„Belachelijk dat in Leiden geen opvangcentrum is voor daklozen" [Le/cfee agenda „Karakter handhaven van Hoofdstraat" Revanche Pauwels BURGERLIJKE STAND I k PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 8 JULI 1978 Waarschuwing en wegwijzer WASSENAAR/NOORDWIJ K - "Staatsbosbeheer heeft een folder uitgegeven waarin re creatievoorzieningen en re creatiedoelen overzichtelijk zijn ondergebracht. Het gaat hier om niet minder dan 106 bos- en natuurgebieden waarbij Staatsbosbeheer is nagegaan of er speelvijvers, dagcampings, wandelpaden, heuvels enzovoort aanwezig zijn. Staatsbosbeheer geeft in een toelichting aan dat de ruimte in ons kleine landje schaars is. Dat wist natuurlijk iedereen al, maar het kaartje dat door deze instelling in de folder wordt geleverd, mag ons ei genlijk de schrik om het hart doen slaan. Want dit kaartje leert ons gelijk hoe schaars de streek rond Leiden bedeeld is met bossen. Moeten wij in Gelderland, Lim burg. Drente, Friesland en Groningen nog echt gaan tel len hoeveel natuurgebieden en bossen er zijn van Staats bosbeheer, om en nabij Lei den zijn er welgeteld drie. Ietwat positiever is het dan weer dat de dichtsbijgelegen bossen in Wassenaar en Noordwijk weer iets meer te bieden hebben dan het Haag se Bos. Zo kan er in Wasse naar en Noordwijk wel dege lijk gezwommen worden en recreatie op het water plaats vinden. De dagjestoerist of vakantie ganger die het weertype hier niet als storend voor zijn vrije dagen ervaart, vindt volgens het staatje van Staatsbosbe heer in de beide strandplaat sen ook meer gezelligheid in de vorm van eet- en drinkge- legenheden. Duinen, strand en zee, een natuurlandschap met bijzondere charmes en heuvels met daaraan verbon den vergezichten worden op het overzichtje van Staats bosbeheer bij Wassenaar en Noordwijk aangegeven. Voor vele natuurvrienden een bekend gegeven, voor ande ren kan het foldertje van Staatsbosbeheer van pas ko men om een duidelijke keus te maken uil de verschillende mogelijkheden die ons land op recreatief gebied nog te bieden heeft. Staatsbosbe heer beheert nog 70.000 ha aan bos en natuur (Wassenaar 1320 ha en Noordwijk 680 ha) op zich een aardige hoeveel heid, zo lijkt het althans. Wie echter weet dat dit maar 3/4 deel van de provincie Utrecht is zal er wellicht anders over denken. Tot nu toe misschien nog voldoende. Het staatje van Staatsbosbeheer is niet alleen een wegwijzer, maar ook een waarschuwing dat de grootste voorzichtigheid met dat bos en natuurgebied wat we nog hebben geboden is. LEZERS SCHRIJVEN Wereldwinkel Naar aanleiding van de verhitte de batten in de gemeenteraadsver gadering van vrijdag 30 juni schrijft één van uw journalisten een artikel in uw krant van dins dag 4 juli. Als medewerkers van de winkel zijn we daar erg blij mee. want het is gebleken dat aandacht vragen op zich voor structureel onrechtvaardige ver houdingen in de wereld vaak geen noemenswaardig 'nieuws' Wel willen we een drietal opmer kingen maken: a) dat de mede werkers van de wereldwinkel vrijwel algemeen voor linkse po litiek stemmen valt hen niet kwalijk te nemen; zij interesseren zich blijkbaar zó voor de Derde Wereld-problematiek dat ze zich daarvoor willen inzetten. Het gaat iets te ver om partijpolitieke koppen te tellen. We doen in principe niet aan partijpolitiek in relatie tot de wereldwinkel. De belangen van de Derde Wereld zijn daar nauwelijks mee ge moeid in Voorschoten. b) De 'papierindustrie' in de garage heeft te maken met (tijdelijke) opslag van kringlooppapier. Zo lang de handel er geen brood in ziet zijn er 'idealisten' nodig die een stuk bekendheid willen ge ven aan milieu-vriendelijke pa- Balonnen wedstrijd ZOETERWOUDE - Zoals afge sproken publiceren wij' hier nog even de uitslag van de balonnen- wedstrijd die 15 april georgani seerd werd door de werkgroep Casa Materna. Eerste prijswin naar werd P. Lelieveld uit Zoe- terwoude-Hoge Rijndijk, wiens ballon in het plaatsje Dun te Frankrijk is neergekomen (303) kilometer). De ballon van Esmi- ralda Vlasveld uit Zoeterwoude legde 279 km af en kwam in de omgeving van Binsfeld (Duits land) aan. De ballon van Theo Ammerlaan ook uit Zoeterwoude kwam in het Franse Rethel te recht. De eerste drie van deze balonnenactie krijgen een vlieg reis boven Zoeterwoude aange boden. De opbrengst van de Casa-Maternadag. die besteed gaat worden aan het Napolitaan- se kindertehuis met dezelfde naam bedraagt 3498 gulden. De werkgroep uit Zoeterwoude, die binnenkort weer naar Napels ver trekt zal zich daar gaan bezig houden met het opknappen van het jongensverblijf. B en W reageren op bezwaren tegen bestemmingsplan LEIDERDORP - De Provinciale commissie beroep- en bezwaar schriften gaat zich 27 juli buigen over het bezwaarschrift van de heer Bodrij uit Leiderdorp, tegen het besluit van de Leiderdorpse raad in mei van vorig jaar dat leidde tot de vaststelling van het bestemmingsplan "Oude Rijn". Bodrij voert in zijn bezwaar aan dat zijn woning aan de Hoofdstraat 2 in Leiderdorp bestemd is voor "eensgezinshuizen in open be bouwing met bijbehorende er ven" in het plan Volgens hem is het, gelet op de grootte van deze woning in de toekomst niet mo gelijk hierin opnieuw een gezin te huisvesten. Bodrij verzoekt daarom de grond tevens te bestemmen voor win kel, kantoor en horeca-doelein- den. Een ander verzoek van hem betrekt zich op de bestemming "tuin" voor zijn woning. Hij wil die verandert zien in de bestem ming "bebouwing", omdat uit gangspunt van het plan "Oude Rijn" onder andere is het hand haven van gesloten bebouwing in de buurt van het raadhuis. Een ander punt dat Bodrij nog aan voert zijn onjuiste aanduidingen op de plankaart. Zo vindt hij dat de bij de woning behorende schuur en garage en vóór de wo ning gekegen voortuin en het parkeerterrein niet juist op de kaart aangegeven zijn. Het college van burgemeester en wethouders wijzen in hun reactie op de bedoeling van het plan het karakter te handhaven van de Hoofdstraat. Hiertoe moet volgens b en w ook de karaktersitieke situatie bij de Leiderdorpse brug gerekend worden, die mede wordt ge vormd door de woning van Bo drij. De belangen van Bodrij wgen dan ook niet op tegen de handhaving van de woning in de huidige vorm. Wat betreft de gevraagde vestiging van een bedrijf in de woning kan volgens het college zonodig vrijstelling worden ver leend. De onjuiste aanduidingen op de kaart berusten volgen b en w op een misverstand en verder Comité gaat door met acties tegen waardeloze huisvestingsbeleid VOORSCHOTEN - Peter Pau wels en Marinus Brooshooft blijven zich op elkaar revan cheren. Voor de derde maal in de nog jonge tennis toernooi- enreeks stonden beide spe lers tegenover elkaar en voor de derde maal was er een der de set nodig om de beslissing te brengen. Brooshooft leek aanvankelijk succes te oog sten met de afwachtende tak- tiek, die hij ook in het laatste duel gebruikte. Na 6-3 verlies van de eerste set, ging Pau wels met meer overleg aan