Madera's durf beloond in Leidsche Hout KATWIJK BREEKT RECORD Ajax (L): niet meer II kansen op titel eigen hand in SANDERS OPPERMACHTIG IN MIDDEN-NEDERLAND j Successenreeks van Zijl-jeugd afgebroken r>r> Zaalvoetbal voor het goede doel Toernooizege van P/Leiden in Maastricht .SPORT LEIDEN - Bram Madera heeft aan het einde van de reeks Leidse tennistoernooien zijn zin gekregen. Hij won in de Leidse Hout het HEB en dat deed hij op een overtuigende wijze. Robert Jan van der Feen, in Katwijk nog zo'n sterke winnaar tegen de Amsterdammer Ronald Merkesteyn, werd door Madera volgens de regels van de kunst „weg- geschaakt", 6-3 6-1. Lang voordat Madera de partij uit maakte (dat gebeurde op het der de matchpunt 5-1 en 40-0 op eigen service) was het al duidelijk dat Van der Feen het niet meer zag zitten. Met het hoofd omlaag liep hij telkens na een verloren punt terug naar zijn vertrouwde, maar gisteren eenzame stekkie, de ach terlijn. In het besef dat hij in deze partij, vanaf die plaats geen triomf kon boeken. Revanche Misschien was de finale voor de vele kijkers niet zo erg interes sant maar wat Madera met zijn drives en dropshots klaarspeelde tegen de goede loper Van der Feen verdient beslist wel bewon dering. Hij durfde in tegenstel ling tot de speler van het Haagse de Metselaars ook risico te nemen vanaf de achterlijn en die durf werd beloond. Niet alleen heeft Madera gisteren zijn eerste toer nooizege weten te boeken, hij nam ook revanche op Van der Feen voor de in Katwijk in de halve finale geleden nederlaag (in drie sets). Bij de dames was de strijd meer open. Anette van der Meij en Henny Fehling hadden getoond in vorm te zijn. De overwinnin gen in de vorige partijen logen er niet om. Henny Fehling won met 6-4 6-4, maar om elke punt moest worden gevochten. Dubbel In de dubbelspelen domineerde „Charlie" Asselbergs. Zijn to meloze vaart was voor de tegen standers teveel. Ook voor het toch reroutineerde Forescate- dubbel Arnold van der Capel- len Henny Koemans, die wel de eerste set wonnen, 6-2. maar daarna toch moesten wijken, 4-6. 4-6, voor Asselbergs en partner Peter Pauwels. Laatstgenoemde begon niet best, maar herstelde zich goed. Met Annette van der Meij won Asselbergs ook het GDB door een 6-4. 6-2 zege op de verrassend tot de finale doorge drongen combinatie Herman van der Capellen Bertina Koemans. In C won Hans Tönjann in twee sets van Dolf Beelen, 6-3, 6-2. Beelen stak bepaald niet in zijn beste vorm. Met name liet zijn anders sterke forehand het afweten, ter wijl hij ook met de service minder klaarspeelde dan men van hem gewend is. Het DEC was voor Ja- queline van Wijk, die Nancy Toole met kunst en vliegwerk kon bedwingen, 7-6, 7-5. Ton Grimbergen, die voor de eerste maal in eén tennistoernooi een dubbel vormde met zijn zoon en daarom de sympathie van het publiek in de finale meehad, kon het na een aantrekkelijke partij net niet redden tegen Hans Gele- vert Hans van Tongeren, 3-6, 5-7. Laatstgenoemden verdien den de zege overigens wel. Zij vormden een goed sluitend dub bel en behoefden in het gehele toernooi geen set prijs te geven. Het GDC was voor de Leidsche Hout-dubbel Hans Ekker An nette Karl, dat het echtpaar De la Bretonniere met 6-3, 6-2 geen kans gaf. Bij de veteranen won Jan de Groot het enkelspel door een 6-1, 6-2 zege op Joost Roo denburg. die gisteren een volko men „off-day" had. Overigens won Roodenburg met Ton Grim bergen wel het HD Vet. met een minder gemakkelijke zege in de finale dan tegen het duo Ouds hoorn Nieuwenhuyzen werd verwacht, 4-6, 6-4, 6-2. Blommen- daal won samen met mevr. Blommendaal het GD Vet. In de finale kreeg de combinatie Stuy- ver Levy in twee sets klop, 6-2. 