De Duitsers hebben „vakantiestraat" Lekker eteri zonder vlees Juli: veel werk in de tuin Klei in huis voor een zonloze vakantiedag 00K OP HET BALKON GROENTE KWEKEN ZATERDAG 15 JULI 1978 Juli is voor de moesten de vakan tiemaand. maar voor de tuinier valt er veel te doen. Er kan onder andere nog kropsla, snijselderi). winterspinazie. peterselie, zo- merwortelen en postelein wor den gezaaid, evenals rammenas en veldsla. Groentenbedden die vrijkomen, mogen niet diep worden omge spit. maar het grondoppervlak wordt, met de vork wat losge maakt. Eind juli kan nog de bloemkool worden geplant die in juni gezaaid is. Voordat de plan tjes worden verwijderd, moet het zaai bed door en door worden be goten. zodat er aan iedere plant een aardkluit blijft zitten. Als men bloemkoolplantjes bij de kweker koopt, moet erop worden gelet dat er geen verdikkingen aan de wortels voorkomen. Deze worden namelijk veroorzaakt door een galboorsnuitkever of door knolvoet. Op een vrijgekomen bed kan begin juli Chinese kool worden gezaaid. Dat kan men het beste doen in groepjes van drie tot vier zaden op een onderlinge afstand van 40 bij 40 cm. De ruimten tussen de zaadgroepjes kunnen worden opgevuld met radijsjes. Voor dat de Chinese kool deze-ruimte nodig heeft, kunnen de radijsjes al worden geoogst. Boerenkool kan de hele maand juli worden geplant, evenals kool raap. Als die te oud. te groot of te lang zijn. komen ze moeilijk aan het groeien en bovendien schie ten ze snel door. Nateelt Als nateelt van erwten kan de win- terandijvie worden geplant die in juni gezaaid is. De planten komen op een afstand van 30 bij 30 cm. De zomerandijvierassen die zich niet zelf sluiten, moeten ongeveer tien dagen voor de oogst worden dichtgebonden. Dat bevordert de smakelijkheid van het gewas. De in juli oogstrijpe stamerwten zijn niet geschikt om te drogen. Deze moeten worden geplukt als de kleur van de doppen nog fris groen is. Na de oogst worden de planten dicht boven de grond af gesneden. De wortels van de erw ten zijn namelijk, net als die van bonen, bedekt met knolletjes waarin zich stikstof verzamelde bacteriën bevinden. Hel gewas dat hierna op het vrijgekomen bed komt. profiteert weer van de ze extra stikstof. Het oogsten van augurken moet met een mes gebeuren. Als ze eraf worden getrokken, wordt de plant beschadigd. Als augurken te lang aan de plant blijven zitten, bestaat de kans dat de rest van de vruchten door de plant wordt af gestoten. Veldsla heeft een zonnige en vrije plaats nodig. De zaaigeulen kun nen met de steel van de hark of iets dergelijks worden getrokken op een afstand van ongeveer 12 Rode kool kan in de eerste helft van juli worden geplant. Het moeten dan wel krachtige planten zijn van een vroeg ras. Dat geldt ook voor witte- en savoyekool. Alk- koolsoorten worden bedreigd door de rups van het koolwitje. Een afbakening van salie en ro zemarijn houdt deze insecten op afstand. Na half juli wordt de spinazie voor de herfst gezaaid. De geuldiepte moet zo zijn, dat het zaad met on geveer 2 cm aai de wordt bedekt. De rijenafstand bedraagt 15 cm. Het bonekruid is het geurigst en dus voordirectgebruik het meest geschikt, voordat de knoppen worden gevormd. Als dit tuin kruid in volle bloei staat, kan het worden geplukt om te drogen voor de winter. De stengels wor den ongeveer 10 cm onder de on derste knop afgesneden en op een luchtige maar zonvrije plaats te drogen gehangen. Na het dro gen wordt het bonekruid be waard in plastic zakjes. Hetzelfde kan men doen met de marjolein. Deze moet echter al geplukt wor den zodra de bloemknoppen zich hebben gevormd. In deze tijd van het jaar moet men al stalmest zien te bemachtigen die men in de herfst nodig heeft. Op de opslagplaats komt eerst een laag turf, dan komt tussen twee lagen van 25 cm stalmest een laag compost van enkele