V. d. Laan pakt titel Schakers Philidor genadig voor reserves: 7 ¥2 -2 KORTSJNOI: SCHRIFTELIJK REMISE-BOD Zijl/LGB: herkansing P/Leiden tweede plaats Promotie-kans Holland-dames Plaat ook in EC; Lende ligt eruit... Concurrentie komt tekort LEYESTONE VESTIGT NIEUW WERELDRECORD MAANDAG 18 SEPTEMBER 1978 Beide LSG-teams winnen; Voorschoten met vier invallers mist net de boot LEIDEN - De eerste stap naar pro longatie van de landstitel heeft het hoofdklasseteam van V/Rot terdam al weer gezet. Het liep in de zaterdag gespeelde eerste schaakronde debutant Eindho ven met V/a-l'/a onder de voet. Slechts Moonen, Bosscher en Frans Cuijpers slaagden erin om respectievelijk Euwe., Van der Vliet en Westerveld een remise af te snoepen, terwijl Veuge in zijn hangpartij tegen Böhm slechts op een puntendeling mag hopen. Verrassend was toch wel het verlies (3Va—6V2) van Charlois/Europoort tegen BSG. Bij de Bussumse ploeg gaf de teruggekeerde Hans Bouwmeester het goede voor beeld door Cor van Wijgerden te verslaan. Het Haagse DD kwam tegen D/Wa- tergraafsmeer niet verder dan zes remises: 3-7. Het Amsterdamse tiental heeft nogal wat aderveria- tingen ondergaan. Zo stapten in de loop van 1977 Zuidema en Ton Timman al op en terwijl nu ook Jaap Vogel en Frans Borm hun club lieten voor wat het is. De beiden laatsten vertrokken naar Breda om daar een nietig onder- bondsclubje "De Variant" in drie jaar tijds naar de eerste klasse KNSB te tillen. Bij dit duo voeg den zich nog Ellis de Graaf, de "aanhang" van Vogel en negende op de Nederlandse dameslijst en John van Baarle, wiens plaats bij V/Rotterdam nu door John van der Wiel is overgenomen. Het uit de hoofdklasse geduikelde Philidor I/Leiden won in klasse I B zoals verwacht royaal van het eigen tweede: 7 Va—2 V2. Lange tijd heeft er zelfs 10-0 in ge zeten. Theo Piket was na een schijnoffer tegen Van den Bosch superieur op de zwarte velden: 1-0. Walter, te elfder ure inval lend in het tweede, slaagde er te gen Rinie Kuyf wel in zijn tijd- sachterstand goed te maken, maar de ontwikkelingsachter stand op het bord werd hem fa taal: 2-0. Martin Voorn offerde twee pionnen voor sterk aanvals- spel. De verdediger, Binnendijk, maakte het eerste foutje, gevolgd doorihet verkwanselen van zijn dame: 3-0. Ad van den Berg zette Kohlbeck onder druk. tot veler verrassing kwam die laatste ondanks hevige tijdnood tot een beterstaand lo- reneindspel, dat echter remise werd gegeven: 3Va-'k Okkes rol de met een vernietigende aanval Barkema op: 4 '/a-1/*. Van Halde ren wa,s met een stuk meer tegen Jeroen Selier, wiens vlag op val len stond, bezig voor ö'/s-'/a te zorgen, toen hij pardoes zijn da me cadeau gaf: é'/a-l'/a. Arie de Ru verschalkte Leo Barendse in wederzijdse tijdnood: 4,/2-2'/a. Peter Gelpke, Joop Piket en Henk van Maaren bepaalden ten slotte de eindstand op 7 V2—2'/a door winst op achtereenvolgens Vergeer, Jongsma en Van Loon. In dezelfde klasse startte LSGI met een 3ll2-6lk zege op Maastricht I. Pas tegen de tijdnood fase begon zich het Leidse overwicht af te tekenen. Het begin was nogal vreedzaam. Sikkel en Verburg speelden positionele remises te gen ex-Philidorman Jan van Reek en Nelissen. Van der Born won een pion, maar het vijande lijke loperpaar was toch vol doende voor VI2-VI2. Na