Zuiderkw artier en De Algemene delen de punten REVANCHE LEIDEN LIONS Herstel van Foreholte-dames; OASE stunt tegen HYS: 9-5 Forescate komt weer tot een zege (2-0) HANDBALCOMPETITIE Leiden oefent tegen KZ: 0-5 Ruime zege LDG op Rotterdam Fides Pacta nog altijd puntloos Rugbyers van DIOK gaan sterk van start MAANDAG 11 SEPTEMBER 19 LEIDEN - Het hockeyteam van Fo rescate heeft de goede indruk van vorige week kunnen bevestigen met een soepele overwinning op Tempo 34. In een bar slechte wedstrijd speelde Roomburg doelpuntloos gelijk tegen Leoni- das. De dames van LMHC dolven in Laren het onderspit tegen de club met die naam. LEONIDAS-ROOMBURG - lEen wedstrijd om zo snel mogelijk te i vergeten. Daarmee is de matte partij tussen Leonidas en Room burg wel het best gekarakteri- seerd. De thuisclub had welis- waar constant een overwicht, maar was nirpmer echt gevaar lijk. Roomburg was dat met en- »gj kele counters wel, maar speelde toch te slecht om aanspraak te kunnen maken op een overwin ning. LEIDEN - Foreholte heeft zich goed in de handbalcompetitie goed hersteld van de totaal on verwachte nederlaag, die vorige week in Voorhout moest worden geincasseerd van het Haagse Hercules. Misschien dat juist die nederlaag de ploeg inspireerde voor de wedstrijd tegen Ancora. De Rotterdamse formatie mag dan niet in de sterkste opstelling in Voorhout zijn verschenen, een 1-9 nederlaag zegt toch wel iets. Daarbij komt dat de marge groter had moeten zijn. In de tweede helft van deze van be gin tot eind door Foreholte ge domineerde wedstrijd met vooral een sterke, sluitende defensie, Er is geen houden i Geerlings gaat scoren reholte permitteerde de Voorhoutse ploeg het zich om vier strafwor- pen op rij te missen. Aan de zege viel toen echter toch al niet meer te tornen. In de landelijke tweede klasse A behaalde Northa een 6-4 zege op EHC. De Leidschendamse ploeg speelde duidelijk op de break-out en scoorde daaruit inderdaad driemaal in de eerste helft (3-4). Toen Northa echter na de hervat ting de kansen beter uitspeelde kwamen de break-out mogelijk heden niet meer zo gemakkelijk. Door Lydy Vink kwam Northa gelijk, 4-4. Daarna waren het de pupillen van Caron die het beste van het spel hadden, verdiend door Maijan van der Eist op 5-4 kwamen en tenslotte door Wil Geurds de zege veilig stelden, 6-4. Verrassing De ontmoeting tussen HVS en OA SE eindigde tegen de verwach ting in met een zege voor OASE: 9-5. In die winst had keepster Miijam van der Meer een groot aandeel. Zij stopte zelfs een strafworp. Topscoorster bij OASE wa§ Maijan van der Geest met drie treffers. In de afdelings eerste klasse boek ten de heren van Sanocel/Satur- nus, met maar één wisselspeler, een morele zege met het tegen CWP behaalde gelijke spel. De als altijd grof handballende Haagse ploeg kon het maar moeilijk ver kroppen dat de incomplete roodwitte formatie niet op de knieen te krijgen was. Hans Swaan, die in de eerste helft viermaal scoorde, moest het erg ontgelden. Het werd 15-15 on danks de Haagse protesten. Sterker De dames van MMO waren veel sterker dan DSO, dat in de twee de helft rust 4-3 voor MMO, volle dig werd overspeeld, 12-6. José Elsgeest was met vier doelpunten topscoorster, maar ook de jeugd- speelster Elly van Leeuwen liet zich weer gelden. Zij bracht twee treffers voor DSO op het score bord. De heren van MMO bleven in de afdelings tweedeklasse de reser ves van Wings in