centimeters, waarbij de bovenste laag ook weer uit compost bestaat. Verder moet men in deze maand niet vergeten steeds de grond goed los te maken. Dat geldt voor al voor de groententuin. maar ook voor de siertuin als deze niet met bodenbedekkers is be plant. Siertuin In de siertuin zijn voel vroeg bloeiende planten al uitgebloeid. Bij sommige planten kun men, door ze na de bloei in te korten, nog genieten van een tweede bloei. Als de alyssum en de anjer worden ingekort, kan met het volgend jaar op meer bossige planten rekenen. Van klimrozen worden de uitgebloeide twijgen teruggesnoeid. De meeste bloembollen zijn nu wel afge storven en kunnen uit de grond worden gehaald. Beschadiging van de bollen wordt voorkomen door ze met een vork te rooien. In erg droge perioden moeten hei de- en veenplanten, evenals de astilbe, extra water toegediend krijgen. Tweejarige planten als de muurbloem en het vergeetme- nietje moeten nu worden gezaaid. Als de aardbeienoogst voorbij is. moeten met een mes de ranken worden weggehaald. Uitlopers die in aanmerking komen voor nieuwe aanplant, worden zo snel mogelijk op een afstand van 10 bij 10 cm in de aarde gezet, waar ze tot het uitplanten blijven staan. Inde bovenste laag aarde van het bed wordt voo1- het planten veel vochtige turfmolm gewerkt. Zoete-kersebomen moeten, indien nodig, direct na de oogst worden gesnoeid Appel- en perebomen en dergelijk waaraan veel vruch ten hangen, moeten worden ge stut om het breken van de takken te voorkomen. Sommige aardap pelsoorten. peren, pruimen en perziken kunnen al in deze maand geoogst worden. Kamerplanten Voor liefhebbers van kamerplan ten is in de maand juli vaak de grootste zorg hoe men zonder al te veel schade in de vakantie door kan komen. Een mogelijkheid is de planten met pot en al in diepe schalen te zetten die een ca. 4 cm grotere doorsnee hebben dan de bodem in de pot. In de schaal komt zand. waar de bloempot 2 cm diep in komt te staan, üp het zand (rondom de pot) komt mes te liggen. Ook bovenin de pot komt een dikke laag mos. Vlak voordat men vertrekt, wordt de schaal met water gevuld en het mos goed vochtig gemaakt. Zo wordt de plant ongeveer twee weken van voldoende vocht voorzien. Een andere mogelijk heid is de hevelmethode. Vanuit een fles die gevuld is met water, hangen wollen draadjes naar de bovenkant van de bloempotten. De fles moet zo hoog staan, dat het water langzaam door de draadjes naar de planten wordt geheveld. De Duitsers hebben een "Ferien- strasse", een toeristische route die van de Alpen in het zuiden tot aan de Oostzee in het noorden van Duitsland loopt. Hij begint in Puttgarden op het eiland Feh- marn, en eindigt in Berchtesga- den bij de Konigssee. De lengte: 1785 km. Deze "vakantiestraat weg" voert langs historische ste den en dorpen, mooie land schappen en beroemde beziens waardigheden. Je kunt een hele vakantie langs deze route door brengen. En als je daar geen zin in hebt, dan kun je er onderweg af, want hij kruist elf keer een auto bahn. Een handboek over deze route, de groene "Wegweiser" is gratis te krijgen bij de Verein Deutsche Ferienstrasse Alpen-Ostsee e.V., Parkstrasse 6, D-3588, Homberg (Efzo), Rijtje Het Nationaal Frans Verkeersbu reau heeft dit jaar weer alle aan biedingen van Nederlandse reis organisaties naar Frankrijk ver zameld en in een brochure op een rij gezet. De folder heet "Reizen naar Frankrijk 1978". Het over zicht varieert van georganiseerde reizen met vaste standplaats tot kampeerreizen en het huren van vakantiewoningen. De vermelde gegevens zijn summier: streek en geen Ook slechts een heel klein tuintje heeft, wil genieten van zelfgekweekte, on bespoten groenten. Aan deze wens is te gemoet gekomen, door onder de naam „Gro-hpuse" een plastic muur- kweekkasje op de markt te brengen dat een hoogte heeft van 150 centimeter en