Sparta bedwingt de FC Luik: 1-1 fris Hoe u f1.000.,- koopt voor maar f612,91? ABN Bank Kuiper geeft moed nog niet op Wij helpen met een Kasbiljet. Favoriet Mulder naar moeizame overwinning Quick Boys oefent tegen de nationale vedetten Tüiirvierk. Westduitse kampioen Köln te sterk voor Vitesse Lelieveld krijgt nog een kans Blessures bij AZ WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1978 SPORT PAGINA 11 LEIDEN - Zo langzamerhand begint "voetballand" te ont waken. Ook de "Leidse clubs" zijn inmiddels begonnen met de voorbereidingen op het nieuwe voetbalseizoen. In dat kader worden vanavond enkele oefenduels afgewerkt. Zo treedt Rijnsburgse Boys om 19.00 uur in het strijdperk tegen Aalsmeer, terwijl in Sassenheim Teylingen en UVS elkaar om 19.30 uur zul len ontmoeten. Op datzelfde tijdstip komt Katwijk eveneens binnen de lijnen. In eigen huis ontvan gen de kustbewoners het Rot terdamse Zwart Wit'28. RCL trekt naar Alphen a/d Rijn om de degens met derdeklasser ARC te kruisen. Quick Boys stuit op datzelfde tijdstip op een team van bekende Ne derlanders, waarin o.a. Sjaak Swart, Bennie Muller en Ties Kruize zullen meespe- Morgenavond begint om 19.30 uur aan de Noordwijkse Van Panhuysstraat het treffen tussen Noordwijk en eerstedi- visieclub Telstar. De ploeg van Martin van Vianen zal op volle oorlogssterkte aantre den. Voorts wordt in Wasse naar een wedstrijd gespeeld tussen Blauw Zwart en een team van nationale vedetten. Aanvang van dit gebeuren: 1930 uur. Lisser Boys tenslot te trekt naar Nieuw Vennep, waar het zal oefenen teqen SMS. ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse eredivi sieclub Sparta heeft gisteravond in Luik met 1-1 gelijkgespeeld tegen de plaatselijke FC. De dit seizoen door Luik aangetrokken Joegoslaaf Slijvo scoorde in dit oefenduel in de achtste mi nuut de eerste treffer. Zes minuten voor tijd wist Arie van Staveren de stand gelijk te trekken. In Arnhem verloor Vitesse van de Duitse kampioen FC Köln met 0-2. 6500 toeschouwers zagen voor Köln Zimmermanm en Gerber scoren. PEC/Zwolle, debutant in de eredi visie, haalde gisteren uit tegen de tweede-klasser AZC uit Zutphen: 7-2. De 2500 toeschouwers zagen doelpunten van Hoekstra, Ben Hendriks (2), Jans (3) en Kas- perski. Voor AZC scoorden Al- dersma en Calot. Toon Willemse maakte in de 43 mi nuut van de wedstrijd tegen For- tuna Düsseldorf het winnende doelpunt voor NEC. De wedstrijd die door 4000 toeschouwers be keken werd, werd gespeeld in het Duitse Kleef. RKWL was de volgende op rij van plaatselijke clubs waar MW te gen oefende. Dijkstra, Kowalik en Mulkens scoorden tweemaal, Bonfrère en Quaden elk eenmaal schoten de Maastrichtenaren naar een 8-0 zege. FC Vlaardingen kende weinig moeite met de zaterdag vierde klasser Satelliet. Via doelpunten van Stans (2) en Schrier won de FC met 3-0. FC Amsterdam, degradant uit de eredivisie, hield thuis Leicester City uit de Engelse tweede divisie op 1-1. De Engelsen die zondag FC Den Haag met 4-0 klopten, namen weliswaar de leiding door een doelpunt van Gordon, maar na rust bracht Van der Merkt de partijen weer in evenwicht. In Almelo moest Heracles het on derspit delven tegen de Engelse eerste divisieclub Manchester Ci ty, tegenstander van FC Twente in de eerste ronde van de Uefa- cup. Manchester City won via doelpunten van Kidd en Hattford (2) met 3-2. De Almelose treffers kwamen op naam van Oostrum en Poell. Telstar kende geen problemen met de hoofdklasser De Spartaan: 4-2. Bisschot, Van Toor en Van Gel- lekom (2) scoorden de Velsense treffers. De amateur eersteklasser Sparta '25 wist Helmond Sport met 3-3 in bedwang te houden. Bereklauw, Luijben en Van Veldhoven scoorden de doelpunten voor de betaalde club. Eindhoven haalde in