht. Het majorettepe loton van het Hazerswoudse jeugdcircus Capriole werd tweede. Een prestatie waar men in Hazerswoude erg ver heugd om was. De ere-prijs van de gemeente Boskoop ging naar "Helicon" uit Berkel Rodenrijs, dat in de A-klasse eerste werd. Tweede werd "ONS." uit Nieuwen dijk, gevolgd door "Wilhelmi na" uit Maasdam. Maandag LEIDERDORP-Geboren: RianneA.L., dv A.W. van Poelgeest en J.M.Jl Crama; Jan Willem S., zv J.F. Neuteboom en P. J. Zwikker (Leiden); Leon, zv J.P.L. Springer en G.C. Kruit (Leiden); Michel S., zvJ.N. Noordervliet en C.G. de Roo- de; Suzanne, dv G.W. 't Hooft en J.G. van Kesteren; (Leiden); Gilles A., zv A. van Sandwijk en A.S.C. Bunschoten (Lei den); Maurice M.. zv J.L. Pelmelay en M.S. van der Kaay (Leiden); Georgina, dv A. Hogsholm en F. Mongaya; (Oegst geest); Johannes J., zv J.G.M. Lubbe en W.H.M. Veen (Zoeterwoude); Christine A., dv C.J. de Witt en A. Timmer (Lei den); Merith W„ dv W.D. Peiger en M I. van der Gijp Barendregt (Leiden); Eve line M., dv WC. A van Straalen en B van Waard; Michel V., zv C.J. van Es en K.M. Merbis; Theodoras H.M., zv M. Golver- dingen en T.H.M. van der Heiden (Bent huizen); Marjolein M., dv J.G. van Til burg en M.P.G.T. Stroop; Raymond, zv J.P. de Bruin en M. Lemans (Leiden); Jolanda N.M., dv N.H.M. Remundt en E.L.J. Pfundt (Leiden). Overleden: I. Baart (56), geh. met C.J. van Haasteren (Leiden); W. Flanderhijn (89), geh. gew. met J.J. Kokkedee (Lei den); W.H. Philippo (78), geh. gew. met M. Hillebrand; F.J. van Egmond (89), geh. met E.J. van der Linden (Leiden); T.C. Verbeek (88), geh. gew. met J. Reu- mer (Leiden); A.B. van Toll (81), geh. gew. met C. Visser (Leiden); C. de Ridder (58); C. de Ruiter (62). geh met P. Glas bergen. Witte Poort kazerne. Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklo zen, di. van 10.30-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie; yoga; Nederlands, 19.30 uur; di. huisvrou wengroep, 9-11.15 uur. Ie Binnenvestgracht 33, universiteits raad, 19.30 uur. Pieterskerkstraat 11, thema-avond FNV vrouwen, 20 uur. Stadhuis, cie. algemene bestuurlijke aangelegenheden, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, raad, 19.15 Gemeentehuis Oegstgeest, cie. welzijns zorg bejaardenzorg, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. ruimte lijke ordening en openbare werken, 20 Apotheken Wassenaarse reddingsbrigade sloot strandjaar 1978 af Zoals de laatste jaren gebruikelijk is heeft de Wassenaarse Red dingsbrigade zaterdag met een feestelijke bijeenkomst voor le den en genodigden in de strand- post afscheid genomen van het strandseizoen 1978. Voorzitter W. R. van Velzen liet in een toespraak het afgelopen sei zoen de revue passeren. Het weer was over het algemeen slecht maar de brigade heeft deson danks een roerig seizoen achter de rug. Er deden zich, voor het 26e achtereenvolgende jaar, geen verdrinkingsgevallen voor. Wel werd een vijftal reddingen ver richt. Voorzitter Van Velzen wees er op, dat de aanwezigheid van de Wassenaarse Kustzeilvereniging de brigade relatief veel werk geeft. Hij kondigde aan dat het komende winterseizoen gebruikt zal worden om daarover nog eens overleg te plegen. De WRB had in het afgelopen sei zoen pech met een nieuwe red dingsboot, waarvan de motor niet optimaal werkte en ook met de terreinwagen voor de strandpa- trouilles. In de strandpost van de WRB werd in 188 gevallen eerste hulp verleend, minder dan in vo rige jaren, maar dat houdt ver band met het mindere aantal strandbezoekers. De brigade zo deelde de heer Van Velzen mee kampt met huisvestingsmoei lijkheden; de strandpost heeft zijn beste jaren gehad en er zal met het gemeentebestuur over leg worden gepleegd over een nieuw onderkomen. Namens het gemeentebestuur dankte wethouder H.