Overste Bosshardt opent Rijnsburgs bloemencorso Bibliotheek Zoeterwoude wilgroeien leidse agenda Watersporters brengen dorp tot leven Actie voor donorschap tijdens corso BOTSING BU TOLHEK IN OEGSTGEEST Nijpend ruimtegebrek PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 27 JULI 1978 RIJNSBURG - Luitenant-kolonel Bosshardt opent vrijdag 4 augus tus in de kantine van veiling Flo ra het 28ste Rijnsburgse bloe mencorso. Majoor Bosshardt, zo als ze meestal wordt genoemd, nam onlangs afscheid als com mandant van het Nederlandse Leger des Heils. Contacten tus sen het Legeren veiling Flora be staan trouwens al lang. Indertijd heeft de veiling het bejaarden huis van het Leger aan de Anne Franckstraat in Amsterdam "dichtgebouwd" met balkon- bakken, waardoor bejaarden de mogelijkheid kregen hun balkon een beetje op te fleuren met plan ten en bloemen. Zaterdagmiddag trekt het corso door de regio onder het motto "Elke feestdag een bloemendag" Een grote stoet praalwagens en personenwagens, begeleid door verscheidene muziekkorpsen uit de buurt, trekt dan langzaam van Rijnsburg via Leiderdorp en Lei den naar de Noordwijkse boule vard. Het Rijnsburgse bloemencorso is BURGERLIJKE STAND LEIDEN-Geboren: Michelle S.P., dvW. M. J. Vmtgens n V. GC. Monté; Margaretha A. en Linda C-, dv J. van Dam en C. Fasel; gPatnck A., zv P. van Beelen en J. P. Koetse: Ro nald, zv G Vos en C. van der Leede: Wil- helmina M. P.. dv G. Heijnekamp en M Dubbelaar; Robert H. A., zv H. A. van der Berg en D. M Heemskerk; Dirk K., zv D Honders en M. M. Jagersma; Aram H. F G., zv H. C. Dijkstra en M. J. Geerlings; Annemarie, dv P. C. Vlaming en W. L. Vrij; Björn, zv H. Lohmann en C. M. M. de Winter; Floris J., zv S. Valkema en J. van den Haak; Trijntje, dv P. van der Plas en A. S. Brussee; Johannes S., zv W. S. de Graaf en C. A. Stravers; Neeltje, dv D. Groen en N. Noppen; Diana, dv R. C. A. Verstraeten en P. H. Kulk. Overleden: W. van Leeuwen (1911); H. Messemaker(1911); P. Ouwehand(1907), geh met P. van Duijn: S. M. van Leeuwen (1967), dv M. E. van Leeuwen en M. J. Hij beek; J. den Haan (1917); C. J. Ver laan (1927). Getrouwd: F. A. M. de Langen en E. A. M. van Winsen; J. S. Vliegenlhart en I. F. Isaak; C. T. Schlagwem en J. G. S. Wil- Ondertrouwd: J. van Tongeren en S. J. Smit; H. A. Schaper en V. B. Voss; M. J M. de Jongen I. Hoogeveen; A. L. M van der Pluijm en M. B. Cramer; A. Di Bon en M. de Ruijter: R. P. M. Wolters en K. G. van Winkel; R. D. Mooij en A. F. A. van Dis; C. J. A. van Veen en M. L. Groenen boom; D. Kohen en F. W. M. Stokx; T. H. M. van Paridon en S. Faber; H. J. P. Wortman en J. E. Prins; J.A. Prins en J. Weber. OEGSTGEEST - Op de Haarlem mertrekvaart in Oegstgeest heeft gistermiddag even over vijf uur wederom een aanrijding plaats gevonden. De auto van de 32-ja- rige J.M. uit Boskoop, komend uit de richting Voorhout en die van de 30-jarige H.P.R. uit Lei den kwamen even voorbij het Tolhek met elkaar in botsing. Hun poging om de wagens nog bijtijds tot stilstand te brengen mislukte, doordat het wegdek glad was van de regen. De schade aan beide auto's bleef beperkt. Even tevoren, om half vijf, waren in Oegstgeest op de Hofdijck hoek Hazenboslaan, eveneens twee au to's met elkaar in botsing geko men. De 73-jarige Oegstgeeste- naar W.G.S. verleende geen voor rang aan de 24-jarige ook uit Oegstgeest afkomstige H.J.Z. Ook bij deze aanrijding liepen de auto's slechts geringe schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. een van de hoogtepunten in het bloemengebeuren. Duizenden, tienduizenden stromen op de eerste zaterdag in augustus naar Rijnsburg, Oegstgeest, Leiden, Leiderdorp en Noordwijk om