Nog onduidelijkheden rond plan Ter Leede Waarom kunnen huizen nu wel? Weidse agenda Bouw Spinbaan kan beginnen Steun voor restauratie dorpskerk Zoeterwoude Plan voor aparte busbaan op brug in Leiderdorp Progressief Zoeterwoude laat wethouderszetel aan YYD Ouders brengen kinderen Er is iets mis met het Van Alphenplein PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 11 JULI 1978 College wijst bezwaren tegen bestemmingsplan af Een archieffoto van het Spinbaanterrein in Wassenaar x kort gestart gaat worden met woningbouw. WARMOND - De Warmondse gemeenteraadsleden zullen zich donderdagavond in de raadsvergadering onder ande re nog eens gaan buigen over een meer definitievere versie van het bestemmingsplan Ter Leede. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de raad in deze vergadering de beide bezwaar schriften die tegen het plan dat het gebied tussen de Dorpsstraat en de Warmonder Leede en ter weerszij den van respectieveliik de Scheepmakersdam, de Straat Ter Leede en de Kerpsdam omvat, on gegrond te verklaren. Eén van de bezwaarden is K. W. van der Willik die in het betreffende ge bied een houthandel gevestigd heeft. Deze zou verplaatst moeten worden naar de Veerpolder, wil men het bestemmingsplan ten uit voer kunnen brengen. Van der Wil- Overleg lik ziet aan allerlei onduidelijkhe den rond de bebouwing, de grond aankoop en de toe te kennen sane- ringsbijdragen een gedeeltelijk verbeteringsplan voor dit gebied niet zo zitten. Het verdient volgens Van der Willik de voorbeur om te wachten totdat voor de gehele be bouwde kom van Warmond een stedebouwkundige gedachte is ontwikkeld. De indiener van het bezwaarschrift vraagt zich verder nog af of het plan economisch wel verantwoord is. Het college van burgemeester en wethouders wijst erop dat de vrij onduidelijke bestemming waar voor gekozen is onder meer ver band houdt met het overleg dat nog plaatsvindt met Van der Willik en de betrokken overheidsinstanties over de verplaatsing van de hout handel. Ook moet nog gesproken worden over de kosten daarvan en over de hoogte van de van rijkswe ge toe te kennen subsidiebedragen. "De door andere gemeentebestu ren opgedane ervaringen in verge lijkbare omstandigheden elders, geven in dit verband echter geen reden om de economische uitvoer baarheid van het plan reeds bij voorbaat in twijfel te trekken" zo wordt zonder meer door burge meester en wethouders gesteld. De gesignaleerde onduidelijkheden moeten geen reden zijn om te wach ten totdat voor de gehele bebouwde kom een plan is uitgewerkt, meent het college. "Integendeel, juist met het oog op van rijkswege toe te kennen subsi diebedragen is het gewenst een partieel plan op te stellen". Dit om dat aan het verkrijgen van subsi dies de voorwaarde verbonden is dat de verbetering van een gebied steun vindt in een aanwezig be stemmingsplan. Bereid Burgemeester en wethouders ge ven nog eens aan dat Van der Willik in beginsel bereid is geweest om aan de voorgenomen bedrijfsver- plaatsing mee te werken. Daar uit voering van de plannen zonder de ze medewerking niet mogelijk is, vraagt het college aan de raad dit bezwaar als ongegrond te verkla- In een eerder commentaar op een reactie van de provinciale planolo gische commissie, die stelt dat er een milieu-hygiënische wenselijk heid bestaat om de woningbouw te koppelen aan het vérdwijnen van de houthandel, wijst het college er op dat nieuwe woningbouw in het plangebied volledig afhankelijk is van de verplaatsingsmogelijkheid van de houthandel. Dit medé ook omdat het gebied waarop uitbrei ding van de woningbouw plaats vindt, vrijwel volledig samenvalt met de betrokken bedrijfsgronden. Een ander bezwaar