vallen. Rustig zijn kansen af wachtend haalde hij game na game binnen. Via 6-1 en 6-2 bracht hij de onderlinge stand voorlopig op 2-1. Bud v.d Zee kwam gisteren twee keer als winnaar uit de strijd. Tegen Visbeen won hij met 7-6,6-4, eenvoudig, omdat de Voorschotenaar kans zag nog meer fouten te maken als Van de Zee. Tegen Jan Roel- vink uit Uithoorn kwam Van de Zee met de hakken over de sloot (5-7,6-3,7-5).In de C-ca- tegorie liet Roelvink zich ook overtroeven en wel door Kan tebeen, toch niet meer dan een gemiddelde C-speler. Alfred Gelevert speelde een goede partij tegen Koen Dek ker van het Wassenaarse OTC(6-2,7-6), maar de zege had hem teveel energie ge kost. Dit bleek wel uit de ver rassend ruime nederlaag, die hij later leed tegen Peter Wol- terink (2-6,4-6). Overige B-uitslagen: Agnes Goemans-Inge Siegenthaler 6-2,6-0; Annie Meyer-Heleen v. Paridon 7-6, 6-2; Carien Heemstermans-Jacqueline v. Wijk 6-2,6-4. Van de Capellen- Wolterink 6-4,7-6; Kasten-As- selbergs 6-3,7-6; Casteleijn- Van Maren 6-0,6-2; Engelen- berg-Meyer 6-2,6-2; noemt het college de andere foutjes op de plankaart van on dergeschikte betekenis. De Provincie Planologische Com missie is het met dit laatste com mentaar van b en w eens. Verder stelt de PPC zich achter Bodrij op door te stellen dat de grond voor zijn woning tot tuin bestemt dient te worden. De bestemming voor de stoep moet dan vervallen. Voor het overige vindt de com missie de bezwaren van Bodrij ongegrond. ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Zwembad de Vliet, demonstratie eerste Leidse EHBO ver. en Leidse Reddings brigade, 14 uur. Touwbaan, Leiderdorp, open huis woonoord gastarbeiders, 13 uur. Heemtuin, Leiderdorp, tentoonstelling biologie-project, 15 uur. RK Meerburgkerk, Zoeterwoude, op- ZONDAG Leids Poppentheater 14.30 125802. Café de Twee Spieghels, Mu ziekprogramma, 15 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, creatieve workshop, 13-18 uur. Heemtuin, Leiderdorp, tentoonstelling biologie-project, 15 uur. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Witte Poort kazerne Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Steenschuur 6, ruil- en veilingavond van "De Postzegelvrienden", 20 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. ruimte lijke ordening en openbare werken, 20 Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): R.M.G. Taytlebaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Merenwijk): P.L. Tan, Schoenerwaal 13, tel. 210890; Wijk III (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad): F.F.W Kehrer, Burggravenlaan 1, tel. 125820; Wijk IV. (Zuid-West en Haagwegkwartier): van za. tot zo. vm.: F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347; van zondag 8 tot 24 uur A.A. van Rijn, Melissetum 5, tel. 210797. Leiderdorp - P. van 't Woud en L. Mid dendorp, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 130070. Zaterdag en zondag spreek- uurtje van 12.30-13.00 uur op Hoofd straat 40, Leiderdorp, tel. 130070. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Weekenddienst van za. 10 uur tot Voorschoten - C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zaterdag); A. Meiman, J.W. Fri- solaan 13, tel. 2493 (zondag). Warmond - L.J.H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond- en nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 7 tot 14 juli, door Ha ven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Beker, Kempenaer- straat lb, B, Oegstgeest, tel. 153274. In dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten gratis van een taxi tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641 Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor, geiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redaktie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219 Privé: Ingrid Cramer 01718-16289 Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk, Maredijk 33, Leiden Oegstgeest Hans Sonders 071-, 155854 Voorschoten: Joop Peeters 071-769935 Warmond: Jan Bonjer 01711- 10390 Wassenaar Piet Zonneveld 01751-13387 Zoeterwoude: Kees Verzaal 01715-2449 Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per postf 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per postf 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en incassokosten. LEIDEN - "Die heren op het stadhuis moeten niet denken dat er een einde is gekomen aan ons actievoeren tegen het waardeloze huisvestingsbeleid van de gemeente Leiden. Wij zullen steun blijven verlenen aan radeloze daklozen en deze indien nodig met acties onderstrepen", aldus een woordvoerder van het comité "Iedereen wil wonen". 'Iedereen wil wonen" wordt ge steund door twintig organisaties, die via dit comité de bevolkingen de gemeente op de woningnood wil wijzen. Het comité kwam vo rige maand in het nieuws toen het de actie van vier vrouwen en twee mannen steunde, die het Bureau Huisvesting aan de Hooigracht een aantal uren bezet hielden. Dit zestal was tot deze bezettings actie overgegaan omdat de vrou wen op straat dreigden te komen staan wegens het sluiten van het hotel "Huize de Wekker" aan de Herengracht. Dit hotel diende als opvangcentrum voor urgente woningzoekenden, maar kon als pier. Als er dan later geld te ver dienen valt stapt de handel er wel weer in (bedankt idealisten). Zo bestaan er ook wereldwinkels (160 in Nederland) omdat de rela tie tussen de derde en onze we reld goed fout zit. Ook hier weer in de eerste plaats op economisch gebied. c) Een wereldwinkel is in geringere mate een 'verkooppunt'. We ma ken geen winst, proberen wel be kendheid te geven aan onze doel stelling met de verkoop van on der andere 'eerlijke' thee en kof fie en willen graag van gedachten wisselen met de bezoekers over de feiten die het onrecht in de we reld gestalte geven en over de mogelijkheden om tot een oplos sing te komen. G.F. Glotze De Hooghkamer 29 Voorschoten Bezuinigingen Gaarne wilde ik langs deze weg mijn ongenoegen uiten over de wijze waarop het kamerlid Dol man zich uitlaat over de handel wijze van het huidige kabinet en vooral over de heer Van Agt (zie LD van 1 juli '78). Het betreft de bezuinigingsnota hetgeen vooral de PvdA nogal zwaar op de maag blijkt te vallen. Volgens Dolman mag men dit niet en mag men dat niet, zie zijn uitlatingen. Hij heeft verder de mond vol van bijvoorbeeld 'naar beneden donderen', 'rotzooi', 'protest' en hij dacht dat de oppo sitie dan met die wetenschap aangenaam op vakantie zou kun nen gaan. Als deze mentaliteit de PvdA beheerst zoals uit de onder toon van dit artikel door de heer Dolman geopenbaard, dan is het bedroevend voor deze partij dat zij niet strijdt met eerlijke mid delen, maar veel meer blijk geeft, dat zij niet tegen hun verkie- zingsverlies zijn opgewassen. Ook de woordkeus van een kamer lid zou wat meer 'parlementair' mogen zijn, lijkt me. Als men bij voorbaat al verheugd is over de (vermoedelijke fout van zijn politiek tegenstander, dan is er geen sprake van landsbelang. Dan