Bakker blokkeert plan parkeergarage Sanders NORIT, Overdekte weer tijdelijk open "Opgerolde regen steeds vaker in actie gBOÖB Actief in vrije tijd Op inbrekerspad voor verdovende middelen Endegeest mag zestig nieuwe mensen aannemen PPR wijst de VVD af DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1978 Het complex aan het Levendaal LEIDEN - Dip ontwikkeling van een parkeergarage op de plaats van de vroegere zeepfabriek Sanders aan het Levendaal is voorlopig onzeker. De plannen van de gemeente Leiden worden sinds kort geblokkeerd door de eigenaar van het complex, de bouwmaatschappij Bakker uit - Nieuw Vennep. Deze projectontwikkelaar heeft bij de gemeente een bezwaarschrift ingediend tegen het ontwerp-be- stemmingsplan om de omgeving Sanders aan te wijzen als par keergebied. Bouwmaatschappij Bakker voelt zich hierdoor in zijn belangen geschaad. De projectontwikkelaar kocht het complex vorig jaar voor ander half miljoen gulden voor de neus van de gemeente weg en kwam vervolgens mèt plannen voor de bouw van appartementen. De gemeente wist deze ontwikkeling te voorkomen door een voorbe- reidingsbeluit te nemen. Het ontwerp-beStemmingsplan is een nadere uit\yerking van dit voor- bereidingsbesluït. De bouwmaatschappij heeft zijn bezwaarschrift tegen de aanwij zingvan Sanders als parkeerloea- tie ingediend na het vastlopen van besprekingen met de ge meente. De ontwikkeling van een parkeergarage in de vorm zoals de gemeente die wil, ziet de bouwmaatschappij niet als ren dabel. De besprekingen tussen gemeente en Bakker zyn volgens de bouwmaatschappij afgeketst op een onwillige houding van de gemeente. Acjjunct-directeur Van Haaften zei desgevraagd dat de gemeente hen 'de hoek pro beerde in te drukken' om voor ei gen risico te bouwen. Hij licht toe dat Bakker de parkeer garage alleen financieel mogelijk ziet als de gemeente het complex koopt omdat zij - in tegenstelling tot de bouwmaatschappij - dan belangrijke rijkssubsidie kan verwerven. Bakker zou de garage willen bouwen als de gemeente de exploitatie ook in eigen hand neemt. Sterk Wethouder Waal (stadsontwikke ling) heeft van zijn kant de indruk dat Bakker het bezwaarschrift heeft ingediend 'om een sterke onderhandelingspositie op te bouwen'. Hij vindt dat de bouw maatschappij zelf schuldig is aan de ontstanen situatie. "Het is al tijd een zeker risico om voor de neus van de gemeente iets weg te kopen", aldus de wethouder. De bouwmaatschappij heeft het bezwaarschrift tegen de par- keerlocatie ook ingediend van wege de eigen plannen voor wo ningbouw, die men heeft. Bakker heeft een bouwplan laten ont wikkelen voor een kleine zestig appartementen en ruim honderd parkeerplaatsen. Dit plan is fi nancieel wel aantrekkelijk. Volgens de bouwmaatschappij is het bouwplan juist aangepast aan verlangens van de gemeente Woordvoerder Van Haaften be nadrukt dat van ambtelijke zijde door chef stadsontwikkeling Logtenberg is geadviseerd ruime parkeergelegenheid te scheppen vanwege de moeilijke parkeersi tuatie in dit deel van de binnen stad. Wethouder Waal spreekt overigens tegen dat hij in overleg met Bak ker de indruk heeft gewekt dat er voor het Sanders-complex mo gelijkheden voor woningbouw waren. "Ik heb steeds duidelijk laten weten dat de gemeente daar een parkeergarage nastreeft", zei hij. Van de zijde van Bakker erkent woordvoerder Van Haaften dat de wethouder zelf geen toezeg gingen of suggesties in deze rich ting heeft gewekt, maar in amb telijk vooroverleg wel degelijk op de woningbouwplannen is inge gaan. "Ik moet dan aannemen dat Logtenberg in eerste instantie te ver is gegaan", meent hij. Bakker is nu in afwachting hoe de gemeente zich op gaat stellen. Wethouder Waal vindt dat eerst de gemeenteraad een beslissing moet nemen over de parkeerbe- stemming. De wethouder ver wacht dat daarna toch wel nieuw overleg met Bakker zal volgen. Bij de bouwmaatschappij sluit ment dat niet uit. Tegen de aanwijzing van de omge ving Sanders zijn overigens nog meer bezwaarschriften ingeko men. Zo dringt het breed