t De Spaarbank is er voor geld. Vèrspaners... kun je dit maken? Moet je bq Fokker komen! wfw LEIDSE SPAARBANK NUTSSPAARBANK. Zoekt u tijdelijk werk? Er is altijd hNutsspaaïbankbijdehand. Opnieuw overtrekken schermen en markiezen ASSISTENT-INKOPER HOOGOVENS IJMUIDEN v LAD AN zonwering b.v. ruim 100 jaar vakmanschap gekoppeld aan kwaliteit en service sinds 1873 MARKIEZEN - ROLSCHERMEN - LUXAFLEX en HORREN Molen steeg 12-14 Leiden Tel. 071-121375 De N V. Inkoopcentrale HIC is een toonaangevend import- en groothandels bedrijf met een breed assortiment levensmiddelen en delikatessen. zowel conserven, vers als diepvries, alsmede wijnen, gedistilleerd en non-foods. Afzet vindt plaats naar horeca-bedrijven, instellingen, cantines, en delikates- sen-zaken in het gehele land. Gezien de expansie van ons bedrijf zoeken wij versterking op onze afdeling inkoop met een Hij moet kunnen organiseren, verantwoording en initiatief durven nemen, accuraat zijn. een HAVO/MEAO-opleiding hebben gevolgd, na een inwerk- periode zelfstandig kostprijs-berekeningen kunnen maken en enige kennis hebben van Engels, Duits en Frans. Hij zal dagelijks contact hebben met leveranciers en informatie over artikelen en prijzen doorgeven aan medewerkers in de verkoop en afnemers. Belangstellenden worden verzocht zich schriftelijk te wenden tot de heer F.W.C. Cikot. £3 N.V. Inkoopcentrale HIC, Heereweg 333 - Postbus 26, 2160 AA LISSE Telefoon 02521-19014. Hoogovens kan mannelijk personeel voor fabriekswerk in tijdelijke dienst plaatsen. Voor 4 weken tot 5 maanden in ploegendienst. Leeftijd 18-50 jaar. U kunt direct beginnen. Salaris incl. toeslagen, afhankelijk van de soort ploegendienst, van 2.140, tot 2.350,(vanaf 21 jaar) bruto per maand. Uitbetaling per week mogelijk. Melden: Wervingscentrum Hoogovens, Wijckermolen 202, Beverwijk. (150 meter van het station Beverwijk.) Elke werkdag van 8.30-16.00 uur en elke maandagavond van 19.00-21.00 uur Tel. (02510) 94000. Hoogovens behoort tot het ESTEL-concern Om het te brengen als u wilt sparen. Om het te halen als u geld nodig hebt. Hypotheken, persoonlijke leningen, doorlopend krediet, noemt u maar op: de Nutsspaarbank is er al héél lang voor. Om u tegen gunstige voorwaarden aan geld te helpen. Erg gunstige voor waarden. Vergelijkt u ze met wie u maar wilt. En het zal u duidelijk zijn: als u geld nodig hebt voor een huis, een auto, een bankstel of voor wat u maar wilt, dan loopt u even langs de Spaarbank. De ene verspaner is de andere niet. Natuurlijk, op school krij g j e als frezer of draaier allemaal zo'n beetje dezelfde opleiding. Maar de praktijk moet de vakman vormen. Hqié toch afwachten wat die praktijk datraiorstelt. De een ziet zijn geduld méér op de proef gesteld dan zijn vakkundigheid, want hij is de hele dag met vrij eenvoudig werk bezig. Bij een ander kan dat net andersom zijn en laten zijn werkstukken een staaltje van verspanings- vakmanschap zien. Met beide verspaners willen wij graag praten. Met de eerste om van hem een vakman te maken. Met de tweede om hem het werk te geven wat bij zijn vakmanschap hoort Verspaning van vliegtuig- en ruimtevaartonderdelen. De vliegtuigindustrie is een precisie- industrie, waar eigenlijk elk onderdeel het toppunt van vakmanschap verlangt Dat geldt ook voor de satellieten en space labs waar Fokkers ruimtevaartafdeling bij betrokken is. Flinterdun, haarscherp verspaningswerk! Dat wordt gevraagd. Van massawerk is dan geen sprake. Hoogwaardige materialen zoals Dural en Titanium worden met grote nauwkeurigheid verspaand; er staat b.v. een machine die met een nauwkeurigheid van 3/1000 mm werkt! Alle onderdelen worden grondig gekeurd o.a. met elektronische meetapparatuur en teletype registratie, We hebben natuurlijk ook een slijperij om onze eigen frezen en boren te