Afrikaan Ronoin Milaan opnieuw niette Johan Neeskens wil niet weg bij Barcelona Nieuw record Johan Heins lijkt toch weer op tijd in vorm Naaanva Noord wijk voor beker naar FC Vlaardingen Ruud Wielart tweede bij het hoogspringen PAGINA 12 MAANDAG 3 JULI 1978 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT •k Wim Meutstege: ook i MADRID - Johan Neeskens heeft gisteren verklaard, dat hij ondanks aanhoudende geruchten dat Barcelona hem wenst te transfereren de club niet zal verlaten „Ik leef niet in de schaduw van Cruijff en ik begrijp de berichten niet, dat Barcelona van mij af zou willen. In ieder geval zal ik mijn contract, dat nog één jaar loopt, uitdienen. Als het aan mij ligt, ben ik bereid daarna een nieuw meerjarig contract af te sluiten met de vereniging" Neeskens, die aan het einde van het komende seizoen transfervrij is, voegde eraan toe, dat zijn verlangen by Barcelona bij te tekenen „geen kwestie van geld" is, maar ingegeven wordt door „de voorkeur" van zijn vrouw en hemzelf om in de Spaanse stad te blijven wonen. De besturen van Sparta en Ajax hebben in het afgelopen weekeinde overeenstemming bereikt over de transfer van verdediger Wim Meut stege van Sparta naar de Amsterdamse club. Meutstege, die na terug-, keer van vakantie nog een medisch onderzoek moet ondergaan, zal een contract voor drie jaar tekenen. Ajax nam eerder trainer Cor Brom en spits Ray Clarke van de Rotterdamse club over. Rainer Bonhof 2al volgend seizoen voor het Spaanse Valencia uitko men. De Westduitse voetballer wordt door zijn club Borussia Mön- chengladbach overgedaan voor een bedrag van naar schatting 2 miljoen mark. Dat is aanzienlijk minder dan de drie miljoen die de Westduitse club vroeg vóór het eindtoernooi om het wereldkampioenschap in Argentinië. Als gevolg van het matige spel van de Westduitsers in het algemeen en Rainer Bonhof in het bijzonder zou het clubbestuur deze flinke conces sie hebben gedaan. Het Nederlands amateurelftal gaat voetballlen in China. Het team zal eind augustus deelnemen aan een internationaal voetbaltoernooi, dat in Peking wordt gehouden. Nadat Feyenoord-directeur Peter Stephan aanvankelijk nog hoop koes terde de 29-jarige Oostenrijker Willy Kreuz te kunnen behouden bleek dit uiteindelijk na taaie onderhandelingen toch geen haalbare kaart te zijn. De in Oostenrijk verblijvende Kreuz is in onderhandeling met een Duitse, Spaanse en een Oostenrijkse club. Slechts twee aangelegeneden sprongen eruit: het benoemen van F. Remmers tot bondsridder, omdat hij 25 jaar deel uitmaakt van het bondsbestuur, en het gladde verweer van mr. J. Hoge- woning op een tirade van af gevaardigde H. Troost naar aan leiding van onregelmatigheden die zich in Argentinië tussen de KNVB en een groot deel van de daar aanwezige persvertegen woordigers hebben voorge daan. De heer Troost vond dat, nu Ne derland opnieuwicewereldkam- pien is geworden, de KNVB zo langzamerhand wel eens mag gaan inzien dat ook in dit opzicht adeldom verplicht. Hij hekelde onder andere het feit dat Ernst Happel in het begin op eigen houtje het schema van te houden persconferenties had veranderd en dat daar van de zijde van P.R. (public relations, in de persoon van J. Hamstra) niets tegen is ge daan. .Waarom", vroeg afgevaardigde Troost zich af, „isniet aan de wen sen van het bestuur van de Ne derlandse Sport Pers voldaan, zoals in 1974 in West-Duitsland?" Hij hekelde voorts de bevoorde ling van bepaalde persvertegen woordigers en koppelde daaraan de vraag vast „of de afdeling public relations