'Spoorloze9 oorlogs misdadiger krij gt aow Bossieis Mog altijd een beruchte naam Moeder wurgt vier dochters toegelicht leg Geen ernstige vertragingen in luchtverkeer Spanje-Nederland [lWm&°gramma i MAANDAG 24 JULI 1978 ÜDO 3E 99 GRONINGEN - Wilhelm A. Bos, „Bossie" zoals hij in Emmen werd genoemd vanwege zijn kleine postuur, is in Zuidoost- Drente nog steeds een beruchte naam. Honderden mensen zijn in de oorlog in dit gebied door toe doen van deze man opgepakt, vaak weggevoerd en soms nooit teruggekeerd. Als hoofd van de arbeidscontroledienst was hij een levensgevaarlijk man voor de onderduikers in de regio. Later in de oorlog moest zelfs iedereen die bekend stond als anti-Duits, op passen voor deze nu 74-jarige oorlogsmisdadiger, die in het Duitse Hattingen leeft van de Nederlandse aow. Na de bevrijding is W. A. Bos opge pakt en in de koestal van een boerderij in Zweeloo is hij ver hoord door de Politieke Opspo- rings Dienst (POD). De heer I. J. van der Walle uit Borger, die des tijds deel uitmaakte van de POD, heeft nog aan het zeer uitvoerige proces-verbaal gewerkt. „In to taal was het meer dan 100 blad zijden. Ik heb destijds nog spe ciaal van de minister van justitie opdracht gekregen aan dit pro- ces-verbaal door te werken, hoe wel de POD toen al was opgehe ven", zegt hij. Uit de vele stukken van destijds herinnert de heer Van der Walle zich nog dat Bos een belangrijke rol heeft gespeeld bij het oprollen van de Binnenlandse Strijd krachten in Zuidoost-Drente. „Er zijn toen een paar honderd arres taties verricht", zegt hij. Met de Rotterdammer Zuyderduin, waar hij meéstal mee samen werkte, stonden ze bekend als een berucht koppel" Ontvlucht De heer Van der Walle weet uit de processtukken ook nog dat Bos zeer veel onderduikers heeft la ten oppakken door de Land- wachtersgroep in Emmen. De groep is vrijwel volledig gearres teerd na de oorlog, met Bos, die afkomstig was uit Boertange. Bos wist later te ontvluchten uit het NSB-kamp in Jipsing-Boertan- ge. Samen met A. Boelen uit Emmen en Toon Soetebier uit Coevorden is Bos in 1949 bij ver stek veroordeeld. Bos kreeg de doodstraf; Boelen en Soetebier werden tot levenslang veroor deeld. Ook enkele gepensioneerde Em mer politiemensen herinnerden zich W. A. Bos nog goed. Oud adjudant D. van der Meer „Het was een verrekt fanatieke vent, voor de onderduikers in de regio was hij het grootste gevaar". En een andere gepensioneerde ad judant van de Emmer politie zegt: „Hij heeft destijds waar schijnlijk een grote rol gespeeld bij de arrestatie van een collega van ons uit Rotterdam, Beens, die in Westenesch is doodgescho ten" Hattingen ligt vlak bij Breckerfeld, de woonplaats van de onlangs ontdekte oorlogsmisdadiger Sierd Bruins. Een opmerkelijk aspect in deze zaak is dat de nu 74-jarige Bos al negen jaar lang Motorjacht overvaren '-uitkering uit Nederland THOLENSE GAT (ANP.) - Het z krijgt. "Duutse" Bos, zoals hij in Drenthe werd genoemd, was tijdens de bezetting als wachtmeester werkzaam bij de Arbeidscontro ledienst in Zuidoost-Drenthe en was betrokken bij tal van razzia's, opsporingen en arrestaties, waarvan honderden landgenoten het slachtoffer werden. Mr. Schrager, de advocaat-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof in Assen, noemde