'Gedonder water niet eerste Gemeente kan niets doen tegen speculatie met milieuwoningen Zakennieuws Steeds hogere tarieven door te gering aanbod CDA/YYD oneens met procedure Opleiding apothekers assistenten met alle waarborgen Plan voor geldactie Tour-doel omgeven DONDERDAG 6 JULI 1978 LEIDEN - De gemeente Leiden kan niets doen tegen een geval van speculatie met één van de milieuwoningen in de Meren- wijk. Door het ontbreken van een kettingbeding tegen speculatie kan een bewoner zijn huis zonder ingrijpen van de gemeente met een zeer forse winst verkopen. Dit blijkt uit het antwoord van bur gemeester en wethouders op schriftelijke vragen van raadslid Beijen (PPR). Beijen had ge vraagd hoe het mogelijk is dat een milieuwoning in de Meren- wijk- koopprijs rond de twee ton - voor bijna een half miljoen gul den te koop-wordt aangeboden. B. en W. antwoorden dat in de over eenkomst tussen gemeente en stichting milieuwoningen alleen een anti-speculatiebeding is op genomen voor de koper van de grond (stichting milieuwonin gen) en niet voor de opvolgende kopers. B. en W. zeggen het te be treuren dat ze in het koopcon tract geen kettingbeding tegen speculatie hebben opgenomen. Ter verontschuldiging merken B. en W. nog op dat bij de vaststel ling van het koopcontract voor de milieuwoningen (begin 1976) nog geen sprake was van een storm achtige ontwikkeling in de prij zen van woningen. Overigens heeft het college inmid dels een werkgroep in het leven geroepen die adviezen geeft om anti-speculatievoorwaarden in koopcontracten op te nemen. Daarnaast delen B. en W. mee dat ambtelijk advies gevraagd is om meer grond voor woningbouw in de gemeente bij voorkeur in erf pacht uit te geven. LEIDEN - De huidige opposi tiepartijen in de Leidse ge meenteraad, CDA en WD, zijn het oneens met de pro cedure die de Partij van de Arbeid volgt bij de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethou ders. Het CDA vecht de gronden aan waarop de PvdA hen uitsluit. De WD is het oneens dat zij als tweede keus bij de college-vorming wordt betrokken. De PvdA besloot vorige week dat de huidige college-par tijen, PvdA PPR en D'66 sa men een programma-schets voor een nieuw college vor men. Deze schets wordt ver volgens voorgelegd aan WD, PSP en CPN, terwijl men het CDA nu al uitsluit. Van CDA-zijde is met verba zing op de uitsluiting gerea geerd. Fractievoorzitter Driessen spreekt van "een terleurstellende gang van zaken". Hij bestrijdt de gronden waarop de PvdA het CDA uitsluit. "Hun argu mentatie is niet zo sterk", al dus Driessen. Het PvdA heeft het CDA uitgesloten op grond van een aantal pro grammapunten en vanwege de opstelling van het CDA bij de verkiezingsstrijd. Van CDA-zijde zet men echter vraagtekens bij de juistheid van deze argumenten. "Wij hebben nooit gezegd dat we niet met de PvdA willen sa menwerken", aldus Dries- De CDA-fractie is verder be vreemd over het verschil dat de PvdA tussen CDA en WD aanbrengt. Ook van WD- zijde worden daarbij vraag tekens gezet. De WD-fractie heeft de PvdA gevraagd waar de verschillen nu ei genlijk liggen. Breekpunten Fractievoorzitter Kuijers: "De PvdA moet eerst maar eens duidelijk zeggen wat de ge schilpunten en dus de breek punten zijn". In zijn brief be- ADVERTENTIE UW EIGEN DAGBLAD OOK IN DE VAKANTIE? Dat kan, doch uitsluitend met deze bon. Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad, Julianastraat 19, Alphen aan den Rijn Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent). Huls sdrea: S.v.p. In blokJettsrs Invullen! In leder vakje s.v.p. een letter Vakantieadres NIET INVULLEN NIET INVULLEN NIET INVULLEN Opzending is gratis in Nederland en België Overige landen 1.90 per dag. De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze zorgen de bezorging in sommige landen te overlaat Wij kunnen dus helaas geen verantwoording voor het niet tijdig arriveren van kranten op kantieadres Kritiek op collegevormino; PvdA nadrukt de WD-fractie dat dit de 'politieke duidelijk heid' ten goede komt. De WD-fractie heeft moeite met de positie die men door de PvdA is toebedeeld. In de brief vraagt zij of er zo nog sprake is van een 'open over leg', en hoe de WD een rol kan spelen die 'in overeen stemming is met zeteltal! Verder wil de WD een sneller overleg tussen de college partijen voor de definitieve colleg-vorming aan de orde is. De WD vindt het tijd schema van de PvdA te ruim en is bevreesd dat eind au gustus - wanneer de fracties moeten beslissen - 'een pres sie-situatie ontstaat'. De CDA-fractie voorlopig af wachtend op bij de verdere voortgang van de college vorming. Fractievoorzitter. Driessen vindt dat de PvdA 'het handig speelt', maar be strijdt dat het CDA al defini tief is uitgerangeerd. "De PvdA moet nog verschillen de hobbels nemen. Wie er uitgerangeerd is blijkt pas op 5 september", zegt hij. De WD-fractie stelt zich gere serveerd op. Men neemt nu nog geen standpunt in over de college-vorming. De WD- fractie wil eerst van de PvdA antwoord op de vragen die men heeft. "Pas dan zullen wij beslissen wat we doen", aldus fractievoorzitter Kuij- MINISTER ALBEDA: Een triest beeld - gisterochtend in de Kooi. Een blik uil het raam leert, dat de overvloedige regen de tuinen volledig onder water heeft gezel. In sommige gevallen is het water ook ver de woningen binnengedrongen LEIDEN - Het is woensdagmorgen elf uur. Eindelijk is de zware re genval opgehouden. Het wol kendek is aanmerkelijk minder grauw dan enkele uren tevoren, de zon doet zelfs hardnekkige pogingen om door te breken. Op verschillende plaatsen in het Leidse Kooikwartier is de brandweer nog volop bezig met het wegpompen van overtollig regenwater. In de Bilitonstraat, waar het re genwater flinke schade heeft aangericht, vormt zich een groepje mensen dat deels uit ge troffen bewoners en deels uit be langstellenden bestaat. Ze staan er wat verslagen bij. Voor de zo veelste maal is hun wijk getroffen door wateroverlast. Ze weten dat er weinig aan te doen is. De Kooi behoort nu eenmaal tot de lager gelegen wijken in Leiden. Ze zijn ervan overtuigd dat wan neer het straks weer zo hard gaat regenen het in de Kooi opnieuw raak zal zijn. Vooral in het gedeel te Bankastraat. Bilitonstraat, Parkstraat. Kooihof en Ringkade is de situatie verre van rooskleu rig. In ongeveer 200 woningen heeft men moeten vechten tegen het regenwater, vaak vergeefs. Het echtpaar Van der Burg uit de Bili tonstraat behoort tot die groep bewoners, die het onderspit moest delven in de strijd tegen het binnenstromende regenwa ter. Het huis van dit echtpaar is een wisselwoning. De heer en Van der Burg zijn in afwachting van de renovatie van hun woning in de Celebesstraat. Mevrouw Van der Burg: "Toen we deze woning kregen toegewezen is ons uitdrukkelijk beloofd dat we hier niet bang hoefden te zijn voor wateroverlast. Mooi dat ik hier geen minuut langer zal blij ven". Mevrouw Van der Burg krijgt haar zin. Ze hoeft niet lan ger in de Bilitonstraat te blijven, maar mag van de woningbouw vereniging Werkmanswoningen haar intrek nemen in een houten wisselwoning. Een aantal uren later zit de heer Van der Burg, nog steeds ontgoo cheld, tussen zijn spulletjes die staan te wachten op verhuizing naar de nieuwe wisselwoning. De heer Van der Burg: "Het is be paald geen lolletje om op je ouwe dag van de ene woning naar de andere te moeten sjouwen. Als ik al