Politie Maastricht grijpt inbrekers uit Oostenrijk 1 B Lezers schrijven m Grootse agrarische show in Leiden "Grillo" VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1978 Mogelijk betrokken bij bankoverval Kamervragen over Groningse commissaris - CDA-Kamerlid Faber wil weten waarom minister Wie gel er geen bezwaar tegen heeft dat de uit zijn functie ontheven Groningse commissaris van poli tie Wit te zijner beschikking zal worden gesteld voor het verrich ten van landelijk politiewerk. Faber heeft de minister van bin nenlandse zaken schriftelijke vragen gesteld. Hij informeert of de minister de opvatting van de burgemeester van Groningen deelt dat, op grond van een inge steld onderzoek en opgenomen getuigenverklaringen, aangeno men kan worden dat politie commissaris Wit in de periode september-oktober 1977 enkele malen uitdrukkingen van anti semitische strekking heeft ge bruikt die waren gericht aan het adres van individuele personen. Het ging om de PvdA-politici Van Thijn (Tweede Kamer) en Wallage (wethouder van Gronin gen). Faber wil in deze wel een toelich ting van minister Wiegel horen. Eis acht jaar voor schot op jachtopziener HAARLEM (ANP) - Een gevange nisstraf van acht jaar heeft de of ficier van justitie bij de rechtbank in Haarlem, mr. F. P. M. Slits, geëist tegen de 29-jarige T. J. W. uit Haarlem. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag. In de la te avond van 7 december zou hij in de duinen van Zandvoort de 26-jarige jachtopziener T. F. in Den Bosch hagel in het onderli chaam hebben geschoten. Ver dachte beweerde dat zijn geweer bij het vallen is afgegaan en dat hij niet het voornemen heeft ge had om gericht te schieten. Deze verklaring was in tegenstel ling tot getuigenverklaringen en mededelingen in het eerste ver hoor. De officier van justitie achtte de op zet van het schieten bewezen. Uit een psychiatrisch rapport blijkt dat verdachte in verminderde mate toerekeningsvatbaar geacht moet worden. De raadsvrouwe, mej. mr. Salo mons was niet overtuigd van de opzet. Mocht een straf volgen dan verzocht zij die gelijk te stellen aan het voorarrest. De rechtbank zal op donderdag 7 september uitspraak doen. MAASTRICHT (ANP) - Bij een routinecontrole heeft de Maastrichtse gemeen tepolitie gisteren twee Oostenrijkers aangehou den, K. O. (28) en A. B. (33), beiden uit Salzburg. Zij reden met een Mercedes op de E-9. Hun papieren waren in orde. Bijna had de politie het duo laten ver trekken wanneer zij het niet ver dacht vond dat één van de twee mannen een portier opende en snel weer dicht trok. Bij nadere controle trof de politie een geladen pistool aan. Voorts een stiletto en een handschoen met duidelijke bloedsporen. Bij fouillering bleken de twee Oos tenrijkers ook nog twee dichtge knoopte nylonkousen te bezitten en een jeans-jasje met bloedspo ren. Na aankomst op het politiebureau werd de auto opnieuw aan een onderzoek onderworpen en toen vond de politie nog een tweede vuurwapen plus een grote voor raad patronen. Van de Oosten rijkse politie is intussen verno men dat beide mannen in dat land bekend staan als inbrekers. Nagegaan wordt of zij iets met de geruchtmakende bankoverval eerder deze week in Maastricht hebben uit te staan. Missie. De Miva (missie verkeers middelen actie) houdt het ko mende weekeinde een bliksem actie om 4,2 miljoen gulden bij een te krijgen. Dit geld is nodig om 236 Nederlandse missionaris sen en 162 