'Praten' via hele kleine bewegingen feidse agenda "De voorzitter onderuit haleneen hoogtepunt Uniek systeem voor lichamelijk gehandicapten Burgerlijke stand Ik kan weer met mijn familie en kennissen praten LEIDSE DANSSCHOOL PENNEY DE JAGER Vakantie in Leiderdorp LISSE - Petronics heeft onlangs een uniek systeem op de Het systeem werkt op het principe STAD EN RAND VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1978 markt gebracht, waardoor het mogelijk is dat totaal ver lamden weer met familie en kennissen kunnen "praten" Dat systeem is uitgedacht voor verlamden die alleen nog hun oogspieren kunnen gebruiken. Zij kunnen nu met de ogen v den vormen op een beeldscherm, zoals de Leidenaar Gaykema, die als een van de eerste van de nieuwe vinding profiteert. Petronics uit Lisse-Beekbrug is een bedrijf dat zich bezighoudt met allerlei technische systemen ten behoeve van lichamelijk gehan dicapten. Zo maakt het appara- LEIDEN. Geboren: Dennis, zv B. J. M. van Abswoude en J. de Kruis; Andrea P. en Jolanda A., dv P. A. Heemskerk en G. A. Schmidt; Mustafa, zv R. Bere- sek en F. Avci; Pleuni A. C., dv A N Bleijenberg en K. Almoes; Johannes A., zv N. Weeber en N. J. de Roode; Simone M., d v S. N. van der Meer en A M. van Ruiten; Mariska, dv J. F. van der Kwaak en B. C. Eckhardt; Marie ke, dv J. J. deGraaffen G. Severijnen- Frank M., zv A. H. van Haarlem en J. M. C. Kromhout; Yvette L. C., dv A D de Vries en W. M. G. Bekooy; Frank A zv D. Smit en A. T. Tak; Alida J.. dv J. van der Meij en J. van den Oever; Raymond, zv J. S. Degenaars en A Schniedewind; Eduard W., zv D. S. Duindam en A. Varkevisser; Eric, zv F. Potters en E. J. Krijgsman; Martijn W.,zv J. W. Alblas en M. Durieux; Gijs N., zv E. van der Hoeven en C. J. Pee- ters; Daniël, zv D. Delforterie en C. H. Braggaar; Willem, zv G. van der Plas en A. L. de Vreugd; Thierry, zv C. T. Verplancke en E. N. Polderman; Pie- ter A., zv P. A. Zandbergen en S. J. G. Diemei. Overleden: N. Taverne (1905); J. H. Ra demaker (1909); A. E. van Kempen (1909); J. P. van der Ploeg (1897); A. J. van Meygaarden (1894); M. Kalisvaart (1910); geh met S. M. Poot; C. C. H. van Kempen (1934); geh gew met P. C. Bel Getrouwd: R. J. Pikart en M. C. M Straathof; A. B. Zwaan en M. P. Filip- po; K. L. Braber en M. Koghee. Engelendaal geasfalteerd LEIDERDORP - Het tweede ge deelte van de Engelendaal wordt geasfalteerd. Maandag beginnen de werkzaamheden. Het gaat om het gedeelte van de Endelendaal tussen de Vronkenlaan-Vos- siuslaan en de Provinciale Weg. In de tijd dat deze werkzaamheden duren zal het verkeer over één rijbaan worden geleid. tuur voor gehandicapten die noch slechts de beschikking hebben over één functionerend lichaamsdeel. Door bijvoorbeeld met een kleine beweging van de duim op een knop te drukken, kunnen woorden worden gevorm op een beeldscherm. Brilsysteem Het nieuwe brilsysteem van Petro nics uit Lisse werkt eigenlijk net zo. Maar dan op de bewegingen van de iris (gekleurde gedeelte van het oog met in het midden de zwarte pupil). De patient krijgt een bril zonder glas (als de patient al een bril heeft kan het appa raatje op het montuur worden bevestigd) waarop platweg ge zegd - twee hele kleine lichtme- tertjes zijn geplaatst. Die meter- tjes zijn aangesloten op een tele visiescherm waarop het alfabet is afgebeeld. Het enige dat op dat beeldscherm beweegt is een cir keltje. Dat cirkeltje loopt over de letters van het alfabet heen; elke keer opnieuw. Als de patiënt een bepaalde letter wil hebben, bij voorbeeld de letter "n", dan wacht hij even tot het cirkeltje langs de "n" komt en kijkt dan meteen naar links. De iris ver dwijnt uit de baan van de licht meter. Dat is het signaal voor het computertje dat die bepaalde let ter gewenst is. Die kiest hij dan uit en zet die boven in het beeld scherm. Met andere letters pre cies hetzelfde. licht-donker. In ruststand staat de iris midden in het