een pittige wed strijd met 10-8, de baas. Gerard Elsgeest (4 doelpunten) kreeg bij de produktie de steun van Hans Elsgeest (3), Jan Elsgeest (2), en Cor de Jong (1). Clemens Volwa- ter in het MMO-doel stopte twee strafworpen. De heren van OASE verloren in de afdelings derde klasse van Sano- cel Saturnus 3, rust 7-5, eindstand 11-16. Topscorer bij OASE was de ex-Sanocel/Saturnus speler An ton van Noort met zes treffers, twee uit een strafworp. FORESCATE - TEMPO 34 2-0 - Een soepele en duidelijk ver diende overwinning van de Voorschotenaren die in beide speelhelften eenmaal scoorden. Voor rust trof een strafcorner van Jelmer Siersema doel (1-0). Na een korte inzinking aan het begin van de tweede helft gaf Niek Sin- ke namens zijn ploeg Tempo 34 de genadeklap. (2-0). ALECTO - DE KIKKERS 2-1 - Na zeventig minuten wanordelijk hockey kwam uiteindelijk Alecto als gelukkigste frommelaar uit de bus. Hans Hartgers en Max-Jan Koppes v/aren de Leiderdorpse doelpuntenmakers. Bij het scheiden van de markt viel on verwacht toch nog de niet onver diende tegentreffer van de Kik kers. LAREN - LMHC 1-0 - De uiterst spannende strijd tussen deze twee damesploegen leek in de laatste minuten nog op een pun- tendeling uit te lopen Een we gens shoot toegekende strafbal trof echter geen doel, waardoor het doelpunt van Lisette Kors als enige op het scorebord bleef staan. Z ANDVOORT - FORESCATE 0-3 - Het evenwichtige spelbeeld dat deze ontmoeting te zien gaf werd rond de twintigste minuut ver stoort toen de Zandvoortse da mes voor het eerst een aanval wisten te verzilveren. In de reste rende minuten tot het rustsignaal kregen de Voorschotense dames nog twee kort opeenvolgende doelpunten om de oren, waar door na de eerste helft de teerling al geworpen was. Weliswaar was de tegenstand van Forescate in de tweede helft wat sterker, maar tegen het goed georganiseerde hockey van Zandvoort viel voor de van natu re wat rommeliger spelende Fo- rescaters weinig te beginnen. Kansen om de eer te redden, de den zich voor enkele Voorscho tense speelsters nog wel voor, maar konden niet worden benut. AUTOSPORT - Arie Luyendijk heeft gisteren een dubbele zege geboekt in de formule super Vee race op het circuit van Zolder. In de eerste race liet hfj de Westduit ser Henzier duidelijk achtfl^zich. In de tweede bleef hij de (übten- rijker Gartner slechts 0,1 seconde voor. De Formule Ford 2000-race was een geheel Nederlandse aan gelegenheid. Rob Leeuwenburg triomfeerde voor Ron Kluit en Ros de Giaxa de Salvi. DEN HAAG - Bepaald niet on eervol was de nederlaag die LMHC gistermiddag in een oefenduel leed tegen lands kampioen Klein Zwitserland. Anders dan het eindresultaat (5-0) zou doen vermoeden wisten de Leidenaars nog ge noeg tegenstand op te bren gen om na rust de Haagse doelpuntejimachine nage noeg tot staan te brengen en zich kansen op een verdiende tegentreffer te creëren. Het klasse- en routineverschil was uiteraard overduidelijk •Klein Zwitserland, weliswaar verzwakt door de afwezigheid van enkele prominenten die in West-Duitsland om de Eu ropese titel streden, was LMHC veruit de baas. Na ongeveer twintig minuten met de Leidenaars gestoeid te hebben opende KZ via Maar ten van Heeswijk de score (1-0). Buma, Kan en Van Grimbergen troffen in het resterende kwartier van de eerste helft eveneens doel, waardoor LMHC bij rust te gen een 4-0 achterstand aan keek. Na de hervatting leken de