monu- mentencomitë en een aantal buurtbewoners in afzonderlijke bezwaarschriften aan op herstel van de historische gevelwand aan de Korevaarstaat en het Leven daal, kant men zich tegen de ver keersdruk van een parkeergara ge, de aantasting van de omge ving en de kosten van den derge lijke investering. Vakantie bezigheden Zevensprong, Bernhardkade - spelen in en om het clubhuis, 10 uur; picknick op het strand van Rockanje, ver trek 10 uur, Klinker, Berlagestraat- Tocht naar Pyramide van Auster- litz; klaverjassen/sjoelen voor jeugd v.a. 12 jaar, 20 Vijfhovenhuis, Hoflaan - Ver assingsdag, Op Eigen Wieken, Valkenpad - Spelen 10-12 uur, Mirt/'t Honk, Lage Rijndijk - Tocht naar Oud Valkeveen, vertrek 10 uur, Morschwijck, Topaaslaan - Voorbereidingen afslui- tingsfeëst 's morgens, 's mid dags feest 14-16 uur. 't Breehuis Morgenavond begint sociëteit Mirakel weer met het nieu we programma. Deze eerste avond in het nieuwe seizoen treedt zanger-gitarist Paul Andrews op. Hij speelt onder andere nummers van Dylan en Don McLean en brengt ook veel eigen werk ten ge hore. Verder is Mirakel open voor iedereen tot 25 jaar die gewoon een praatje wil ma ken of gezellig een glaasje wil drinken. De avond begint om acht uur en de entree is vrij. Molenwandeltocht Zaterdag en zondag wordt voor de 21ste maal de Inter nationale Rijnstreekmo- lenwandeltocht gehouden. De tocht gaat over afstanden van 5,10,15,25 en 40 kilome ter. De start vindt op beide dagen plaats in het paro chiehuis De Drie Eendjes aan de Laan de Goede Herder in Zoeterwoude-Rijndijk. Er kan tussen 's ochtends 9 en 's middags 2 uur gestart wor den. Iedereen die de tocht volbrengt krijgt een tegeltje met een afbeelding van een van de Rijnlandse molens. Door sluiting Zweilandbad LEIDEN - Het zwembad "De Overdekte" aan de Haarlemmer straat zal volgende week - zij het tijdelijk - opnieuw in gebruik worden genomen. Nadat het er enkele maanden geleden naar uit zag dat de deuren van de voor malige Mon Père-kerk voorgoed gesloten zouden worden, is de plotselinge sluiting van het Zweiland-instructiebad oorzaak geweest van de hernieuwde openstelling. Zoals bekend gin gen B en W van Leiden over tot sluiting van het 25-meterbad aan de Zweilandlaan in verband met de aanwezigheid van eterniet en Celstraf voor hasjhandelaar LEIDEN/DEN HAAG - De Haagse rechtbank heeft een 20-jarige leerling-verpleger uit Leiden we gens overtreding van de Opium wet veroordeeld tot zeven maan den gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van voorarrest met ver beurdverklaring van onder meer in beslag genomen bankbiljetten. De officier had acht maanden waarvan drie maanden voor waardelijk geëist. Verdachte zou zich in Leiden hebben bezigge houden met de handel in verdo vende middelen. Een vriendin van verdachte, die in het bezit was geweest van ruim 200 gram hasj werd door de rechtbank vrij gesproken. De officier had een boete van 200 gulden gevorderd. asbest in het gebouw. Hoewel van een acuut gevaar voor de ge bruikers en het personeel geen sprake was adviseerde de ar beidsinspectie tot de sluiting. Het probleem dat de sluiting veroor zaakte was dat een deel van het schoolzwemmen niet meer zou kunnen plaatshebben, terwijl ook een aantal zwemverenigin gen, dat gebruik maakte van het bad, zouden worden gedupeerd. De gemeente besloot daarom het inmiddels gesloten bad aan de Haarlemmerstraat weer bedrijfs klaar te maken. Daar bleek ach teraf nogal wat werk aan vast te zitten, omdat sinds de sluiting niets aan het bad was gebeurd. Stukken kalk waren uit de muren en het plafond gevallen en ook de watercirculatie was stopgezet. De afgelopen weken is het personeel van het Zweilandbad druk met verfkwast in de weer geweest om het bad weerzover op te knappen dat het gebruikt kan worden. Vanaf maandagochtend kunnen de schoolzwemmers er weer te recht en in de namiddag- en avonduren de zwemverenigin gen. Het beheer van het bad, dat inmiddels via een voorlopig koopcontract eigendom is ge worden van de gemeente, is in handen van de gemeentelijke