Leidse bloemist blijft streven naar uitbreiding WEEKAANBIEDINGEN Bouwrijpmaken Leidse grond: zestien miljoen Overtuigende start van veteraan Blommendaal SfdKC 1 SUP® 0.69 1.35 0.89 Dispensatie Dortmundt Leiden wil strenge richtlijnen voor geven van methadon Ondanks verzet gemeente Pand gemeente aan Langebrug gekraakt VENDA BESCHUIT "VERS BRAADKUI- KEN LT 4.90 MA-LING MANDA RIJNTJES BERTEMATI SHERRY CASINO BROOD KARNEMELK VROOMS DREESM ANN DINSDAG 15 AUGUSTUS 1978 VARIA PAGINA 15 Nieuwbouw universiteit Zoals bekend zullen op de beide terreinen nieuwe universitaire complexen verrijzen. De grond voor de nieuwe universiteitsge bouwen op het Doelenterrein zal worden verkocht. Daartoe be hoort ook het zogenaamde "arse naal", het historische gebouw langs de Groenhazengracht. Dit laatste pand zal niet gesloopt worden in tegenstelling tot de overige gebouwen. Overigens zal met het slopen pas begonnen worden wanneer de Doelenka zerne volledig is ontruimd. En volgens het ministerie van defen sie zal dat gebeuren in de periode tussen september en december VOORSCHOTEN - Sinds gisteren van dit jaar. zijn alle gokautomaten in Voor- Het bouwrijpmaken van het terrein LEIDEN - Binnenkort zal de Leid se gemeenteraad beslissen om ruim zestien miljoen gulden be schikbaar te stellen voor het bouwrijpmaken van het Doelen en Witte Singelterrein. Tevens zullen met dit bedrag de verbete ring van walmuren en bruggen tussen het Doelenterrein en het Rapenburg worden bekostigd. Gokautomaten nu verboden i de Leidse binnenstad. schoten verboden. In de loop de dag werden de apparaten op gehaald door de exploitanten van de speelautomaten. De politie behoefde op die manier geen be slag te leggen op de apparaten. De eigenaren van snackbars en ge wone bars hebben getracht als nog van de burgemeester onthef fing te verkrijgen van de wet op de kansspelen. De burgemeester meende dat het een verstandige zaak is eerst orde op zaken te stellen en sluit zich op dit mo ment aan bij de zienswijze van onder andere de burgemeester van Leiden. Ook in deze gemeen te worden alleen de zogenaamde flipperkasten in de diverse in richtingen toegelaten. De maatregel tot een verbod is niet onverwacht gekomen. De politie had gegronde klachten gekregen over het gebruik van speelauto maten en het bespelen daarvan door minderjarigen. Hongerstaking uitgesteld LEIDEN - Het Solidariteitscomité 182 Leiden, dat zich inzet voor de 182 Marokkanen in de Amster damse kerk De Duif, heeft beslo ten de geplande hongerstaking voorlopig uit te stellen. Ook de demonstratie die het sluitstuk van de hongerstaking had moe ten zijn, komt voorlopig te ver vallen. Het uitstel van de acties is een ge volg van de uitspraken die de Raad van State maandag heeft gedaan over de op handen zijnde uitwijzing van de Marokkaanse arbeiders door staatssecretaris Haars. Hoewel het Solidariteits comité het betreurt dat de Raad van State nog geen beslissing heeft genomen en het ook nog niet zeker is of het onlangs be kend geworden bewijsmateriaal van Amnesty International in de verdere procedure wordt meege nomen, vindt het Leids comité de ontwikkeling in de Marokaanse zaak veelbelovend genoeg om een hongerstaking nog even uit te stellen. Het comité houdt er rekening mee dat binnenkort wel behoefte aan harde acties bestaat. Er hebben zich in ieder geval wel al vrijwilli gers voor een hongerstaking in Leiden aangemeld. De handte keningenactie, die inmiddels reeds 1260 handtekeningen heeft opgeleverd, wordt voortgezet. Daartoe zullen in El Cid, de Leid se studentenintroductie, enige activiteiten worden onderno men. zal gebeuren in opdracht gemeente. Een uitzondering geldt voor de nieuwe brug over de Witte Singel tussen het Pater straatje en de Groenhazengracht. Deze brug, die een verbinding zal vormen tussen het Doelen- en Witte Singelterrein zal door het rijk worden gebouwd