FC Twente fortuinlijk naar winst HSV troeft kampioen PSV „walst" over VVV: 5-0 Tweemaal winst Oranje Wereldrecord voor Keetie van Oosten Toekomst voor Sovjet-renners BONN - Hamburger SV heeft za terdag voor de grootste verras sing gezorgd op de zesde speeldag van de hoogste Westduitse voet balafdeling. Met maar liefst 3-1 won HSV de uitwedstrijd tegen FC Köln, dat vorig seizoen nog kampioen en bekerwinnaar werdmaar dat nu met een tiende plaats genoegen moet nemen, op drie punten achter koploper FC Kaiserslautern. In het eigen vol gepakte stadion won Kaiserslau tern met 3-0 van FC Nürberg en aangezien Schalke '04 (2-2 uit te gen VFL Bochum) en Borussia Dortmund (0-4 in de uitwedstrijd; tegen Herta BSC Berlin) punten verspeelden, heeft de club nu een voorsprong van één punt geno men op een legertje clubs met acht punten. Zoals Bayem München, dat na de eerste uitzege sinds tijden van vo rige week op Arminia Bielefeld en de ruime overwinning op New York Cosmos (7-0), opnieuw zijn goede vorm bewees. Eintracht Braunschweig werd met een ne derlaag van 1-6 terug naar huis gestuurd. Bayem staat nu zelfs op de tweede plaats, voor o.a. HSV. Op de zesde speeldag kwam een nieuw record tot stand. Er wer den 38 treffers gemaakt, en dat was in dit seizoen nog niet eerder voorgekomen. Klaus Fischer staat niet meer op de eerste plaats op de topscorers-ranglijst. Klaus Toppmüller ,Gerd Muller,Harald Nickel, Erich Beer en Klaus Allofs evenaarden zijn totaal van vijf. Engeland. Liverpool is er zaterdag in ge slaagd zijn score van 100 procent te handhaven. De Europese be kerhouder versloeg thuis de grootste concurrent van het mo ment Coventry met 1-0. Liverpool was er duidelijk op ge brand de nederlaag in de eerste ronde van het toernooi om de Eu ropa Cup tegen Nottingham Fo rest uit te wissen. Een menigte van ruim 51.000 mensen (het hoogste aantal dat dit seizoen naar Anfield Road kwam) zag een oppermachtig Liverpool. Het enige doelpunt werd in de 27ste minuut gemaakt door de Schotse international Souness. Dit was een zeer zwakke afspiegeling van het krachtsverschil, maar Liver pool slaagde er niet in tot meer treffers te komen. Minder goed verging het Notting ham Forrest. Die ploeg kwam on danks een snelle treffer van Ian Bowyer in de uitwedstrijd tegen Manchester United niet verder dan 1-1, het zesde gelijke spel in zeven wedstrijden. Everton, de buur van Liverpool aan de Mersey bleef eveneens steken op 1-1 tegen het als vijfde geklas seerde Aston Villa. Hierdoor is de voorsprong van Liverpool nu tot twee punten uitgegroeid. Manchester City, dat woensdag FC Twente vrij gemakkelijk van zich afhield, won overtuigend van de butant Chelsea: 1-4. Ron Futcher (gekomen van Luton) bekroonde zijn debuut in de League met een hattrick binnen 15 minuten, waarmee hij Duncan Mckenzie (gekomen van Everton), die voor het eerst in actie kwam voor Chel sea volledig overschaduwde. Ipswich Town, tegenstander van AZ'67 in het toernooi voor de be kerwinnaars, won overtuigend van Wolverhampton Wanderers met 3-1. EREDIVISIE FC Utrecht - Ajax 1-4 (1-3). 5. DeKruyk 1-0,8. Meijer 1-1,27. Clarke 1-2 (strafschop) 32. Ar- nesen 1-3, 77. Clarke 1-4 (strafschop). Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschou wers: 16.000. FC Twente - Sparta 2-1 (0-0). Score: 61. Van der Vall 1-0,68. Drost (eigen doel) 1-1, 88, Overweg 2-1. Scheidsrechter. Jonker. Toeschouwers: 8.000. Feyenoord - Haarlem 5-0 (3-0) 23. Van Deinsen 1-0, 37. Houtman 2-0, 41. Van Til 3-0, 76. Brard 4-0, 78. Houtman 5-0. Scheidsrechten Oetel- mans. Toeschouwers: 16.039. NAC - NEC 2-2 (1-0). 29. Vrey- sen (strafschop) 1-0, 54. Pos thumus 1-1, 58. Ronald Hen driks 1-2, 85. Vreysen 2-2. Scheidsrechter Beek. Toe schouwers: 7700. PEC Zwolle - MVV 0-2 (0-0) 62. Dijkstra 0-1, 85. Kowalik 0-2. Scheidsrechter Seve- reins. Toeschouwers: 4000. Vitesse - Go Ahead Eagles 0-0. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers: 9000. Roda - AZ 3-1 (2-1). 14. Nan- ninga 1-0, 18. Koster 2-0, 54. De Jong 3-0, 66 Kist 3-1, tóe- schouwers 20.000. Scheids rechter Mulder. Volendam - Den Haag 1-1 (0-0). 55. Bijvank 1-0, 60. Van Leeuwen 1-1. Scheidsrechter Van Swieten. 3000 toeschou- VVV - PSV 0-5 (0-2). 9. René van de Kerkhof 0-1,42. Lubse 0-2,62. Van der Kuylen 0-3,66. Smits 0-4, 82. Postuma 0-5. Scheidsrechter 1 Thomas. Toeschouwers: 16.000. EERSTE DIVISIE Telstar - FC Groningen 1-2 (0-1). 32. Romijn 0-1,55. Meyer 1-1,82. Van Dijk 1-2. Scheids rechter Klinkert. Toeschou wers: 3.000. Helmond Sport - Excelsior 3-5 (0-1). 10. Waslander 0-1,55. Pot 0-2, 58. Pattinama 0-3, 60. Delouw 1-3, 63. Van Tour 1-4, 70. Van der Ven 2-4, 83. De- louw 3-4, 89. Pattinama 3-5. Scheidsrechter Manuel. Toe schouwers: 2100. FC Amsterdam - FC Dor drecht 3-0 (0-0). 76. Van der Merkt 1-0,81. Van Maurik 2-0, 84. Bouwmeester 3-0. Scheidsrechter Van de Laar. Toeschouwers: 600. FC Den Bosch - Fortuna SC 2-1 (1-0). 9. Van der Horst 1-0, 51. Hutting 1-1, 76. Peters 2-1. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 4200. Willem II - Heracles 2-2 (1-0). 12. Broeken 1-0, 59. Oosterom 1-1,62. Krabbe 1-2,71. Van de Ven 2-2. Scheidsrechter: Klint. Toeschouwers: 3500. Veendam - De Graafschap 2-2 (1-0). 11. Koolhof 1-0, 51. Hiddink 1-1, 71. Brinkman 2-1, 81. Jacobs 2-2. Scheids rechter Ram. Toeschouwers: 3300. Eindhoven - Wageningen 1-1 (0-1). 35. Bish 0-1, 56. Jacobs 1-1. Scheidsrechter Gans. Toeschouwers: 4000. Cambuur - Heerenveen 0-0. Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 7000. SC Amersfoort - SVV 4-1 (2-0). 9. Van Pelt 1-0, 44. Leyenhorst 2-0, 59. Nieuwhof (strafschop) 3-0, 86. Van Pelt 4-0, 88. Hoogmoed 4-1. Scheidsrechter: Beukman. toeschouwers: 2100. MAANDAG 18 SEPTEMBER 1978 SPORT SPORTTOTO Toto Twente-Sparta Volendam-Den Haag Roda JC-AZ Feyenoord-Haarlem Eindhoven-W agen. Telstar-Groningen Amsterd.-Dordr. Cambuur-Heerenv. BOKSEN - De Spanjaard Juan Francisco Rodriguez is zaterdag avond in het Spaanse Vigo Euro pees kampioen in het bantamge- wicht geworden door Franco Zurlo uit Italië op punten te ver slaan. De 28-jarige Rodriguez versloeg zijn tien jaar oudere te genstander vooral op techniek, vanaf de eerste ronde ging de uit dager in de aanval. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE - Alle factoren voor de vijfde competitieremise van FC Twente waren gistermiddag volop aanwezig. Dat de Twente naren bij het scheiden van de markt echter alsnog de volle winst voor zich konden opeisen, was louter de eigen verdienste Hoe fortuinlijk de winnende tref fer van Niels Overweg dan ook tot stand mag zijn gekomen, bij deze moeizaam bevochten overwin ning (2-1) op Sparta kreeg FC Twente wel datgene waarop het ten volle recht op kon doen gel den. Het kort voor afloop gescoorde doelpunt vormde weliswaar niet de bekroning van kwaliteits voetbal, maar het was wel de dik verdiende beloning voor het enorme doorzettingsvermogen dat FC Twente aan de dag legde Ook een reeks van tegenslagen kon het moreel van de Twentse formatie dit keer niet breken. En vooral in dat opzicht bestond er een hemelsbreed verschil met de ploeg die Manchester City vier dagen daarvoor een remise had moeten toestaan. Lagen in die Europese bekeront- moeting een aantal gemiste sco ringskansen deels ten grondslag aan dat weinig perspectief bie dende resultaat, ook tegen Sparta kende FC Twente gfrte tekort komingen in de afwerking. Maar in tegenstelling tot voorgaande ontmoetingen lieten de Twente naren zich daardoor dit keer niet van de wijs brengen, zoals zij eveneens de veerkracht bezaten om Sparta's fortuinlijke gelijk maker te beantwoorden met een hernieuwd offensief. Het puur op winst spelende FC Twente, dat meermalen met zes tot zeven spitsen opereerde, do mineerde ook bijna de volle ne gentig minuten. Aanvallend moest ook nu het meeste gevaar komen van Frans Thijssen, Hall var Thoresen en Piet Wildschut, de linkervleugelverdediger, die zich gaandeweg ontwikkelde tot Twente's veruit beste speler. Zo dra hij in balbezit kwam, dreigde er ook onmiddellijk gevaar voor het doel van Pim Doesburg, die zich andermaal onderscheidde als een uiterst betrouwbaar sluit stuk van de Rotterdamse verde diging. Maar ook Doesburg kon niet ver hinderen dat FC Twente in de eerste periode scoringskansen kreeg om van de watertanden. Daarbij had Sparta het geluk dat de Twentenaren (Gritter en Tho resen) er uiterst slordig mee om sprongen of net dat greintje geluk ontbeerden dat nodig is om tot succes te komen. Pim Doesburg leek echter bij voorbaat kansloos toen scheidsrechter Jonker FC Twente halverwege deze periode een strafschop toekende, toen Luc Balkenstein de doorgebro ken Hallvar Thoresen ten val had gebracht. De vrijdagmiddag tij dens de training licht geblesseerd geraakte Frans Thijssen zou het vonnis voltrekken, maar zijn niet scherp genoeg ingeschoten bal kon door Doesburg uit de hoek worden gegrabbeld. Terzelfdertijd sloop de angst de Twentse ploeg binnen, te meer omdat de Enschedeërs voortdu rend attent moesten blijven op snelle Rotterdamse counters, waarbij zich vooral Jo van Zoest onderscheidde. Meer dan eens had Piet Wildschut, zoals dat na rust eveneens gold voor Harry Bruggink, handen en voeten no dig om hem in zijn acties te dwarsbomen. De veel geroemde Sammy Morgan daarentegen kwam aanvallend nauwelijks in het stuk voor, hetgeen groten deels de verdienste was van Niels Overweg. Die keren dat de Rotterdammers desondanks dicht bij een treffer kwamen, was een rechtstreeks gevolg van de aanvallende risi co's die Twente nam. Epi Drost werd zodoende nogal eens op pu re snelheid verslagen. Maar in die situaties toonde Eddy Pasveer zich een bekwaam vervanger van de nog immer geblesseerde Adrè van Gerven. Met Harry Bruggink voor de al vroeg aan een achillespees geblesseerd geraakte Heini Otto, waardoor Piet Wildschut op schoof naar het middenveld, pak te FC Twente de zaken na rust nog energieker aan. Het over wicht resulteerde na een kwartier in de meer dan verdiende ope ningstreffer van Kick van der Vall, die een door Hallvar Thore sen scherp ingezonden voorzét in de uiterste benedenhoek prikte. 