mededelingen gemeentebestuur m It Gesloten leiden 7tm11aug.'78 wedden dat U goed gokt? DULLAART GLAS LEIDEN DEM MEUBELFABRIEK Commissie vergaderingen Commissie Voor Interne Organisatie En Beheer. Dinsdag 8 augustus a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het Stadhuis. Agenda: Aanschaf machines Sportstichting. Vernieuwen brandkranen. Huur gedeelte perceel Herengracht 34 t.b.v. gem Accountantsdienst. Wijziging huurovereenkomst Breestraat 127/129 Herziening begroting 1978 Openbaar Slachthuis Aanschaf bestelauto afdeling Interne Zaken. Voorzieningen openbaar en bijzonder onderwijs. Verhoging bedragen per leerling voor de kernaf deling en de afd. v.b.o. van de openbare school voor debiele kinderen en voor de openbare l.o.m.-school (kernafdeling) over 1976. Vaststelling vergoeding kosten vakonderwijs aan bijzondere scholen voor g.l.o. en b.o. over 1976 Aanwending verhoogd dienstsubsidie S.A.D. Verzoeken van een schoolbestuur om medewer king. Aankoop pand Breestraat 125. Krediet aankoop pand Houtmarkt 10. Commissie voor economische aangelegenheden Dinsdag 8 augustus a.s. om 20.00 uur in de koffie kamer van het Stadhuis. Agenda: Sportnota directeur Groenoordhallen. Het treffen van diverse voorzieningen ten laste van het vernieuwingsfonds Openbaar Slachthuis Ontheffing winkelsluiting winkeliersvereniging "De Luifelbaan". Overneming lidmaatschappen etc door het Energiebedrijf "Rijnland" Commissie voor ruimtelijke ordening en openba re werken op donderdag 10 augustus a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Herbestrating van het Stadhuisplein. Aanleg van een voetgangers- en fietsbrug over de Nieuwe Rijn aan de zuidzijde van het Waardge- bied. Horen indieners bezwaarschriften ontwerp-be- stemmingsplan Maredorp. Aankoop pand Breestraat 125 (Gulden Vlies) Verkoop van de Bethlehemkerk gelegen aan de Lammermarkt 57 aan de Stichting Johan Maas- bach Wereldzending en erfpachtuitgifte van de daarbij behorende grond. Oeververdediging langs de Maresingel en aanleg nieuwe Huigbrug. Aankoop panden Vestestraat 21 en 23. Aankoop pand Gortestraat 38. Aankoop pand Kooilaan 14. Aankoop pand Hambroeklaan 12. Aankoop pand Houtmarkt 10. Aankoop pand Houtmarkt 12. Aankoop percelen water/weiland gelegen in de Knotterpolder. Uitgifte in erfpacht van het perceel Oranjegracht 99 en verkoop van de opstal. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten, kan daarover informatie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: SHULTON B.V., alhier Uitbreiden van de inrichting met een opslagruimte voor isobutaan ten behoeve van de fabricage van cosmetische produkten in het perceel Roosevelt- straat 49. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stad huis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare ken nisgeving, te weten: 4 augustus 1978 men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die zal worden gehouden op: dinsdag 22 au gustus 1978 te 14.30 uur in kamer 210 van het Stad huis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het Stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330 (3e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden inge steld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Verkeers mededelingen s Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voorne mens zijn de hierna genoemde verkeersmaatrege len vast te stellen: De Kooi: - instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Decimastraat, in de richting van de Medusa straat (betreft aanpassing huidige verkeersbor den). - aanwijzing als voetpad van de Bloemstraat met dien verstande, dat het aan bestuurders van mo torvoertuigen is toegestaan deze straat in te rijden vanaf de Formosastraat, uitsluitend ten behoeve van het onmiddellijk