Drie miljoen voor golfslagbad in Rijnsburg „erdoor Noordwijkse boeren krijgen uitstel TY-enquête in Nieuwveen Goudhaantjes zijn zwemmen niet verleerd Eerste wielerkoers Hazerswoude BODEGRAVEN LAAT PLAN MAKEN VOOR TURKENBURG-PAND PAGINA STREEK WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1978 Bouw begint nog dit jaar fUJNSBURG - Rijnsburg krijgt zijn golfslagbad. Na ruim drieëneenhalf uur vergaderen stelde de gemeenteraad gisteravond een geldbedrag van drie miljoen gulden be schikbaar. De CHU en de VVD-er Kier Brul stemden te gen. De verwachting is dat nog dit jaar een begin zal worden gemaakt met de werkzaamheden. In de loop van het volgend jaar kan het bad dan in gebruik worden ge- de beslissing aan de nieuwe raad over te laten, haalde de eind streep niet. De carport van de heer Hietkamp uit Noordwijkerhout, die in strijd met de regels is gebouwd. Burgemees ter en wethouders willen de overhuiving weg hebben, de autobezitter zelf is daartegen in het geweer geko- „CARPORT" MOET TEGEN DE VLAKTE NOORDWIJKERHOUT - De heer Hietkamp uit Noordwijkerhout moet zijn carport afbreken. Het bouwsel bij zijn woning aan de Guldemondvaart 32 is in strijd met het bestemmingsplan van de gemeente. Buiten het feit dat de Noordwijkerhouter de rooilijn heeft overschreden heeft hij ook de toegestane bouwoppervlakte overschreden. Op zijn grond mag niet meer dan 25 vierkante meter worden bebouwd. Ondanks het feit dat het college van burgemeester en wethouders Hietkamp in april hebben ge schreven het gebouw te verwijde ren is dat nog niet gebeurd. Hiet kamp heeft zich tot de gemeente raad gewend om alsnog een ver gunning voor het bouwsel af te geven, omdat hij die van het col lege niet krijgt. B en W stellen de raad voor tijdens zijn vergade ring van donderdag 31 augustus geen vergunning te verlenen. Positieve en negatieve opmerkin gen vielen er te noteren in het de bat dat omstreeks middernacht werd afgesloten. Zo noemde Kralt (AR) het golfslag bad een stuk recreatie en een aanwinst voor Rijnsburg. Op alle punten noemde hij de forse in vestering overzien. CHU-er Van der Meij had het duidelijk moei lijker. "Waarom geen keuze uit twee baden", vroeg hij zich af. En: "Worden er geen brokken voor de nieuwe raad gemaakt? Zullen de financiën voldoende zijn? Moeten er straks niet teveel zaken worden uitgesteld? Zal het bad op zondag open zijn? Is een groot aanbod van auto's te ver werken?," waren vragen die Van der Meij op het college afvuurde. Hij noemde deze beslissing een belasting voor de nieuwe ge meenteraad. Van der Meij stelde voor het voorstel terug te nemen s raad te laten beslis- foontje meer aan gewaagd hier eens naar te informeren. Anders was ze allang onderdak geweest." De Mooij drong aan op het nemen van een beslissing voor de aanleg' van het bad. "Als we dit vandaag niet doen, kunnen we volgend jaar zeker niet zwemmen. Veel onderwerpen die moeten worden aangepakt zijn al in het investe ringsprogramma opgenomen. De zondag zit in de exploitatie. Er is geen recht meer dat zegt dat het bad op zondag dicht moet blij ven. Kijk, we kunnen vóór gaan lopen of achter. Ik prefereer vooraan. We zijn zeker niet uitge put voor do toekomst. Er is meer dan voldoende speelruimte voor 2 raad", aldus De Mooij. Nog geen discussie over nieuwbouw in „Vinkenveld" NOORDWIJK - De nieuwbouw in "Vinkenveld" is gister avond niet aan de orde geweest in de gemeenteraad van Noordwijk. Begin deze week was er bij het gemeentebestuur een brief binnengekomen van de agrarische commissie, waarin de boeren schreven het te betreuren dat zij, ondanks gedane beloften, buiten het vooroverleg omtrent de plaats van nieuwbouw zijn gehouden. Daarom vroegen zij deze zaak uit te stellen om alsnog alle consequenties