1-0. Een weifeling van Eddy Pas veer was er echter de oorzaak van dat FC Twente andermaal ge dwongen werd het éénrichtings verkeer te hervatten. Uit een voorzet van de voor Van Gaal in het veld gekomen WoutHolverda caramboleerde het speeltuig via de hoofden van Jo van Zoest en Sammy Morgan op de borst van Epi Drost, die dé bal via de paal in het eigen doel zag belanden. FC Twente was even de kluts vol-1 komen kwijt, maar richtte zich andermaal voorbeeldig op. De door Spitz Kohn in het veld ge brachte Manuel Sanchez Torres, die de opnieuw teleurstellende J aap Bos verving, gaf de Twentse aanvallen nieuwe impulsen. Maar het was uiteindelijk de bij na op de doellijn staande Niels Overweg die een door Ab Gritter doorgekopte omhaal van Hallvar Thoresen op de juiste waarde beoordeelde. Via de lat en de rug van Pim Doesburg knalde FC Twente's centrale verdediger de bal in het Rotterdamde doel (2-1). Met een handig hakje verschalkt Tom Smits VVV-doélman Eddie Sobczak .die gisteren vijfmaal de bal uit het net mocht gaan halen Problemen voor Hans Croon VENLO (ANP) - PSV heeft gisteren heel weinig moeite gehad om een volkomen falend VVV weg te spelen. De Venlose club speelde stellig een van zijn sléchtste wedstrijden sinds Venlo eredivisievoetbal kan bekij ken. Het mag met de 0-5 nederlaag nog blij zijn, omdat PSV zich bedien de van een wandeltempo. PSV nam al snel de leiding door Rene van de Kerkhof die handig profi teerde van een misverstand in de Venlose verdediging. VW dat geen schaduw meer was van het team dat in de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen zo voortreffelijk speelde tegen Den Haag heeft na deze vroege treffer geen enkele moeite meer gedaan om PSV het lastig te maken. Het tweede doelpunt gescoord door Lubse was dan ook een logisch gevolg van het krachtsverschil. Ook na de rust toen Rene van de Kerkhof was vervangen door Hooyer bleef VW vastzitten. Geen enkel verweer had het op de vloedgolf van aanvallen. Willy van der Kuylen rondde één van die aanvallen op zijn eigen rustige manier af. 0-3. Smits en Postuma waren de PSV-ers die de suprematie in nog twee treffers uitdrukten. Voor het ambitieuze VW, dat zich zoveel had voorgesteld van deze nieuwe competitie en in Hans Croon de grote verlosser had ontdekt, breken nog sombere tijden aan. MÜNCHEN - Keetie van Oos- ten-Hage heeft zaterdagmid dag op de Olympische Wie lerbaan van München een nieuw werelduurrecord ge vestigd. De wereldkampioe ne achtervolgong legde in één uur een afstand van 43.028 kilometer af. Het oude record stond o naam van de Italiaan se Maria Cressari (november 1972 in Mexico-Stad 41.471 kilometer). De renster uit Kloetingen brak. ook nog drie andere wereld records: over vijf kilometer in 6.44.753, over 10 kilometer in 13.34.392 en over 20 kilometer in 27.26.665. De record verbe tering van de 29-jarige