„De huurprijs, dat zal even wennen zijn i\u ook klein verenigingsgebouw in Warmond Morgen open dagin nieuwbouwcomplex voor gastarbeiders •>T> Afscheid schoolhoofd Godthelp na 43 jaar Nog onzekerheid over bijdrage Warmunda aan kleedaccommodatie VRIJDAG 7 JULI 1978 LEIDERDORP - "Toen ik hier pas kwam, woonden hier 160 gastarbeiders. Diverse bedrijven hebben dit woon oord indertijd via een stichting opgericht. Bij het aan trekken van buitenlandse arbeiders was het vroeger ver plicht om tenminste één jaar voor huisvesting te zorgen. Dat is nu niet meer zo, nu zijn de gemeenten hiervoor verantwoordelijk. In dit geval is dat Leiden en Leider dorp" of het verhuizen van bedrijven in de omgeving. "De Turken werken in de fabrieken die aangesloten zijn bij de stich ting, die het woonoord hebben opgezet, de Marokkanen niet. Die werken elders en komen voor- namelijk uit de inmiddels ge- üe "eer Vork. beheerder van het woonoord voor buitenlandse werknemers in Leiderdorp voor de barakken die sloopte huizen aan de Morssingel t)innen niet al te lange tijd. zullen worden afgebroken. in Leiden" Aan het woord is de heer Vork, be heerder van het woonoord voor alleenstaande gastarbeiders aan de Zijlkade in Leiderdorp. Binnenkort wordt dit kamp opge heven en kunnen de buitenland se werknemers overgaan naar een nieuwbouwcomplex aan de Touwbaan. Morgenmiddag wordt daar "open huis" gehou den in één van de dertig 3-ka- merwoningen die de vervallen noodgebouwen aan de Zijlkade moeten gaan vervangen. Het woonoord, dat beter omschre ven kan worden als barakken kamp, heeft tot nu toe meer dan twaalf jaar dienst gedaan om gastarbeiders die in Leiden of Leiderdorp hun werk hebben, te huisvesten. In 1971 ontstonden er plannen om een nieuw woonoord elders te bouwen, een project dat eind augustus van dit jaar einde lijk voltooid zal zijn. Doordat de nieuwbouwplannen veel later zijn gerealiseerd dan in de be doeling lag, moesten de in vrij slechte staat verkerende ge bouwtjes ook zoveel jaren langer dienst doen. Op dit moment wonen er nog zestig buitenlanders. Vork. de beheer der, heeft in de twaalf jaar dat hij daar gewerkt heeft velen zien komen en gaan en al heel wat meegemaakt. "De mensen die hier zitten sparen hun geld op om later wer naar hun geboorteland terug te keren. Met zo'n motivatie doet het er voor de meesten niet zoveel toe hoe ze wonen, zolang het maar goedkoop is", aldus Vork. Goedkoop zal het wonen voor de genen die naar de nieuwbouw gaan verhuizen niet langer zijn. Er zal voor de nieuwe woningen 240 gulden per kamer moeten worden neergeteld. De dertig nieuwgebouwde huizen met drie kamers zullen naar verwachting door maximaal twee gastarbei ders gedeeld worden, om de to tale huurprijs van de ruimte die zij bewonen, te drukken. Vork: "Ik heb nu al moeite met het ophalen van de huur die in dit woonoord toch wel erg laag ligt. De nieuw gebouwde kamers zijn met een huurprijs van 240 gulden per maand een stuk duurder. Veel gastarbeiders kijken daar nog erg wantrouwig tegenaan. Ze denken dat de gemeente op deze huizen wil verdienen en dat is toch echt niet zo" Vork vreest dat niet iedereen van het huidige woonoord zich zal in schrijven. De niet ingeschreve nen zoeken volgens de beheerder liever een goedkoper pension "dat meestal uitgeleefd is. door Roel Zaadnoordijk maar dat doet er voor hun niet zoveel toe" Ondanks de hoge huren verwacht Vork toch dat de nieuwbouw vol komt te zitten, "Verschillende pensions in Leiden zijn door de gemeente reeds afgekeurd omdat ze levensgevaarlijk zijn om in te wonen. Toch