een pio noffer liep Kuypers Kees van de Meer zonder pardon onder de voet: 1 '/a—2'/2. Dobbelaar stond in het begin beter, maar later moest hij nog voor remise vechten: 2-3. Erwich bleef gewoon met zijn pionnen doorlopen tot de vijan delijke koning van het bord ge drukt was: 2-4. Tolenaar sleepte nog net remise uit het vuur, ter wijl Bosch zijn openingsvoordeel totaal vergooide: 3'/2-4'/2. De nonchalante spelende oud LSG- er Poelstra, werd door Konings pardoes mat gezet: 3 '/2—ö'/a. Heemskerk zat geheel in de tang, maar de tijdnoodfase bracht de ommekeer 3'/2-6'/2. Voorschoten I heeft in klasse IÏ C bij Het Witte Paard/Sas van Gent maar net de boot gemist 5'/2-4'/2 verlies. Als bedacht wordt, dat de Voorschotenaren vier van de vijf topspelers, Huyzer, Bongers, Thieme en Wouters misten, wordt het duidelijk, dat de Zeeuwen onder cle Belgen de gradatiekandidaat De beide broers Reinier en Joop Thierry tekenden vooor twee vrij snelle remises. Both werd lang zaam van het bord gedrukt, ter wijl Brouwer zich een gelijke stelling liet ontfutselen: 3-1. Bert van Dijken deed het fraai: een dameoffer, gevolgd door mat met het loperpaar. Het werd echter 4-2, toen Sluiter in betere stelling een toren weggaf. Dit betekende het keerpunt in de match, want wel maakte Schuckink Kool nog remise, maar Steenlage zag in tijdnood zijn stelling totaal in el kaar klappen: 5I/2-2'/2. Houwe- ling (pluspion) en Wise (subtiel toreneindspel) verkleinden ten slotte nog tot 5'/2—41/2. LSG II in klasse II C: vorig jaar in het begin niets en toen alles, en nu gelijk in de eerste ronde een stunt bij Charlois/Europoort II: 4-6 winst voor de Leidse scha kers. Een snelle remise van Smout werd gevolgd door een "oproliertje" van Brunia: '/2—1V2. Met degelijk spel won Van der Drift een handjevol pionnen; genoeg voor V2—2V2. Het werd echter weer ge lijk (2>/2-2>/2), toen Egberts het slachtoffer werd van een combi natie van Coen Stehouwer en Geetsma met een verkeerd plan de mist inging. Van Schaik zorgde in een partij met wisselende kansen voor 2'/2-3I/2. Mieremet won met een combina tie de dame tegen de toren: 2'/2-41/ 2. Toen pols even later met zijn vrijpion doorliep, was de strijd gestreden: 2'/2-5'/2. Bakker kon door de stelling te bevriezen ex- Philidorspeler Visser nog tot re mise dwingen, maar Wiebes kon zijn stukverlies niet meer goed maken: 4-6. HELMOND - Wil van der Laan is de nieuwe kampioen van Nederland in de zijspanklasse. Samen met zijn bakkenist Jaap van Vliet zegevierde de Ter Aarse motorcrsosser in de finale in Helmond tweemaal, daarmee zijn klasse nog eens nadrukkelijk onderstrepend. Cor den Biggelaar en Cor van der Bijl moesten de strijdbijl al vroeg begraven, toen zij in de eerste manche door een lekke band ge veld werden. De pechvolle Den Biggelaar, de enige rivaal van Van der Laan, gaf ook in de twee de manche met pech (haperende benzineleiding) op, maar dat was toen al niet meer van belang. De winst in de eerste rondgang bete kende voor Van der Laan al een prolongatie van zijn vorig jaar felbegeerde HL- De geringe kans die Den Biggelaar nog had om zijn achterstand in het klassement goed te maken, verdedigde hij door in de eerste manche aan kop van startte gaan. Drie ronden bleef hij uit de greep van de regerende