wel functioneert zoals het hoort, mede gezien het feit dat ze toch zo'n 400.000 gul den per jaar kost". Mr. Hogewoning zou zijn reputatie als „man met de gladde tong" ge eer hebben aangedaan als hij de geuite klachten iet met een paar denkbeeldige pennestreken van tafel had geveegd. Natuurlijk kon hij het zich niet permitteren te bekennen dat er in de relatie KVB-pers ginds fouten aan bondszijde zijn gemaakt. Hij be zwoer dat de journalisten te alen tijde overal de gelegenheid heb ben gehad om te spreken. En over de bevoordeling van sommige groeperingen, kaatste hij de bal terug door op te merken dat al lang bekenwas dat er een sa menwerking zou zijn tussen de radio en een ochtendblad. Hogewoning: „Er is dagelijks overleg geweest tussen ons en het bestuur van de Nederlandse Sport Pers. Dat deze organisatie klaarblijkelijk niet haar volledige achterban vertegenwoordigt, is haar zaak en niet de onze" Als Hockeytitel Het Nederlands meisjes-hockey team heeft gisteren in Celle de Europese titel veroverd. De ploeg van Margo Plate speelde met 1-1 gelijk tegen gastland West- Duitsland, dat zich nu van zijn ti tel beroofd zag. Vorig jaar ston den beide ploegen ook tegenover elkaar in de finale. Toen won de Duitse ploeg, zij het na strafbal- len. De jongensploeg plaatste zich gis teren in Zagreb voor het toernooi om de Europese titel door twee maal te zegevieren over Joego slavië. uitsmijter daagde hij elke pers vertegenwoordiger met klachten uit om met hem rond de tafel te gaan zitten. Over de afdeling P.R. merkte hij slechts op „dat het verstandig zou kunnen zijn het P.R.-beleid te evolueren". In het bondsbestuur werd J. Jas pers gekozen op de plaats va J. Jansen. AKEN - Johan Heins heeft tijdens het CHIO in Aken de concurreiitie duidelijk gemaakt dat er met hem nog altijd rekening moet worden gehouden. De Europese kam pioen die over vier weken 31 jaar wordt, werd gisteren met de ze venjarige, van stal Schockemöhle afkomstige, Pandur Z fraai' tweede in het afsluitende spring concours om de Grote Prijs van de stad Aken. Het leverde Heins, die in verband met zijn werkzaamheden bij stal Zangersheide van Leon Melchior in de Belgische plaats Lanaken woont,niet alleen een bedrag van 5500 mark op, maar ook respect van de overige deelnemers. Im mers, Heins heeft na de successen van het vorig jaar dit seizoen nog weinig sprekende resultaten kunnen boeken. In het hoofdnummer van het CHIO, dat zich voor ongeveer 30.000 toe schouwers grotendeels in de stro mende regen afspeelde, liet Heins zien het springen nog lang niet verleerd te zijn. Als enige Neder lander plaatste hij zich, met nog zes andere combinatiesvoor de tweede barrage. Ook in deze fase liet de voormalige leerling van Alwin Schokemöhle met Pandur Z alle hindernissen tot een maximale hoogte van 1,70 meter) op hun plaats staan. Na Heins waagden nog vier combinaties een aanval op zijn toppositie. De Britse Caroline Bradley kwam met de sterk basculerende schim mel Tigre ver, maar niet ver ge noeg: foutloos in 532 seconden, 12 seconden langzamer dan Heins. Als laatste was de Ier Eddie Macken aan de beurt. Net als vorig jaar in de slotfase van de strijd om de Eu ropese titel in Wenen draaide het op een duel tussen Heins en Mac ken uit. In de Oostenrijkse hoofd stad zegevierde Heins, ditmaal nam Macken revanche. In uitste kende stijl wipte de groengejaste Ier met de 12-jarige lichtbruine ruin Boomerang over de toch lang niet gemakkelijke hindernissen. Hij vergat niet een hoog tempo te handhaven en finishte uiteinde