en na vol tooiing worden overgedragen aan de gemeente. Trekvliet In het plan voor het bouwrijpma ken van het Witte Singelterrein is tevens rekening gehouden met het gedeeltelijk weer opengraven van de jaren geleden gedempte Trekvliet. Dat geldt voor het stuk tussen het Noordeinde en de Groenhovenstraat. Voor het ove rige deel van de Trekvliet (Groenhovenstraat-Telderskade) en de vervanging van de Woute- renbrug zal de gemeente binnen kort met nieuwe voorstellen ko men. Aan weerskanten van de weer open te graven Trekvliet komt een weg. Bovendien zullen over de Trekvliet twee fiets-voet- gangersbruggen worden ge bouwd. Wat de te verwachten parkeer problemen rondom de nieuwe gebouwen betreft zegt de ge meente in de novembermaand met een voorstel te zullen komen die een parkeerregeling omvat die geldt voor de bedrijven en de bewoners van de binnenstad. Verder is langs de gebouwen een nieuwe buslijn geprojecteerd. LEIDEN - De bloemist Van Veen blijft alles in het werk stellen om zijn winkel aan de Lage Rijndijk te mogen uitbreiden met de ernaast gelegen woning. Al eerder strandden die pogingen toen het Leids college van B en W weigerde toestemming te geven om de woning aan de huizenvoorraad te onttrekken. LEIDEN - Het Leids college van B en W heeft in een brief aan de staatssecretarissen voor justitie en crm gepleit om in het kader van de Opiumwet strenge richt lijnen uit te vaardigen voor de verstrekking van methadon aan harddruggebruikers. Het ont breken daarvan heeft in Leiden tot problemen geleid. Methadon is een vervangingsmid del dat door medici op recept wordt verstrekt aan gebruikers van harddrugs als een soort ont wenningskuur. Volgens de Leid se Projectgroep Druggebruik, die twee jaar geleden werd ingesteld, leidt de huidige manier van ver strekking van medicijnen (o.a. methadon) tot het probleem van sluikhandel in recepten. De re cepten zijn vrij eenvoudig te krij gen waardoor voorraadvorming optreedt. Gevolg is dat er kansen zijn dat het medicijn wordt ont trokken aan de geëigende be handeling. In de brief constateert het college van B en W dat de pogingen om in Leiden te komen tot sluitende af spraken over het voorschrijven van methadon tussen de plaatse lijke medici en de GG en GD, zijn mislukt. De belangrijkste oor zaak daarvan wordt gezien in het ontbreken van stringente lande lijke richtlijnen. B en W meldden ook dat druggebruikers vrij ge makkelijk in staat zijn om buiten Leiden recepten te bemachtigen. Zou methadon in de toekomst gra tis verstrekt worden dan vreest het Leidse college een vererge ring van de gesignaleerde problemen. TENNIS - De als eerste geplaatste Eddy Dibbs heeft de derde ronde bereikt van het toernooi om de open Canadese kampioenschap pen. In de tweede ronde versloeg de Amerikaan met 6-2 6-4 de Ca nadees Rejean Genois. Chris Le wis, John McEnroe, José Higue- ras, Adriano Panatta, Paul Kronk en Colin Dibléy (Aus) overleef den allen de eerste ronde. VOLLEYBAL - Tijdens het inter nationale toernooi van Kharkov heeft Tsjechoslowakije gewon nen van de Verenigde Staten. De setstanden waren 15-13 15-6 13-15 15-5. Verder won Cuba van het B-team van de Sovjet Unie en versloeg een selectie uit de Oe- kraine Italië. ADVERTENTIE Fijn dat Den Haag en Scheveningen zo lekker dichtbij zijn. Bloemist Van Veen ging toen in be roep bij de provincie. Maar ook Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland oordeelden dat het om een goede en goedkope woning gaat, die gezien de heersende woningnood in Leiden niet van bestemming mag veranderen. Ook tegen deze beslissing is de heer Van Veen in beroep gegaan. Verwacht wordt dat de Raad van State zich over een maand of drie met de zaak zal gaan bezighou- LEIDEN - Een gezin met een baby en twee alleenstaanden hebben in de afgelopen week een pand gekraakt aan de Langebrug. Het kraken van deze woning is gebeurd