Bos destijds een van de grootste misdadigers, wiens dossier van het bloed druipt. Bos slaagde erin vlak voor zijn veroordeling het NSB-kamp in Jipsing-Boertange te ont vluchten. In de loop van de vorige week kra gen Bos en zijn Duitse echtgeno te van de politie te horen dat er vanuit Nederland naar hem was geinformeerd. De echtgenote van Bos vertelde ons zondag telefo nisch dat ze intussen al twintig jaar met hem getrouwd is. Ze kent hem al 27 jaar. Het is een "gute Kerl", zegt ze. Ze wist zich vaag iets te herinneren van een interneringskamp, waarin Bos gezeten zou hebben. Ze gelooft niet wat nu over haar man vertelt wordt. Turk steekt landgenoot met mes dood De 39-jarige in Veghel wonende Turk H.G. heeft gistermorgen bekend zijn 32-jarige landgenoot met een stiletto om het leven te hebben gebracht. Aanleiding tot de steekpartij zou zijn geweest een bezoek dat het slachtoffer had gebracht aan de vrouw van de dader. Beiden komen uit het zelfde dorp in Turkije, Alkasey. De Turken kwamen elkaar zater dagavond tegen in een ontmoe tingscentrum voor gastarbeiders in Veghel. Er ontstond een woor denwisseling die buiten werd voortgezet en die ontaardde in een vechtpartij. Een zondagmor gen door dr. Zeldenrust verrichte sectie wees uit dat het slachtoffer elf steken had gekregen en bin nen enkele minuten dood moet zijn geweest. De rijkspolitie had na enkele uren de dader te pak ken door het inzetten van een speurhond. Het onderzoek is ver richt door de groep Veghel, in samenwerking met collega's uit Schijndel, ST. Michielsgestel en Eindhoven. meter lange, uit Monster af komstige, motorjacht "Swing Ranger" is gistermorgen op de kruising van het Tholense gat en het Rijn-Scheldekanaal overva ren. Het schip is direct gezonken. De drie opvarenden wisten zich door over boord te springen in veiligheid te stellen. Het ongeluk ontstond doordat de "Swing Ranger" begon te slingeren na te zijn ingehaald door een binnen schip. De stuurman verloor de macht over het roer omdat hij over te weinig motorvermogen beschikte. Het slingerende jacht kwam terecht onder het Belgi sche binnenschip Riksja dat met 477 ton ijzer onderweg was naar Antwerpen. Vrouw vindt uaan van meter lengte in achtertuin DEN HAAG (ANP) - De Haagse politie heeft gisteren in een achtertuin van een woning aan de Deimanstraat een groene leguaan van ongeveer een meter lengte gevangen. De bewoonster van het huis had het beest daar 's ochtends aangetroffen. De leguaan is nu te zien in het dierenpark in Wassenaar, waar hij door de politie naar toe is gebracht. Deze Beens zat ondergedoken bij de familie Hospers in Zwarte- meer. Een zoon weet nog te ver tellen dat Bos en Zuyderduin laat op een zaterdagavond binnen kwamen op de boerderij met een hele groep Landwachten. Beens was toen al opgepakt. Op het Emmer politiebureau bleef hij volhouden dat hij opticien was, zoals op zijn persoonsbewijs stond. Later zijn er SD-mensen uit Assen gekomen, die zeiden dat ze hem mee wilden nemen voor verhoor. Vlak daarna kwa men ze echter terug op het Em mer politiebureau met een dode Beens. Ze hadden hem bij Wes tenesch al doodgeschoten. Bos en Zuyderduin gingen in Em men bijzonder eigenmachtig te werk. Kapitein Jansen van de Emmer politiegroep heeft daar destijds een