een glimp op te vangen van de bloe- mentocht. In de uren daarna (za terdagavond en zondag) drom men duizenden mensen om de wagens op de Noordwijkse bou levard. De praalwagens worden dan verlicht, wat een prachtig ge zicht is. Zoals elk corso in de afgelopen ja ren veel werk heeft gekost, is ook in dit corso de nodige manuren gestoken. De topdrukte moet weliswaar nog komen als binders volgende week de wagens moe ten opmaken. Ook tijdens het corso zijn honderden mensen op de been om de bloemenoptocht in goede banen te leiden. Dat zijn dan de vele politiemensen en ver zorgers. Route De stoet vertrekt omstreeks de klok WARMOND - Warmond is een stil dorp. Vooral 's morgens Niet dat kruidenier, melk boer. bakker en postbode niet bezig of op weg zouden zijn Dat juist wel. Maar hun na drukkelijke bedrijvigheid doet de rust van al het andere nog duidelijker uitkomen. De kleine vijfduizend inwoners van het dorpje aan de Leede houden van de stilte. Hemels breed op nog geen tien kilome ter van de Leidse binnenstad een hele gemeente als oase Geroezemoes Op topdagen in het seizoen ech ter kunnen Leede en Dorps straat zich in drukte en geroe zemoes met de Haarlemmer straat meten. Boten en bootjes varen dan vaak kop-aan- staart langs het gewoonlijk rustieke, maar dan bruisende Warmond. De gastvrije ge meentelijke aanlegplaats waar iedere vrije-tijdsschip- per maximaal twee uur mag aanleggen om bij de plaatse lijke middenstand de pro viand aan te vullen, is dan vaak te klein. Het weer bepaalt in dit jaarge tijde de grens tussen rust en drukte. Afwachtend nog is de houding van de plaatselijke neringdoeden als het weer mannetje nog niet helemaal zijn huisje binnen wil om het beter weervrouwtje de vrijheid te geven. In meest let terlijke zin wacht de kaar tjesverkoper voor de rond vaarten in zijn glazen hokje De rondvaartboot zelf ligt om tien uur nog leeg te wachten op klanten voor de eerste van de dagelijkse rondvaarten van half elf. Geen mens is er bij te zien. Karrespoor Het patrouilleschip van de Rijkspolitie is ook nog verla ten, ten teken dat de weinige pleziervaartuigen op het uit gestrekte Warmondse water gebied het nog zonder inten sief toezicht kunnen stellen. Eerst in de middag komt er meer leven in de Dorpsstraat. In vroeger tijden was die straat gewoon een karres poor. wat, en dat is tamelijk uniek, nog aan de breedte, of liever de smalte, te zien is. Op sommige plaatsen zo smal en de huisjes zo klein dat je je in een andere tijd waant. Aan die smalle breedte van de Dorpsstraat heeft de familie Van der Hulst, die sinds 1894 hotel-restaurant "Sport" be heert, zich bij een vroegere uitbreiding niet gestoord. Ook tóen al was het niet toege staan de gevels naar de van 1 uur uit de Florahal in Rijns burg en volgt dan de volgende route: Floralaan, Rijnsburger- weg, Graaf Florislaan, Oude Vlietweg, Kerkstraat, Vliet - noordzijde, Koestraat, Joh. Post- straat, Brouwerstraat, Burge meester Meyboomstraat, Ka naalstraat, Evertsenstraat, Witte de Witstraat, De Ruyterstraat, Kanaalstraat, Katwijkerweg, Lange vaart, Sandtlaan, Oranje laan, Floralaan, Noordwijkerweg richting Oegstgeest. Rijnsbur- gerweg. Via de Rijnzichtweg en de Leidse buurt komt het corso naar het centrum van Oegstgeest: Geversstraat, Leidsestraatweg, en dan richting Leiden centrum, via de Rijnsburgerweg en het Stationsplein. Van daaruit volgt het corso de volgende route: Sta tionsweg, Steenstraat, Blauw- poortsbrug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Ho- gewoerd, Breestraat, Noordein de, Rembrandtstraat. In de Doe lenkazerne drinken de deelne mers even een drankje om op verhaal te komen. Vervolgens straatkant toe te verplaatsen. Maar als de voorkant er een maal stond dan mocht hij blijven slaan. Reden voor grootvader Van der Hulst en kele metselaars 's nachts het karwei te laten uitvoeren. 