die ellende van tevoren had kunnen zien aankomen was ik toch mooi in m'n huis in de Cele besstraat blijven zitten. Daar hadden ze me dan met geen stok uitgekregen. Mijn vrouw is door die toestand helemaal van streek geraakt. Maar wat wil je. ze loopt met een maagzweer rond. moet van de dokter rust houden. Ze heeft de hele morgen op haar blo te voeten rond gelopen om te redden wat er te redden viel. We hebben met z'n zevenen lopen hozen, het enige dat we bereikt hebben is dat de woonkamer re- woond, daar hebben mijn vrouw en ik ook al eens tot onze knieën in het water gestaan. Het is éen grote rotzooi hierin de buurt met die rioleringen. Ze kunnen het beste zo snel mogelijk hier een paar bulldozers neerzetten en de hele boel tegen de vlakte wal- LEIDEN/DEN HAAG - De opleiding tot apothekers assistent, die de Leidse Onderwijs Instellingen in samenwerking met de apothekers verzorgt, is omgeven met alle waar borgen, die aan het geven van een schriftelijke cur sus kunnen worden ge steld. Dit antwoordt minister Albeda (so ciale zaken) op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid Van der Spek (PSP). Deze had beweerd dat op geen enkele wijze controle mogelijk is op zowel het theoretische gedeelte als het LEIDEN - Enkele particulieren hebben plannen om het goede doel van het Leidse Tour de France-comité alsnog te realise ren. Via een inzamelingsactie buiten het organisatiecomité om wil men proberen toch nog geld bijeen te krijgen voor een blok hut voor gehandicapte kinderen op Duinrell in Wassenaar. Het idee is afkomstig van mevrouw La Rivière en mevrouw De Jong, de respectieve echtgenotes van hoofdinspecteur La Rivière van de Leidse politie en de directeur van de Groenoordhallen. De he ren De Jong en La Rivière waren beiden nauw betrokken bij de or ganisatie van de Tour de France in Leiden. Voor de dames La Rivière en De Jong was het onverteerbaar dat door het debacle van de tourstart in Leiden geen geld over zal zijn voor het goede doel. Zij kwamen daarop met het idee zelf een in zamelingsactie te ondernemen. De plannen daarvoor verkeren nu nog in een pril stadium. Voorlopig kan men nog niet zeggen welke activiteiten men wil on dernemen, hoe men ze wil orga niseren en vooral hoeveel geld er nodig is. "De eerste stappen moe ten nog gezet worden," wordt ge zegd. Zolang wil men het initia tief nog niet te veel ruchtbaarheid geven. praktische gedeelte van de cur sus. Albeda wijst erop dat de cur sus wordt verzorgd onder auspi ciën van de Koninklijke Neder landse Maatschappij ter bevorde ring der Pharmacie (KNMP), terwijl de LOI onder het normale toezicht staat van de Rijksinspec tie van het voortgezet onderwijs. Volgens de minister is er sprake van een soort overeenkomst van samenwerking tussen apothe kers en de Leidse Onderwijs In stellingen. De apotheker is in de eerste plaats opleider; de LOI- cursus biedt voor het bijbrengen van theoretische kennis de nodi ge hulp. Om die reden vindt Al beda het geen taak voor de LOI om de stage, die de cursisten bij een apotheker volgen, verder te begeleiden. In zijn vraagstelling laakte het ka merlid het feit dat de cursisten tijdens hun stage slechts een ver goeding van vijftig gulden per maand ontvangen, over welk be drag geen sociale lasten en geen loonbelasting door de apothekers wordt betaald. /Omdat ook het cursusgeld vijftig gulden per maand bedraagt, kan volgens minister Albeda gesproken wor den van een "vergoeding van reële onkosten". Daarover is geen sociale verzekeringspremie, en ook geen loonbelasting ver schuldigd. Of er sprake is van "ontduiking van de wet op het minimumloon", zo als Van der Spek heeft gesteld, staat volgens Albeda ter beoor