"Organisatie was voor mij een soort ontspanning Warmond stort zich in Kaagweek eidse agenda Lezers schrijven Uitsteldoor de Schiphollijn KUNST VAN BROODDEEG BIJ WARMONDSE POMP... Huisvesting Burgerlijke stand WASSENAAR WIL BOUWEN OP PLAATS VAN MANEGE DUINRELL BENTHUIZEN 'EENS' OVER WETHOUDERS STAD EN RAND DONDERDAG 13 JULI 1978 WARMOND - Halverwege de jaren zestig werd in Warmond de WV actief en vatte gelijk het plan op om tijdens de Kaagweek in het dorp Warmond festiviteiten te or ganiseren De achtergrondge dachte hierbij was om de water sporters naar het dorp toe te trek ken. Van hun belangstelling zou dan ook de plaatselijke midden stand kunnen profiteren. In de praktijk bleek echter dat de verwachte toeloop van zeilers te genviel en zelfs de belangstelling van de Warmonders liet te wensen over, voornamelijk vanwege het feit dat ze het toentertijd nog te druk hadden in het boerenbedrijf. Met een verandering van de samen stelling van de bevolking bleek la ter, toen de VVV samen met het Oranjecomité een peiling hield onder de inwoners van Warmond wel belangstelling te bestaan voor een feestweek. tijdens de tradi tionele zeilwedstrijden op de Kaag. Verder spraken de inwo ners zich uit voor een overkoepe lende organisatie die de feesten elk jaar weer op poten moesten zetten. Zo ontstond 11 februari 1969 de "Vereniging tot Viering van Warmonds feesten", kortweg de "Vereniging" genoemd. Hieraan namen zoveel mogelijk vertegen woordigers van Warmondse ver enigingen deel. Tien jaar "Het is dit jaar dus de tiende keer dat we in huidige vorm de feesten organiseren" vertelt de heer Van Leeuwen, die al sinds jaar en dag betrokken is bij het organiseren van feesten in Warmond. Een jaar of twintig geleden nam hij al zitting in de harddraverijcom missie. De kortebaanwedstrijden vormden in die jaren een zeer belangrijk onderdeel van de tra ditionele volksfeesten, die van ouds eind augustus, begin sep tember werden georganiseerd. F eeststimulator Van Leeuwen, die er nog even op wijst dat in de net genoemde periode de meeste volksfeesten plaatsvinden in agrarische gemeenten (omdat "het hooi dan al binnen was en ook in de bollen het meeste werk gedaan was") vertelt dat het ka rakter van de feestweek rond de Kaagwedstrijden niet veel ver anderd is in de loop der jaren Een traditioneel punt is het "tob betje stekenin de Dorpsstraat. Al even traditioneel als dit gebeu ren is de medewerking geworden van gemeenteambtenaar Kees Heemskerk die al 25 jaar bij het tobbetje steken aanwezig is. "Hij gaat overigens gewoon door en zal dit jaar voor de 26e keer het karretje met water vasthouden," aldus Van Leeuwen. Klagen De organisatie heeft weliswaar niet over de belangstelling van de Warmonders te klagenma ar toch is het niet allemaal zoals het vol gens de organisatie zou moeten. Zo laat de belangstelling van de watersporters te wensen over. Van Leeuwen wijt dit enerzijds aan het feit dat de activiteiten voor hen voornamelijk op het Kaageiland geconcentreerd zijn, maar ook aan het gebrek aan aanlegplaatsen in Warmond en directe omgeving. Hij hoopt daarom ook dat het niet al te lang meer duurt voor het plan "Koudenhoorn" gereed komt. In dit gebied is wandelgelegenheid voor de Warmonders gepland en tevens bestaat daar de mogelijk heid voor watersporters hun boot te merenOp deze manier kunnen de dorpelingen beter bij de plas sen komen en bovendien is het dorp voor zeilers van buitenaf Van Leeuwen ...gevaar van verstarring... dan beter bereikbaar, zodat ook zij deel kunnen nemen aan de fes tiviteiten in de Kaagweek. De zeilers zijn dan wel niet direct de