einde aan willen ma ken door te verlangen dat er poli tie aanwezig zou zijn bij huiszoe kingen om te kijken of alles re gelmatig verliep. Aanvankelijk werden onderduikadressen ge waarschuwd door sommige poli tiemannen, als ze wisten dat Bos ergens op „bezoek" wilde. Later vertelde Bos nooit meer welke adressen hij op het oog had. De heer L. J. Flier uit Deventer, die indertijd in Emmen in de onder grondse zat, heeft ook heel wat onplezierige ervaringen aan Bos overgehouden. „Het was maar een klein mannetje en hij was ook niet erg moedig. Hij heeft bij ons herhaaldelijk huiszoekingen ge daan. Ik moest nog eens om hem lachen ook. Hij zat alle kasten na te kijken, maar voordat hij in een kast durfde te kijken hield hij zijn pistool erin alsof dat wat zou hel pen, of daar iemand ondergedo ken zat", vertelde hij. Bos en Zuyderduin hebben samen met de Landwacht de familie Flier eenmaal erg in het nauw ge dreven. De heer S. Schoon, nu di recteur van de stichting 40-45 in Groningen, was toen aan een groep Landwachten ontsnapt en was bij de familie Flier in huis gegaan. Daar hadden ze hem in een schuilhoek gestopt, maar Bos en Zuyderduin lieten het hele huis omsingelen en hielden bin nen een grondige huiszoeking die echter niets opleverde. „Wij heb ben toen volgehouden dat er een man naar binnen was gerend en door een achterraam weer was gevlucht", aldus de heer Flier. Later, toen de heer Flier al was on dergedoken, kwam Bos nog eens onverwacht op bezoek, net toen mevrouw Flier een kind had ge kregen. „Ze dachten dat ik daar voor wel thuis zou komen", zegt de heer Flier. De kraamhulp van de familie heeft destijds de fana tieke handlanger van de Duitsers nog bespot door medelijdend te vragen of de man nu steeds zulke onbenullige bezoeken moest af leggen. De heer Flien „Hij was hier erg berucht". Willem Bos is in de oorlog een tijd lang bewaker geweest van het Arbeitseinsatzlager „Erica", bij Ommen. Oudere inwoners van het plaatsje spreken nog van het „het verschrikkelijke kamp Eri ca". Van wat er zich allemaal af speelde hebben echter maar wei nig Ommenaren echt iets ge merkt. Het was bekend dat er mensen gevangen werden ge houden die zich hadden onttrok ken aan de Arbeitseinsatz in Duitsland. Enkele Ommenaren werden in de keuken te werk ge steld. Het kamp stond onder lei ding van dr. Zwiers, een Duitser door oorlogshistoricus dr. L. de Jong „een paardedokter" ge noemd. Het personeel, de bewakers waren allemaal Nederlanders. Ze wer den veelal per advertentie ge worven. Voordat het kamp door de Duitse bezetter in gebruik werd genomen, was er een vakan tiekamp van de orde van de ster uit het oosten. Het lag op particu lier terrein van baron van Pallant, zo'n tien kilometer van het cen trum van Ommen. Het kamp be staat nog en is in gebruik bij de stichting Vakantie vreugd, waar bij bedrijven als Stork-Werk- spoor en de IJsselcentrale zijn aangesloten. Over de verschrikkingen in het kamp deden in Ommen vele ge ruchten in de oorlogsjaren de ronde. Af en toe marcheerde er een groep gevangenen door het dorp, op weg naar de boeren waar ze op het land werkten. GRONINGEN - Wilhelm A. Bos, op 8 maart 1949 bij verstek tot de doodstraf veroordeeld door het bijzonder gerechts hof in Assen, woont in het Westduitse