deling van de rechter. Die zou moeten vaststellen dat de over eenkomst tussen de apotheker en degene, die in opleiding is, tevens een arbeidsovereenkomst in houdt. Albeda herinnert er aan dat het vraagstuk van de relatie tussen "arbeid" en "leren" in dis cussie is. Indien vaststaat dat er sprake is van een arbeidsover eenkomst is het aan de werkne mer om zijn werkgever daarover aan te spreken, aldus de minister. LEIDEN - Aan de Haarlemmer straat II is de hengelsportartike- lenzaak D. van Weizen met een opheffingsuitverkoop bezig. Aan de Haarlemmerstraat 4 is de schoenenzaak "Primus Schoe nen" opgeheven Aan de Rooseveltstraat 42 is in de bedrijfshallen een vestiging van de electrotechnische groothan del W. Helms ondergebracht. Aan het Galgewater 15 is de BV Drukkerij v.h. Rutgers verplaatst naar de Zijldijk in Leiderdorp. Probleem voor Leids slachthuis delijkvrij "Het is niet gedonder zestien ja; water is gebleven" ■erste keer dat hier L water is. Ik heb i de Parkstraat ge- Leiden - De commissie voor eco nomische aangelegenheden is akkoord gegaan met het voorstel van B en W over een nieuwe be groting voor het openbaar slachthuis. Door een wijziging van de vleeskeuringswet, waar door het vleeskeuren een zaak van het Rijk wordt en de slacht huizen die inkomsten in de toe komst zullen moeten ontberen, krijgen de slachthuizen veel minder geld in het laatje dan voorheen. Om hierin tegemoet te komen geeft het ministerie overbruggings vergoedingen ter hoogte van de inkomsten die de slachthuizen in de jaren 1975 en 1976 hebben ge haald. Voor het Leidse slachthuis gaat het om 1.184.624,24. Met dit bedrag moet men het gat, dat is ontstaan door het wegvallen van vleeskeuringsgelden, zien op te vangen. Een en ander houdt in dat de tarieven, zoals die in de cember 1977 reeds door de raad waren vastgesteld, niet hoeven te worden verhoogd. De adviescommissie van slacht huisgebruikers is afgelopen don derdag ook akkoord gegaan met de tarieven die in december zijn vastgesteld. Slechts één lid van de adviescommissie was tegen: de slager A.W. v.d. Zon uit de Mechanische techniek: Rob Feenstra, Hans Kortekaas, Bert de Mooij, Kees Roon, Henk van Wetten, Herman Blóte, Rudie de Romijn, Rudolf Schelling, Peter Siera, Koos Tacx, Hel mut Leo Vollmar, Hans van der Voort, Loek van Adrichem, John Caspers, Piet Filemon, Ben Gressie, Robert Kloos terman, Joost van der Kroft, Hans Nau- ta, Walter Pouw, Hans van Schaik, Cor Wijkhuizen, Gijsbert van Beele. Bouwtechniek (Timmeren): Heiman Binnendijk, Harry van Exter, Johan Koolmoes, Joep Vreeswijk, Bas Maan, Hans Roeleveld, Vico van Hal, Arie den Hollander, Martin Holswilder, Robbert Jansse. Jaap Kroneman, Chris Selier, Ronald Slingerland. Kees van Teijhngen, Kees van Veen. Peter West geest, Paul Ligtvoet, Ton Regeer. Bouwtechniek (Stukadoren)* Eddy Binnendijk, John -an der Plas, Martin dan i der Ploeg, Martin i Rossenberg, Ge- Dam. Her- Hamaker. Jaco Loov. Robbert ie, Tonnv Kukler. John V£ i, Chnstiaan Sijtsma, Anton Consumptieve Techniek (Brood/ban- ketbakken):Kees Vooys, Erik van der Weijden, Wim de Boer, Martien Boter- mans, Ruud Breedeveld, Rocco Eps- kamp, Ton de Frankrijker, Hans Junge- nus, Fred Koppers, Jo Korenhof, Johan van Leijden, Edmond Maas, Henny van der Mey, Rob Ouwersloot, Ben Över- vhet, Gijs van der Plas, Koos van Ros sen, Peter van der Valk, Theo de Vogel, Ronald van Wijk Consumptieve techniek (Koken/serve- de Lange, Gij der Plas, Wim 1 Roelandse, John i - raid Schalkwijk, Gerard Smits, Peter Wijnands, Marcel van Alten,Martin La gendijk, Rudi van Gorkum, Ton Hamer- ling, Eric van Meeteren, Marijke van Andel, Krijn de Best, Jos de Boer, Kees van Duyn, Peter den Eisen, Jan