LEIDSCH DAGBLAD „Belastingen in Nederland kunnen omlaag vlooien opkomst vandaag Andriessen wil belastingen gaan verlagen HEZSEBEI Van één vakantiedag 'n leven lang plezier. li Brennerpas weer 'schoon' e Zomer dagblad voor leiden en omstreken unicon contactlenzen Naar de mening van Europese commissie: Borg te sterk voor Tom Okker bij huisdieren, in houten vloepen of vloerbedekking! ongevaapiijke, doelmatige beschermings middelen,bij. +S alles Tekort van zo'n 600 miljoen op betalingsbalans jó. Meubelfabriek Oisterwijk LI VRIJDAG 7 JULI 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35595. JERUZALEM (GPD) - Israël heeft op beperkte schaal troepen samen getrokken langs zijn noordelijke grens met Libanon, zo is vandaag in Tel Aviv bekend ge maakt. Het is een van de maatregelen die Israël heeft genomen om Syrië te waarschuwen tegen een Syrische overname van Libanon, wat voor Israël on aanvaardbare consequenties zou hebben. In militaire kring wordt de me ning uitgesproken dat het staakt-het-vuren dat op het ogenblik in Beiroet van kracht is, mede het resultaat is van de serie waarschuwin gen en signalen die Israël aan Damascus heeft gegeven over de ernst van de situatie in Li banon. Gisteren waarschuwde Israël al tegen de slachtpartij die het Syrische leger aanricht onder de christelijke bevolking van Beiroet. Zowel minister van defensie Weizman als de di recteur-generaal van het kan toor van de minister-presi dent, Ben Elisar, waarschuw den dat Israël niet zal dulden dat de christenen in Libanon worden afgeslacht, maar zij wilden beiden niet ingaan op Minister Weizman vragen of Israël militair in grijpen overweegt. Ook Syrische frontlinietroepen in de hoogte van de Golan zijn in hoogste staat van paraat heid gebracht. Dit schrijft het in Beiroet verschijnende on afhankelijke dagblad Middle East Reporter. Het gewoonlijk goed ingelichte blad zegt dat 'volgens diplo matieke berichten de Syri sche luchtmacht in staat van volledige paraatheid werd gebracht waarbij de grond- verdedigingstroepen dag en nacht waakzaam zijn. De Sy rische frontlinies in de hoogte van de Golan waren volgens die berichten op voet van oorlog" (Zie ook pag 9) UNICON B.V. Lid A.N.V.C. DEN HAAG - Minister Andriessen (financiën) wil voor particulieren de ontvangen renten tot een be drag van ten hoogste 200 gulden vrijstellen van betaling van in komstenbelasting. De belasting verlichting moet nog dit jaar in gaan. De bewindsman wil het be drijfsleven voorts compenseren voor de inflatie door middel van een bijzondere winstaftrek van 1,4 procent van het eigen vermo gen. Daarnaast moet voor bedrij ven een algemene winstaftrek van 3 procent van de winst zelf gaan gelden. Met de maatregelen is in totaal een bedrag van 1.1 miljard gulden gemoeid. Dit zijn de hoofdpunten uit een wetsontwerp inzake tijdelijke belastingmaatregelen dat van ochtend door minister Andries sen aan de Tweede Kamer is ge zonden. Het voorstel is ingediend in afwachting van de besluitvor ming over het rapport-Hofstra, dat de invloed van de inflatie op de belastingheffing wil neutrali seren. De nu ingediende plannen komen overeen met de voorstel len waarmee de regering kwam bij de publikatie van het Hofstra- rapport, in februari. Met de tijdelijke maatregelen wil de regering zowel particulieren als het bedrijfsleven compenseren voor de inflatie, omdat het door hem uitgeleende geld steeds minder waard wordt door verlies aan koopkracht. Daarnaast geeft het regeringsplan een extra las tenverlichting aan bedrijven, teneinde de winstmarges te ver beteren. Het kabinet wijst erop dat de 3-pro- cent-maatregel voor het be drijfsleven een voortzetting be tekent van het beleid van het vo- Het blijft slecht Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan buien. Krachtige tot harde noord westelijke wind. Minimumtemperatu ren ongeveer 