Hattingen, een stadje in het Ruhrgebied. De verblijfplaats van Bos, die bijna 30 jaar lang spoorloos is geweest, werd vorige week ontdekt door twee Groninger journalisten. APELDOORN - Drie mensen kwamen zaterdag middag in Apel doorn om het leven toen een perso nenauto zonder voorrang te verle nen een voorrangsweg overstak en werd gegrepen door een vrachtau to. De drie slachtoffers, allen af komstig uit Oud-Vossemeer, verble ven op een camping in Beekbergen Zij waren 52, 34 en 8 jaar oud. Bij dit ongeluk (foto) raakten ook nog twee mensen zwaargewond. Twee doden waren te betreuren bij een verkeersongeluk dat zaterdag avond op rijksweg 20 in Schiedam gebeurde. Een 19-jarige jongen en een 16-jarig meisje kwamen om het leven. De auto waarin zij zaten, be stuurd door de jongen, botste met een snelheid van waarschijnlijk 160 km per uur op de vangrail en ver volgens tegen de pijler van een via duct. De auto werd volledig ver nield. Het ongeval werd volgens de politie vermoedelijk veroorzaakt doordat de bestuurder, die plaatse lijk onbekend was, de macht over het stuur verloor. Een 16-jarig meisje uit Hardenberg kwam in de nacht van zaterdag op zondag om het leven toen zij met haar bromfiets in haar woonplaats werd aangereden door een bus. De bus reed door het rode stoplicht. Na de botsing brak in de bus brand uit. De 32 passagiers en de chauffeur konden op tijd uit het voertuig ont snappen De bus brandde geheel uit Tegen de chauffeur is proces ver baal opgemaakt. Een 68-jarige man uit Giessenburg is zaterdagavond om het leven ge komen nadat zijn auto was blijven steken op een spoorwegovergang in Hardinxveld-Giessendam. De man, die met zijn echtgenote in de auto zat, kon zijn wagen niet meer aan de praat krijgen nadat de motor was afgeslagen op de spoorweg overgang. Vier jongens die wilden helpen de wagen weg te duwen en de vrouw gingen bij de auto weg toen de rode lichten bij de overweg gingen branden. De man bleef ech ter bij zijn auto. Toen de trein de auto raakte werd. de man zo zwaar gewond dat hij op weg naar een ziekenhuis bezweek. HENGELO (GPD, ANP) - Een 39- jarige vrouw uit Hengelo (Over ijssel) heeft in de nacht van zater dag op zondag haar vier dochter tjes door wurging om het leven gebracht. De vrouw, J. M. H., bel de gisterochtend zelf vanuit een telefooncel de politie met de me dedeling dat ze haar vier kinde ren had gedood. Die kinderen waren tien, zeven, vijf en driejaar oud. De vrouw, die vermoedelijk in zwaar overspannen toestand heeft gehandeld, heeft nog ge probeerd zich door ophanging van het leven te beroven maar is daarin niet geslaagd. De politie kon de vrouw direct na dat ze haar daad had gemeld op straat aanhouden. Even later vond de politie de lichamen van de kinderen in hun bedjes. Over het motief van de vrouw was zondag nog weinig bekend. De vrouw was zo overstuur, dat ze niet direct kon worden verhoord. Een motief zou kunnen zijn, dat de vrouw sinds het begin van dit jaar is gescheiden van haar man. De vader van de kinderen kon niet direct worden ingelicht om dat hij met vakantie is in het bui tenland, vermoedelijk Duitsland of Hongarije. Dr. Zeldenrust heeft gistermiddag in een Hen- gelo's ziekenhuis de doodsoor zaak onderzocht. De 48-jarige Jan C. uit Zutphen heeft tegenover