Beleid van Ben W nauwelijks acceptabel ll-e/cfee agenda Defecte spoorbrug belemmert scheepvaart Vijf huvenhuis ontevreden over wethouder Tesselaar ^°lh±!n Burgerlijke stand IEDEREEN DOET WAT ER OP DAT MOMENT MOET WORDEN GEDAAN Bouwvergunning studentenflat Kaiserstraat in commissie beroepschriften LEIDEN - Het college van B en W is voor de tweede maal duidelijk gekapitteld over de merkwaardige gang van zaken rond het verle nen van een vergunning voor de bouw van een studentenflat aan de Kaiserstraat. Gistermiddag kwam de zaak aan de orde bij de gemeentelijke com missie voor de beroepsschriften. Voorzitter Kuyt van deze com missie zei met enige omhaal van woorden dat door het college van B en W een weinig aanvaardbaar beleid is gevoerd. Hij veronder stelde dat een dergelijk beleid, bij het hanteren van de gemeentelij ke bouwverordening, in de toe komst tot grote onduidelijkheid kan leiden. Bewoners van de Pieters- en Aca- demiewijk, die tegen het verle nen van de vergunning in beroep zijn gegaan, hebben aangetqond dat de bouw van 189 appartemen ten aan de Kaiserstraat, en op het binnenterrein daarachter, op een groot aantal punten in strijd is met bepalingen in de Leidse bouwverordening. Al eerder, op 18 juli j.l.-zei voorzitter Troost wijk, van de Afdeling recht spraak van de Raad van State, onomwonden dat de gevraagde bouwvergunning niet door het college van B en W had mogen worden afgegeven. Hij stelde vast dat de verstrekte vergunning op zeker 14 punten afwijkt van de bouwverordening zonder dat daarvoor vrijstelling is verleend. Pas na de behandeling bij de Raad van State, die de bouwvergun ning schorste totdat de zaak bij de gemeentelijke commissie voor de beroepsschriften aan de orde is geweest, hebben B en W in een brief aan betrokkenen laten we ten dat aan de verleende bouw vergunning nog een groot aantal vrijstellingen zijn toegevoegd. Merkwaardig Mr. Kuyt merkte gistermiddag op dat één en ander, na het in gang zetten van een beroepsprocedu re, een minder juiste indruk wekt. Hij wilde weten of een der gelijke "merkwaardige gang van zaken" gebruikelijk is Ir. Vos van gemeentewerken antwoord de desgevraagd dat hij dit voor het eerst heeft meegemaakt. Volgens wethouder Waal bevatte de brief van B en W geen nieuwe elementen maar diende hij slechts ter verduidelijking. De wethouder erkende wel de wen- sëlijkheid om alle gegevens zo mogelijk tegelijk in de bouwver gunning op te nemen. Hij lichtte verder toe dat de toegevoegde vrijstellingen al waren opgeno men in het bouwrapport van ge meentewerken maar dat het niet wettelijk verplicht is om alle vrij stellingen ook in de bouwver gunning op te nemen. Mr. Kuyt noemde het een merk waardige gang van zaken en meende dat uit het oogpunt van een behoorlijke rechtsgang met meer zorgvuldigheid gewerkt zou moeten worden. De heer Ak- se, van de gemeente, zei met eni ge stemverheffing dat hij uit de woorden van Mr. Kuyt enig wan- trouwen proefde. Hij noemde als reden voor het niet opnemen van alle vrijstellingen in de bouwver gunning dat men dat "doodge woon" vergeten was. De commissie was aanvankelijk nogal verbaasd door het onver wachte standpunt van de ge meente dat men niets over de naar voren gebrachte bezwaren van de wijkverenigingen wilde zeggen. Wethouder Waal betoog de dat de gemeente noch het col lege een partij is in deze fase van de beroepsprocedure. "De com missie voor de beroepsschriften is in feite een verlengstuk van B en W die in naam van het college de bezwaarden hoort. Het college zal daarom op dit moment nog geen standpunt over het be zwaarschrift innemen, maar pas nadat de commissie een advies aan B en W heeft uitgebracht," aldus Waal. De heer Van Rij zette namens de wijkvereniging Pieters- en Aca- demiewijk nog eens de bezwaren van de omwonenden uiteen. Hij meent dat B en W de Leidse bouwverordening met voeten hebben getreden. Volgens Van Rij was het al of niet verlenen van Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos, 15-17 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé vanaf 21 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee'Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, kreatieve workshop, 13-18 uur. Maandag Terwijl nog druk wordt gediscussieerd over de bou studentenflat gaan de sloopwerkzaamheden aan de Kaiserstraat verder een bouwvergunning voor de studentenflat een toetssteen voor het binnenstadsbeleid van het college. Uit de vergaande bereid heid om vrijstellingen te verlenen blijkt dat van alle mooie woorden niets terecht komt. Bovendien, aldus- Van Rij, is het huidige be leid in strijd met een motie, door de Leidse raad aap vaar d, waarin staat dat bij de ontwikkeling van bouwprojecten in de binnenstad gestreefd moet worden naar kleinschaligheid. Hij wees nog eens ten overvloede op de zeer onevenwichtige be volkingsopbouw in de wijk die nog verder zal