komt van de heer Heijl, die ter plaatse in een woonboot woont. Hij vraagt zich af waarom in het plan een riante be woning ingeruild zou moeten wor den voor een visplaats. In het plan is op de plaats van de woonboot namelijk gewoon de bestemming "water" aangegeven. Gedacht was hierbij aan het laten verdwijnen van deze woning om de vrijkomen de ruimte te benutten voor een vis plaats. Aan het plan zelf kan echter geen rechtsgrond worden ontleend. Dit betekent dus dat deze woonboot alleen maar kan verdwijnen als Heijl daarmee akkoord gaat. Wan neer Heijl in een verplaatsing toe stemt krijgt hij van de gemeente een vergoeding van de financiële schade als die optreedt. De hervormde dorpskerk van Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Het Prins Bernhardfonds heeft 10.000- beschikbaar gesteld voor de res tauratie van de dorpskerk Zoe terwoude aan dat eeuwenoude monument. De herstelwerkzaamheden, die thans in volle gang zijn, worden voor 50% door het Rijk, voor 10% door de provincie en voor 30% door de gemeente Zoeterwoude gesubsidieerd. Om het eigen aandeel bijeen te brengen zijn de afgelopen jaren diverse acties ge voerd. Onder de bevolking en enkele bedrijven in Zoeterwou de. Op deze wijze werd ruim 40.000,- bijeengebracht. Van de definitieve begroting van 432.728,- moet echter een groot deel voor-gefinancierd worden, hetgeen hoge rentelasten met zich mee brengt. De gift van het Prins Bernhardfonds op dit mo ment is dus zeer welkom. De werkzaamheden die in februari van dit jaar zijn begonnen vorde ren goed. De binnenzijde van de muren is behandeld met vocht werend middel, dat optrekkend water moet tegengaan. Het oude leien dak, dat bij harde wind en regen grote lekkages vertoonde, wordt vervangen door nieuwe leien. Ook de toren (eigendom van de gemeente Zoeterwoude) moet gedeeltelijk dezelfde be handeling ondergaan. In het na jaar hoopt men de kerk weer in gebruik te kunnen nemen. Op 10 november zal een uitvoering worden gegeven van het orato rium "Paulus" van Mendelssohn, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de christelijke ge mengde zangvereniging "Zingt den Here". LEIDERDORP - De Leider- dorpse brug zal worden ver breed (indien de gemeente raad daar mee akkoord gaat). De brug zou toch al een opknapbeurt moeten onder gaan. Het plan is nu om de brug tegelijk te verbreden met een derde rijstrook, speciaal voor bussen. Over dit plan van burgemeester en wethouders werd gisteren al gesproken binnen de groep raadsledendie zitting heb ben in de commissie "ruimte lijke ordening en openbare werken".Raadslid De Water wees daarbij op de forse (on voorziene) aderlating die de gemeente nu zou moeten on dergaan om de brug-verbre- ding te kunnen uitvoeren: "We moeten proberen om zul ke zaken tevoren aan te zien komen. Nu moet er opeens een bedrag van 125.000 gulden uit de gemeentelijke knip ko men". Drenth merkte op dat alleen de noodzakelijke repa raties aan de brug al heel veel geld zouden kostenomdat het brugdek toch vernieuwd zou moeten worden. "Toch moeten we voor deze overschrijdin gen waken", zo waarschuwde De Water. ZOETERWOUDE - Het Zoeter- woudse college van burgemees ter en wethouders zal een nieuw gezicht krijgen bij de installatie van de nieuwe raad die 5 septem ber plaatsvindt. De huidige CD A-wethouder Piet de Jong zal niet op de post van openbare werken terugkeren. Hij wordt vervangen door zijn par tijgenoot A.R. van der Heijden. Van der Heijden zit, door het tus sentijdse vertrek van Van Rijn, Wim Maan blijft op verzoek van de andere partijen aan als wethou der. PZ laat haar wethouderszetel over aan de VVD-er. raad. Tijdens de onlangs gehou den verkiezingen voor