te bespreken. B en W vonden dit redelijke argumenten en vroegen de raad akkoord hiermee te gaan. Stemming Schoner Mevrouw De Haas van de Partij van de Arbeid vertelde dat het de wens was van de overgrote meer derheid om het voorstel nu in be handeling te nemen. De socialiste noemde het besluit weloverwo gen en dat aan de wens van ande re sportverenigingen wordt ge werkt. "Ik wil het golfslagbad niet vergelijken met de Noord zee. Het bad is veiliger, schoner en je hebt er een prettiger verblijf. Goede en slechte zwemmers kunnen er terecht. Niets doen kost ook veertigduizend gulden per jaar." De WD-er Brul vroeg zich af waar de raad mee bezig is. "Er worden nu geforceerde be slissingen genomen. Waarom de ze versnelde procedure", vroeg hij zich af. "Er was gevraagd naar alternatieve plannen. Democra tie is meer dan één plus de helft", aldus Brul. 'Natuurlijk, het is een prima bad", merkte de CHU-er Van der Meij nog op. "Maar het heeft niet de hoogste prioriteit. De exploitatie is bovendien niet geheel te over zien. We mogen niet afgaan op meevallers en wat wil de raad met Kloosterschuur?" Zorgen had hij verder over de parkeerplaatsen. Wethouder De Mooij, die zijn voor stel verdedigde, haalde de de monstratie van de week ervoor aan. Hij zei 'versteld' te hebben gestaan van de 'kinderoptocht' Over de voetbalvereniging stelde hij dat zijn collega-wethouder alle moeite had gedaan voor meer velden. Drie keer was er een af spraak gemaakt tussen de grond eigenaar en het gemeentebe stuur. Drie keer was de man niet komen opdagen. De tennisver eniging had geklaagd over de eventuele geluidshinder van het bad. "De club heeft", aldus De Mooij, "toen er al een bad lag ruimte gekregen voor een club huis met vier banen. Hierna kwam ze nog eens om twee banen erbij. En die heeft ze gekregen." 'Het zwembad is niet uit de lucht komen vallen", merkte De Mooij op. "We waren er al heel lang mee bezig." Verantwoord Volgens wethouder De Mooij zal de gemeente over vorig jaar een flink bedrag overhouden en het ziet er voor dit jaar nog beter uit. "In elk geval", zo benadrukte de scheidende wethouder, "wordt de nieuwe raad bepaald niet vleugellam gemaakt. Dit is een verantwoorde zaak. Als andere sportverenigingen geen eisen meer hebben, dan zijn ze dood. Het is geen hobby van de wet houders om op de valreep mét dit voorstel te komen. Het is de som van een voorzichtig beleid." 5e Mooij zei met nadruk dat het college altijd open oor heeft ge had voor welke vereniging ih het dorp dan ook. Over de muziek vereniging Wilhelmina merkte hij op: "We hebben haar ruimte aangeboden in de openbare school. De dag waarop Wilhelmi na wilde repeteren was de school bezet. Daarna is contact gezocht met de mavo, de akoestiek was hier niet goed. Toen zijn we naar Flora gegaan. Daar gaf men hoop dat er misschien iets zou kunnen worden geregeld. Maar de ver- j eniging heeft er nooit een tele- Burgemeester De Roos legde er nog eens de nadruk op dat de plaatselijke belastingen niet zul len worden opgetrokken. De stemming gaf als uitslag dat PvdA, AR, GPV en de VVD-er Renooy vóór het voorstel stem den. De volledige CHU-fractie plus de WD-er Brul stemden te gen. Het voorstel van de CHU om 'Dan kunnen we beter meteen naar huis gaan", reageerde PPR- voorman Schelvis, "want het is het enige belangrijke punt dat aan de orde komt". Dat het een belangrijke zaak was, kon de raadsvoorzitter wel met Schelvis eens zijn, maar hij vond het toch elegant om ook aandacht te schenken kan de overige voor stellen op de agenda. De gemeen- De goudhaantjesv.l.n.r. Don Schollander, Shirley Babashoff en Mark Spitz WADDINXVEEN - Amerikaanse zwemwonders uit het r leden luisterden gisteren met hun aanwezigheid de daagse in Waddinxveen