toenemen. De omwonenden vrezen "getto vorming" als er nog eens twee- honderd studenten komen bij het aantal dat al aan Vliet en aan de Kaiserstraat woont. Verder gelo ven zij dat de verkeersdrukte en de hoeveelheid geparkeerde au to's onverantwoord zal toene men. Een andere doorn in het oog van de wijkvereniging is de hoog te van het gebouw die lelijk bo ven de omringende bebouwing aan het Rapenburg zal uitsteken en grote schade zal toebrengen aan het stadsgezicht. De over schrijding van de achterrooilijn zou bovendien ernstige gevolgen hebben vöor de lichttóetreding van de omringende woonhuizen. Overschrijden Wethouder Waal noemde het over- -schrijden van de achterrooilijn essentieel voor de realiserings- kansen van het gebouw. Mr. Kuyt merkte daarop op dat niet alleen de haalbaarheid van het project in de gaten moest worden gehou den maar dat ook naar de gevol- Een woordvoerder .van Stichting Leidse Studentenhuisvesting be titelde de Kaiserstraatflat als een bijzondere voorziening die nood zakelijk is om Leiden als univer siteitsstad te laten functioneren. Hij wees op de grote kamernood voor studenten in Leiden én zei het besluit van B en W, na een uitspraak van de commissie, met vertrouwen tegemoet te zien. De commissie zal zich nog enige tijd over de zaak beraden. Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Stadhuis, cie. beroepschriften, 15.30 uur; gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, functio nele cie. jeugdzaken, 20 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, noord-binnen stad, Noorderkwartier en Groenoord): J. Rijnders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947; Wijk II (Kooi en Meren- wijk): R. van Leeuwen, van 10-18 uur Zijldonk 38, tel. 146210, na 18 uur; Hooigracht 48A, tel. 140734; Wijk III (Waard, Proféssorenwijk, Tuinstad- wijk en zuid-binnenstad): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177. Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van za. 10 tot zo. 8 uur A. A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797;vap 8 tot 24 uur; A Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Leiderdorp - H. B. van Wijk, v. d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529. Zaterdag spreekuur van 12.30-13 uur op Merel straat 184A, tel.891000; J. v. d. Ledem, Hoofdstraat 8, tel. 894539. Zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofd straat 8, tel. 894539. Oegstgeesi - H. A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394, weekenddienst van zaterdag 10 tot maandag 7 uur vm. Voorschoten - F. Koopmans, Wagner- laan 69, tel. 6352 (zaterdag); W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (zon- LEIDEN - Nog steeds ligt een aantal schepen voor de spoorbrug over het Rijn-Schiekanaal te wachten tot deze weer opengaat. Hoewel een vijf man sterke onderhoudsploeg van de Spoorwegen de afgelopen nacht heeft doorgewerkt om het defecte bruggedeelte te herstellen is de sto ring nog niet vérholpen. De brug over het Rijn-Schiekanaal ging gisterochtend plotseling niet meer dicht waardoor het treinverkeer tussen Leiden en Alphen aan den Rijn gedurende enkele uren was gestremd. Rond half twee kon de brug weer in beperkte mate in gebruik worden genomen nadat men erin was geslaagd hem provisorisch te sluiten. Hij kon daarna echter niet meer voor de scheepvaart worden bediend. v De oorzaak van het defect is nog niet met zekerheid vastte stellen. Volgens één van de mensen van de onderhoudsploeg is een en ander het gevolg van een mechanische storing. Deze zou mogelijk veroorzaakt kunnen zijn door een foutieve handeling van de brugwachter.Het is echter ook heel goed mogelijk dat de brug aan ouderdomskwalen begint te lijden. Ook dit weekeinde wordt nog doorgewerkt om de brug te repareren. Het is nog niet te zeggen wanneer de herstelwerkzaamheden voltooid zullen zijn. LEIDEN - Het bestuur van de stichting Het Vijfhovenhuis gaat in beroep tegen de weigering van onderwijswethouder Tesselaar om de inspraaktermijn voor de nota subsidiëring peuterspeel- zalen een tweede maal te verlen gen. In eerste instantie zou de in spraaktermijn 1 juli jl. zijn afge lopen. Op verzoek van het Vijf hovenhuis stelde Tesselaar de afloop van deze termijn uit tot 1 augustus. Het Vijfhovenhuis was kennelijk nog niet tevreden want opnieuw werd Tesselaar verzocht om verlenging van de inspraak termijn, ditmaal tot 1 september a.s. "Door vakanties zijn onze medewerkers en buurtbewoners nog niet beschikbaar voor het beoordelen van de nota", zo luid de de motivatie. Tesselaar heeft echter laten weten niet op dit ver zoek in te kunnen gaan omdat er naar gestreefd wordt de behan deling van het voorstel in get meenteraadsvergadering van 28 augustus a.s. aan de orde te stel- LEIDEN - Geboren: Petrus zv Th.P. van der Hulst en M.C.A. van Niekerk; Mark zv W.F. den Hollander en LJ. Beers; Sandra Eveline dv C. Varkevisser