is er ook weinig of geen res pect voor de mens als zodanig in zijn functioneren. Dan zou de PvdA ook hier nog wel iets van het CDA kunnen leren. Het is jammer, en tevens ook de vraag of een kamerlid niet wat meer politieke beleefdheid zou kunnen of moeten betrachten als hij de fouten van een naar mijn mening hard werkend en princi piële tegenstander van hem zou willen aantonen. J. Biesjot Trompstraat 77 Leiden zodanig niet langer dienst doen. doordat het overging in handen van een andere eigenaar (de firma De Bolster, die er een bistro wil vestigen). Door ingrijpen van de Leidse poli tie is indertijd aan deze kortston dige bezettingsactie een einde gemaakt. Van degene die hier door op straat kwamen te staan is de situatie van een alleenstaande moeder van twee kinderen vrij zorgelijk. Angst LEI DEN - De Pizzeria's schieten de laatste jaren overal in Nederland als paddestoelen uit de grond. Ook in Leiden zijn er al diverse van die ''Italiaanse pannekoekhuisjes De zoveelste u erd woensdag 4 juli ge opend en luistert naar de welluidende naam 'La Pïccola Italia". Eige naarszijn de heren Tidili en Puddu (foto). De pizzeria is gevestigd in de voormalige Italiaanse levensmiddelenzaak aan de Haarlemmerstraat (nummer 270). waarvan de heer Tidili eveneens eigenaar was. "Die winkel liep niet bepaald zoals het moet. Ik heb er toen maar een pizzeria van gemaaktwaardoor ik nu een Italiaans restaurant en een pizzeria naast elkaar heb ".aldus de heer Tidili. Hel restaurant telt 44 zitplaatsen en de pizzeria 35. Mocht u eens van plan zijn een hapje in "La Piccola Italiate gaan eten, de specialiteit is Pizza Adriatica". LEIDEN - Geboren: Clementina Maria dv J.A.J.C.M. Wassing en W.M. van der Meer; Maria Wilhelmina Jacoba dv J.A.J.C.M. Wassing en W.M. van der Meer; Marcel zv A.J. Cuvelier en M. Sloos; Petronella Maria dv M.J.L.A. van Oosten en P.M. Warmenhoven; John Frederik zv F.N. de Witt en S.G. Hanra- han, Ferdi zv E.M. van As; Joey Joachim zv H.M.E. van Sprang; Suzanne dv W. Rademaker en G. J.H. Pels; Frank zv P.F. Zorn en C.G. Woordes; Rudolf Pieter zv J.W.T.M. van Went en P.C.H.M. van der Berg; Gerardus Theodorus Franciscus zv P.H.M.M. van Dam en G.K. van Leeuwen; Sonik Dayala zv V. Ganga en G.M. van Halderen; Francoise Josanne dv A.H. Spijkeren S.M. Brouwer; Martin zv L.C. Ouwerkerk en J.C. Lambooij; Lylia Anne-Marie dv P.M.A. Jollet en C J. Catoire; Dennis zv C. Welling en P Korsuize; Debby Sabine dvH. Roskoch en Y.G.M Dofferhoff; Arnaud zv W.P. Heemskerk en E.J. van Bruggen. Overleden: A.H. Huisman (1910); H. Bouthoorn (1908): J. Wesselius(1891); M. Morrién (1978); M. Zonneveld (1901) ge huwd geweest met J. van den Bosch; G.L. van Hes (1907); I.F.M. Tit (1944) ge huwd met J. Walker; P.A.C. Meijboom (1914); H. Uileman (1911); M. Christiaan- se (1896). Gehuwd: J.J. Springer en W.M. Bax; *A.C. Sterk en W. van Beek; D.W.P. Schut en G.A.M.C. Cornet; A.J. Boot en I.F. Er ades; W.F. Dubbeldeman en D.D. Leu- ne; W. Gressie en M.M. de Buijn; W. de Roode en J. Landwaart; J. van den Berg en W.I. Schrijver; D.G. Hoedt en J.C. Keijzer; J.A. Verhaar en E.L.A. de la Rie; T.J. Duijkers en N. Lebbing; K.A.J. Ko- renhoff en Y.B. Bourgonje; J.C. Gordijn en A. Couwenberg; A. dem Os en W. Ie Mair. Ondertrouw: P.J. van Leeuwen en A.A. Turk; P. Mast en C.A.H. Koppe; H Hei- neman en A.P.H. Schreuder: Y. Firat en W H. Verlaan; G.C. van der Weijden en K.M. Hellendoorn, G.L. Koster en K. Ukai; C Gubler en P. Hoogervorst; F.N.F.J. Vosse