Sportstichting. De bedoeling is dat "De Overdekte" geopend zal blijven tot het nieuwe zwembad aan de Boshuizerlaan in Leiden Zuid-West klaar is. Volgens de planning zal dat in februari van het volgend jaar zijn. De oor spronkelijke plannen om "De Overdekte" na sluiting te slopen en om op die plaats woningen te bouwen is door deze tijdelijke heropening niet gewijzigd. Nog een paar weken en de veld- sportcompetitie gaat weer be ginnen. Op ruim veertig, veelal flink opgeknapte, sportvelden zal dan weer we kelijks door honderden sportmensen een intensieve aanslag worden gepleegd. Een groot deel van de nu nog schitterend groene velden zal over enkele maanden alweer grote kale plekken vertonen. Talrijke intensieve bewer kingen zullen dan nodig zijn om die velden redelijk be speelbaar te houden dan wel te krijgen. Belast met dit pre pareren en onderhouden van de Leidse sportvelden is de Sportstichting, een gemeen telijke instelling. De heer Philipsendirecteur van de Sportstichting: Het klaarmaken van de sportvel den voor de nieuwe competitie kost enorm veel tijd en in spanning. Aan het eind van een seizoen zijn de meeste vel den op veel plaatsen platge trapt. We beginnen dan eerst met het zogenaamde contraf rasen. Dat houdt in dat de vaste grond voorzichtig, zon der dat de wortels worden aangetast, wordt losgemaakt. De volgende fase is het inzaaien waarna een periode van be regening en bemesting volgt. Dat inzaaien heeft in het ver leden van de kant van ver schillende verenigingen nogal eens commentaar opgeleverd. Men zou liever zien dat er met graszoden werd gewerkt om dat dat veel makkelijker zou zijn. Gelukkig hebben we de clubmensen in de loop der ja ren aan het verstand kunnen brengen dat bezoden veel duurder is dan gras inzaaien en een veel intensieve-, e bere gening vereist. Wanneer je een graszode één dag zonder be sproeiing in de felle zon laat liggen zie je 'm zo inkrimpen". Over het beregenen, of zoals u wilt besproeien van de velden zegt de heer Philipsen. "Op dit moment hebben we zeven in stallaties. Voor meer dan veertig sportvelden is dat te weinig, we hebben er zeker tien nodig". Het beregenen is altijd een hels karwei geweest. Tot voor kort werd er uitslui tend met een buizen systeem gewerkt. Een erg arbeidsin- tensief systeem waarbij tel- kens weer een hele serie pijpen moest worden uitgelegd. Bo-| vendien waren die pijpen ta melijk kwetsbaar. Tegen- woordig kennen we echter de "opgerolde regen", een mo biele (oprolbare) regenin stallatie. Met zo n apperaat zijn we in staat om in vier uur tijd een heel veld blank te zet ten, wat uiteraard niet de be doeling is. Die kunstmatige beregening is steeds vaker nodig omdat nieuw aan te leggen of te re noveren velden met opzet schraal worden gehouden. De Nederlandse Heidemaat schappij die de velden aan legt gaat er namelijk vanuit dat sportvelden in ons kli maat met zijn natte winters nooit genoeg waterdoorla- tend kunnen zijn. Vandaar dat men de grond die in onze streken meestal vettig is pro beert te verschralen. Voordeel hierbij is dat de sportwed strijden in de winter minder snel worden afgelast maar een nadeel is dat in droge zo mers bijzonder veel moet worden beregend". Op het gebied van kalklijnen aanbrengen is eveneens een nieuwe ontwikkeling gaande. De heer Philipsen hierover. "Wanneer wij tegenwoordig kalklijnen aanbrengen ge bruiken we kalk met een groeiremmend middel. Hier door blijft het gras waarop de lijnen zijn aangebracht kort. Wanneer een veld nu wordt gemaaid blijven de lijnen netjes liggen. Het is de bedoe ling dat clubs deze kalksoort ook zo snel moeglijk gaan ge bruiken". De heer Van Wetten op de indrukwekkende grasmaaimachine SportstichtingDeze machine ziet kansom in twintig minuten tijd e sportveld te r LEIDEN/DEN HAAG - Duizend gulden per dag had de 31-jarige Leidenaar nodig om de verdo vende middelen te bekostigen waaraan hij verslaafd was. "Een dergelijk bedrag kan niemand door werken opbrengen" stelde i de Haarlemmerstraat. Via een forse opknapbeurt wordt het reeds