de ge meenteraad werd hij door zijn partij achter Koos van der Geest als tweede op de groslijst ge plaatst. In het dagelijks leven is de nieuwe wethouder directeur van een textielfabriek. Hij was, en is nog steeds de grote gang maker achter de totstandkoming van het nieuwe gebouw dat aan diverse functies moet gaan vol doen, met name voor verenigin gen (het zogenaamde multifunc tionele gebouwd). Loon naar werken schijnt VVD-wethouder Wim Maan ge kregen te hebben. Hoewel zijn partij tijdens de verkiezingen een zetel verloor aan het CDA en van 3 naar 2 zetels ging en daarmee de kleinste partij werd in Zoeter woude, blijft hij min of meer op verzoek van de andere partijen toch als wethouder van financiën aan. Progressief Zoeterwoude had met haar 3 zetels eigenlijk meer recht op een tweede wet- houderspost PZ ambieerde ech ter de portefeuille van openbare werken. Deze zetel had zoals gezegd het CDA, met 8 zetels de toonaange vende partij toebedacht aan haar partijgenoot Van der Heijden. Financiën was voor PZ minder aantrekkelijk. Leiderdorpse bouwplannen richting Koudekerk 5? LEIDERDORP - Publiek was er genoeg, gisteravond. De politieke tribune was druk bezet. Alleen:, de meeste betrokken gemeente raadsleden (van de commissie ruimtelijke ordening) kwamen niet opdagen. Verscheidenen van. LEIDERDORP - De Leiderdorpse oudercommissies van het kleu- ter-en lager onderwijs "De Vo- gelweid" zijn er in geslaagd een oplossing te vinden voor het tij delijke vervoersprobleem van de scholieren. Doordat de bouw van het scholencomplex in Voorhof is vertraagd, moeten deze kinde ren tot en met oktober gebruik maken van de lokalen in "De Vo- gelweid". De afstand tussen huis en school is daardoor te groot geworden aldus de oudercom missies. Zij hebben de gemeente Leiderdorp dan ook verzocht om hiervoor een aparte bus in te schakelen. Dit verzoek werd om financiële redenen afgewezen. Daarop hebben de commissies besloten eerst te onderzoeken hoe de ouders van de betrokken leerlingen tegenover dit tijdelijke vervoersprobleem stonden. Uit dat onderzoek bleek dat het mogelijk was een "roulatiesy- teem" op te zetten. Voor tien ou ders betekende vervoer van hun kind een probleem, tien andere ouders waren daarentegen bereid deze met behulp van eigen auto's naar school te brengen. De gemeente Leiderdorp heeft ook nog overwogen meer dan de twee reeds geplande noodlokalen bij het scholencomplex neer te zet ten. Niet alleen financieel, ook door tijdnood was dit idee onuit voerbaar. Zoals het er nu uitziet zal het Protestants Christelijk onderwijs van de twee bestaande noodlokalen gebruik moeten maken. Zodra het tweede schoolgebouw is gerealiseerd zal ook dit onderwijs verhuizen naar een permanent onderkomen. hen hadden een veijaardag te vie ren, volgens wethouder Drenth. De zo belangrijke discussie over de toekomstplannen rond de Achthovenpolder in Leiderdorp moest als gevolg van die ver- jaarspartijtjes worden uitge steld.... De beoogde discussie werd nu maar omgezet in een .'.'in formatieve bijeenkomst". J^bor deze gang van zaken treedt" wel vertraging op in de besluitvor ming over de Achthovenpolder. Voor veel' Leiderdorpers is het voorstel om huizen ten oosten van de Does richting Koudekerk te bouwen een moeilijk verteerr bare zaak, omdat bij de verkoop van de grond was bedongen dat de grond agrarisch moest blijverfl. Eén van de aanwezigen op de publieke tribune vroeg de wet houder waarom het nu opeens wel mogelijk was om daar huizen te bouwen. De wethouder antwoordde daarop dat er in de eerste instantie wel kassen gebouwd mochten wor den in het betreffende gebied. Maar het gemeentebestuur zag niet veel heil in een paar