pastores uit Afrika, Azie en Zuid-Amerika aan ver voermiddelen te helpen. De aanvragen lopen uiteen van een ambulance voor Oeganda tot een boot plus buitenboordmotor voor missionaris Willebrands, een broer van de kardinaal, in Su riname. Vorig jaar kon de Miva 1352 missionarissen helpen aan goed vervoer. Daar voor kwam toen zeven miljoen gulden bin- Rodcsië. De christelijke raad van Rhodesië heeft in een verklaring opgeroepen een einde te maken aan de oorlog. Dit is volgens de raad waarin de meeste protes tantse kerken van het land zijn vertegenwoordigd, 'de sleutel voor de oplossing van onze problemen'. Verder vraagt de raad vrijlating van alle politieke gevangenen, de bewegingsvrijheid van degenen die tegen hun wil verblijven in de zogenaamde 'beschermde dor pen' en het beëindigen van folte ringen door de veiligheidsdienst. Rhodesië (2). De massamoord die in juni in Rhodesië werd uitge- pleegd door Rhodesische bevrij dingsbewegingen, maar op bevel van het Rhodesische leger. Dit hebben vier advocaten ver klaard na afloop van een bezoek aan Rhodesië. De advocaten on derzochten in Rhodesië, en Zuid- Afrika/Namibië de schending van de mensenrechten. De moord op de missionarissen werd aanvankelijk toegeschre ven aan de Rhodesische guerril la's. De advocaten baseren hun beschuldiging dat het Rhodesi sche leger echter de moordactie zat op getuigenverklaringen. Kerkconcert. In de Dorpskerk van Wassenaar wordt zondagavond een kerkconcert gegeven door een viertal Wassenaarse musici. Uitvoerenden zijn Martine Tel- kamp (blokfluit) en de organisten Wim Landsman, Jan van Biezen en Onno Wiersma. Het concert begint om zeven uur. Beroepingswerk. Herv. Kerk: Be roepen te Burum, M. van Digge len uit Hoogeveen. Beroepen te Ederveen: G. Voordijk uit Olde- broek. Beroep te Rotterdam-IJs- selmonde J. Kortleve uit Drie bergen. Ger. Kerk: Beroepen te Zuidlaren A. van Zuylen uit Dordrecht, be roepen te Bedum C. van der Gies- sen uit Groningen, beroepen naar Andijk T.W. Penning uit Hooge- zand-Sappemeer. De puzzelactie, die deze krant in samenwerking met de Stich ting Samenwerkende Dagbla den de afgelopen wintermaan den heeft georganiseerd ten bate van "Buitenlandse vakanties voor Gehandicapten" heeft net to f 3.009.567opgebracht. Dankzij dit fantastische resul taat is het mogelijk dat van het Koningin Wilhelmina Fonds, het Prinses Beatrix Fondsde Diabetes Vereniging Neder land, het Nederlands Astma Fonds, de Nierstichting Neder land en het Nationaal Rheuma- fonds in totaal ruim tweedui zend patiënten met vakantie naar zonniger oorden kunnen. Namens deze organisaties neemt prof. dr. P. Muntendam de cheque in ontvangst, die hem door de heer W. C. Momma, voorzitter van de SSD wordt aangeboden Op de foto v.l.n.r Dr. L. Meins- ma, drs. J. Scholten. W. C. Momma, drs. J. v. Tienen, Prof. P. Muntendam en P. Heyster. Paus (1) Naai aanleiding van het artikel "Welke toekomst heeft de kerk?" door Piet Wesseling in deze krant van 17 augustus j.l. het volgende: Ik geloof niet dat er iets heel of goed is gebleven na zijn kritiek op de uitvaart van paus Paulus VI. Als hij zich aan deze vertoning, zoals hij het noemt, van het begin tot het einde heeft geergerd, waarom heeft hij dan de knop niet omge draaid. Misschien was er op het andere net wel iets dat hem beter aanstond. Als ik op al zijn kritiek moest in gaan had ik nog vele vellen papier nodig. Bijvoorbeeld die lange rij grijze