en E. Schuurman; Pieter zv P. van Beelën en M. de Jong; Renë zv J. Kroon en M. Kee pers; Patricia dv R.H.G. van Tol en A.M. Zoelen; Gerardo zv H.J.P. Lardee en J. Verlind; Fülya dv I. Daskapan en M. Al- tundag; Maurits zv J. Vertelman en J. Sloos; Nenad zv C. Sidoroski en M. So- Johan zv J.F. Jansen en C. Hoogen- J.D. Beekhuis. len. Het Vijfhovenhuis noemt de ze beschikking van de wethouder een staaltje van onbehoorlijk be stuur en tekende beroep aan. De kindervakantieweek ih Oegstgeest is gistermiddag afgesloten met een grootse slotvoorstelling in het gemeentecentrum aart de Lijtweg. Een gezellige middag .met J an Klaassen en Katrijn als eregasten, betekende het eind van een geslaagde reeks van activiteiten georganiseerd door de SJJ.O. Recreatiewerker op Duinrell: De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 11 tot 18 aug., door. Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den. tel. 071-121313; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mo gelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. dorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon '071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van, vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus-uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon ,149441 t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Marcel Zwart en Ton Bennekom op WASSENAAR - Werken op Duinrell is een veelzijdige laak. Ton Belle- kom (35) en Marcel de Zwart (23). twee van de ongeveer 40 vaste personeelsleden van het recrea tiecentrum en camping Duinrell in Wassenaar kunnen dit bea men. Zij behoren tot het legertje recreatiewerkers dat hun drukste tijd beleeft als de rest van Neder land vakantie houdt. Het meest opvallende is dat deze werkers van Duinrell zich niet alleen passief bezighouden met opdrachtjes, maar ook actief meewerken aan de ontwikkeling van ideeën voor nieuwe attrac ties. Een duidelijk voorbeeld hiervan is de waterspeelplaats, een van de nieuwste attracties waar de jeugd naar hartelust kan spelen met water en zand. Die wa terspeelplaats is het resultaat van eigen initiatief van de Duinrell- medewerkers. Dit jaar is het t weede seizoen van deze attractie en Ton van Bellekom loopt nu al weer rond met ideeën om de wa terspeelplaats nog aantrekkelij ker te maken. "Je kunt meer jezelf zijn" vindt Ton als hij over zijn eigen werk buiten het hoogseizoen nadenkt. Dan kan men zich bezighouden met het maken van nieuwe recreatiemo gelijkheden, zoals de waterspeel plaats. Dat betekent niet dat hij en Marcel het drukke werk schu wen, dat in de zomermaanden gedaan moet worden. De mensen die permanent op Duinrell wer ken zijn het langzaamaan wel gewend overal de handen uit de mouwen te steken. Zo is naast de begeleiding van be zoekers nog het werk op de bui tenplaats van ruim 100 hectaren. Daar moeten bomen gerooid worden. In het recreatiepark moet het onderhoudswerk aan de gebouwen en voorzieningen 2 en 'in de zomer moeten kinderen en oudere mensen wórden opgevan- Ton Bellekom neemt de laatste we ken van het schooljaar de organi satie op zich van het bezoek van lagere schoolkinderen aan Duin rell. De ongeveer 2500 kinderen die er iedere dag hun schoolreisje beleven worden opgevangen door Ton en hij moet er dan weer voor zorgen dat ze niet allemaal tege lijk dezelfde attractie bezoeken. Dat komt erop neer dat hij met de leiders van de groepen overleg pleegt over een soort tijdschema, maar bovendien bij de verschil lende attracties ook toezicht houdt. Voor Ton is de periode van schoolreisjesdie?a3 weken duurt wel de top van het hele jaar. Marcel de Zwart is in het begin van het seizoen vooral bezig geweest met het toezicht in het zwembad van Duinrell. Maar weken ach tereen was liet weer zp slecht dat er door de kampeerders en, de an- dere Duinrellbezoekers nauwe lijks van de zwemmogelijkheid gebruik werd gemaakt. Efat bete kende overigens niet dat Marcel weken achtereen heeft zitten "niksen". In Duinrell betekent dit. dat de helpende hand wordt uitgestoken naar collega's die het wel druk hebben of dat men zijn lijd steekt in de ontwikkeling van nieuwe attracties. Voor Graaf Van Zuylen Van Nije- veltde directeur van Duinrell. op zich al een ideale situatie. Hijzelf houdt er het standpunt op na, dat als de mensen getoond hebben dat ze met hart en ziel hét veelzijdige werk willen doen, dan moet hun zoveel mogelijk de gelegenheid worden geboden eigen initiatie ven ie ontwikkelen. Vraagt men Ton en Marcel wat pre cies hun functies zijndan volgt er een onduidelijk antwoord. Op een recreatiecentrum als Duinrell komt hel er namelijk op neer dat iedereen doet wat er op dat mo ment gedaan moet worden LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement Per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 J aarabonnement Per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2