6-2 Koudekerk Niet Hans Oosterhoff uit Woubrug- ge kwam in de finale van het HEC in Koudekerk. Die ging tussen Jan Vink van Botesa en Eytel Homan. In de eerste set was er een minimaal krachtsverschil. Toen echter Jan Vink die set op zijn naam had geschreven, 7-5, brak er iets bij Homan en met zijn slinkend zelfvertrouwen kon hij in de tweede set geen bedreiging meer vormen voor een vrijuit en sterk tennissende Jan Vink., 6-2. Bij de dames kwam de no. 1 ge plaatste Marina Ruitenberg wel in de finale, maar succes was voor haar niet weggelegd. De jonge Nel Dekker bleef haar in twee sets de baas 6-3, 7-5. In het HED moest de volhouder Harold van Offeren de meerderheid van de no. 1 geplaatste Bart van der Vel de met 3-6, 1-6 erkennen. Mevr. Lafay won het DED door een moeizame winst op mevr. Verha- ge (OLTC), 6-2, 3-6, 9-7 Uitslagen Overige uitslagen: HDC Arend- sen Kuyt - Lucas Vink, 7-5 6-7 6-0, DDC Bakker Heeringa - Klestadt Krul 6-2 4-6 3-6, GDC M. Ruitenberg Stikkelhoek - Hayes Van Gelder 7-5 6-3 MAANDAG 28 AUGUSTUS 1978 M NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL - Louk Sanders heeft gisteren hctf tweedaagse internationale tennistoernooi van Midden Nederland ge-^| houden op de banen van Nieuwerkerk aan de IJssel, gewonnen. In de finale won de vijfvoudige nationale kampioen met 6-2, 7-5 van Rolf Thung. Hij verdiende met die overwinning 2000 gulden. Ook in het dubbelspel bleek de Leidenaar samen met Wouter Fok (Oegstgeest) deiC sterkste. In de finale versloeg het duo, dat twee weken geleden de natio-B^ nale titel in het dubbelspel veroverde, Martin Koek en Rolf Thung met 6-3 7-6. 1 Aan dit voor de vierde keer georganiseerde toernooi namen tien buiten-61 landers en zes Nederlanders deel. Tot de buitenlanders behoorden on-sl der meer Egyptenaren Hisham en Hani Nasser en de leden van dep Nieuwzeelandse Galea bekerploeg, Brett Hibert en Paul Smith. De sterkste van de buitenlanders viel tegen. Alleen de gebroeders Nasser e kwamen door de eerste ronde. Sanders won het toernooi zonder set-ver- lies. Zeer spannend was de halve finale tussen de voor de Davisbeker geselec- g teerde Wouter Fok en Rolf Thung. Na lange strijd zegevierde de Hilver- sum-speler (4-6 6-2 8-6). EINDHOVEN - De aspiranten- poloploeg van De Zijl/LGB (be staande uit jongens tot 16 jaar) is er in Eindhoven tijdens de natio nale aspirantenkampioenschap pen niet in geslaagd de reeks suc cessen van de afgelopen jaren voort te zetten. Drie keer achter een had het team van trainer Rob Schouten het titeltoernooi al ge wonnen, maar dit keer drongen de rood-witten zelfs niet door tot de finalepoule. In de voorronden verloor De Zijl/LGB eerst met 6-7 van Het Ravijn uit Nijverdal (na een goede wedstrijd, met wat pech voor de Leidse ploeg om vervolgens ook tegen Njord Veldhoven het onderspit de del ven (uitslag 3-5 na een minder, goede wedstrijd). Het