wonen er nog Tur ken en Marokkanen in omdat de gemeente niet voor vervangende woonruimte kan zorgen. Je kan helaas niets tegen dit soort prak tijken doen, alleen als er brand in zo'n dichtbepakt huis uitbreekt Maar dan is het te laat" "Zulke pensionhouders laten hun huis helemaal uitleven, zonder er maar een cent aan te verspijke ren. Als de woning dan ontruimd wordt, bieden ze het voor een goede prijs te koop aan. Wanneer hier over een tijdje kamers over zijn, zullen enkele pensions be slist gesloten worden Nee, het komt hier echt wel vol" Nu wonen er nog dertig Turken en evenzoveel Marokkanen in het barakkenkamp. Het vertrek van zo'n honderd gastarbeiders uit het kamp heeft volgens Vork vooral te maken met de sluiting Vork functioneert zo'n beetje als manusje van alles tussen de be woners, die met elkaar gemeen hebben dat ze buitenlandse werknemers zijn (en sterk van el kaar afhankelijk zijn), maar die als grote verschilpunt hebben dat ze uit twee andere landen, met ei gen culturen en sociale achter gronden komen: Turkije en Ma rokko. Dit manifesteert zich al leen al in de eetgewoonten Vork-. "De twee groepen koken ieder voor zichzelf, omdat ieder van hun het eten op een verschillende manier klaarmaakt" Vork zelf begon twaalf jaar geleden als kok in het "oord" Deze menleving kan dat anderen wel eens irriteren. Niet alleen sociaal, maar ook technisch wordt veel van je verlangd. Als er iets gere pareerd moet worden, ben ik daar eveneens goed voor, of het nou loodgieters- of timmerwerk is" "Manusje van alles zijn heeft zijn voordelen, aan de andere kant heb je automatisch veel meer werk te doen, zonder echt zicht baar werk te kunnen afleveren. Ik denk dat mijn twaalf jaar hier bij na dubbele werkjaren zijn ge weest", zegt Vork, die zijn werk zal voortzetten nadat de verhui zing naar de nieuwbouwwonin gen heeft plaatsgevonden. kante figuur in het kamp kan het "Ze kunnen mij overal i niet nalaten nog even over zich zelf te vertellen: "In mijn dienst tijd heb ik in de tropen veel erva ring opgedaan met het bereiden van buitenlandse maaltijden Slechts een maand ben ik hier kok geweest want de beheerder die hier toen werkzaam was kreeg een maagzweer. Aan mij werd toen gevraagd of ik zijn werk wilde overnemen. Het bleek al gauw geen gemakkelijke opgave te zijn. Kijk, je moet met deze mensen kunnen praten, met ze opschieten en toch wat van ze gedaan weten te krijgen. Iedere gastarbeider heeft wel eens zo'n probleem en in een dichte sa- krij gen. Zolang ik maar* gevraagd word en niet hoef te solliciteren. Twaalf jaar ervaring is tenslotte niet niets. De komende drie jaar zal ik me bezighouden met het toezicht op de nieuwe kamers. De gastarbeiders die er komen wo nen zijn tenslotte geen vrouwen die hun huis elke dag schoon kunnen houden" Vork: "Als ik geen controle op een goede be woning uitoefenen, is deze nieuwbouw na een jaar alweer vervuild" 19 juli kunnen de mensen zich in schrijven voor de nieuwe wonin gen. "Alleen dat geld hé, dat zal nog wel even wennen zijn" WASSENAAR - Na een onder wijsloopbaan van 43 jaar heeft de heer J. Godthelp. hoofd van de Den Deylschool gisteren officieel afscheid genomen van zijn be roep. De 63-jarige Godthelp heeft zijn werk op doktersadvies neerge legd Hij begon zijn loopbaan in 1935 als kwekeling met akte voor een salaris van 5 gulden per maand. Na onderwijzer te zijn geweest in Harlingen, werd hij hoofd van scholen in West Ter schelling (1946), Harlingen (1952), Beverwijk (1956). In '59 werd hij in Wassenaar benoemd aan de christelijke school Den Deyl, die