de politie in zijn woonplaats bekend dat hij' afge lopen donderdag de 41-jarige Ma ria Berzel, met wie hij samen woonde, om het leven heeft ge bracht door haar met een panty te wurgen. De man werd vrijdag middag aangehouden. Aanvan kelijk ontkende hij, maar zater dagavond legde hij een bekente nis af, aldus de politie in Zut phen. 2. had ruzie gehad met de vrouw over een bedrag van honderd gulden dat vermist zou worden. Na aanvankelijk te zijn gesust laaide de ruzie opnieuw op. Daarbij greep de man een panty, waarmee hij de vrouw wurgde. De man ging vervolgens de stad in, kwam weer terug en belde bij de buren aan met de mededeling dat de vrouw dood was. De ge waarschuwde politie en een arts dachten aanvankelijk niet aan een misdrijf. Later werd alsnog sectie verricht door de patholoog anatoom dr. W. J. R. Heyenbrok van het gerechtelijk laborato rium in Rijswijk. Deze consta teerde inwendige verwondingen aan de hals. ONTVOERDER OP STATION APELDOORN GEGREPEN SCHIPHOL (ANP) - Het luchtver keer tussen Nederland en Spanje heeft tot en met zaterdagmiddag geen ernstige hinder ondervon den van de stiptheidsacties van de Franse luchtverkeersleiders in de Zuidfranse gebieden. Volgens een woordvoerder van de KLM kwamen op de vluchten van en naar Spanje vertragingen voor van een halfuur tot maximaal een uur. De KLM heeft in overleg met de reisorganisatoren uit voorzorg verschillende chartervluchten die voor dit weekeinde op het programma stonden gecombi neerd. Er werden grotere vlieg tuigen ingezet. De passagiers wa ren vrijdag j.l. al ingelicht. De vluchten van Transavia liepen alleen op de Spaanse bestem ming Malaga vertragingen op van ongeveer drie uur. Tot en met za terdagmiddag kwamen bij de Transaviavluchten naar andere Spaanse bestemmingen geen vertragingen voor. De vluchten van Martinair naar Spanje kamp ten met vertragingen van één tot twee uur. De woordvoerder van deze maatschappij verklaarde za terdagmiddag dat over de re tourvluchten van Malaga naar Schiphol "nog geen voorspellin gen waren tc doen". Zijn maat schappij ondervond het vorige weekeinde ernstige hinder van de Franse stiptheidsacties voor de vluchten vanuit Malaga naar Amsterdam. APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft gistermiddag in samenwerking met de rijkspo litie in het Drentse Borger op het station een 30-jarige Westduitser aangehouden, die er van wordt verdacht zaterdag in Odoorn een 18-jarig meisje uit Emmen te hebben ontvoerd. De man en het meisje werkten beiden in een ho tel in Odoorn (gemeente Borger). Volgens getuigen hadden zij een ruzie en ontstond er een vecht partij, waarna de Westduitser het meisje meenam. Gisteren belde het meisje, onder druk gezet door haar ontvoerder, een buurman in Emmen met het verzoek of hij geld en haar paspoort naar het station in Apeldoorn wilde bren gen. Bij de ontmoeting op het sta tion konden rechercheurs de man aanhouden. Hij is in afwach ting van zijn voorgeleiding inge sloten. Het meisje is naar huis te ruggekeerd. NEDERLAND 1 18.50 - De Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 18.59 - De Mickey Mouse Club (TROS) 19.22 - Simonskoop (TROS) 19.46 - Een bruid voor de pelsjager, speelfilm (TROS) 21.37 - Journaal (NOS) 21.55 - Symfonie van Dvorak (TROS) 22.50 - SIMBIOSE 22.59 - Journaal (NOS) NEDERLAND 2 18.55 - Journaal (NOS) 18.59 - Cijfers en letters (KRO) 19.25 - De Andy Williams Show (KRO) 20.00 - Journaal (NOS) 20.27 - De Illusionist, tv-serie (KRO) 21.17 - Ik hou van Lydia, tv-serie (KRO) 22.07 - Brandpunt (KRO) 22.32 - Graven in Bijbelse bodem (KRO) 23.07 - Journaal (NOS) TV-DINSDAG NEDERLAND 1 14.00 - Wim en Coby, kinderprogramma (EO) 14.50 - Als een berg zo hoog. kinderfilm (EO) 15.35 - Voor u gezien, bloemlezing (EO) DUITSE TV MAANDAG 24 JULI 19.00 Amuse- mentsprogr., aansl.: Abenteuer der Landstrasse, tv-serie. 19.40 Amuse- mentsprogr. 19.50 Informatief progr. 20.15 Actualiteitenmagaz. 20.45 Te kenfilm). 21.00 Journ. 21.15 Anna Karenina, tv-serie. 22.15 Reportage. 22.45 Amusementsprogr. 23.30 Ac tualiteiten. 24.00 Der Glanz des Hau- ses Amberson, speelfilm. 1.25-1.30 DUITSLAND II 18.00 Journ. 18.10 Natuurfilmserie. 18.35 Actualiteiten en muz. 19.20 Koniglich Bayerisches Amtsgericht, tv-serie. 20.00 Journ. 20.30 Lichte muz. 21.15 Reportages. 22.00 Actua- Journal 3. 20.15 Inform, progr. Ge zamenlijk progr. vanaf 21.00 UUR: 21.00 Journ. 21.15 Amusements progr. 22.10 Satirisch progr. 22.25 Gesichter, speelfilm. 23.30-0.30 Do- BELGISCHE TV MAANDAG 24 JULI BELGIË VLAAMS 18.50 Kleuterprogr. 18.55 Peppi en Kokki, jeugdserie. 19.10 De kinde ren van appartement 47 A, jeugdse rie. 19.35 Meded.: Morgen. 19.45 Journ. 20.10 Weerman. 20.15 De dwaling, speelfilm. 22.00 Show- progr. 23.00 Journ. In "Simonskoop" vanavond (TROSNed. 1,19.22) vertoont Simon van Collem fragmenten uit de nieuwe Amerikaanse spektakelfilm "Stunt Rock" en praat naar aanleiding daarvan met Monique van de Ven, die een rol heeft in dit stuk. "Een bruid voor de pelsjager" is de titel van de film die om 19.46 uur op Ned. 1 wordt uitgezonden. De hoofdrollen daarin worden vertolkt door Rita Tushingham bekend dooro.a. "A taste of honey" en "The knack") en Oliver Reed. Rita Tushingham speelt Eve, een jonge vrouw wier familie door Indianen isuitgemoord en die tengevolge van deschok haar spraak heeft verloren. Ze wordt hulp in de huishouding bij een niet zo plezierige familie temidden van het harde, primitieve leven in het noorden van Canada halverwege de vorige eeuw. Met alleenstaan de vrouwen of vrouwen met een minder aangenaam verleden werd in die streek nogal gemakkelijk omgesprongen. Ze werden vaak verkocht aan pelsjagers en houthakkers, die in de wildernis leefden En zo wordt op een kwade dag ook de schuwe Eve aan de woeste pelsjager Kierman verstrekt. Ze gaal met hem mee, maar ze blijkt allerminst een katje dat zonder handschoenen kan worden aange pakt. Met geweer en bijl houdt ze de pelsjager van zich af. Om 21.55 (Ned. 1)een uitzending van de Tsjechische tv-bewerking rond Antonin Dworsj aks Negende symfonie in de mineuropus 95: Uit de nieuioe wereld". Dworsjak schreef het in 1893 tijdens zijn verblijf in de V.S. Het zou een van zijn laatste en tevens beroemdste composities worden. Brandpunt, de actualiteitenrubriek van de KRO. is vanavond geheel gewijd aan het personeelsgebrek in de couveuse-afdelingen van academische ziekenhuizen.In hetbijzonder wordt ingegaan op de consequenties die dit heeft voor te vroeg geboren kinderen. (Ned. 2, 22.07 uur). MAANDAG 24 JULI HILVERSUM I EO: 18.00 (S) De notenkraker. NOS: 18.30 Nws. EO: 18.42 (S) Daar waar de molens staan, muziekprogr. 