kassen en koos toen maar voor woning bouw. Het wel aanwezige raadslid Stuy- venberg merkte nog op dat de subsidie die Leiderdorp krijgtv om de Mauritssingel door te* trekken naar de Achthovener- weg. wellicht in gevaar zou ko men. "De ligging van de Singel wordt, als er huizen tegenaan worden gebouwd heel anders. De weg ligt dan niet meer in de be bouwde kom, maar half daarbin nen. Wethouder Drenth beloofde dat deze zaak nog onderzocht zal worden. We moeten de kosten afwegen tegen de mogelijkhe den". FOLDEROVER VANDALISME LEID'ËRDORP - Bestuur en medewerkers van de scholen op het Van Alphenplein, het gemeentebestuur en de medewerkers van de sportzaal en de rijkspolitie van Leiderdorp vinden dat de vernielingen op het Van Alphenplein zo snel mogelijk moeten stoppen. Eén dezer dagen wordt onder de bewoners in de wijk Voorhof en ouders die hun kinderen daar op school hebben over dit vandalisme een folder verspreid. Onder het motto "Er is iets mis met het Van Alphenplein" wordt in de folder een beroep gedaan op de medeverantwoordelijkheid voor het gemeenschappelijke bezit en een goed klimaait in de wijk. De lijst van vernielingen die in anderhalf jaar tijd is opgemaakt, is niet jnis: kapotte buitenverlichting, schade aan luchtkokers, dakbedekkingen en aan fietsenrekken. Ook werden straatstenen uit het wegdek gehaald en zelfs hele muren omver getrokken. De banken en straatverlichting moesten het eveneens ontgelden. Al met al genoeg om een schadepost te veroorzaken van 17.500 gulden. Dinsdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur. Korte Mare 4, lezing Rozekruisers Ge nootschap, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, monumen- tencie 20 uur; cie. maatschappelijk wel zijn, 20 uur. Gemeentehuis Warmond, cie. financiën, 19.30 uur. Woensdag ln Wassenaar: WASSENAAR - De firma Kruithof kan beginnen met de huizenbouw aan, de Spinbaan, het gebied tussen de Kerkstraat en de Storm van 's Grave"- sandeweg in Wassenaar. Het Rotterdamse bouwbedrijf gaat 122 eenge zinswoningen neerzetten in een gedeelte van de Spinbaan, terwijl een ander stuk grond van dit gebied bebouwd wordt door de Wassenaarsche Bouwvereeniging. De firma Kruithof heeft zich bereid verklaard van de 122 woningen er 20 uit te voeren in de premiesector en die ter beschikking te stellen van Wassenaarse gegadigden, mits vóór 1 juli met het bouwrijp maken van het terrein zou zijn begonnen. De gemeenteraad aanvaardde toentertijd die clausule, maar omdat er eerst nog overleg gepleegd zou moeten worden met provinciale autoriteiten betwijfelde men sterk of die termijn wel gehaald zou worden. Het bouw rijp maken van het terrein is nu zover gevorderd dat met de bouw gestart kan worden. Daarmee zijn de 20 premie-huurwoningen zeker gesteld. Van de 122 woningen zullen er 32 worden uitgevoerd als 5-kamerwonin- gen, 50 stuks als 4-kamerwoningen, terwijl in het plan 40 drive-inwo ningen zijn opgenomen met vier kamers. Bij de grond verkoop in fe bruari is verder bepaald, dat de niet-gesubsidieerde woningen na over leg met de gemeente bij voorkeur zullen worden verkocht of verhuurd aan Wassenaarse ingezetenen. Hierbij zal in het bijzonder gelet moeten worden op de Wassenaarse huisvestingsbelangen, zo is gesteld. De was- senaarders moeten wel van dat voorrangsrecht binnen drie maanden gebruik gemaakt hebben. Kruithof heeft aan de gemeente een bedrag van 4,3 miljoen gulden moeten betalen voor het bouwrijp maken van de grond. Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 uur; open-huis bejaarden, do. van 14-16.30 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, van 14-17 en 21-24 uur. De Zevensprong, Bernhardkade, kla verjas- en sjoeltoernooi, 20 uur. Antonius Clubhuis, Mare, slotmanifes tatie BOA, 20 uur. Donderdag Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Kleuterschool Ons Begin, musical, 18.30 Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Apotheken Zij vonden dat Maan het de afgelo pen periode op die post uitste kend had gedaan en hadden geen enkele behoefte hierin verande ring te brengen. Middels de vertegenwoordiging in de diverse raadscommissies als mede inbreng via het gezamelijk nog op te stellen beleidsplan voor de komende vier jaren meent PZ echter voldoende invloed te kun nen uitoefenen op het totale ge meentebeleid in Zoeterwoude. SUBSIDIE NIEUW NIJEVELr GAAT DOOR WASSENAAR - De stichting Nieuw Nijevelt, in Wassenaar die in het vroegere politiebureau een jongerencetrum exploiteert, zal verder in aanmerking komen voor subsidie. De raadsleden van de commissie voor onderwijs en maatschappelijke voorzieningen is gistermiddag met het voorstel tot subsidiëring akkoord gegaan. Het jongerencentrum heeft nu een proefperiode van een half jaar achter de rug. De gemeenteraad wilde verleden jaar nog bezien of de subsidie kon worden voortge zet en een aanpassing van het ge bouw aan de eisen van het jonge renwerk bekijken. Er werd een part-time-beheerder aangesteld. Afgesproken werd toen dat als het centrum een half jaar ge draaid zou hebben nog eens be keken moest worden of er aanlei ding was de subsidiëring voort te zetten. Na dat half jaar zijn er besprekin gen begonnen met het ministerie van CRM. Dit verklaarde zich onder een aantal voorwaarden bereid, zowel de personeelskos ten van een full-time beroeps kracht als de kosten van het ge bouw te subsidiëring Eén van de voorwaarden is dat de gemeente raad voor 1 augustus besluit neemt ook subsidie te verlenen. Er bleken bij de commisieleden vele vragen te leven over de koers die het jongerenwerk in "Nieuw Nijevelt" zal uitgaan en aan wel ke eisen de beroepskracht zou moeten voldoen. Men bleek ech ter wel vertrouwen te hebben in het huidige bestuur van de stich ting. Bovendien besefte iedereen dat bij een uitblijven van een po sitief antwoord op de subsidie aanvraag voor 1 augustus, de kans op voortzetting van het jon gerenwerk vrijwel geheel verke ken zal zijn. De commissieleden stemden dan ook tot in financiële steun, mits daarna nog overleg gepleegd kan worden met het bestuur over wat er met Nieuw Nijevelt gaat ge beuren. De avond- en nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 7 tot 14 juli, door Ha ven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Beker, Kempenaer- straat lb, B, Oegstgeest, tel. 153274. In dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten gratis van een taxi tel. 122444 gebruik maken. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar, vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di..en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan- verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad R.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor •betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u.. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redaktie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219 Privé: Ingrid Cramer 01718-16289 Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk, Maredijk 33, Leiden Oegstgeest: Hans Sonders 071- 155854 Voorschoten: Joop Peeters 071-769935 Warmond: Jan Bonjer 01711- 10390 Wassenaar Piet Zonneveld 01751-13387 Zoeterwoude: Kees Verzaal 01715-2449 Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per postf 59,60 Jaarabonnement f155,50' 'Jaarabonnement per postf 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2