promoventi hun ritme en vooral hun durf enigszins hervonden te hebben. Na Ties Kruizes vernietigende strafcorner (5-0) vertoonde KZ zich niet zo veel meer voor het doel van Martin Drijver. Alle inspanningen ten spijt, kon LMHC de nul niet van het scorebord vegen. Het steriele spel van de Leidenaars, die te lang over de rechtervleugel bleven opereren toen daar enige acties glad waren ver lopen, werd te voorspelbaar voor de doorgewinterde Ha genaars. ROTTERDAM - In de tweede ronde van Eerste Klasse B landelijk dammen hebben het Groningse Houdt Stand en VAD II (Amsterdam) de leiding genomen door te win nen van resp. DC Assen en OG Utrecht. Vooral de over winning van de Amsterdam mers op het als gedoodverfde favoriet bestempelde OG is een grote verrassing. Het Leidsch Dam Genootschap revancheerde zich zaterdag voor de nederlaag tegen DC Assen in de eerste ronde door nu een overwinning te boe ken op het zwakke Rotter damse Constant, een ploeg, die door allerlei transfers dermate verzwakt is dat al leen een wonder haar nog kan redden van degradatie. De overwinning van LDG heeft ondanks de goede cijfers van 7-13 aan een zijden draadje gehangen en kan beslist niet overtuigend genoemd wor den. Voor hetzelfde geld was het een gelijkspel geworden. Sam van der Kwartel maakte een verloren eindspel nog net tot remise, omdat zijn tegen stander eenvoudig een sim pele winst over het hoofd zag. De overwinning van nieuwko mer Leiwakabessy was zeer spectaculair zijn tegenstan der en hij verkeerden in een enorme tijdnood, maar waren zo zeer in concentratie ver diept dat zij dit niet door had den. LDG had het geluk dat de vlag van Stahldecker het eerst viel, zodat Leiwakabes sy zijn eerste punten in deze competitie kon maken. LEIDEN - De Algemene en Zuiderkwartier hebben in een opdracht de bal rond te spelen uiterst sportief korfbalduel de punten gedeeld. Zuider- ïlohda kwam ef niet meer tussen kwartier is hierdoor aan de leiding gekomen in West IC Fides Pacta is nog steeds niet in het bezit van punten. De Zuiderlkwartier-De Algemene 7-1. ploeg verloor nu van Excelsior. De Danaïden is hard op weg om er dit jaar iets moois van te maken. De ploeg van trainer Gerard Bos is conditioneel nu al zo ver om van begin tot eind voluit te spelen. 3c Danaiden-Rhoda 7-7. Ex- hoofdklasser Rohda uit Amster- dam had net als de aanvallers van LEIDEN - De Leidse rugby club DIOK is in de competitie van de rugby ereklasse uitstekend van start gegaan. De vroegere grossier in nationale kampioenschappen, de RC Hilversum, werd met een 7-3 nederlaag naar het Gooise terug gestuurd. In een bikkelharde wedstrijd werd door beide teams om elke meter grond gestreden. Spectaculair en zeer fair rugby hield de talloze toeschouwers tot het laatste fluitsignaal bezig. In de eerste tien speelminuten dreigde de blauwgele verdediging nog al eens in paniek te geraken, maar de uit Ierland afkomstige fullback Mike O'Sullivan hield de zaak achter goed gesloten. In de twintigste minuut zette Kees Koemans DIOK met een vlijmscherpe penalty-kick over maar liefst 60 meter op winst: 3-0. Ook in de tweede helft bleef deze ontmoeting de match van de voorwaart- sen, die elkaar als hechte tankeenheden probeerden op te rollen. Een door DIOK gewonnen bal werd door scrumhalf Barry van Dooren snel in zijn driekwartlijn gespeeld. Tweede center William Mellet gaf een effectvolle kick langs de grond, rende achter het