Kèetie werd door slechts 50 toe schouwers gadegeslagen. Een poging van Keetie van Oos- ten-Hage om gistern ook het wereldrecord op de 3 kilome ter te verbeteren mislukte. Zij kwam tot een tijd van 3 minu ten 54.972 seconden, waar mee zij ruim twee en een hal ve seconde boven het record van de Russische Garkoetsj- kina bleef. Dit staat op 3.52.5. Hoclceyspeelsters nog ongeslagen MADRID (GPD) - Het Nederlands dameshockeyteam is het eerste weekeinde van het wereldkam pioenschap te Madrid goed door gekomen, maar na de wervelende show op de openingsdag tegen India, dat met 4-1 werd wegge speeld, moest er tegen het volsla gen onbekendeTsjechoslowakije keihard worden gewerkt om eerst een 1-0-achterstand weg te werken om ten slotte het verschil in klasse tot uitdrukking te bren gen: 3-1. Ook de regerend wereldkampioen West-Duitsland mag zich nog on geslagen weten en in de groep van Oranje kan ook Argentinië terugzien op vier punten. Dat wordt Nederlands zwaarste op ponent. Nu volgen eerst twee rustdagen, omdat er in de groe pen een oneven aantal teams is ingedeeld. „Kunnen we twee da gen onze zonde overdenken" vond Elsemiek Hillen, de Haagse die bij een 1-0-achterstand tegen Tsjechoslowakije een strafbal miste. „Ik heb met Ties Kruize nog ge traind. Het liep weer voortreffe lijk, maar op zo'n moment ga je wel even door de grond. Ik was dolgelukkig dat Sandra le Poole de gelijkmaker binnen tikte, want anders blijf je met het ge voel zitten dat je verantwoorde lijk bent voor de nederlaag" Die werd ten slotte afgewend om dat Margriet Bleijerveld en Fieke Boekhorst (strafcorner) nog twee goals binnensloegen, maar nie mand kon de nare smaak na het formidabele optreden tegen In dia wegspoelen. Oranje demon streerde toen een soort hockey dat het mannenpeil benaderde Gestoeld op een prima conditie, veel beweging en uitmuntende combinaties, waartegen de geirri- teerde Indiase meisjes slechts bruut geweld stelden. Al in de rust kon de jarige coach Huib Timmermans strafcorner specialiste Toos Bax op de wan gen kussen. Tweemaal haalde ze genadeloos uit. De jarige: „Toen wist iedereen al dat de zaak be slist was. Toen speelden we hoc key zoals je je dat wenst. Merk waardig dat het 24 uur later zo'n vreselijk lastige affaire is gewor den. Nu stonden we stil, werd er niet vrijgelopen en dan is het voor de tegenstander wel erg gemak kelijk om spitsen aan banden te leggen" Hij had overigens wel op voorzich tigheid gehamerd, omdat de Tsjechen voor het eerst op een in ternationaal toernooi opduiken. Volkomen onbekend dus, maar evenals de heren begenadigd met een soepel loopvermogen en een flinke klap in de armen. Fieke Boekhorst verklaarde de te rughoudendheid: „We zouden de kat uit de boom kijken en ruimte scheppen voor Sophie von Wei- Ier. Haar snelheid is het meest waard als ze veel ruimte krijgt" Timmermans haalde haar echter snel uit het veld omdat ze geen meter meeverdedigde in een pe riode dat alle hens aan dek moest zijn. Sandra le Poole, net uit jong Oranje overgeheveld, deed haar vergeten. De Bloemendaalse werkte.dat het een lieve lust was én sleepte in haar enthousiasme haar medespeelsters mee, zodat de Tsjechischen op één keer na niet meer in de buurt van doel- vrouwe Det de Beus