grote bezoekers van de feestelijk heden in het dorp, toch bestaan er goede contacten tussen de "Ver eniging" en de watersportvereni ging "De Kaag". Die contacten hebben geresulteerd in enige wa tersportevenementen waaraan ook de Warmonders deelnemen, zoals de puzzeltocht te waterende vossenjacht, eveneens op de Ka- gerplassen. Boothaven Wat de aandacht voor de Warmon- der watersporter betreft hoopt Van Leeuwen ook dat de geplan de woonboothaven in het indus triegebied Veerpolder wordt om gezet in een boothaven. Nu is het zo dat men in verband met de ho ge kosten van ligplaatsen en win- terberging zijn boot maar overal neerlegt, tot in de boerenslootjes toe, zo vertelt Van Leeuwen, die na 20 jaar actieve dienst op het gebied van dorpsfeesten organi seren het langzaamaan tijd vindt dat eens iemand anders het werk overneemt. "Wanneer je dit werk al zo lang doet bestaat het gevaar van verstar ring; je bent geneigd te denken: zo was het, dus zo moet het dit jaar maar weer. Ik ben daarom op zoek naar een jongere opvolger." Voor Van Leeuwen was het orga niseren "een vorm van ontspan ning", en vooral vroeger "toen je als boer niet met vakantie kon." Leidse jongens aangehouden na platendiefstal in wijk-winkel WASSENAAR/LEIDEN - In Was- senaar zijn de drie daders aange houden van de inbraak in het wijkcentrum "Op eigen wieken", die het afgelopen weekeinde plaats had. Bij deze inbraak werd voor 1200 Gulden aan geluidsap- peratuur en grammofoonplaten gestolen. De drie jongens (allen afkomstig uit Leiden) werden aangehouden omdat ze zich bij het zien van een politieauto nogal merkwaardig gedroegen en er haastig in een personenauto vandoor gingen. Vervolgens werd deze auto tot stilstand gebracht waarna het drietal werd verhoord. Toen bleek dat zij de inbraak in het wijkcentrum "Op eigen wieken" op hun geweten hadden werden zij overgebracht naar het politie bureau in Leiden, waar zij wer den ingesloten. Het is mogelijk dat deze drie Lei- denaars (15, 17 en 19 jaar oud) ook verantwoordelijk zijn voor de vernielingen in restaurant "De Koperwiek", die eveneens afge lopen weekeinde zijn aangericht. WARMOND - Komende zaterdag is het weer zover. Dan zal Warmond en de daaromheen liggende gemeenten zich weer in het feestgewoel kunnen storten dat zeker weer gepaard zal gaan met de Kaagweek, die nu ietwat eerder valt. Dit voor een klein dorp als War mond toch wel enorme feest wordt georganiseerd door de Harmonie St. Matthias, de jeugd soos Ut Sloepie, Kommunikatie Warmond. K.W.V. De Kaag, de Leidse Atletiekvereniging "De Bataven", de Vereniging tot Vie ring van Warmondse Feesten, de Vereniging van Aangespannen Paarden "In Het Gareel" en de Warmondse Volleybalclub. Zeilen De Kaagweek zal ook dit jaar weer bepaald worden door het gebeu ren dat dit feest tot een evene ment gemaakt heeft: de zeilwed strijden op de Kagerplassen. Vanaf zaterdag tot volgende week woensdag zal daar gezeild worden. Zondag start een puzzeltocht op het water die ongeveer tweeënhalf uur zal gaan duren, 's Middags is er dan een vossenjacht. Op het Kagermeer vaart dan een boot (de Vos) die binnen anderhalf uur moet worden opgespoord. Maandag begint in de oude gym zaal op het pleintje aan de Hoofd straat een expositie van Werken van Creatieve Warmonders. Deze tentoonstelling zal tot zondag 30 juli duren. De opening vindt zon dag om 20.00 uur plaats. Kagerplassen Voor degenen die zelf niet over een boot beschikken is volgende week woensdag een aantrekke lijke dag. Vanaf een rondvaart boot kan dan iedereen het wed- strydgebeuren op de Kagerplas sen gade slaan. Men vertrekt van af Park Groot Leerust om 9.30, 11.00, 13.30 en om 15.00 uur. Woensdag wordt al met al toch een drukke dag. Zo wordt 's middags om 14.00 uur de kermis op de Baan geopend. Een half uur later volgt een gevarieerd kinderpro gramma, met onder meer goo chelen, poppentheater en paar- den-races. Dat gebeurt in de tent in Park Groot Leerust. 