"Een plaisante buitenplaats met verscheijdene vertrekken Lewfee agenda Stomen tussen Alphen en Utrecht ,/llscf/fK BENTHUIZEN ZIET MOGELIJKHEDEN VOOR KABEL-TV Restauratie Groot Leerust blijft koffiedik kijken Jeugdwerk kan verder DierenhuiPdienSt steunen op subsidies Marokkaan zonder vergunning wordt uitgewezen Jongen (15) verongelukt WOENSDAG 19 JULI 1978 WARMOND - "Een plaisante buijtenplaats met verscheij dene vertrekken waaronder twee behangen sijn, mitsga ders een stallingh voor drie paarden met een wagen- en chesenhuis met deszelfs erven en tuijn, beplant sijnde met vruchtdragende bomen." Zo beschreef één van de eerste eigenaren van huize "Groot Leerust", de Engels man Benjamin Breadly, de buitenplaats toen hij deze in 1722 wilde verkopen. Sindsdien is de Warmondse bui tenplaats diverde malen van ei genaar verwisseld totdat de ge meente Warmond het huis en de tuin kocht van de weduwe van oud-burgemeester Schölvinck. Het huis wordt sinds die tijd ver huurd aan particulieren terwijl het park aan de Leede op 30 sep tember 1953 als openbaar park in gebruik werd genomen. De thee koepel aan de Leede kreeg vorig jaar een opknapbeurt en ook de restauratie van "Groot Leerust" zelf staat nu op het verlanglyste. Jan Steenhuisje Het gemeentebestuur wil daarvoor dezelfde procedure volgen als voor het Jan Steenhuisje. Enige tijd geleden stelde de gemeente raad geld ter beschikking voor het maken van een voorlopig res tauratieplan. En met dat plan wil de gemeente naar monumenten zorg stappen om subsidie te vra gen voor de uitvoering ervan. Of monumentenzorg die subsidie kan verlenen en hoe lang dat eventueel gaat duren, valt moei lijk te zegeen. En voordat de restauratie van "Groot Leerust" dan aan de beurt komt, zullen er nog wel enkele ja ren verstrijken. Warmond zal zich bovendien niet zoveel kunnen veroorloven in de komende jaren. Weliswaar staat de restauratie van "Groot Leerust" op nummer 10 van het prioriteitenlijstje voor 1978, wel moet worden vermeld dat op z'n hoogst de nummers 1 en 2 dit jaar gerealiseerd kunnen worden. Dat zijn de uitbreiding van het gemeentehuis en de bouw van een kleedaccommoda tie op het sportveld "Overbos" Half miljoen Zoals al eerder werd gemeld in deze krant, zal de uitbreiding van het gemeentehuis zo'n half miljoen duurder uitvallen dan was voor zien. In de augustusvergadering gaat de gemeenteraad zich bezig houden met de financiering van beide plannen. De CDA-fraktie deed al in april het voorstel om één van de gemeen teeigendommen te verkopen om zo de hogere kosten voor de uit breiding en de vernieuwing van het gemeentehuis te dekken. Woordvoerder Van Leeuwen noemde toen met name het pand "Groot Leerust". Voor wat be treft de restauratie van dat huis blijft het dus bij koffiedik kijken. Maar dat weerhield de voorzitter van het historisch genootschap Warmelda, de heer A. G. van der Steur, er niet van om eens in de historie te duiken van de buiten plaats die in alle beschrijvingen van Warmond een voorname plaats krijgt toebedeeld. Uit zijn "Voorlopig overzicht van de geschiedenis van het huis "Groot Leerust" te Warmond blijkt dat in de afgelopen 250 jaar vooral notabelen het huis ge bruikt hebben als buitenplaats. De aanknopingspunten voor de historie van "Groot Leerust" worden voor het merendeel ge vormd door verkoopakten. In de 17de eeuw staat er op de plaats van het huidige pand nog een gewoon huis dat ongeveer een vijfde deel van de tegen woordige oppervlakte beslaat. Ook aan de oostzijde van het te genwoordige park stonden toen enkele huizen. Kleine boerderij In 1707 wordt het een "kleine boer derij" genoemd. In dat jaar ver koopt Jan Cornelis Santvliet het huis aan Sijmen Joosten van der Werf voor het bedrag van 80 gul den. In 1716 verkoopt Van der Werf het op zijn beurt als "huis en erf' aan de eerder genoemde