19.00 (S) Ronduit, gospels. 19.40 Bijbels perspectief. 20.00 (S) Ga er eens voor zitten, gevar. progr. 20.55 Tenslotte. NOS: 21.05 (S) Hobbyscoop. 21.30 Voor blinden en slechtzienden. 21.40 (S) Kommer en vreugd, hoorspelse rie. 22.25 BOND ZONDER NAAM. 22.30 Nws. 22.40 Boerenbont. VOO. 22.55 (S) Informatieshow met actua liteiten en muz. 23.55-24.00 Nws. 8.30 (S) Muz. in vrije tijd. 19.30 (S) Amusementsmuz. 20 00 Nws. 20.05 (S) Tenor en piano: klas sieke liederen. 21.05 (S) Oude gewij de muz. 21.35 (S) Literama. 22.16 (S) Poerama. 22.36 (S) Op leven en dood, luisterspel. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55 Nws. HILVERSUM III NOS: De vacaturebank. 18.10 (S) Avondspits. AVRO: 19.02 (S) Het Steenen Tijdperk. 20.02 Radiojourn. 20.05 (S) Superclean Dreammachi- Blues, ballads and beat. 22.55 Me ded. 23.02 (S) Candlelight. 0.02 Ra diojourn. 0.05 (S) Platenscala. NOS. 1.02-7.00 (S) De maandagnachten van Juli. DINSDAG 25 JULI HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) AVRO- klok. (7.30 Nws. 7.41 AVRO's Ra diojourn.) 8.30 Nws. 8.36 Gym voor de vrouw 8.45 De Groenteman. 8 50 Morgenwijding. 9.00 (S) Verstild- Flitsend, gramm.pl. a.15 Open School. 10.00 Radio Lawaaipape- gaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. (10.30 Nws. 10.33 AVRO's Radiojourn.) 11.30 (S) Rondom twaalf. 12.26 Me ded. 12.30 Nws. 12.41 AVRO's Ra diojourn. 12.55 Europa van morgen. 13.10 (S) Pianomuziek. 13.25 Beurs plein 5. 13.30 'n Middagje AVRO, ge- var. progr. (15.30 Nws. 15.33 AVRO's Radiojourn.) 17.00 De Heilige Stro zak, hoorspelserie. OVERH.VOORL.: 17.20 De Nederl. Antillen. AVRO: 17.30 Nws. 17.32 AVRO's Radiojourn. 17.50 Toppers HILVERSUM II KRO: 7,00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Het levende woord. 7.25 Badi- nerie. Klass. muziek. 7.54 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.11 Echo. 8.30 Au bade. Klass. kamermuziek. 9.00 De letter M. Inform, magazine voor de vrouw. (9.30 Scheepspraat. 9.30 Wa- terst.) 10.30 Cabaretvariaties. (11.00 Nws.) 11.30 Ouder worden we alle maal. 12.00 Op visitie in "De Mer- welanden". Amus.progr. OVERH.VOORL.: 12.49 Uitz. voor de landbouw. NOS: 13.00 Nws. ,KRO: 13.11 Echo-magazine. 13.20 Amus.muziek. 13.40 Boekenwijs heid. 14.00 Dinsdagmiddagtheater De interlandwedstrijd, hoorspel. 15.00 In de wachtkamer. Lichte mu ziek. 16.00 Nws. 16.03 Spreekuur. NOS. 17.00 Koffiedik. Meningen over de toekomst van ons land 17.20 (S) Eurolight 17.40 Knollen voor ci troenen. Consum. inform. 17.50 Ge dicht. 17.55 Meded. HILVERSUM III VARA: (Van 7 00-8.00 Actual, via Dingen van de Dag). 7.02 (S) Geso- demeurders. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van 12.03 (S) VARA's Zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) Elpee tip dertig. 17.03 Alfred Lagarde. klass. kamer- en orkestmuziek. 9.00 Nws. 9.02 (S) Als reizigers onderweg 9 30 (S) Van heinde en verre 10.00(S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Inter mezzo. 13.00 (S) De meest verkochte 'klassieke tien' 13 30 (S) Koren- korpsen. 14.00 Nws. 14.02 (S) Om de kunst. 14.30 (S) Guitanteiten. 15.00 (S) Belcantorium.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 5