een diepte van slechts 53 centime ter. Dank zij deze ge ringe afmetingen kan het kasje zelfs op een klein bal konnetje worden geplaatst. Men zet het heel simpel (zonder gereed schap) in elkaar. Nu kan ook de flatbe woner genieten van zelfgekweekte to maten. tuinkruiden, aardbeiden en der gelijke (zie foto). Natuurlijk kunnen er in het vroege voor jaar de zomerplan- tjes voor de balkon- bak of de border in worden gezaaid. De planten kunnen worden gekweekt in de volle grond, in potten of in kweek- zakken. Bij elk kweekkasje worden twee „Gro-house" kweektabletten ge leverd. Eventueel kunnen er extra tabletten worden bijbesteld. In de winter kan het kasje worden ge bruikt voor vroege sla of andere groen ten. Ook kan men de kamerplanten er eens inzetten voor een gezondheids kuur. Door aan de voorkant van het kasje de toe- gangs-ventilatieopen ing in de gewenste stand zetten, kan men de ventilatie volledig regelen. De daarvoor bestemde regelaars worden gewoon omhoog of omlaag geschoven Het frame is van de gelijk gegalvani seerd staal gemaakt, terwijl het perfect passende overtrek is vervaardigd van U.V.I.-polythene. plaatsnaam worden genoemd, het reisbureau, het aantal ver- blijfsdagen en de minimumprijs. Er staat ook bij of de reis per bus, trein of vliegtuig wordt gemaakt en waar men logeert (hotel, ap partement enz.) Nieuw in het overzicht zijn busrei zen voor niet-rokers en alleen staanden, een excursie naar Pa rijs voor wie de stad al kent en een aantal nieuwe bestemmingen. Het aanbod van te huren motor jachten is groter geworden. In lichtingen bij het Nationaal Frans Verkeersbureau in Amsterdam, telefoon 020-247534. Kantklossen Handwerk is zeldzaam geworden nu machines bijna alles kunnen. Het handjevol overgebleven handwerkers moet in ere worden gehouden en daarom vragen de Spanjaarden aandacht voor hun kantklossers. Een aantal plaatsen in Spanje zijn beroemd om hun kant, onder meer Monovar (34 km ten westen van Alicante), Vilaflor op Tenerife en Granada met zijn "mantillas". Veel kant is er ook te vinden in de omgeving van het kasteel van Guadelest (22 km ten noordwesten van Benidorm). Vrouwen in dorpen in de omge ving daar doen aan kantklossen Eén van die dorpjes is Abdet, der tig gezinnen groot. Op zonnige dagen kantklossen alle vrouwen op straat en kun je op bestelling dingen laten maken. Misschien leuk om eens te kijken als je niet de hele dag op het strand wil lig gen. Meer informatie bij het Spaans Nationaal Bureau voor Vreemdelingen Verkeer in Den Haag, telefoon 070-465900. De langste weg op 's werelds groot ste eiland Groenland is maar 15 kilometer lang. Hij loopt langs de Söndre Strömfjord aan de west kust en voert eigenlijk nergens heen. Gewoonlijk reist men over dit eiland met helicopters en schepen, maar de SAS heeft nu het progaramma "Rent-A-Dog" (huur een hond) geintroduceerd. Voor ongeveer 135 gulden per dag kan je een heel koppel huskies, een hondeslee en een bestuurder huren. SAS-passagiers kunnen als ze van uit Kopenhagen in Söndre Strömfjord aankomen tot eind april of zoveel later als de dooi invalt, van die service gebruik maken. De sledetocht van 200 kilometer duurt 3'/2 dag en langs de kust naar Groenlands tweede stad Holsteinborg. Tent, voedsel en drinkwaren zijn bij de prijs in begrepen. Nadere inlichtingen bij de SAS, Leidsestraat 95, telefoon. 