10. maximumtemperatu- DEN HAAG/BRE- MEN(GPD) - Met de sug gestie van de Europese commissie om in Neder land de belasting te ver lagen, kan de Nederland se regering volledig in stemmen. Dit heeft minis ter van buitenlandse za ken Van der Klaauw gis teravond in Bremen ge zegd, waar een Europese topconferentie aan de gang was over so ciaal-economische aan gelegenheden. Een aantal economische experts van de Europese commissie had- aanbevolen op korte termijn de belastingdruk te verlichten om investeringen te bevorderen en sociale maatregelen te nemen. Dit zou volgens de Brusselse ex perts het beste middel zijn om in de komende twee jaar een bijdra ge te leveren aan een vergroting van de economische groei. Men redeneert dat Nederland zich AMSTERDAM - In drommen dit wel kan veroorloven, nu de staat men voor de GO-en GD-post te tekorten op de begroting op lan- wachten tot men aan de beurt is i polioprik. De vraag 26 PAGINA'S ar Muiïjif mi ff 11 Tom Okker in actie in de aan trekkelijke partij tegen Björn Borg De finale van Wimbledon gaat morgen, exact volgens plaatsing en verwachting, tussen de twee sterkste ten nisspelers ter wereld: Björn Borg en Jimmy Connors. Borg versloeg in drie sets on ze landgenoot Tom Okker. De Nederlander, die met schitterend tennis zo verras send ver was gekomen, speelde opnieuw een knappe partij, maar moest uiteinde lijk toch erkennen, dat hij tegen de twaalf jaar jongere Zweed volslagen kansloos was. Het deerde Okker niet. Hij had veel meer bereikt, dan hij ooit voor mogelijk had gehouden. PAGINA 15 BZN al weken in de hitpara- Extra inspraak voor Moluk- kers PAGINA 7 Kuiper is favoriet bij Lévi- tan PAGINA 13 Film in Europa bevindt zich in een crisis PAGINA 17 "Bouw gastankers kan scheepsbouw redden" PAGINA 21 rig kabinet. Dit deel van het plan moet de bedrijven compenseren voor de verslechterde economi sche situatie. Ook vormt het de voortzetting van het beleid tot herstel van de werkgelegenheid, zoals dat onder meer aangekon digd is in de onlangs verschenen Ombuigingsnota. Nlouw» Rijn 50 Tin 8 0024 (01710) inentingen is gisteren met de schoolvakanties in het vooruitzicht ±TOteSt. plotseling fors gestegen Nederland staat alleen met zijn be- Bij kan.toor, deJan TforoP- zwaren tegen de manier waarop s":a,at Amsterdam dreigde van- Bonn en Parijs een plan hebben °cht?ld zeVs. ™z'e ondlr de h"n- uitgewerkt om in Europa meer derde'1 wachtenden. De politie monetaire stabiliteit te krijgen. *'eld daarna ee" °°^e De andere kleine EG-landen Zxe ook pagmq. 7 voelen niets i het zeil - enigerlei vorm i protest tegen de Frans-Duit se plannenmakerij die volgens Den Haag in het kader van de EG-instellingen had moeten plaats hebben. Het Duits-Franse plan voor grotere monetaire samenwerking werd gisteravond besproken aan een diner van de regeringsleiders van de Negen. Premier Van Agt zei dat hij de Nederlandse bezwaren „een beetje zou etaleren, daarbij het verstandige midden hou dend" Hij stelde dat de contac ten met de andere kleine EG-landen vooral tot doel had den informatie te verzamelen over de inhoud van het Frans-Duitse plan. De Duitse regering begrijpt abso luut niets van de Nederlandse be zwaren, luidde samengevat het commentaar van de officiële Duitse regeringswoordvoerder Hij wees erop dat Schmidt een afgezant naar Den Haag had ge stuurd om de regering in te lich ten nadat hij al eerder een brief had geschreven. Van der Klaauw achtte dit duidelijk onvoldoende- „Over een essentiële zaak als mo netaire samenwerking moet ie dereen kunnen meepraten", zei hij. J eugdwerkeloosheid De ministers van sociale zaken van de Negen moeten het probleem van de jeugdwerkeloosheid op nieuw aanpakken in opdracht van hun regeringschefs. Frank rijk verhinderde onlangs dat een plan van commissaris Vredeling, om 150.000 nieuwe banen te scheppen, werd aangenomen. Volgens