kampioen Toen Van der Laan vanuit de derde positie oprukte en hem na derde, werd het met spanning te gemoet geziene duel tussen de twee voortijdig beëindigd door een leeglopende voorband. Van der Laan passeerde en ging on- MOTORSPORT - De Amerikaanse motorcoureur Avram Guldolski is zaterdag tijdens de training voor de Grote Prijs van Canada in de 750 cc klasse verongelukt. De 31-jarige Guldolski en de Belg Didier Deradrigues konden de Amerikaan Steve Baker niet ontwijken, toen deze een stuur fout in een bocht maakte. Enkele minuten na de botsing tussen de drie motoren overleed Guldolski. bedreigd op zijn tweede kam- pioenschap af. Een zeer verdiende titel overigens Van de twaalf meetellende man ches schreef Van der Laan er ze ven op zijn naam. Met name in de laatste kampioenswedstrijden stak hij in een ongenaakbare vorm. Hij: "In het begin van het seizoen zag het er niet naar uit dat het nog zover zou komen. Toen had ik wat pech met de machine, maar de laatste maanden heeft die zich goed gehouden" Van der Laan en Den Biggelaar zijn de voornaamste exponenten van de Nederlandse zijspanklasse. De rest van het deelnemersveld speelt een ondergeschiktre rol De pechfactor, waardoor Den Biggelaar zich ook dit jaar goed benadeeld voelt, beslist derhalve mee in de verdeling van de prij zen. De Madese coureur was flink teleurgesteld. "Domme pech, zo'n lekke band. Het zit me niet mee. Ilt ben nu a tweede geworden en had kampioen willen worden. Zo langzamerhand gaat de fut er wel uit", reageerde Den Biggelaar De vice-kampioen uitte voorts kri tiek op de geselecteerde circuits voor de kampioenswedstrijden "Ik vind de circuits te langzaam Als je goed motorsport wilt laten zien moet het toch ook snel kun nen gaan. Op zo'n baan als van- Wil van der Laan (rechts): "Ik heb er hard voor moeten vechten" hoede terugkomen. Dat dat ook lukte, geeft natuurlijk een gewel dige bevrediging" Van der Laan en Van Vliet danken hun succes deels ook aan een be ter uithoudingsvermogn en goé de wedstrijdmentaliteit. Uit een verloren positie waren zij in staat terug te komen. Den Biggelaar beaamt dat, ook al is het verschil met hem geringer geworden. "Vorig jaar was Wil duidelijk sterker, nu zitten we dichter bij elkaar. Maar ja, dat kan ik wel zeggen. Wil wint en dan is hij ook nu de sterkste" Het illustratiemateriaal ontbrak gisteren. Ook in de tweede man che bleef de confrontatie uit, hoewel beide rijders de gedeva lueerde rit nog enige glans pro beerden te geven. Deze keer maakte de als vierde gestarte Den Biggelaar jacht op Van der Laan, die Balkens enige ronden voor zich wist. Maar ook nu weer. viel daag krijg je geen snelheid. Alle maal kuilen en dan kun je gaan beulen, met als gevolg dat alles kapot gaat. De KNMV zal daar wat aan moeten doen" Van der Laan deelt die mening niet "Op welk circuit je ook rijdt, langzaam of snel, je moet er alle maal over heen. Dus het kan nooit zijn dat er iemand bena deeld wordt. Mij maakt het in ie der geval niet uit." De Ter Aarder was overigens erg blij met zijn kampioenschap. "Ik heb er harder voor moeten rijden dan vorig jaar. Toen had ik vaak kop-start, nu moest ik steeds vanuit een positie in de achter- SODERTALJE - Parker/L is als tweede geëindigd in het jubileumtoernpoi van de Zweedse kampioen