020-235851 J eugdherbergen In Denemarken zijn nieuwe jeugd herbergtarieven vastgesteld voor dit jaar. Overnachtingen kosten tussen de 15 en 19 Kronen. Ont bijt kost 11 Kronen, lunch of avondeten 18 Kronen. Het is opvallend dat cr hoe langer hoe meer mensen zijn die geen vlees meer eten. Ze hebben er verschillende redenen voor. ze zijn overtuigd vegetariër, ze zijn op dieet of gewoon, ze lusten het niet. En die mensen kunnen meestel zelf voortreffelijks vleeslozen maaltijden klaar maken. Maar als je gasten krijgt en je hoort op het laatste moment dat ze geen vlees eten zitje toch wel even met je handen in het haar en weetje niets anders te verzinnen dan een gebakken eitje of in het beste geval een omeletje. En dat, tewijl er zoveel heerlijke vegetarische gerechten bestaan. Ik zou u deze keer attent willen maken op een groente die opeens weer m idden in de belangstelling staat. n.l. de koolrabi. Het is een knapperig, lichtgroen knolletje dat in de verte iets van bloemkool heeft. Uw groenteman heeft er een heel aardige folder over. (als hij ze niet heeft zijn ze gratis te bestellen bij het C.B.T. in Den Haag.) Ik ga u hierbij mijn vleesloze menu geven, met mijn eigen variatie op de koolrabi. BOHEEMSE SOEP. GEVULDE KOOLRABI MET SPACHETT1 RUSSISCHE CREME. Benodigdheden voor de soep: 2 preien,selderieknol,bosje selderiegroen,stukje bloem kool,handje spinazie,lOuorteltjes.lgrote ui,l pond stevige to maten,1 groene paprika,1 bosje sjalotjes,1 ons peultjes.peper, zout, kruidenbuiltje.l flinke theelepel marmite (een gistex- tract dag geheel plantaardig is) ruim een liter water. 1 flinke eetlepel plantenboter. Maak alle groenten schoon, was ze en snijd ze in kleine stukjes. Trek nu een bouillon van de prei, selderieknol. bloemkool spina zie en worteltjes. Laat dit zolang trekken tot alle groenten boter zacht zijn. Giet de sope dan dooreen fijne zeef een gooi de groen ten weg. die hebben nu kracht aan de bouillon afgestaan en zijn r waardeloos. Doe bij de heldere bouillon zout en peper smaak. Fruit n pan met dikke bodem (de vleespan b.v.) de ui, paprika en een ontvelde tomaten, tot de ui glazig is maar niet bruin; doe hier de theelepel marmite bij en dan langzaam de groentebouil lon. Doe nu het kruidenbuiltje in de pan en laat alles een kwar tiertje zachtjes pruttelen. Doe op het laatst de peultjes, sjalotjes en het selderiegroen in de soep. U hebt nu een echte groentesoep die er mooi kleurig uitziet en nog gezond is bovendien. De basis bouillon kunt u trouwens voor veel andere gerechten gebruiken: als u trouwens voor veel andere gerechten gebruiken; als u er wat meer van maakt kunt u een gedeelte in de diepvriezer bewaren om later b.v. weer eens een saus te maken. Benodigdheden voor de gevulde koorabi met spaghetti. Per persoon 1 middelgrote koolrabi met het groen er aan. 3 ons grote champignons, 30 boter, 30 gram bloem, bouillon, ge trokken van groente of marmite.250 gram spaghetti,1 theelepel mais-of zonnebloemolie,peper, zout, snuifje thijm Haal de sprieten van de koolrabi af maar bewaar de groene blaad jes. was die en hak ze fijn, Schil de koolrabi dun. was ze en kook ze in lichtegezouten water ongeveer een half uur Laat ze afkoelen, snijd er het kapje af en hol ze voorzichtig uit. Snijd niet te diep, anders gaat u door de bodem heen. Was nu de champignons, snijd ze in plakjes en bak ze snel in de boter lichtbruin. Strooi er de thijm over draai het gas laag en doe er de bloem bij: goed roeren, zodat er geen klontjes ontstaan. Nuzoveel bouillon toevoegen tot u een mooie gebonden champiognonragout hebt, eventueel nog wat peper en zout erbij doen. Vet nu een voorvaste schaal in, doe er wat kookvocht van de koolrabi of wat groentebouillon in. Vul de koolrabi met de champignonragout, doe de kapjes er weer op en zet ze naast elkaar/in de vuurvaste schotel. Laat ze in een matig warme oven ongeveer 20 minuten staan tot ze goed heet, maar niet bruim geworden zijn. Kook in de tussentijd de spaghetti in ruim water met wat zout gaar. spoel ze af met lauw water en warm ze weer op met een lepeltje olie. Strooi er op het laatst de fijnge hakte blaadjes van de koolrabi overheen. Mocht u meer ragout hebben dan erin de koolrabi gaan, verdun die dan een beetje met bouillon en geeft, hem apart als saus bij de spaghetti. Benodigdheden voor de Russische