'Flink met jenever gelaafd wis ten ze de gevel er in één nacht neer te zetten," vertelt zijn kleinzoon en huidige beheer der van het bedrijf. Na in de gelagkamer enkele gemeen plaatsen over hel weer te heb ben uitgewisseld verhaalt hij enthousiast de familiege schiedenis, die zo na met dit gaat de stoet via het Noordeinde en de Witte Singel en de Zoeter- woudse Singel naar Leiderdorp: de Fruinlaan. Burggravenlaan, Hoge Rijndijk, Leiderdorpse brug, Persant Snoepweg, Tolle- naersingel, Van Diepeningen- laan, Laan van Ouderzorg, Van Poelgeestlaan, Van der Marck- straat, Touwbaan. De route in Noordwijk: het corso vertrekt om 20.00 uur uit de Schiestraat en rijdt achtereenvolgens over de: Gooweg, Heilige Geestweg, Zee straat, Molenstraat, Sint Je- roensweg, Boerenburgerweg, Van de Mortelstraat, Van Pan- huysstraat. Duinweg, Nieuwe Zeeweg, Huis ter Duinstraat, Picképlein, de Grent, Palace- plein, Koningin Wilhelmina- boulevard, Vuurtorenplein, via de Parallelboulevard weer naar de Wilhelminaboulevard, alwaar de stoet wordt ontbonden. En voor wie het corso gedurende het weekeinde niet kan zien, be staat nog de mogelijkheid de praalwagens en personenwagens in de Florahal te zien op vrijdag 4 augustus van 18.00 tot 23.00 uur. café en Warmond veruunuen "Mijn grootvader kocht de toenmalige kruidenierswin kel, waar zoals overal elders in die dagen ook alcoholica werden verkocht, voor de somma van achttienhonderd eind negentiende eeuwse gul dens," vertelt hij. "De vorige eigenaar moest nog door een ander het koopcontract laten ondertekenen omdat hij zelf niet schrijven kon." Van jongs af aan is hij in het bedrijf opgenomen en weet zich nog goed te herinneren hoe in de crisisjaren de jene- Dit is te lezen in de onlangs ver schenen nota bibliotheekvoor ziening. Alleen de situatie van de bibliotheek in Zoeterwoude dorp wordt in deze nota onder de loep genomen: besprekingen van het nog in opricnting zijnde biblio- theekbestuur met medewerkers van de jeugdbibliotheek aan de Rijndijk hebben namelijk niet tot het gewenst resultaat geleid. Het bleek niet mogelijk te komen tot éen overkoepelende stichting voor het bibliotheekwerk in Zoe terwoude. Professioneler Beide Zoeterwoudse bibliotheken zijn in feite uitleenposten. Dat wil zeggen: ze zijn geen bibliotheek in de zin van de in 1975 uit gevaardigde bibliotheekwet. Ze worden niet in stand gehouden door een privaatrechtelijke in stelling (een stic hting) en hebben geen vakkundig personeel in dienst. In het dorp wil men het bibliotheekwerk echter een wat meer professioneel karakter ge ven. Daartoe zijn contacten ge legd met de provinciale biblio theekcentrale voor Zuid-Holland en met het gemeentebestuur. Het is ook de aanleiding geweest tot de oprichting van de stichting openbare bibliotheek. Reeds enige jaren wordt het biblio theekwerk in beide Zoeterwoud se bibliotheken door vrijwilligers verzorgd. In het dorp zijn dat er tien. Deze mensen werken in een veel te kleine ruimte (35 vierkan te meter), een voormalige garage aan de Noordbuurtseweg. Van optimale bibliotheekvoorzienin gen kan daardoor geen sprake zijn. Ook al niet, omdat sanitaire voorzieningen totaal ontbreken. Dit heeft een sterk beperkende invloed op de openingsuren. Nieuwe boeken De dorpsbibliotheek krijgt sinds enige jaren een aankoopsubsidie van de gemeente van 2000 gul den. Deze wordt volledig ge bruikt voor de aanschaf van nieuwe boeken. Daarnaast geeft de gemeente een exploitatiesub sidie. Per januari bestond het