Stöve ondanks slechte vorm te sterk voor Durr Finales om de districttitels pas in september... Borg: Als ik niet beter ga spelen kan ik het wel vergeten CONDITIE BANEN NOG ERG SLECHT Wimbledon in cijfers ATTENTIE SQUASH SPELERS Laatste dagen van tenniskampioenschappen vallen volledig in het water MAANDAG 3 JULI 1978 LAC. IN A 11 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT andere dag Betty Stove als dub belspelpartner inruilde voor Ro- sie Casals. Stove en Durr hadden tevoren onder meer de titel op Forest Hills ingepalmd en waren zowel in 1973 als 1975 doorge drongen tot de finale op Wimble don. Het duo Browning-Durr wilde ech ter meer en zette Stove zonder pardon aan de kant: „Jarenlang waren we met elkaar opgetrok ken, maar meteen uiterst zakelijk opgesteld briefje maakte Fran- coise me duidelijk dat het voor haar niet meer hoefde. Ik vond datjammer, al moet ik wel zeggen dat het voor haar slechter is uit gepakt dan voor mij. Eerst met Billy Jean King, later met Marti na Navratilovaen nu met Yvonne Cawley als partners, ben ik er be ter van geworden dan Francoi- „Ze kwam er al gauw achter dat zij mij meer nodig had dan ik haar", aldus Betty Stove, die na die breuk in 1975 èèn jaar haar eigen weg ging. „Inmiddels zijn we weer goede vrienden en trainen we ook samen, zoals de afgelopen week in Eastbourne. Zelfs zater dag had Francoise nog met mij willen oefenen, maar daar voelde ik niets voor. Op de dag dat je moet spelen, ga je niet trainen met je tegenstandster. Zeker niet als je, zoals ik, in zo'n laatste trai ning nog wat tactische foefjes wilt uitproberen" Vondsten Wat die vondsten inhielden, werd zaterdag op baan èen geen mo ment duidelijk. Stove, die zich met alleen met Durr, maar ook met Rinus Buytelaar op Wimble don heeft voorbereid („Als bondscoach heeft hij van de bond niet of nauwelijks de kans gekre gen om naar het buitenland te gaan, en omdat ik zijn aanwijzin gen altijd erg op prijs heb gesteld, heb ik hem gevraagd naar East bourne te komen"), paste zich ge ruime tijd aan.aan het matige ni veau van haar twee en een half jaar oudere collega en distan tieerde zich pas van het gestuntel van Durr in de zevende game, toen zij als eerste een doorbraak op haar service wist te voorko- Stove hield de winst in de ope ningsset daarna met 6-3 vast en liet Duit vervolgens met 2-1 ach ter, waarbij de Nederlandse ove rigens alleen in de afsluitende game met enkele goede slagen de eer enigszins aan zichzelf wist te houden. Dat zy in haar tweede duel slechts een schaduw was geweest van zichzelf, schreef Stove in haar nabeschouwing toe aan het feit dat zij en Durr te veel van elkaar afweten („Als ik op loop, weet zij mij meteen te pas seren") en aan de slechte conditie van de baan: „Het was wel niet zo erg als vorig jaar, toen het leek alsof wij paaseieren liepen te zoeken, maar goed zijn de banen nog lang niet. Ze zijn erg zacht, zodat het moeilijk is om je eigen spel naar behoren te spelen". Stove ontmoet in de achtste finales de Roemeense Virginia Ruzici, die met 8-6,6-4 de Zuidafrikaanse Brigit Cuypers versloeg. De enige geplaatste speelster die tot nu toe buitenspel is gezet, is de als 16de (Van onze sportredactie) LONDEN - In het Wimbledon-ten- nistoernooi bij de heren onder vindt titelhouder Björn Borg tot nu toe meer problemen dan wa ren voorzien. De Zweed won za terdag