crème. Voor 4 personen:3 potjes zure room,3eetlepels koffieroom.l eet lepel citroensap,50 gram (of meer. alnaar uw smaak) basterd- suiker,50 gram krenten en rozijnen (door elkaar),50 gram ge hakte hazelnoten. Roer de zure room en de koffieroom goed door elkaar Was de krenten en rozijnen en laat die goed uitlekken. Roer dan alle ingrediënten door elkaar behalve de gehakten noten. Vul 4 cou pes of schaaltjes met de crème en garneer met de noten. HANS BELTERMAN In elke lange zomervakantie ko men dagen voor waarop de kin deren zijn aangewezen op bin nenblijven. Hit is handig, dan flink wat boetseerklei in voor aad te hebben. Echte boet seerklei is verkrijgbaar in broden van tien kilo. Deze klei(rivierklei) wordt, na in plastic te zijn ver pakt. bewaard in blikken bussen. De klei moet altijd vochtig blij ven. maar mag ook weer niet te- nat worden. Wal uitgedroogde klei kan weer bruikbaar worden gemaakt door er brokken van te maken: dan met de vingers er ga ten in drukken en die met water vullen. Nu worden de galen chchtgedrukt en laat men de klei. in plastic verpakt, een dag staan. Dan wordt de klei goed doorge- kneed en an er weer mee geboet seerd worden. Hamer Gehec-I uitgedroogd klei moet met een hamer in kleine stukjes wor den geslagen, waarna het geheel in een emmer met water wordt gezet. Het water moet net iets bo ven de klei komen. De volgende dag ligt de klei dan als een zachte massa op de bodem. Deze massa w ordt nu op een stevig stuk laken gegoten, waardoor het overtolli ge water vvegloopt. De klei iets laten indrogen en net zolang kneden totdat deze weer bruik baar is Bij gebrek aan klei. kan men even tueel ook deeg gebruiken voor het boetseren Dit wordt samen gesteld van twee derde deel meel. een derde deel zout. aangelengd met voldoende water om er een soepele bal van te kunnen kne den. De massa kan dan nog ge kleurd worden met plantaardige verfstoffen. In een geslote plastic- zak kan men dit boetseermate- riaal zeker een week goc-d hou den. kan ook worden gewerkt-met plastic-ine. Dit boetsecrmiddel is in de vorm van staafjes in de han del. De mooie kleuren zullen de kinderen erg aanspreken. Een nadeel van dil materiaal is. dat het steeds vuiler wordt. Het is ook vettig aan de handen. Bo vendien is hel moeilijk uit klerer te verwijderen Boetseren kan het best gedaan worden op een tafel met formi- cablad of een met een plastic- kleed afgedekte tafel. Kranten kan men er beter niet onder leg gen. daar deze veel te veel vocht opnemen. De kinderen kunnen een oud overhemd met opgestroopte of afgeknipte mouwen achterstevo ren aandoen, zodat ze niet op hun kleren hoeven te letten. Het hemd kan na het drogen van de vlekken zo wordan afgeborsteld (behalve bij plastic-ine). Spons materiaal tijdens het werken wat uitdroogt, kan dit met een vochtige spons weer soepel gemaakt worden. Voor het uitrollen van de klei is een dee groller erg handig. Met een paar kleine latjes kan de klei eventueel worden aangeslagen voor de ste vigheid. Het werkstuk kan beter op een stuk board worden ge maakt. dan direct op tafel. Met een stuk IJzergaren kan het eind- produkt van het board worden losgemaakt Blad voor "lijners" Ook de slankelijners hebben nu een eigen lijfblad. Voor 19,- perjaar kunnen zij zich een abonnement aanschaffen op het tweemaande lijks blad "De Slankelijn". Dit houdt zich bezig met de ver schillende aspecten van het slank worden. Niet alleen recepten maar ook lichaamsbeweging en verzorging, medische adviezen en mode komen aan bod. In het eerste nummer dat er leuk uitziet onder meer een verhaal over neerslachtig worden van een dieet, kapseltjes die het gezicht slanker maken adviezen voor de vakantie, en gezellig tafeldekken. Het blad is een uitgave van Slimming International maar zonder lid te zijn van die club is het best aardig het blad eens in te kijken