's Avonds rond 19.30 uur begint een rondgang door het dorp met een muzikale show door de harmo nievereniging St. Matthias. De majorettes en minirettes nemen ook aan dit gebeuren deel. Een stratenloop door Endepoel II start rond hetzelfde tijdstip. Bij sportzaal Klimop mag men star ten om daarna vijf kilometer in de wijk af te leggen. In Ut Sloepie dat voor de verhuizing naar het nieuwe verenigingsgebouw met ietwat weemoed haar activiteiten voor het laatst organiseert in een speciaal opgezette tent naast de WARMOND - In verband met de werkzaamheden aan de Schip hollijn lopen dit jaar de evene menten op de Kaag en in War mond eens niet parallel. Omdat het te gevaarlijk was zeilwed strijden te houden tijdens de zandtransporten vanuit de polder Zwanenburg, heeft men de Kaagweek verplaatst naar de bouwvakvakantie, omdat in die periode de activiteiten stilliggen. In Warmond heeft men echter aan de traditionele derde week in juli willen vasthouden. De feesten in het dorp gaan daarom nog even door nadat de zeilwedstrijden al zijn afgelopen. WARMOND - In het kader van de Kaagweek wordt in Warmond, behalve aan feestvieren, ook duidelijk aandacht besteed aan cul turele aspecten. Zo wordt, in samenwerking met de plaatselijke galeriehoudster, op donderdag 20 juli, om 10.00 uur op het plein tje bij de pomp een kunstmarkt geopend. Op het pleintje zal men onder meer de volgende stands aantreffen: werk van de bewo ners van Mariënhave, boerenschilderskunst uit de Zaanstreek, kunst van brooddeeg, pottenbakken op een draaischijf, leerbe- werking door Nederlands enige gediplomeerde vrouwelijke schoenmaker, stenen verven en dergelijke. Door de galerie "Het hoekje bij de Pomp" wordt ook medewerking verleend aan de expositie "Werken van creatieve Warmonders", die gehouden wordt in de onlangs gerestaureerde Oude Gymzaal op het pleintje aan de Hoofdstraat. De opening is maandag 17 juli om 20.00 uur. Vanzelfsprekend zal, ook gedurende de Kaagweek, de galerie 's middags en 's avonds geopend zijn voor het publiek. Elke maand worden de tentoongestelde kunstzinnige uitingen vernieuwd. Deze maand hangt er werk van de bewoners van het reactive ringscentrum Zuydwyck uit Leiden. De bewoonster van het ka rakteristieke pandje op het plein, dat eigendom is van de ge meente, vatte destijds het plan om op haar woning beschikbaar te stellen voor exposities, daarmee kunstenaars de ruimte biedend, maar ook om zelf eens met iets anders dan het dagelijkse werk bezig te zijn. De belangstelling, natuurlijk afhankelijk van het geëxposeerde werk, en van mensen die uit nieuwsgierigheid zo maar binnen lopen is vrij groot. De openingstijden zijn dagelijks, dus ook in het weekend, van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Kunstmarktje Volgende week donderdag is naast het kermisgebeuren al om 10.00 uur een kliederfeest voor alle kinderen van 4 tot 10 jaar achter de Oude Gymzaal. Het kunst marktje bij galerie De Pomp wordt dan ook geopend (zie het verhaaltje hierbij). In Park Groot Leerust zijn om 19.00 uur de na tionale touwtrekwedstrijden voor dames en heren. Ut Sloepie heeft voor de donder dagavond de formatie Jen Rog uit Zaandam uitgenodigd. "Spelen in de zon" klinkt nogal erg optimistisch, maar het is de be naming voor een onderdeel van de feestweek dat donderdag avond om 20.30 uur plaatsvindt. Er wordt dan geklaverjast en ge sjoeld. Vrijdag 21 juli is er nog steeds ker mis op de Baan en ook het kunstmarktje op het pleintje bij de pomp valt verder te bewonde ren. 