in samenwerking met de Leidse kraakbond die met deze actie opnieuw de aandacht wil vestigen op de woningnood in Leiden. Volgens de kraakbond, die enkele maanden geleden in Leiden is opge richt, was kraken de laatste mogelijkheid om aan de dringend noodza kelijke woonruimte te komen. Het pand dat ongeveer een jaar heeft leeg gestaan is eigendom van de gemeente en in beheer van de Leidse wo ningstichting. "De woning zal nu door de bewoners weer bewoonbaar worden gemaakt. Dat zal ook voor de buurt prettiger zijn omdat zowel de leegstand in de wijk als het verval van deze woning wordt tegengegaan", aldus de kraakbond. De actievoerders wijzen ondermeer op de grote leegstand van woningen in Leiden. Volgens de kraakbond laten sommige huiseigenaren panden opzettelijk verkrotten om ze na verloop van tijd te slopen en er dure flats en appartementen voor in de plaats te zetten. "Zolang de woningnood en de leegstand groot is zal kraken noodzakelijk blijven", aldus de kraak bond. Vanaf dinsdag 15 augustus is de Leidse kraakbond ook een spreekuur begonnen en wel op elke dinsdag van 17 tot 19 uur in het gebouw van de KWJ aan het Noordeinde 2. den en dat hij over een maand of vijf een definitieve uitspraak zal doen. Het Leids college is inmid dels niet passief gebleven. De bloemist aan de Lage Rijndijk, die ook eigenaar is van de ernaast gelegen woning, heeft een aan schrijving gekregen dat hij het achterstallig onderhoud zal moe ten laten verrichten. Bovendien dringt men erop aan dat de wo ning, die nu al twee jaar leeg staat weer bewoond wordt. Tegen de aanschrijving van de gemeente om het pand op te knappen is de heer Van Veen nu opnieuw in be roep gegaan. Deze week werd de zaak in eerste instantie behan deld door de commissie voor de beroepschriften van de gemeen te. Opmerkelijk genovergesteld dat ook in de toe komst het accent in dit gedeelte blijft liggen op de woon bebou wing. "De woning vertoont ach terstallig onderhoud en moet zo snel mogelijk bewoond worden om te voorkomen dat het pand nog verder achteruit gaat", aldus de woordvoerder van de gemeen te. Vraagtekens plaatste men ook bij de door de eigenaar opgege ven herstelkosten van 50.000 gul den. "Volgens onze berekening zal het niet meer dan 20.000 gul den zijn" De raadsman van bloemist Van Veen zei verder weinig waarde ring voor de handelwijze van de gemeente te kunnen hebben "Men kan moeilijk verwachten dat mijn cliënt veel geld uitgeeft voor het opknappen van de wo ning als de Raad van State nog een uitspraak moet doen" Een sprookje van 46.319 lichees: Madurodam bij avond Madurodam bij avond. Wandelen langs schilderachtige grachtjes, straten en pleinen. Kijken naarde beroemdegebrandschilderde ramen van de St. Jan. Genieten van een sprookjesachtig schouwspel bij het schijnsel van ruim 46.000 lichtjes. Madurodam bj avond: Een onvergetelijke afsluiting van een gezellig dagje zonnen, kijken en winkelen in Den Haag en Scheveningen. Maak 't u makkelijk met de voordelige dagtocht 19 van NS f TIPS VOOR EEN FIJNE DAG UIT Woensdag 16 aug.: 13.00 uur ZANDBOUWWEDSTRIJDEN op het strand Elke donderdag: ANTIEKMARKT op het Lange Voorhout van 09.00-21.00 uur en koopavond. Tip voor het hele gezin: Een bezoekje aan het MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS, daar steekt iedereen wat van opl Inlichtingen. VVV Den Haag/Scheveningen. tel. 070-546200. ..en kiek met Kodafc film - de kleuren uit het gele doosje. De verdediger van de Leidse bloe mist merkte op, dat in het ont- werp-bestemmingsplan voor de Kooi, dat onlangs door de ge meente is gepubliceerd, dat deel van de Lage Rijndijk waar de woning staat in de toekomst is toebedacht aan winkelvoorzie ningen. "Alle woningen in dat gedeelte zijn gedoemd om in de nabije toekomst te worden op geofferd voor de vesting van winkels. Hij vond het opmerke lijk dat de gemeente zich in het