W illibrordschool wordt uitgebreid leidse agenda Voor negentig procent is het stront ruimen Leerlingenaantal zal niet teruglopen ZOMERFEESTEN '78 Eerste paal zwembad oktober de grond in -ff OEGSTGEEST - "Het is naar onze mening niet te verwach ten dat, in tegenstelling tot wat algemeen gedacht wordt, het leerlingenaantal van de katholieke Willibrordschool zal teruglopen Met deze motivatie begeleidde wethouder me- vrouw Blom gisteravond tegen over de leden van de raadscom missie voor onderwijs en maat schappelijke aangelegenheden het B en W-voorstel medewer king te verlenen aan verbouw en uitbreiding van deze school. De werkzaamheden zullen onder meer de realisering van een ze vende leslokaal, de inrichting van een ruimte voor een documenta tiecentrum annex gemeen schapsruimte en de bouw van een nieuwe toiletgroep omvatten. Hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeente Van de Voort, voorziet dat deze school de enige echte katholieke school van Oegstgeest zal zijn. De eveneens katholieke Jenaplanschool wordt naar zijn mening door veel ouders als school gekozen om het specifieke Jenaplanonderwijs en niet zozeer om de katholieke ach tergrond van de opleiding. Hij ondersteunde hiermee tevens de verwachting van het gehele col lege van B en W dat het aantal klassen van de Willibrordschool, zeker op korte termijn gezien, niet verder zal teruglopen. De commissie kon zich dan ook zon der voorbehoud met de gevraag de medewerking aan het school bestuur verenigen. Eveneens positief luidde haar oor deel over het voorstel, uitbrei ding van het talenpakket, van de Leidse School Adviesdienst. Vanuit het overlegorgaan van de openbare lagere- en kleuter scholen in Oegstgeest is enige maanden geleden de suggestie gedaan dat ook de kleuterscholen in de toekomst van de diensten van dit adviesorgaan gebruik zouden kunnen gaan maken. Door de positieve ervaringen van de lagere scholen met deze dienst lijkt dat een goed idee. Het Leidse gemeentebestuur, dat overigens een samenwerkings verband van de schoolbegelei dingsdienst met meer plaatsen in de regio voorstaat, eist wel een contract van ten minste vijf jaar voor deze verbintenis. Dit om de rechtszekerheid van de mede werkersvan de dienst voor lange re tijd te kunnen verzekeren. Onderwijsdag De commissie was ook voorstander van een onderwijsdag voor het onderwijzend personeel van de lagere- en kleuterscholen in Oegstgeest. Hiervoor zal twee duizend gulden uit de gemeente kas moeten komen. De "önder- wijsdag, die gepland is op vrijdag 13 oktober, is een initiatief van, en geheel uitgewerkt door de on derwijzers en onderwijzeressen zelf. Het thema van de discussie zal de toekomstige integratie van kleu ter- en lager onderwijs zijn en de problemen die zich hierbij kun nen voordoen. Een hoofd van een lagere- en een leidster van een kleuterschool, waar bij wyze van experiment deze integratie al tot basisschool is verwerkt zullen over hun ervaringen de proble matiek bij hen komen inleiden. Prestatieloop WASSENAAR - Ongeveer 200 deelnemers gingen gisteravond, ondanks de harde wind, van start bij een door de Leidse atletiek vereniging A.V. Holland georga niseerde prestatieloop aan de Wassenaarse Slag. Op de kortste afstand, de twee ki lometer, kwam na 8 min. 53 sec. de 18 jarige Dick Zweers uit Kat wijk over de finish, jgevolgd door Ron Kortekaas (13 jaar) uit Was senaar in 8 min. 59 sec. en de 10 jarige Paul v/d Meer uit Voorburg De vier km werd gewonnen door William Heemskerk uit Noörd- wijkerhout (23 jaar) in een tijd van 15 min. 5 sec., gevolgd door de 20 jarige Rob Strik uit Voor schoten in 15 min. lOsec. en de 16 jarige Dick van Rijn uit Katwijk in 16 min. en 50 sec. Op de langste afstand, de acht km, kwam de 22 jarige Leidenaar Harrie Otto als eerste binnen in een tijd van 30 min. 55 sec., na 5 sec. gevolgd door de 39 jarige Sparreboom. Als derde finishte Dick Vink (24 jaar) uit Den Haag DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1978 31 i 45 s WASSENAAR - Met veel geknetter spetterden de kleuren gisteravond tegen de pikzwarte hemel. Lichtflitsen doorboorden de beginnende nacht met de opening van de Wassenaarse zomerfeesten 1978 aan de Dr. Mansveltkade in Wassenaar. Reden genoeg voor de talrijke aanwezigen, waarvan velen afkomstig waren van het naast de Dr. Mansveltkade gelegen kermisterrein, om de nekspieren in te spannen en in volle ver bazing omhoog te staren. Een fraaie opening van activiteiten die Wasse naar de komende dagen gaan beheersen. Vanochtend begonnen de aan de Zomerfeesten verbonden spelen pas echt, met spelletjes voor kinderen. Morgenochtend worden wedstrijden in rubber kano's gehouden in het Sportfondsenbad en een pony-race öp het terrein aan de Van Duivenvoordelaan. 