„Voorschoten typisch volwassenen-dorp i Duizenden mensen bij zomerfeest L\' eidse agenda Herman van Wijk stapt uit raad Wassenaar beslist over mini-containers BURGERLIJKE STAND MAANDAG 21 AUGUSTUS 1978 Zeven meter hoge antenne mag niet op dak raadhuis WASSENAAR - De Rijks- dienst voor de Monumenten zorg heeft de gemeente Was senaar laten weten bezwaar te hebben tegèn de plannen een hoge staaf-antenne van zeven meter midden op het raadhuis te plaatsen. Deze antenne zou nodig zijn voor de mobilofooninstallatie. Toestemming daarvoor moest echter worden ge vraagd omdat het raadhuis onder de Monumentenwet valt. De Rijksdienst heeft géén be zwaar tegen een antenne op het zijpaviljoen van Huize De Paauw, zoals het raad huis heet. In deze zijvleugel bevindt zich onder meer de commissiekamer. Er zal nu een nieuwe aanvraag bij het ministerie van CRM komen, waar al eerder om toestem ming was gevraagd, maar nu overeenkomstig het advies ,van de rijksdienst. Maandag VOORSCHOTEN - Herman van Wijk (PPV) verlaat de Voorschotense gemeenteraad. In de nieuwe raad, die de eerste dinsdag van september wordt geïnstalleerd, zal hij op eigen verzoek niet meer terugkeren. Zijn vertrek komt niet onver wachts. Anderhalf'jaar geleden werd Van Wyk benoemd tot om- roepsccretaris van de VARA en eind dit jaar verhuist hij naar het VOORSCHOTEN - Het was gisteren weer een drukte van jewelste op de Voorschotense wateren. De Watersport vereniging Voorschoten (die zich op de eigenaren van kleine bootjes richt) had vóór deze dag een puzzeltocht per boot georganiseerd. Het zonnige weer en de grote opkomst maakten de tocht tot een groot succes. Verrassender Veel verrassender wa jaar gèleden, de komst van Van Wijk in de Voorschotense ge meenteraad. Hoewel hij al jaren lang voorzitter van de Voorscho tense afdeling van de PvdA was geweest had hij nooit een raads- zetel begeerd., Toen echter plot seling een vacature ontstond (bij het vertrek van Italianer (even eens PvdA) kwam Van Wijk vóór diens zetel in aanmerking en stapte erin. "Het is me mieters bevallen raadslid te zijn. Het heeft net lang genoeg geduurd. Ik vind dat er een behoorlijke door stroming moet zijn. Er zijn im mers tal van Voorschotenaren die ook in staat zijn deel uit te maken van de gemeenteraad. Wat ik de laatste tijd wel als een bezwaar heb gevoeld, is, dat ik moest fo rensen. Daardoor gaat het-Voor schotense leven van overdag ei genlijk aan je voorbij". Herman van Wijk heeft de afgelo pen vijf jaar duidelijk een stem pel weten te drukken op de Voor schotense raad. Niet in het minst door zijn soms keiharde opmer kingen. Hij zegt daarover: "In dit merkwaardige dorp is het heel goed mogelijk elkaar scherp de waarheid te zeggen. Je kunt best in de politiek van mening ver schillen zonder datje daardoor de menselijke relatie met iemand aantast". destijds, vijf Vier jaar geleden werd Herman van Wijk fractievoorzitter van de pro gressieve concentratie, de PPV (Progressieve Partijen Vporscho- ten). De PvdA kwam daardoor in de raad met D'66, dit jaar met een eigen lijst aan de verkiezingen wilde meedoen. WASSENAAR - De Wassenaarse Verder komt aan de orde de vrijdag deze krant genoemde verho ging van de waterprijs in ver band met een nieuwe overeen komst met ,de gemeente Den Haag over de waterlevering. De woningbouw in Ter Weer komt weer aan-de orde, de spelvoorzie- ningen op het terrein aan de Lig- nesstraat en de aanleg van een parkeerterrein aan het Tuinpad. nog enkele grond- aar uitspraken over gedaan moeten worden: in ver band met de aanleg van een par keerterrein in de Kerkstraat en met de overname van een deel van de De Wittelaan. Er is een voorstel tot het aanbrengen van een knipperlichtinstallatie op het kruispunt Van Cranen- burchlaan-Starrenburglaan-Van Polanenpark. ling vanavond levert een erg lan- Voorgesteld wordt ook aan Duin gemeenteraad zal vanavond beslissing moeten