Waalwijk uit tegen de hoofdklasser RKC. Dankzij goals van Bloemers, Soers (2), Jacobs, Schapendonk, Sulkers en Peles won Eindhoven met 7-1. De Graafschap tenslotte behaalde een krappe 1-0 overwinning op de amateurhoofdklasser Rhoda. Hiddink maakte voor de Doetin- chemers het enige doelpunt. Frankrijk De uitslagen van de wedstrijden, die gisteravond in de eerste divi sie van de Franse voetbalcompe titie werden gespeeld, zijn: Nu helpt Raas ploegmaat Knetemann aan overwinning EMMEN (ANP) - Hennie Kuiper heeft, na zijn sleutelbeenbreuk in de Ronde van Frankrijk, nog steeds de hoop niet opgegeven te kunnen starten in het wereld kampioenschap op de weg. De oud-wereldkampioen zal van daag de Belgische arts Derwe- duwer in Mol consulteren. Die dokter heeft hem meegedeeld dat er door een kleine medische in greep een redelijke mogelijkheid is, dat hij snel weer op de fiets kan. "Wanneer ik niet naar deze dokter ga", vertelde Kuiper gis teravond, "is het absoluut onmo gelijk dat ik op 27 augustus rijd op de Nürburgring. Dit is mijn enige en laatste kans om het we reldkampioenschap niet zeker te moeten afschrijven" In Emmen won Gerrie Knete mann gisteravond "De Gouden Pijl van Emmen" Knetemann sprong kort voor het einde weg uit een groepje van drie, waarin Raas zijn ontsnapping verge makkelijkte. De beslissende aan val vond al vroeg in de koers plaats. Tien renners namen af stand van het veld en dat tiental werd niet meer teruggepakt. Op ruim vijf kilometer van de aan komst plaatsten Knetemann, Raas en De Meijer opnieuw een demarrage. Ook die vlucht lukte en in de laatste ronde bleek De Meijer niet bestand tegen het sa menwerkende Nederlandse tweetal. I De Franse baanploeg heeft gis teravond in het sportpaleis Ahoy indrukwekkend revanche geno men op Nederland. De Fransen, 24 uur eerder in de vier-landen- strijd met Denemarken, België en Nederland in Amsterdam de enige tegenstander van allure voor de nationale baanploeg, maakten in Ahoy' tijden op de achtervolging die in het Rotter damse sportpaleis nog nimmer op de klokken waren gekomen. Alain Bonue, een negentienjarige technisch tekenaar uit Roubaix legde de achtervolging over vier kilometer zo snel af, 4 minuten 44,56 seconden, dat de jury aan vankelijk dacht dat Bonue een ronde te weinig had gereden. Dat de afstand juist was, bleek bij de ploegachtervolging waarin Bonue, Rebierre, Arment en Hermans de vier kilometer af- raasden in 4 minuten 28,74 se conden. Het Nederlandse viertal, dat een avond eerder in Sloten nog duidelijk sneller was geweest dan Frankrijk, moest zeseneen- halve seconde toegeven aan de Fransen. Stamsnijder, Möhl- mann, Schipper en Van Egmond werden zelfs bijna achterhaald door de formidabel rijdende Franse trein. De revanche van de Franse baan ploeg werd compleet op de sprint. Lau Veldt werd verslagen door Eric Vermeulen, Sjaak Pie- ters was minder snel dan Alex Pontet, die met 11,40 seconden over de laatste 200 meter de snel ste sprinter van de avond was. In de klassementswedstrijd bleek Nederland voor de 500 toe schouwers in het sportpaleis het sterkst, waardoor de eindstand van de vier-landenwedstrijd werd: 1. Frankrijk 6 pnt., 2. Ne derland 9 pnt., 3. België 17 pnt., 4. Denemarken 18 pnt. Cees Priem is de nieuwe leider in de Ronde van Groot-Brittannië. De Zeeuw, maandag derde in de proloog, won de eerste etappe, een rit over 235 kilometer van Motherwell naar Whitley Bay met 21 seconden voorsprong op Jan Huisjes. ADVERTENTIE Metz-Lyon 1-2; Reims-Stras bourg 1-1: Sochaux - Monaco 1-2; Nice - Valenciennes 3-4; St. Etienne - Nancy 3-2; Lille - La- vel 5-3; Bordeaux - Paris St. Germain 2-0; Nimes - Nantes 4-2; Angers - Bastia 0-2; Paris FC - Marseille 2-1. De stand is, nadat alle clubs vijf