Zuiderkwartier rekent af met concurrent DIOK OP KARAKTER NAAR ZEGE Valse start Leidse b admintonf orm atie Winst en verlies voor Scylla- dames DAMES FOREHOLTE „OEFENEN": 10-5 MAANDAG 18 SEPTEMBER 1978 AMSTELVEEN - Ook in de uitwedstrijd tegen NFC bleek het rugbyteam van DIOK over het juiste karakter te be schikken. Niet dat die in de rugbysport zo onontbeerlijke eigenschap meteen tot een enorme score voor de Leide- naars leidde, daarvoor lukte er gisteren eenvoudig te wei nig bij de geelblauwen maar omdat de formatie van Wil liam Mellet onversaagd bleef doorgaan, sleepte' die ploeg toch een 4-0 zege uit het vuur. In deze ogenschijnlijk oninte ressante wedstrijd, waarin de Amstelveners voortdurend op de loer lagen, werd de Leidse defensie permanent op zijn doellijn terugge bracht. Telkens echter slaag de de voor deze gelegenheid als full-back optredende Bob del Prado erin om het dreige- de NFC-gevaar af te wenden. In de 25ste minuut was het die zelfde Del Prado, die DIOK na een heftige scrum op het middenveld met een schitte rende break de overwinning bezorgde: 4-0. De pressie van NFC bleef ook na die treffer constant aan houden, een feit, waartegen de Kikkerpolderbrigade zich slechts moeizaam kon verwe- Ook Kees Koemans slaagde er niet in de zege voor zijn team veilig te stellen, np hij eyen voor rust zijn penalty-kick van de paal weer in het veld zag belanden. In de tweede helft lukte er bij de Leidse rugbyspelers prak tisch niets meer. De ploeg bleef zich echter tot het laat ste fluitsignaal karaktervol verweren, waardoor de krap pe 4-0 winst alleszins ver diend was. LSRG Ook de tweede competitiewed strijd tegen R.C. Castricum hebben de Leidse studenten tot een goed einde gebracht. De Noordhollanders werden met een 32-0 monster neder laag naar huis gestuurd. In dit duel trok vooral het uitste kende werk van de Leidse voorwaartsen de aandacht, omdat die spelers menige bal in de scrummages wonnen. Juist daardoor konde LSRG- driekwartlijn tot de hoge 32-0 score komen. LEIDEN - Zuiderkwartier heeft in de korfbal competitie op ondubbelzinnige wijze aange toond wie in West IC de enige echte leider is. Met niet minder dan 2-10 werd Merwic naar een ver nietigende nederlaag geleid. De Danaïden keer de tegen het uit de hoofdklasse gedegradeerde Deto terug zonder punten en duikelde daarmee met Rohda en ZKV naar de onderste plaatsen. Fides Pacta behaalde tegen het eveneens puntloze Oost Arnhem een gelijkspel (8-8). Ons Eiland leverde in West IB een prachtige prestatie door met 8-10 te zege vieren over leider GKV, dat door deze nederlaag nu door het Sas- senheimse TOP is voorbijge streefd. Pernix kwam tegen het met veel fysieke kracht opere rende Meervogels niet verder dan een draw. 5-5. Deto-De Danaïden 10-6 (5-5). Een zeer goede eerste helft werd in Eindhoven afgewisseld door een slechte tweede. De Danaïden lijkt nog niet in staat om gedurende een hele wedstrijd een tegen stander onder druk te houden. Tegen Dalto werd een slechte eerste helft afgewisseld door een betere tweede, waarin de ploeg van coach Gerard Bos tot de bo dem kan gaan. Ook Deto, afgelo pen jaar na een nek- aan- nek- ra ce met Ons Eibernest uit de Hoofdklasse gedegradeerd, werd geconfronteerd met een zeer sterke eerste helft van De Danaï den, dat