van En gelen, Nico de Gelder. Hans van der Meer, Kees van Nieuwkoop, Kees van der Post, Albert Holthuis. Hulsbos, Bert van Keulen, Jan Willem Meel, Fred de Raad, Koos Stauthamer, Ronald Zoetemelk, Bouke Borreman, Cengiz Dönmez, Jan Willem Duvs, Peter van Dijk, Mohammed Eddini, Wim El- zinga, Ed Kossen, Alewijn Moraal, Jo han Nederhof, Wouter Temmink. Marcel van der Beek. Joost Beerenfenger. Ron van den Berg, Jerry MacDonald, Charles Dunvou, Chris Klok, Ton van der Klugt, Cor van Lierop, Dick Luyk, Henry de Man, Petei de Ruyter, Rob Segaar, Erik Tongeren. Jan van der Vos, Rudy Geslaagd aan de Technische School voor de Veenstreek in Oude Wetering afd. bouwtechniek: Ton Akerboom, René Bouwmeester, Wim den Dubbelden, Albert van Hame ren, Michel Jansen, Paul Kuiper, Ene Ludlage, Ben Mesman, Ron Opdam, Jos Overdevest, Rob Roos, André van Vcl- zen, Peter v.d. Zwaan, Loek van 't Hart, Ton Oomen, Gerard v.d ploeg, Reinier Afd. mechanische techniek: Paul Boere, Piet Egberts, Michael Fok- ke-Bosch. Simon v.d. Geest, Kees v.d. Hoorn, Jos de Jong, Peter Kuiphuis, Fred v.d. Meer, Bertho Pietere. John Pieterse, Fred v.d. Ploeg, Robert van Staveren. René Turk, Gerard Vaneman, René v.d Wereld, Jozef v.d. Hoorn. Nath, Rambhadjan. Paul Zandvliet. Clemens Bontje. Fred Koot. Erwin Loos. Gert v.d Luit, Jim van Immerseel, Frank v.d. Meer. Fred Mol, Paul Spruit, Mark Stork, Ton Valentijn, Leo an Eg- SASSENHEIM - Geslaagd aan de dr. de Visserschool voor chr. MAVO in Sas- J. van Andel, E. Bakker. M. Barcndrecht, G. P. Barnhoorn, E. van Breda, Fr. M. Broere, A. E. Buntsma, G. J. Buurman. A. A d. Dunne, K D Dijkstra -i Eisen- ga. W. W. v. Haaster. P t Hof. J. J. C. Hoogeveen. J. Th. van Houwelingen. J. M. Huijzer, A. Jansze, H. G. W. Jansze. A, A. Jongbloed. S. R. Knol. K G. Kuudijs, L. J. G. J. D i der Kwaak. J. J. W. Lal Leei cht. C. Ch. Pel H 1 •ren. J. D. t. E. Ru- H.Soet. i der Stel. i Weerlee, Arie Ippel. Afd. elektrotechniek: Herman Ax. Hans v Echten, Leo de Haas, John Hooger Gerard Hoppe/.ak. Peter Overdevest. Tonni Overdevest. Rob Strijk, Fred van der Velden. Peter de Wit. Driss Eddini, Rob Hofland. Henk de Mooij. Jan Ra- vensbergen. Arjan Rietkerk, Nico Riet kerk, Rini Schreuder, Roland Verburg, René Zoetemelk. Eddy v.d. Hoorn, Ruud Jans de Jong, Kees de Jong, Jan van Klink, Antoon Schouten, Jack Touw. Richard van Velzen, Richard Vlasman. Ron v.d Aa, Ronald Bartels, Henrie Bos. Wim van Dam. Fred van Haastrecht, Nico Hoogervorst, Robert Hoogenboom. Ge rard v.d. Hoorn. Jeroen v.d Heijden, Leo Roubos, Ruud de Jong, Lowiek van Vel zen, Walter Verdel E. E. Chr. Stoffer. H. Veerman. J J Verbaas. J. P. de Visser. d. Vries. K. P Werkman. R. Willemzc. J J A. M. de Wit. J I. van der Zee, D. Zuil hof, A. W. Fr. Zwaan TER AAR - Geslaagd aan de lag tuinbouwschool in Ter Aar J. W. Blum. R J W. M. van Buuren. J van Eijk. R.J.M. Groote Woortn van Hameren. R A Hoogendon Hoogervorst. M. N. G. M. Hoof M G J v.d. Hoorn E. M Huig: Aan de MVO-school in Lisse zijn de vol gende leerlingen geslaag voor het LHNO. LISSE - Diploma:Marian van Amsterdam. Marlies Arrachart, Els Baak, Yvonne Been, Yvonne v.d. Bosch, Conny Cozijn, Tineke van Drie, Connie van Duin, Sandra van Dijk, Thea van Gerven, Janet Goedemans, Heieen de Haas, Heidi van Haaster, Jacqueline Hoogeveen, Margo Hoogkamer, Yvette Kaandorp, Anja Kleijhorst, Coby Korte kaas, Inge Landstra, Veronica Lion, Li- da Meeuwissen, Willy Möhlen, Liesbeth Mulder, Margriet van Noort, Els Rom- mers, Jolanda van Rooyen, Annemarie Ruigrok, Hannie van Ruiten. Ellen van Ruiten. Connie van Rijn, Gerdie Schenk, Jacqueline Sch'reijer, Marian Slobbe, Ellen Spaargaren. Conny Sweekhorst, Helga Timmerman, Irma