wedstrijden hebben gespeeld: 1. Strasbourg 8 pnt. (8-4); 2. Metz 8 pnt. (7-3); 3. Valenciennes 7 pnt. (10-6). LEIDEN - De Bataven-atleet Wybo Lelieveld krijgt nog een laatste kans om zich te kwalificeren voor de Europese kampioenschappen in Praag. Lelieveld, die op de vo rige week gehouden nationale kampioenschappen op de 1500 meter verslagen werd door Cor Louws, is door de KNAU inge schreven voor de Ivo van Damme Memorial-wedstrijden, die vol gende week vrijdag in Brussel georganiseerd worden. Koen Gijsbers, die zich al wel verze kerd weet van een reisje naar Praag, start ook in Brussel. Sa men met Raymond Heerenveen, Marcel Klarenbeek en Hugo Pont loopt hij de 4x400 meter estafette. De KNAU zit nu ook zonder trai ningscoördinator. Nadat in een eerder stadium Huiskens voor de eer bedankte en kort geleden Joop Waterreus afhaakte, heeft nu ook Nijmegenaar Jan Thijssen voor de eer bedankt. Thijssen nam die beslissing, omdat hij vond, dat hij te weinig medewer king kreeg. (Van onze correspondent) ALKMAAR (GPD) - Kurt Welzl, de peperdure Oostenrijkse aanwinst van AZ'67 is vanmorgen naar Innsbruck vertrokken. Welzl blijkt zijn enkel banden te hebben gescheurd in het Brugge-toernooi en moet voorlopig in het gips blijven. In Innsbruck zal hij worden geopereerd. De AZ-lei- ding verwacht dat Welzl pas na de winterstop in januari weer mag meespelen. ook Van Rijnsoever en Hovenkamp zijn nog steeds geblesseerd, terwijl Huub Smeets weigert te spelen voor AZ. Bert van Marwijk, linkervleugelspits van AZ, vertoeft momenteel in En geland. waar hij traint en speelt bij de Engelse profclub Westham Uni ted. De kans bestaat dat Van Marwijk voor een half miljoen gulden overgaat naar de Londense club. ADVERTENTIE Dat kan met ABN Kasbiljetten. Dat zijn waardepapieren aan toonder met een hoge rente. Ze zijn te koop bij elk ABN- kantoor, zonder problemen. Er zijn 5 soorten Kasbiljetten met een looptijd van bijna 3 jaar, 4 jaar, 5 jaar, 6 jaar en 7 jaar. Bij aankoop is de rente afgetrokken. Aan het eind van de rit wordt f 1.000,- of f 10.000,- uitbetaald, rente inbegrepen. Nevenstaande tabel toont u wat een Kasbiljet kost. Datum van aankoop Kasbiljetten einddatum 1-3-81 Kasbiljetten einddatum 1-3-82 Kasbiljetten einddatum 1-3-83 Kasbiljetten einddatum 1-3-84 Kasbiljetten einddatum 1-3-85 aug. '78 Rente 7% Rente 7V4% Rente 73/4% Rente 73/4% Rente 73/4% Aankoop Aankoop Aankoop Aankoop Aankoop prijs prijs prijs prijs prijs 10 841.06 779.54 711.59 660.41 612.91 11 841.22 779.69 711.74 660.55 613.04 14 841.69 780.14 712.18 660.96 613.42 15 841.85 780.29 712.33 661.10 613.55 16 842.01 780.45 712.48 661.23 613.67 17 842.17 780.60 712.63 661.37 613.80 18 842.32 780.75 712.77 661.51 613.93 Tussentijdse prijswijzigingen voorbehouden. Vanzelfsprekend dient u voor de ABN Kasbiljetten van f 10.000,- bovenstaande prijzen te vermenigvuldigen met 10. NIEUW-VENNEP - De favoriet voor de eindzege in het herenen kelspel B, Theo Mulder, leek in eerste instantie gisteren in het tennistoernooi van Nieuw-Ven- nep over zijn tegenstander Her man Demper heen te walsen. De eerste set schreef hij met 6-0 op zijn naam. In de tweede set echter gooide Demper het over een an dere boeg en trok driest ten aan val. In die set kwam hij met zijn agressieve spel zelfs op een 3-1 voorsprong, die later uitliep tot 4-2. De no 1 geplaatste hield het hoofd echter koel, spreidde goed en ontlokte daarmee missers aan zijn onstuimige opponent, die zich in een spannende slotfase tenslotte met 5-7 gewonnen moest geven. René Moos, broer van de in het DEB no 1 geplaatste Karin Moos (zij schakelde in de kwalificatie wedstrijden voor de Nationale Kampioenschappen Trudy Wal hof uit, 6-4, 6-4), kon de in het BOKSDUEL UITGESTELD ROME - Het