door doelpunten van Eric Filemon, Ingrid van Haren en Cees Christiaanse zelfs een 4-5 voorsprong had opgebouwd. In ternational Van der Peut schoot Deto echter voor rust nog naar 5-5. Zyn vier doelpunten in de hele wedstrijd betekende voor De Danaïden echter de neder laag. In de beginfase na rust kwam de Leidse ploeg nog een maal naast Deto (Joke de Kier) 6-6, maar een falend Leidse aan val was in de laatste 20 minuten niet meer in staat om de opgelo pen achterstand 9-6 om te buigen. Van der Peut bepaalde de uitslag op 10-6. Fides Pacta-Oost Arnhem 9-9 (1-5). Door een geweldige inzet in de tweede helft heeft Fides Pacta toch nog kans gezien om de eer ste competitiepunt binnen te ha len. De Leidse ploeg werd direkt al geconfronteerd met een zeer zuiver schietend Oost Arnhem 0-2. Hennie Piket stelde daar wel een treffer tegenover, maar de zuiverheid die deze ploeg ook vo rig jaar demonstree^p, maar dan in een klasse hogefTwerd Fides Pacta bijna fataal. Na rust liep het bij de ploeg van Hans van Zonne veld echter beter. Fanatieker verdedigen noopte de Arnhem mers tot meer loopwerk en omdat de ploeg conditioneel toch nog wat te kort kwam, liep het metde zuiverheid ook af. Fides profi teerde door doelpunten van: Dik Onderwater (2), Diet Rijsbergen (2), Joke Noordervliet, Jan Hein- rich, Daan Carré en Hennie Tes- ke. Met nog vijf minuten te spelen had Fides zelfs nog kans op een overwinning, maar de laatste goal bleef echter uit. Merwic-Zuiderkwartier 2-10 (2-4). Een conditioneel zeer sterk Zui derkwartier heeft op grootse wij ze "concurrent" Merwic voor verdere deelname aan de ingezet te titelrace uitgeschakeld. Na drie competitiewedstrijden gaan de geelblauwen nu alleen aan kop In de eerste helft was er van krachtsverschil nog weinig spra ke, maar de door coach Wim Met selaar uitgestippelde taktiek - het beletten van aangeven door de heren aan het snelle dameszestal van Merwic - en een achterwege blijvend antwoord van Merwic waren in de tweede helft de basis voor deze triomf. Want nadat Zuiderkwartier de rust was inge gaan met een 2-4 voorsprong, zet te Joep van Dam Zuiderkwartier op definitieve winst 2-6. Zuider kwartier eindigde tenslotte op 2-10 zonder dat men gas had te ruggenomen. Doelpunten: Joep van Dam (3x), Carla Akse (2x), Toos van Dam (2x), Christa Met selaar, Dirk Jan de Kreek en Eric van Lunteren GKV-Ons Eiland 8-10 (5-3). Bij de rust keken de Brahmslaanbewo- ners nog tegen een achterstand van 5-3 aan, maar het vertoonde spel in die eerste helft was van zodanige kwaliteit dat er gewoon meer in moest zitten. In de twee de helft kwam die er ook dubbel en dwars uit. Wim Nijenhuis zette Ons Eiland naast GKV en toen Coby Degenaars, Julia Arnoldus en Sarie vd Meeberg Ons Eiland naar 5-8 hadden geschoten, bleek GKV een geslagen ploeg. Overige doelpunten: Piet Beekman, Rob Hasselbach. Wim Nijenhuis (3x), Gerda vd Meeberg en Julia Ar noldus (2x). LEIDEN - Zowel Veglo als BC Leiden zal zich een betere start van de badmintoncompetitie hebben voorgesteld. In eigen huis verloor het team uit Leiderdorp kansloos met 3-8 van VELO 2, terwijl BC Leiden in Zoetermeer tegen Eridos 1 roemloos met 6-2 ten onder ging. Beter deed het wat dat betreft het Voorschotense Vlietwijk, dat het sterke PSV met 6-5 de baas bleef. Het