eigenlijk een "dochter" is van de christelijke school aan de He renweg en opgericht werd toen de wijk Zijlwatering in ontwik keling kwam. De school groeide snel, waarop een afsplitsing volgde van een nieuwe christelij- „Hummelburcht"-dependance wordt algemene ruimte WARMOND - De Warmondse vereniging Communicatie Warmond komt uiteindelijk toch in het nieuwe verenigingsgebouw te recht. Deze vereniging die onder andere bin go- en dansavonden verzorgt en er een jonge- rensociëteit op na houdt, gaat gebruik maken van de zogenaamde algemene ruimte die in het gebouw aan de Herenweg aanwezig is. Het lag in de bedoeling om dit zaaltje vrij te houden voor allerlei activiteiten van groepen die daar geregeld terecht zouden kunnen. De algemene ruimte, die in het verenigignsge- bouw komt te vervallen, omdat met de ver huizing van Communicatie Warmond het gebouw helemaal volzit, wordt overgeheveld naar de dependance van de kleuterschool de Hummelburcht, bij de Leerhoeve Dit bijgebouwtje van de kleuterschool, dat het laatste jaar nog dienst gedaan heeft als twaalfde lokaal van de basisschool De Leer hoeve, zal nu onderdak gaan bieden aan ver gaderingen, vrouwengroepen, het zangkoor, de muziekschool enzovoorts Bescheiden Door deze vrij onverwachte ontwikkelingen heeft Warmond nu in feite ineens twee ver enigingsgebouwen, waarvan een met erg be scheiden afmetingen terwijl het andere een achttal verenigingen huisvest. De biblio theek, de jeugdsociëteit 't Sloepie, de histori sche vereniging Warmelda, de hobbyclubs van de jeugdraad Warmond en Scouting Warmond waren al een tijdje verzekerd van een ruimte in het grote verenigingsgebouw, de zogenaamde sociaal-culturele accommo datie (SKA). Er bestond alleen nog onzekerheid over de huisvesting van Communicatie Warmond. Het plan was om deze vereniging onder te brengen in de voormalige dependance van de kleuterschool, die per augustus van dit jaar vrijkomt. Gesprekken die daaromtrent ge voerd werden tussen het gemeente- en het schoolbestuur liepen op enkele bedenkingen uit. Het schoolbestuur was bang dat de jon geren-sociëteit van Communicatie Warmond met zich meebrengt Gesprek Daarop werd bekeken of het niet alsnog moge lijk was deze vereniging in de SKA onder te Voetbalclub kan 10.000 gulden en de normale huurprijs niet opbrengen WARMOND - De Warmondse voetbalvereniging Warmunda heeft in een brief aan de gemeen teraad haar bezwaren geuit tegen het, plan van de gemeente om de club 10.000 Gulden extra te laten betalen, boven de normale huur als jaarlijkse bijdrage voor de nieuw te bouwen kleedaccom modatie. Wat de gemeente betreft ligt de kwestie rond sportpark Over- bosch nu wel duidelijk. Deze in stantie vindt dat de voetbalver eniging dit bedrag moet kunnen opbrengen uit de inkomsten van de kantine, die men op het sport complex exploiteert en die ook door de andere sportverenigin gen, die gebruik maken van Overbosch, zoals handbal en korfbal, wordt bezocht. De voetbalvereniging Warmunda lijkt nog wat aarzelend te staan tegenover de financiële conse quenties die de nieuwbouw van een kleedaccommodatie met zich meebrengt. Voorzitter Heykoop vindt het in dit stadium ''waarin nog onderhandeld zal worden met de gemeente" niet verstan dig om commentaar te geven. Het zou volgens hem ongunstige ge volgen kunnen hebben voor ver dere besprekingen. Noodzakelijk Voor een goed begrip is het nodig even terug te gaan in de historie Een aantal jaren geleden bleek het noodzakelijk de accommoda ties op het sportpark Overbosch te vernieuwen. De gemeente zelf zat toen krap