Sö- dertalje BBK. De eindzege ging naar Pantterit uit Finland, dat ongeslagen bleef. slecht toernooi. Coach Blom wilde niet al zijn troeven uitspelen voor de ogen van Euro pa Cup tegenstander SBBK en daar het door de Ne derlandse bondscoach Tomquinn geleide SBBK hetzelfde deed kreeg Panterrit de toernooizege als het ware in de schoot geworpen De Finnen startten het toernooi, zaterdagmiddag, te gen Leiden. De Finse Amerikaan Russell Colman werd een obsessie voor de Leidenaars. Zijn 42 pun ten vormden de basis voor de zege van Panterrit (83-94). Mitchel Plaat was de beste Nederlandse schutter met 30 punten. Ook tegen de Finse kampioen Torpan-Pojat hadden de Leidenaars het aanvankelijk moeilijk. Opnieuw kwam Parker achter (8-16), maar Mitchel Plaat wist zijn ploeg weer in het rechte spoor te krijgen. Bij rust was de stand 53-41, vooral dankzij goed spel van Ha- gens en Joost Cornelissens. Via topscorer Plaat (23 punten) en Collins (22 punten) werd het uiteindelijk 101-92 voor Parker. Gistermiddag had Pantterit zijn eerste plaats veilig ge steld door winst op SBBK (84-79) en ToPo-Helsinki, dat eindigde in 119-106. Het duel tussen Leiden en de Zweedse kampioen was toen alleen nog maar aardig met het oog op de komende Europa Cup ontmoeting. De Leidenaars zegevierden uiteindelijk met 113-94, zelfs zonder Kip, Lende en Woudstra. Collins nam de meeste treffers voor zijn rekening (32 punten) Bruinsma was met 20 punten goede tweede. LEIDEN - De finales van de lande lijke atletiekcompetitie hebben de Leidse club gisteren niet ge bracht wat ze er ongetwijfeld van hadden gehoopt. De dames en heren van De Bataven, uitko mend in de tweede klasse-finale in Groningen, boekten wel hoge scores maar slaagden er toch niet in een promotieplaats te bemach tigen. De dames van de AV Hol land die voor de vierde klasse-fi nale naar Amstelveen togen draaiden niet overtuigend (ze vende plaats) maar de kans dat zij volgend jaar een klasse hoger zullen uitkomen is zeer groot omdat de competitieleiding vour de wedstrijd liet weten dat vol gend jaar de derde klasse van twaalf naar achttien clubs zal worden uitgebreid. Het voorstel van de competitielei ding zal echter wel in december dóór het 'parlement' van de Atle tiek Unie (de zogenaamde Unie raad) moeten worden bekrach tigd. Bataven De Bataven-heren scoorden op de Groninger kunststofbaan meer punten dan zi j ooit eerder hadden gedaan (15.789) maar de teams van Nijmegen. AAC 2 en Zaan land bleken toch sterker. Bij de Leidenaars het bekende beeld: een sterke bezetting op de loop nummers maar veel puntenver lies op de technische nummers. Bij het springen waren alleen de prestaties van Rob Rijskamp 1.85 hoog) en Theo Brusche (3.60 polshoog) van goed niveau ter wijl bii het werpen Gerrit Ver- DEN HAAG - De gehandicapte atleet Johan Levestone heeft bij wedstrij den, georganiseerd door de Haagse vereniging Olympia '48, op het on derdeel speerwerpen een nieuw wereldrecord gevestigd. Hij wierp de speer naar een afstand van 21.57 meter, wat een verbetering inhield van het bestaande record, dat in handen was van de Oostenrijker Jagers, van maar liefst zestig centimeter. Tijdens diezelfde wedstrijden kwam de Leidse rolstoelatleet Andre Moe dig eveneens tot goede prestaties. Weliswaar werd hij