tweede team van VELO heeft Veglo geen moment de illusie op een voordelig resultaat geschonken. Weliswaar won Nolly Bennink haar damessinglepartij tegen Hoogervorst met opvallend gemak (11-2 en 11-7) en had ook Wim de Rooy weinig moeite met Versteeg (15-4 en 15-5), maar voor de rest viel er voor Veglo maar weinig eer te behalen. Goed, het herendubbel Hans van Hartevelt/Dick van Wijk liet Lamaiu- son en Vérsteeg met 15-7 en 15-0 kansloos, maar voor de rest hadden de Wateringers in feite geen kind aan Veglo. In zijn enkelspelpartij wist Hans van Hartevelt Lamaison nog wel een set af te snoepen (18-15, 1-15 en 7-15), maar verder werden alle partijen in twee sets afgedaan. BC Leiden was tegen het Zoetermeerse Eridos slecht op dreef. Alleen de van Veglo teruggekeerde Jan Slingerland slaagde erin zijn partij in het herenenkelspel tegen Van der Aar winnend om te zetten (10-15,15-11 en 5-15), maar behoudens de overwinnig, die het gemengd dubbel Enzo Spadon/Linke Laman tegen het koppel Lips/Van der Aar wist te boeken (13-15, 13-18) waren de Leidenaars geabbonneerd op nederlagen. Vlietwijk leverde op eigen gond een goede prestatie door PSV met een 6-5 nederlaag terug te wijzen. Dick Oostergo versloeg in het herenenkelspel Hans van Leiden met 15-8 en 15-11. terwijl Henk Westerbeek Theo van Voorthuizen met een 17-14, 11-15 en 17-14 nederlaag naar de kleedka mers terugstuurde. Pim Koemans raffelde zijn partij tegen Holm met 15-4 en 15-7 af, iets wat Rosemarijn Bisschop hem tegen de Eindhovense speelster Füdeldy nadeed: 12-9. 11-6. Ook het gemengd dubbelspel leverde een volledige Voorschotense zege op. Rosemarijn Bisschop en Dick Oostergo versloegen Holm en Theo van Voorthuizen met 15-10 en 18-14 en Jan Frölich sleepte samen met de van Veglo afkomstige Helgavan Balgooy een tweemaal 15-11 winst in de wacht tegen Füdeldy en Van Leiden. De Algemene-DKC 7-5 (3-3). De Al gemene heeft zich door deze overwinning naar een goede middenmootpositie gewerkt. De ouderwetse opening van Ruud van Vliet 2-0 en Piet van Swaak 3-0 binnen 5 minuten waren uit eindelijk toch de basis voor deze overwinning. DKC kwam voor rust nog wel op 3-3, maar toen wederom Ruud van vliet een op gelopen achterstand nivileerde 4-4, zette zijn broer Wim van Vliet De Algemene op winst 6-4. Hen nie Rusman zette De Algemene in de slotfase nog op 7-4. Pernix-Meervogels 5-5 (4-3). Een technisch beter Pernix heeft het met ijver en lichaam werkende Meervogels niet van zich af kun nen schudden. Integendeel. De Leidse Hout-bewoners hebben alle zeilen nog bij moeten zetten om één punt binnen de veste te houden. Jet Boter, Daan Vreeke, Agnes de Rooij (prachtige door braak) Peter Kuipers en Willie vd Kooy wgren verantwoordelijk voor de Leidse treffers TOP-Alyius 10-7 (3-3). Geruisloos bijna sluipt het Sassenheimste TOP naar de bovenste plaats van de ranglijst in West IB. Na 2 mi- nutenreeds leidde TOP met 2-0, maar zakte diep terug tot de rust 3-3. Een fanatieker TOP kwam uiteindelijk uit op 10-7. Wilma Kühn was met drie'doelpunten naast Jan Willem Simmelink die eveneens driemaal raak schoot van grote waarde voor haar ploeg. Overige scoorders: Hans Ouds hoorn (2x), Ineke Westerbeek en Bert Staal. District Tweede Klas. Crescendo heeft in een gelijkopgaande wed strijd