van der Voet, Mieke v.d. Voorn, Margareth Wijsman Marian van der Zwet. HILLEGOM:Jannie Aangeenbrug, Greet Assendelft. Liesbeth v.d Berg, Marijke v.d. Berg. Yolanda Burgers. Ma nna Couzijn, Vera Does. José Driessen, Silvia Duwel, Lia Fredenks, Ella Gahr- mann, Elly Geleijnse Monique Griek- spoor. Yvonne Hartman, Anita van Heusden. Yolanda Huisman, Petra van Kleij, Caroline Klinkenberg, Vera Koop, SASSENHEIM:Anne Bakker, Ingrid Bax, Sonja van Benten, Yvonne van Berkel, Conny van Breukelen, Sonja Dofferhoff, Jacqueline van Dorp, Mieke Gozeling, Anja de Groot, Maija Hand- graaf, Astrid Herruer, Miriam Herruer, Linda Hogervorst, Bionda Klaasse, Loes Koelewijn, Jolanda v.d. Krogt, Francis Kulk, Karin Passchier, Joke Postma, Alida Prins Marian van Steijn, Lidia Teunissen, Henny van Tol. Karin van Velzen, Marian Waasdorp, Ton Wolvers Gernan van Zeijl, Ageeth v.d. Zwaan, Jeannette v.d. Zwaan, Marian v.d. Zwet. DE ZILK:Conny Bartels, Petra v.d Berg, Thea Förrer, Caroline Geerlings,. Kitty Hoogewerf, Jacqueline v.d. Meij, Ria Mooijekind, Karin Slobbe, Conny Smit, Marja Warmerdam, Betty Zethof KAAG:Tineke v J.P. Marja v.d. Lans. Jolanda P A. Wilma Lens. Coi Kleibrink. H A. M. Klein. R H Klink. M. Th. M. Koot. C W. L Pater F J.G. Rodcwijk. R. R. M. van Ruiter A Sassen. M. Th. J Straat Tol. M. L. van Tol. J. H Turk. Veen, P. J. Verbeq. .J M.' Note. Petra Obdam, Cora Philippi. Thea Prins, Yvonne de Rooy, Anita Rusman. Nel Smit. Corine Stroombergen. Patri cia Thiers, Monique Uitendaal. Sonja Ui- tendaal. Hilda de Vries. Miriam van Wa keren. Lia Warmerdam. Jacqueline v d Weiden, Irma Weijers, Petra Weners. Marian v.d. Zwet. i' d. Meer, Wilma VOORHOl'TiJacqueline Aartman Ma- rie-José van Kesteren. Marian Kraaiie- vanger. Petra Meeuwenoord, Marjon \VARMOND:Corrie de Vroomen Haarlemmerstraat. Hij woonde de vergadering van de economi sche commissie bij om zijn me ning toe te lichten. Hij wees op het grote verschil in de slachttarieven van het Haagse en het Leidse slachthuis. Leiden is stukken duurder dan Den Haag, met als gevolg dat nogal wat Leidse slachters de afgelopen ja ren naar Den Haag zijn gegaan. De heer v.d Zon:"Ik ben in Lei den nog de enige die varkens aanbiedt; de anderen vonden het te duur worden" In 1977 kwa men bij het Leids slachthuis nog 6 slagers met varkens. .In totaal liet dit zestal 40 varkens per week slachten. Nu worden per week nog maar 8 varkens gebracht, terwijl het voor het slachthuis pas rendabel is om de apparatuur voor het slachten van varkens te gebruiken als er minimaal 15 per week worden gebracht. Het grote twistpunt van gister avond was op welke manier men moet proberen de varkens weer naar Leiden toe te krijgen. Vol gens Van de Zon moeten eerst de slachttarieven voor varkens om laag, waardoor Leiden kan con curreren met Den Haag. "Dan komen de slachters vanzelf' meende hij. De economische commissie vond dat v.d. Zon de zaak omdraaide. WD'er v.Duijn: Eerst moeten wij weten of er voldoende varkens worden aangeboden: pas dan kunnen we lager tarieven gaan berekenen."Van Duijn stelde aan V. d. Zon voor om met ziin colle ga-slachters te gaan praten en bij de gemeente terug te komen als de slachters de keiharde garantie kunnen geven dat jaarlijks een aanvoer van bijvoorbeeld drie duizend stuks wordt gehaald" Commissie-voorzitter Van Aken zegde toe dat hij - als v. d. Zon op tijd met het resultaat van deze „enquête" onder de Leidse sla gers komt - een eventuele toe zegging van de slagers op 14 au gustus aan de gemeenteraad kenbaar zal maken. De raad heeft die dag namelijk de herziene be groting van het slachthuis op de agenda staan.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17