Benjamin Breadly, die ook de omringende huizen en erfjes aankoopt. Hij maakt er rond 1717 een buiten plaats van en legt het park erom heen aan. Vijfjaar later verkoopt de Engelsman de buitenplaats voor 1100 gulden aan Jacob van Louw. In die tijd stond er nog geen koepel op het terrein. Na de dood van Van Louw in 1731 .wordt de plaats verkocht aan Jan Rademaker. Rademaker ver koopt in 1756 de plaats aan Pieter Woesthoven. Pieter sterft blijk baar al snel want in 1757 verkoopt de weduwe Woesthoven de plaats aan Professor Scheltinga, een Leidse hoogleraar: Scheltinga gebruikt het als zomer- en week endverblijf tot 1768. In dat jaar verkoopt hij "Groot Leerust" aan Jan Bucaille. De buitenplaats blijft tot de Franse tijd in het bezit van zijn familie. In 1781 wordt het huis vernieuwd, maar of het een totale of een gedeeltelijke ver nieuwing betreft, is niet bekend. In dat jaar verkopen de gezusters Maria en Cornelia Bucaille het huis aan de sekretaris van de weeskamer in Delft, Mr. Arend Hendrik van Buren. In 1800 blaast ook Arend Hendrik van Buren de laatste adem uit. Zijn erfgenamen verkopen "Leerust" vervolgens aan Vrou we Jacomina van Kats, die in Leiden woonde en weduwe van Mr. Johan van der Meulen. "Leerust" wordt bij de verkoop als volgt omschreven: "Een heere- huizinge met verscheijdene be hangen kamers, provisiekamer,, kelder en keuken, met een zeer fraay extra vermakelijk salon" Jacomina hertrouwt binnen een paar jaar met Dirk Kuin en ver koopt "Leerust" in 1804 voor 10.000 gulden aan Johannes Si- berg, die in Batavia woonde en daar tot 1805 gouverneur gene raal was van Nederlands Indië. Siberg kon nog lange tijd van een rustige oude dag genieten want hij overleed pas in 1817 (op 77-ja- rige leeftijd). Rapenburg In 1807 had Siberg's zoon, Mr. Jan Hendrik, het aangrenzende bui ten "Zorgrust" gekocht. En vijf jaar na de dood van zijn vader (in 182?) krijgt Jan Hendrik ook "Leerust" toebedeeld. Siberg ju nior gebruikte zowel "Zorgrust" als "Leerust" als weekend- en zomerverblijf. Door de week woonde hij op het Rapenburg in Leiden. Daar was hij ondermeer lid van de gemeenteraad. Al vrij snel na 1822 moet Siberg de beide buitenplaatsen hebben samen gevoegd en een nieuw huis erop hebben gebouwd. Want als hij in 1823 de plaats verkoopt, luidt de omschrijving: "een voor weinige jaren nieuw getimmerde heren huizing en nieuwe koepel aan de Leede" voorts met tuinmanswo ning, paardestal, koetshuis etc. "zijnde de plaats en het overbos De buitenplaats Groot Leerust in in de beste smaak aangelegd en beplant met zeer wel wassen hakhout en opgaande bomen, doorsneden met aangename wandelingen en hebbende zeer geextendeerde (wijdse red.) uit zichten over de Leede". De koper woonde in 1823 al op "Leerust", waarschijnlijk als huurder. Zijn naam: Mr. Herman Adriaan Nederburgh Sebas- tiaanszoon, zonder beroep. Ne derburgh bleef echter maar kort zonder beroep. Enkele jaren na dat hij "Leerust" gekocht had, werd hij ontvanger der registratie en bewaarder der hypotheken in Heerenveen. Bepaald niet naast de deur en in 1829 verliet hij Warmond dan ook. De volgende eigenaar van "Leer ust" woonde al in Warmond. Het was de grootgrondbezitter Hu- bertus Pieter Anthony Tijken, de schoonvader van de latere bur gemeester van Warmond, Mr. Abraham Nederburgh. Neder burgh heeft tot zijn dood op 18 maar 1903 op "Leerust" ge woond. Daarna werd de plaats aan de nieuwe burgemeester van Warmond, Schölvinck, verkocht. Zijn weduwe verkocht "Leerust" aan de gemeente. En hoe lang Warmond het pand in zijn bezit zal houden, is nog een open vraag. In ieder geval zal het park als één van de weinige plaat sen in Warmond waar je aan het water kunt komen, wel behouden blijven voor de gemeenschap. warmond. Destijds verkocht ALPHEN AAN DEN RIJN - Nog eenmaal zal de trein verbinding tussen Alphen aan