oogwit. Gaat de patiënt nu met de iris naar links, dan wordt dat gezien door de lichtmetertjes en dan gaat er een signaal naar de computer en die kiest de letter uit welke tij dens de uitslag van de iris werd gemeten. Een dergelijk systeem is eigenlijk al langer in de handel. Het is ech ter geperfectioneerd en het sys teem is niet langer beïnvloedbaar door "vals" licht in de kamer.Het apparaat is gemaakt door J. K. Faasse en E.E.E. Frietman als af studeerproject van de Techni sche Hogeschool in Delft. De kos ten liggen tussen de 6000 en 7000 gulden. Met beeldscherm en an dere technische apparaten komt het op ruim 20.000 gulden. Mogelijkheden Op de apparatuur van Petronics kan ook een typemachine wor den aangesloten. De patiënt kan dan woorden en zinnen vormen op het televisiescherm en die uit laten tikken (automatisch) door de typemachine. Volgens de heer Faasse, zoals gezegd één van de ontwikkelaars van het brilsys teem, zou het in de verre toe komst tot de mogelijkheden be horen, dat totaal verlamden zich per rolstoel kunnen verplaatsen met behulp van apparatuur die op de ogen reageert. "Maar zover is het nog niet. Daarvoor moet eerst nog veel onderzoek worden gedaan", aldus de technische man van Petronics. De heer Gaykema voor zijn beeldscherm LEIDERDORP-LISSE - "Ik ben blij dat ik mijn gedachten weer op papier kan zetten". Dat schrijft de heer J. C. Gaykema uit Leiden (48) op het beeldscherm. Hij kan alleen nog zijn hoofd een beetje bewegen en daarmee kan hij op een beeldscherm zinnen en woorden formuleren. Voor het eerst sinds jaren heeft hij weer kunnen antwoorden op vragen van familieleden en kennissen. Het unieke systeem is ontwikkeld door Petronics BV uit Lisse. Op het beeldscherm staat een alfa bet. Langs deletters beweegt zich een cirkeltje, dat bij elke letter even stilstaat. Als de heer Gay kema die bepaalde letter nodig heeft voor het woord dat hij in gedachten heeft, dan beweegt hij even met zijn hoofd tegen een soort druktoets en de letter komt apart te staan op het beeld scherm. De heer Gaykema ligt ongeveer een jaar in het verpleegtehuis Ley- thenrode in Leiderdorp. Hij lijdt aan de ziekte amyotrofische late- raalsclerose, een aantasting van het zenuwstelsel. Meestal heeft de ziekte in eerste instantie ver lamming van de stem- en adem halingsspieren tot gevolg, terwijl later totale verlamming optreedt zoals bij de heer Gaykema. Nog geen vijf jaar geleden werkte hij als bedrijfsleider bij een tand technisch laboratorium in Lei den. Daarna heeft de ziekte steeds grotere delen van zijn li chaam in de greep gekregen en kan hij nu alleen nog zijn hoofd een beetje bewegen en kan ook nog wat zacht, onverstaanbaar geluid voortbrengen. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN - Onder verantwoorde lijkheid van de voormalige Top Pop-danseres Penney de Jager begint binnenkort in Leiden een cursus beatballet. De animo voor beatdansen neemt nog steeds toe en dat is voor de 'koningin' van de showdans aanleiding geweest om een aantal leraren en leraressen voor haar dansscholen, die over aan de Damlaan (Morskwartier), voorlopig één keer per week. Er komen in totaal drie klassen, alle op dezelfde avond. Penney de Jager, die op het ogenblik bezig is met de verwezenlijking van een theatershow, houdt zelf de su pervisie over haar Leidse beat- school. Ze zal er volgens haar manager Helen Hagoort zelf af en toe ook les geven. het gehele land verspreid zijn, op Penney de Jager heeft een klassie- te leiden. Een van hen zal ook de nieuwe cursus in Leiden leiden. 