Gemeentebestuur van Leiderdorp geen lachsp FEEST IN OEGSTGEEST ROND 5-JARIG SJJO e/c&e agenda Gruppo Sportivo op eerste lustrumavond van "De Lindehoeve HONDERD-JARIGE INOEGSTGEEST DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1978 Li "Nieuwe" wethouders presenteren beleidsprogramma voor komende vier jaar Het "nieuwe" gemeentebestuur van Leiderdorp kort na zijn installatie dinsdag. Van links naar rechts: J Bezemer (financiën, economische aangelegenheden, verkeer en vervoer), C. Gordijn (ruimtelijke ordening, open bare werken, huisvesting, oude dorp), burgemeester Van der Have, gemeentesecretaris Hobo, I. Gehner (sociale zaken, cultuur, sport, recreatie, maatschappelijk werk, jeugd- en jongerenwerk) en J. Verdier (onderwijs en bestuurszaken). LEIDERDORP - "Het is niet terecht dat de PPR ons af spiegelingscollege als 'lachspiegel' betitelt. Een afspiege lingscollege betekent immers niet, dat alle in de raad ver tegenwoordigde politieke partijen deel uitmaken van het college van wethouders, maar het merendeel. Met 2 CDA-, 1 WD-en 1 PvdA wethouder vertegenwoordigen wij verreweg de meerderheid van de raad" Burgerlijke stand den); Richard, zv T.H. Reijken en C.W. Zwanenburg geiden); Jan, zv D. Treur en W.M. Baak (Leiden); Pieter J.A., zv J.T.J. van Maasdam en G.A„van Goozen (Zoeterwoude); Bernardus J.P. zv J.F. J. van Veggel en F.A.M. Reijnders (Zoe terwoude); Angela M., dv P.J. Fritz en C.M.T. van Deursen; Wouter, zv R. Noya en H. Verboom; Maarten P.G., zv P.D. Bak en G. Visscher (Leiden); Pamela A.M., dv F. Luijk en B. Fels (Wassenaar); Leon C., zv F.A. Caren en S.M. Degens (Leiden); Karsten, zv G. Sirag en A.C. van Rijsdam; Gerben, zv A. Kamphues en M.L. Duyn (Leiden); Annelies S,. dv J.H. Hegeman en J.A. Droogers; Sebas- tiaan A., zv A.C. Splinter en B. J. van der Kraats (Zoeterwoude); Phjlip P., zv D.J. Bijloos ert M.S. Smit (Voorschoten); Jo ris, zv R. Zoutendijk en J.M. de Jong; Natasja S., dv H.H. Schreuder en C.S. Olij (Leiden). Overleden; J. Gordijn (82), geh gew met J.CA. van Tol (Leiden. Getrouwd: J.F.M. Burghouwt en M.J.A. Baak (Leiden); C.H.D. Steinmetz en R.E.M.T. Mekel; G.J.M. van Wijk en J.M.G. van Ammers. Ondertrouwd: H. de Wit en M.E. Cou- mou; C. J. de Vries en J.E. Schoor; A.T.A. van den Berg en E.M. van Schie; G.H. Schell en V. J.H. van Gastel; A. Vogelen zang en M.A.H. van der Boog. LEIDERDORP - Dezer dagen zal een enquête worden ge houden naar het effect van het borstkankeronderzoek dat voorjaar 1977 in Leider dorp werd gehouden. Doel van deze enquête is het on derzoek naar (en de voorlich ting over) borstkanker te verbeteren en eventueel uit te breiden. Voor het bevolkingsonderzoek op borstkanker werden vo rig jaar 4585 vrouwen van 30 jaar en ouder opgeroepen. Van hen verschenen* 3628 vrouwen (79,1 in het Eli sabeth Ziekenhuis. Daar werd het onderzoek gedu rende vijf maanden twee ochtenden en twee avonden per week gehouden. Het on derzoek, bestaande uit een lichamelijk onderzoek en een voorlichtingsprogram ma (dia-serie met uitleg en stencil over zelfonderzoek) was in samenwerking met de Leiderdorpse huisartsen op gezet. Een 594 vrouwen (13 hebben voor het onderzoek afgezegd, 7,9 bleef zonder bericht weg. Van de onderzochte vrouwen werden 689 naar de huisarts doorverwezen. Niet alleen omdat een afwijking werd Enquête onder Leiderdorpse vrouwen over onderzoek op borstkanker geconstateerd, maar bij voorbeeld ook als borstkan ker in de naaste familie voorkwam. Vervolgens kre gen 341 vrouwen een nader röntgenologisch onderzoek. Dit gaf in 19 gevallen aanlei ding tot verwijzing naar de chirurg. Van de