^Dijkstal bestuur en leden van brigade voor de diensten, die zij ook dit Ds. Schoch naar Rijswijk ZOETERWOUDE - Ds. S. L. Schoch, hervormd predikant in Zoeterwoude. heeft het beroep uit de hervormde gemeente te Rijswijk (Zuid-Holland) aange nomen. Nog dit jaar hoopt hij uit Zoeterwoude, waar hij sinds 1970 werkzaam is, te vertrekken. In Rijswijk volgt ds. Schoch ds. C Dijckmeester op. ;r aan de Wassenaarse gemeenschap en aan alle strand bezoekers hebben bewezen door toezicht te houden op het strand- gebeuren en de zwemmers in zee. De gemeente Wassenaar ver strekt de brigade wel subsidies, maar dat geldt niet voor al die uren, die leden van de WRB vrij willig aan het strand dienst doen Zoals al vele jaren traditie is wer den alle aanwezigen bij de slui ting van het strandseizoen ge- tracteerd op scholletjes, met veel vakmanschap gebakken onder leiding van de oud-voorzitter, thans erevoorzitter M. Schrijver. Ook burgemeester mr. K. Staab kwam in de loop van de middag een kijkje nemen in de strand post. VOORSCHOTEN - Popmuziek, punk, jazz en solo's waren troef op de talentenjacht die zaterdagavond in de Lindenhoeve werd gehouden. In totaal negen deelnemers hadden de confrontatie met het honderden kop pen tellende publiek aangedurfd. Als eerste eindigde de Rijnsburgse groep "Spirit Licence". Ze kregen een opname in een muziekstudio aan geboden De jury, onder leiding van discjockey Alfred Lagarde, wees twee en drie respectievelijk het South West Trio uit Voorschoten en de Leiderdorpse groep Gargoyle aan. De aanmoedigingèprijs ging naar de 13-jarige Raymond Pieterse. De jongste deelneemster (zie foto) was de 11-jarige Leidse Jolanda Knol. VOORSCHOTEN/DEN HAAG - Eind deze maand zal de rechter beslissen of een 25-jarige schilder uit Voorschoten in de Emiliehoe- ve voor drugverslaafden wordt opgenomen of ter beschikking van de regering zal worden ge steld. De schilder, die aan drugs is ver slaafd, stond terecht wegens di verse inbraken en diefstallen in Voorschoten en wijde omgeving Zo had hij gouden en zilveren sie raden gestolen uit een woning aan de Veurseweg, en in een win kel aan de Haarlemmerstraat in Leiden een vrouw van haar tas beroofd. Bij een poging in te bre ken in een dokterswoning in Lei den werd hij door de buren be trapt. De schilder had al dertien op zijn naam staan. De reclassering en de verdediger van de schilder, mr. Tj. D. Scha per, gaven de voorkeur aan op name in de Emiliehoeve, waar mee ook de Voorschotenaar kon instemmen. Onder deze voorwaardelijke tér beschikking stelling die de officier van justitie nu wilde laten ingaan. Daarnaast eiste de officier vier maanden ge vangenisstraf met aftrek van de drie maanden voorarrest die de Voorschotenaar al had onder gaan. Rijnschuimers vergaderen LEIDERDORP - De Leiderdorpse carnavalsvereniging "De Ryns- chuimers" houdt donderdag in de kantine van de sporthal "Op Dreef' de eerste algemene leden vergadering. Tijdens de vergade ring zal een nieuw bestuur geko zen moeten worden want de he- ren Paulidus - Averdieclc en Jo- rissen stellen zich niet meer be schikbaar voor een bestuurs functie. Verder zullen tijdens de vergadering de statuten en het huishoudelijk reglement aan