3e in de stijl van Penney de Jager te geven beatlessen beginnen op dinsdag 5 september. Ze worden gegeven in de gymnastiekzaal ke dansopleiding gevolgd, i vertrok later naar Amerika om zich in het beatdansen te specia liseren. Ze heeft sindsdien aan tal van televisieprogramma's haar medewerking verleend. y ^0 J I Penney de Jager Vakantie De jeugdvakantiebezigheden in Voorschoten gaan maandag de laatste week in. Van maand De jeugdvakantiebezigheden in Voorschotelt gaan maandag de laatste week in. Van maandag 14 augustus tot en met vrijdag 18 au gustus wordt de Lindehoeve omge toverd tot vakantieland. Wat dat inhoudt kunnen de lagere school- leerlingen dagelijks van 10 tot 16 uur ervaren. Dat kost ze dan wel 3,50 per dag of 15 gulden voor de hele week. Trimloop De Atletiekvriendenkring A.V Holland uit Leiden organiseert woensdag 16 augustus weer een prestatieloop vanaf het strand van de Wassenaarse SlagOm 1930 uur wordt gestart voor afstanden van 2 4 of 8 kilometer. De kosten bedragen 2J50 voor deelnemers tot en met 14 jaar, voor ouderen 3,50. Na afloop krijgen de deelnemers een herinne ringsmedaille. Volksdansen De demonstratie volksdansen in het Dienstverleningscentrum in Oegst- geest, waarover wij al eerder schre ven, wordt, in tegenstelling tot die eerdere berichten, gehouden van half elf tot twaalf uur 's ochtends En dat is dan de ochtend van dins dag 15 augustus. Aan de Lijtweg. Ziekenfonds <Pe burgemeester van Voorschoten dr. J. van der Haar, zal zaterdag 19 augustus het nieuwe kantoor van het Ziekenfonds Leiden en Omstre ken officieel openen. Dat nieuwe kantoor staat aan de Witte de Withlaan in Voorschoten. De ope ning heeft om 2 uur plaats. LEIDERDORP - De vakantie-acti viteiten in Leiderdorp beginnen maandag 14 augustus in jeugd- en jongerencentrum Sjelter, Heem raadlaan 67. Voor de lagere schooljeugd zijn er dagelijks diverse activiteiten. Maandag 14 augustus kan een ie der in Sjelter terecht om dia's te maken, voor sport en spel, tafel tennis (in de middag) en een sjoelwedstrijd. Er is dan ook een leeshoek. Dinsdag 15 augustus wederom sport en spel. Verder volksdan sen, groot ganzenbordspel, emailleren, servetbloemen ma ken en kleien. Woensdag 16 augustus zijn de spel activiteiten tot de ochtend be perkt. Dan is materiaal aanwezig om te weven, voor figuurzagen en kunnen silhouetten worden ge maakt. Verder kan er gebadmin tond worden. Voor de middag is een songfestival georganiseerd. Donderdag is weer de hele dag van alles mogelijk, keien verven, sokpoppen maken, spijkerteke ningen maken, sport, spel en volksdansen. Wie aan de viswed strijd mee wil doen moet 's mid dags komen. De ochtend van vrijdag 18 augustus wordt een rommelmarkt gehou den. 's Middags een grote straat tekenwedstrijd. De ochtendactiviteiten duren elke dag van 10 uur tot 12.30uur. 's Middags worden de activiteiten om 13.30 uur voortgezet en duren dan tot 16 uur. Elke dag, behalve vrijdag 18 augustus, is het moge- Voorschotense Herensociëteit voorziet nog steeds in een behoefte VOORSCHOTEN - "Na een week hard werken heb je wel eens be hoefte aan ontspanning. Dan wil je wel weer eens een praatje ma ken over iets anders dan je werk. Onze sociëteit biedt de leden de gelegenheid onder het genot van een drankje van gedachten te wisselen, terwijl we ook van tijd tot tijd aandacht besteden aan meer culturele activiteiten". De discussie in het pand Voorstraat 7 dat de Voorschotense Herenso ciëteit onlangs in gebruik heeft genomen, verloopt, ook als de uurtjes voortschrijden, nog erg geanimeerd. "De gemiddelde leeftijd ligt nu wat hoger dan an ders", vertelt de voorzitter van de sociëteit, de heer Beylevelt. "Maar dat komt door de vakan tie". Samen met zijn voorganger Burki is Beylevelt graag bereid een deel van de vaste sociëteits avond (elke vrijdag over het ont staan en de activiteiten van de Voorschotense Herensociëteit te vertellen. De andere in de Voor straat aanwezigen vullen het ver haal van tijd tot tijd met jolige opmerkingen aan. Gezelligheid De Voorschotense Herensociëteit is in 1954 opgericht, zo weet Beylevelt te vertellen. "De op richters waren mensen die be hoefte hadden aan gezelligheid. Het was natuurlijk een hele ande re tijd toen. Er was nog geen tele visie en niet iedereen had de be schikking over een