overige door de huisarts onzochte vrou wen werden 22 direct naar de chirurg verwezen. Bij 2 van de in totaal dus 41 naar de chirurg doorge stuurde vrouwen werd borstkanker geconstateerd. Het Comité dat dit onderzoek voor Leiderdorp heeft geor ganiseerd vindt niet alleen het vaststellen van mogelij ke afwijkingen belangrijk, maar vooral de'voorlichting en het zelfonderzoek dat aan dit borstkankeronderzoek vast zat. Om inzicht te kun nen krijgen in het effect van deze voorlichting is het noodzakelijk de eerder ge noemde enquête te houden onder alle vrouwen die aan het onderzoek hebben deel genomen. De vakgroep huis artsgeneeskunde van de Leidse universiteit heeft de uitwerking van dit na-on derzoek op zich genomen. Eén dezer dagen zal de vragen lijst, vergezeld van een brief van het comité, bij de des tijds voor het onderzoek op geroepen vrouwen in de brievenbus komen. Voor het na-onderzoek is het erg be langrijk dat deze vragenlij sten zo veel mogelijk worden ingevuld. Omdat waar schijnlijk sommigen van de opgeroepen vrouwen inmid dels zijn verhuisd worden nieuwe bewoners verzocht de brief van het Comité door te sturen. Voor inlichtingen is het Comi té telefonisch bereikbaar. Mevrouw Gehner-Ellenber- ger 894771; mevrouw A. Smits-Orie 892317; i Prillwitz-Duyverman 410130. Aldus de nieuwbakken Leider dorpse wethouder voor onder wijs J. Verdier. Hy gaf deze toe lichting gisteravond, bij het aan bieden van het beleidsprogram ma van het collge van burge meester en wethouders voor de komende vief jaar. Eén lijn In tegenstelling tot wat by het vori ge college niet ongewoon was deelde het nieuwe gemeentebe stuur mee zoveel mogelijk één lijn te willen trekken én collegiaal ten opzichte van elkaar te zijn Het beleid van het'voorgaande college van burgemeester en wethouders zal echter groten deels worden voortgezet. Openbaarheid en inspraak zullen worden uitgebouwd en verbe terd. Uitgangspunt van het economisch beleid is dat wonenk werken en winkelen dicht by elkaar worden gebracht. Wethouder Bezemer "De ruimte in Leiderdorp is zeer beperkt. Maar waar dat mogelyk is willen we wat werkgelegen heid naar onze gemeente bren gen". De gedachten gaan daarby naar schone industrie, handel en kantoren. Verder zullen maatre gelen worden genomen om de middenstand behoorlijke be- r>r> VOORSCHOTEN - Als het Voor- schotense jongerencentrum "De Lindehoeve" 15 september offi cieel het eerste lustrum viert zal dat niet ongemerkt voorbij zijn gegaan. Morgen beginnen de fes tiviteiten ter gelegenheid van dit vyf-jarig bestaan met een optre den van de Haagse formatie Gruppo Sportivo. Een groep met een eigen stijl die wat doet den ken aan Frank Zappa en de Tu bes. Maar zeker ook de manier waarop deze groep zich op het to neel presenteert loont de moeite om morgenavond half negen naar "De Lindehoeve" te gaan. De dag daarop, treedt de Haagse popgroep Navel op. Aanvang eveneens 20.30 uur. Dinsdag 12 september komt Thea ter Amsterdam naar "De Linde hoeve" met het toneelstuk "Als de kat van honk is...",Aanvang wederom 20.30 uur. w Benthuizen wil vaart achter fietspadenplan BENTHUIZEN - De gemeente Benthuizen zal een actieve rol spelen om het provinciaal fiets padenplan zo snel mogelyk van de grond te krijgen. Burgemees tér Verbree kon dit tijdens de raadsvergadering meedelen naar aanleiding van vragen van het raadslid Boonstra. Op advies van gedeputeerde Brugman zal de gemeente kontakt opnemen met Bleiswijk, Zoeterwoude en Moerkapelle, in verband met de noodzakelijke grondverwerving, waarna op korte termyn het plan verwezenlijkt kan worden. Middenstanders