's Middags is er een water- fietswedstrijd op de Zijlwatering voorbij de flats aan de Van Duiven voord elaan. Morgenavond is er op de Berkheistraat een ringstekerij. Zaterdagochtend gaat het ringsteken door op paarden en met rijtuigen, maar dan op de Van Groeneveltlaan en 's middags rond 14.00 Uur is erop de Zijlwatering een demonstratie en een wedstrijd in het polo-kano-varen. Eis: intrekking rijbewijs van dronken automobilist DEN HAAG/LEIDERDORP - De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft acht weken ge vangenisstraf en achttien maan den intrekking van het rijbewijs verlangd tegen een 36-jarige man uit Bleiswijk. September vorig jaar veroorzaakte de man een ket tingbotsing. Een daarbij betrok ken vrouw brak ten gevolge van de botsing een nek wervel, waar door zij haar leven lang gehandi capt zal blijven. De man, een districtsvertegen woordiger. had niet alleen met grote snelheid over de rijksweg bij Leiderdorp gereden, waar de botsing gebeurde, hij was ook fors 'onder invloed'. De bloed proef wees. een alcoholpromilla ge van 1,72 uit. De Bleiswijker gaf ook toe die middag een aantal biertjes te hebben gedronken. Reden voor de officier van justi tie om nog eens te benadrukken hoe vaak wordt gewaarschuwd tegen drankgebruik in het ver keer en hoe weinig effect die waarschuwing heeft. De verdedigster van de vertegen woordiger vroeg in dit geval toch met een geldboete te volstaan. Want als de man zijn rijbewijs zou worden ontnomen zou hij zonder werk raken. Zij vroeg daarom een voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs. De uitspraak is op 29 augustus. LEIDEN - In een boekhandel aan de Haarlemmerstraat is giste ren een 22-jarige inwoner van Oegstgeest op heterdaad betrapt bij het stelen van een boek. Bij nader verhoor bleek dat het niet de eerste keer was dat de Oegst- geestenaar lectuur uit de bewuste winkel ontvreemdde. In totaal had hij al v ongeveer duizend gulden boeken gestolen Donderdag Troef, Noordeinde 2a, werkgroep dienstweigeren, tot sept. tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café avond, 2i—24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel. Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond philatelies, 19.30 uur. Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening, 20 Tom Menken-hal, Ted Shuffles Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 11 tot 18 aug., door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den. tel. 071-121313; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mo gelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. 2. in totaal t-> t i bedrag van KeChtSWinkel Tachtig kinderen tussen 6 en 12 jaar waren gistermiddag in gebouw Sjelter in Leiderdorp aanwezig om de muzikale verrichtingen van hun leeftijdgenootjes gade te slaan. Met veel verve werden de bekende pop liederen ten gehore gebracht, zelf gezongen of "gemimed"waarbij Abba en de Rolling Stones favoriet bleken. Eerste prijs winnaars bij dit song festival werden Petra Brummelkamp en Els Vlieger. Zij kregen een me daille boor hun vertolking van Mama mia van Abba. De kinder-vakan- tieactiviteiten in Leiderdorp worden ook de volgende week nog voortge zet. VOORSCHOTEN - De eerste paal voor het zwembad in Voorscho ten gaat waarschijnlijk in oktober de grond in. Een mededeling die de raadscommissie voor welzijn en onderwijs in deze gemeente gisteren erg verheugde. Minder blij was men met het bericht dat de restauratie van het Ambachts- en Baljuwhuis niet erg opschiet. Er zijn nog wat financiële problemen. De gemeente heeft geld voorgeschoten en het is nog niet zeker of het rijk dat