de volle winst gegrepen op ELKV. Bij rust was de stand 2-3. Direkt na rust kwam de gelijk maker. Crescendo won door ruim voor tijd al op balbezit te gaan spelen 3-4. Doelpunten: Piet l'A- mie (2x), Lenie Kok en Liesbeth Kok. Fiks heeft tegen Harga geen vuist kunnen maken en verloor ver diend met 11-6. De Oegstgeeste- naren waren tegen het harde spel van de Vlaardingers niet opge- Doelpunten: Agda Mul- Wim Piket van Fides Pacta klapt in de wedstrijd tegen Oost Arnhen tegen de paal aan. der, Martin Huizing, Kees vd Meij, Robert vd Kraan, Herman Tobé en Aad Knetsches. Derde Klassers. KNS speelde te gen Eureka een goede wedstrijd en won verdiend met 7-9. Bij rust was het nog gelijk, maar de doel punten van Rob Ulse en Renee Kooien direkt na rust waren de basis voor de eindzege. - Fluks Noordwijk kwam niet tot winst. Merwede bewees toch meer inhoud by zich te hebben en kwam daardoor vrij gemakkelijk aan een voorsprong. Warmond leed de derde nederlaag in suc cessie 6-3. De ploeg is blijkbaar nog niét rijp genoeg voor Dis trictskorfbal, want het eveneens onderaanstaande OJympia won gemakkelijk. GERT GRESSIE Leiden Lions onderstreept goede vorm met 1-5 zege GRONINGEN-In de aanloop naar het op 30 september startende toernooi om de Coupe NN begint het ijshockeyteam van Leiden Lions steeds beter op dreef te ge raken. Zaterdagavond versloeg de formatie van speler/trainer Paul Domm in Groningen de plaatselijke eerste divisieclub GIJS, waartegen daags tevoren in Leiden een 4-4 gelijkspel was geboekt, met de alleszeggende cijfers 1-5. Al in de eerste spelperiode legden de Leidenaars de Groningse ijs hockeyers volledig hun wil op. Met wervelende aanvallen werd de ploeg van de voormalige bondscoach Bob Jastremski de defensieve rol opgedrongen, wat spoedig resulteerde in de ope ningstreffer van Robin Saraber: 0-1. Die voorsprong werd in het twee de bedrijf op verbluffend ge makkelijke wijze naar 0-4 uit gebouwd door toedoen van de ex-Tilburg Trappersspeler Rob Hagedoorn, Dan Cuomo en Paul Domm. Eerst nadat Frank Dobbelaar de stand in de derde periode naar 0-5 had getild, mocht Rik van Gogh voor de Groningers wat terugdoen. De Nederlands/Canadese ijshoc keyer -Ted Meyer, die vrijdag avond een sleutelbeenbreuk op liep, zal deze week worden ge opereerd. LEIDEN - Scylla heeft het ont breken van Anton van Zoelen tegen Docos direct pijnlijk ge voeld 4-6. Een historische winst die Docos vooral dankt aan Paul Bakker, die met winst op Rob Regeer en Rob van der Zeeuw verrassend sterk debuteerde. Bij Scylla had Frits Kantebeen met drie zeges matchwinnaar kunnen zijn als Rob van der Zeeuw niet drie keer gefaald had Rob Regeer deed het met winst op Faïlaux weinig beter. Het dubbel had alsnog een pun tenverdeling kunnen opleve ren als Scylla niet een 21-16. 