gevolg was dat de Leidenaars in de verlie- e zersronde terecht kwamen. u Daarin waren ze duidelijk deia sterksten, hetgeen hun in de1( eindstand een zevende plaats opleverde. Het toernooi werd31 gewonnen door ZPB (Baren- Yc drecht), VZC Ritmeester eindig- *s de als tweede, Het Ravijn als der- de. Bij de meisjes werd de kring Gou-1 we-Rijnstreek vertegenwoordigd I door BZPC. De ploeg uit Bode-1 graven behaalde een vijfdeu plaats. De stand aan de kop was hier: 1. De Vuursche 2. KZC 3 OZPC. i HBS II: Frits de Jongh valt aan. Tom Eldering wacht op de DEN HAAG - De Leidse cric ketclub Ajax, dat in het dubbel programma van het afgelopen weekeinde aan slechts één zege genoeg zou hebben om kam pioen van de Overgangsklasse te worden, heeft na de nederlaag tegen een onverwacht sterk spe lend HBS II en een draw met bo- nuspunten tegen VOCII, de kan sen niet meer in eigen hand. In dien VUC het komend weekein de HCCIII verslaat, dan kunnen de pinguins, vanwege een beter wicketgemiddelde, met de eer gaan strijken. Zaterdag hadden de Ajacieden de grootste moeite met de jeugdin- ternational Huib Visée. Aan bat legde hij met 63 runs de basis voor het HBS-totaal, dat 169 runs bedroeg. Frits de Jongh, 6 voor 58, en Johan Langerhorst, 2 voor 37, hadden het meeste suc ces in de Ajax-aanval. Het bat ten, dit seizoen het sterkste wa pen van Ajax, was tegen HBS II dit keer beneden de maat. Na een uitermate zwakke start, 11 voor 4, konden alleen Eldering 38) en Oudshoorn (51) het totaal nog tot 126 opschroeven Vijf ballen voor het verstrijken van de speeltijd viel het laatste wicket aan Leidse zijde. Gisteren verkoos captain Rens de Graaf tegen VOC II tegen zijn gewoonte in te batten. Na 57 voor 4 zetten Frans Woortman (32) en Jan Wolter IJssel de Schepper een partnership op van 95 runs. Kort na elkaar sneuvelden beiden echter op 160, waarna de hard slaande Ton Eldering met 31 not out het to taal op 200 voor 7 stelde, op wel ke stand De Graaf declareerde om genoeg tijd over te hebben _r om VOC II "uit" te gooien. Het verweer van de Rotterdam- mers was sterk. Tot de thee vie- len er geen wickets meer en ook h> na deze onderbreking kon Ajax -1 niet snel een doorbraak force- -1 ren. Op 116 voor 5 leek de wed- -1 strijd nog helemaal open te zijn. Toen Van Erp en Taalman Kip in *r de aanval betrokken werden, -1 werden de VOC-batslieden diep *r in het offensief gedrongen. Jo- han Langerhorst (3 voor 36) na 3 wickets in 2 overs en deed de hoop bij Ajax herleven. De laat- ste twee Rotterdammers wisten hun wicket echter op te houden, zodat Ajax met een 4-2 draw ge noegen moest nemen. De stand ,ri aan kop: ip( 1. Ajax ..J14-62 ,u 2. VUC 13-56 KATWIJK AAN ZEE - „Vreselijk, wat heb ïk in die voor ronden zitten knoeien" Met deze woorden karakteriseer de John van der Wiel zijn eerste negen partijen tijdens de strijd om de Nederlandse jeugdsnelschaaktitels in de Sporthal Cleyn Duin te Katwijk. „Goed, ik win zes partijen. Maar te gen Arie Werksma ga ik in een gewonnen toreneindspel door mijn vlag. Vervolgens sla ik een remiseaanbod van Jeroen Selier af, waarna ik pardoes een stuk weggeef en kan inpakken. En als klap op de vuurpijl ga ik tegen Kees van Drunen een remisestel ling forceren, waardoor ik die partij verlies en net een half pun