plan het hoofd breekt hoe men daarvoor winkeliers zou kunnen interesseren, terwijl men weigert toestemming te geven aan ie mand die daar graag een mooie winkel wil openen. Van gemeentezijde werd daar te- KATWIJK - De kersverse nationale kampioen bij de veteranen, Ro nald Blommendaal, is gisteren overtuigend van start gegaan in het toernooi van Katwijk. Lex Admiraal kon tegen de nog altijd solide tennissende Blommendaal weinig uitrichten, hetgeen ook Harold Offeren, die eergisteren ADVERTENTIE SS per rol NU per 1000 gram _B van 6.50 voor M |C Nu als kassakoopje: Blik a 312 gram 1 1 U fC van 1.29 voor V V amontillado, cream, oloroso of wessex-dry fles a 0.7 Itr m mm van 4.95 voor JE "J E 800 gram van 1.62 voor ^Sky 1/1 Itr van 1.05 voor blijkt uit de cijfers: 6-1, 6-3. Ook de nummer twee van het heren B kwam in actie. En bleef over eind, want De Graaf kon Boiler- man niet bedreigen. De Amster dammer Peter Goris, niet ge plaatst, liet in zijn partij tegen Pe ter Snijder zien dat hij in staat geacht moet worden om nog voor verrassingen te zorgen. Hij stond zijn tegenstander maar twee spellen toe. Kees Jan Asselbergs kreeg een fikse teleurstelling te verwerken. Hij werd door C-spe- ler Rein van der Wiel in drie sets "uitgetikt". Van der Wiel tenniste overigens ver boven "C-peil". Bij de dames speelde Maureen Meijer zich, vooral dankzij condi tie en mentaliteit, langs Aker boom: tweemaal 7-6. In C boekte Van der Wiel een sim pele zege op Ben de la Bretonniè- re. Ruud Coppele glipte in de eer ste set makkelijk langs Van Dilst, maar moest in de tweede set har der werken: 6- sensatie zorgde door Ren Bakker te verslaan bleef in Ha- zerswoude aan de positieve kant van de score. Ook nu stond hij drie sets op de baan, ook nu had hij het, tegen Bart van de Velde, erg moeilijk. Maar Van Offeren is een doorbijter, hetgeen ook nu weer bleek. Na een 6-7 verlies sloeg hij terug met 7-5 en verplet terde daarna de gedesillusio neerde Van de Velde met 6-0. De nummer twee geplaatste Van Tongeren gaf Iterson geen kans. Ook Freek van der Cappelen toonde geen medelijden met Schreuder. Nog een favoriet, Leo van Tongeren, bleef simpel over eind. Bekkerink dolf het onder spit. Bij de dames vielen geen verrassin gen te noteren. Jacqueline van Wijk had één set nodig om de weerstand van Inge Roosenburg te breken. Tine van Velzen klopte Annie van Eeuwijken Jannie van Riet versloeg Alice van Eist. Bij de veteranen is Jan de Groot De B-spelers starten vandaag. In i aparte klasse. Levy kon geen punt maken. Wolters ontmoette eveneens weinig tegenstand. Van der Helm moest met twee spellen genoegen nemen. Hazerswoude komen uit: Henny Koemans, Arnold en Herman van der Capellen, Jan Bruin, John Visbeen, Marcel de Bakker, Rob Stam en Willem Hoying. NOORDWIJK (GPD/ANP) - Dick Dortmundt, de voormalige twee de doelman van Haarlem, zal het komend seizoen toch voor zater dageersteklasser Noord wijk uit komen. Nadat de KNVB op grond van artikel 54 lid 2 van de Bondsreglementen zijn verzoek om overschrijving aanvankelijk had geweigerd, is hem gisteren alsnog dispensatie verleend. Dordtmundt "Ik zou volgens dat artikel als amateur naar Telstar hebben moeten terugkeren, maar Telstar- en tevens Bondsbe- stuurder Ton Zwikstra heeft de zaak voor mij alsnog rond ge maakt." In Utrecht heeft gisteravond de plaatselijke FC met 0-3 verloren van Borussia Mönchengladbach. Simonsson, Delhaye en Ringels waren verantwoordelijk voor de Duitse doelpunten. In Ermelo kraakte Ajax het Ne derlands Militair Elftal. Bij rust hadden de Amsterdammers al een 3-0 voorsprong. Die score werd na rust uitgebouwd tot 7-1. Geert Meyer (2), Van der Hengst (2), Ruud Kaiser en Brenken scoorden voor Ajax, terwijl de militair Swart in eigen doel schoot. FSC-speler Tiny Ruysch was voor de militairen succesvol.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15