den Rijn en Utrecht worden onderhouden met een stoomtrein. Dat gebeurt op zondag 15 oktober ter ge legenheid van het honderd jarig bestaan van de verbin ding Leiden-Utrecht. Op die zondag kan men overigens ook kennis maken met het nieuwste materieel van de Nederlandse Spoorwegen. De 'TC 3", een nieuw trein stel, zal namelijk ook een rit Alphen aan den Rijn-Utrecht en terug maken. Daarmee zal het honderdjarig bestaan van de spoorlijn Utrecht-Leiden dan toch niet ongemerkt voorbijgaan. Aanvankelijk hadden de Ju nior Kamer Alphen en de Historische Vereniging de handen ineengeslagen. Het initiatief van die twee ver enigingen leek voortijdig te ontsporen. De Historische Vereniging haakte af, de Ju nior Kamer vond nieuwe partners in de gemeente Al phen aan den Rijn en de Ne derlandse Spoorwegen. En mogelijk zullen ook de on dernemers in het Alphense nog gaan meedoen. Het definitieve programma staat nog niet op papier. Maar zeker is, dat een stoom trein van de Stoomstichting Nederland op zondag 15 ok tober "een slag" (een rit heen en terug) zal maken tussen Alphen aan den Rijn en Utrecht. En vast staat ook, dat de nieuwste trein van de Nederlandse Spoorwegen, die aangeduid wordt met 'TC 3" tussen die beide plaatsen één keer heen en weer zal rij den. Die "IC 3" rijdt nu voor proef op een traject tussen Eindhoven en Noord-Lim burg. Het eeuwfeest van de trein verbinding Leiden-Utrecht zal verder worden opgeluis terd met een tentoonstelling. Op die expositie zal uiter aard vooral aandacht wor den besteed aan de inge bruikneming van de spoor verbinding in 1878. Gedacht wordt dan verder nog aan een wedstrijd voor leerlin gen van de lagere scholen en een wedstrijd voor foto amateurs. Nadere details van de viering van honderd jaar spoorverbinding tussen Leiden en Utrecht worden verder uitgewerkt. Midden september zal het definitie ve programma bekend ge maakt worden. In Wassenaar: Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, open-huis bejaarden, do. van 14-16.30 uur. Witte Poort kazerne. Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, van 14-17 en 21-24 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden. 19.30-20.30 uur. Romanuszaal (achter Hartebrugkerk), Mare, bijeenkomst belangengroep al leenstaanden, 20 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst voor werklozen, do. van 14-16 uur, tel. 146586. Donderdag Troef, Noordeinde 2a, werkgroep dienstweigeren, tot sept. tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, gratis advies, 20-21 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 14 tot 21 juli, waargenomen door Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegst geest, tel. 155482; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend voor spoedrecepten, van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. egstgees 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. -w- uuaiuiiciiu ui. en uu. geupt CVD Anna Paulownastraat 15. Leid Archieffoto van de theekoepel van Groot Leerust van voor de restaura tie. De koepel staat in het parkje achter het grote gebouw, dat zeker voor de gemeenschap behouden zal blijven. WASSENAAR - Het jeugd- en jon gerenwerk in het gebouw "Nieuw Nijevelt" in Wassenaar zal verder subsidie kunnen ont- De afgelopen maand werden bij het politiebureau in Leiden de volgende gevonden voorwerpen aangemeld: geldbedrag, dames tas, kinderportemonnaie, kinde rarmbandje, portemonnaie, jute boodschappentas, damesbril, KLM-koffertje, trui, spijkeijasje, belichtingsmeter, herenhorloge, rekenmachine, plastic tas met boeken, doosje met contactlen zen, trouwring, zilveren arm band, grijze fietstas. Inlichtingen telefonisch: 149961 (toestel 111). LEIDERDORP - Bij een bedrijf in Leiderdorp is eergisteren een buitenlandse werknemer opge pakt door de Leiderdorpse poli tie omdat de uit Marokko af