be zit van de bibliotheek in Zoeter- woude-dorp uit 1524 boeken voor volwassenen en 1077 boeken voor de jeugd. Daarnaast had men op dat moment 800 boeken, deel uitmakend van de wissel collectie van de provinciale bibliotheekcentrale. Deze boe ken worden uitgeleend geduren de de (slechts) vier uren die de bibliotheek per week is geopend. Toch werden over heel 1977 nog 12.914 uitleningen verricht, voornamelijk aan kinderen. Dat is behoorlijk veel, zeker als daar bij in aanmerking wordt geno men dat de vrijwilligers vanwege de beperkte ruimte en de daar door beperkte middelen niet aan de weg hebben getimmerd. Noodzakelijk Om te kunnen functioneren zoals een bibliotheek behoort is vol gens het oprichtingsbestuur van de stichting voor het dorp en bibliotheek met een vloeropper vlakte van 570 vierkante meter noodzakelijk Hierbij is uitgegaan van 5000 inwoners, het aantal dat Zoeterwoude dorp in 1980 waar schijnlijk zal tellen. In dit gebied bevinden zich drie kleuterscho len en drie lagerescholen, met respectievelijk 230 en 625 leerlin gen per 31 december 1977. Het bestuur laat de sitiatie van Rijn dijk hierbij buiten beschouwing. Een vloeroppervlakte van 570 vier kante meter is volgens de wet vereist voor een bibliotheek in een gebied met een dergelijk in wonertal. Het boekenbestand zou tot 15.500 boeken moeten worden uitgebreid. Ook hiernaar streeft het bibliotheekbestuur. Het zou deze streefgetallen in twee fases willen realiseren. In 1980 zou men de beschikking willen hebben over een ruimte- van 300 vierkante meter, in 1985 over een ruimte met een vloerop pervlak van 570 vierkante meter. Dit in verband met de financiële consequenties van de stichting en de exploitatie. Ruimte Door middel van de nota biblio theekvoorziening wil het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Zoeterwoude de problemen van de bibliotheek onder de aandacht brengen van het gemeentebestuur. Zodra pas sende ruimte wordt gevonden zal het bestuur zich buigen over de financiële kant van het werk. Dan zal op korte termijn de raad een begroting gepresenteerd krijgen, zowel voor de oprichting als voor de eerste twee jaren. Donderdag Troef, Noordeinde 2a, werkgroep dienstweigeren, tot sept. tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie, open-café avond, 21-24 uur. Architek- tenwinkel, Hooglandse Kerkgracht 32, i vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architek- tenwinkel, Pieterskerkhof 19, gratis ad- 1 vies, 20-21 uur. Speeltuin Endepoel 1, Warmond, speeltuinfestijn, 14 uur. Ge meentehuis Zoeterwoude, gemeente raad 9n i li ir Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 21 tot 28 juli waargenomen door Apo theek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136, Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, telefoon 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon l 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe- l den verkeren. Bereikbaar maandag t/m I vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het J weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11 30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin stad wijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Belangengroep alleenstaanden Belangengroep, alleenstaanden, Room burgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 7-8 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Tinnen maatbekertjes, zoals ze vroeger in W armond werden gebruikt. Zo'n borreltje kostte c kwartje, en dan kreeg de klant er nog een dikke sigaar bij ook... ver per maatje werd thuisbe zorgd. "Door regen en wind en soms zelfs 's avonds laat bracht ik een maatje of een dubbel maatje, vaak in