commissievoorzitter Roy Jenkins was dit echter meer te wijten geweest aan „warmge lopen temperamenten" dan aan de door Parijs aangevoerde prin cipiële bezwaren. De Franse pre sident Giscard zegde volgens van der Klaauw nu zijn volledige me dewerking toe. DEN HAAG (ANP) - De lopende rekening van de betalingsbalans op transactiebasis vertoonde in het eerste kwartaal van dit jaar een tekort van 600 miljoen gul den. In het eerste kwartaal van vorig jaar was er een overschot van een half miljard. Dit blijkt uit een overzicht van de betalings- balansgegevens dat minister An driessen van financiën aan de Staten-Generaal heeft gezonden Na seizoencorrectie verliep het te kort in het eerste kwartaal ruim een miljard gulden, nadat het vierde kwartaal van 1977 nog een overschot van ruim 600 miljoen had opgeleverd. Ten opzichte van het vierde kwar taal van 1977 steeg het tekort van het goederenverkeer met ruim 800 miljoen gulden tot 900 mil joen. Het saldo in het onzichtbare verkeer daalde in dezelfde perio de eveneens met ruim 800 mil joen. De waarde van de goederenuitvoer was 2,75 procent lager dan in het voorgaande kwartaal en viel daarmee terug tot het niveau van de eerste drie kwartalen van 1977 Daarentegen gaf de invoerwaar de een lichte stijging, met 1,5 pro cent, te zien. Kijk verder dan de vakantie lang is en kom geloogd massief eiken kijken bij de Meubelfabriek Oisterwijk. Zo kunt u het nuttige met het aangename kombineren, want we zitten in 't bronsgroen eikehout, bij zee en zeil- water, bij bossen en vennen, bij het Rijksmuseum en de hunnebedden, ja eigenlijk overal. Ti, Leidsekade 98-99. tel. 020-233917, Hengelo (O), Deldenerstraat 3-5. tel. 05400-14370. Berkel (Zit.), Noordeindseweg 116. tel. 01891-4670. Oisterwijk. Heusdensebaan 65. tel. 04242-9012, Beverwijk, Parallelweg 100. tel. 02510-26923. Utrecht, Hollantlaan 26. tel. 03O883762, Ede. Grotestraat 72/74. tel. 08380-16203. Valkenburg (L), Reinaldstraat 9. tel. 04406-13925, Heerenveen, Dracht 142. tel. 05130-25540, Zuidlaren, De Millystraat 7, tel. 05905-3607. Geopend ma t/m za 9-18 uur en alle koopavonden. Rest Oostenrijkse grensposten nog kritiek VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING vrijdag en zaterdag in de RONNIEHAL te LEIDEN zie onze adv. op pag. 8 SERVICE TAPIJTEN Leidsch Dagblad Qeen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18 00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. DEN HAAG (ANP) - De Brenner pas is 'schoon'. Dat kon de groot ste wegvervoerdersorganisatie in ons land, de NOB-wegtransport, vandaag meedelen. Aan beide kanten van de pas, dus aan de Italiaanse en de Oostenrijkse kant, stonden naar schatting 3.000 vrachtauto's. Opzienbarend wordt daarbij ge noemd het feit, dat geen van deze vrachtwagens de ingestelde be lasting op de tonnage (de oorzaak van alle ellende) heeft behoeven te betalen. Ook het nameten van de inhoud van de brand stoftanks en als gevolg daarvan het eventueel betalen van belas ting is eveneens achterwege gebleven. De acties van de vrachtwagen chauffeurs aan de Oostenrijkse grenzen uit protest tegen de in voer van nieuwe belastingen, duurden ook vanochtend voort. Maar een aanzienlijke verbetering voor het verkeer over de weg had plaats in Tirol waar het verkeer tussen de Duitse Bondsrepubliek naar Italië via Kufstem en de Brenner over gaat. De toestand in het gebied van Salz burg bleef echter kritiek. De grenspost aan de weg München - Salzburg was nog geblokkeerd. Aan de grens bij Passau is het ge hele verkeer geblokkeerd. Per sonenauto's worden daar omge leid. De Reschenpas tussen Oostenrijk en Italië is geblokkeerd. Het per sonenverkeer wordt omgeleid. (Zie ook pag. 9) 4 weken lang i LEIDSCH DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS ANTIEKHAL REMBRANDT

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1