weliswaar de eerste twee sets van de onlangs tot voorzitter van de spelersvakbond gekozen Chileen Jaime Fillol, maar ging daarna in de fout. Borg verloor de derde reeks met 6-8, liep vervol gens een achterstand op van 3-0 in de vierde set en had toen een onderbreking van een half uur, als gevolg van de regen, hard no dig om zichzelf weer te hervinden en de partij met 6-4 alsnog op zijn naam te schrijven. „Als ik in de volgende wedstrijd te gen Geoff Masters niet beter speel, kan ik het vergeten. Ik denk te veel aan mijn slagen en ontspan me niet genoeg", aldus Borg. Zijn grootste concurrent- op-papier, Jim Connors, moest ook een set afstaan. De met een rubber corset spelende Tom Gorman, die de bijnaam „Mister Massage" heeft gekregen (na zijn duel in de eerste ronde tegen Le wis werd zijn pijnlijke rug door drie masseurs behandeld) pakte de derde set, maar gaf zich daarna toch met 6-3 gewonnen. Bij de laatste zestien bij de heren bevinden zich thans acht Ameri kanen, drie Australiërs, een Mexicaan en vier Europeanen, onder wie Die Nastase, die mo menteel aan een piraat doet den ken. Een flink deel van zijn ge- WH Damesenkelspel derde ronde: Betty Stóve (Ned) - Francoise Durr (Fra) 6-3, 6-2, Kerry Reid (Aus) - Helle Sparre- Viragh (Den) 6-0, 6-0, Ruta Gerulaitis (VS) - Marita Redondo (US) 6-0, 6-2, Virginia Wade (Gbr)-Yvonne Vermaak (Zaf) 6-4,4-6,7-5, Mima Jausovic (Joel- Michelle Tyler (Gbr) 2-6,6-2, 6-3. Chris Eveit (VS) - Laura de Pont (VS) 6-1,4-6, 6-0, Martina Navratilova (VS) - Barba ra Jordan (VS) 3-6,6-1,6-4, Regina Mar- sikova (Tsj) - Kathv May (VS) 4-6, 6-2, 13-11, Tracey Austin (VS) - Barbara Hallquist (VS) 6-3,6-3, Evonne Cawley (Aus) - Janet Newberry (VS) 6-4, 6-3, Sue Barker (Gbr) - Pam Shriver (VS) 2-6, 8-6, 7-5, Diana Fromholtz (Aus) - Terry Holladay (Vs) 3-6, 6-2, 7-5, Virgi nia Ruzici (roe) - Brigitte Cuypers (Zaf) 8-6, 6-4, Billie Jean King (VS) - Regina Tomanova (Tsj) 4-6. 6-3, 6-3. Herenenkelspel derde ronde: Roscoe Tanner (VS)-Fred McNair(VS)6-4,6-2, 6-2, Wojtek Fibak (Pol) - Terrv Moor (VS) 6-1. 4-6, 7-5, 6-7, Brian Gottfried (VS) - Allen Stone (Aus) 6-8, 9-7, 6-2, 6-1, Ilie Nastase (Roe) - Tom Gullikson (VS) 6-4, 6-3, 1-6, 6-3, Jimmy Connors (VS) - Ton Gorman (VS) 6-4, 8-6, 8-9, 6-3, Tim Gullikson (VS) - Billy Martin (Chi) 6-4, 6-2, 6-8. 6-4, Geoff Masters (Aus) - Frew McMillan (Zaf) 6-3, 7-5, 6-1, Hank Pfister (VS) - Nick Saviano (VS) 9-7, 8-9, 6-2, 6-2, John Alexander (Aus) - Bob Hewitt (ZaD 8-6. Hewitt trekt zich terug. Damesdubbel, eerste ronde: Marsikova Elly Vessies Appel (Tsj/Ned)- Gregory Pinterova (Aus/Tsj) 6-3, 6-2. Cawley Stöve - Shriver Newberry 9-8. Afge broken wegens duisternis. zicht is namelijk overwoekerd door haar, dat pas weer wordt verwijderd als de Roemeen op Wimbledon is uitgeschakeld. 4 s,, „Tot die tijd raak ik geen scheer- apparaat of scheermesje aan" Nastase "Tot de tijd dat ik word uitgeschakeld, raak ik geen scheerapparaal r In oktober krijgt Tennisbal „De Klinkenberg te Sassenheim de beschikking over drie nieuwe squash courts met sublieme accommodatie. Er kan dan zowel in clubverband als op contract ge speeld worden, wilt u er meer over weten bel dan 02522-109028. LONDEN - Het enthousiasme van de tennis- liefhebbers is tijdens het 101ste Wimbledon- jaar zeker niet afhankelijk van het weer. Hoe wel de zon zich opnieuw had laten