auto, waar door men minder mobiel was" De 'heren' kwamen in dat eerste begin in Allemansgeest byeen. Later werd de sociëteitsavond in de Gouden Leeuw gehouden of ook wel in het Wapen van Voor schoten. "Al die jaren heeft het gemis van een eigen ruimte zwaar gewogen. We waren dan ook erg verheugd toen we eind 1976 dit pand kon den kopen. In het voorjaar van 1977 is het verbouwd onder lei ding van een van onze leden, de architect Frangenheim en op ko ninginnedag van dat jaar hebben we de nieuwe societeitsruimte in gebruik genomen". Gemiddeld wordt een sociëteits ruimte door zo'n 25 leden be zocht. zegt de heer Beylevelt, die de financiële positie van de VHS' gezond, maar moeizaam noemt. "Sinds de ingebruikname van dit gebouw zijn de leden natuurlijk wat zwaarder belast. We zitten met kosten van rente en aflossing en van de verbouwing die nogal grondig is geweest. Om specula tie te voorkomen is een ingewik kelde structuur gekozen, die ons door een notaris is geadviseerd. Voor de aankoop van het pand is een BV Voorschotense Herenso ciëteit opgericht, compleet met aandelen die in handen zijn van de Stichting Eigen Home. de le den kunnen van deze stichting vervolgens certificaten van deel name kopen. Op deze wijze wil len we voorkomen dat iemand de meerderheid van de aandelen opkoopt en dan de mogelijkheid heeft ons uit deze ruimte te zet ten". Op het ogenblik zijn ongeveer ne gentig Voorschotenaren lid van de Herensociëteit. De leden moe ten minimaal dertig jaar zijn. Het zijn in het algemeen mensen, al thans volgens de sociëteitsgan- gers, die Voorschoten een warm hart toedragen en die in het maat schappelijke leven 'iets te bete kenen hebben'. "Onder onze leden zijn veel direc teuren van vennootschappen en andere leidinggevende figuren, maar ook zelfstandigen, zoals De Voorschotense He bijvoorbeeld een zilversmid. Verder zijn alle raadsleden lid van sociëteit sociteit en is de bur gemeester erelid. Alleen daaruit al. uit het feit dat de gehele raad lid is, blijkt dat we geen politieke club zijn. In tegenstelling tol sommige andere verenigingen worden bij ons geen zaken be sproken. We willen voorkomen dat de over het algemeen ont spannen sfeer ontaardt in het leggen van zakelijke contacten". De wat archaïsche naam Herenso ciëteit dateert nog uit de oprich tingsjaren. Toen was zo'n naam gebruikelijker dan nu. Maar de haald, dat er duidelijk mee wordt aangegeven dat de sociëteit niet voor dames toegankelijk is Al thans niet op de vrijdagavond. Bij andere activiteiten van de Heren sociëteit zijn echter ook de echt genotes de heren welkom. Paardenborrel Voorzitter Beylevelt: "Jaarlijks hebben wij een aantal vaste eve nementen, die uitsluitend voor de leden zijn. Zoals een borrel op koninginnedag, de paardenbor rel ter gelegenheid van de jaar lijkse paardenmarkt, een kien- avond en een visdag en, een van de hoogtepunten, de jaarverga dering. Dat is de drukst bezochte avond van het jaar, die voor een voorzitter, vooral wanneer hij voor de eerste maal presideert, een ware vuurproef betekent. Op die avond proberen de leden op alle mogelijke manieren de voor- Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos, 19.45-23.30 uur. Ten Katestraat, Speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos, 15-17 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé vanaf 21 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, kreatieve workshop, 13-18 uur. Maandag Zijn vrouw vernam een week of drie, vier geleden dat Petronics uit Lisse apparatuur ontwikkelde waardoor zij weer kon communi ceren met haar man. Zij heeft contact gezocht met het bedrijf en twee weken geleden werd de apparatuur geplaatst. De techni sche apparatuur is nog op proef. Wanneer de permanente installa tie zal worden geplaatst is nog niet bekend omdat verschillende instanties daarover nog een ad vies moeten uitbrengen. De heer Gaykema maakt zich daar over niet zo'n