20-17 voorsprong verspeeld had. Avanti Avanti leed zonder de geschor ste Bettine Vriesekoop tegen de Veluwe de voorspelbare nederlaag. Theo Louwers was niet bij machte de rol van in valler Ton van Wetten te over treffen. Hoe kwam Avanti dan toch nog aan drie tegen- punten? Juist: door Ronald Rijsdorp die tafeltennismoe heet te zijn, maar zaterdag toch fit genoeg was om drie keer te scoren, daarbij tegen Reinier Jens zelfs een 9-1 ach terstand ombuigend. De Scylla-reserves gleden probleemloos langs Amster- dam'78 2hoewel dat voor Pe ter van Schie twee keer niet opging. Scylla 3 zag Johan Wessels tegen Victory'55 ver rassend sterk acteren. Hans de Roode en Karei van Schie droegen ieder één steentje bij aan de 6-4 winst. Mizu wees Trias terug, 6-4, vooral dank zij een Reitsma-hattrick. Van Nes nam met één minder ge noegen en Jaap Polak scoorde het zesde punt. Mizu 2 was kansloos bij Tempo Team 2-8 met tegenpunten van Kuiper en Van Alphen r Docos, dat een historische zege op Avanti 2 wordt kampioen na de 7-3 winst bij Phoenix 2. Peter de Groot deed hierbij drie keer niet onder voor John van Strien. De Treffers startte weer eens zonder training en Maassluis strafte dat met 7-3 af, hoewel Cees van der Zwet twee keer het hoofd boven wa ter hield. Scylla 5 stuurde 't Hooge Huys puntloos naar huis. Patrick Swier veegde de enige opponent van naam Ton Klooster weg, Sjoerd Meijer won deze partij maar nel en Paul Spies leed hier de enige nederlaag tegen. 9-1. Dames Het damesteam van Scylla heeft bij Tempo Team een sensatio nele 8-2 winst behaald en zag toch de kansen op de titel drastisch beperkt. Want toen de strijd eigenlijk al beslist was bereikte het conflict Am sterdam-Leiden een triest hoogtepunt, in de strijd tussen Sonja Heltzel en Sandra de Kruiff. Het gedrag van de Tempo Team ster, die vorige week nog bedankte voor het Nederlands Team, was irri tant, maar de reactie van Sandra de Kruijff was even begrijpelijk als dom. Heltzel stopte hierop de strijd en leed een reglementaire ne derlaag, maar de officiële waarschuwing wegens het bedreigen van de tegenstan der was voor Sandra de Kruiff en kan één of twee duels kosten. Een echte ne derlaag had Heltzel al tegen Nora Bakker geleden, die ook Arntz en Willems aantoonde in prima vorm te zijn. Stephi- tie van Gennip plukte in de laatste partij tegen Willems de vruchten van haar harde training. Avanti kon het niet redden bij Aloysius, waarbij Brigitte Kooter en Annemiek Smits de schade beperkten tot 7-3. LEIDEN - In een pittig "oefenpar tijtje" heeft Foreholte de reserves van het Wateringse Quintus - de hoofdmacht speelde een toernooi - gisteren met 10-5 geklopt in de handbalcompetitie. Bij de rust was-de stand 7-1 in het voordeel van de Voorhoutée hadbalforma- tie, die vooral op de break-out de score omhoogtilde. Toen na de hervatting Marjan Mens, weer op de break-out 8-1 liet aantekenen, was het plezier er bij de pupillen van Wim Geerlings er wel een beetje af. Daardoor kon het dap- per volhoudende Quintus nog te rugkomen. Het werd 8-4, voordat Foreholte door Mariette Sièra weer afstand nam, 9-4. Quintus scoorde nog 9-5, maar Foreholte had met een strafworp van Nel Geerlings het laatste woord, 10-5. De meest opvallende speelster bij Foreholte was ditmaal Elly Hoek, die niet alleen op de break-rout een bewijs van aanwezigheid le verde, maar ook van afstand het vizier op scherp had staan. Northa De overige vertegenwoordigers in de landelijke klasse, de dames van Northa en Oase (HVS was vrij), konden geen winst boeken Northa verloor van het Rotter damse Snelwiek (rust 2-4, eind stand 6-7en Oase moest de winst laten aan Actief, eveneens uit Rotterdam, rust 2-2, eindstad 5-6. Northa speelde tegen Snelwiek geen beste wedstrijd. Er was, vooral in de