zijn geweest. Die ene keer scoorde Hubackova met de yoet, maar scheidsrechter Farke zag er niets in, zodat Oranje ineens tegen een achterstand aankeek. Ook winst in derde duel Forescate: 0-1 bij Noord wijk DIVONNE-LES-BAINS (ANP) - De Ronde van de Toekomst is giste ren geëindigd, zoals zich dat na drie dagen al liet aanzien, name lijk in een eclatant succes voor de Sovjet-ploeg. De Ronde werd gewonnen door de man, die na de proloog de gele trui aantrok, de 22-jarige Sergei Soekhoroets- jenkov. Hij ging drie ploeg- en landgenoten vooraf in het klas sement. De beste "achtervol ger", Galaletdinov, leek op de voorlaatste dag nog voor een verrassing te zorgen, want hij maakte deel uit van een kop groep, die vier minuten voor sprong nam, maar hij deed geen kopwerk, waardoor Soekho- roetsjenkov kon terugkomen. De Sovjet-ploeg veroverde naast vrijwel alle etappes alle klas sementen. Averin het pun tenklassement, Morozov werd bergkoning en Sovjet Unie was uiteraard eerste in het ploe- genklassement. Voor Nederland verliep deze Toe komstrode bijzonder teleurstel lend. De afgevaardigde ploeg kon het prachtige verleden geen gestand doen. Jo Maas deed wat van hem verwacht werd, hij eindigde als tiende, de anderen bleken te "licht" voor het grote rondenwerk. Op een handvol ereplaatsen na, was de enige verdienste dat alle leden van de ploeg de Ronde uitreden. De eindstand in het algemeen klassement is: 1. Sergei Soeklio- roctsjenkov (SOV) 42 uur, 26 mi nuten en 28 seconden, 2. Gala letdinov (Sov) op drie minuten en 33 seconden. 3. Morozov (Sov) op 4.34.4. Averin (Sov) op 4.42,5. Pozzi (Ita) op 4.55, 10. Jo Maas (Ned) op 12.18,31. Willy Maessen op 43.16,52. Hennie Stamsnijder op 1.06.56, 54. Jacques Verbrug- gen op 1.17.58,59. Ad van Peer op 1.20.13, 63. Jan Jonkers op 1.34.51, 72. Jan Claesscns op 2.38.58. HEEL ZWAK DEBUUT LMHC IN HOOFDKLASSE: 1-7 AMSTERDAM - De eerste wedstrijd in de hoofdklasse van de hockey- competitie is voor debutant Leiden verre van succesvol verlopen. Ging vorige week de oefenpartij tegen kampioen HCKZ verloren met 5-0, gisteren moesten de Leidenaars met 7-1 het onderspit delven tegen Amsterdam. Anders dan de cijfers doen vermoeden, heeft LMHC het beslist niet slecht gedaan. Met open aanvalsspel toonde de ploeg zich vaak de gelijke van Amsterdam. Het probleem schuilt bij de Leidenaars in het gebrek aan stootkracht, of zoals trainer Grippeling het uitdrukte: "Amsterdam had meer killers in de ploeg. Zij benutten hun strafcorners, terwijl Leiden geen van de drie toegekende strafcorners wist te benut ten". Vooral in de eerste helft draaide Leiden goed. Enigszins tegen de verhou dingen in was het niettemin Amsterdam dat de leiding nam. De voor Jong Oranje uitkomende Norbert van der Berg bracht zijn ploeg via een strafcorner aan de leiding. Het was dezelfde speler die even later via weer een strafcorner 2-0 liet aantekenen. Leiden leek nauwelijks aange slagen door die twee tegenvallers. De ploeg bleef consequent de aanval zoeken en vergat daarbij niet de'organistie van de verdediging. Jammer was het daarom dat de Leidenaars vlak voor rust nog een strafbal misten. Toen vlak na rust weer een strafbal aan Leiden werd toegekend was het. wel raak. Niek Tierrie, liet