lijk als einige deelnemer onder de grens van vijftig seconden: 49,7. Met Macken zal eind augustus ge ducht rekening moeten worden ZEIST - Zaterdageersteklas ser Noordwijk komt in de eerste ronde van het KNVB- bekertoernooi uit tegen FC Vlaardingen, dat thuis- speelt. Dat was één van de resultaten van de loting voor de eerste ronde van het be kertoernooi, dat op zaterdag 19 en zondag 20 augustus be gint. Voor de eerste ronde zijn de eredivisieclubs vrijgesteld. Behalve de negentien ver enigingen uit de eerste divi sie komen er negen ama teurclubs in uit, te weten, de drie afdelingskampioenen van het zondagvoetbal, de drie winnaars van de na- competitie, de twee kam pioenen van het zaterdag voetbal en de bekerwinnaar van het zaterdagvoetbal. De loting had het volgende re sultaat: Jodan Boys-FC Amsterdam; Excelsior-FC Cambuur; De Graafschap-Helmond Sport; FC Dordrecht-FC Amers foort; VUC-Eindhoven; SW-Heracles; Fortuna SC- EDO; Rheden-Hoogeveen; Veendam-ACV; SC Heeren veen-Telstar; Wagen ingen- FC Groningen; TOP-Willem II; Vlaardingen-Noordwijk; FC den Bosch-Geldrop. Hogewoning: glad MILAAN - Zelfs stromende regen en grote plassen water op een baan kunnen Henry Rono, het Afrikaanse loopfe nomeen, niet stoppen. Zaterdagavond bij internationale atletiekwedstrijden in Milaan demonstreerde de Keniaan in zijn 23ste wedstrijd van dit seizoen weer eens zijn schijnbaar onbeperkte mogelijkheden. gehouden als op hetzelfde terrein in het dal van de Soers te Aken wordt gestreden om de wereldti tel. Voor West Duitsland ziet het er somber uit. Alle eerste prijzen in de individuele springnummers gingen naar buitenlandse deel nemers. Alleen in de strijd om de grote landenprijs won West- Duitsland. De Nederlanders deden het in Aken niet slecht. In het hoofdnummer toonde niet alleen Johan Heins aan de vorm van het vorig seizoen terug te krijgen, ook Anton Ebben en Henk Noorden lieten een goede indruk achter. Beide ruiters mis ten maar net de tweede barrage van het springconcours om de Grote Prijs van Aken. Na een foutloze eerste omloop vergiste Ebben zich met Jumbo Design op de dubbelsprongNooren maakte met Pluco een springfout op de tweede hindernis. Er rest de Ne derlandse ruitertop nog een zestal weken om zich voor te bereiden op de strijd om de erfenis van de in januari van dit jaar overleden Westduitse ruiter Hartwig Steen- ke,n. i aparte klasse. Hij liet al DRESDEN - Op de derde en laatste dag van de Oostduitse atletiek- kampioenschappen in Dresden heeft Marita Koch het wereldre cord op de 400 meter voor dames verbeterd. De 21-jarige Oost duitse liep de afstand in 49.19 seconden. Zij was daarmee één- tiende seconde sneller dan de Poolse Irena Szwewinska, die bij de Olympische Spelen in Montreal tot 49,29 seconden was geko- Eerder dit jaar ontnam Marita Koch Irene Szewinska ook het we reldrecord op de 200 meter. Op 28 mei liep zij in Erfurt de 200 meter in 22.06 seconden. Die tijd egaliseerde zij op 3 juni in Karl Marx Stadt. Rono deklasseerde in Milaan op dé 5000 meter een veld van toplo- pers. De man die in een tijdsbe stek van drie maanden het we reldrecord op de 3000, 5000 en 10.000 meter alsmede op de 3000 meter steeple chase op zijn naam bracht, won onder abominabele weersomstandigheden een vijf kilometer in 13 minuten en 18.2 seconden, waarmee hij slechts tien seconden van zijn wereldre cord verwijderd bleef. Rono ze gevierde in Milaan van kop af, en thousiast aangemoedigd door het talrijke publiek. De Italiaan Ortis werd op twaalf seconden tweede. Dick Quax, die