's Middags om 14.00 uur is er in Park Groot Leerust een kin- dermarkt. 19.00 uur is het tradi tionele tobbetje steken in de Dorpsstraat gecombineerd met paraplu-hangen. Om 20.30 uur verschijnt in Ut Sloe pie de Haagse formatie "Livin Blues" op de planken. In het Trefpunt begint dan een Drive In Show en voor de jeugd zal de roek-groep Trash aantreden. Van 17.00 tot 23.00 uur biedt de Ver eniging tot Viering van War monds Feesten de gelegenheid om buitenshuis te eten en wel in het sfeervol verlichte park Groot Leerust, met een gezellig mu ziekje op de achtergrond. Ringrijden Zaterdag 22 juli: over de kermis en het kunstmarktje hebben we het al gehad maar wat ook interes sant beloofd te worden is het op treden van de plaatselijke volks dansgroep voor en door oude Warmonders (om 14.00 uur in het Trefpunt). Om 14.00 uur is ook de nationale ringrijderij die gehou den wordt op de Beatrixlaan. Ut Sloepie heeft Long Tall Ernie 's avonds over de vloer en om 21.00 uur begint het Billenprikkers- feest in de tent in Park Groot Leerust. De muziek wordt ver zorgd door de Black Horse Sa loon Band. Zondag 23 juli l.*n einde van een Kaagweek. Fietsers starten om 9.30 uur voor een puzzelrit vanaf de feesttent in Groot Leerust. Het programma zit in elkaar, nu hoeft alleen het weer nog mee te wer ken. In het Leidsch Dagblad van 10 juli troffen mij twee artikelen op pa gina 2 Beide hadden betrekking op de zogenaamde bijzondere huisvesting, dat wil zeggen huis vesting voor werkende jongeren studerenden, bejaarden, gastar beiders, gescheiden mensen, al leenstaande ouders enzovoorts. Vreemd eigenlijk, dat onderscheid: zo langzamerhand zouden die kwalificaties bijzonder' en 'ge woon' wel eens omgewisseld mogen worden. Immers: nu al bestaat meer dan de helft van de Nederlandse huishoudens uit één of twee personen. In de komende jaren mag verwacht worden, dat het aantal één en tweepersoonshuishoudens al leen nog maar zal toenemen; jon geren willen eerder zelfstandig gaan wonen, waardoor ander zijds de kinderen eerder het huis uit zijn, zodat de overblijvende ouders een tweepersoonshuis houden vormen: het aantal echt scheidingen neemt toe; steeds meer mensen kiezen ervoor on gehuwd samen te wonen, of blij ven, indien wel gehuwd, bewust kinderloos. Het vreemde nu is, dat deze ont wikkeling nauwelijks weerklank vindt in het woningbouwbeleid: uitgangspunt blijft steeds de huisvesting van gezinnen; wat er nog overblijft wordt stiefmoe derlijk bedeeld. Om op die twee kranteberichten te rug te komen. Het eerste gaat over een bouwplan van project ontwikkelaar Proper in Oegst- geest. Die heeft ontdekt dat er een grote behoefte bestaat aan woningen voor alleenstaanden. Dat is mooi, denk je dan. Maar dan blijkt, bij verder lezen, dat zijn plan uitgaat van luxe appar tementen die rond de twee ton moeten gaan kosten. De vraag is of de behoefte aan dit soort wo ningen nu juist zo groot is; het door Proper genoemde rapport van de Welzijnsraad over de wo ningbehoefte onder alleenstaan den en tweepersoonshuishou dens in de regio Leiden toont aan dat er vooral een tekort is aan huurwoningen (12792; tegenover 4688 koopwoningen, inclusief premiekoop). Ook als je de cijfers opvraagt bij het (lid de Donderdag Leidse Bureau Huisvesting blijkt het grootste aantal woningzoe kenden (gezinnen én alleen staanden) te zitten in de lagere inkomensgroepen. Maar