op de 100 meter achter Lodder (24.6) tweede in een tijd van 25 seconden, maar op de 400 en 1500 meter wist Moedig beslag te leggen op de leidersprijzen. De 400 meter won de Leidenaar vóór Lodder (1.42.3) in een tijd van 1.42.1 en de 1500 meter werd door hem afgedaan in 6.56.2. Goesems volgde op dat laatste onderdeel op eerbiedige afstand. Hij had een tijd van 7.14.7 nodig. .snelle 100 meter. does niet slecht voor de dag kwam: met de kogel 11.90 m en met de discus 37.14 m. Koën Gijsbers was gisteren gewel dig op dreef met een 400m in 47.2 sec, een 100m in 11.2 sec en een groot aandeel in de 42.8 sec van de 4 x 100m ploeg verder be staande uit Theo B.-use-he. Rob Rijskamp en Gerrit Verdoes. Wybo Lelieveld won voorts de 1500m in 3.52.8 en Bram Wasse naar de 5000m in 14 10.7. Andere g'oede loopprestaties: Rob Rijs kamp 110m horden in 15.9 sec. Ton van Velzen 400m in 51.2, Pe ter Wezel 1500m in 4.00.4 en Cle mens van Rooden 5000m in 15.55.7. Ook de Bataven-dames belandden op de vierde plaats met een goed puntentotaal van 10.465. AV'55, Argo en Lycurgus bleken te sterk voor de Leidse dames die in Asti Oskam een sterke troef hadden want zij liep de 800m in 2.16.6 en de 100m horden 16.7 sec. Ook de prestaties van Tineke de Groot, van een rugblessure hersteld, mochten er zijn: hoog 1.55 en ver 5.22m. Bij het werpen telden de verrichtingen van Trees Struive (kogel 9.7lm) en van Ria van Dijk (speer 31.04m) flink aan. Marian van Schie liep een sterke 8OO111 in 2.19.6 terwijl het 4x100m kwartet Anne Politiek, Tina Buntsma, Asti Oskam en Jeanet Hendriks tot een snelle tijd van 50.7 sec- kwam. Holland De AV-Holland atletes wisten voor de wedstrijd dat een plaats bij de eerste acht ploegen (van de twaalf) waarschijnlijk voldoende zou zijn voor promotie. Gezien de prestaties het afgelopen seizoen leek zo'n promotie-plaats voor het grijpen maar de Leidse dames hebben er toch nog hard voor moeten vechten. Twee nummers voor het einde stonden zij zelfs nog op een tiende plaats. Een goede speerworp van Julia Tol (30.92m) en een behoorlijke 52.6 sec op de 4 x iOOm estafette door het viertal Barrv van Haarlem, Hester de Boo, Joske Boom en Jelina van de Meer krikte de ploeg weer op naar de zevende plaats met een eindtotaal van 5510 punten. De prestaties van de Holland-da mes waren gisteren gezien de weersomstandigheden (koude, vlagerige wind) over het alge meen niet slecht maar een uit schieter omhoog ontbrak. Wel was er een flinke tegenvaller bij het hoogspringen waarop Jelina van de Meer, die eerst een goede vertesprong van 5.07m had laten opmeten, het volledig liet afwe ten met slechts 1.30m. Op de loopnummers kwam Joske Boom snel uit de voeten op de 100m (12.8 sec), daarbij gesteund dooreen rugwind, terwijl Marion Komdeur de 800m aflegde in 2.27.0. Mies Kuipers wierp 27.92m met de discus en Annelies Deyn stootte de kogel naar 8.70m. De dam es ploeg van Daventria uit Deventer haalde de vierde klas se-titel binnen. MUNCHEN - Mitchel Plaat mag ook in de Europa Cup-wed- strijden voor Parker/Leiden spelen. De FIBA heeft dat in München bevestigd tegenover Frans van Egmond. Jeff Len de zal cle Leidse basketbal- ploeg echter moeten verlaten. Tot deze, vooral voor Lende, dramatische beslissing kwam de leiding van PiLeiden het