nonnen voorop, die on danks hun nederigheid bij zulke gelegenheden te zien zijn. Alsof zoiets jaarlijks gebeurt en mag het aub. Mogen zij zich zo dicht mogelijk opstellen bij hun zo ge liefde Heilige Vader. Ik wou dat ik er tussen had mogen lopen. Ook spreekt hij van kleurige toe risten, uitgedoste Zwitserse gar de met hun clowneske pakken enz. Het zij zo. Maar hoe kan hij de paus zo laat dunkend bekritiseren en hem zelfs beschrijven als een skelet achtig mannetje met een mager hoofd, een voorhoofd vol rim pels, handen die meer knokkels waren. Waar is zijn eerbied en achting voor deze mens? Wesseling schreef onlangs in deze krant dat hij ongeneeslijk ziek is en dat het einde (hier op aarde) voor hem in zicht is. Ik hoop dat men over hem, als deze dag daar is, met meer eerbied en respect zal spreken. Mevr. Streefland Zaanstraat 151 Leiden Paus (3) Paus (2) Het artikel in deze krant van 17 au gustus j.l. van P. Wesseling noodt mij tot het volgende: Voor kritiek moet men altijd open staan. Van het artikel van de heer Wesseling moet men aannemen dat dit geen enkele vorm van kri tiek inhoudt; hier is zuiver sprake van riool-journalistiek. Het geschrijf waarin een overlede ne wordt betrokken, getuigt van een haat-dwangneurose die alle perken van fatsoen te buiten gaat. Zij die in de vorm van wolven in schaapskleren onder ons ver schijnen zijn niet geroepen ons op een betere wereld te wijzen of nieuwe vormen van christendom of christen-zijn voor te houden. G. T. Roel an ds Haarlemmerstr. 261 Leiden Daar zeer tot mijn verwondering enige vorm van reactie van rooms-katholieke zijde uitblijft, neem ik de vrijheid om - als niet R.K. lezer - te reageren. Dat doe ik door middel van deze brief, zodat alle lezers van deze krant het weten zullen, dat er nog lieden zijn, die verzet aantekenen tegen de inhoud en de strekking van de artikelen van de heer Wes seling. In de eerste plaats moet mij dan van het hart, dat een geestelijke (Wes seling is toch rooms-katholiek priester?) niet een krant dient aan te grijpen om aan zijn misnoegen t.o.v. leer en leven van de kerk, waartoe hij behoort, uitdrukking te geven. Daartoe staan hem an dere kanalen ten dienste. Voorts frappeert mij de wijze waarop Wesseling schrijft over de uit vaart van Paus Paulus VI. Ik heb er geen behoefte aan om in dit betoog de zin van het pausschap te verdedigen of in twijfel te trek ken, doch het lijkt mij een uiterst gepaste en volkomen logische zaak, dat de rooms-katholieken - en zéker ook de priesters! - het primaat van de Paus erkennen en hem derhalve de eer en het gezag toekennen, die hem krachtens zijn ambt toekomen. De wijze, waarop Wesseling in deze krant van 17 augustus 1.1. over de overledene schrijft is naar mijn fatsoensnormen echter zó onkies, profaan en onwaar en getuigt van zó weinig zelfbeheersing, dat ik mij afvraag op grond waarvan het kerkelijk gezag hem niet ter ver antwoording zal roepen. Hciaas constateer ik óók in de R.K. Kerk een geloofs- en gezagscri sis, zodat elke vorm wildgroei ongehinderd kan voortwoeke- Gelooft u mij, meneer Wesseling, maar met uw inzendingen van een kwaliteit, zoals hierboven gewraakt is niemand gediend en zeker niet de kerk! De wereld, met name ons land en volk, heeft geestelijken nodig, die niet de vuile was buiten hangen, maar die biddend bezig zijn met de noden van de kerk en de we reld. Er is dringend behoefte aan geeste lijken, die de ontbindende