op. GoudhaantjesMark SpitzDon Schollander en Shirley Babashoff lieten gisteren in het Waddinxveense zwembad "de Sniep" nog eens zien, dat ze het zwemmen nog niet verleerd zijn, al gaat het dan niet meer zo hard als tijdens het hoogtepunt van hun carrière. Maar tegen de concurrentie uit Waddinxveen bleken ze nog wel opgewassen. De derde zwem vier daag se is overigens een succes geworden met niet minder dan 1.570 deelnemers (een record). teraad ging daarna akkoord met het voorstel van B en W. De nieuwe raad zal te zijner tijd de knoop in deze moeilijke materie moeten doorhakken. Bij de ingekomen stukken was een brief van Kritisch Noordwijk, dat bij nieuwbouw van het post kantoor de voorgevel wil behou den en verder aandacht vroeg voor de verkeerssituatie, die zal ontstaan na verbreding van de Zwanensteeg. Alkemade (CDA) verzocht het college bij de uit werking van de plannen met de brief van Kritisch Noordwijk re kening te houden. De fractievoorzitter van het CDA brak ook een lans voor de agrariër Damen uit Voorhout, die op een stuk grond aan de Wilgendam in het Langeveld een woning annex bedrijfspand wilde bouwen, maar aan wie door B en W een vergunning was geweigerd, om dat op de grond reeds een huis staat. Deze weigering op grond van planologische motieven had Alkemade pijnlijk getroffen. Het was voor hem aanleiding het college te vragen prioriteit te verlenen aan een bestemmings plan voor het Langeveld. Een voorstel om aan de Rem- brandtweg een grondstrook van 840 m2 te verkopen aan Ennia Levensverzekering NV in Den Haag, kreeg kritiek van De Witt. Ennia NV wil de grond gebruiken als parkeerterrein voor haar op leidingscentrum "De Kim". De Witt maakte bezwaar tegen deze transactie, omdat de grondprijs van f 25 per vierkante meter naar zijn mening te laag was, mede ge zien de oppervlakte. Daarmee was het college het niet eens. Het vond de 'prijs redelijk, gezien de ongelukkige vorm van de grondstrook. Een voorstel tot verkoop van de ambtswoning van de burge meester aan de Atjehweg gaf stof tot enige hilariteit. Mr. Bonnike betoogde dat de woning na taxa tie aan de meestbiedende zou worden verkocht. "Tenzij de raad een ander aanwijst", voegde hij er aan toe. "De Raad?", interrum peerde PPR-leider Schelvis, qua- si-suggererend alsof de bekende Noordwijkse bouwer ook al de hand zou hebben in de toewijzing bij verkoop van het gemeentelijk bezit. De raadsleden lachten om de mop en burgemeester mr. Bonnike verzekerde nogmaals dat de hoogste bieder de beste kans zou maken. Kritiek kwam er van Alkemade van een daling in het waterpeil. (CDA) over de lange duur van de afwikkeling van een schadepro cedure die een paar Noordwijkse kwekers tegen de gemeente had den aangespannen wegens scha de aan hun gewassen als gevolg De schadeclaim bedraagt bijna f 60.000 en de verzekeringsmaat schappij vergoedt daarvan de helft. Eerst kortgeleden heeft deze maat schappij uitspraak gedaan. Eén en ander loopt nu reeds meer dan een jaar en dat vond Alkemade een treurige zaak. Ook Bedijn (PvdA) en Schelvis (PPR) spra ken hun teleurstelling uit over de gang van zaken. Mr. Bonnike was het met de raads leden eens. Wethouder Van Duyn zette uiteen, dat de gemeente de schade niet bij voorschot had kunnen vergoeden, omdat een dergelijk punt de goedkeuring behoeft van Gedeputeerde Sta ten. tijdens het deze z lunapark. Een i hebben betaald mentencommissie standplaats en zou dit geld niet hebben teruggekregen toen hij moest opstappen na het vertrek van een huifkar en een treintje, waarmede hij in combinatie op de zomerkermis was verschenen. Schaap vond het maar vreemd dat een gemeentelijke commissie zo maar pacht kon vragen. Wat dit laatste betreft, bleek net raadslid slecht op de hoogte, aan