afgelopen weekeinde in Zwe den. Tijdens zijn verblijf in München ontving Frans van Egmond een telexbericht van de Nederlandse ambassade in Washington dat aan alle hoop en onzekerheid een abrupt einde maakte. Alle eerdere veronderstellingen dat Lende aanspraak kon maken op de Nederlandse nationaliteit bleken ongegrond te zijn. Lende blijft Amerikaan. Met die conclusie komt een einde aan de verbintenis tussen Lende en P/Leiden, dat hem slechts als Nederlander kon laten spelen. Voor Plaat bete kende de goedkeuring van Jones en Stankovic.dal hij nu ook voor het Nederlands team mag spelen. de spanning (Den Biggerlaar) weg. En dan rest het talrijke publiek niets anders dan een een zaam op kop rijdende Van der Laan met bewondering te volgen. Tot de finishvlag valt en Van der Laan met zeer royale voorsprong kampioen wordt. "Het is wel jammer voor de zijspan- cross. En Nederland is het altijd een tweegevecht, nu tussen Cor en mij. En ook volgend jaar zie ik daar niemand bijkomen. Dat komt de echte spanning niet ten goede. Dit jaar ben ik zevende geworden in de Europese titel strijd. Misschien dat ik het ko mende jaar daar meer bereik. Ik ben in ieder geval wel van plan om het nieuwe seizoen daar op af te stemmen", aldus Van dei- Laan, die intussen van zijn spon sor het plezierige bericht heeft ontvangen een gloednieuwe mo tor tot zijn beschikking te krij gen. BAGUIO STAD - Schrifte- lijk communiceren met zijn tegenstander is het enige waartoe Victor Kortsjnoi zich in hoogst noodzakelijke situaties wil laten verleiden. Alle nor male menselijke contac ten - voorzover die in de tweekamp tegen wereld kampioen Anatoli Karpov op de Filipijnen ooit mo gelijk zouden zijn - ver mijdt hij. Zo ook zaterdag. De uitdager bood na de 41ste zet "remise" aan door het woord op zijn 'scoresheet' te schrijven. Karpov antwoordde op dezelfde wijze, zodat de 23ste partij, evenals zeventien vooraf gaande, onbeslist eindigde. De wereldkampioen uit de Sovjet- Unie leidt met 4-2. Niet moe Karpov speelde wel, in weerwil van gissingen in Baguio Stad, die er van uitgingen dat de 27-jarige schaker na zijn fouten in de vori ge partij wel wat rust kon gebrui ken. Door wel te komen toonde Karpov - of deed hij in elk geval voorkomen - dat hij zich nog niet moe voelt. De hele 23ste partij had Kortsjnoi een licht voordeel. De uitdager, die met wit speelde, controleerde de belangrijkste fa sen, ondanks zijn welhaast chro nische tijdgebrek. Damegambiet Voor de vijfde keer in de tweekamp kozen de schakers voor het da megambiet, waarmee beiden één overwinning behaalden. Tot aan de tiende zet verliep de partij pre cies hetzelfde als de 21ste. In de loop van de partij vermeed Kortsjnoi alle zetten, die tot een puntendeling zouden leiden, zo als de posities die in het eindspel twee lopers van verschillende kleur zouden opleveren. Op de 14ste zet ruilde de statenloze uit dager zijn zwarte loper tegen een paard, waardoor hij een sterke positie kreeg in het centrum van het bord. Vijf zetten later zorgde een nieuwe stukkenruil ervoor dat de scha kers elk een loper van gelijke kleur overhielden. In dat stadium verklaarde Kortsjnoi's secondant BUENOS AIRES - De Wereld schaakbond (FIDE) heeft Anato li Karpov en Viktor Kortsjnoi toestemming gegeven de twee kamp