eerste helft veel bal- verlies met de nodige break-outs van Rotterdamse zijde als resul-- taat. Na 3-6 leek Northa toch nog langszij te zullen komen, 5-6, maar een onoplettenheid in de defensie betekende 7-5 en de, marge van twee treffers was net teveel om in de resterende speel tijd te overbruggen. Actief toonde zich tegen Oase feller en nauwkeuriger bij het benutten van de geboden kansen. De de fensie was bij beide ploegen goed verzorgd. Voor Oase scoorden Marjan van der Geest en Helma van der Geest beiden tweemaal. Loes van der Geest vond eenmaal de juiste richting. In de afdelings eerste klasse ging Sanocel/Saturnus goed van start tegen de reserves van Hercules. Na een wat gelukkige break-out van de gasten troffen Anton Klok, Benno Nieuwenhuyzen en de Joegoslaaf Marian Deak, de roos, 3-1. De wisselvallig leiden de arbiter van Heeckeren haalde daarna echter het rime uit de ploeg met zijn toepassing van de voordeelregel. Hercules profi teerde dankbaar van de arbitrale missers om de marge te verklei nen. De rust kwam met 8-6 voor sprong voor S/Saturnus. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. Een bejaagd S/Saturnus, dat vele fouten maakte, zowel offensief als defensief en een gretig toe slaand "Hercules. Het werd bij 12-10 nog hachelijk (12-11) maar Wim van Leeuwen zorgde met een flitsende break-out samen met Steven Schrader voor de be slissing, 13-11. De dames van MMO keken tegen AHC '28 binnen tien minuten te gen een 0-4 achterstand op. De Haagse ploeg startte razendsnel en leek op een grote zege af te gaan. MMO herstelde zich echter voortreffelijk, bouwde de eigen aanvallen zorgvuldiger op en kon bij de rust de achterstand tot op een treffer terugbrengen 4-5. Na de hervatting had MMO het beste van het spel, kwam verdiend op een 7-6 voorsprong maar moest op de valreep AHC'28 toch nog langszij zien komen, 7-7. Connie Elsgeest, Jose Elsgeest en Elly van Leeuwen scoorden ieder tweemaal, Gerrie van der Meer benutte een strafworp. De heren van HW'70 verloren in .een gelijkopgaande strijd met 14-16 van het Wateringse VELO. - De Voorschotenaren hadden de pech dat de sterke doelman Paul Adema halverwege de eerste helft met een oude vingerblessu re moest uitvalleh. Zijn vervan ger Rob Krösschel deed het lang niet slecht, maar moest wel even MMO De heren van MMO verloren in de afdelings tweede klasse met 13-12 rust 6-5, van DSO uit Zoeter meer. Gerard Elsgeest scoorde zesmaal, maar kon de nederlaag niet voorkomen. De heren van Olympia '72 uit Wassenaar had den met Animo 3 geen enkele moeite, eindstand 12-3. In de af delings vierde klasse wonnen ook de dames van Olympia tegen Hermes 3, 6-5. De dames van HW '70 waren met Connie Lam- boo (5 doelpunten) in een hoofd rol veel sterker dan een moppe rend HMSH, 10-3. Lantrok maakt zich waar... AMSTERDAM - Chris Lantrok maakte zich volledig waar. De bokser van het Leidse DTS won gistermiddag tijdens een boks- gala in Amsterdam op punten van Glenn Felter van de vereni ging Albert Cuyp, Lantrok ver diende met zijn optreden in drie ronden over drie minuten (in de zwaarwelter A-klasse), niet alleen de stijlprijs, .maar kan door dat resultaat nu ook rekenen op een uitverkiezing voor internationale toernooien.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 18