en G E. Smith; A. Bleij- enberg en J.W.M. van der Weijden. De vrouw komt niet in aanmerking vooreen woning in Leiden omdat ze volgens Huisvesting niet aan de inschrijfnormen voldoet. De vrouw durft echter niet terug te keren naar haar .woonplaats uit angst voor haar echtgenoot, van wie zij is gescheiden. Haar twee kinderen staan onder medische behandeling van een aan hec Academisch Ziekenhuis verbon den specialist. Deze is bereid een dubbele urgentie-verklaring te tekenen voor dit gezin, dat voor lopig bij een gastgezin is onder gebracht. 'Huisvesting blokkeert echter de hele zaak", zo zegt een van de le den van het comité. "Het is toch waanzinnig dat zoiets mogelijk is. De gemeente moet toch inzien dat de situatie voor zo'n vrouw onhoudbaar is. We hebben een verzoekschrift ingediend bij B en W, maar we hebben nog steeds niets gehoord. We verwachten dat ook deze stap op niets zal uit lopen". 'Het is toch ook belachelijk dat hier in Leiden nog geen opvangcen trum voor daklozen is. In alle gro te steden is zo'n centrum. In Lei den wordt er in de raad wel over gepraat, maar daar blijft het ook bij. Plannen worden wel gemaakt maar nooit ten uitvoer gebracht. Je zou de raadsleden en wethou ders wel zo aan het handje willen nemen naar andere steden om te laten zien hoe het wel kan". de Katwijkseweg). Men zal er niet alleen kunnen zien hoeveel zorg de gebruikers van dit complex aan hun tuinen besteden, maar belangstellenden kunnen ook in formatie krijgen over de andere complexen die de vereniging in Wassenaar heeft en over de plan nen noor nieuwe recreatietuinen die in het plan Ter Weer zullen worden aangelegd. Tuinders (2) Omdat het Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigingen in Nederland ongeveer tegelijker tijd het 50-jarig bestaan viert, is er door de Wassenaarse Volkstuin- dersvereniging een fotowedstrijd voor amateurs uitgeschreven waaraan iedere liefhebber kan deelnemen. Ook daarover is zon dag nadere informatie te verkrij gen. Het secretariaat van de Was senaarse vereniging is gevestigd aan de Zijdeweg 49. Tweede se cretaris is de heer Van Dun, Was- senaerstraat 4. telefoon 17551. K&G in alle vroegte naar Wereld Muziek Concours LEIDEN - Het Leidse muziek corps "K en G" is vanochtend in alle vroegte met de trein in de richting zuiden van het land ver trokken. Niet op vakantie, maar naar een serieuze aangelegen heid toe. In het Zuidlimburgse Kerkrade vindt namelijk weer hei over onze hele aardbol be roemd geworden Wereld Muziek Concours plaats. Vanochtend om kwart over zeven stapte het hele corps met de supporters op het Leidse station in de trein om te gaan deelnemen aan de mars en showwedstrijden die gehouden worden in het Kerkraadse sport park waar normaliter ere-divi- sieclub Roda JC de show probeert te stelen. Rond tien uur vanavond wordt het hele gezelschap, hope lijk in een zonnige bui, weer te rugverwacht op Leidse bodem. Het Het Amerikaanse koor The Texas Singers brengt vananvond een gevarieerd concert in de Meerburgkerk aan de Hoge Rijn dijk in Zoeterwoude. Het uit on geveer 50 leden bestaande koor staat onder leiding van R.E. Tamper dirigent-organist van de Faith United Methodist Church in Zuid Houston. Tuinders (1) De Wassenaarse Volkstuindersver- eniging houdt morgen ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan van 11.00 uur tot 16.00 uur "open huis" op het volkstuinencomplex aan de Ruigelaan (ingang vanaf

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2