om hét wereldkampioen schap te onderbreken teneinde te kunnen deelnemen aan de schaakolympiade, die op 25 ok tober in Buenos Aires begint. Prof. Max Euwe, de voorzitter van de FIDE, heeft dit de twee schakers in Baguio City telegra fisch medegedeeld. Na afloop van de Olympiade wordt in Buenos Aires nog een toernooi gehouden, waaraan de beste veertien spelers van de wereld deelnemen. Voor dit toernooi zijn wereldkampioen Karpov en zijn uitdager Viktor Kortsjnoi eveneens uitgeno digd. Raymond Keene dat de uitdager er "wat beter" voorstond. Bij de 21ste zet deed zich een inci dent voor. Kortsjnoi stond geïrri teerd op van zijn stoel en klaagde bij hoofdarbiter Lothar Schmid over het feit dat Karpov met het draaien van zijn stoel een hinde rend geluid veroorzaakte. Schmid verzocht de wereldkam pioen wat minder luidruchtig te draaien, zodat Kortsjnoi het spel hervatte. In tijdnood natuurlijk Hij had voor de laatste vijftien zetten nog drie Kwartier, Karpov twee uur. Humeur Misschien was die tijdnood er de oorzaak van dat Kortsjnoi zijn 38ste zet zelf slecht vond. Het bracht hem in een slecht humeur. Zijn remise-aanbod werd door Karpov snel geaccepteerd. Kar pov verliet het toneel, zijn tegen stander enige minuten starend naar de afgebroken stand ach terlatend. Kortsjnoi wendde zich tot Lóthar Schmid, zelf ook grootmeester, en zei vertwijfeld: "Hoe had ik het moeten doen"? Na afloop vertelde Kortsjnoi dat hij de overwinning miste omdat hij de 38ste en de 39ste zet in de ver keerde volgorde had gedaan. Een veronderstelling die later door de theoretici werd tegengesproken. WORMERVEER - Het is de Zijl/ LGB zaterdagavond in Wormer- veer niet gelukt zich direct te plaatsen voor de halve finale van het sportfondsentournooi. Tegen Nereus werd met 6-2 gemakkelijk gewonnen maar de tweede wed strijd tegen HZC/De Robben werd met 7-5 verloren. Woens dagavond in Bussum zal nu ge tracht moeten worden om via de herkansing alsnog in de halve fi nale te komen. Tegen Nereus heeft de Zijl/LGB zich niet al te veel behoeven in te spannen om een verdiende zege te behalen. Stan van Belkum zorgde al snel voor 1-0 en 2-0. Toen het in de derde periode via alweer Stan van Belkum en Jan Jaap Korevaar 4-0 was geworden werd duidelijk gas terug geno men, waardoor Nereus een grote re nederlaag bespaard bleef. Ove rige doelpunten voor Zijl/LGB Henk Harteveld en Alex van Bel kum voor Nereus Legrand en Schipper. In de tweede wedstrijd moest wor den aangetreden tegen HZC/De Robben. De nummer twee van Nederland heeft in deze wed strijd de overwinning zeker niet cadeau gekregen van de Leide naars. Het sterk startende Zijl LGB kon in de eerste periode zelfs via Albert Spijker en Jan Jaap Korevaar een 2-0 voor sprong nemen. In de volgende perioden kwam HZC/De Rob ben, mede geholpen door merk waardige beslissingen van scheidsrechter Goose echter te rug. Doelpunten van Lande- weerd, Nieuwenhuizen en Hoe pelman bogen de 2-0 achterstand in een 3-2 voorsprong om. Martin Vreeburg kon nog 3-3 maken, maar hierna liep HZC/De Rob ben uit naar 7-3. In de laatste mi nuut gaven Alex en Stan van Belkum de stand een reëler beeld. Omdat HZC'De Robben van Nereus won (17-3) werd de Zijl/LGB naar de herkansing

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19