de leden ter goedkeuring worden voorgelegd. De vergadering be gint om 8 uurT LEIDEN - Het 25-jarig bestaan van het Lodewijks-kerkkoor stond gisterochtend centraal tijdens de. eucharistieviering in de met fraaie bloemstukken gesierde Lodewijkskerk. In deze feestelij ke concelebratie van pastoor Vreeburg, rector Plaat, pastoor Saers, pater Bertels, rector Van der Stap en twee diakens, sprak pastoor Vreeburg over de bete kenis van het koor binnen het grote gebeuren van de eucharis tie, met elke zondag als centraal thema "Zingt een nieuw lied" Binnen de hoogmis is het koor niet weg te denken. In het kort memo reerde hij de geschiedenis en bracht dank aan al diegenen die in de afgelopen 25 jaar bijgedra gen hebben aan het voortbestaan WARMOND - In een slooppand aan de Warmundastraat heeft gis teravond een felle brand gewoed. Het pand dat bestemd is voor re novatie brandde geheel uit. In het pand werden enkele lege jerry cans teruggevonden waardoor men aanneemt dat er van brand stichting sprake is. De brandweer had het vuur vrij snel onder con trole. van het koor. Dankbaar toonde pastoor Vreeburg zich voor het geschenk, een kerkraam dat in middels is geplaatst, waarin on der meer de jaartallen 1953-1978 zullen herinneren aan het koor jubileum. Tijdens de viering bracht het koor onder leiding van organisatie Jan van der Meer onder meer Grego riaanse gezangen ten gehore. Verder zorgde het koor voor fraaie vertolkingen van de Missa Brevis in G K.V. 140 van Mozart en eep Ave Maria van Tomaso da Vittoria. In hartelijke bewoordingen bracht pastoor Vreeburg daarna hulde aan- vijf jubilarissen, de heren H. Prins en B. F. Kemper, die beiden sinds de oprichting aan het koor zijn verbonden en vervolgens aan de dames H. A. van den Berg- Huibers, A. Meyer-Hoogeveen, M. Wilmer-Eikenbroek en M. v. Woerkom-Van Zijp die 12J/2 jaar hun artistieke bijdragen aan het koor hebben geleverd. Na de dienst volgde een receptie in het St. Antonius-clubhuis, die door velen werd bezocht, en een ge meenschappelijke lunch. BEP RIJNDERS k Van links naar rechts: de dames Meyer-Hoogeveen, Van den Berg-Huibers, de heren H. Prins, en B.F. Kemper, en de dames M. Wilmer-Eikenbroek en M. van Woerkom-van Zijp. Zij werden in het Antonius-clubhuis gehul digd: de heren met hun 25-jarig jubileum en de dames omdat zij allen 12ll2 jaar aan het Lodewijkskoor zijn verbonden. VOORSCHOTEN - Jan en Lijna van der Bijl zijn deze maand veer tig jaar de beheerders van het R.K. Bondsgebouw aan de Leid- seweg. Veertig jaar leven in de schaduw van de St. Laurentius- kerk betekent de spil zijn van het buitenkerkelijk leven via de ver huur van zalen in het gebouwen complex. In de eerste twintig jaar van hun beheerdersschap was het Bonds gebouw met het inmiddels afge broken gebouw voor Christelijke Belangen de enige plaats waar honderden mensen - buiten een kerkgebouw - konden samen komen. Verder zorgden zij voor rouw- en trouwtafels na de kerk dienst. Ze zijn er niet rijk van ge worden. Het was pezen voor ie dere cent. Jan en Lijna begonnen in 1938. De voorkamer van hun huis was een winkeltje voor religieuze artike len, kruidenierswaren en snoep voor één cent. Vooral de jeugd wist het winkeltje te vinden. Lij na van der Bijl: "Op zondag liep ik Wel honderdmaal naar de win- Jan en Lijna van der Bijl, beheerders van Bondsgebouw jubileren kei, verkocht dan voor honderd centen snoep en verdiende daar aan dertig centen. Aan hun werk kwam gedeeltelijk een einde bij de