zal te rugbetalen. Veel aandacht besteedde de Voor- schotense raadscommissie gis teravond ook aan het ambulan cevervoer in deze gemeente. Door middel van een brief wezen 838 ondertekenaars daarvan de commissieleden erop dat er soms lange tijd overheen gaat voordat een verkeersslachtoffer per am bulance naar bet ziekenhuis wordt vervoerd. De onderteke naars van de brief verlangen daarom een eigen ambulance voor Voorschoten. Voorschoten heeft vroeger wel een eigen am bulance gehad, maar die moest worden opgeheven omdat de overheid niet financieel wilde bijspringen. Maar niet alleen het ontbreken van een eigen ambulance werkt voor Voorschoten vertragend, zo bleek uit de gisteren gehouden discussie. Vertraging treedt ook op doordat alle meldingen via de politie moeten lopen. Deze waar schuwt arts en ambulance. Voor schoten heeft geen eigen GGD en is dus van huisartsen afhankelijk, die meestal uit hun werk gehaald moeten worden. Volgens wethouder Marselis zal een en ander volgend jaar wel be ter kunnen worden. Dqn wordt de wet op het ambulancevervoer van kracht. Voorschoten komt in die nieuwe regeling- in één dis trict met Leiden, waardoor deze gemeente, nog steeds volgens de -wethouder, meer zeggenschap kan krijgen dan nu het geval is. Een geheel ander onderwerp dat in de commissie aan de orde kwam was het postduivenhok in een tuin aan de J.W. Frisolaan. De commissie voor openbare wer ken had al eerder negatief gerea geerd op het verzoek om een bouwvergunning voor dit hok. De commissie voor welzijn hield zich gisteren met de milieu-as pecten van dit hok bezig. Maar of zo'n hok voor postduiven nu al dan niet het harmonisch wonen verstoort bleek een vraag waarop de commissie niet een, twee, drie een antwoord kon geven. De helft van de commissie vond van wel, de helft van niet. Daniël van Helsdingen (30), hoofd dierenverzorger bij de roofdieren: WASSENAAR - Met rustige, zelf verzekerde passen loopt hij door het park. De modder, die door de voortdurende regenval nauwe lijks meer van de paden ver dwijnt, heeft lange grijze sporen over zijn rubber laarzen getrok ken. Hij hoeft ze niet lang meer te dragen. In het kantoor liggen de nieuwc'alwee.r klaar. Want laar zen slijten snel in dierenpark Wassenaar. Daniël van Helsdingen ("Daan, dus"), 30 jaar oud, kent het die renpark als zijn broekzak. "Ik denk dat ik hier nu alweer zo'n jaar of zeventien rondloop. Ik be gon toen ik nog op de mulo zat als vakantie werker op het parkeer terrein. Vervolgens in het restau rant en tenslotte ook in het park. Ik had geen idee wat ik na school moest doen, dus toen de moge lijkheid om hier te komen wer ken zich voordeed greep ik die direct aan. Machtig interessant natuurlijk". Daan is nu hoofd dierenverzorger bij de roofdieren. Een beroep dat velen doet watertanden. Adver tenties hoeft het dierenpark dan ook niet te zetten. De toekomsti- Daan van Helsdingen: "Er komen hier een hoop i dieren verzorging, dat is leuk. Dieren een beetje voere spelen... ge dierenvérzorgers staan te trappelen van ongeduld om aan de slag te gaan. Maar de voorstel ling die men zich van dit werk maakt is vaak sterk geromanti seerd. Daar weet Daan van mee te praten. Stront ruimen "Er komen er hier een hoop die denken dierenverzorging, dat is leuk. Dat is de dieren een beetje voeren, een beetje met ze spelen.. Maar negentig procent van de dag ben je aan het stront ruimen. De mensen realiseren zich niet dat alles moet worden schoon gemaakt, elke dag weer. En dat voer ook. Vlees hakken en snij den; koeien van het slachthuis verwerken en invriezen. Daar ben je zo'n tijd mee bezig, dat is onvoorstelbaar. Als het erg druk is voeren we bui ten, maar daar heb ik het eigen lijk niet zo erg op begrepen. De mensen zien het natuurlijk graag, maar die dieren zitten in het zand en rollen daar hun vlees door heen. Dat zie je de volgende dag in hun ontlasting, die is dan één zandbal. Ik heb wel eens een dier gehad, die had zo'n hoop zand in z'n maag gekregen, dat hij eraan is gestorven. Je moet hier nu eenmaal rekening houden met de bezoekers. Maar op het laatst word je immuun voor al die mensen. Vaak vragen ze dingen, soms tien keer hetzelf de. Daar geef je gewoon geen antwoord op. Als je op iedere vraag ant woord moest geven dan kon je beter ophouden met werken, want dan komt je dag alleen daardoor al vol. Er zijn er bij, die blijven maar ratelen. De hele in tieme levensloop, de hele wandel weten we ervan. Daar hebbëh we echt niet om gevraagd. Maar ter wijl je staat te harken blijven ze aan het vertellen. Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775 Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht lti, woe. 17.00-18.00 ■uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17:30 uur 1 Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Daan met de 5 maanden oude leeuwin Micha. Aan het dierenpark overgedragen dooreen Nederlander die in zijn Spaanse hotelkamer wat met het dier in de maag zat. De Hollander had het dier van een Spaanse fotograaf afgekocht die er 'leuke prentjes' met de toeristen mee maakte. In Spanje gebeurt dat wel meer. De jonge leeuw raakt verzwakt door al dat heen-en-weer gezeul waardoor hij doodgaat. Dan koopt de fotograaf ge woon weer een nieuw jong leeuwtje... Belangengroep alleenstaanden Er komt hier ook een knaap... Toen hij voor het eerst kwam had hij een radiotoestel by zich, dat gooide hij zo bij de gorilla's naar binnen. We vroegen hem natuur lijk waarvoor hij dat deed. Nou, zegt hij, die gorilla's, die staan zo dicht bij de mens, dan moeten ze ook maar met de techniek in aan raking komen. Later gooide hij stopwatches naar binnen, en wekkers... Vingers Ongelukken met het publiek heb ik gelukkig nooit gehad. Het ge beurt natuurlijk wel eens dat ie mand in z'n vingers wordt gebe ten, vooral bij de apen. Dan voe ren ze die dingen toch, steken die vingers met een koekje of een pinda door de mazen en dan is acuut het vingertopje eraf. Dat zitten die apen dan heerlijk leeg te eten maar jij bent het kwijt. Als dat bij kinderen gebeurt, die hebben van die hele kleine vin gertjes, ja, dan wil er wel eens een vingertje sneuvelen. Maar dat ligt vaak aan de ouders. Die staan zelf ook te kijken en dan letten ze ge woon niet op. Als zo'n kind vlakbij het gaas komt worden we wel kwaad. Niet op het kind, op de ouders. Die schrikken dan meestal zó dat ze de kinderen een lel op de vingers geven. Terwijl die eigenlijk niet beter weten... Als je zo ziet wat die mensen trou wens thuis aan dieren hebben... Tegen vakantietjjd is het hier net een asiel. Dan staat de telefoon roodgloeiend, want dan moeten ze hun dieren kwijt. Cavia's, ko- Ongeschikt nijnen, apen ook, maar die kun- nen we niet plaatsen. Je kan apen Ik doe dit werk nu nu eenmaal niet zomaar in een groep stoppen. Vaak ook zijn ze gefrustreerd, of het zijn neuroten. We hebben hier eèn aap gehad, die had dertien jaar in een lin nenkast gezeten. De deuren eruit en gaas ervoor. Dat ding was he lemaal gek. Die hebben we af moeten maken. Ook eens keer een krokodil. Ik denk dat dat ding twee meter was, maar hij zat in een aquarium bak van één me ter, zowat in een s-bocht. Hij kon zich helemaal niet bewegen. Dan hebben ze het hier beter. Een denken getverder- stellen. Maar men denkt altijd dat die dieren zo uit het wild komen niet zo. Ik denk dat op het moment 90'/ dierentuinen ook in een dieren tuin is geboren. Die weten dus niet beter dan gaas en tralies. Maar men streeft er te genwoordig wel naar alles zo groot mogelijk op te zetten, de tussenwanden gaan eruit en zo. hoop rie, dit kooitjes. Ik kan me dat wel v dier die kleii hele tijd en ik vind het nog steeds leuk, iets anders hoef ik niet. Vroeger, met vakantiewerk, ben ik ook een tijdje tuinman geweest en bak ker. Maar dat zag ik niet zitten: Tuinman, dat ging nog wel. Maar ik was de jongste, dus ik moest alle rotklusjes doen. Maar als ik iets anders zou zoeken zou het toch wel zoiets worden. In elk ge val iets waarbij ik buiten werk, ik denk niet dat ik het binnen zou kunnen uithouden. Want na dit werk iets als een kantoorbaan... Nee, daar ben je dan volgens mij volmaakt ongeschikt voor ge worden." INGRID CRAMER LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement Kwartaalabonnement per post Jaarabonnement Jaarabonnement per post Losse r f 41,75 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2