mis schien ligt dat in de gemeente Oegstgeest heel anders? Of laat Proper zijn' persoonlijke behoefte' (wat hem het meeste oplevert) meespreken? Wat dat betreft verkeert hij in goed gezel schap: ook de "ideële" Stichting Huisvesting Werkende Jongeren gaat binnenkort premiekoopflats bouwen (bijvoorbeeld op de hoek van de Rijnsburgerweg en de Paulus Buysstraat). Het tweede bericht gaat over nieuwbóuwwoningen voor gast arbeiders in Leiderdorp. Als je dat verhaal leest, dan vraag je je af; wordt er vantevoren niet aan de toekomstige bewoners ge vraagd wat voor wensen zij heb ben? Zo ja, waarom is daarvan dan zo weinig te merken? Mijnheer Duroix, die het Leidse gastarbeidersoord aan de Hooi gracht beheert, zegt dat de nu klagende gastarbeiders hun eer ste indrukken nog moeten ver werken. Hij kan toch weten, zou je zo zeggen, wat hun woonwen sen zijn. Onlangs nog hoorde ik een bewoner van het pand aan de Hooigracht klachten uiten: de kamers waren doorgaans door meer dan 2 personen bewoond; daarbij schijnt geen rekening ge houden te worden met de ver schillende nationaliteiten, of met mensen, die in dagdienst, dan wel in ploegendienst werken. Al met al tonen deze twee berichten weer eens aan, dat de bijzondere huisvesting nog steeds weinig meer is dan een aanhangsel bij het 'gewone' huisvestingsbeleid. Het bijzondere van deze huisves ting zou er in moetén liggen, dat er BIJZONDERE AANDACHT aan wordt besteed. Jos van der Putten Troef, Noordeinde 2a, werkgroep dienstweigeren, tot sept. tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Kleuterschool Ons Begin, musical, 18.30 Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Apotheken Leidse gemeenteraad voor de PSP) Stationsweg 11-17 Leiden LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren rond het midda guur een 33-jarige exhibitionist uit Rijnsburg nabij de Houtlaan op heterdaad betrapt en aange houden inzake openbare schen nis der eerbaarheid. De aanhou ding geschiedde door extra sur veillance van de Leidse politie na diverse telefoontjes van veront ruste ouders. De avond- en nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 7 tot 14 juli, door. Ha ven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Beker, Kempenaer- straat lb, B, Oegstgeest, tel. 153274. In dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten gratis van een taxi tel. 122444 gebruik maken. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar, vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Mörskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbes cherming Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur LEIDERDORP LEIDEN ZOETER- WOUDE - Geboren: Alex Lee, zv C.C. Rogers en M.E. Kee (Leiderdorp); Pieter Adnaan zv P.A. de Jong en A. Kralt (Lei den); Maurice Pascal zv G. Groeneweg en H.I. van Kampen (Leiden); Eva Jani- ne dv J. van der Marei en H.M. Bekema (Leiden); Mariëlle Christina dv J.C.M. van Rooden en J.M. Lovink (Leiden); Rinske Elsina dv N P. Boiten en C.E. Smeenk (Leiden); Marloes dv J.W. Ubink en C.M. Chaudron (Leiden); Cor nelia dv J.M. Vorst en C. van den Berg (Leiden); Raymond zv H. Koldenhof en A.J. Lamboo (Leiden); Hester Heieen dv A. Bol en E L S. Jansen (Leiden); Judith dv J.J.M. van der Poel en A.J.L.M. van Meurs (Zoeterwoude); Roald Rutger zv R B. Laport en N.C. Zande(Leiderdorp); Wouter Frans zv J.H. van Maanen en A.M. van Oosten Slingeland (Leider dorp); Petra dv P. van Roon en G.J. Ro- mijn (Leiden); Tamara dv P.C.M. Valen- tijn en E. van der Heijden (Leiden); Kla- sina dv T Ouwehand en M.E. van der Meij (Leiden). Huwelijken: J.H. van der Heiden