krach ten, die uitgaan van de vorst der duisternis, onderkennen en daarmede als mannen Gods de strijd aanbinden. Door het kerkvolk wordt uitgezien naar geestelijke leidslieden, die een hart vol liefde en bewogen heid hebben voor de schapen, die aan hun zorgen zijn toever trouwd. Ik zie nu het getal van priesters en predikanten schrik barend vermeerderen, die het Evangelie verpolitieken en zich uitsluitend maatschappij-kri tisch opstellen, waardoor de Schriftwoorden verdraaid en ontkracht overkomen. En daar door wordt de H. Geest uit geblust en lijdt het geloof een kwijnend bestaan! Bisschop Mgr. Simonis heeft eens opgemerkt, dat wij van een pra tende weer een biddende kerk moeten worden en het zou goed zijn, dat al die geestelijken, die nu niets anders doen dan tegen de kerk aan te trappen en met span doeken demonstreren welke si naasappelen en koffie wel en niet gekocht en geconsumeerd mo gen worden, deze goede raad ter harte namen en er het volk in voorgingen, dat slechts een leven in gemeenschap met de levende God een waarachtig leven is. En dan ben ik er van overtuigd, dat de ingezonken en slapende kerk weer tot leven komt en weer zal fungeren als een lichtbaken in deze donkere tijd en de geestelij ken - als Gods gezanten - weer leiding zullen geven aan de scha pen, die nu veelal dwalen zonder herder. J. Henzen Hubrechtstraat 41 Leiderdorp In Groenoorilhal LEIDEN - In de Leidse Groenoordhallen wordt volgen de week zaterdag de grootste agrarische tentoonstelling ge houden, die ooit in de Randstad heeft plaatsgehad. Ruim twaalf honderd dieren uit alle windstre ken zullen worden aangevoerd om door zestig juryleden en arbi ters te worden beoordeeld. Zo zal er die dag een premiekeuring worden gehouden van Shetland- pony's. Daarvoor zijn in totaal 150 pony's ingeschreven. Voor de provinciale schapenfokdag van Zuid-Holland die tegelijkertijd wordt gehouden komen 400 schapen en rammen naar de Groenoordhallen. Verder is er een regionale keuring voor dwerggeiten (110 stuks), een keu ring van jongvee geschikt voor de mesterij (120 runderen) en de re gionale keuringen van blaarkop pen en zwartbonte runderen (in totaal 350 stuks). Voorts is er nog een keuring van melkgeiten, waarvoor inmiddels 115 geiten zijn ingeschreven. Alle keuringen beginnen om negen uur 's morgens in speciaal ge bouwde keuringsringen. Op het programma staan verder jeugd wedstrijden met behendigheids- proeven, koekslaan, bloem schikken en diverse andere be zigheden. In de entreehal wordt de jaarlijkse zuivelshow gehouden van Leid se- en Goudse boerenkaas. Spe ciale aandacht wordt gevraagd voor de zogenaamde "baby- Goudse". Een type kaas van on geveer een kilo dat de laatste ja ren steeds meer in de belangstel ling is gekomen. De agrarische dag wordt gecompleteerd door een gezelligheidsmarkt waaraan wordt deelgenomen door stand houders van voornamelijk agra rische artikelen. De tentoonstel ling zal om tien uur 's ochtends worden geopend door gedepu teerde J. Noorland. MODERN OCCASIONS Alle occasions boven 4.000,- zijn A.N.W.B. -gekeurd en met BOVAG-garantiebewijs Citroën occasions 2 CV 4 1975 46.000 km 4.500,- 2 CV 4 1976 42.000 km 5.250,- 2 CV 6 1976 20.000 km 6.500, 2 CV 6 1977 30.000 km 6.750, G. Special 1973 85.000 km 4.250, G. Special 1975 69.000 km 6.750, G. Special 1975 65.000 km 8.250, G. Special Break 1975 44.000 km 8.750, G. Special Break 1974 120.000 km 4.750, G.S. Club 