gaan nemen over het al dan niet invoeren van de zogenaamde mini-containers, de "vuilophaalmethode voor de nabije toekomst". Zoals al eerder gemeld zijn de op halers van het vuilnis onevenre dig zwaar belast. De mini-con tainers (van 120 of wel 140 liter) moeten het werk van de beladers Verder zijn t vergemakkelijken in bepaalde transacties delen van de gemeente. De con tainers worden naar de vuilnis wagen gereden, waar ze worden opgetild door een lift en leegge- kieperd. De plastic zakken en de grote wijkcontainers blijven ge handhaafd. ge agenda op. De raad moet liefst 24 punten behandelen, waaronder enkele belangrijke zaken, te beginnen met de defini tieve vaststelling van de verorde ning op de nieuwe onroerend- goed-belasting die per 1 januari 1979 zal worden ingevoerd. rell, Duindigt en het Dierenpark Wassenaar een hogere subsidie toe te kennen omdat de invoering van de onroerend-goedbelasting en het vervallen van de vermake lijkheidsbelasting een aanzien lijke lastenverzwaring opleveren voor deze drie instellingen. Dan is er nog een beroepschrift te behandelen tegen het weigeren van een bouwvergunning voor een volkstuinhuisje aan de Kat- wijkseweg. Het zonder vergun ning door de heer Van der Plas geplaatste huisje voldoet niet aan het voor deze gebouwtjes vast gelegde grondoppervlak van 8 vierkante meter. Het tuinhuisje van Van der Plas is slechts 4 vier kante meter te groot. Watersportclub matigt zich WASSENAAR - Het bestuur van de Watersportvereniging Was senaar zal wat meer rekening gaan houden met de omwonen den van het Havenplein. Dit is naar voren gekomen uit een ge sprek wat vertegenwoordigers van déze vereniging gehad heb ben met de Buurtvereniging Oostdorp. De bewoners van het Havenplein hebben een tijd geleden bij het gemeentebestuur geklaagd over overlast die zij zouden onder vinden van leden van de Water sportvereniging die hun boten in de haven hebben liggen. Het werken aan deze boten zou ge luidsoverlast en stof veroorza ken, aldus de Havcnpleinbewo- Het bestuur van de Watersport vereniging heeft zich bereid ge toond volledig mee te werken aan het voorkomen van over last. Overigens was er bij dat be stuur nooit rechtstreeks ge klaagd. De Watersportvereniging heeft nu de buurtvereniging gevraagd bij eventueel optredende over last de havenmeester of diens plaatsvervanger te waarschu wen, zodat de klacht gelokali seerd kan worden. Verder zal het bestuur van de vereniging nu zelf regelmatig controle uitoe fenen. WASSENAAR - De zomerfeesten van Wassenaar die vorige week werden gehouden zijn echt zo merse feesten gewordenHet mooie weer bracht niet alleen op het kermisterrein aan de Dr. Mansveltkade, maar ook bij de verschillende evenementen die de Wassenaarse Oranjevereniging op het programma had slaan, duizenden mensen op de beenHet programma omvatte behalve de kermis een negentiental evene mentendie door de leden van de vereniging en in vele gevallen door hun meewerkende echtgeno ten en kinderen werden afge werkt. Het ringsteken te paard was ditmaal verplaatst naar de Van Groeneveltlaan Pony-race De belangstelling voor de verschil lende wedstrijden was over het algemeen zeer groot. Uitschieters waren de 280 jongens en meisjes bij de tekenwedstrijd en de 100 jonge deelnemers aan het doel trappen. terwijl ook de rubber- kanowedstrijden in het sport- fondsenbad meer dan 100 deel nemers trokken. Wat de wedstrij den voor deiouderen betreft: voor het kuipjessteken stonden 70 deelnemers genoteerd. Het "hippische" gedeelte van het programma had een wat andere opzet dan in vorige jaren. In plaats van ringsteken met pony's werd op het land achter de Van Duivenvoordelaan een pony race gehouden. Een nieuw program ma-onderdeel dat nu nog niet zo veel deelnemers trok, maar dat voor de toekomst veel belooftDe Oranjevereniging werd bij de or ganisatie bijgestaan door enkele mensen van de Nootdorpse hard