gezien de evenementencommis sie bestaat uit een comité van vrijwilligers uit de burgerij, die belangeloos in de zomermaanden een reeks evenementen organi seert. Haar inkomsten bestaan uit subsidies van de gemeente, de Stichting WV, "Noordwijk Ac tief', bijdragen van particulieren en de opbrengsten van bepaalde activiteiten. Burgemeester mr. Bonnike deelde mee, dat de visman op particulie re grond had gestaan. De man was boos op het raadhuis ver- Burgemeester Bonnike. schenen en daar waren blijkbaar harde woorden gevallen. Het college had de kwestie in zijn eerstvolgende vergadering wil len bespreken, maar toen het zover was, bleek de man er de brui aan te hebben gegeven. Mr. Bonnike vond het een wat on frisse zaak. Hoe het financiële gedeelte was afgewikkeld, was hem niet bekend, wantdev had niet alleen aan de eveneme tencommissie, maar ook aan exploitanten van de huifkar het treintje moeten betalen. IN WUK „SCHOTERVELD' Wethouder geeft vanavond startsein voor 70 renners HAZERSWOUDE - Aan de eerste wielerronde van Hazerswoude, die vanavond wordt verreden, zullen ongeveer 70 "liefhebbers" en veteranen meedoen. De cou reurs vertrekken om half zeven na een geneutraliseerde start bij de Landvliethal via de Burge meester Warnaarkade naaf de wijk Zuid. Daar geeft sportza kenwethouder P. A. Th. van der Werf om zeven uur het startsein van de vijftig kilometer lange ronde. Het parkoers, 1250 meter lang, voert de renners van de Breit- nerlaan via de Ferdinand Bol straat, Pieter de Hooghstraat, Dorpsstraat, Jein Lievenslaan en Rubenslaan naar de Breitnerlaan terug. Dit rondje moet veertig maal door de renners worden af gelegd. De organisatie berust bij de Leidse wielervereniging Swift (waarvan bestuurslid Van Duyvenbode als speaker zal fungeren). Hazers woude weet twee plaatsgenoten in de koers: de Avanti-renners Zaal en Smits. "Publiektrekker" is ook de Zoe- terwoudenaar Cock van de Hulst, die in het verleden vooral op crossgebied van zich deed spre ken. Onder de zeventig bevinden zidh voorts de Amsterdammer Cornelissen, de Nieuwvenneper Cuveliers, de Gouwenaar Van Dijk, de Heemsteedse Piet van Steenvoorden, de Delftenaar Ki- la, de Roelofarendsveense Van Klink en dé Hagenaar Van Leeu- Piet Lammers, de grote man achter de schermen en één van de initia tiefnemers van deze eerste wie lerkoers in Hazerswoude: "Nu maar hopen dat alles slaagt. Als dat zo is dan kunnen we volgend jaar, bij de volgende jaarmarkt, een dameswedstrijd aan het pro gramma toevoegen". NIEUWVEEN - De bewoners van de ,wijk Schoterveld-Zuid in Nieuwveen zullen worden geën quêteerd over de huidige centrale antenne. Op voorstel van CDA- raadslid Dulleman zal hen wor den gevraagd of zij f 67 (koopwo ningen) of f59 (woningwetwo ningen) willen betalen voor een redelijke ontvangst van Duits land 2 en een goede ontvangst van Nederland 1 en 2, óf dat in de installatie verbeteringen moeten worden aangebracht, zodat de genoemde zenders beter kunnen worden ontvangen. Volgens Dulleman kosten die verbeterin gen de kijker f 21 per jaar. In augustus 1977 besloot de ge meenteraad om de doorgifte van de zenders Duitsland 1 en 3 te staken en zo de beeldkwaliteit van Nederland 2 te vergroten. Op verzoek van de bewoners werd beproefd de beeldkwaliteit van de verschillende zenders alsnog Avanti wil cupstrijd op 10 september HAZERSWOUDE - Het bestuur van de Hazerswoudse tafelten nisvereniging Avanti heeft TSV Kronshagen voorgesteld om de wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Jaar- beursst'edenbeker op 10 septem ber te spelen. De ontmoeting vindt in elk geval plaats in de hal aan de Sportparklaan in Hazers- woude-dorp, want Avanti lootte een thuiswedstrijd. TSV Kronshagen, een club uit de Westduitse stad