laden en lossen. Vreewijk: - intrekking stopverbod in de Hugo de Grootstraat, voor zover gelegen tussen de Vreewijkstraat en de Jan van Goyenkade, aan de zijde der oneven huisnummers. Havenwijk-noord: - instelling tijdelijk stopverbod aan de noordzijde van het weggedeelte, gelegen langs de Zijlpoort, tussen de Haven en de Zijlpoortsbrug, voor de duur van de omleiding van het verkeer wegens werkzaamheden aan de Zijlpoort. Academiewijk: - aanleg van een voetgangersoversteekplaats op het Noordeinde ter hoogte van de panden 1-3 Zuid-West: - aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Kennedylaan, ten oosten van de kruising met de Brahmslaan. - intrekking van de aanwijzing als voorrangskrui- sing van de kruisingen van de Brahmslaan met de Apollolaan en de Kennedylaan. - intrekking van de aanwijzing als voorrangskrui- sing van de kruisingen Debussystraat/Mozart- straat en Sweelincklaan/Valeriusstraat. - vaststelling van een verbod door te gaan bij nade ring van verkeer uit de tegengestelde richting aan de zuidzijde van de versmalling, aangebracht in de rijbaan van de Brahmslaan nabij de Max Re- gerlaan, alsmede aan de noordzijde van de ver smalling bij perceel nr. 327. Pieterswijk: - voorlopig tijdelijke openstelling van de Boter markt, Vismarkt, Aalmarkt en Boommarkt voor fietsers en bromfietsers in beide richtingen. Levendaal-oost: - aanwijzing als laad- en loshaven van twee par keervakken in de parkeerstrook op de Korevaar- straat, tussen de percelen nr. 2b en 4, van maan dag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur Pancras: - aanwijzing als onverlicht fietspad van de aan weerszijden van de Hooigracht aan te leggen fietspaden tussen de Nieuwe Rijn/Nieuwstraat en de Ir. Driessenstraat; - geslotenverklaring voor fietsers van de rijbaan van de Hooigracht langs deze fietspaden; - verplaatsing van de laad- en loshaven langs de westzijde van de Hooigracht ter hoogte van de percelen 86-90 naar 80-84; - aanleg voetgangersoversteekplaatsen op de Hooigracht ter hoogte van de Hooglandse Kerk- choorsteeg en de Groenesteeg. n.b.: de bestaande verkeersmaatregelen zullen voor zover nodig worden aangepast. De op deze maatregelen betrekking hebbende te keningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voorlichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscommissie, die zal worden ge houden op maandag 21 augustus aanstaande te 15.30 uur in de Koffiekamer van het Stadhuis. ^2 A' Diversen Zweilandbad gesloten. Onlangs is het gemeentebestuur overgegaan tot sluiting van het Zweilandbad. Dit in verband met een in 1964 aangebrachte akoestische voorziening tegen het plafond van genoemd bad. Deze akoesti sche aanbreng bestaat uit een asbestlaag. Vanwege de berichten in de kranten over mogelijke schadelijke werking van asbest, is het zwembad daarom tijdelijk gesloten. Met man en macht wordt nu gewerkt aan het overdekte zwembad aan de Haarlemmerstraat, opdat het zwemprogramma op maandag 21 augustus normaal door kan gaan. De tarieven zullen hetzelfde blijven. Voor nadere inlichtingen kan men kontakt opne men met de Sportstichting, Groenesteeg 97. tele foon 14 19 45. Herbestrating Hansenstraat. Op maandag 7 augustus a.s. zal de afdeling bestra tingen van de dienst Gemeentewerken beginnen met het herbestraten van de Hansenstraat. Het zal ongeveer acht weken duren voordat de gehele straat gereed is. Tijdens de duur van de werkzaam heden zal de Hansenstraat zijn afgesloten voor doorgaand verkeer. Aanvraag Ontgrondingsvergunning Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat bij het College van Gedeputeerde Sta ten in de provincie Zuid-Holland, te 's-Gravenhage door Selectinvest Nederland B. V. te 's-Gravenhage, een verzoek ingediend om vergunning ingevolge de Ontgrondingenverordening Zuid-Holland tot het ontgronden van specie in de Oude Rijn, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie W. nr. 3240, zulks ten behoeve van de aanleg van een insteekhaven nabij de Valkenburgseweg. Ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 3, leden vier tot en met zeven, van de genoemde verordening liggen de op het verzoek betrekking hebbende stukken gedurende een termijn van 30 dagen, gere kend vanaf maandag 7 augustus 1978 tot en met dinsdag 5 september 1978, ter secretarie der ge meente, afdeling volkshuisvesting en openbare werken (kamer 330) voor een ieder ter inzage. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen determijn schriftelijke bezwaren in te dienen bij het College van Gedeputeerde Staten in de provincie Zuid-Holland, te 's-Gravenhage. Tentoonstelling "Zwerfvuil en Milieu" Van zondag 27 augustus t/m zaterdag 2 september a.s. organiseert de afdeling Milieuzaken in samen werking met de Reinigingsdienst een tentoonstel ling onder de naam "Zwerfvuil en milieu" Met zwerfvuil wordt bedoeld het altijd op straat en in openbaar groen aanwezige papier en andere soorten afval: een welbekend probleem. Fotowedstrijd. De tentoonstelling wil ook graag aandacht schen ken aan de Leidse situatie, in de vorm van een foto tentoonstelling. Daarom wordt iedereen uitgeno digd zelf het zwerfvuilprobleem te signaleren door het maken van foto's. Formaat en kwaliteit van de afdruk zijn hierbij minder belangrijk dan wat de foto uitbeeldt. Let wel, het gaat dus duidelijk om het signaleren van verontreinigingsvormen of -gedrag in de stad. Deze fototentoonstelling zal ook als soort klachten- dienst kunnen fungeren: de Reinigingsdienst zal, als een foto daar aanleiding toe geeft, bekijken of er voor bepaalde situaties een oplossing kan worden gevonden. Uit de ingezonden foto's die alle zullen worden tentoongesteld, zullen drie prijswinnaars worden gekozen die naar het oordeel van de jury de kern van het zwerfvuilprobleem het duidelijkst hebben laten uitkomen. Waar en wanneer insturen? U kunt uw foto's insturen vanaf heden aan het Buro Voorlichting, per adres Stadhuis. Ook kunt u de foto's afgeven aan de informatiebalie in de hal van het Stadhuis. Graag vermelding van naam en adres en van plaats en datum opname. Uiterste inzenddatum hiervoor is 30 augustus. TENSLOTTE. Waar de tentoonstelling komt, is nog niet bekend Dat kunt u in de mededelingen van het gemeente bestuur in de Leidse kranten van volgende week vrijdag lezen. De toegang is voor iedereen gratis. "Slaapkamerhuis" Nieuwe Rijn 13, Leiden, van maandag 7 augustus tot maandag 21 augustus. SKILL BOSCH 1 BLACK DECKER BOORMACHINES H. JANSE heeft ze Ook hulpstukken HAARLEMMER STRAAT 123 LEIDEN TEL. 121808 spiegelglas vensterglas isolerend glas decoratief glas gehard en geslepen glas verzilverde spiegels Korte Mare 2 - Leiden 071-122368/144381 levert rechtstreeks BANKSTELLEN klassieke, moderne en massief europees eiken modelten. ONZE FABRIEKSPRIJZEN ZIJN UW VOORDEEL.BIJV: Bankstel normaal 1320,- DEM Fabrieksprijs 985,- Bankstel normaal 2620,-DEM Fabrieksprijs 1970,- Bankstel normaal 3895,- DEM Fabrieksprijs 2945,- VERKOOP IN 6 EIGEN FABRIEKSTOONZALEN De dichtstbijzijnde voor u: VOORHOUT Loosterweg 3-5 Tel. 02522-14294 geopend ma. wo. t/m zat. 10-18 uur. Geen koopavond FABRIEK (TOONZAAL) HOUTWEG 8 CULEMBORG (ind. terrein) Tel.-03450-2602 geopend ma. t/m zat. 9-18 uur. Vrijdag tot 21 uur. a CONSTRUCTIE f EN Vafwerkingy KOERSAGENDA Zaterdag 5 aug. 14.00 Zondag 6 aug. 13.30 Woensdag 9 aug. 14.00 Zaterdag 12 aug. 14.00 Woensdag 16 aug. 14.00 Renbaan Duindigt, Waalsdorperlaan 29a, Wassenaar/Den Haag, tel. 070-244427

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 8