mobilisatie in 1939. Nederlandse militairen werden in het zalencomplex ge legerd, daarna kwamen de Duitse soldaten en tenslotte de zusters Dominicanessen van Huize Bij dorp. In de oorlog had een Voor schotense verzetsgroep zijn hoofdkwartier in en rondom de Laurentiuskerk. Kort voor. het einde van de oorlog werd deze groep verraden en met uitzonde ring van de commandant werden allen ter dood gebracht door de Duitse bezetters. Jan en Lijna hadden drie gedeserteerde Duit se soldaten in huis, waarvan er ook een werd doodgeschoten. Lijna kan nog steeds de angst niet vergeten en in haar plakboek over "veertig jaar Bondsgebouw en huwelijk" zitten de foto's van de jongens, die het einde van de oorlog niet meer mee mochten maken. Hel eerste jaar na de oorlog werd het Bondsgebouw "bestormd" door iedere vereniging. Iedere avond was er wel een uityoering of een vergadering van een of an dere vereniging. De koffie was nog niet best, maar met liefde ge zet. De "namaak-gevulde-koe- ken" kregen al gauw de naam "steunzolen" en er werd meer mee gesmeten dan van gegeten. "Een fijne tijd, maar er moest hard gewerkt worden. Soms moest er bemiddelend opgetre den worden, omdat de verschil lende programma's in de zalen elkaar niet konden verdragen. Het gebeurde nogal eens dat een lezing in het Mariazaaltje, ge stoord werd door de verkenners in de tussenzaal, die weer moeite hadden om boven de muziek in de grote zaal op te tornen, terwijl er vanuit de Jozefzaal geklaagde werd over een slecht brandende kachel. Zes kachels aanmaken iedere dag, allicht dat er wel een eentje niet goed wilde branden" De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 12-22 sept., door Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Beker, Kempe- naerstraat lb, Oegstgeest. tel. 153274. Indien het na 11 uur s avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men, uitsluitend voor spoedre- cepten, van een taxi, tel. 122444, ge bruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkrais, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkrais, Lijtweg 7,"tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan. tel. 4641. Voorhout - zr. A. Vriend, Hooge Wei 203 Sassenheim, tel. 02522- 12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooraren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: dinsdag- en donderdagavond Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. De tijden op kerkelijk gebied zijn na de oorlog drastisch veranderd. Nog in 1952 kregen zij in het openbaar een berisping omdat tijdens de Vasten gevulde koe ken werden verkocht! In 1958 was er een vormingsactie in de parochie. Paters kwamen om per wijk ieder te wijzen op de hemel en de hel. Het Bondsgebouw werd tijdelijk kerk. Ieder moest een hele week deelnemen aan di verse oefeningen en natuurlijk moest er gebiecht worden. Dat heeft Lijn vertikt. De biechtstoel was namelijk in haar buffet en biechten tussen de potten en pannen ging haar te ver. De beheerders van de Laurentius- parochie hebben het nu wat ge makkelijker. Er zijn meer ge bouwen en bovendien moet de grote zaal veel gebruikt worden voor kerkelijke aangelegenhe den. Zondag 24 september is er speciaal voor Jan en Lijna van der Bijl mis in de Laurentiuskerk en na afloop is iedereen welkom om de jubilerende beheerders te feliciteren. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad E.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement Per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2