tegen verdwijnen eigen commissie LEIDERDORP - Ondanks bezwa ren van de middenstand zal de commissie voor middenstand saangelegenheden in Leiderdorp opgaan in een nieuwe commissie voor economische zaken. De middenstanders vreesden in de nieuwe commissie te weinig aan hun trekken te zullén komen en hekelden het ontbreken van overleg over de wijziging in de commissietaken. Wethouder Gordijn verdedigde de nieuwe commissie tijdens de raadsvergadering door duidelijk te maken dat ook de midden standers hierin voldoende aan bod zouden komen. Midden standszaken zouden slechts in een breder economisch kader worden geplaatst. Donderdag 14 september, na het grote succes van vorig jaar, een varieté-avond, met als hoogte punt het optreden van fakir King Raja Sindra. Voorts een buikdan seres en muziek van de Andy Weilband. Op de dag van het ontstaan van het jongerencentrum wordt natuur lijk de officiële receptie gehou den. Dat gebeurt van 17 tot 19 uur, met 's avonds vanaf 9 uur een gastoptreden van de bekendste oud-discjockeys van "De Linde hoeve". Tenslotte, zaterdag 16 september, de klap op de vuurpijl, 's Middags om 2 uur komt Vara's drive-in- disco naar "De Lindehoeve". Al leen voor jongeren onder de 17 jaar. Ook wordt die dag weer een talentenjacht gehouden tegen de achtergrond van de Nuzzing-Oaf- Lightshow. Dat begint om 8 uur 's avonds. Tot slot een nachtconcert, dat om 1 uur begint, van de Nieuwe Voor- schotense formatie SZMOTSZ Hét is mogelyk een passé partout vobr alle activiteiten (behalve voor de receptie en Vara's drive- in-disco) te bestellen. OEGSTGEEST - Ter gelegenheid van haar ljohderdste verjaardag heeft burgemeester van Eysinga een bezoek gebracht aan mevrouw F.M. Vermeeren in huize Rustenburgh in Oegstgeest. Mevrouw Vermeeren, die in Breda werd geboren, kwam in 1913 naar Leiden waar ze met haar zuster een winkeltje beheerde aan de Haar lemmerstraat. Sinds drie jaar verblijft mevrouw Vermeeren in huize Rustenborgh, daarvóór werd ze verpleegd in verpleeghuis Weltevreden. Mevrouw Vermeeren, die haar honderdste verjaardag gisteren met een eucharistieviering vierde, leest nog bijna dagelijks de krant. Kunst-verkoop in zwembad richten, zaterdag en zondag is-de expositie geopend van 's mor gens 11 tot 's middags 5 uur. De deelnemende kunstenaars zul len tijdëns deze openingsuren zoveel mogelijk aanwezig zijn. Er zal beeldende kunst van allerlei aard'te zien en te koop zijn: tapijt, keramiek, aquarellen, olieverf schilderijen; tekeningen, litho's, gouaches, plastiek, wandkleden, foto's en sieraden. LEIDERDORP - De Leider dorpse buurtvereniging "Zijlkwartier" heeft haar activiteiten kunnen uitbrei den met een bejaardensoos Dit was tot voor kort niet mogelijk.'Maar nu het nieu we buurtcentrum in de wijk Zijlkwartier er is gekomen, heeft de vereniging meer mogelijkheden om ook voor de bejaarden in Leiderdorp wat te dóen. Gistermiddag was de eerste keer dat de bejaardensoos draaide, met een organist en een bingospel met prijzen. Voortaan zullen de Leider dorpse bejaarden elke maandagmiddag van de soos gebruik kunnen maken Tijdens de bejaardensoos in het buurtcentrum in Zijl kwartier traden gistermid dag de Leiderdorpse zange ressen "The Little Stars" op (foto boven) WASSENAAR - Een dertigtal le den van de Vereniging van Was- senaarse Beeldende (beroeps-) Kunstenaars, de V.W.B.K, neemt in het komende week-einde deel aan een verkoop-expositie in de tentoonstellingsruimte van het Wassenaarse Sportfondsenbad, waarin gt ruime tijd de galerie "JA" gevestigd geweest is. Mor genavond om 8 uur zal burge meester Staab de opening ver- OEGSTGEEST - Er blykt enige verwarring te heersen rond de vraag of het nu wel of niet moge lijk is al voor de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk in te schrijven. Dat is nog niét moge lijk. Alleen kunnen belangstel lenden zich meiden bij het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Het aantal ingeschrevenen daar is inmiddels al opgelopen tot on geveer 2000. OEGSTGEEST - Het eerste lus trum van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest (SJJO) wordt aanstaande zater dag 9 september gevierd. Het fes tijn begint om half tien met een rondgang van "De Wilbert Drummers" door Oegstgeest. Van 10 tot 10.20 wordt voor S JJO- gebouw Taberna een drumband- show^ gehouden met majorettes van "De Wilbert Drummers" 10.15 tot 12.15 uur volksspelen voor 6- tot 16-jarigen in de tuin van Taberna. 10.45 tot 16.30 uur demonstraties en een kleine ten toonstelling van allerlei zaken die by de SJJO op cursussen kunnen worden gedaan. Zoals klei be werken, pottenbakken macramé en fotografie. 12 tot 12.45 uur kindervolksdansen in de tuin van Taberna met daar op aansluitend van 13.30 tot 14.15 uur ook in de tuin volksdansen door 16-jarigen en ouder. 14.30 tot 15 uur optreden van jeug- doperette-gezelschap "De Mas cotte". Van 15 tot 16.30 uur kun nen deelnemers aan SJJO-kam- pen de van deze kampen gemaak te foto's bekijken en bestellen. Deze foto-reünie wordt besloten met een slotmanifestiatié in de tuin om 16.30 uur. s Avonds, te beginnen om 20 uur, café-chantant met troubadour Jan van Rhenen in de grote zaal van Taberna. De SJJO heeft dezer dagen ook het programma voor het seizoen 1978/1979 uitgebracht. De cur sussen voor de jeugd beginnen in de week van 18 tot en met 25 sep tember. Voor 8- tot 10-jarigen volksdansen; 8- tot 11-jarigen te kenen en schilderen; 8- tot 12-ja- rigen creativiteit met klei; 9- tot 12-jarigen tekenen en schilderen, volksdansen voor 10- tot 13-jari- gen; houtbewerking voor 10- tot 14-jarigen; tekenen en schilde ren, fotografie en poppen maken voor 12- tot 16-jarigen. - Cursussen voor 16-jarigen en ou der: fotografie; kantklossen; ma cramé; muziekbegrip; poppen maken oude stijl; pottenbakken spinnen, plantaardig verven en weven en volksdansen. staansmogelijkheden te bieden. Op de gevolgen die het toekomstige winkelcentrum Winkelhof voor de middenstanders zal hebben wilde Bezemer nog niet al te diep ingaan. Eerst wil hy het rapport afwachten over de winkelsituatie speciaal in Leiderdorp. Dit rap port zal eind september verschij nen. Wel wilde het college nu al kwijt dat vooral aandacht ge schonken zal worden aan de ont wikkelingen in het oude dorp. Overlast Verder wil het gemeentebestuur de overlast van het autogebruik zo veel mogelijk beperken. Door gaand verkeer zal zo min moge lijk worden aangetrokken, goed openbaar vervoer wordt gesti muleerd. Wethouder Gordijn benadrukte dat het sinds dinsdag optredende gemeentebestuur de nieuwe wijk Buitenhof in een sneller tempo wil volbouwen dan in het streek plan Zuid-Holland west is toege staan. "Dit streekplan legt ons behoorlijk aan banden en daar vaart de gemeente niet wel by, in tegendeel", aldus de wethouder. Om, te beoordelen of in Buitenhof oost meer woningen in de vrije sector gebouwd moeten worden dan oorspronkelijk dé bedoeling was zal op korte termyn de wo ningbehoefte worden onder zocht. In tegenstelling tot uitspraken van het vorige college verklaart het nieuwe gemeentebestuur zich duidelijk tegen bebouwing van het gebied tussen de Does en de Ruige Kade. "Pas als bebouwing van dit gebied dringend gewenst is zullen wij daar misschien