tje te kort kom voor een plaats in de kampioensgroep. Een vakantie in Spanje vlak voor een toernooi is niet bevorderlijk voor je vorm. Ik moest er weer helemaal inkomen. Dat bleek wel, want toen ik eenmaal de smaak weer te pakken had, liep alles als een trein" LEIDEN - De FC Van Duuren or ganiseert woensdagavond in de Vijf Meihal een zaalvoetbal- toernooitje waaraan wordt deelgenomen door vier teams. De baten hiervan komen ten goede aan het geestelijk gehan dicapte kind. Deelnemers woensdag zijn: Swift, Glasber gen, FC Van Duuren en een com binatie van Leidse spelers. Het toernooi, waaraan verder een verloting is gekoppeld, begint om half acht. John van der Wiel won dan ook in de reservegroep al zijn partijen. Overigens was het opmerkelijk, dat de Leidenaars zo weinig suc cessen boekten. Vorig jaar twee van de drie titels bij de jongens, en nu zowel bij de meisjes als bij de jongens niet één. Het beste re sultaat behaalde nog Jeroen Pi ket in de categorie tot 13 jaar. Hij kwam in de kampioensgroep net een half puntje tekort om Derk Rietveld uit Wassenaar een be slissingstweekamp af te dwin gen. De titels bijde jongens gingen naar Gerard Welling uit Eindhoven, die de concurrentie maar liefst 21/ ■2. punten voorbleef in de groep tot 20 jaar; naar Maarten de Zeeuw uit Krimpen a/d IJssel, die met drie punten voorsprong het nog beter deed in de groep tot 13 jaar. Bij de meisjes waren de titels voor Christine van Santen (20 jaar), Annemarie Duymelinck (16 jaar) en Lucy Ellinger (13 jaar). Bij het opmaken van de balans kon Ton Rijnsburger melden, dat het aantal deelnemers weer een nieuw record had opgeleverd; 168 tegen 158 vorig jaar. Toch stelde dit aantal hem teleur, want wij had op ongeveer tweehon derd gerekend: „Maar als ik be denk, dat er tegelijkertijd gestre den werd op de open schaaktitels van Gelderland en er tevens een groot toernooi in Haarlem was, waaraan o.a. Rob Nio Bertholee. één van de favorieten voor de titel bij de 16-jarigen, deelnam dan ben ik toch niet geheel ontevre den". Verder wilde Rijnsburger nog kwijt: „Hoe ouder, hoe moeilijker het is om meisjes voor de schaak sport warm te krijgen. Blijkbaar De Nederlandse snelsehaakkampioenen broederlijk (en zusterlijk) bijeen. V.l.n.r. Gerard WellingMaarten de Zeeuw, Lucy Ellinger, Christine van Santen, Annemarie Duymelinck en Derek Rietveld. ndje lopen ze harder naar een vrie Maar in ieder geval hebben v eerste stap gezet. Het was nu nog officieus, maar volgend j aar zal er beslist om de officiële meisjesti- tels gestreden worden". UITSLAGEN Categorie tot 20 jaar: Jongens: Kampioensgroep: 1. Gerard Wel ling (Eindhoven) lOuit 11;2.Fritz van Dooren (Amsterdam) 71/a3. Maurits Wind (Den Haag) 7; 4. Pe ter Gelpke (Den Haag) 6; 7. Wim Heemskerk (Rijnsburg) 5V2; Jan Willem Duyzer (Katwijk) 3'/2. Groep A: 1. John van der Wiel (Lei den) 9 uit 9; 2. Coen Stehouwer (Rotterdam) 6V2; 3. Kees van Drunen 6. Groep B: 1. Frans Hoynck 6 uit 9: na beslissingsmatch 2. Arie Werk sma en 3. Hans Wanders beide 5'/ Groep C: 1. Alex Kretzsehamar lllz uit 9; tweede en derde prijs ge deeld door Teun Stelling (Alphen a/d Rijn) en Dick de Wit beiden Groep D: 1. Pieter ter Steeg 7'/2 uit 9; 2. Hubert Krivitzski 6: na be slissingsvierkamp 3. Hans Ou- wersloot (Katwijk) 5. Groep