Pierre Hermans, één van de nieuwkomers in de Amsterdamse ploeg, kansloos. Leiden loerde op meer, maar inplaats van 2-2 werd het 3-1. Bob Jan Hillen was daar verantwoordelijk voor. Twee minuten later was het al 4-1 door Davy 't Hoen. Het betekende de genadeslag voor Leiden. Een aantal spelers lieten het hoofd zakken en Amsterdam kon het initiatief definitief naar zich toe trekken. De Am sterdammers die dit seizoen met een vernieuwde ploeg zijn begonnen (Willem Pijpers, J an Boerma en Wouter van de Berg spelen dit jaar in het derde, Hans Jorritsma verdween naar Kampong en Herge Spits vertrok naar Amerika) bleken conditioneel al voldoende op niveau en wisten nog drie treffers aan hun totaal toe te voegen. Norbert van der Berg toonde voor de derde maal weinig moeite te hebben met het benutten van strafcorners en het was Pierre van der Horst die een fraaie solo door de gehele Leidse verdediging met éen doelpunt bekroonde. Twee minu ten voor tijd was het één van de nieuwelingen in de Amsterdamse ploeg, Harry Kerstens die de eindscore op 7-1 bepaalde. LEIDEN - Forescate heeft ook de de derde wedstrijd in deze com petitie in zijn voordeel weten te beslissen. In de streekderby te gen Noordwijk wonnen de Voor schotenaren met 0-1. De dames van Forescate deden het een stuk minder en verloren met maar liefst 0-4 van Laren. De heren van Roomburg, kwamen in Vlaar- dingen tegen Pollux niet verder dan 1-1. Noordwijk-Forescate 0-1. In een vrij hard duel toonde Forescate zich verreweg de betere ploeg maar kon door de formidabel keeper van Noordwijk dat vert- schil niet in doelpunten uitdruk ken. Na rust was het toch Hans Riemens die na een onoverzich telijke situatie de Voorschotena ren aan de overwinning hielpen. Pollux-Roomburg 1-1. De heren van Roomburg hebben hun gi gantische overwicht gisteren in Vlaardingen niet in een overwin ning kunnen omzetten. De Lei denaars namen via een treffer van Kees Wendt weliswaar de leiding, maar via één van de spaarzame uitvallen wist Pollux toch nog gelijk te maken. Dat deden de Vlaardingers overigens uit een nogal omstreden strafpush. FORESCATE-LAREN 0-4. Een forse nederlaag die zeker niet te wijten was aan de jonge doel- vrouw van Forescate, Jasmijn Noordberg, die het zeker niet slecht deed. Al na vijf minuten kwam Laren aan een 0-1 voor sprong. Tot de rust kon de Voor- schotense ploeg de score verder in de hand houden, maar na rust was er geen houden meer aan en liep Laren vrij vlot verder uit. ALECTO-VCL 0-0. De dames van Alecto hebben tegen VCL geen beste wedstrijd gespeeld. De lin kervleugel werd te weinig inge schakeld bij de aanval en wat er ovér rechts op offensief gebied gebeurde, had weinig om het lijf. Dankzij het goede keeperswerk van Ilonka Weber kon Alecto tenminste nog één puntje aan dit matige duel overhouden. LOTTO De winnende getallen van de lotto zijn: 1-12-13-23-29-40. Reservegetal: 18. WEST-DUITSLAND De winnende getallen van de Duit se lotto zyn; 1-14-15-33-35-38. Re servegetal: 46. Uitslag Spiel '77: 4-7-1-9-6-1-6. SUPERTRIO De Parisien-prijs gelopen in Duin- digt: 1. nummer 9 (Mary Hollandia); 2. nummer 12 (Little Jick); 3. num mer 4 (Lazuur). Uitbetaling: f618,30.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 14