zorgen. Hij kan weer "praten" met zijn familie en kan - als het beeldscherm is aan gesloten op een schrijfmachine - ook weer brieven schrijven aan die wat verder weg lijk om de kinderen te laten over blijven. De kosten bedragen 3 gulden per dag, 14 gulden per week of 25 gulden voor 10 dagen (de vakan tie-activiteiten worden tot de 25e augustus voortgezet). Vanaf 12 jaar Voor jongens en meisjes vanaf 12 jaar heeft Sjelter deze week een apart programma. Maandag 14 augustus is er 's middags van 13.30 tot 16 uur open huis, evenals 's avonds van 19.30 tot 22 uur. Dinsdagmiddag om 13 uur luidt het vertreksein voor een bezoek aan het Noordwijkse strand. Dins dagavond om 18.30 uur is het ver zamelen geblazen voor de vis wedstrijd. Kosten: één piek. Deelnemers moeten een fiets en visspullen meenemen. Woensdag 16 augustus vertrekt de wat oudere jeugd om 13 uur naar het Panbos. 's Avonds is er een voorlichtingsavond van de NVSH. Deze begint om 19.30 uur en kost een gulden entree. Donderdag 17 augustus wordt om 13 uur verzameld voor een fiets- puzzeltocht (kosten; een gulden), 's Avonds wordt een strandwan deling gemaakt van Wassenaar naar Katwijk. Vertrek: 18.30 uur. Vrijdag 18 augustus is het om 13.30 uur verzamelen geblazen om te gaan zwemmen. Vrijdagavond kan een ieder tegen betaling van een gulden naar de disko. Van 19.30.tot 22 uur. 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Stadhuis, cie. beroepschriften, 15.30 uur; gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, functio nele cie. jeugdzaken, 20 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, noord-binnen stad, Noorderkwartieren Groenoord): J. Rijnders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947; Wijk II (Kooi en Meren- wijk): R. van Leeuwen, van 10-18 uur Zijldonk 38, tel. 146210, na 18 uur; Hooigracht 48A, tel. 140734; Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tuinstad- wijk en zuid-binnenstad): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177. Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van za. 10 tot zo. 8 uur A. A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797;van 8 tot 24 uur; A Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Leiderdorp - H. B. van Wijk, v. d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529. Zaterdag spreekuur van 12.30-13 uur op Merel straat 184A, tel.891000; J. v. d. Ledem, Hoofdstraat 8, tel. 894539. Zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofd straat 8, tel. 894539. Oegstgeest - H. A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394, weekenddienst van zaterdag 10 tot maandag 7 uur vm. Voorschoten - F. Koopmans, Wagner- laan 69, tel. 6352 (zaterdag); W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (zon- Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 11 tot 18 aug., door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den. tel. 071-121313; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mo gelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar, maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. tschappelijk leven veel-betekenend zitter onderuit te halen, tot groot onderling vermaak. Daarnaast organiseren we jaarlijks een diner, waarbij de dames aan wezig zijn en een aantal culturele evenementen en excursies die ook voor hen toegankelijk zijn. Zo hebben we een lid dat zeer fraaie dia's maakt van zijn reizen en die vertoont, en zo nodigen we mensen uit om lezingen te hou den over de meest uiteenlopende onderwerpen, van heraldiek tot seismisch bodemonderzoek op De Voorschotense Herensociëteit maakt de indruk in een behoefte te voorzien. Het volgend jaar wordt het 25-jang jubileum ge vierd. Het zal. wat de heren be treft, zeker niet het laatste zijn. BAS VAN KLEEF LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement Per post f 59,60 Jaarabonnement fl55,50 Jaarabonnement Per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2