stuiterend ovaal aan en wist zo de try te scoren: 7-0. Nog was Hilversum niet gebroken en bleef verbeten op de bal jagen. Een technische overtreding van de Leidenaars stelde Henny van Altena in staat via een penalty de Hilversummers iets terug te brengen: 7-3. Maar wat de geroutineerde Hilversummers verder ook probeerden DIOK bleef het spel koel en beheerst spelen tot het laatste fluitsignaal. Het pas gedegradeerde LSRG heeft in de promotie-klasse tegen het sterke Haarlemse Kinheim direct goed van zich afgebeten. Met een 6-10 over winning, door try's van Peter van Roos en Jan vap Meurs en een conver sie van Hans Siemens, konden de Leidse Studenten de ouverture van dit rugbyseizoen vieren. Vooral de Leidse driekwartlijn was sterk op dreef. Kinheim kon door 2 penalty's, gegeven voor off-side spel, de score een iets toonbaarder aan zien geven. De Danaïden de grootste moeite om in de eerste periode dë kansen te verzilveren. Na 25 minuten zag Rohda kans om in één minuut twee maal raak te schieten. Twee grove missers in de Leidse ver dediging gingen daaraan vooraf. De Danaïden kwam goed terug. Via Cees Christiaanse en Elly van Spelden werd het 2-2, daarmee bewijzend dat De Danaïden aan karakter heeft gewonnen. In de veertigste minuut scoorde Ingrid Excelsior-Fides Pacta 9-6 Een op Deze derby bracht een eindstand waar iedereen eigenlijk wel vrede mee had. Zuiderkwartier startte overweldigend en stond na zeven minuten al met 2-0 voor. Bij rust was het al weer gelijk. Na de pau ze een agressiever De Algemene dat door Wim van Vliet en Ruud Swaag op 2-4 kwam. Dirk Jan de Kreek herstelde het vertrouwen van de geelblauwen door bij 4-6 twee maal raak te schieten. Toen Joep van Dam even later 7-6 liet aantekenen, leek Zuiderkwartier nog te gaan winnen. Ruud van Vliet voorkwam dat echter en bepaalde de eindstrand op 7-7 Wil de Wit van Zuiderkwartier wordt door Ruud i kwam echter niet op de stip. i Vliet van De Algemene onreglementair gehinderd. De ba. Haren zelfs 3-2. Door e verdedigingsfouten ging de rust niettemin in met een 3-5 achter stand. Cees Christiaanse, die in deze wed strijd uitgroeide tot ée-n van de betere heren, zorgde na rust uit een strafworp voor 4-5 en van ver voor 5-5. Hennie Devilee gaf de meerderheid van De Danaïden verder gestalte: 6-5. Bij 6-6 bra ken er voor de Leidenaars weer moeilijke tijden aan. Toch werd het door Eric Filemon 7-6. Bfj 7-7 en nog vijf minuten durfde Bos geen risico's meer te nemen. Hij ruilde Hans van der Leek voor Paul Bartelsman met als enige veel fronten beter Excelsior heeft het met vier invallers opererende Fides Pacta zonder punten naar huis gestuurd. Na vijftien minu ten was het al 4-1. Fides Pacta kwam door Hannie Piket nog te rug (4-2), maar daarna was het woord weer aan de Delftenaren: 7-2. Hennie Piket zorgde nog voor een gedeeltelijke ommekeer en toen Diet Rietbergen en Wim Pi ket Fides Pacta op twee punten van Excelsior schoten, leek één punt toch nog mogelijk. Excel sior besliste anders. Via twee ga ve treffers werd het 9-5. Dik Onderwater er nog 9-6 1 mocht maken. West 1B Ons Eiland moest halver wege de tweede helft het hoofd -buigen voor DSV. Aanvankelijk was Ons Eiland veel sterker (4-1 maar bij rust was de stand al 4-3 Bij 6-6 vèrloor Ons Eiland haar greep op het gebeuren. Via 6-9 werd het door Rob Hasselbach 7-9. Pernix heeft haar zegereeks niet kunnen voortzetten. Het strandde op OWO. Pernix