komstige man geen verblijf»-en arbeidsvergunning had voor Nederland. De Marokkaan schijnt al twee maanden in Nederland te ver blijven. Hij woonde in het ba rakkenkamp voor gastarbeiders aan de Zijldijk. Volgende week donderdag zal de Marokkaan op het vliegtuig naar zijn geboorte land worden gezet. De politie wijst erop dat zich in zo'n geval niet alleen de werk nemer schuldig maakt aan over treding van de wet, maar even eens de werkgever. De politie zal verder regelmatige controles in bedrijven gaan uitvoeren. Het jaarlijkse jeugdvakantiedorp aan de Voorschoterweg is alweer in volle glorie bezig. Tot en met vrijdag 11 augustus kunnen de kinderen daar terecht voor diver se spelen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Leidse Jeugd Actie (130615). De organisatie is in handen van de stichting Leidse Jeugd Actie. Zomervakantie Voor de achtste achtereenvol gende keer worden deze week in Wassenaar zomervakantie activiteiten georganiseerd. Tot en met 28 juli is er op werkdagen dagelijks in de Wassenaarse sporthal de "Kreade". Dit betekent dat kinderen daar iedere morgen van 10 tot 12 uur kreatief be zig kunnen zijn onder des kundige leiding. Met figuur zagen, penselen, scharen, plaksel enzovoorts kunnen de kinderen poppen, maskers en allerhande andere dingen gaan maken. Voor inlichtin gen: 16022 of 13804 Verkeersdiploma's Op drie Wassenaarse lagere scholen heeft burgemeester K. Staab eind vorige week nog de verkeersdiploma's uitgereikt. De andere scholen hadden al eerder hun diploma's ontvan gen tijdens een massale bij eenkomst in de Wassenaarse raadszaal. Samen met hoofd agent Van den Born van de verkeersonderwijscommissie bezocht de burgemeester de Bloemcampschool, de Paulus- school en de Van Wassenaar Obdamschool. Ook op deze scholen waren er enkele jon gens en meisjes die de twee gedeelten van het exi zonder fouten aflegden. Verkeersdiploma's De kinderen die het presteerden de verkeersexamenopgave foutloos af te werken kregen van de vereniging Veilig Ver keer Nederland een insigne. Het waren Marieke Palm, Henk Remmerswaal en Eelco van Kleffens van de Bloem campschool, Godfried Bren- ninckmeijer en John van der Ploeg van de Paulusschool en Dario Borst en Nijnke de Jong van de Van Wassenaar Ob damschool. Stratenloop Bij de sporthal Klimop in de Endepoellaan in Warmond wordt vanavond om 1930 uur het startschot gelost voor de bijna traditioneel geworden stratenloop. Het uitgezette parkoers is ongeveer 5 kilome ter lang. Vanaf 1830 uur kan men bij desporthal terecht om zich te laten inschrijven voor de loop. De organisatie is weer in handen van de Leidse atle tiekvereniging "De Bataven". Voor iedereen, jong of oud, langzaam of snel, ligt er bij de finish een herinnering klaar, zo wordt gemeld. De Vereni ging voor het vieren van Warmondse feesten heeft met de start van de Kaagweekfes- tiviteiten voor de deur verder een aantal prijzen ter be schikking gesteld voor de eer sten bij de verschillende cate gorieën en voor de jongste en oudste deelnemer en deel neemster. Veel inwoners tegen vangen. De Wassenaarse raad heeft ingestemd met het voort zetten van de subsidiëring van de activiteiten. Hierdoor wordt ook het verkrijgen van subsidie van het rijk mogelijk. Wel heeft de Wassenaarse gemeenteraad nog wat wensen geformuleerd over de vakbekwaamheid van de nieuw aan te stellen beroeps kracht voor "Nieuw Nijevelt" Een beslissing over het bezwaar van de kerkvoogden van de Her vormde Gemeente tegen het niet verlenen van een sloopvergun ning voor de oude pastorie aan de Wassenaarse Schoolstraat is ook nog niet gevallen. Sterker zelfs, de beslissing over het al of niet verlenen van deze vergunning is stilzwijgend met twee maanden BENTHUIZEN - De werkgroep Centrale Antenne Inrichting van de commissie voor openbare voorzieningen, verkeer en milieu Benthuizen