en er ideetjes uit op te Het lijkt wel of het steeds meer geld moet kosten om je huid in.goede conditie te houden. Vijftig gul den voor een potje crème van 50 ml begint gewoon te worden. Toch wel een beetje overdreven, vooral omdat nooit duidelijk is bewezen dat al die dure crèmes beter zijn dan die in de mid denklasse. Het hangt immers niet alleen van die crème af of je er goed uitziet. Gezonde voeding, frisse lucht, voldoende slaap en weinig alcohol dragen daar het hunne toe bij. Crèmes zijn een hulpmiddeltje ondanks de fraaie volzinnen waarmee de reclame ze aanprijzen. Wie voor zo n hulp middeltje dan vijftig tot honderd gulden neer wil tellen de serie equilbrant van Lancaster is uit gebreid met twee nieuwe verzor gingspreparaten een dagcreme 49.50) en een nachtcrème 72.-) voor de vermoeide huid. Geluk kig is niet alles van Lancaster zo duur. Er is ook een prettige deo dorant-roller. die niet plakt, in de handel gekomen 14,50). Voor degenen die gesteld zijn op het geurenpatroon van Lancaster is er een nieuwe eau de cologne: eau fieurie (100 ml. 32.-) De laatste twee produkten komen voor in de badserie die er bovendien een verzorgingsemulsie voor de han den (200 ml 29.50) bij kreeg. Garneren Een leuk gegarneerd radijsje hoort in deze maanden thuis op iedere koude schotel. Om zo n gekarteld radijsje te maken is er tegewoor- dig een speciaal apparaatje de "decoretto". De radijs wordt in de onderkant geschoven en door drukken op de bovenkant ont staat de kartelrand. Met dit appa raatje kan ook de rand van grape fruit en sinasappel gekarteld worden. Prijs ongeveer een tien tje. Babydraagzak Is de kinderwagen te onhandig bij het boodschappen doen. Dan is de babydraagzak een oplossing In de draagzak kan de baby al heel snel na de geboorte worden meegenomen. De draagzak die op de buik of op de rug worden gedragen, is gemaakt van 100% katoen, gewatterd, heeft een uit- neembare hoofdsteun geen me talen stangen en weegt maar 370 Gram. Tot 2V2 kan het kind er in worden vervoerd. De naam van de draagzak "easy rider". Prijs 49.50, verkrijgbaar in de babv- zaken en rechtstreeks te bestel len bij Little Rock in Veenendaal. Weg met punaises Punaises en plakband komen er niet meer aan te pas bij een nieu we aanplakbord dat binnenkort in de handel komt Het wordt gemaakt van soepele imitatie- kurk. Het papier hoeft u alleen maar even aan te drukken. Dieldrin In de Londense dierentuin bij Re gent 's Park zijn tussen maart '74 en september '76 55 uilen van 21 soorten omgekomen door diel- drinvergiftiging. Dieldrin, ver want aan DDT. is een chemisch bestrijdingsmiddel dat werd ge bruikt in de landbouw maar ver boden omdat de roofvogels er-aan dood gingen. Gebleken is dat de uilen in Londen muizen als voed sel kregen die van eem fokker kwamen die alle zaagsel voor hun hokken betrok van een houthan del die raamkozijnen maakt en dieldrin gebruikte tegen hout- Fluor Er wordt steeds meer tandpasta met fluor verkocht. Twee jaar geleden was 20% van de totale omzet afkomstig van fluoride tandpasta. Eind vorig jaar was het aandeel al 42%. Verwacht wordt dat dit jaar de helft van alle tandpasta wordt verkocht met fluor. Niet in 2-liter pak. De melk zal niet In twee literpak- ken worden verkocht. Volgens het blad Levensmiddelenbedrijf waren de overwegingen: teleur stellende ervaringen in andere Europese landen, geen kans op import van die pakken uit andere landen, geen lagere kostprijs en moeilijke handteerbaarheid en opbergproblemen in de koelkas ten. Hemdje Het katoenen hemdje is een fijne dracht voor warme zomerse da gen. Zo modieus, katoenen kle dingstukje is voor een schappe lijk prijsje op de markt te koop. Als men kiest voor 100% katoen zal in dejuistetintvbrven volgens het katoeninstituuut geen pro blemen opleveren.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 27