kwam vooral karakter tekort om het felle spel van OWO te kun nen beantwoorden. De eindstand werd bepaald op 6-5. Kees van de Kraan scoorde voor Pernix twee keer. TOP Sassenheim startte de competitie verdienstelijk met een 6-7 overwinning op Vitesse. TOP zal dit jaar zeker tot de bete re ploegen behoren in haar klas- Fiks - De Bermen 5-3. Een goed draaiend Fiks heeft in de tweede klasse een verdiende overwin ning behaald op De Bermen uit Capelle a.d. IJssel. Agda Mulder. Robert v.d. Kraan en Aad Knetsch zorgden ervoor dat Fiks met een 3-2 ruststand aan de tweede helft kon beginnen. Mar tin Huizing en nogmaals Agda Mulder bepaalden de eindstand op 5-3 in het voordeel van Fiks. Crescendo - Vlaardingen 9-9. Beide ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen. Met de rust stond Crescendo tegën een 3-4 achter stand aan te kijken. Ria Baak, Benno Baak, John Huigsloot en Piet l'Amie (3x) en Louis Kok (3x), waren de doelpuntenma kers. Fluks-Olympia 10-8. In de derde klasse is Fluks alleen op kop ge komen. In een hoog tempo dwong het Noordwijkse Fluks haar tegenstander uiteindelijk op de knieën. Bij rust was het pas 6-5, maar diep in de tweede helft leidde Fluks al met 9-7. Warmond-Bolnes 4-5. Ook War- monds tweede wedstrijd op dis trictsniveau is op een nederlaag uitgelopen. Wel toonde de War- mondersnu wat meer karakter en daardoor kon Bolnes niet verder uitlopen dan één punt. De War mond-doelpunten kwamen op naam van Renee de Lou, Sjennie Ark, Bart van Zandwijk en Ron van Dongen. KNS - HSV 2-5. Een veel gerouti- neerder ploeg dit HSV, daar was iedereen het wel over eens. Het jeugdige KNS had er veel moeite mee en kwam uiteindelijk niet verder dan twee doelpunten uit handen van Sandra Steenbergen en Helen van der Nap. GERT GRESSIE DORDRECHT - Het ijshockeyteam van Leiden Lions heeft gister avond in Dordrecht met een 3-6 zege revanche genomen voor de 5-9 nederlaag, die het vrijdag avond in Leiden tegen Hannover leed. Hoewel de Leidse ploeg nog was gehandicapt door het ont breken van Jiro Anton, kwam de formatie van speler/coach Paul Domm aanzienlijk beter voor de dag dan twee dagen tevoren het geval was geweest. De Leidenaars, bij wie de nieuwe aanwinsten Ed Nienhuis, Dan Cuomo, Ted Mexjer, Dave Ma- thewson, Paul Domm, Rob Ha gendoorn en Robin Saraber stuk voor stuk een goede indruk ach terlieten, moesten in de openings fase weliswaar tegen een 0-1 ach terstand - doelpun tJohn Fielding - opboksen, maar kwam kort na die openingstreffer via Ed van Diermen langszij. Die laatste speler, een Nederlandse Canadees, had zich vrijdag sa men met Erwin Bruinsma. even eens een 'Nederlands paspoort houder', bij Leiden Lions aange meld. Ofschoon Van Diermen gisteravond redelijk acteerdezal eerst in de komende veertien dagen worden Terug naar de wedstrijd, Leiden Lions door doelpunten van de voormalige HYS-speler Robin Saraber en Theo Dietz spoedig op een 3-1 voorsprong kwam. Een op het oog alleszins comfortabele voorsprong, ware het niet, dat Hannover in de tweede periode sterk terugkwam. De Duitsers slaagden er zelfs in door treffers van Peter Vanden mark en John Fielding langszij te komen. Toen echter Danny Cuo mo Leiden vervolgens toch weer aan de voordelige kant van de marge bracht, was de ban defini tief gebroken. Ivan Kocanda zorgde voor 5-3 waarna Ted Meyer de eindstand op 6-3 bepaalde.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 16