menen dat aanleg en exploitatie van een centrale-an tenne-inrichting voor de be bouwde kom van de gemeente Benthuizen wel mogelijk is. Deze conslusie is gekoppeld aan een door de werkgroep ingestelde enquête onder de kombewoners van deze gemeente. Wel moet er nog een gerichte voor lichting plaatshebben voor de woningbouwvereniging en de verenigingen van eigenaren. Verder moet een meer uitgebrei de werkgroep worden gevormd, waardoor meer bekendheid om trent de cai kan ontstaan. Uit de enquête is namelijk geble ken dat slechts 68,6% van de be woners, die een formulier hebben ingeleverd, voor de aanleg van de cai kiezen (tegen een geraamd ta rief van 13 gulden) en dat 31,4% hiertegen is. Met degenen die geen enquêtefor mulier hebben ingevuld komen deze getallen erop neer dat onge veer 50% van de bevolking zal meedoen (circa 350 woningen). Voor een veilige exploitatie is vereist 75% (540 deelnemers). De werkgroep heeft goede hoop dat dit percentage wel zal worden be reikt gedeeltelijk door de niet- inzenders van de enquêteformu lieren (die toch vóór blijken te zijn) en verder door een collectie ve aansluiting van 65 nieuw te bouwen woningen in het plan Zuidpolder. Deze woningen zul len in de nieuwe cai-technieken worden uitgevoerd. Volgens de werkgroep heeft het ontbreken van een omlijsting van de enquête ook een nadelige in vloed gehad op het positief ant woorden. Met deze omlijsting wordt gedoeld op een informa tiewagen waarin de werking van de cai bekeken kan worden. Een verdere negatieve invloed op de enquête is nog het hoge tarief geweest dat in Benthuizen wordt aangehouden (hoog ten opzichte van Zoetermeer). Van de in mei gehouden enquête werd 71,2% van de formulieren terugontvangen. 351 Inwoners hebben "ja" gezegd tegen een cai terwijl 161 een "neen" lieten ho ren. Twee formulieren zijn terug ontvangen zonder uitspraak. Dat betekent dat de raad uiterlijk in de vergadering van 16 oktober een beslissing zal moeten nemen omtrent het bezwaarschrift van de kerkvoogden, die een verder behoud van het gebouw uit fi nancieel oogpunt niet zien zitten. Van de kant van Wassenaarse in woners en de historische vereni ging Oud Wassenaer zijn er pro testen gerezen tegen de sloop- plannen. In hun ogen gaat het hier om een karakteristiek en his torisch waardevol gebouw. WASSENAAR-De 15-jarige J.P.C. de Jong uit Katwijk is gister avond in de Wassenaarse Ursu- lakliniek aan de verwondingen opgelopen bij een in de ochten duren gebeurt ongeluk, overle den. De 15-jarige Katwijker werd gisterochtend omstreeks 8 uur aangereden door de Katwijkse mevrouw M.C.N., toen hij met zijn fiets ter hoogte van de Rui- genlaan in Wassenaar de hoofd rijbaan Katwijk-Wassenaar wilde oversteken richting secundaire weg. Mevrouw N. kwam met haar personenwagen uit de richting Katwijk. Bij de botsing liep de jeugdige fietser zwaar hersenlet sel op. De Wassenaarse politie vraagt ge tuigen zich te melden bij het poli tiebureau, om de ware toedracht van het ongeluk te verduidelij ken. Telefoon: 01751-19244 toe stel 32. Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon geiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giró 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redaktie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219 Privé: Ingrid Cramer 01718-16289 Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk, Maredijk 33, Leiden Oegstgeest Hans Sonders 071- 155854 Voorschoten: Joop Peeters 071-769935 Warmond: Jan Boi\jer 01711- 10390 Wassenaar. Piet Zonneveld 01751-13387 Zoeterwoude: Kees Verzaal 01715-2449 Kwartaalabonne/nent f 41,75 Kwartaalabonnement per post ._i 59,60 Jaarabonnement f 155,50 ■Jaarabonnement per postf 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische 'overschrij ving geen administratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2