draverijvereniging. Het ringsteken te paard en met rij tuigen was verplaatst van het Burchtplein naar de Van Groe neveltlaan. Vooral de ringrij de- rij met rijtuigen leverde een boeiend schouwspel op. Er waren allerlei soorten voertuigen, de deelnemers waren in stijl gekleed en wagens en paarden waren keurig "opgetuigd". Voor de t weede keer had de Oranje vereniging de Eindhovense ka novereniging "Genneper Molen' Terugblikkend op de Taatste vier jaar vindt Van Wyk heCpositief dat Voorschoten met een be leidsplan is gaan' werken, waar door het gemeentebestuur een soort van handleiding heeft ge kregen. De wethouders hebben het volgens hem dan ook prima gedaan, al is niet alles tot een op lossing gebracht. Zo werd bij- voorbeeld de sociale woning bouw (bouw van goekope wo ningen) vertraagd, doordat de plannen voor de wyk Bijdorp diepgaand werden veranderd. Nu is er, behalve in het Vernede- park, weinig aan sociale woning bouw gedaan. Maar de nieuwe gemeenteraad stapt volgens Van Wijk wat dit betreft in een opge maakt bedje, waardoor één en ander toch snel tot stand kan worden gebracht. Profiteren Jammer vindt Van Wijk de mini male regionale samenwerking. Na het mislukken van het 'gewest Leiden' werkt elke gemeente op eigen initiatief plannen uit. Van Wijk ziet Leiden als een cen trumgemeente, een gemeente die het recht heeft eventueel ook fi nancieel gesteund te worden door de randgemeenten. De randgemeenten profiteren van veel centrumvoorzieningen zoals op onderwijs-of cultureel gebied en daar mag echt wel iets tegen over staan. "Voorschoten is een typisch dorp voor volwassen mensen. Het be leid van vroeger jaren wreektzich nu nog steeds. Er is een gebrek aan speelruimte voor de jeugd en LEIDEN/ BENTHUIZEN/ LEIDER- dorp); Michiel DORP ZOETERWOUDE/ OEGST- GEEST/ WARMOND - Geboren: Amanda dv DG van Dijk en CH Leijen- dekker (Leiden); Leon zv PFJ van Schie en MEA Faber (Leiden); Sander zv JG Bonnet en SJ Brachthuizer (Leiden); Willemijn dv R Lever en S Roest (Lei den); Petronella dv C Kwaak en SMA Kempener (Leiden); Susanne dv CF den); Peter Goor en J Dorst (Leiden); Daphne dv 1/T ATPM van der Borgt en JAM Beekman (Leiden); Michael zv C van Weerlee en GLA Beijersbergen (Leiden)f Jacobus zv Qualm en van G Zegwaard (Benthui zen); Jeffrey zv WA Bergers en YL Fran ken (Leiden); Wencke dv R Verpoorte en J van den Berge (Leiderdorp); Lucas zv EMCM Kuiipers en AMJ Claes (Leider- en deze keer ook een Groningse kanovereniging uitgenodigd voor demonstraties kano-polo. Enkele bedreven kanoërs demon streerden welke behendige toeren met zo n klein vaartuigje uitge voerd kunnen worden en ook het publiek mocht hel proberen. Naast dit watersporlonderdeel was er nog de waterfietswedstrijd, waarvoor zich 36 deelnemers hadden opgegeven. De klayerjaswedslrijd voor oude ren in het Sophiekehuis verliep als altijd weer zeer geanimeerd. Ruim 100 deelnemers en bewoners waren bij de kaartwedstrijden. Automobilist torpedeert roeibootje... WARMOND - Een 22-jarige inwoner uit Den Haag is zon dagnacht rond 3.00 uur met zijn wagen in het water bij de Zijldijk in Warmond terecht gekomen. Hij beoordeelde een bocht in de weg verkeerd waarop hij met de voorkant van zijn wagen in het water belandde, boven op een roei bootje dat aan de kant lag' vastgemeerd. Daarbij werd nog een motorkruiser be schadigd die naast het roei bootje in het water lag. Het kleine bootje kon het gewicht van de auto niet dragen en zonk onmiddellijk. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en liep wa terschade aan de motor op. De bestuurder die met zijn hoofd tegen de voorruit te recht kwam, klaagde later over lichte hoofdpijn. VOORSCHOTEN - In Voor schoten is dit weekeinde de Mercedes Benzvrachtautó van de Smederij die in het centrum van het dorp geves tigd is gestolen. De politie vermoedt dat de vrachtwagen zaterdag al verdwenen is. Vanochtend werd de diefstal pas ontdekt. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vüfhovenhuis, Hoflaan 169, gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Tom Menken-hal, Hollywood IJsrevue, 20 uur. Stadhuis, verkeerscie., 15.30 uur; ge meenteraad, 19.30 uur. Ie Binnenvestgracht 33, universiteits- verkeer en vervoer, 20 uur. 't Camphuys, Oegstgeest, lezing trans cendente meditatie, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. jeugd zaken, 20 uur. Apotheken Herman van Wijk - het lang genoeg - een gebrek aan ruimte voor klei ne recreatie. Maar de Voorscho tenaar moet zich in eigen dorp kunnen vermaken. Het streven van o.m. de watersportvereni ging voor ligplaatsen voor kleine bootjes past in die wens Voor schoten tot een gezellig dorp te maken". Herman van Wijk zal het raadswerk missen. Vooral het directe con tact, dat je als raadslid met de burgerij kunt hebben en de commissievergaderingenVan die laatste vindt hij de openbaar heid belangrijk. Dat er niet altijd evenveel belangstelling voor is kan hij zich indenken.: dan hangt immers van de te bespreken pun ten af. Burgemeester Als Van Wijk dat in zijn macht zou hebben zouden gemeenten maximaal 40.000 tot 50.000 inwo ners krijgen. In gemeenten met meer inwoners verliest een raadslid volgens hem het contact met de achterban, waardoor hij zich gaat gedragen als een soort parlementslid. De burgemeester zou Van Wijk liefst willen laten verkiezen. Wat alleen dan moet ook de eerste burger van een ge meente, net als de wethouders, verantwoording afleggen aan de gemeenteraad. JOOP PEETERS De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 18 tot 25 augustus, door Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 071-121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur s mogelijk is met het naar de apotheek te i, uitsluitend voor spoe- taxi, tel. 122444, ge- Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. TPJ Bot en MEL IJ- dema (Leiderdorp); Jelka dv J Serdijn en EE Ritter (Leiden); Mascha dv JA Vlasveld en JMM Wennekers (Zoeter- woude); Barry zv J Focke en MS Laman (Leiden); Vincentius zv H Nonnekes en ET Rueck (Leiderdorp); Danielle dv P Hemerik en MAE Ruwette (Leiderdorp); Leo zv W Teske en WJL Reijnders (Lei- PJW de Vlaming en CCC Tol (Leiden); Laura dv T Groeneveld en GG van Steenis (Leiden); Kim dv RGSJM Delfgaauw en GHM van der Hulst (Leiden); Merel dv GJ Wullems en LLCM Croes (Warmond); Dennis zv BJM van Abswoude en J de Kruis (Lei den). Overleden: FAP Zwart (30) (Leiden); LWF Schmitz (82) (Oegstgeest). Ondertrouwd: GJ van Ommeren (Wad- dinxveen) en JW Öuwehand (Leider dorp); C Bekker en NP Jongeneel (Lei derdorp); PWM Beugelsdijk en ICM Heemskerk (Warmond); CW Mc Curdy en EL van Praag (Warmond); JHJ de Haas en EM'van Rijn (Warmond). Gehuwd: TMA Beekman en MJTTM Geheniau (Leiderdorp); MF Walenkamp en HE Kortekaas (Warmond); DWM Groenewegen en IHC van Noort (War mond); AHJ de Ruiter én DCM Aver- dieck (Warmond). Tasjesdief in Voorschoten VOORSCHOTEN - Een nog onbe kende jongeman met zwart krul lend haar en een gele bromfiets- helm griste zondagavond in de Vredenhoeffstraat in Voorscho ten omstreeks 18.00 uur het hand tasje van een inwoonster uit Voorschoten weg. De tasjesdief was komen aanrijden op een bromfiets en wist het handtasje tijdens het voorbijrijden weg te pakken. SOS-dienst den verkeren of informatie nodig heb ben. Dag en nacht bereikbaar. Vertrou welijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Korf bal veld WARMOND - De opening van het nieuwe korfbalveld in Warmond is niet zoals abusievelijk gemeld werd afgelopen weekend ge weest maar zal komende zaterdag plaatsvinden op het sportcom plex Overbos. Dan zal burge meester De Vreeze om 13.00 uur (maar nu echt) de nieuwe aan winst van Warmond openen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement fl 55,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2