inpakken en de thermometer vermoedelijk alleen maar diepterecords registreerde, konden de 19de- eeuwse heren van de All England Lawntennis and Croquet Club zich zaterdag opnieuw ver heugen in ongelooflijke toeschouwersaantal len. r Betty Stöve: slechts een schaduw van zichzelf. Tracy Austin: nieuw succes toegevoegd aan sprookjesachtig optreden. Terwijl Terwijl de lucht ook toen al verre van waterdicht was. had den zich 's morgens om half zes al de eerste consumenten gemeld bij de ingang aan de Church Road, waar zij al snel de koplo pers waren van een zeer lange rij wachtenden. Ondanks de tegen werking van bovenaf, is de be langstelling tijdens de eerste week van Wimbledon nog nooit zo groot geweest als dit jaar. In deze drukte had Betty Stove za terdag geen moeite om haar spel in de derde ronde aan te passen aan de weersomstandigheden. De Nederlandse kon zich dat ge makkelijk permitteren, omdat ze in het negatieve ruimschoots werd overtroffen door Francoise Durr. die er in twee sets maar eenmaal in slaagde om haar op slag te behouden. De Francaise was alleen na afloop tot iets posi tiefs in staat. Toen merkte zij na melijk vol zelfkennis op dat zij het na het toernooi van Flushing Meadow (het vroegere Forest Hills) in september voor gezien zal houden. Ze zei dat terwijl haar gezicht op zwaar bewolkt stond, na een ruzie met haar man Toyt Browning, die op een gegeven moment kwaad de tribune verliet. Durr wenste deze keer namelijk geen enkele aanwijzing van hem te accepte ren, in tegenstelling tot enkele ja ren terug, toen zij op advies van haar echtgenoot van de ene op de gestarte Amerikaanse Marita Re dondo, die de amper twee jaar als prof acterende Ruta Gerulaitis met 6-0. 6-2 voorrang moest ver lenen. Eenzelfde aftocht kon de Engelse Sue Barker ternauwer nood voorkomen. De 1.80 meter lange, dinsdag 16 jaar wordende Amerikaanse Pam Shriver. die evenals de zes maanden jongere Tracy Austin met stip staat geno teerd op de wereldranglijst, had tot driemaal toe de beschikking over een matchpunt, maar ging toch nog met 6-2. 6-8 (na 6-5.30-0) en 5-7 (na 5-3) onderuit. Shrivers' coach Dan Candy over zijn pupil, die op Wimbledon pas voor de zevende keer in een toer nooi bij de senioren uitkwam. ..Pam komt er als tennister wel Alleen zal ik erop moeten letten dat ze op school."waar ze drie les- jaren in twee jaar probeert af te werken, niet de mist ingaat". Tracy Austin, die in tijdnood dreigt te komen (zij staat als eerste ge noteerd in het jeugdtoernooi dat deze week plaatsvindt), voegde haar sprookjesachtige optreden. Zij bereikte de laatste zestien via een zege op haar landgenote Hallquist en had in ieder geval veel minder problemen dan titel- houdster Virginia Wade, Chris Evert, Billy Jean King en Martina Navratilovaieraerk hadden. JAN PREENEN LEIDEN - De vrees werd bewaarheid. Het toernooi om de districtstennis kampioenschappen, dat met de assis tentie van andere Leidse tennispar ken toch nog leek te zullen kunnen worden afgespeeld, is gisteren op de finale-dag, volledig in het water ge vallen. Om ca. 14 uur besloot de zo geplaagde wedstrijdleiding, bijeen onder leiding van de voorzitter van het district, A. van Raadt, het voor gezien te houden. Van uitstel komt overigens geen afstel. Voorlopig houdt de wedstrijdleiding het erop dat de finales op een week einde in september op een van de