gevecht om het Euro pees bokskampioenschap in het halfzwaargewicht tussen de Ita liaanse Aldo Traversaro en zijn Spaanse uitdager Avenamar Pe- ralta is voor onbepaalde tijd uit gesteld. De organisatoren heb ben hiertoe moeten besluiten omdat er geen televisie-uitzen ding van de partij in Bibione komt. De Italiaanse televisie zet zaterdag al zijn personeel in voor reportage van de begrafenis van paus Paulus de zesde. De winnaar van de ontmoeting Traversaro - Peralta moet de titel verdedigen tegen de Nederlander Rudi Koopmans. HEB no 3 geplaatste Wim Brand- sen geen moment bedreigen, 3-6, 2-6. Tot winst kwam gisteren ook Ton Creighton tegen Ad Jan Wel- sink, zij het dat hij wel met ge mengde gevoelens van het gravel zal zijn gestapt na die zege. Laatstgenoemde namelijk pakte bij de stand 4-6, 6-4, 1-0 voor Creighton zonder enige uitleg zijn spullen bij elkaar en ver dween! Een verbouwereerde Creighton achterlatend. Over de reden tastte de met Creighton stomverbaasde wedstrijdleiding gisteravond nog steeds in het duister. Wel bleek dat Welsink een dergelijke stunt al eerder heeft opgevoerd. In het DEC speelde Paula Berg te gen G. Demmink en verloor met 4-6, 7-6, 4-6, maar met het bij houden van de score bleek laatst genoemde herhaaldelijk grote moeilijkheden te hebben. Haar supportersschare, die herhaal delijk nadrukkelijk te hulp schoot, niet. Paula Berg over de assistentie vanaf de kant, "Ik vind het nooit erg om verhes te incasseren, maar zoals het in deze partij ging. Ik kan me er nog kwaad over maken. Ik pik geen puntjes die me niet toekomen en dat verwacht ik ook van anderen niet. Er moesten gisteren nogal wat par tijen worden afgebroken door re gen en de invallende duisternis. Bob van Overbeeke, no. 4 ge plaatst in het HEB, kwam tegen Steginga op 6-4, 5-5 en mag van daag proberen om zijn plaatsing waar te maken. Bij de dames won Sandra Dekker met 2-6, 6-3, 6-2 van Marjolein de Jonge. Vandaag komt bij de Heren in B de no. 2 geplaatste Hans van der Loo in actje tegen Steginga en bij de dames in B de no. 4 geplaatste Henny Fehling tegen Tonneke de Vilder. In het HEC klopte de no. 6 geplaatste Frank van Baaien in twee sets, 6-3, 7-5 Jan Colijn en bleven bij de dames in C de no. 3 geplaatste mevr. W. Moos en de no. 2 geplaatste mevr. Elkema aan de goede kant van de score tegen respectievelijk Karin van der Heide, 6-3, 6-3 en Thea Jan- son, 7-6,6-3. In het HDB wonnen C en K Steginga van Paul Nou- huys/Guus ten Cate, 6-3, 6-4., en bleef het koppel de Bont/Reus tegen Demper/Hulsebos steken op 6-7. SNEEK - Friesland heeft giste ren, tijdens de Sneekweek, de leiding genomen in de Holland- Frieslandrace. De Friezen wisten aanzienlijk beter te profiteren van het briesje, dat met wind kracht drie het Snekermeer tot ideaal zeilwater transformeerde. De Friezen staan nu na de eerste race op 18.75 punten, terwijl Holland kan bogen op 36 punten. In het individueel klassement prijkt de Fries Donker op de eer ste plaats, gevolgd door Barn- hard van Holland en Hof uit Friesland. De Holland-Frieslandwedstrijd is een revanche voor de tijdens de Kaagweek gehouden tweestrijd, die door de Friezen in een over winning werd omgezet. Ook over de landsgrenzen werd druk gezeild. In de strijd om het Open Westduits Kampioenschap hebben de Nederlanders Ruud Krogt en René de Cock in Han nover na drie races met 9,8 pun ten de leiding genomen. Het tweetal eindigde gisteren op het Steinhuder Meer in de derde wedstrijd als derde achter de Westduitser Axel en Heiner Forstmann en de Denen Chris tian en Frederik Thumbo-Chris- tensen. In de algemene rangschikking staat het Westduitse duo Anton Schwarz en Anton Bernbacher op de tweede plaats.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11