eens over gaan nadenken" Oude dorp De mogelijkheden om gesubsi dieerde woningen al gauw nadat ze gekocht zy n weer met winst te verkopen zullen worden bepérkt. Gedacht wordt de termijn gedu rende welke dit onmogelijk wordt gemaakt van twee jaar op vijfjaar te brengen. Verder wil dit gemeentebestuur, als het vorige, de overlast van rijksweg 4 (Leidschendam-Am- sterdam) beperken. Aandacht voor welzijnsvoorzie ningen in bestaande wijken met name het oude dorp, iséén van de programmapunten van wethou der Gehner. Verder benadrukt zy dat het pand Bruggestraat snel gereed moet komen opdat cultu rele activiteiten kunnen worden bevorderd. Voor de huisvesting van de streekmuziekschool moet, snel een oplossing worden ge vonden. Sluiting Op het gebied van onderwijs (wet houder Verdier) gaat een accent verschuiving optreden. Inplaats van nieuwe scholen te bouwen moet nu duidelijk worden welke scholen in de toekomst met slui ting worden bedreigd. De financiële positie van de ge meente is echter dusdanig dat niet vrijelijk geld voor alle ver langens kan worden gegeven. Beslissingen uit het verleden (de bouw van een nieuw gemeente huis en een bibliotheek), bezui nigingen van de regering (Bestek '81) en een tragere groei van de bevolking dan voorzien doen Leiderdorp de hand op de knip houden. Wanneer die knip open gaat is echter niet alleen een technische, maar ook een politie ke beslissing. Uitgangspunt van het gemeentebestuur hierin is, dat de zwaksten in de samenle ving in elk geval niet onder de krappe financiële situatie mogen lijden. Waakhond Voor het overige gaat wethouder Bezemer de gemeentelijke beurs bewaken op de manier waarop hy bij de begrotingsbehandeling vo rig jaar omschreef dat dat moest: "Als een ontoegankelijke waak hond over de gemeentelijke schatkist, die kredietoverschrij ders en andere ritselaars met bebloede koppen terugslaat". DONDERDAG Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, film "Los Dias del Agua" 21 uur Troef, Noordeinde 2a, Nieuwe dienst- weigeren. tel. 140866 Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond 21-24 uur Welfare-lokaal, Rode Kruis Leidseweg 33 Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. In- validenbond 19-20 uur Architecten winkel, Pieterskerkhof 19 gratis advies, 20-21 uur Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 1 tot 8 september door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 120502 en apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. Indien het 's avonds na 11 uur niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsl. voor spoedrecepten van een taxi, tel. '22444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond -T. Miedema, Kagerplein307: Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: dinsdag- en donderdagavond 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Vcor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur) Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36. ma. 10.30-11.30 uur, KooL Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwijswinkel Leidt 071-1 dagv Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Rutgershuis Verder kent de SJJO een werk groep maatschappijvraagstuk ken, die zich een mening wil vormen over actuele maatschap pelijke onderwerpen. Dan is er nog de drumband "De Wilbert Drummers", bestaande uit jon gens en meisjes van 12 tot 20 jaar en jeugd-operettegroep "De Mascotte" voor 6- tot 15-jarigen. Tenslotte organiseert de SJJO ook dit jaar weer verscheidene kam pen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon ■Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2