Kiel, heeft de ex- Europese kampioene Jille Ham- mersley in het damesteam. Hammersley legde dit jaar nog beslag op de tweede plaats tij dens de Europese titelstrijd in Duisburg, achter de Hongaarse Judith Magos. In Hazerswoude kijkt men nu al met spanning uit naar het treffen tussen deze Hammersley en Bet- tine Vriesekoop. Het wachten is thans op antwoord van de Duitse club. Indien men akkoord gaat met de speeldatum van 10 september, wordt het Jaarbeursstedenduel een week voor de start van de nationale competitie afgewerkt. te verbeteren. Een proef die vol gens het college van burgemees ter en wethouders niet leidde tot het gewenste resultaat. Vandaar dat het college gisteravond een tweeledig voorstel aan de raad voorlegde: uitvoering van het raadsbesluit van vorig jaar au gustus of toch nog verbeteringen aanbrengen, zodat alle vijf zen ders op de centrale antenne blij ven. Daarvoor zouden de bewo ners dan f 134 (f 120) moeten be talen. Zowel het CDA als Gemeentebe langen vonden het voorstel van het college onredelijk. Dulleman zei dat fouten gemaakt door het gemeentebestuur niet moeten worden verhaald op de bewo ners. Met zijn voorstel wilde hij ook aangeven dat initiatieven vanuit de bevolking gewaardeerd en zo mogelijk uitgevoerd moe ten worden. Ross (Gemeentebelangen) zei dat hij met zijn oren had staan klap peren, toen hij de voorstellen van hét college had gelezen. "Een sof: bewoners f 130 laten betalen voor een slecht functionerend sys teem kan niet". En ook al verweet burgemeester G. J. v. d. Kroft de raad ondermeer een inconsequent beleid door niet voor handhaving van het vo rig jaar augustus genomen be sluit te kiezen, de gemeenteraad bleek voltallig achter Dullemans voorstel te staan. De gemeenteraad besloot verder om de voormalige vuilstort plaats aan de Hogendijk aan te kopen. Dit terrein zal dienst blij ven doen als autokerkhof en daarnaast in gebruik komen bij de gemeente als opslagplaats voor zand en zout voor glad- heidsbestrijding. Verder ging de raad in zijn geheel akkoord met de voorstellen van het college om het gebouw van Kwiek om te bouwen tot een pand dat onder dak zal bieden aan de brandweer, een peuterspeelzaal en een oe fenzaal voor Crescendo. D'66 Waddinxveen verwerpt beleidsplan WADDINXVEEN - H. Barth (D'66) heeft de wethouders P. van Schie en A. H. van Gent (PvdA) laten weten, dat het beleidsprogram ma voor de komende vier jaar niet uitvoerbaar is. Barth is van mening dat de tekst van het pro gramma in strijd is met het op treden van CDA en PvdA. D'66 vindt het programma "erg ambi tieus" en acht het financieel niet haalbaar. BODEGRAVEN - Met enige tegen zin trok de gemeenteraad van Bodegraven gisteravond f35.000 uit om architectenbureau Kas- bergen te Krimpen aan de IJssel een bouwplan te laten maken voor de oude panden van Tur- kenburgs Zaadhandel in de Spoorstraat. Sloop en gedeeltelijk verbouw van die oude panden zou een ge meenschapscentrum moeten opleveren, waarin behalve jeugdverenigingen, ook peuter speelzaal, volksuniversiteit, mu ziekschool en eventueel een ge zondheidscentrum gevestigd kunnen worden. De besteding van enkele tonnen (vrijgekomen gelden omdat en kele werken niet werden uitge voerd) leverde nogal wat discus sie op. Het college van burge meester en wethouders wilde dat vrijgekomen geld storten in de algemene gemeentelijke pot. Andere raadsleden zouden het echter willen gebruiken voor "acute noodzakelijkheden". Wethouder Jongeneel kreeg de meerderheid van de raad achter het college-voorstel. Hij wees daarbij op de tegenvaller in de wijk Broekvelden van drie ton en de nog dit jaar te realiseren aan pak van de Burg. Le Coultre- straat en de Hoogendoomlaan.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 21