gesloten bad PEPERZAK beheerst 't vakt Ontmoet onze kollekties waardeer onze prijzen REPAREREN - MODERNISEREN Diefstal uit rijwielstalling LEIDEN - De Leidse politie heeft dinsdagavond een 22-jarige Am sterdammer aangehouden die in de nacht van maandag op dins dag een bedrag van 5600 gulden had ontvreemd uit het kantoor van de rijwielstalling onder het station. De aanhouding van de Amster dammer, die plaats had in het sta tionsgebouw, was het gevolg van een onderzoek dat was ingesteld door de Leidse politie in samen werking met de Spoorwegre cherche. LEIDEN - Op de Goejestraat in Leiden heeft de Leidse politie gisteren zendapparatuur in be slag genomen die was aange bracht in een personenewagen. Tegen de eigenaar van de appara tuur is proces-verbaal opge maakt. LEIDEN - Het psychiatrisch zie kenhuis Endegeest mag de ko mende driejaar 60 nieuwe perso neelsleden aantrekken. Het gaat om 25 gediplomeerde verplegen- den, 20 leerlingen, 5 therapeuten, 5 mensen in de medische en so ciaal-wetenschappelijke sector en 5 mensen in de overige secto ren waaronder de para-medische. Dit deelde wethouder Van Aken gistermiddag mee aan de raads commissie voor personeelsza ken. Wel maakte hij het voorbe houd dat deze getallen nog niet definitief zijn. Van Aken ontleende deze gegevens aan mededelingen van het COZ (Centraal Orgaan voor Zieken huisvoorzieningen). Het in dienst nemen van de 60 personeelsleden moet worden uitgesmeerd over drie jaar. Het eerste jaar kunnen 20 mensen worden aangenomen. Van Aken: "We hebben op dit moment nog geen exact inzicht in de vacatures op Endegeest. We hopen er volgende week uit te zijn. Vóór 25 augustus willen we bekijken welke personeelsvoor zieningen er nodig zijn om de druk van de ketel te halen op die onderdelen waar de situatie on houdbaar is geworden". de officier van justitie by de Haagse rechtbank vast. Verdach te moest dan ook door het plegen van inbraken en diefstallen aan het benodigde geld komen. Van wege de toestand waarin hij ver keerde moest de man destijds op een brancard voor de rechter commissaris worden gebracht. Vervolgens werd hij naar Ende geest gebracht om te worden verpleegd. "Er is al veel aan deze verdachte gedokterd", aldus de officier, doelend zowel op de me dische als op de strafrechtelijke betekenis. In april was verdachte op inbrekerspad gegaan. De offi cier somde er slechts enkele op, waaronder de diefstal van een vi deo-recorder uit een pakhuis aan de Hogewoerd. Voor het totale pakket eiste hij een gevangenis straf van zes maanden. De verde digster mevr. mr. Van Stralen- Bosma gaf toe dat de drugs de laatste anderhalf jaar een kwade rol hadden gespeeld in het leven van verdachte en dat hij er heel slecht aan toe was geweest. Maar mede dankzij de hulpverlening gaat het nu beter met verdachte en was naar haar mening een lan ge gevangenisstraf ongewenst. LEIDEN - De PPR in Leiden wijst de WD in dit stadium af als coa- litiepartnfer voor een nieuw colle ge van burgemeester en wethou ders in Leiden. In een verklaring van fractie en bestuur noemt de PPR naast de programmatische knelpunten het mentaliteitsver- schil tussen WD en linkse drie (PvdA, PPR en D'66) als een be- "Onze gezamenlijke program- schets zal aanzienlijk aan kwali teit inboeten wanneer de inbreng van de WD daarin worat opgenomen", aldus de PPR. De PPR vindt dan ook dat de onderhandelingen met de WD "voorlopig moeten worden gestopt". In hun verklaring spreken fractie en bestuur zich uit voor verdere onderhandelingen met de PSP en de CPN. "De opstelling van de PSP in de raad is de laatste tijd constructief geweest en vrywel steeds in overeenstemming met die van de andere progressieve partijen. De verschillen tussen de VVD en de collegepartijen waren veel groter", aldus de verklaring. De PPR is de eerste partij van de linkse drie die een keuze doet tussen PSP en WD. De PvdA- fractie maakte gisteren een eerste begin met de interne discussie om morgen verder te gaan en D"66 beslist pas maandag.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3