en Th. M. Katz (beiden Leiden); P.Y.M. Rosalie en H.M.M. Hilverdink (beiden Leiden); J.W. Blom (Amersfoort) en M.J. Gordijn (Leiderdorp); C.A.A. Boerema en G. Ma- rijt (Beiden Leiderdorp); V.F.J.M. God- dijn (Leiderdorp) en L.C.A. Mossa (Echt); O.A. Rueck en Y. Slijkhuis (Bei den Leiderdorp); T.J. van der Wolk en G.M. van der Linden (beiden Leider dorp); H. Hozee en H.P. van Amsterdam (beiden Leiderdorp); H.A. Hakkenberg en E.C.M. Baak (beiden Leiden). Overleden: G Robbers (62) gehuwd met F. van der Mark (Leiden); H. W. van Marwijk (60) gehuwd met B.J. Verhagen (Leiden); T.C.G. van der Hurk (83) ge huwd met H.M. Disselvelt (Leiden); G.P. de Graaf (62) gehuwd met P.A. de Jong (Leiden); C. Zwanenburg (79) gehuwd met M van der Loo (Leiderdorp); C.A. Cannoo (83) gehuwd met A.J Haan (Lei den); A. Vooijs (85) gehuwd geweest met H. Hoek en D. Nijgh (Leiden); D. Scha- lem (49) gehuwd met L.J. Oosterbaan (Leiden); W. Schering (69) (Leiden); F C. Lommerse (76) (Leiden); J. Zwaan (77) (Leiden). Ondertrouw: W. van der Zwan en S. Lohmann (beiden Leiderdorp); J.C.M. van den Akker en E. de Vries (beiden Leiderdorp); P.N.W.M. Breuls en M.E.G.E. Keulen (beiden Leiderdorp); E.A. van Engelenburg en J.a. Tutuarima (beiden Leiderdorp). WASSENAAR - Het bejaardente huis "Nieuw Rijksdorp'' tn Was senaar moet worden opgedoekt De erbij gelegen manege "Nieuw Duinrell" moet zelfs helemaal worden afgebroken. Het bejaar dentehuis kan dan bijv. een ver enigingsgebouw worden, op de plaats van de manege kunnen huizen worden gebouwd. Opzeggen BENTHUIZEN - De twee wethou derszetels in Benthuizen zullen de komende raadsperiode bezet worden door de CDA-ers A. van Noort (opnieuw gekozen) en J. Leune (SGP). De laatste volgt de PvdA-wethouder Boonstra op. Dit is met meerderheid van stemmen besloten tijdens een politiek beraad waaraan alle par tijen hebben deelgenomen. De niet-confessionele partijen heb ben zich unaniem tegen deze nieuwe college-samenstelling uitgesproken. Aldus de plannen van burgemees ter en wethouders van Wasse naar. Een eerste aanzet tot uit voering hiervan komt as. maan dagavond al ter sprake, in de ge meenteraad. De gemeente is sinds augustus vorig jaar eigenares van het terrein waarop het be jaardentehuis en de manege zich bevinden. Burgemeester en wet houders van Wassenaar willen "Nieuw Rijksdorp nu de huur op zeggen per 1 januari 1980. Het bejaardentehuis voldoet vol gens B en W niet aan de eisen die de provincie stelt. Weliswaar heeft de beheerder van "Nieuw Rijksdorp" van het provinciaal Duinrell: straks de huur opgezegd? De gemeente wil op deze plaats huizen De Wassenaarse manege Nieuw gaan bouwen bestuur nog de kans gekregen om het verblijf aan te passen aan de hedendaagse eisen, maar Gede puteerde Staten (het dagelijks be stuur van de provincie) hebben daarbij zelf het vermoeden al uit gesproken dat dit zal leiden tot onaanvaardbaar hoge tarieven. Het Wassenaar gemeentebestuur vindt danook dat het bejaarden tehuis moet verdwijnen. Wasse naarse gebouw zou dan gebruikt kunnen worden voor culturele, socialeof medische activiteiten in het dorp. In de tuin zouden een paar huizen kunnen worden ge bouwd. De manege was al eerder verdwe nen op de papieren toekomst plannen rond dit terrein. De grond kan "open erf' of tuin wor den, maar ook zouden er wonin gen kunnen worden neergezet. Die bouw zouden zowel B en W als de Wassenaarse gemeenteraad dan zo spoedig mogelijk willen aanpakken. Daarom komt a.s. maandag in de raad het plan ter sprake om de manege de huur al per 1 juni '79 op te zeggen. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2