in de financiële middelen en had geen geld om de verbouwing te bekostigen. Uit die tijd dateert een voorstel van de voetbalclub Warmunda om zelf nieuwe kleedruimtes te bouwen, een plan dat 150.000 Gulden zou moeten kosten, wat neer zou komen op een jaarlijkse aflossing van 15.000 Gulden. Warmunda wilde een en ander uit de opbrengst van de kantine be kostigen. Sinds enkele jaren is de financiële positie van Warmond wat rooskleuriger en daarom heeft de gemeente zelf een plan ontwik keld voor een kleedaccommoda tie ook voorde handballers, korf ballers en de erbij gekomen ten nissers. De kosten van dit plan bedragen 500.000 Gulden. In haar brief aan de gemeente laat de club weten het niet juist te vinden dat opbrengsten uit de zelf gebouwde kantine moeten worden afgedragen en men vindt het bedrag van 10.000 gulden aan de hoge kant, mede omdat een Sportpark Overbosch in Warmond dat binnenkort waarschijnlijk een geschikte kleedaccomodatie krijgt voor de buitensporters. Volgens de tot nu toe uitgebrachte plannen betekent dit voor de voetbalvereniging Warmunda een zware financiële last. verhoging van de terreinhuur ge vreesd wordt. Een paar weken geleden heeft de gemeente de gebruikers van het complex Overbosch vooreen ge sprek uitgenodigd om de problemen te bespreken. De be zwaren van Warmunda zijn vol gens een woordvoerder van de gemeente grotendeels uit de weg geruimd. Ook burgemeester De Vreeze sprak zich in die richting uil in de raadsvergadering van afgelopen donderdag toen hij erop wees dat in een gesprek met de voorzitter, de penningmeester en de secreta ris van de vereniging een af spraak zou zijn gemaakt over de jaa'rlijkse lasten voor de bouw van de kleedaccommodatie en dat het hierbij ging om 10.000 Gulden. Verder schijnt in het ge sprek een vaste huurprijs voor het complex te zijn afgesproken van 3883 Gulden zolang er geen verbeteringen optreden. War munda behoudt het exclusieve recht op exploitatie van de kanti ne en de overige belanghebbende sportverenigingen zijn in de toe komst verzekerd van kleedruim te. Maar Warmunda hoopt nog op een verder gesprek met de gemeente, wat ook door wethouder Van dec Zalm is toegezegd. Voor hen gaat het erom dat 10.000 Gulden een bedrag is dat "niet op te brengen is". De vereniging stelt daarbij het normaal te vinden als meer betaald moet worden dan de an dere buitensporters, maar het zou dan wel in een goede verhouding moeten staan met de huren van laatstgenoemden. Die besprekingen zullen voor de raadsvergaderingen in augustus moetfn plaatsvinden om wat duidelijkheid te verkrijgen. Een voorstel voor die vergadering is zeker, de gemeente wil, gezien de hoge kosten van de bouw, de accommodatie in fases uitvoeren. In eerste instantie worden naast de huidige bebouwivg vier nieu we kleedruimtes gebouw d in een later stadium volgt dan voltooing van het plan. ke school "Bellesteijn" in een an der deel van de nieuwe wijk. Godthelp, die ook ooit koordiri gent is geweest heeft altijd een grote betrokkenheid getoond met het individuele kind. Door gesprekken bouwde hij een we- zelijk contact op met de leerlin gen, BURGERLIJKE STAND LEIDEN LEIDERDORP WARMOND VOORSCHOTEN ZOETERWOUDE - Geboren: Hugo z.v. H. Schoneveld en E. van Kromhout (Leiderdorp,), Cornelia d.v. D. van Driel en A. Scheurwater (Lei derdorp), Clement z.v. T. L. van der Werf en E. J. M. van Pegt (Voorschoten), Die- derik z.v. F. Boomsma en I. H. A. Kroner (Leiden), Nicoline d.v. M. P. Schor en E. H. F. Bruggeman (Leiden), Jenneke d.v. F. X. Kiel en S. J. Cannoo (Leiderdorp), Sandra