1976 55.000 km 10.500, G.S. Club Break 1976 55.000 km 11.250, Diverse occasions Datsun 100 A F II 1976 40.000 km 7.850, VW Golf 1975 30.000 km 7.500, Allegro 1300 1975 36.000 km 6.750, Allegro 1300 1975 35.000 km 6.250, Mini 1000 1976 36.000 km 6.500, Mini Clubman 1974 60.000 km 4.750, Opel City 1976 31.000 km 8.750, Opel Ascona 1976 45.000 km 8.950, Simca 1000 Sr 1976 24.000 km 6.250, Simca 1100 Spec. 1975 50.000 km 6.250, Simca 1100 LS 1975 38.000 km 5.250,- Alfa Sud 1975 50.000 km 7.250,- Honda motor 750 cc 1977 16.000 km 5.750,- Inruil - Financiering - Verzekering Garage Modern Katwijk B.V. Willy Sluiterstraat 31-33 - Katwijk aan Zee 01718-13941-13942 De Jong's Autobedrijf B.V. Van der Mortelstraat 254 - Noordwijk 01719-19303 Ook 's avonds te bezichtigen Bellen op no. 33 Gevraagd SCHOLIEREN voor tijdelijk werk R. Zandbergen Valkenburgerweg 88 Rijnsburg tel. 01718-22293 Bistro barbecue voor 'n gezellig avondje uit. E. A. Borgerstraat 28a Katwijk aan Zee Telefoon 01718-16996. keuken open tot 23 uur. iedereen leest de krant altijd en overal. INTERIEURVERZORGING FA. J. HAASNOOT ZN. VOORSTRAAT 44, VOORSTRAAT 43 TEL. 73461 TEL. 73461 VOOR SLAAPKAMERS: PRINCESTRAAT 40 - TEL. 15912 KATWIJK AAN ZEE Gewoon, het beste voor uw voet Grote sortering bij: Drogisterij W. C. Kruyt Badstraat 1b Hoornesplein 21 KATWIJK AAN ZEE steunzolen - elast. kousen - breukbanden Bejaardencentrum ,,Haagwijk" Beethovenlaan 2, Leiden. Wij vragen een zieken- of bejaardenverzorgende (gedipl.) in volledige dienst. Salariëring volgens CAO-bejaar- dentehuizen. Voor een persoonlijk gesprek kunnen afspra ken worden gemaakt onder tel. 071-763423. Wijnhandel de Gouden Leeuw Veurseweg 214, Voorschoten tel. 01717-3736 vraagt voor direct JONGE MEDEWERKER in bezit van rijbewijs Tevens gevraagd voor onze centrale magazijnen te Voorschoten MAGAZIJNMEDEWERKERS Soil, te richten aan de heer Kempers. GEMEENTE ALKEMADE (Herhaalde oproep) Ter vervulling van een vacature kan worden geplaatst op de afdeling financiën c.a. ter gemeentesecretarie een BOEKHOUDKUNDIG MEDEWERK(ST)ER op M.B.A.-niveau Deze medewerk(st)er zal hoofdzakelijk worden belast met werkzaamheden ten behoeve van het grond- en/of woningbedrijf. Indien binnenkort tot de instelling van een sport- en jeugdbedrijf wordt besloten, kunnen ook werk zaamheden voor dat bedrijf tot het takenpakket gaan behoren. - Het salaris bedraagt maximaal 3.011,- bruto per maand, zulks afhankelijk van opleiding en ervaring; - de werktijden zijn flexibel. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de chef van de afdeling financiën c.a., de heer J. W. van Weenen (tel. 01713-9000, toestel 27). Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie binnen tien dagen na het verschijnen van dit biad te zenden aan het college van burgemeester en wet houders van Alkemade, Westeinde 1, 2371 AS Roe- lofarendsveen. Gevraagd: NET WINKELMEISJE (voor de hele week) en PARTTIME HULP (voor de hele vrijdag en zaterdag) Slagerij Bert v.d. Plas, Annaslraat 18. Katwijk aan Zee. Telefoon 12271. ALPHENSE HOBBY-CURSUSSEN AANMELDEN NIEUWE DEELNEMERS Voor de cursus: SCHILDEREN - BEHANGEN - DECOREREN TIMMEREN - HOUTBEWERKEN 1 of II Eerste cursusavond DONDERDAG 28 september 19.30 uur in de Chr. Technische School, inlichtingen en inschrijfformulieren bij G J Nikkels, Ha ringvliet 28, 2401 DA Alphen a/d Rijn. Tel. 44822.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19