op 8 april het we reldrecord op de 5000 meter aan Rono kwijtraakte, bezette de ze vende plaats met een achterstand van bijna een halve minuut op Rono. Een ander fenomeen, de Ameri kaan Edwin Moses, behoefde zich op de 400 meter horden nauwelijks in te spannen om in 49.11 seconden zegevierend over de eindstreep te gaan. Dwight Stones, de oud-wereldrecord- houder hoogspringen die afgelo pen week met drie Amerikaanse dames voorlopig werd geschorst omdat hij de inkomsten van de z.g. super stars wedstrijden niet had afgedragen aan de nationale bond, was ook in Milaan. Hij mocht echter niet starten maar werd wel enthousiast toegejuicht toen hij door de speaker werd voorgesteld. Het hoogspringen, waarbij de atle ten erg veel hinder ondervonden van de gladde aanloop, leverde een overwinning op voor Franklin Jacobs (VS) met 2.21 meter. Ruud Wielart werd tweede met 2.15 meter. vijf, Houston Mc Tear uit de Verenigde Staten. De vier de Amerikaan in het gezelschap, Harvey Glance, Werd zesde in 10.26 seconden. Hoogtepunt Spectaculair Uitermate spectaculair verliep de 100 meter. De eerste zes lopers kwamen met een verschil van driehonderdste seconde door de finish. De electronische tijd waarneming registreerde voor de nummers één, twee en drie geen verschil: 10.22 seconden. De Olympische kampioen op de 200 meter van Montreal, Don Quarrie (Jam) werd na raadpleging van de finishfotó eerste, de Amerikanen Williams en Edwards tweede en derde. De vierde plaats was voor Pietro Mennea (Ita), die overi gens dezelfde tijd maakte als De Sovjet-Unie heeft de twee daagse atletiekwedstrijd tegen West-Duitsland in Dortmund zowel bij de dames (81-65) als he ren (116-107) gewonnen. Het hoogtepunt van de laatste dag was de overwinning van de Westduitse Brigitte Kraus op de 1500 meter. De atlete uit Keulen liep de afstand in 4 minuten en 1.5 seconden, wat de beste wereld- seizoenprestatie betekende. De pas 19 jaar oude Birgit Friedman kwam in deze race tot een tijd van 4.06.0. De Westduitse verbeterde daarmee het wereldrecord voor meisjes, dat op naam van de Ca nadese Glenda Reiser stond met 0.7 seconden. Ulrike Meyfarth, de Olympische kampioene hoogspringen van 1972, won haar specialiteit met een sprong van 1,89 meter. Anne- gret Richter, de Olympische 100 meter kampioene van Montreal, die vrijdag haar come back maak te met een overwinning op de 100 meter (11.32) liep zaterdag de 200 meter in 23.26 seconden. Bij de heren won Michael Karst (Wdl) de 3000 meter steeple chase in 8.22.6 en sprong Günter Lohre met de polsstok over 5,45 meter. Uitermate gering was het ver schil tussen de nummers één en twee bij het kogelslingeren. De Rus Dmitrienko won met 76,46 meter, de Westduitser Hüning bleef slechts tien centimeter bij hem achter. Bij de Oostduitse kampioenschap pen waar Marita Koch haar we reldrecord vestigde, leverde ook Rolf Beilschmidt een opvallende prestatie. Beilschmidt (die zon dag ook in Nijmegen te zien is) kwam bij het hoogspringen op 2.31 m en dat betekende een evenaring van zijn Oostduitse re cord. Hij haalde die hoogte in zijn derde poging en liet vervolgens de lat op 2.34 m leggen. Een even aring van het wereldrecord van de Rus Jatsjenko zat er echter niet in. Achter Beilschmidt werd Henri Lauterbach met een per soonlijk record van 2.28 m twee de. ZEIST - De bondsvergadering van de KNVB, afgelopen zaterdag op het Sportcentrum gehouden, heeft vrijwel geheel in het teken van het af wikkelen van formaliteiten Gestaan.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12