een gebruikt medicijnflesje, op bestelling rond," zegt hij. "Zo'n maatje, een ruime bor rel, kostte een kwartje en dan kregen de klanten er een si gaar en de complimenten van m'n grootvader bij. Vaak mocht niemand zien als je het ergens thuisbezorgde, want dan konden slager en bakker wel eens stoppen met de be treffende werkloze op de lat van levensmiddelen te blijven i," vertelt hij. Relikwie De tinnen maatbekertjes be waart hij als waardevol reli kwie en herinnering aan die tijd. "Tegenwoordig wordt er niet zoveel jenever meer ge schonken," zegt hij, "bier, dat is de volksdrank geworden van de etablissementsbezoe ker. En over straat thuisbe zorgen doen we al helemaal niet meer," stelt hij vast. Buiten belooft de zon aarzelend beterschap. Vakantiegan gers, hun schepen aan de ge meentelijke rede. met tassen tussen hen, wandelen midden op straat. Eindelijk zomer. HANSSONDERS NOORDWIJK - De jonge Lions Club Noordwijk gaat in de regio de landelijke actie on dersteunen waarbij de bevol king wordt gevraagd zich be reid te verklaren na de dood organen en weefsels af te staan ten behoeve van trans plantatiedoeleinden. Zoals bekend vragen Rode Kruis, de Maatschappij voor Genees kunde, de Nierstichting. Brandwondenstichting GroeistichtingEurotrans plant en de hoornvliestrans- planterende oogartsen al en kele jaren aandacht voor dit onderwerp. Onder het motto "Lions helpen overal" wil de Noordwijkse club het publiek in deze streek wijzen op het grote belang van het orgaandonorschap Dit zal speciaal gebeuren tij dens het Rijnsburgs bloemen corso, dat zaterdag 5 augus tus via Leiden en Leiderdorp naar Noordwijk trekt en door tienduizenden toeschouwers zal worden gadegeslagen. In de stoet zullen enkele wagens meerijden, die weliswaar ook van bloemen zullen worden voorzien, maar er vooral op zijn gericht de aandacht te vestigen op de actie "Geven na leven doet leven". De Lions Club Noordwijk is van mening dat juist de bevolkin g van Leiden en omstreken zich speciaal betrokken mag ge voelen bij dit onderwerp, om dat in die regio het Acade misch Ziekenhuis te Leiden en de Stichting Eurotransplant zijii gevestigd. Eurotrans plant is hét Europese zenuw centrum, onder meer voor de bestemming van voor trans plantatie beschikbaar ko mende nieren De Lions Noordwijk bemannen vrijdag4 augustus een stand in de veilinghal te Rijnsburg, waar de corsowagens ter be zichtiging staan opgesteld Ook als de praalwagens op de boulevard te Noordwijk staan opgesteld, zullen de Lions voor hotel Noordzee een stand bezetten. In deze stands wordt voorlichting gegeven over het orgaan- en weefseldonor schap en zullen folders aan belangstellenden worden uit gereikt. Tijdens de bezichti gingsavond in de Rijnsburgse veilinghallen zal ook een feestelijke loterij met honder den fleurige prijzen worden gehouden. De Lions Club Noordwijk vindt de aktie bijzonder belangrijk. Pas dan zullen de tekorten aan nieren, huid. hoornvlie zen, hypofysen, en dergelijke kunnen worden opgeheven als praktisch iedere Nederlander zich bereid verklaart na zijn dood donor te worden. Aansluitend op deze aktie zijn de Noordwijkse Lions van plan in het najaar een groot scheepse bloeddonoraktie te organiseren. De bibliotheek aan de Noordbuurtseweg in Zoeterwoude (archieffoto). Ook al timmeren de vrijwilligers niet aan de weg vanwege de beperkte ruimte en de daardoor beperkte middelen, toch werd er in 1977 nog bijna 13.000 keer een boek uitgeleend. ZOETERWOUDE - Het oprichtingsbestuur van de Stich ting Openbare Bibliotheek Zoeterwoude wil toe naar een ruimere huisvesting voor de bibliotheek in het dorp.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2