d.v. F. X. Kiel en van S. J. Can noo (leiderdorp), Rogier z.v. T. J. W. M. Havermans en A. C. H. Trachsler (Voor schoten), Antoinette d.v. A. M. H. Schepman en P. J. J. Robaard (Leider dorp), Melanie d.v. C. J. Laterveer en G. brengen. Na een gesprek tussen het college van burgemeester en wethouders en Com municatie Warmond deze week, is besloten dat de vereniging onderdak krijgt in de nog vrije algemene ruimte in de SKA. Met het schoolbestuur van de Hummelburcht zal binnenkort een gebruiksovereenkomst wor den gesloten waarin wordt vastgelegd dat dit gebouw dienst gaat doen als een algemene ruimte, voor diverse activiteiten die in het dorp plaatsvinden. De dependance hoeft hiervoor geen speciale aanpassingen meer te ondergaan. Er moeten wel nog wat voorzie ningen worden aangebracht, maar deze schijnen technisch gezien erg eenvoudig te zijn. Gemeentesecretaris Zoetemelk wijst er nog op dat nu de SKA helemaal volzit, het niet zo is dat de verenigingen, die momenteel druk in de weer zijn met de verhuizing van De Burcht naar de SKA, geen exclusief gebruiksrecht van de hun ter beschikking gestelde ruimte hebben. Als blijkt dat de ruimte te weinig benut wordt kan deze gedeeltelijk toegewe zen worden aan een andere vereniging die in ruimtenood zit. chard z.v. J. S. Zwetsloot en van M. van 't Wout (Leiderdorp), Desireé d.v. P. Te gelaar en M. v.d. Zwart (Leiden), Sebas- tiaan z.v. P. van der Heijden en H. J. Se- lier (Leiderdorp), Eline d.v. H. P. de Rijk en J. C. M. van Hees (Leiden). Floor d.v. ApOtneken W. N. Blok en J. van Polanen (Leiden), Maarten z.v. C. M. van der Malen en J. K. van Kegge (Leiderdorp), Stefan z.v. F. A. de Vos en J. M. Bruggeman (Leider dorp), Petrus z.v. C. G. P. Groen in 't Woud en A. Q. M. Rotteveel (Warmond), ir-.eidse agenda VRIJDAG Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos, 19.45-23.30 uur. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Bah'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club van alleenstaanden, 20 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Zwembad de Vliet, demonstratie eerste Leidse EHBO ver. en Leidse Reddings brigade, 14 uur. Touwbaan, Leiderdorp, open huis woonoord gastarbeiders, 13 uur. Heemtuin, Leiderdorp, tentoonstelling biologie-project, 15 uur. RK Meerburgkerk, Zoeterwoude, op treden koor uit Texas, 20.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur Middelweg 19 c, kindervoorstelling Leids Poppentheater 14.30 uur, tel. 125802. Café de Twee Spieghels, Mu ziekprogramma, 15 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, creatieve workshop, 13-18 uur. Heemtuin, Leiderdorp, tentoonstelling biologie-project, 15 uur. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 "De Postzegelvnenden", 20 u *t Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. ruimte lijke ordening en openbare werken, 20 Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): R.M.G. Taytlebaum, Hogewoerd 138,tel.l20266; Wijk H (Kooi en Merenwijk): P.L. Tan, Schoenerwaal 13, tel. 210890; Wijk III (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad): F.F.W Kehrer, Burggravenlaan 1, tel. 125820; Wijk IV .(Zuid-West en Haagwegkwartier): van za. tot zo. vm.: F Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347; ven zondag 8 tot 24 uur. A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - P. van 't Woud en L. Mid dendorp, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 130070. Zaterdag en zondag spreek- uurtje van 12.30-13.00 uur op Hoofd straat 40, Leiderdorp, tel. 130070. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Weekenddienst van za. 10 uur tot ma. 7 uur vm. Voorschoten - C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zaterdag); A. Meiman, J.W. Fn- solaan 13, tel. 2493 (zondag). Warmond - L. J.H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Niels z.v. A. J. T. Huisman en A. C. M. Klink (Warmond), Eelke z.v. Th. W. Kooij en J. A. M. van Stein (Warmond), Lucas z.v. H. J. Stroomer en A J. M. van Wijk (Warmond). Overleden: P. N. de Groot (64) (War mond), M. J. Schrama (83) (Warmond), C J. Kuipers (87)(Warmond), A. Th. Doove (83) (Warmond), G de Munnik (89) (Warmond), A. E. Heij (87) (Warmond), E. Smit (88) (Warmond), A. Andringa (63) (Warmond), J. G. Kriege (89) (Zoeter woude), H. Stuifzand (71) geh. m. M. P. van Rijn (Leiden), C. A. Vermeulen (94) geh. gew. met G. Starre (Leiden). Getrouwd: P. A. van Evert (Leiderdorp) en N. P. van Hemert (Leiderdorp), H. Middag (Leimuiden) en C. C. M. Wolvers (Leiden), R. LammeFS (Den Helder) en G. A. H. van der Krogt (Leiden), E. E. Warlicht (Leiderdorp) en F. R. M. Tho massen (Leiderdorp), J. A. G. van Pola nen en A. A. J. van Winsen (Warmond), R. Verstraaten en J. M. van der Willigen (Warmond), B. A. Regensburg en A. J. G. Tuink (Warmond), E. J. M. Veger en P. Th. M. Buterst. P. W. R. van Ravesteyn en E. van Staveren (Warmond). Ondertrouwd: W. B. M. Z. Vaneman (Zoeterwoude) en W. M. T. de Boer (Lei derdorp), T. Hackenitz (Leiderdorp) en J. M. S. Hilgersom (Leiderdorp), M. Wa lenkamp (Warmond) en H. E. Kortekaas (Warmond), G. P. Olden (Warmond)en J. Dingman (Warmond), H. J. C. van der Kloot (Warmond) en M. van Ingen (Warmond). Bijkantoor Panagro in Lelystad WARMOND - Het Warmondse aannemingsbedrijf Panagro be gint binnenkort met de bouw van een kantoor in Lelystad. Van- daaruit probeert het bedrijf de onderhouds-, verbouwings- en nieuwbouwwerken in de Ijssel- meerpolders waar Panagro al langer bezig is met bouwzaken, te stimuleren. De vestiging van een filiaal in Lelystad, heeft geen consequenties voor de werkgele genheid in Warmond. Het is mo gelijk dat er later wat overplaat sing binnen het bedrijf plaats vinden, maar volgens een woord voerder van Panagro gaat het daarbij maar om enkele perso nen. In totaal komen in Lelystad een man of tien te zitten die voortkomen uit het personeel wat al jaren bouwwerkzaamhe den in de noordoorstpolder en la ter bij Almere uitvoerden. In to taal heeft Panagro zo'n driehon derd man in dienst. Het bijkan toor in Lelystad wordt het tweede in deze opzet, na een vestiging in Den Haag. De avond- en nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 7 tot 14 juli, door Ha ven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Beker, Kempenaer- straat lb, B, Oegstgeest, tel. 153274. In dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten gratis van een taxi tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 i Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien i gesprek 071-210221. Redaktie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219 Ingrid Cramer 01718-16289 Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor dijk, Maredijk 33, Leiden Oegstgeest: Hans Sonders 071- 155854 Voorschoten: Joop Peeters 071-769935 Warmond: Jan Bonjer 01711- 10390 Wassenaar Piet Zonneveld 01751-13387 Zoeterwoude: Kees Verzaal 01715-2449 Kwartdalabonnejnent f 41,75 Kwartaalabonnement per post Jaarabonnement Jaarabonnement per post Losse i hrij- Abonnementsgelden bij uitbetaling te voldoen. Bij automatische oversa ving geen administratie incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2