E: 1. Gért Jan Goedhart (Leiderdorp) 8V2 uit 9: 2. Mathijs Dijkstra 7; 3. Martin Vlasveld (Leiden) 6. MEISJES: 1. Christine van Santen (Den Haag) en 2. Josien Varkevisser (Kat wijk). Categorie tot 16 jaar: JONGENS: Kampioensgroep: 1. Maarten de Zeeuw (Krimpen a/d IJssel) lOuit 112. Henk Apon (Vlaardingen) 7 en 3. Johan de Wolf (Middelburg) 6'/2. Groep B: 1. Erik Oosterom (Lei derdorp) 8'/2 uit 10: 2. Ronnie An tes 8 (32'/2) en 3. Dierick Elders 8 (30 '/2). Groep C: 1. Mark van Schaarden burg 7'/2 uit 10 (33); 2. Kees Koper 7'/2 )ij .,/ce); 3. Ivo Volman 7. MEISJES: 1. Annemarie Duymelinck (Hel mond) 9 uit 10; 2. Yvette Nagel (Hilversum) 8; na beslissings- matsch 3. Gerda Langbroek (Katwijk) 5. Categorie tot 13 jaar: JONGENS: Kampioensgroep: 1 Derk Rietveld (Wassenaar) 8V2 uit 11; 2. Jeroen Piket (Leiderdorp) 8; 3. Gerard Joon (Krommenie) 7'/2. Groep A: 1. PeterBierkens5r/2 uit8; 2. Michel de Wit 5 en 3. Bart van Rhoon 4'/2. Groep B: 1. Xander Bakker 7'/a uit 8; 2. Peter Ton 6V2 en 3. Erik Jan Belier 5. Groep C: 1. Tom Kwakkenbos (Woerden) 8 uit 8: 2. Jan Baljeu 6 en 3. Raimon de Rooy 5. MEISJES: Na een extra driekamp: 1Lucy El- linger (Krimpen a/d IJssel)6 uit 8; 2. Annemiek Kievits 6; Carolien Vreugdenhil 6. Reservegroep: 1. Ester van Zuilen (Den Haag) 8 uit 8. MAASTRICHT - Het eerste optre- k' den van landskampioen Parker n in het nieuwe basketbaljaar be- tekende afgelopen zaterdag in Maastricht een voortzetting van - de succesreeks uit het afgelopen seizoen. De Leidenaars bleken door de zomervakantie nauwe- - lijks aan vorm te hebben inge boet en grepen door twee ruime overwinningen de eerste prijs in het door Kimbria georganiseer de internationale basketbal- J toernooi. j Bij de Nederlandse kampioen vie len er al direct in dc eerste wed strijd tegen de voormalige Bel gische titelhouder Racing Me- chelen vele fraaie combinaties h te noteren. Opmerkelijk omdat h Leiden met de nieuwelingen 4- Hagens en Lende pas vier keer e[ had getraind. De Belgen werden door het team van Henny Blom genadeloos naar de slachtbank 0 gevoerd, vooral toen de Leidse coach in zijn opstelling ruimte v maakte voor het duo Plaat-Ha- 01 gens. De rust brak aan bij een veelzeggende 50-28 stand. Na de P hervatting werd de (ongelijke) P strijd minder aantrekkelijk. 11 Hans van Rooden en Harry Kip v zijn de acclamatiserings- problemen na de drieweekse reis naar China nog niet te bo ven, terwijl de andere speler r met het oog op de finale tegen de USA Stars gas terug namen. Het eindsignaal kwam bij 102-72, met voor de debuterende junior Joost Cornelissens de leuke bij- komstigheid dat hij de "100" mocht volmaken. Conditie Dat het conditioneel bij Leiden E erg goed zat bleek's avonds toen k de Amerikanen in een hoog tem- s po van de mat werden gespeeld. Veel van dc voorspelling dat r Leiden dit seizoen niet alleen het kwalitatief beste maar h vooral ook snelste team van de 11 eredivisie heeft, werd tegen de t' zogenaamde Stars bevestigd. 0 Voor rust konden de Amerika- s ncn het nog redelijk bijbenen (48-38) maar daarna maakte een voluit spelend en dollend Lei- den snel een einde aan de pret: c 70-52, 88-66 en 104-91. Cornelis- r sens tekende opnieuw voor het honderdste punt. 1

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 16