Leidse tennisparken zullen worden afgewerkt. In de enkelspelen wel te verstaan omdat de dubbelspelen vanwege de slechte weersomstandig heden helemaal niet meer aan bod zijn gekomen. In de enkelspelen gaat het niet alleen om de finales maar ook om de halve finales. Verder kon men niet komen. Zaterdag, toen alles nog haalbaar leek, werden de halve finalisten in de enkelspelen bekend. Dat gebeurde in een aantal, voor de kij kers, stellig interessante partijen. Zo won Adri van Leeuwen in de derde ronde van Blommendaal met 7-6,7-6. Beide spelers gaven elkaar geen draad toe en voor hetzelfde geld zou niet Adri van Leeuwen, maar Blom mendaal in de kwartfinale tegenover de districtkampioen 1977, Henny Koemans, hebben gestaan. Deze had het moeilijk tegen Van Leeuwen, maar de trage baan ten spijt wist hij toch zoveel meer vaart en aanval op het gravel te brengen dat laatstge noemde met 6-7, 3-6 het onderspit dolf. In de halve finale komt Koemans tegen over Brooshooft. De Roomburger ver sloeg Peter Pauwels dankzij een ge weldige inzet en grote concentratie. Daarbij trof hij een ditmaal niet van zichzelf overtuigd zijnde Peter Pau wels. Met name service en volley van Pauwels, anders toch zijn sterke wa pens, lieten hem herhaaldelijk in de steeek. Het werd 6-4, 3-6, 6-2 voor Brooshooft. In de andere halve finale komt Madera uit tegen Arnold van der Capellen. Madera bleef in een vastheidsduel Paul Kallenberg met 6-7, 6-2, 6-1 de baas en Arnold van der Capellen werkte zich in twee sets langs Lode- wijk Kallenberg, 6-1, 1-6. Wat deze halve finale, de reprise van de finale van de Leidsche Hout van vorig jaar. zal brengen is de vraag. Madera lijkt toch wel wat aan spelkracht te heb ben ingeboet, al is hij nog steeds erg vast en beschikt hij ook nog steeds over een bijzonder goede conditie. Vast staat in elk geval dat Arnold van der Capellen vooruit is gegaan. Hoe veel kan hij voor zichzelf vaststellen na zijn partij tegen Madera. Bij de dames gaat de halve finale tussen Monique van der Storm-A. Meininger en Ineke Kallenberg-Joke van Sas. De uitkomst van de eerstgenoemde halve finale lijkt niet voorspelbaar, die van de tweede wel. Dat zal Ineke Kallen berg wel worden. In het HEC is „drie- set-specialist" (hij won geen enkele partij in twee sets) Hans Ekker de fa voriet voor het bereiken van de finale tegen Siersma en favoriet voor de toernooizege. De andere halve finale zal gaan tussen Ton Giberius en J. M. van Maren. Een finale tussen twee spelers van de Leidsche Hout, Hans Ekker en Jean van Maren, zit erin en dat kan een leuke pot worden. Bij de dames in C bereikte Annemieke Cats weer de laatste ronde en daar mee toont zij wel aan dat zij op de goede weg is. Haar tegenstandster is de geroutineerde Alis Snellenberg en een zege op deze speelster zal bepaald geen gemakkelijke opgave zijn voor Annemieke Cats In het HED zullen Moonen en Gerritsen elkaar de zege betwisten en bij de dames gaat de strijd om de toernooi winst tussen Potts en Winkel. Pools die in de halve finale won van Paula Berg, 6-2, 6-2, lijkt de beste papieren te hebben. Het HE Veteranen brengt Joost Roodenburg tegenover Jan de Groot. Dat zal een duel worden waar in de puntjes duur zullen worden ge kocht. De dames Barbara Heeze en M. Ruitenberg staan in de finale van het DE Veteranen.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11