slijpen; weten we zeker dat dat óók klopt! Als verspaner kun je bij Fokker twee kanten op: de "konventionele" en de "numerieke" verspaning. Dat hangt af van je belangstelling. Groot verschil in verspaningswerk. De konventionele verspaning wordt met apparatuur gedaan waar de meeste verspaners bekend mee zijn. Een grote handvaardigheid is nodig om de ingewikkelde werkstukken perfekt af te leveren. Het 3-dimensionale kopieerfrees- werk komt hier vaak voor. Veel minder verspaners zullen bekend zijn met de efficiënte, numeriek bestuurde verspaning. Grote machines, die via ponsbanden geprogrammeerd oftewel bestuurd worden, doen hier het 27 kg. hoogwaardig staal Verspaand totneuswielasF27 (2kg) omvangrijke verspaningswerk zoals het verspanen van een brok metaal van 750 kg tot een 'volmaakt' onderdeel van 17,5 kg. Op deze afdeling staat een voor Nederland uniek machinepark. Er is minder handvaardigheid voor nodig dan bij de konventionele verspaning, maar voor de vakman die met de moderne verspanings- techniek vertrouwd wil raken ligt er een pracht kans. Kom eens aan voor 'n gesprek! Wij zoeken frezers, draaiers en slijpers, die "topverspaning" willen leveren of dat willen leren. Opleiding LTS of Bemetel draaier/frezer of MTS. Er wordt in 2-ploegendienst gewerkt en wel van 07.45 tot 16.15 uur en van 16.15 tot 00.40 uur. De aantrekkelijke 15% plöegentoeslag is van toepassing. Belangstellenden kunnen de antwoordbon invullen en zonder postzegel opsturen aan Fokker-VFW, Antwoordnummer 1496,1117 ZJ Schiphol- Oost. Je kunt ook even bellen: 020-5443820. Dan kun je het werk en de afdelingen zien. bon: Ik heb interesse in verspaner bij Fokker en ik verzoek u mij een I sollicitatieformulier toe te zenden. I straat en nr.: woonplaats: Bekijk het maar. Goede verspaners zitten bij Fokker! Spreekvaardigheid en persoonlijkheidsvorming Overwin uw spreekangst en win aan zelfvertrouwen bij 't houden van een toespraak, spreekbeurt, een verkoop- of sollicitatiegesprek, bij 't spreken in 't openbaar, het deelnemen aan/leiden van discus sies, gespreksgroepen. Openingslessen: Alphen aan den Rijn: maandagavond 4 september. Leiden: donderdagavond 7 september. Vergader- en gesprekstechniek Vergaderingen zijn niet meer weg te denken. Het is ook een belangrijke communicatievorm in elk bedrijf, oudercomité, vereniging, politieke partij, kantoor, enz. In deze trainingscursus leert u 't organiseren, deelnemen en leiden van vergaderingen, diverse vergader- en ge sprekstechnieken. Openingslessen: Alphen aan den Rijn: donderdagavond 7 september. Leiden: dinsdagavond 5 september. Leidinggeven en samenwerken In'onze huidige samenleving is het leiding geven aan en begeleiden van personeel geen eenvoudige zaak. Ervaring alleen is niet meer toereikend! In deze basiscursus „modern leiderschap" beoefent/leert u diverse organisatievormen, soorten leiderschap, funkties van leiding geven, delegeren, controleren enz. Openingslessen: Alphen aan den Rijn: dinsdagavond 5 september. Leiden: maandagavond 4 september. IKom geheel vrijblijvend naar én van de openings lessen op maandag 4, dinsdag 5 of donderdag 6 september Beperkte groepsgrootte - Billijke lestarieven. Bevoegde docenten. INLICHTINGEN EN AANMELDINGEN: Secr. Alphens Studiecentrum, Helmhof 54, tel. 01720-22225. 2403 VN Alphen aan den Rijn. (Prospectus op aanvraag) Begin september starten in Leiden en Alphen aan den Rijn drie mondelinge avondcursussen "MODERNE COMMUNICATIEVORMEN" 115 lesavonden eenmaal per week op maandag-, dinsdag- of donder dagavond van 7.30-10.00 uur. Alphen aan den Rijn: gebouw "Nabij", Lauraplein. Leiden: in 't Parlement" Nieuwe Rijn 52 (ingang Nieuwstraat) Alphens Studiecentrum sinds wm, Moderne talen - Alg. ontwikkeling - Communicatietrainingen

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 8